HET MYSTERIE VAN SUNNY SIDE. Het Engelsche Koningspaar bij aankomst op het tuinfeest, dat ter Het wrak van het vliegtuig, dat neerstortte in den tuin van een huis eere van de hooge gasten te Parijs werd gegeven aan de Long Lane te Hillingdon in Middlesex Koningin Elizabeth bracht Donderdag tijdens Haar verblijf in de Fransche hoofdstad een bezoek aan het Engelsche ziekenhuis te Parijs Tweehonderd passagiers waren aan boord van het m.s. „Munster", toen dit op weg naar Dublin in aanvaringkwam met het Amerikaan- sche s.s. „West Cohas". - De „Munster" werd zwaar beschadigd, doch kon Liverpool nog bereiken Een imposant beeld van de groote troepenparade, welke Donderdag te Ver sailles ter eere van het Engelsch Koninklijk bezoek voor Koning George en President Lebrun werd gehouden Vanaf het Bordes van het stadhuis te Versailles volgden Koning George en President Lebrun de groote troepenparade, welke Donderdag ter eere van het bezoek van het Engelsche Koningspaar werd gehouden Op weg naar hun post. Een snapshot van de oefeningen der land en zeemacht te IJmuiden, welke deze week gehouden zijn He» standbeeld van wijlen Koningin Astrid van Beigië, dat eind Augus tus te Yperen onthuld zal worden FEUILLETON Naar het Ainerikaansch van HECTOR JENNINGS. 5) Toen openden wij de deur naar de hall; de meiden schoolden boven aan de trap samen, bibberend en met bleeke gezichten. Liddy voorop. Ik werd begroet door een serie kreten en vragen en ik trachtte ze zooveeel mogelijk gerust te stellen. Gertrude had zich op een stoel laten vallen en zat klappertandend en bevend voor zich uit te staren. Ik liep direct door naar Halsey's kamer en klopte aan. Toen ik niets hoorde duwde ik de deur open. De kamer was leeg, het bed lag onbeslapen. Hij zal in Baily's kamer zijn, zei ik op gewonden en gevolgd door Liddy gingen we daarheen. Maar evenals Halsey's kamer was ook deze leeg en het bed evenmin beslapen. Gertrude was opgestaan, maar leunde tegen de deur om zich staande te houden. Ze zijn doodgeschoten! kreundee ze. Toen greep ze mijn arm en trok mij naar de trap. Misschix zijn ze allebei gewond, we moe ten ze zoeken, zei ze met oogen, groot van opwinding. Ik herinner mij niet hoe we de trap afkwa men; ik heriner mij alleen dat ik ieder oogen- blik verwachtte door een kogel getroffen te worden. De keukenmeid was boven aan de telefoon pm naar Greenwood Club te telefoneeren en Liddy kwam achter mij aan, bang om mee te gaan en bang om achter te blijven. In de woonkamer en den salon was niets bijzonders te zien. Maar iets ondefinieerbaars zei mij dat als we iets vinden zouden het in de biljart kamer zou zijn of op de wenteltrap. Het was uitsluitend de vrees, dat Halsey in gevaar was, die mij voortdreef, want bij iederen stap had ik het gevoel, dat mijn knieën mij in den steek zouden laten. Gertrude liep nu vooraan en in de klein speelkamer bleef ze staan, terwijl ze haar kandelaar omhoog hield. Toen wees ze zwijgend naar de deur, die naar de hall voerde. Met de armen uitgestrekt en het ge zicht naar den vloer gekeerd, lag daar een man. Gertrude rende naar voren en met een gesmoorden snik. Jack! riep ze. Liddy was gillend weggehold en mijn nichtje en ik waren alleen. Het was Gertrude, die ten slotte de roerlooze gedaante omkeerde, zoodat wij het bleeke gezicht konden zien. Toen ademde zij diep op en liet zich zacht op haar knieën vallen. Het was het lichaam van een man, een heer in avondcostuum met wit vest, dat nu vol bloedvlekken was het lichaam van een man. dien ik nooit te voren gezien had. Hoofdstuk IV. WAAR IS HALSEY?. Gertrude keek als betooverd naar het ge zicht. Toen strekte ze in een afwerende be weging haar handen uit en ik dacht dat ze flauw zou vallen. Hij heeft hem gedood!, mompelde ze bijna onverstaanbaar. En toen lieten mijn zenuwen mij in steek en ik schuddep haar door elkaar. Wat bedoel je?, zei ik half-waanzinnig van angst. Ik dorst niet realiseeren wat ze met haar gesmoorden uitroep bedoelde. Het heen en weer schudden bracht haar weer tot zichzelf. Ze zei echter niets meer, ze stond maar naar die beweginglooze gestalte op den vloer te kijken terwijl Liddy be schaamd over haar vlucht en bang om alleen terug te komen, drie verschrikte dienstboden voor zich uitdreef naar den salon; verder durfden ze blijkbaar geen van allen te komen. Toen Gertrude weer in den salon terug was verloor ze het bewustzijn. Het kostte mij de grootste moeite om Liddy ervan terug te houden haar met koud water te verdrinken en de andere meiden stonden in een hoek van de kamer samendrongen en verleenden evenveel 'hulp als een kudde schapen zou hebben gedaan. Na korten tijd, die mij echter een eeuwigheid scheen, hoorden wij een auto aankomen en een van de meiden deed de voor deur open. Drie heeren van Greenwood Club, die blijk baar in haast eenige kleedingstukken hadden aangetrokken, kwamen binnen. Ik herkende een zekeren mijnheer Jarvis, maar de anderen waren vreemden. Wat is er gebeurd?, vroeg Jarvis. Toch niemand gewond, hoop ik? En hij keek naar Gertrude. Erger dan dat, meneer Jarvis, zei ik, ik vrees, dat er iemand vermoord is. Dat woord veroorzaakte groote opschudding. De keukenmeid begon te huilen en juffrouw Watson plofte op een stoel neer. De drie hee ren waren zichtbaar onder den indruk. Toch geen familielid?, vroeg Jarvis, toen hij een beetje van den schrik bekomen was. Neij ,zei ik en nadat ik Liddy beduid had om op Gertrude te letten, ging ik met een lamp voor naar de speelkamer. Een van de mannen gaf een kreet toen hij de gestalte op den vloer zag en zij zagen alle drie haastig de kamer door. Jarvis nam de lamp van me over dat herinner ik me en toen voelde ik me zoo duizelig en licht in het hoofd, dat ik de oogen sloot. Toen ik ze weer opende was hun kort onder zoek -geëindigd en Jarvis was bezig mij naar een stoel te brengen. U moet naar boven gaan, zei hij op be slisten toon. U en juffrouw Gertrude ook. Dit moet een vreeselijke schok voor u zijn. En dat nog wel in zijn eigen huis. Ik staarde hem aan zonder te begrpen. Wie is het?, vroeg ik moeilijk; het was alsof er een band om mijn keel geklemd zat. Het is Arnold Armstrong, zei Jarvis, ter wijl hij mij op een eigenaardige manier aan keek, en hij is vermoord in zijn vaders huis. Na een minuut was ik mezelf weer en Jarvis bracht mij naar de woonkamer. Liddy had Gertrude mee naar boven genomen en de twee andere heeren uit de club bleven bij het lijk. De nawerking van de schrik en de opwinding waren zoo hevig dat ik nauwelijks wist wat er om mij heen gebeurde tot Jarvis een vraag deed die mijn dwalende gedachten weer tot de werkelijkheid terugriep. Waar is Halsey?, vroeg hij. Halsey! Opeens kwam Gertrude's ontzet ge zicht mij voor den geest de leege kamers boven. Inderdaad, waar was Halsey? Hij was toch hier, nietwaar?, vroeg Jarvis. Op weg hierheen heeft hij gestopt bij de Club. Ikweet niet waar hij is, zei ik zwakjes. Een van de heeren uit de club kwam bin nen, vroeg waar de telefoon was. Ik kon zijn praten hooren en verstond iets over ge rechtelijke lijkschouwers en detectives. Jarvis boog zich over mij heen. Waarom vertrouwt u mij niet, juffrouw Innes?, drong hij aan. Als ik iets voor u doen kan wil ik dat met het grootste genoe gen. Maar vertel mij alstublieft alles! Ik vertelde daarop alles van het begin dat ik mijn intrek op Sunnyside had genomen en toen ik zei, dat Jack Bally dien avond met de jongelui gekomen was, kwam er een lang gerekte gefluit van Jarvis' lippen. Ik wou dat ze allebei hier waren, zei hij toen ik klaar was, vooral Vooral wat? Vooral omdat Jack Baily en Arnold Ann- strong elkaar niet konden luchten of zien. Het was Baily die Arnhold het vorig jaar in moei lijkheden heeft gebracht iets met de bank. En toen Ga voort, zei ik als er nog meer is. behoor ik het te weten. Meer is er niet, zei hij een beetje ontwij kend, maar er is één ding, waar we op kunnen rekenen, juffrouw Innes. Elke jury zal een man vrijspreken die een ander, die 's nachts zijn huis binnensluipt, neerschiet. Als Halsey U denkt toch niet dat Halsey het ge daan heeft riep ik onthutst. Neen, neen, absoluut niet, antwoordde Jarvis kwasi opgewekt. Kom, juffrouw Innes, u ziet er slecht uit en ik zal u naar boven helpen en uw meisje roepen. Het is te veel voor u geweest en dat is begrijpelijk. Liddy hielp mij in bed en gaf mij een paar warme kruiken. Toen liet ze mij alleen. Het was nu heel vroeg in den morgen en uit het stemmengegons onder mijn venster concludeerde ik dat meneer Jarvis en zijn metgezellen een onderzoek instelden, rondom het huis. Waar was Halsey heengegaan! Dat was de vraag die mij kwelde. Hoe was hij heengegaan en wanneer! Natuurlijk voor de moord was gepleegd, maar wie zou dat ge- looven! Als hij of Jack Baily iemand het huis hadden hooren binnensluipen en dien indrin ger neergeschoten hadden waartoe ze volgens de wet het recht hadden waarom waren ze dan weggeloopen! Het was een on verklaarbare geschiedenis. Tegen zes uur kwam Gertrude mijn kamer binnen. Ze was geheel gekleed en ik ging zenuwachtig in mijn bed overeind ztiten. Ai-me tante! zei ze deelnemend. Wat een afschuwelijken nacht hebt u gehad! Ze kwam naar me toe en ging op den rand van het bed zitten en ik zag hoe afgetobd en moe ze eruit zag. Is er nieuws?, vroeg ik bezorgd. Niets. De auto is verdwenen, maar War mer, de chauffeur, is in de tuinmanswoning en hij weet nergens van. (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5