Hold Baltket JAC. BAKKER de Zout de haute De badplaatsen wachten op den zomer. BUYSMAN ZEILEN. Europeesch kampioenschap Starklasse. Bob Maas tweede in het eindklassement. Uit Kiel: Donderdag werd de laatste race gezeild van de wedstrijden om het Europeesch kampioenschap in de Starklasse. Oblt. Strau- lino werd in deze race derde; Bob Maas werd met ongeveer drie minuten verschil op den Italiaan vijfde geklasseerd. Deze vijfde plaats kostte onzen landgenoot het kampioenschap. Europeesch titelhouder werd thans oblt. Strau- lino met 11 punten. Bob Maas. De resultaten van Donderdag waren: 1. Von Huetschler (Duitschland) 2 uur 27 min. 19 sec.; 2. H. J. Weise (Duitschland) uur 28 min. 32 sec.; 3. Oblt. Straulino (Italië) 2 uur 29 min. 40 sec.; 4. Kap. It. Merten (Duitschland) 2 uur 30 min. 12 sec.; 5. Bob Maas (Nederland) 2 uur 32 min. 28 sec. De eindstand luidt; 1. en Europeesch kam pioen: oblt. Straulino 77 pnt.; 2. Bob Maas 71 pnt.; 3. Von Huetschler 68 pnt., 4. Lt. Salata (Italië) 68 pnt.. 5. H. J. Weise 65 pnt., 6. Lt. De Kerviller (Frankrijk) 59 pnt.; 7. Kapt. lt. Mer ten 56 pnt.; 8. Lt. Christiansen (Duitschland) 50 punten; 9. Ducrot (Italië) 48 pnt.; 10. G. Fago (Italië) 38 pnt.; 11. Lt. T. C. Grattan (Engeland) 38 pnt. WANDELSPORT. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDMARSCHEN TE NIJMEGEN. Wederom zal dit jaar aan de vierdaagsche afstandmarschen te Nijmegen worden deel genomen door de Haarlemmers C. F. v. d. Klashorst en Th. IJzermans (resp. voor de tweede en vierde maal) op het traject van 55 K.M. per dag. VOETBAL. HAARLEMSCHE SPORTVEREENIGING '34. De Haarlemsche Sportvereeniging '34, die eerst op een terrein aan den Vergierdeweg speelde, is nu verhuisd naar een terrein in de Heemsteedsche Sportparken. Ten bate van den bouw van een clubhuis heeft een verloting plaats gehad. MOTORWIELRIJDEN. ELFSTEDENTOCHT. Zondag 24 Juli houdt de Haarlemsche Mo- tortouringclub „Spaarnestad" een elfsteden tocht naar Friesland, uitgeschreven door het Prov. bestuur der R.-K. M. V. in Friesland. Start 7 uur aan het Plein. HONKBAL. HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt voor de Haarlemsche vereenigingen de volgen de wedstrijden: Zaterdag: le klasse V.V.G.A. I—E.D.O. I. 2e klasse-Ajax II—Schoten I. Quick IHaarlem II. 3e klasse H.H.C. III—E.D.O. III. Schoten III—E.H.S Zondag: le klasse Haarlem I—Ajax I. H.H.C. I—R.C.H. I. 2e klasse R.C.H. II—H.H.C. II. E.D.O. IIZeeburgia. E.D.O. VKinheim. T.H.B. II—Haarlem III. E.D.O. trekt dus Zaterdagmiddag naar Am sterdam om de Gemeente Ambtenaren te ont moeten. Op papier is E.D.O. stukken sterker, maar na wat we van V.V.G.A. zagen tegen over R.C.H. moeten we E.D.O. toch den raad geven: onderschat vooral de G. A. niet. Verder zijn we benieuwd wat E.D.O. doen zal met het werpen van Hoogendijk, die voor V.V.G.A. den wedstrijd tegen R.C.H. won. Ook Haarlem heeft het niet gemakkelijk met Ajax als tegenpartij. Deze beide negentallen nemen op de ranglijst de derde en vierde plaats in met precies dezelfde cijfers. Degene van de twee die verliest kan de kampioens kans, die zij beide nog hebben, wel vaarwel zeg gen. We verwachten een spannenden strijd tusschen werper (De Mon) en reserve werper (Blomvliet) van het bondsnegental. We ver onderstellen dat De Mon zal winnen, maar de vraag is of het veldwerk van Haarlem hem voldoende zal steunen. Deze wedstrijd wordt gespeeld in het Noor der Sportpark en vangt aan om half tien. Des middags om kwart over twee strijdt R.C.H. op hetzelfde terrein niet alleen tegen H.H.C. maar meer nog tegen het gevaar van de onderste plaats. Hetzelfde gevaar hangt echter ook H.H.C. nog boven het hoofd. Als we veronderstellen dat V.V.G.A. wel van E.D.O. verliest en R.C.H. van H.H.C.. wordt de volg orde van onder af: R.C.H., V.V.G.A.. H.H.C. Verliezen V.V.G.A. en H.H.C. den verwisselen H.H.C. en R.C.H. van plaats. Daaruit blijkt wel duidelijk hoe zwaar de strijd zijn zal. In de tweede klasse wordt de zwaarste strijd gestreden door Haarlem II, dat bij Quick op bezoek gaat. De Haarlem reserves hebben, voor het geval Schoten nog eens struikelt, ook nog een kans op het kampioenschap en zullen die Zaterdag niet willen verspelen. Schoten CRICKET IN ENGELAND. Yorkshire staat er ondanks de groote on volledigheid tegen Hampshire goed voor, dank zij Barber, die een fraaie 111 bijeen sloeg uit 254, zoodat Yorkshire een voorpsrong op de eerste innings van 55 runs verkreeg. Heath nam 460 voor Hampshire dat op het eind van den 2den dag in de 2de innings 166f bijeen had. Kent scoorde 347 tegen Glamor gan 271 en 1105. Fagg 118, zijnde 7de century van het sei zoen, zette met Woolley (73) een stand van 165 voor het 1ste wicket op. Matthews nam wickets voor 103. Sussex beantwoordde het totaal van Northants 377 met niet minder dan 4994. waarvan James Langridge 199 James Parks 108 en Cox 101*. Notts 242 tegen Essex 58 en 2664 (Avery 131*). In den wedstrijd Gloucestershire 4875 (Emmet 165*) tegen Surrey 2034 werd even eens hoog gescoord. Leicestershire 368 tegen Somerset 190 en 974. ATHLETIEK. DE INT. AVONDWEDSTRIJDEN TE STOCKHOLM. Fraaie prestatie van Karl Baum- garten op de 200 M. Uit Stockholm: Op den tweeden avond van de internationale atletiekwedstrijden te Stockholm waren 7.000 toeschouwers opnieuw getuige van phenomenale prestaties der Ame rikanen. Doch ook de Europeesche deelnemers lieten zich niet onbetuigd. Onze landgenoot Karl Baumgarten kwam meUzijn broer Heinz op de 200 meter tegen den Amerikaanschen sprinter Ben Johnson uit. Johnson won ,in den prachtigen tijd van 20.9 sec. Karl Baumgarten werd tweede in 21,6 sec., een tijd, die in dit seizoen nog door geen Nederlander is gemaakt. Karl Baumgarten heeft dus te Stockholm opnieuw bewezen, dat hij op het oogenblik in buitengewonen vorm is. Zijn broer Heinz werd met 22,5 sec. No. 3. ZWEMMEN. Jennie Kastein wint den wedstrijd Damnte—Brugge. Zwom sneller dan de heeren! Jennie Kastein. Uit Brugge: Voor de 24e maal is Donderdag de lange afstandswedstrijd tusschen Damme en Brugge georganiseerd. Bij de dames won Jennie Kastein (die ook het vorig jaar zege vierde) gemakkelijk in 1 uur 28 min. 55 sec., vóór de Belgische zwemster mej. Jul. Boedt van de Brugsche Zwemclub in 1 uur 38 min. 45 sec. Bij de heeren is Smitshuyzen, die het vorig jaar won, niet aan den start verschenen. Bij de vrije-slag-zwemmers won Tossut van Door nik in 1 uur 33 min. 28 sec., bij de schoolslag- zwemmers Everaert van Ostend Swimming Club in 1 uur 33 min. 53 sec. Het opmerkelijke was. dat Jennie Kastein alle heeren sloeg. Zoowel voor dames als heeren bedroeg de af stand 4,5 K.M. WATERPOLO. HET IJ—H. P. C. (4—3). Het begin van den wedstrijd was niet be moedigend voor de gasten, want reeds spoedig wist het IJ een 1-0 voorsprong te forceeren, door toedoen van Van Oostrom Soede. (1—0). Kort hierop verhoogde Rootselaar de score tot 20 en het werd zelfs 30 toen Van Hee- teren vrij kwam en van dichtbij den bal in het doel kogelde, onhoudbaar voor De Bruyn. Na dezen stand keerden de kansen. Elde- ring zag nl. kans, een goed aangegeven bal vrij te maken en daarmede keeper Paerl te passeeren. (31). Het IJ wordt nu teruggedrongen, waardoor de achterhoede van HPC meer kans tot plaat sen krijgt. Stefels geeft nu een fraaie pass naar Eldering, die het leder doorslaat, on houdbaar voor Paerl. (32).. H.P.C. speelt nu uitstekend. Braam is zeer beweeglijk; hij stuwt zijn voorhoede goed op. Na een door hem aangegeven bal weet Elde ring opnieuw te scoren, daarmede den hat trick verrichtende (33). Reeds hoopt de H..P.C.-aanhang op een ge lijk spel tegen de kampioenen, als Geerling aan zijn bewaking ontsnapt, een diagonaal schot lost, dat aan de linker zijde in het doel verdwijnt. (43). Hierna opent het IJ een geweldig offensief, ook H.P.C. spant zich tot het uiterste in om den gelijkmaker te scoren. Jammer genoeg verstrijkt de tijd; in den stand komt geen wij ziging meer. De stand in de eerste klasse afd. A is thans als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. 16 39—13 22—14 17—19 17—29 7—27 Het IJ D.W.R. Dolfijn H.P.C Star Gespeeld moet nu nog worden Dolfijn— D.W.R. en StarD.W.R. waarna de competi tie geëindigd is. De ontmoeting StarD.W.R. zal de beslis sing brengen voor het bezetten der onderste plaats. Indien Star wint zal het tot een be slissingswedstrijd moeten komen tusschen Star en HP.C. Bij een gelijk spel echter zal Star degradatiewedstrijden moeten spelen. A.s. Dinsdag valt de beslissing. H. P. C—HAARLEM (0—0). (Dames). De Heemsteedsche dames waren steeds in de meerderheid, maar konden dit niet in doel punten uitdrukken Daarbij werd veel tegen de lat geschoten. H.P.C. had het spel reeds direct geheel in handen en kregen kans op kans. Er werd echter niet gescoord. Met de rust nog steeds hetzelfde spelbeeld Mej. F. Kann stelde zich binnen de 2 M Ijn Gianello wint de 13e étappe. Uitstekende rit van Middelkamp. Uit Digne: De strijd tusschen den Belg Vervaecke en den Italiaan Bartali in den eersten Alpenrit is Donderdag in alle hevig heid ontbrand. Het resultaat was voor Bartali niet zoo hoopvol als men verwacht had. In deze étappe was o.a. de Col de Braus, die voor het bergklassement telde. Voor den besten klimmer was hier weer een tijdver- goeding van een minuut toegezegd. Vervaecke hield den Italiaan niet- alleen uitstekend bij, maar wist na een opwinden den strijd Bartali op den top met een half wiel te slaan en zoodoende de tijdsvergoeding te bemachtigen. Het duel tusschen Vervaecke en Bartali was op de eerste 100 K.M. zóó fel geweest, dat zij, toen eenige renners na 160 k.m. 'n uitlooppoging deden, deze vluchtelingen wel moesten laten gaan. Het was Gianello, die met de groote winst ging strijken. Bij het vertrek 's mor gens stond hij nog op de zesde plaats met zestien minuten achterstand op den drager van de gele trui; te Digne nam hij de vierde plaats in de algemeene rangschikking in; toen was hij nog slechts acht minuten ach ter op Vervaecke. Middelkamp heeft bewezen op het oogen blik in grooten vorm te zijn. Hij behoorde tot hen die steeds vooran te vinden waren; in deze étappe kwam hij als negende binnen mei ruim vijf minuten achterstand op Gianello, maar met ruim 2 minuten voorsprong op een groep renners, waarbij zich Vervaecke, Bar tali, Vissers, Servadei en Magne bevonden. Van Schendel werd 43e in 9 uur 39 min. 30 sec. en Hellemons was weer een der laatsten met een tijd van 9 uur 59 min. 1 sec., waar door zijn achterstand in de algemeene rang schikking bijna 3 uur is geworden. Dank zij zijn goede prestatie van Donderdag is Middelkamp weer enkele plaatsen in de algemeene rangschikking gestegen. Hij is nu 29e en er bestaat alle kans dat hij nog ver der naar boven zal komen. z De dertiende étappe van Cannes naar Digne was er een van klimmen en dalen. Van Cannes ging het omhoog via de Col de Nice (400 M.) naar de Col de Braus (bijkans 1000 meter). Er moest over een afstand van 62 K.M. bijna 1000 meter worden gestegen. Onmiddellijk na Nice ontbrandde de strijd tusschen Ver vaecke en Bartali. Zij gaven elkaar in klim- capaciteiten niets toe, hetgeen vooral van Vervaecke sterk meeviel. Met een half wiel werd Bartali oo de Col de -Braus geslagen maar heelemaal regelmatig schijnt het er niet toe te zijn gegaan, zoodat de kans bestaat, dat de eene minuut tijdsvergoeding van den Belg zal worden ingetrokken. Zooals te verwachten was, is het ook ver der een zware rit geworden. Van de Col de Braus ging het via Sospel en de Col de Castillon weer naar Menton, dus een stijging van 1 K.M. en een zelfde daling. En van Monte, Carlo af, nadat er dus 100 K.M. waren gereden, ging het weer de bergen in naar Nice. Van Nice ging het opnieuw omhoog, steeds hooger. Te Grasse, waar de groote groep na 160 K.M. nog bijeen was, werd een uitloop poging gedaan door enkele renners, waaron der Gianello, Goasmat en Weckerling. De vluchtelingen wisten hun voorsprong steeds te vergrooten, ook al omdat Gianello en Goasmat er een hoog tempo in hielden. De groep vluchtelingen viel door verschillende oorzaken uiteen. Alleen aan den kop bleven de beiden Franschen, waarbij Gianello te Digne in de sprint won. Neuville kwam met nog twee renners op anderhalve minuut, achterstand te Digne binnen; Weckerling was 3 min. achter, Clemens en Fontenay 4 minuten, Middelkamp ongeveer 5 minuten, evenals Gallien, Carini 7 min. De algemeene rangschikking is nu: 1. Vervaecke 85 uur 1€ min. 13 sec. 2. Bartali 85 uur 13 min. 58 sec. 3. M. Clemens 85 uur 18 min. 12 sec. 4. Gianello 85 uur 18 min. 31 sec. 5. Cosson 85 uur 19 min. 58 sec. 6. Vissers 85 uur 22 min. 4 sec. 7. Mallet 85 uur 24 min. 9 sec. 8. Goasmat 85 uur 25 min. 17 sec. 29e. Middelkamp 85 uur 59 min. 25 sec. 38e Van Schendel 86 uur 15 min. 48 sec. 62e. Hellemons 87 uur 54 min. 34 sec. De gasten vinden alles gereed. HET IJ 2—H. P. C. 2 (11—3).. Daar het de laatste wedstrijd voor H.P.C. 2 was en het team geen belang meer had bij een goeden uitslag was het spel het aanzien niet waard.. Met rust was de stand nog 4—2. Daarna verhoogden Geerling en Maier de score langzamerhand tot 113, waarmede het einde kwam. KORFBAL CHRIST. KORFBALBOND. „ONDER ONS". Wedstrijdsecretaris C. van Huis. Van Raephorststraat 35. Overveen. Dinsdagavond 7 uur speelt Onder Ons II te gen Oosthoek n op het Noordersportpark. Trainen: Adspiranten: Woensdagsmiddags uur en Zaterdagsmiddags half 3. Ouderen: 's Woensdagsavonds 7 uur en Za terdagsmiddags half 3 aan het einde van de Zanderij vaart te Overveen. Ook ingang aan 'den Zeeweg even voorbij den Watertoren. Aller opkomst zeer gewenscht. HAARL. KORFBALBOND. JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGA DERING. De oorspronkelijk op 30 Juli vastgestelde ergadering zal wegens bepaalde omstandig heden plaats hebben op Vrijdag 29 Juli in het gebouw De Nijverheid. Behalve de behandeling van de jaarversla en van secretaris, penningmeester en com missies, zal een bespreking gehouden worden over den algemeenen toestand van den Bond op. waardoor zij het water moest verlaten., zal Zaterdag echter wel niet struikelen daar Haarlem wist hiervan niet te profiteeren. De en tevens de noodzakelijke punten om tot ver Afnv H geen al te zware tegenpartij is. stand bleef ongewijzigd. dere verbeterinaen te geraken. Ronddolen in de heerlijke natuur. Het zijn niet alleen de vacantiegangers, die wachten op den zomer, den echten zomer met zonneschijn en zoele temperaturen. Ook de badplaatsen wachten op den zömer, met smart zelfs. Want reeds eenige maanden geleden hebben de hotels, de pensionhouders en zij, die in het seizoen hun woning gemeubileerd en wel plegen te verhuren alles in gereedheid ge bracht om het hun gasten zoo aangenaam mo gelijk te maken. Heel dikwijls gaat dit met niet onbelangrijke financieele offers gepaard. Maar deze offers worden' met blijdschap ge bracht in de stellige verwachting, dat de zo mer het wel goed zal maken. Intusschen na dert de maand Augustus en met haar de va- cantietijd. Zij zal de schade van den ongun- stigen voortijd niet geheel meer kunnen ver goeden. Veel zal het hoogseizoen kunnen goed maken, wanneer eindelijk de zon maar eens wil komen, niet nu en dan op een uitverkoren dag, maar dag in dag uit. Dat is het, waar de vacantiegangers en de badplaatsen op wachten. Het Castricumsche strand ligt verlaten, als of het November was. Van het opgewekte strandleven is niets te bespeuren. De badman heeft één bader onder zijn hoede, een bader, die den zomer suggereert voor niemand. Want er is niemand en de badman gelooft er niet meer in. In de strand-paviljoens zijn geen gasten. Er staat „IJs" geannonceerd en dit uggereert den winter. Tegenstellingen moeten er zijn. En daarom wekt de eenzame bader de gedachte op aan den zomer, evenals de meeuw, die als een volleerden zweefvlieger tegen den stormwind optornt zonder de wieken te be wegen. De badstoelen en de cabines zijn er ook, want wanneer de zomer werkelijk kómt moeten de gasten, of ze nu voor een maand of voor een dag komen, alles in gereedheid vinden. Daar om schrijven we maar liever over den zomer, die toch komen moet. Een badplaats moet het in de eerste plaats hebben van optimisme. Al les moet er opgewektheid ademen en dat doet het ook, want achter de wolken schijnt toch de zon. Ook achter de wolken van Castricum en Bakkum. De zee en het strand lokken de duizenden, die in de vacantiemaand naar buiten zullen trekken. Zij zullen de vrije natuur opzoeken en er is geen enkele badplaats, die op zooveel schatten aan natuurschoon kan bogen als Castricum. Ronddwalen in de bosschen. De Provinciale landgoederen zijn toch wel een waardevol bezit voor de gemeenschap. Men kan er urenlang ronddolen langs be koorlijke boschpaadjes, schilderachtig om zoomd met lijsterbes, egelantier en liguster. Wie van kampeeren houdt te midden van een prachtige omgeving vindt daartoe gelegen heid op het provinciale kampeerterrein, dat tegenwoordig zeer in trek is. Meer dan 15.000 menschen bezoeken per seizoen dit goed in gerichte kamp, dat ook zoo mooi in de onmid dellijke nabijheid van de zee gelegen is. Ook degenen, die hun tent op het strand willen opslaan zullen daartoe dezen zomer voor het eerst gelegenheid hebben. Zij zullen dan echter in het bezit moeten zijn van een kaart van de Nederlandsche Kampeercentrale. Het ronddwalen in de bosschen kan niet geheel kosteloos geschieden. Men moet daar voor in het bezit zijn van een kaart. De kosten voor toegang tot de provinciale terreinen zijn evenwel zoo laag gesteld, dat iedereen volop kan profiteeren van het natuurschoon. Ten gerieve van onze lezers laten wij hier eenige tarieven volgen. Voor de terreinen Bakkum en Egmond: .Dagkaarten 10 ets. per persoon; maand kaarten 50 ets. per persoon; jaarkaarten f 1.50 per persoon; gezinskaart (5 personen) f 2.50, De kaarten zijn verkrijgbaar aan de stations kiosk van de V. V. V. en aan het theehuis „Jo hanna's Hof" aan den Zeeweg te Bakkum. Het terrein is het geheele jaar voor het publiek opengesteld. Voor het terrein Castricum (voorheen Ge versduin) dagkaarten 25 ets. per persoon; maandkaarten f 1.25 per persoon; seizoen kaarten f 3.75 per persoon; gezinskaart (5 per sonen) f 6.25. Het terrein is van 1 Mei tot 1 October voor het publiek opengesteld. De dagkaarten zijn verkrijgbaar aan de sta tionskiosk te Castricum en aan het theehuis „Johanna's Hof" aan den Zeeweg te Bakkum. Voor het terrein te Heemskerk: dagkaarten 10 ets. per persoon; maandkaarten 50 ets. per persoon; seizoenkaarten f 1.50 per persoon; gezinskaart (5 personen) f 2.50. Het terrein is van 1 Mei tot 1 October voor het publiek opengesteld. Dag-, maand- en seizoenkaarten zijn ver krijgbaar aan het bureau van de V. V. V. te Wijk aan Zee, Julianaplein. Zooals men ziet is er gelegenheid te over om van het. natuurschoon in de prachtige om geving van Castricum te genieten. Als nu de zomer eindelijk maar eens komen wil, Castricum is gereed de gasten te ont vangen. Bondshotel A.N.W.B. Telefoon 251. Centrum der plaats Groote THEE- en SPEELTUIN Een gezellig zitje en veel vermaak Vraagt onze pensionprijzen. LUXE BROOD- EN BANKETBAKKERIJ H. KECK Jr., Bakkummerstr. 89, Bakkum, is UW ADRES voor PRIMA BROOD, BANKET, KOEKSOORTEN en SUIKERWERKEN. VOOR R A D I O-ARTIKELEN ELECTR. APPARATEN EN ALLE J. C, DE GRAAF, Bakkummerstraat 91 a TELEF. 455, Filiaal Overtoon 25, TELEF. 270 Erkend installateur P E. N. bedrijf. HET ADRES VOOR UW BADARTIKELEN is „HET CENTRE M". uiver wollen BADPAKKEN. BADMUTSEN. PLASTONS. BADBROEKJES enz. N. VADER - Burgem. Meeystraat 6 Caslrieum. Wilt U prima haring eten, Dan moet U het adres van niet vergeten. RUITERWFG 55, BAKKUM voorheen Bakkummerstr. 8. Uw adres voor Moderne Bloemwerken Bloemenmag. J. COOLS Tel. 389,t.o.Oemeentehuis CASTRICUM. De ruggegraat van elk reclameplan Courantenreclamt

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8