De toestand van den tuinbouw. /CHEEP/ BEVERWIJK. hun mannen op het bureau zitten en zij krij- gen berouw. Een verzoening volgt in een ca- Maatregelen tot regeling van de productie. Belangrijke bepalingen. In het drie-maandelijksch verslag van de landbouw-crisismaatregelen wordt herinnerd aan de tekorten op de opbrengsten der ge veilde producten, die over het jaar 1937 nog zoo groot waren, dat het bij de begrooting toegestane steunbedrag vrijwel geheel noodig was 0111 de opbrengst der geveilde producten aan te vullen tot de opbrengst tegen de vast gestelde richtprijzen. Ten aanzien van den uitvoer, die voor den tuinbouw nog steeds de grootste beteekenis heeft, doen zich nog steeds weinig perspec tieven voor, zoodat de kans op een alge- meene stijging van het prijsniveau gering moet worden geacht en het voor steun be schikbare bedrag wel geheel noodig zal zijn. De doorloopende steun aan de markt door de minimum-verkoopprijzen is eveneens behou den. Een verdere verhooging van deze mi nimumprijzen werd niet onmogelijk geacht. De winterproducten, voorzoover in het eerste kwartaal van dit jaar aangevoerd, hebben het er betrekkelijk goed afgebracht. Met de eerste voorjaarsproducten, vooral sla en spinazie, is het echter weer geheel anders «eloope-n. Door het toen heerschende zachte weer is de aanvoer van deze producten bij zonder vervroegd, waardoor de veilingprij- zen spoedig op een laag peil kwamen. Bedroeg vorig jaar de gemiddelde veilingprijs voor sla over de maand Maart f 6,30 per 100 krop, over de maand Maart van dit jaar was deze vol gens de voorloopige cijfers slechts f4,60. Ook de komkommers waren dit jaar vroeg, waardoor de prijzen snel daalden. In Maart 1937 werd een gemiddelde opbrengst bereikt van ruim f 21 per 100 stuks, terwijl de gemid delde veilingprijs over Maart 1938 ongeveer f 15 was. Ten aanzien van de maximaal over de Ne- derlandsch-Duitsche clearing te verleenen be dragen voor de naar Duitschland uitgevoerde producten tijdens de verslagperiode werd 'n regeling getroffen, met de bedoeling genoem de bedragen, waarin blijkens herhaalde on derzoeken soms aanzienlijke winsten waren begrepen, aan een scherpe controle te onder werpen en, indien noodig, door het stellen van limieten de hoogten van deze ten laste der beperkte betalingscontingenten komende bedragen te kunnen beïnvloeden. Extra steunuitkeeringen werden vastgesteld voor de aardbeien uit de streek Kennemerland van f3 per 100 K.G. voor de aanvoeren tus- schen 5 en 18 Juli 1937. Deze uitkeeringen werden verleend op grond van den hoogen kostprijs en de lage opbrengst ten opzichte van de aardbeienaanvoeren over het geheele land. De regeling van de productie. In de voorschriften voor de teeltregeling zijn krachtens het crisis-tuinbouwbesluit 1938 en de daarop berustende crisis-tuinbouwbe- schikkingen 1938 een aantal wijzigingen ge bracht. Een verder gaande beperking van het te betalen tuinbouwareaal kon niet verant woord worden geacht, zoodat voor 1938 de zelfde percentages van beperking gelden als voor het vorige jaar. Voor het teeltjaar 1938 werden geen nieuwe vergunningen uitgereikt, die van 1937 bleven geldig. Teeltvergunnin gen, die in 1937 niet of voor niet meer dan 20 pet. zijn benut werden ingetrokken en kwa men ter beschikking van de reserve, waaruit de nieuwe te stichten bedrijven van teelt vergunningen kunnen worden voorzien. Aan de overschrijving van teeltvergunnin- gen zijn eenige nieuwe bepalingen verbonden. Aan groote bedrijven, waarvan de gezamen lijke oppervlakte landbouw en/of tuinbouw- grond grooter is dan 15 H.A. kan geen teelt vergunning meer worden toegevoegd. Voor deze bedrijven kan uitbreiding van de tuin bouwteelt wel gewenscht zijn, doch zij is niet dringend noodzakelijk. De behoefte aan tuin bouwteeltvergunning voor jonge zelfstandij beginnende tuinders en groeiende gezinnen blijft nog zoo groot, dat de ter beschikking zijnde of komende reserve allereerst ter voor ziening daarin moet worden aangewend. Ook de bedrijfjes met een totaal-areaal van minder dan y2 H.A. kunnen geen teelt vergunning overnemen. Deze bepaling heeft ten doel het areaal van den tuinbouw, dat in het verleden als bijverdienste werd uitge oefend, niet verder uit te breiden. Voorts wordt overschrijving van teeltrecht niet toegestaan, wanneer de aanvrager een gemengd land- en tuinbouwbedrijf heeft, waarvan het tuinbouw-areaal minder dan 5 pet. bedraagt van de totale bedrijfsopper- vlakte. Bij deze verhouding tusschen land bouw- en tuinbouwgrond wordt evenmin de uitbreiding van het tuinbouwteeltrecht als noodzakelijk aanvaard. Voorts kan overschrijving van teeltver gunning door de Nederlandsche Groenten- en Fruit Centrale geheel of gedeeltelijk wor den geweigerd in de volgende gevallen: 1. Wanneer de vergunning in het jaar, waarin de overschrijving wordt verzocht, niet of slechts gedeeltelijk is benut; 2. Wanneer de overschrijving wordt ge vraagd voor teelt, anders dan onder glas^ terwijl de vergunning van den overnemer voor laatstgenoemde teelt reeds 2 H.A. be draagt of door inwilliging der aanvrage zou overschrijden; 3 Wanneer overschrijving van vergunning wordt gevraagd voor teelt onder glas, terwijl de vergunning voor deze teelt reeds */2 H.A. bedraagt of door inwilliging der aanvrage zou overschrijden. De bepaling, dat iedere teler van fruit als zoodanig bij de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale moet zijn aangesloten, is voor dit jaar gewijzigd ter tegemoetkoming aan de bezitters van zeer kleine boomgaarden of van gronden, waarop hier en daar verspreid enkele vruchtboomen staan. Laatstgenoem de categorie is van de organisatieverplich ting vrijgesteld, wanneer de met vruchtboo men beteelde oppervlakte per fruitkweeker individueel niet grooter is dan 10 A. (waar van ten hoogste 5 Are bessenbeplanting) of wanneer bij verspeide teelt eveneens per kweeker individueel in het geheel niet meer dan 20 vruchtboomen of struiken aanwezig zijn. Voor de producten breekpeen, uien, sja lotten en witlof, wortelen is de afzet vrijge steld van den verplichten aanvoer aan de veiling, voorzoover de telers daartoe door het lidmaatschap van of eenige andere verhou ding tot een veiling niet gebonden zijn. Deze regeling is getroffen omdat de aard van den afzet dezer specifiek stapel- of bewaarpro- ducten deze vrijheid volkomen rechtvaardigt en hier en daar zelfs dringend behoeft. Het gedeelte dezer producten, dat buiten de vei lingen om zijn afzet vindt valt natuurlijk niet onder de minimumprijzen-garantierege ling; eventueele steun toeslagen worden daar op niet verleend. Komische film in het W. B.- Theater. „De Tweelingbroeders" en „Avontuur in Manhattan". baret, waar intusschen Ollie en Stan ook zijn beland. Ook Fin en de kapitein komen op de proppen. De laatste vraagt zijn ring terug aan Ollie, dien hij voor Bert aanziet. OUie geeft hem aan Alf, die hij voor Stan verslijt, waar na een stel boeven Stan en Ollie meenemen om den ring terug te krijgen. Natuurlijk hebben Stan en Ollie den ring niet. De boeven willen hen verdrinken en reeds spartelen zij in het water, als Alf plotseling den ring in z'n zak voelt, hem naar kapi tein brengt en komen Alf en Bert nog juist op tijd om hun dan teruggevonden tweelingbroers van een wissen dood door verdrinking te redden. Het andere hoofdnummer is „Avontuur in Manhattan" met Joel Mc. Crea en Jean Ar thur in de hoofdrollen. ONDERLINGE SCHAAKWEDSTRIJDEN VAN „WEENINK" De uitslagen van de onderlinge wedstrij den van-de schaakclub „Weenink" waren als volgt: C. VisserP. Hart 01, J. Los-J. van der Veer 10: Ph. Bakker-N. Molenaar 10; D. Kikke-A. Peehei 10; H. Wijsman-N. Mole naar 1—0; J. Wijsman—V. Ph. van der Kolk afgebroken. VOETBALLENDE KOLENHANDELAREN Binnenkort zullen de „Black Boys", een elf tal samengesteld uit kolenhandelaren uit IJmuiden een voetbalwedstrijd spelen tegen hun collega's-kolenhandelaren uit Beverwijk, Wie verloor wat? Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden "en ver loren voorwerpen en dieren. Gevonden: 2 heerenrijwielen, broche met blauwe steentjes, houten paard, Alpinomuts, paar schoenen, dameshandschoen, 2 rozen kransen, dagvaarding, huissleutel, portefeuille, ceintuur, paar kinderschoenen, 3 belasting- merken, stempelkaart, koopmansbeurs, taschje met inhoud, vulpotlood, twee schapen, kin dermuts, mutsje, heerenring, portemonnaie met inhoud, gouden armband. Verloren: bankbiljet van f 10, sleutel, 4 be- lastingmerken, bruine das, halsdoek, porte monnaie met inhoud, ring met sleutels, bril in etui, 2 ceintuurs, vulpen, gladde herdershond, Indisch speeldje, paar kousen, actetasch, zwart hondje, bindtouw en dasspeld. ook heen. De man trekt zijn revolver en be dreigt haar met alle verschrikkingen, die maar uit te denken zijn. Maar als dan plotseling na eenigen tijd een man zich bij dit tweetal voegt, blijkt uit zijn manieren, dat een gangster zich heel anders gedraagt, dan Peter. De echte Dutch Nelson, een allergevaar lijkste gangster komt hier levensmiddelen ha len en ruilt zijn oude auto voor Peter's mooie wagen. In het naburige dorpje krijgt de sheriff be richt, dat Dutch Nelson zich in deze streek moet ophouden. De sheriff organiseert dan ook met een stel kloeke mannen een comple ten aanval op het huis. waarbij zelfs gebruik wordt gemaakt van traangas. derlandsch record op de 400 Meter met 0.2 seconde te verbeteren en te brengen op 48.6 sec. Het oude record stond op zijn eigen naam met 48.8 sec., gevestigd op 26 Juni 1937 te Boedapest. NIEUW NED. RECORD 6000 M. HARDLOOPEN. De Rotterdamsche athleet D. van IJperen deed Woensdagavond op de Nenijto-baan te Rotterdam officeel een aanval op het Neder- landsch record 6000 meter hardloopen, dat ten name stond van Jan Zeegers Jr. met 19 min. 29 sec. Ook op de 8000 meter vestigde hij een nieuw Nederlandsch record, met een tijd van 25 min. 48 sec. Daar echter geen drie officieele tijd waarnemers meer aanwezig waren kan dit record niet worden erkend. Oliver Hardy en Stan Laurel in „De Tweelingbroeders". (W B .Theater, Peperstraat). Het W. B. Theater brengt deze week als hoofdnummer „De Tweelingbroers", waarin het komische duo Stan Laurel en Oliver Hardy de hoofdrollen vertolken. Stan en Ollie zijn gelukkig getrouwd, doch een brief van Ollie's moeder brengt onrust te weeg in de rustige burgerfamilies. Er blijkt na melijk uit den brief, dat zij tweelingbroers hebben, die als twee druppels water op hen lijken, Alf en Bert, die jaren geleden van huis zijn weggeloopen en dood worden gewaand. De moeilijkheden beginnen namelijk wan neer Alf en Bert, twee matrozen, aan wal stap pen in de stad, waar Stan en Oliver wonen. De beide zeelieden hebben samen slechts 1 dol lar, maar toch bezoeken zij een café. waar zij kennis maken met twee meisjes, Alice en Lilly. Ollie en Stan komen toevallig ook in het zelfde café en door de broederlijke gelijkenis met Alf en Bert worden zij voor deze aangezien Zij moeten een dinertje betalen, krijgen ruzie met hun vrouwen Daphne en Betty, die hun verontwaardigd verlaten onder bedreiging van een spoedig uit te spreken scheiding. De beide onschuldige echtgenooten verlaten het ramp zalige café en nemen de ring van den kapi tein mee, want zij hebben betaald. Even la ter komen Alf en Bert, met dekens en hand doeken om hun lichamen gewikkeld om hun ring te halen. In het café hooren zij, dat deze al aan hun is afgegeven en ontsteken in een dergelijke woede, dat zij na den eigenaar mores te hebben willen leeren, op het politiebureau belanden. Dan worden Daphne en Betty gewaar, dat Luxor brengt „Avontuur in het bosch" en „Het Zilverspoor". Het Luxor-Theater vertoont in de komende bioscoopweek als hoofdnummer „Avontuur in het bosch". Don Ameche en Ann Sothern ver tolken de hoofdrollen. In den laten avond krijgt een man eens klaps telefonisch bericht. De politie is hem op de hielen, hij zal moeten vluchten. Hij pakt in gloeiende haast wat kleeren in zijn kof fer en verlaat zijn huis. Voortsuizend over, de breede wegen naar het Noorden, in de groote auto, die hij tot zijn beschikking heeft, ont dekt hij na eenigen tijd, dat hij wordt ge volgd. Meer gas! De achtervolger doet het hem na. Alleen een list bevrijdt hem van deze bedenkelijke belangstelling. Intusschen zit in die tweede auto een per soontje, dat heelemaal niets heeft uit te staan met de politie. Het is niets anders dan zijn kwade geweten, dat Peter Nostrand doet den ken, dat de Gerechtigheid hem achtervolgt. En als nu deze Millicent Kendall hem voor bij gestoven is, denkt zij, op haar beurt, dat Peter's auto haar achtervolgt Conclusie: hebben allebei iets op hun kerfstok en zijn bang voor elkaar. En doordat ze bang zijn voor elkander, rij den ze zoo hard en omdat ze zoo hard rijden, krijgen ze de motor-politie achter zich aan. Deze twee menschen, de man en het meisje, spoeden zich naar de Canadeesche grens en midden in de groote wouden, die hier zich uit strekken, ontdekt Peter Nostrand een mooi, geriefelijk ingericht landhuis, waar hij zich toegang verschaft, om zich een tijdje verbor gen ,te houden. Het meisje komt echter hier Ann Sothern en Don Amcche in „Avontuur in het bosch". (Luxor Theater, Beverwijk.) Alleen met traangas moet men kunnen om gaan en dat kunnen de dorpelingen niet. De dorpelingen moesten zich de tranen uit dc oogen wrijven. Het misverstand is weldra op gehelderd en daar bovendien het bericht komt. dat Dutch Nelson's lijk gevonden is, kan de sheriff hen niet langer gevangen houden. Natuurlijk vormen Peter en Millicent nu een paar. Het tweede hoofdnummer, dat vertoond wordt is „Het zilverspoor" met Rin Tin Tin Jr. SANTPOORT De fraaie prestatie van „Vox Humana". SCHIPHOL WORDT UITGEBREID. Duidelijk zijn op deze foto de uitbrei dingen te zien die de luchthaven Schiphol in den laatsten tijd heeft ondergaan. (Foto Gemeente Handelsinrichtingen.) Enthousiaste juryleden. We deden reeds mededeeling van het fraaie succes, dat ons gemengd koor „Vox Human^", directeur Joh. Brands, op het concours van den Bond van Zangkoren in Noord-Holland had: Een le prijs (met felicitatie der jury) in de afd. Uitmuntendheid met slechts punten onder het maximum. Thans hebben wé inzage van de rapporten der jury gehad en daaruit is ons gebleken dat de heeren bepaald enthousiast waren over de prestaties van „Vox". Zoo schreef Jac. Bonset over de vertolkin! van zijn compositie „Waterlelie": „Over het geheel zeer mooi gezongen! Hulde!". Gerard Boedijn schreef hierover o.a. „Prachtig! Uiterst muzikaal vertolkt. Mijn compliment aan directeur en koor!" „Lentedauw" van Ph. Loots viel al evenveer in de smaak. Jac. Bonset zeide: „Evenzoo een kranige prestatie. Hulde!" Boedijn getuigde: „Vrijwel volmaakt ge ïnterpreteerd. Prachtig en hoogst muzikaal- artistiek!" Naar onze meening kan „Vox Humana" op deze beoordeeling terecht trotsch zijn! HEEMSKERK TENTOONSTELLING VAN GEITEN. Door de afdeeling Noord-Holland van de Geitenfokvereeniging houdt op Zaterdag Augustus een tentoonstelling. De afdeeling Heemskerk zal er met twintig geiten aan deelnemen. DIPLOMA ZWEMMEN. Zondag 24 Juli zullen bij de Heemskerksche Zwemclub zwemproeven worden afgenomen voor het diploma. EEN AANRIJDING. Toen de bakker J. B. uit Beverwijk met zijn driewieler, van de Rijksstraatweg komende, den Oosterstreng in zou rijden, werd hij door een hem achterop komende luxe-auto gegre pen. B. bleef zelf ongedeerd, maar zijn drie wieier werd geheel vernield. Een groote vrachtauto, welke ook juist kwam aanrijden werd door den bestuurder met een handige manoeuvre langs de omgevallen fiets en be stuurder gedraaid, zoodat er nog meer onheil voorkomen werd. WATERPOLO. H. P. C.—STAR (4—1). In den laatsten thuiswedstrijd, dien H.P.C. Woensdagavond speelde tegen haar mede gegadigde voor de onderste plaats nJ. Star uit Utrecht, heeft zij aan deze vereeniging een overtuigende nederlaag toegebracht. H.P.C. heeft direct het spel in hande»? mooi samenspelend bedreigt zij het Star-doel. Reeds in de eerste minuut krijgt Eldering een kans en hoewel hij zwaar gehinderd wordt, weet hij te scoren (10). Star blijft haar gebruikelijke spel spelen, waaraa nechter het verrassende element ge heel ontbreekt. Het is vooral Braam, die steeds weer zijn voorhoede aan den gang zet. Plotseling komt Derks snel naar voren; hij plaatst naar den vrij gezwommen Elde ring, die den Star-keeper opnieuw het na kijken geeft (20). Na de hervatting gooit H.P.C. zich weer met volle energie in den strijd. Fraaie staaltjes waterpolo laat zij zien. Als Braam naar El dering doorgeeft, slaat deze speler het leder op fraaie wijze in het doel (30). Nu heeft H.P.C. een mooien voorsprong, doch steeds weer dringt zij op.Het is Leloux, die van verren afstand een keihard schot in zendt, dat onhoudbaar blijkt (40). Hierna wordt Leyenaar aan de polsen vast gehouden, hetgeen de scheidsrechter ont gaat; op deze wijze komt een Starspeler vrij, die den achterstand verkleind (41). Met dezen stand komt het einde. De stand in de eerste klasse Afd. A is thans: Het IJ D. W. R. Dolfijn H. P. C. Star gesp. gew. 7 4 3 2 1 gel. 0 0 0 0 0 verl. 0 2 4 pnt. 14 v.t. 35—10 22—14 17—19 14—25 7—27 H. P. C. 2—STAR 2 (6—3). Aanvankelijk begon H.P.C. met een 10 achterstand, hetgeen zijn oorzaak vond in een verkeerd begrijpen der voorhoede. Daar na waren de rollen omgekeerd; toen kreeg Star geen vat meer op het spel der H.P.C.'ers. Spoedig was het 11 door toedoen van Kooy- man; langzamerhand werd de stand opge voerd tot 41. Na de hervatting verkleinde Star hun ach terstand tot 42. Kort hierop werd het 52, wederom door toedoen van Kooyman. Als keeper Van der Toorn in moeilijkheden geraakt, duwt hij een Starspeler onder water zonder dat deze in het bezit is van den bal. Het gevolg hier van is dat hij door den scheidsrechter uit het water wordt gezonden. Star krijgt een strafworp en scoort (5—3). Het einde komt met 63 voor de H.P.C.- reserves. ATHLETIEK. KARL BAUMGARTEN VERBETERT HET NED. RECORD 400 METER. Uit Stockholm: Karl Baumgarten is er Woensdag tijdens de avond-atletiekwed strijden te Stockholm in geslaagd, het Ne- HONKBAL. HAARLEM—MORMONS. De wedstrijd Haarlem—Mormons, Woens dagavond in het Noorder Sportpark gespeeld, was zeer aantrekkelijk. Wat niet verwondert als men weet dat er meer dan dertig honk- slagen vielen, waarvan ruim twintig aan de zijde der Amerikanen. Daar Haarlem De Mon wilde sparen voor den Zondag a.s. te voeren strijd tegen Ajax begon Smit als werper. De geweldige vaart van vroeger zit er echter niet meer in en vooral deze Amerikanen wisten hem goed te slaan. Zijn vervanging door Dijkhuizen bracht geen verbetering, waarom ook Hunik nog een innings wierp. Die werd echter geslagen of wierp vier wijd. Dat is voor Haarlem dan ook de duurste inning geworden. In de vijfde beurt wierp dan ook Smit weer. Hij werd ontvangen met een homerun van Nelson. In de volgende beurt sloeg Vorkink er ook een. maar toen waren er twee loopers op de honken. Hoe goed de Amerikanen sloegen is ook op te maken uit het feit dat slechts vijf maal een van hen sneuvelde op drieslag. Het werpen der verschillende Amerikaansche werpers was niet zoo goed als het slaan van de meeste. Eerst wierp Mathews drie innings, daarna Nelson twee en Vorkink weer drie. Te zamen gaven zij elf maal een vrijen loop wegens vier wijd. En er waren Haarlemmers, die hen allen sloegen. Langereis bijv. gaf in vijf beur ten vier honkslagen. Dank zij vier honkslagen en een gemiste vangkans van Hunik. bracht de derde innings Haarlem vier runs op, waardoor de stand 76 voor Haarlem werd. Die kleine voorsprong ging echter in de vol gende beurt al weer verloren en daarna heeft Haarlem geen kans gehad een nieuwe te krijgen. De cijfers der innings zijn Mormons: 1 3 2 5 2 3 0 is 16. Haarlem: 2 1 4 0 4 0 0 0 is 11. LTÜDINCENS HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam Galveston n. Rott. 10 te Londen. HOLLAND—AFRIKA LIJN Boschfontein (thuisr.) 19 van Port Said. Bloemfontein (uitr.) 20 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 18 van Port Bouet. Amstelkerk 20 v. West-Afrika te Amst... HALCYON LIJN Maasburg 20 v. Kirkenes te Vlaardingen. Stad Dordrecht 10 v. Lulea n... Rott. Vlaard. Stad Maassluis 18 v. Vlaard. te Narvik. Stad Zwolle 18 v. Vlaard. te Bilbao. Flensburg, Wabana n. Rotterdam 19 440 mijl West van Valentia. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Aagtekerk (uitr..) 19 van Aden. Marken (thuisr.) p. 19 Las Palmas. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Meerkerk (thuisr.) 20 van Singapore KON HOLL LLOYD Amstelland (uitr.) 20 van Las Palmas Westland (thuisr.) 19 Juli van Bahia. Montferland (uitr.) 20 te Santo». KON. NED. STOOMBOOT MIJ Hebe, Catacolo n. Amst. p. 19 Ouessant. Orion 19 v. Thessaloniki naar Izmir. Orpheus 19 v. Odense naar Stettin. Venus 19 v. Livorno n. Civita Vecchia. Bodegraven, Chili n. Amst. 19 te Liverpool. Astrea 19 Juli v. W.-Indië te New-York. Costa Rica 18 v. Barbados te Kingson Ja. Helder Chili naar Amst. 17 te Balboa. Bennekom 18 Juli v. Corral te Callao. Aurora 20 van Marseille te Amsterdam. Colombia 20 v. Amsterdam naar Kirkwall. Merope 20 van Amsterdam naar Hamburg. Achilles 20 v. Amsterdam naar Hamburg. Perseus 20 van Amsterdam n. Kopenhagen Saturnus 20 v.. Oran n. Venetië. Tiberius Triëst n. Amst. p. 20 Gibraltar. MEIJER EN CO'S SCHEEPV MIJ. Antenor. Japan n. Rott. p. 20 Aden. Adrastus 20 v. Batavia te Amsterdam. Rhesus. Batavia n. Londen 20 v. Rott Ajax, Japan n. Rott. 20 v. Singapore Prometheus, Liverpool n. Java 19 v.. Suez Glenaffaric, Japan n. Rott. 19 v. Manilla. Autolycus, Dairen n. Rott.. 19 v. Singapore Hector, Japan n. Rott. 19 van Kobe. Glenapp. 19 Juli te Dairen. v Rott. ROTT ZUID AMERIKA LIJN Alcyone 21 v. Hamburg te Rotterdam Alpherat 20 v. B.-Ayres te Rotterdam. Alwaki (thuisr.) p. 19 Fern Nor. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitr.) 20 te Madras. ROTTERDAMSCHE LLOYD Baloeran (thuisr.) 20 Juli v. Batavia. Indrapoera (thuisr.) 20 Juli te Marseille. Kota Gede 20 v. Rott. te Hamburg. Kedoe (thuisr.) 19 Juli (3 v.m. te Suez. Soekaboemi (uitr.) 19 n..m) te Marseille. Sitoebondo 20 v. Bremen te Rotterdam. Dempo, 20 v. Rotterd. n. Batavia. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Joh. v. Oldenbarnevelt (uitr.) 19 v. Algiers Salabangka (thuisr.) 19 van Oran. Mapia (thuisr.) 19 te Belawan. Poelau Roebiah (uitr.) 20 v. Pt. Said. WIJK LIJN Stolkwijk 20 v. Bilbao te Rotterdam. Zonnewijk 19 v. N.-York n. Rotterdam. Opgelegde tonnage Men meldt dezer dagen uit Oslo, dat ten gevolge van de dalende vrachtenmarkt ver scheidene Noorsche reederijen er toe overge gaan zijn om haar schepen op te leggen. Op 1 Juli bedroeg het aantal opgelegde Noorsche schepen 86 met een inhoud van 291.000 ton: op het oogenblik is dit aantal gestegen tot 111 schepen met 521.000 ton, hetgeen dus een belangrijk verschil maakt. Hieronder bevin den zich 31 tankschep^a, waarbij er verschil lende schepen zijn, die nog maar kort. in de vaart waren. AANGEKOMEN. 19 Juli: Karanan m.s. Londen Kurmark s.s. Macassar Astarte s.s. Bremen Amstelstroom m.s. Londen 20 Juli: Gyda s.s. Leningrad A. K. Fernström s.s. Karlshamn Janis Faulbaums s.s. Archangel Hilda s.s. Borga Louisiana m.s. Port Arthur Marne m.s. Bremen VERTROKKE? Varmdö s.s. Newcastle Atsrée s.s. Casablanca Vechtstroom s.s. Leith Celebes m.s. Ipswich Rudolf s.s. Solvesborg Merel s.s. Londen Circé s.s. Rotterdam Kr. Znamia s.s Spitsbergen Juli: Vliestroom s.s. Huil Zuid Beijerland hls. Rotterdam Wrakstukken van een motorkotter. Aan de kust van Jutland (Denemarken) heeft men wrakstukken gevonden van den motorkotter Ellen uit Frederikshavn. welke reeds sedert eenige maanden met man en muis wordt vermist. Men heeft deze wrak stukken kunnen herkennen omdat in het luikhoofd de officieele registratienummers waren gebeiteld. Oceaanvlucht van kapitein Papana gaat niet door. Bij een noodlanding te Norwalk (Connecti cut) is de Roemeensche kapitein Papana on gelukkig terecht gekomen, zoodat zijn toe stel, waarmede hij Vrijdag van het Floyd Bennett vliegveld had willen opstijgen voor een vlucht zonder tusschenlanding van New York naar Boekarest, vernield werd. De vlie ger zelf bleef echter ongedeerd. (Havas). WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5