D? SCHUDT UW LEVER WAKKER Parijs bereidde het Engelsche Koningspaar een overweldigende ontvangst. President Lebrun ontvangt de Hooge Gasten op het station. Neemt de spanning in Centraal Europa weer toe? De eischen der Sudeten- Duitschers. Oom Mopperniet en de onwillige fiets. WOENSDAG 20 JU El 1938 ONDER onbeschrijfelijk enthousiasme is het Engelsche Koningspaar gistermiddag te Parijs aangekomen, na een voorspoedige reis, die des morgens ongeveer 9 uur te Londen was begonnen. In Frankrijk's hoofdstad had zich een ontzaglijke menigte opgesteld langs den weg van het kleine stationnetje van het Bois de Boulogne naar den Quai d'Orsay. Dapper werd met de Fransche en Engelsche vlaggetjes gezwaaid en koning George en koningin Elisabeth spraken later tegenover presi dent Lebrun hun waardeering uit over deze ontvangst, die het Koninklijk Paar diep getroffen had. Aan het banket, dat in het Elysée plaats vond, hebben zoowel koning George als president Lebrun de Engelsch-Fransche vriendschap nog eens duidelijk Plicht. Te Boulogne met klaroengescha begroet. TOEN de „Enchantress" na de voorspoe dige reis op de reede van Boulogne aankwam, werden de hooge gasten met klaroengeschal begroet, terwijl de matrozen aan boord van de begeleidende oorlogsschepen het geweer presenteerden, evenals een com pagnie eeretroepen. Toen het jacht gemeerd lag, begaven minister Bonnet, de Britsche am bassadeur, Sir Eric Philips, en de Britsche mi litaire attaché's zich aan boord. Bonnet na derde den koning en drukte hem de hand, daarna boog hij voor de koningin. Hij over handigde haar een bloemruiker, waarna ook de ambassadeur voor de koningin boog. Toen de koninklijke bezoekers de kade betraden, presenteerden de troepen opnieuw het weer. Officieren en notabelen werden aan het koninklijk paar voorgesteld en daarna in specteerde de koning de eerewacht. School kinderen zongen het „God save the king" en de Marseillaise. Te 13 uur namen de koning en de koningin in den trein plaats, evenals de leden van het gevolg en de verschillende autoriteiten. Toen de vorsten aan het raam verschenen, presen teerden de troepen weer het geweer, terwijl de schoolkinderen geestdriftig met vlaggetjes zwaaiden. Te 13.07 uur vertrok de trein onder het geschal der klaroenen en het geroffel dei- trommen naar Parijs. Reeds om tien minuten voor vijf reed de trein het station van het Bois de Boulogne binnen. Eennige mi nuten eerder waren president Lebrun en zijn echtgenoote aangekomen. Het perron was door hellebaardiers af gezet. Na uit den trein gestapt te zijn, begaf de koning zich naar de eere salon, waar de officieele ontvangst geschiedde, terwijl de kanonnen 101 saluutschoten lieten hooren. Aan den uitgang van het station brachten de militaire gouverneur van Parijs, ge neraal Billotte en generaal Bourret met den degen een eere-saluut. terwijl de troepen het geweer presenteerden. Onder het gejuich der ontzaggelijke menigte toeschouwers en onder de tonen van het Britsche volkslied en de Marseillaise stelde de stoet zich op. Voorop reden motortroepen, gevolgd door een escadron spahis in hun pit toreske uniformen, den prefect van politie en een muziekcorps. Achter het muziekcorps reden de auto's, waarin het Britsche vorstenpaar en de president der republiek plaats had den genomen. In de eerste dezer auto's zaten koning George en Lebrun in de tweede de koningin, mevrouw Lebrun en vice-admiraal Devin. Vier officieren reden naast de auto's, die voorts geëscorteerd werden door twee pelotons der repu- blikeinsche garde. Om 5 uur 21 arri veerde de stoet voor het paleis op den Quai d'Orsay, waarop de koninklijke standaard werd geheschen, zoodra de vorsten uit hun auto's stapten. Parijs was leeggestroomd. .Langs den geheelen weg, die door den stoet gevolgd was, verdrong zich een dui zendkoppige menigte, waarvan talloozen zich reeds vroeg in den dag hadden opgesteld om zich een goed plaatsje te verschaffen. Zoo groot was de belangstelling, dat het leek, alsof geheel Parijs leeggestroomd was naar deze route. Het was bedekt, doch warm weer. Don derend weerklonk het gejuich, wanneer de stoet nabij kwam. Geestdriftig zwaaide de menigte met Fransche en Engelsche vlagge tjes, hetgeen een kleurrijk, vroolijk schouw spel vormde. Na aankomst op den Quai d'Orsay werden de koning en de koningin verwelkomd door den minister van Buitenlandsche Zaken, Bonnet en de leden van zijn kabinet. De eere wacht presenteerde het geweer. De koning wisselde enkele woorden met den minister, waarna de vorstelijke personen langzaam de eere trap bestegen. Om vijf uur 45 verlieten koning George en koningin Elisabeth den Quai d'Orsay om een tegenbezoek te brengen aan Lebrun. Onder weg werd ook ditmaal het vorstenpaar uit bundig door een duizendkoppige menigte toegejuicht. In het Elysee kwamen de pre sident en zijn echtgenoote den koning en de koningin tot aan de vestibuledeur tegemoet. Het gezelschap begaf zich naar de audiëntie salon waar een kort onderhoud plaats vond, en waar president Lebrun verschillende per soonlijkheden aan den koning en de koningin voorstelde. Korten tijd later vertrokken de vorstelijke gasten weer naar den Quai d'Orsay, waar zij om zes uur vijftien arri veerden. x. 4. Om zes uur waren reeds de leden van het corps diplomatique begonnen aan te komen op den Quai d'Orsay, waar koning George hen om half zeven zou ontvangen. Ontvangst der diplomaten. Op de protocolair daarvoor vastgestelde wijze heeft koning George op den Quai d'Orsay de ambassadeurs en gezanten te Parijs ontvangen. Zij werden hem voorge steld door den Britschen ambassadeur te Pa rijs, sir Eric Philipps, die als eerste den doyen van het corps diplomatique, de nuntius mgr. yalero Valeri voorstelde 1 Tijdens de ontvangst in het Elysee had Le brun de koningin de teekenen overhandigd van het grootkruis in het legioen van eer, terwijl de koning Lebrun de teekenen van het grootkruis in de order of the Bath ter hand stelde. De Engelsche vorsten verklaar den tegenover Lebrun en zijn echtgenoote hoezeer zij getroffen waren door de geest driftige ontvangst, die de regeering en 't Pa- rij sche publiek hun hadden bereid en die een onvergetelijken indruk op hen gemaakt had. Rede van Koning George. Aan het banket, dat gisteravond ter eere van het bezoek van het Engelsche vorsten paar in het Elysee is aangericht, hebben de president der republiek, Lebrun en koning George redevoeringen uitgesproken. Koning George zeide in zijn toespraak o.m het volgende: „Ondanks de strook zee, die ons scheidt, hebben onze beide landen in den loop dei- eeuwen gezien, hoe hun lotsbestemmingen onvermijdelijk tot elkander getrokken werden. Het is thans niet mogelijk zich een periode in het geheugen te roepen, waarin onze be trekkingen intiemer waren. In het verleden zijn groote mannen van onze landen soms eenigszins lang zaam geweest in het waardeeren van elkanders kwaliteiten, dit is thans niet langer het geval. Een langdurige en nauwe samen werking is er in geslaagd te bewij zen, dat wij bezield worden door het zelfde ideaal, dat onze volkeren de zelfde gehechtheid aan de democrati sche beginselen hebben, welke het best geschikt zijn voor hun nationa- len geest en dat wij hetzelfde geloof bezitten in de voordeelen van de individueele vrijheid. Wij zijn trotsch op dit politieke geloof, dat wij deelen met andere groote naties. Wij zijn er ons echter ten volle van be wust, dat dit zware verantwoordelijkheden met zich medebrengt. En in de periode, waarin wij leven, eischt het van ons allen in hooge mate de edele eigenschappen van moed, wijsheid en vastberadenheid Tegelij kertijd echter, is er niets exclusiefs in de tusschen ons bestaande overeenstemming. Onze vriendschap is tegen geen andere mogendheid gericht. „Integendeel, het is de vurige wensch van onze regeeringen om door middel van inter nationale overeenkomsten een oplossing te vinden voor die politieke problemen, die den wereldvrede bedreigen en van de economische moeilijkheden, die het menschelijke welzijn beperken. „Het optreden onzer regeeringen is aldus gericht naar een gemeenschappelijk doel het geluk te verzekeren van de volkeren der wereld door middel van ware samenwer king. „Ik ben u zeer dankbaar, mijnheer de pre sident, voor de gelegenheid, die gij mij ge geven hebt om den nadruk te leggen op de banden van vriendschap, die Frankrijk en Groot-Brittannië vereenigen". Alvorens koning George zijn redevoering uitsprak, had president Lebrun het woord genomen voor een toespraak, waarin hij o.m. zeide: Bezegeld door uw doorluchten grootvader heeft de Engelsch-Fransche entente onder de regeering van Koning George V haar doel matigheid getoond tijdens het duistere tijd perk van den grooten oorlog. Uw doorluchte aanwezigheid hier vormt de hoogste en kostbaarste getuigenis voor den gemeenschappelijken wil der vrede te hand haven met eerbiediging van het internatio nale recht, die dagelijks de sympathie en het vertrouwen tusschen beide landen en de nauwe samenwerking hunner vertegenwoor digers versterken. Meer dan ooit verschijnt de volkomen overeenstemming tusschen beide volkeren als een wezenlijk element van veilig heid en eendracht ten voordeele van bescha ving en vrede. Trouwens geen enkele mo gendheid zou zich hier aan kunnen stooten aangezien zij geen enkele vriendschap uit sluit. Wordt het incident bij Tsjankoefing vreedzaam geregeld? Japansch protest bij Litwinof. Generaal Oegaki, de Japansche minister van Buitenlandsche Zaken, heeft den Japanschen ambassadeur te Moskou, Sjigemitsoe, telegra fisch verzocht zich onmiddellijk in contact te stellen met Litwinof, en te protesteeren tegen de bezetting door Russische troepen van den heuvel Tsjangkoefeng en de terugtrekking dier troepen te eischen. In verband hiermede publiceert het agentschap Domei een semi- officieele nota, waarin gezegd wordt, dat men de grootste verwachtingen koestert van het onderhoud tusschen Sjigemitsoe en Litwinof ten aanzien van een vreedzame volledige re geling van het incident. Een nieuw incident. Bij Hutin aan de oostelijke Mandsjoerijsche grens op 350 K.M. ten noorden van Wladiwo- stock, is een Japansche gendarmeriepatrouille Maandag door Russische troepen beschoten. Een onderofficier werd gewond. Het Mandsjoe- rijsche departement van buitenlandsche za ken heeft een protest ingediend bij het Rus sische consulaat-generaal. Pessimistische rapporten van Fransche en Engelsche gezant te Berlijn. De onderhandelingen tusschen Halifax en Bonnet. LONDEN, 20 Juli. Met groot in teresse ziet men te Londen de bespre kingen tusschen Halifax en Bonnet tegemoet over het Duitsch-Tsjechi- sche probleem, ook met het oog op de reis van kapitein Wiedeman, Hitler's adjudant naar Londen. Ongerustheid van beide regeeringen neemt nog steeds toe door de pessimistische rap porten die zoowel het Engelsche mi nisterie van Buitenlandsche Zaken als ook de Quai d'Orsay van Henderson als ook van Francois Poncet hebben ontvangen. Deze rapporten vestigen te Londen en Parijs den indruk, dat een nieuwe critieke periode voor Centraal- Europa op komst is en wel op het mo ment van de publicatie van het na tionaliteitenstatuut of eenige weken later, als de uitwerkingen van dit sta tuut voelbaar zullen geworden zijn. Officieel wordt bekend gemaakt, dat Hali fax tijdens zijn aanwezigheid te Parijs Bonnet van zijn besprekingen Maandagmorgen met Wiedeman gevoerd, op de hoogte wil brengen. De inhoud van deze bespreking is nog steeds geheim, maar men neemt algemeen aan, dat Wiedeman een officieele mededeeling van Hitier zelf betreffende de Duitsch-Tsjechi- sche spanning heeft overhandigd. Bovendien heeft zoowel het Britsche ministerie van Bui tenlandsche Zaken als ook de Quai d'Orsay tijdens de laatste weken vele verontrustende berichten ontvangen over het tot het uiterste opgevoerd tempo der Duitsche luchtbewape- ning en den bouw van den vestinggordel aan de Fransch-Duitsche grens (United Press). Franco's troepen rukken verder op Slechte wegen vertraagden echter het tempo. AAN DE FRANSCH-SPAANSCHE GRENS. 20 Juli. Het nationalistisch offensief gaat on danks den taaien weerstand der regeerings- troepen verder voorwaarts. Nationalistische troepen hebben Zuncaina veroverd, nadat Na- varreesche en Castiliaansche afaeelingen zich nabij Cortes de Arenosa hadden vereenigd. Cortes de Arenosa werd door de troepen van Barcelona zonder strijd verlaten. De Mijares- rivier is door de nationalisten overschreden, die hun opmarsch naar Publadearenoso zijn begonnen. Slechte wegen in het westelijk Pena-gebergte hebben het tempo iets ver traagd. De weerstand der regeeringstroepen werd door nationalistische vliegtuigen over wonnen. De heuvels die een groot gedeelte van den Saguntostraatwegen de.buitenwijken van Viver beheerschen, werden door de troepen van Franco veroverd.-Tegelijkertijd zetten an dere af deelingen hun marsch ten zuiden van de Saguntostraat naar de Sierra de Toro voort. Saragossa meldt voorts, dat bij een lucht- raid der regeeringstroepen op de nationalis tische linies 5 Curtiss en 8 Boeingtoestellen omlaag werden geschoten. Verder werden bo ven Segorbe nog 3 Boeingtoestellen naar be neden gehaald. Volgens meldingen uit Valencia werden Italiaansche legionairs na heftigen strijd ten Noorden van Casasderatine en Sierradetoro teruggeworpen. De aanhangers van Barcelona konden hun eigen stellingen behouden ongeacht het hef tige vuur der nationalistische troepen. De strijd heeft in het algemeen nog geen be- slissenden vorm aangenomen. (United Press). Er moeten aparte volksgebieden komen. Memorandum door de regeering als basis aanvaard. Valscherm ging niet open. Gisteren is een bombardementsvliegtuig neergestort op den weg van Evesham naar Stratford-on-Avon. Twee der inzittenden wis ten zich met hun valschermen te redden. De derde kwam om het leven doordat zijn val scherm zich niet opende (Havas) E Sudetenduitsche partij J heeft gistermiddag den vol- f ledigen tekst gepubliceerd van het memorandum, dat zij op 7 Juni aan de regeering heeft doen toekomen. In een mededeeling ver klaart de persafdeeling van de par tij tot deze publicatie over te gaan, omdat door indiscretie van een Fransch persagentschap het memo randum, dat een vastlegging der eischen van Karlsbad bevat, in hoofd zaak bekend was geworden. Voorts maakte de mededeeling er op opmerk zaam, dat de regeering het memo randum als basis voor onderhande lingen aanvaard heeft, waaruit vol gens het D. N. B. blijkt, dat geen der daarin opgesteld eischen der regee ring onmiddellijk onaanvaardbaar voorkwam. Punt één van het memorandum constateert, dat de rechtsgelijkheid individueel noch voor de volksgroepen tot stand is gekomen Punt twee stelt vast, dat het principe der volkssouvereiniteit slechts kan worden ge waarborgd door erkenning van de rechtsper soonlijkheid der volkeren en der volksgroe pen. Grondrechten der volkeren en volks groepen moeten zijn: Vrijheid en beveiliging van de eigen lots- bepaling en van de reehtsgelijke ontwikke lingsmogelijkheden, een passend aandeel van ieder volk in de leiding van de staatsvorming, bescherming tegen de nationalisatie en waar borging van onbelemmerde volksovertui gingen benevens van het recht op verzorging der nationale saamhoorigheid. Punt drie: Ter verwerkelijking van deze beginselen moet het staatsgebied gereorganiseerd worden in den zin van een naar de naties regionale de centralisatie en een indeeling van het staatsgebied in Tsjechisch, Duitsch, Slowaaksch enz. volksgebied. Voor de vaststelling der volksgrenzen wordt herstel van de aan de Sudeten Duit schers toegebrachte schade, rekening houdende met den stand in 1918, ge- eischt. Punt vier eischt verdeeling van wetgeving en bestuur over organen van den staat en organen van het zelfbestuur der volkeren en volksgroepen en het herstel van het zelfstan dige arbeidsgebied der gemeenten. Punt vijf behandelt de indeeling van de wetgevende macht in een nationale verga dering en in de volksvertegenwoordigingen. In de nationale vergadering, die gekozen moet worden op grond van algemeen, direct en ge heim kiesrecht, moeten de leden, die tot een zelfde volk behooren, nationale groepen vor men, die de rechtspersoonlijkheid van hun volken en volksgroepen vertegenwoordigen. Punt zes behandelt de reorganisatie van de uitvoerende macht en punt zeven de reorga nisatie van het bestuur. Verder bevat het me morandum nog zeven andere punten, waarin o.m. de herziening van het ambtenaren- en het talenrecht wordt geëischt en ook de schadevergoeding wordt geregeld voor de schade die de Duitsche groep tot nu toe heeft geleden. De onderhandelingen nog niet begonnen? De persafdeeling van de Sudetenduitsche partij deelt mede dat de door Konrad Hen- lein voor de onderhandelingen met de Tsjecho Slowaaksche regeering gevolmachtigde afge vaardigden der Sudetenduitsche partij, in een zitting der delegatie een standpunt bepaald hebben ten opzichte van de in de regeerings- pers verspreide geruchten over den stand der Licentie voor Corrigan's vliegtuig vervallen. Opstijging is nu niet meer mogelijk. De autoriteiten hebben besloten licentie voor het vliegtuig van Corrigan vervallen te verklaren. Het vliegtuig zal dus niet meer kunnen opstijgen. ONZE DACELIJKSCHE KINDER-VERTELLINC Oom was tot vlak bij de fiets genaderd. Of ik wel eens gefietst heb, ik zou zoo zeggen! Jandoppie, ik heb het meer gedaan dan jijsnoefde oom. Thijs schaterde het uit. Geloof oom maar niet, Sim, hij zei daarnet heel iets anders tegen mij! lachte hij. Maar vind jij het goed, Sim, als ik eens een stukje rijd? vroeg oom vervolgens. Ja, natuurlijk, oom, natuurlijk vind ik dat goed. Hier heeft U de fiets, maar ik hoop niet, dat U brokken maakt, anders komt het U duur te staan, hoor! Maar oom schudde het hoofd. Ik maak geen brokken, hoor. lachte hij. Laat het maar aan mij over. En oom sprong, zoo goed en zoo kwaad het ging, op de fiets. Maar o Marietje, wat gaat dat verkeerd!! nationaliteitenonderhandelingen. Zij zijn verbaasd, dat in de „Prager Presse" gespro ken is over een „slotphase der onderhande lingen".- Voorts wijzen zij er op dat deze be richten den indruk wekken alsof de bespre kingen met de regeering zoover zijn gevor derd dat haar inhoud gevorderd is tot een binnenkort te geschieden parlementaire be handeling. Daartegenover constateert de Su detenduitsche partij dat de onderhande lingen tot dusverre nog in het geheel niet begonnen zijn, maar dat slechts informatieve gesprekken hebben plaats gevonden. Een standpunt van de regeering ten aanzien van de voorstellen der SudetenDuitsche partij is nog niet ontvangen. De regeeringsvoorstellen zijn de Sudetenduitsche partij tot dusverre in bindenden vorm nog niet bekend geworden. Er is geen officieele gedachtenwisseling ge schied over de wederzijdsche voorstellen en nog minder een gedetailleerde bespreking be treffende de parlementswerkzaamheden. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el lendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zjjlt weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Lever pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. (Adv. Ingez. Med.) PtiOERAMMA DONDERDAG 21 JULL HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. AVRO-Uitzendïng. 8.00 Gramofoonmuziek (om 8.30 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.) 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Decla matie. 11.20 Orgel en altviool. 12.00 Carel Al berts' ensemble. In de pauze; Gramofoon muziek (Om ca. 12.15 Berichten). 1.45 Om roeporkest. 2.30 Solistenconcert en radiotoneel. 4.00 Ziekenhalfuur. 4.30 Pianovoordracht. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 „The Romancers". 6.30 Sportpraatje. 7.00 Vioolvoordradht met piano begeleiding. 7.30 Causerie :Neerlands Industrie en Handel demonstreeren bij het Regeerings- jubileum. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Omroeporkest en solisten. 9.05 Reportage. 9.30 Vervolg concert. 10.15 Het Renova-kwin- tet. 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 Bert van Dinteren's ensemble en The Jolly Britan- ne der s. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om ca. 8.15 Berichten) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoon. 11.30 Godsdien stig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Gramo foonmuziek. 12.30 KRO-orkest. 1.00 Gramo foonmuziek. ca. 1.15 Berichten. 1.20 Vervolg concert. 2.00 Handwerkuur. 3.00 Gramofoon muziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmu ziek. 5.00 Cursus handenarbeid. 5.30 Orgel concert. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.45 Causerie De Nationale Zanghulde. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.458.00 Reportage, even tueel gramofoonmuziek. 8.05 Berichten ANP Orkestvereeniging. 9.00 Causerie: Zaken doen met brieven. 9.30 Vervolg concert mmv. so list (10.00—10.05 Berichten ANP). 10.30 Gra mofoonmuziek 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gra mofoonmuziek ca. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Orgelspel. 12.05 Gramofoonmuziek. 12.50 Het Austrial-Trio. 1.20 Gramofoor/mu- ziek. 1.50 Het John McArthur Kwintet. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.00 Reportage. 3.35 Het stedelijk orkest van Bournemouth, mmv. so liste. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.20 De Carl Cay- lus Players. 5.50 Het Leggiero-kwintet. 6.20 Berichten. 6.45 Zang. 7.20 Variété-prograimma. 7.50 Orgelspel. 8.20 Radiotooneel. 8.50 Het BBC orkest mmv .soliste. 10.00 Korte Avondwijding. 10.20 Berichten. 10.50 De Westminster Players. 11.25 Jack Padbury en zijn band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr. pl.). RADIO-PARIS, 1648 M. 8.10, 8.55 en 10.30 Gramofoonmuziek. 12.40 Gramofoonmuziek (om 1.50 zang). 3.05 Piano voordracht. 3.20 Orkest, koor en solisten. 4.20 Zang. 5.20 Radiotooneel. 7.20 en 8.35 Gramo foonmuziek. 8.5011.35 Concert uit Vichy. KEULEN, 456 M. 6.50 en 7.30 Gramofoonmuziek. 8.50 Omroep- dansorkest. 12.20 Robert Gaden's orkest. 2.30 Vroolijk concert. 3.35 Gramofoonmuziek. 4.20 Omroep-Amusementsorkest. 7.20 Trioconcert. 8.30 Omroeporkest en solisten. 10.35 Gramo foonmuziek 10.50 Kurt Rehfeld's orkest, ba lalaika-orkest en pianoduo. 12.303.20 Qm- roepkleinorkest. BRUSSEL 322 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.20 Trinitas-koor. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1.502.20 en 2.35 Gramofoonmuziek. 3.20 E. Loiseau's orkest. 4.05 Gramofoonmu ziek. 4.35 Vervolg van 3.20. 5.20 Het Vlaamsch kwartet. 6.20 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 en 9.20 Omroeporkest en solist. 10.30 Gramo foonmuziek. 11.2012.20 Populair concert. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Pianovoor dracht. 10.35 Max Alexys' orkest (Om 11.05 Zang). 11.50 Vioolvoordracht. 12.05 Het om- roepdansorkest. 1.30 en 2.202.35 Gramofoon- .muziek. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Orgel spel. 4.00 Viool en piano. 4.35 Radiotooneel. 5.50, 6.05 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20, 9.05 en 9.50 Omroepsymphonie-orkest en -koor (in de pauze's: declamatie). 10.3011.20 Omroep- dansorkest en soliste. DEUTSCHLAND SENDER, 1571 M. 7.35 Theo Knobel's orkest en soliste. 8.20 Kernspreuk, berichten. 8.30 Gramofoonmuziek 9.05 Het Fritzsche-kwartet. 9.50 Declamatie. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.20 Berichten. 10.50 Concert. 11.05 Berichten. 11.20 Gramofoon muziek. 12.202.20 Omroepkleinorkest (1.15— 1.26 Tijdsein). j

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6