HET NIEUWE AVONDBLAD De visscherij in Juni. Taaitotaal. 23s JAAk 'O 1/4 U i IN b A G Zó JULI 19.36 DMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN per week 12Vs ets., per maand 52Vï cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN 15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verhes van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim r 100.—éen lid duim ƒ50.—, alle leden wijsvinger ƒ60.—, één of twee leden wijsvinger f 25.—, alle leden anderen vinger ƒ15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk 15.—Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN erpt Uw oude rijwielplaatje niet weg. Deponeert het in onze brievenbus. Nu binnenkort de nieuwe rijwielplaatjes in gebruik genomen zullen worden en het oude koper zijn diensten weer gedaan heeft kan aan het plaatje 1937/1938 een nuttige bestem ming gegeven worden. De vereeniging tot bestrijding der tubercu lose weet het /vele kleintjes maken een groote" ook hier weer in klinkende munt om te zetten, wanneer deze organisatie de be- lastingmerken in grooten getale worden toe gezonden. Ons blad neemt ze voor de vereeniging in ontvangst en zal voor het doorzenden zorg dragen. Werpt daarom uw gebruikte plaatjes niet weg, maar deponeert ze in onze brieven bus. Kennemerlaan 42 of in die van het Con sultatiebureau, Briniostraa't 7. Ge doet er een nuttig werk mede, dat de lijdende menschheid ten goede komt. Ook heeft deze vereeniging enkele jongelui noodig voor het ophalen dezer belastingplaat jes langs de huizen, evenals dit vorig is ge beurd. Hen die zich voor dit werk beschikbaar willen stellen, wordt verzocht zich aan te mel den bij het Consultatiebureau, dat van hun diensten gaarne gebruik zal willen maken. HET WERK VAN IJMUIDEN'S BLOEI. Onze. cijfers over het propagandistische werk van IJmuiden's Bloei oyer dit seizoen behoe ven nog eenige aanvulling. Op het bureau van de organisatie werden op verzoek 24 algemeene inlichtingen ver strekt. Aan bijna iedere V.V.V.-organisatie in Ne derland werden de pensionslij sten van IJmui den toegezonden tot een getal van 450. Daar op is van 26 V.V.V.'s een heraanvrage ont vangen voor aanvullende inlichtingen. De Heer A. A. Baak jubileert. yijf en dertig jaar bij het Loodswezen, vijf en twintig jaar zeeloods. Op 1 Augustus a.s. herdenkt onze plaatsge noot, de heer A. A. Baak, een merkwaardig ju bileum: dien dag zal het n.l. 35 jaar geleden zijn dat hij in dienst trad bij het Loodswezen, terwijl hij op denzelfden dag zijn 25-jarig ju bileum als zeeloods kan vieren. De a.s. jubilaris werd 6 Augustus 1883 in IJmuiden geboren. Ook dit is al een bijzonder heid. want pas 7 jaar daarvoor was IJmuiden door de opening der Noordzeesluizen van „niets" tot „iets" geworden, zoodat de heer Baak tot de eerste babies behoorde, die in IJmuiden het levenslicht aanschouwden. Op l Augustus 1903 trad de heer Baak als matroos in dienst bij het Loodswezen in den Helder, nadat hij daarvóór op zeilschepen en ook op de Prins Willem II van de K.W.I.M. had gevaren. Den 15en Juli 1910 werd de heer Baak bevorderd tot loodskweekeling 2e klas en 1 Januari volgde zijn bevordering tot loodskwee keling le kl. (hulp-zeeloods)om 1 Augustus 1913, dus precies 10 jaar na zijn aanstelling bij het Loodswezen, te worden bevorderd tot zeeloods. Deze functie bekleedde hij tot 1922 in den Helder en van genoemd jaar af in IJmui den. Het spreekt wel vanzelf, dat de heer Baak in zijn langdurige loopbaan bij het Loodswezen heel wat stormen heeft meegemaakt. Zoo was hij op de loodsboot toen de ramp van de Salento plaats vond. Zijn moeilijk beroep heeft hij dikwijls onder de moeilijkste omstandig heden moeten uitvoeren en meermalen gaf hij van zijn bekwaamheden blijk. Vooral tijdens de oorlogsjaren heeft hij veel ellende meege maakt. Voorts maakte hij de geheele evolutie van het Loodswezen mee van het zeil naar de stoommachine. Dat de heer Baak als iemand, die meer dan 40 jaar op zee gevaren heeft, over goede zee- beenen beschikt, lijdt geen twijfel. Maar ook op het land staat hij flink in zijn schoenen, waarvan de vele wandeltochten getuigen, die hij als ijverig lid van de Wandelsportvereeni- ging „De Kennemer Jagers" heeft meegemaakt. Verleden jaar nam de heer Baak met goed gevolg deel aan De Vierdaagsche" en als de krant met dit stukje verschijnt, tippelt de heer Baak wederom lustig door de schoone dreven rondom Nijmegen, want ook nu weer behoort hij tot het leger der duizenden. De heer Baak heeft zijn langsten tijd bij het Loodswezen achter den rug. Maar wij wen- schen hem nog vele jaren als tippelaar toe, want dat beteekenen evenzoovele jaren van gezondheid. Aanvoer papierhout. Het Sovjet Russische s.s. „Shchors" voerde Zondagavond van Archangel een lading pa pierhout aan bestemd voor de papierfabriek te Velsen. DOOR DE AARDBEVING IN GRIEKENLAND, die vooral de omgeving van Athene teisterde, werden verschillende dorpen geheel verwoest. In het bijzonder het plaatsje Cropos had van deze natuurcatastrophe veel te lijden. Bovenstaande foto laat duidelijk zien dat van sommige huizen niet veel meer overbleef. Verminderde opbrengst door de staking in de haringvisscherij. Trawlers boekten veel groofere vangsten dan verleden jaar. Aan het maandoverzicht over Juni van de afdeeling Visscherijen omtfent de uitkomsten der visscherij ontleenen wij het volgende: Zeevisscherij. Aan de zeevisscherij namen 398 (508) Ne- derlandsche vaartuigen deel. Bovendien vischten nog eenige stoomtrawlers en motor trawlers aan de Westkust van Engeland. Door Nederlandsche en vreemde vaartuigen werd volgens voorloopige opgaven hier te lande aangevoerd 4.058.857 (6.559.126) K.G. visch met een waarde van f 765.252 (f954.492). Trawlvisscher ij47 (43) stoomtrawlers brachten te IJmuiden en te Scheveningen in 111 (84) reizen met 945 (867) reisdagen 2.228.985 (1.135.876) K.G. visch aan ter waar de van f 255.583 (f175.218) of gemiddeld per reisdag 23.59 (1310) K.G. en f270 (f 202). 2 (2) sleepboottrawlers voerden te Zout kamp in 8 (10) reizen 13.444 (18.438) K.G. visch aan, waarvoor f2877 (f3881) werd be- somd. 3 (5) motortarwlers maakten 6 (9) reizen met 63 (102) reisdagen en besomden voor 101.716 (136.048) K.G. visch f 14.829 (f23.109) of gemiddeld per reisdag 1615 (1334) K.G. en f235 (f 227). Van de motorloggers namen 89 (74) vaar tuigen aan de trawlvisscherij deel. In 265 (219) reizen met 1840 (1388) reisdagen werd 510.569 (403.084) K.G. visch aangebracht ter waarde van f 139.754 (f 108.203) of gemiddeld per reisdag 277 (290) K.G. en f76 (f78). Voor de kleine trawlvisscherij waren 188 (189) vaartuigen (motorkotters, motorkust- visschersvaartuigen en halfgedekte en open zeilvaartuigen) in bedrijf. Deze vaartuigen maakten 1406 (1788) reizen en brachten 389.002 (536.269) K.G. Noordzeevisch aan ter waarde van f 84.676 (f 117.838) of gemiddeld per reis 277 (300) K.G. en f60 (f66). Visscherij met de zeevischzegen. Voor. zoo ver bekend namen 30 (20) Nederlandsche vaartuigen aan de visscherij met de zeevisch zegen deel. In 93 (83) reizen werd 151.473 (117.583) K.G. visch aangebracht ter waarde van f 25.694 (f 21.408) of gemiddeld per reis 1629 (1417) K.G. en f276 (f258). 3 Deensche motorkotters, die met de zee vischzegen hadden gevischt, voerden in 8 rei zen 43.784 K.G. visch te IJmuiden aan, waar voor f 6366 werd besomd. Beugvisscherij. Evenals in Juni 1937 werd geen beugvisscherij uitgeoefend. Drijfnetvisscherij. Het conflict omtrent de arbeidsvoorwaarden bij de uitoefening van de haringvisscherij duurde de geheele maand voort. Als gevolg hiervan werd de drijfnet visscherij in Juni j.l. met slechts 47 vaartui gen van Katwijk, 2 van IJmuiden en 2 van Scheveningen uitgeoefend. Overeenkomstig de vastgestelde bepalingen mocht slechts met een beperkte vleet worden gevischt. Aan het einde van de maand waren van de Nederlandsche haringvloot 6 (35) stoomlog- gers en 45 (157) motorloggers in bedrijf. In 3 (37) reizen der stoomloggers en 21 (111) reizen der motorloggers brachten de Neder landsche haringschepen 6479 (40.060) kantjes maatjesharing en 31 (1381) kantjes steur haring aan, d.i. te zamen 6510 (41.441)) kantjes pekel- en steurharing of 618.450 (3.936.895) K.G. ter waarde van f225.120 (f474.514). (In Juni 1937 waren bovendien 11 motor loggers van de Poolsche maatschappij te Scheveningen in bedrijf. In 7 reizen'brachten deze Poolsche motorloggers toen 2092 kantjes maatjesharing en 10 kantjes steurharing aan, d. i. te zamen 2102 kantjes pekel- en steur haring of 199.690 K.G. ter waarde van f20.715). De gemiddelde waarde per kantje van de aangevoerde - pekel- en steurharing werd be rekend op f36,12 (f 11,37). Kustvisseherij. In de Lauwerzee en den Dollart en in de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten werd de visscherij drukker, in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuider zee daarentegen minder druk uitgeoefend dan in Juni 1937. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Lauwerzee en den Dollart en in de Zuid-Hol landsche stroomen en zeegaten waren beter, die in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee daarentegen slech ter dan in Juni van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aange voerde visch bedroeg n.l. volgens voorloopige opgave respectievelijk in de Lauwerzee en den Dollart 687.235 (758.180) K.G. en f 15.95C (f 11.594), in de Waddenzee en het niet-afge^ sloten gedeelte van de Zuiderzee 1.778.729 2.215.121) K.G. en f58.712 (f68.812), in de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten 256.142 (323.673) K.G. en f31.262 (f 21.590). Uit Zeeland werden verzonden 1.119.839 (508.310) K.G. mosselen ter waarde van f 25.531 (f12.593). Oesterverzending vond niet plaats. (Vorig jaar Juni 2150 oester ter waarde van f94). Waddenzee en het niet-afgesloten gedeel te van de Zuiderzee. De ansjovisvisseherij met kommen werd in de tweede helft der maand nog met ongeveer 80 kommen uitgeoefend. De vangsten waren zeer uiteenloopend, doch over het algemeen, mede door het vele ruwe weder, gering. Voorts ving men nog wat ha ring, geep, makreel, bot fint en eenige zalmen en schotjes. Een vijftal spannen Wieringer motorvaartuigen oefende in de omgeving van Harlmgen de ansjovisvisseherij met den wonderkuil uit; de vangsten bedroegen van 100 tot 200 K.G. per dag en per span. De zegen visscherij op haring en ansjovis nabij Den Helder gaf geen loonende uitkomsten. De totale hoeveelheid ansjovis, die in de Waddenzee boven water is gebracht, bedroeg aan het einde der maand ruim 5000 ankers. Bij beschikking van den Minister van Econo mische Zaken werd bepaald, dat de gesloten tijd voor het visschen met het staand ansjo- visnet, de ansjovisfuik, het onsjovissleepnet en den wonderkuil inging op 15 Juli inplaats van op 1 Juli. De botvisscherij met hoekwant en staande netten verliep weinig bevredigend. Enkele visschers behaalden met het bot- schutwant gunstige resultaten, doch over het algemeen was deze visscherij niet loonend. Wederom werd veel last ondervonden van kwallen. De visscherij op garnalen, welke ge kookt werden afgeleverd, was evenals de vis scherij op garnalen voor de Amsterdamsche markt door den geringen afzet van weinig beteekenis. Een kleine hoeveelheid garnalen werd afgeleverd aan de drogerij te Oude- schild, terwijl twee vaartuigen van Harlingen ongeveer 1000 K.G. garnalen vingen, welke aan boord gedroogd werden. Visscherij op consumptiemosselen had niet plaats. Visscherij in het IJselmeer. De geldelijke uitkomsten der visscherij wa ren beter dan in Juni van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aangevoerde visch bedroeg n.l. volgens voorloopige opgave 454.178 (623.355) K.G. en f225.628 (f210.802) Het koude weder had een ongunstigen in vloed op het resultaat der aalvisscherij. De visscherij met kuil- en kornetten verliep, vooral in het Noordelijk gedeelte van het IJselmeer. nog weinig bevredigend. Aanvan kelijk werden in het Zuidelijk gedeelte goede resultaten verkregen, doch in de tweede helft der maand waren ook hier de vangsten min- (Volgens een Engelsche statistiek zijn er op de geheele wereld 7796 levende talen). Wanneer men u eens liet bepalen, Zoo maar eens voor de aardigheid, Hoe groot het aantal is der talen, Over de heele aard verspreid. Zou u dan hooger ooit taxeer en. Dan, zeg maar, een vijf honderdtal? Dat lijkt genoeg voor 't converseeren, Zelfs in ons spraakzaam tranendal. Welnu, u kunt hierboven lezen. Vijfhonderd is maar een klein deel, Er zijn, hoe vreemd het ook mag wezen, Er meer dan vijftien maal zooveel. Daar moet u dan nog niet bij zoeken, De taal der liefde, der mimiek, De taal der bloemen en der boeken, De taal der dieven, der muziek. 't Is wel om duizelig te raken, Zoo'n talenvloed op één planeet, En om een diepe zucht te slaken. Voor elk die talenkenner heet. Maar één ding wensch ik vast te leggen, 'k Heb meer respect nu voor den man Of vrouw, die, zoo men pleegt te zeggen, In alle talen zwijgen kan. P. GASUS. der bevredigend. De uitkomsten der aal visscherij met hoekwant waren in den regel loonend. Vooral met z.g. lang want maakte men vaak mooie vangsten. In het Noordelijk gedeelte was deze visscherij echter niet loo- nen. De resultaten der aalfuikenvisscherij waren vrijwel langs de geheele kuststrook nog slecht. Enkele visschers oefenden de botvis scherij met staande netten uit, doch de vangsten waren gering. R.K. MIDDENSTANDSVEREENIGING „DE HANZE". De R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", afdeeling IJmuiden-Oost houdt Dinsdag 26 Juli a.s. een ledenvergadering in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg. Naast het algemeene gedeelte vermeldt de agenda o.m.: Bespreking reclame; Wat wilt u dat de Hanze doet? „Benoeming afgevaardigde Cen trale Raad en voorstellen Centrale Raad. Het bestuur rekent nu eens op aller op komst. GEGUND. Het bouwen van een heerenhuis aan de Burgemeester Rambonnetlaan voor rekening van den heer J. van Beelen, architect de heer Ant. ten Broeke, is gegund aan C. de Feber voor f 4945. De inschrijving was: J. de Waard f 5328; P. Cupido f 5295; J. Lindhout f 5289, G. Hamburg f 5270; W. A. Sanders f 5045; C. de Feber f 4945, allen te IJmuiden. verslag uit te brengen van hetgeen hij gezien had van een onlangs in Haarlem gehouden optocht van sportvereenigingen. Nadat deze op enthousiaste wijze verteld had van kleurige enthousiaste, fleurige groepen tot uitbeelding der sport, schitterend versierde wagens, vaan dels vlaggen banieren bloemen hier en bloe men daar was het niet te verwonderen dat alle afgevaardigden, waaronder vele van zeer groo te vereenigingen. zich spontaan bereid ver klaarden hun volle medewerking te verleenen aan den optocht op 6 September in onze ge meente. Omdat de gemeente te uitgestrekt is om in afdeelingen te komen, werd besloten tot het houden van stertochten en samen te komen in Velserbeek, waar de groote stoet gevormd wordt en van waar uit men dan trekt voorbij het gemeentehuis, waar de autoriteiten staan opgesteld om het défilé gade te slaan. Deze revue van alle takken van sport zal dan plaats vinden van 3 tot 5 uur en de ster wordt gevormd als volgt- 1. Santpoort (station)-Santpoort (dorp)- Driehuis-Velsen. 2. IJmuiden (west)-IJmuiden (oost)-Vel sen. 3. Velsen (Noord)-Velsen. Een sub-commissie, bestaande uit de heeren Martens (voetbal). Otto (Sportafd. N. A. S. B.). Verzijlbergh (zwemmen), van Rooijen (hon densport), Dijkstra en Volmer (turn- en wan delsport) en Van Amersfoort (centraal comité) zal zich met de verdere organisatie belasten en wekt de nog niet vertegenwoordigde veree nigingen hierbij krachtig op om ook mede te werken. Verder zal een beroep gedaan worden op alle plaatselijke muziekvereenigingen om mee te doen aan stertocht en défilé. Wanneer allen medewerken belooft deze op tocht inderdaad een grootsch schouwspel te zullen worden. VELSEN Manufacturiers iu de gemeente zijn ontevreden. Over de levering der goederen van den B-steun. Meer dan 32 manufacturiers en winkeliers in aanverwante vakken hebben zich met een schrijven tot het college van B. en W. van Velsen gewend waarin zij hun leedwezen uit spreken over het feit, dat de gunning van de aanbesteding voor het leveren van manufac turen en aanverwante artikelen voor het or gaan van Maatschappelijk Hulpbetoon (de z..g. B-steun) voor alle goederen gegeven is aan één winkelier. Zij zeggen verder, dat het algemeen voor komt, dat de eene handelaar met het eene en de andere handelaar met het andere artikel goedkooper in zijn offerte is; en dat hier on geveer 4050 verschillende artikelen in het geding zijn. Het schrijven vermeldt, dat deze betrokken handelaren gaarne het oude systeem van steunbonnen weer zouden wenschen te zien ingevoerd, opdat zij niet zulk een groot ge deelte hunner cliëntèle behoeven te missen als met het nieuwe systeem thans wel het ge val is, vooral omdat het gaat om een leveran tie van plm. f 5000. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Vel sen is ingekomen een verzoekschrift van Geer- truida Helena Kaasenbrood van beroep zon der. wonende te Wieringen om een verlof A, voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in de benedenvoorlocalitei't van het per ceel Stationsweg no. 200 te IJmuiden. Vóór 8 Augustus 1938 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders voór- noemd inbrengen. De viering van het Regeerings- jubileum van de Koningin. Sportvereenigingen organiseeren een sportrevue. Aan de uitnoodiging tot het houden van een gecombineerde vergadering van afgevaardig den van alle sportvereenigingen in de ge meente met het „Centraal feestcomité Regee- vingsjubileum" heeft een zeer groot aantal vereenigingen gevolg gegeven. Na een inlei dend woord van den voorzitter den heer J. P. Weijburg, commissaris van politie, werd de heer P. Dijkstra in de gelegenheid gesteld HOCKEY. HET VOORZITTERSCHAP VAN DEN NED. HOCKEYBOND Naar wij vernemen zal het bestuur van den Ned. Hockeybond als candidaat voor het voor zitterschap Jhr. Mr. W. C. Hooft. Graafland stellen. De algemeene vergadering zal in September te Amsterdam worden gehouden. Indien Jhr. mr. Hooft Graafland als opvolger van den overleden president, baron Van Pallandt, wordt gekozen, dan zal waarschijnlijk in de vacature van het bondsbestuur mr. Hamming uit Eindhoven candidaat worden ges teld TAFELTENNIS. JAARVERGADERING MED. TAFEL TENNIS BOND. Te Utrecht werd de 3e algemeene ledenver gadering van den N. T. T. B. gehouden. Na de opening door den voorzitter, den heer J. L. Hiemstra en een bespreking der jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester kwam een reorganisatie-voor stel in behandeling. Al spoedig bleek, dat de leden zich in prin cipe konden vereenigen met de voorgestelde reorganisatie, doch over het punt van mini mum-contributie was men het niet spoedig eens. Daar de contributieregeling nauw ver want was aan het al dan niet aannemen dei- voorstellen. achtte het bestuur het gewenscht. deze afzonderlijk in stemming te brengen. De uitslag der stemming bracht een aanvaar den der voorstellen met het gevolg, dat thans alle vereenigingen direct zijn aangesloten bij den Nederlandschen T. T. B„ terwijl de vroe gere districtsbonden veranderd zijn in afdee lingen met de daaronder ressorteerende ver eenigingen en een afdeelingsbestuur, waar van de voorzitter en de secretaris op voor dracht van de vereenigingen door het N. T. T. B.-bestuur worden benoemd. Een commissie, bestaande uit den voorzit ter en de voorzitters der afdeelingen, werd be noemd om de statuten en reglementen in overeenstemming met de genomen besluiten te brengen. Het bestuur werd gemachtigd een propa- gandacommissie te benoemen om de propa ganda op de meest nuttige en succesvolle wijze ter hand te doen nemen. Na stemming en herstemming bestaat het bestuur thans uit: J. L. Hiemstra, Arnhem, voorzitter; D. A. J. Sloof, Utrecht, secreta ris; P. Niemantsverdriet, Schiedam, commis saris Pers en propaganda; C. J. Deelder. Delft; J. C. Heeck, Overveen; W. G. Kiela, Amsterdam en F. Stumpf, Hilversum. ZEILEN. JACHTVEREENIGING WATERVRIENDEN Zondag hield deze vereeniging haar zeil wedstrijden op het N. B. Spaarne. Zoowel de ochtend- als de middagwedstrijden hadden een geanimeerd verloop. Prijswinnaars wa ren Ochtendwedstrijd: klasse A: 1. S. Zeulen- voet; 2. J. Konings. Klasse B: 1. H. Nolf met de „Snipe"; 2. B. Kornelissen; 3. H. F. Kornelissen. Middagwedstrijdklasse A: 1. J. Konings. Klasse B: 1. H. Nolf; 2. B. Kornelissen. WIELRUDEN. DE JONGE KAMPIOEN. De volgende renners starten Zondag op de Heemsteedsche wielerbaan: P. v. Halst, J. Roorda. W. Vonk, H. Veerman, G. Peters, C. Bijster. De juniores rijden een wedstrijd op weg fietsen. De leden, die niet starten op de baan, Zondagochtend negen uur.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1