BEVERWIJK WIJK AAN ZEE de laat de ftatue /CUEEP/ TJEINCEM Openbare vergadering van schoenmakerspatroons. Rede over de Vestigingswet. Gisteravond heeft de onlangs opgerichte vereeniging van schoenmakerspatroons, schoenwinkelters en lederhandelaren „On derlinge Samenwerking" in gebouw „Odeon" aan de Baanstraat een openbare vergadering ^Sprekers waren de heeren W. Donker uit waarlem, lid van het hoofdbestuur, over het onderwerp: ,De Vestigingswet voor ons be- driif" en Sjoerd Winkel uit Haarlem, secreta ris van de Federatie van den Schoenmakers patroons Bond over „Actie tegen zuigerza- k6De voorzitter, de heer P. Geerlings, heette in zijn openingswoord speciaal beide sprekers WDe°heer W. Donker, hierna het woord ver ier iiffend. merkte in zijn inleiding op, dat er noe steeds misverstanden heerschen over de vestigingswet in het kleinbedrijf. Het schoenmakersgilde heeft vroeger onder de andere gilden een vooraanstaande plaats ingenomen, maar op het oogenblik is het vak ot zoo'n laag peil beland, zooals in een ander beroep niet te vinden is. In Nederland houden 16.000 menschen zich hezi°- met het „schoenmaken", maar volgens sDi" zijn er heel weinig schoenmakers, die het vak volledig onder de knie hebben. De ande ren kunnen zich in den strijd om het bestaan «taande houden met het „lappen" van schoe nen In den grooten achteruitgang waarin dit vak gekomen is, zal waarschijnlijk met het in werking treden van de vestigingswet ver andering komen. Dat er op het oogenblik aan dacht wordt geschonken aan de schoenma kersbedrijven is volgens spr. te danken aan het feit, dat de schoenmakers een deel uitma ken van den Nederlandschen middenstand. En omdat de middenstand aan hetzelfde «uvel mank ging als het schoenmakersvak, kwam dit ook"in den gezichtskring van de regeering. Organiseeren was volgens spr. een eerste ver- eischte en een tweede is, om de organisatie zoo sterk mogelijk te maken. Vervolgens zette spr. uitvoerig uiteen, wat de vestigingseischen beoogen en waaraan vol daan moet worden, om zich als schoenmaker of winkelier te vestigen. Het wordt echter aan niemand onmogelijk gemaakt om zich te ves tigen. mits de Kamer van Koophandel den candidaat hiervoor na het examen geschikt acht. Het vak omhoog brengen zal één van de eerste gevolgen zijn van de vestigingswet. Verscheidene cursussen worden gegeven om de toekomstige middenstanders tot bekwame vaklieden op te leiden. De vestigingswet is daarom een buitengewone stimulans naar hooger, aldus spr. Het uitvoeren van de wet wordt echter over gelaten aan de organisaties .waardoor deze natuurlijk op een zoo sterk mogelijk peil ge bracht moeten worden. Mits de organisatie dan ook op haar qui vive is, aldus spr., zal de toestand in het vak binnen vijf jaar reeds veel verbeterd zijn. De heer Donker eindigde zijn rede met zijn vreugde uit te. spreken over het feit, dat thans ook in Beverwijk een ver eeniging is opgericht ,om de wantoestanden in het schoenmakersbedrijf zooveel mogelijk tegen te gaan. Nadat eenige coupons leer bij opbod waren verkocht, heeft de heer Sjoerd Winkel het on derwerp „Actie tegen de zuigerzaken" behan deld. Spr. zette uitvoerig uiteen de nadeelen van de goedkoope zaken tegenover de bona fide, zaken. Vervolgens wees hij op de actie, die gevoerd zal worden op de komende huis vrouwententoonstelling in Haarlem. Met een groote draaiende stand zal de afdeeling Haar lem van den Nederlandschen bond op deze tentoonstelling exposeeren. Na het betoog van den spreker was er ge legenheid tot het stéllen van vragen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Hoewel de belangstelling nogal te wenschen overliet' kan de jonge vereeniging met voldoe ning op déze eerste openbare vergadering te rugzien. Harddraverij op den verlichten boulevard te Zandvoort. Groot aantal inschrijvingen. Woensdagavond zal op den Zandvoortschen boulevard wederom een harddraverij op de korte baan worden gehouden. Was voor de eerste draverij de belangstelling reeds groot, deze zal Woensdagavond bij gunstig weer ze ker nog veel grooter zijn. De harddraverij zal te 7 uur aanvangen. Zoodra de duisternis invalt zullen duizenden eiectrische lampjes de baan in fantastisch licht zetten. De verlichting heeft reeds eeni ge malen proef gebrand en zij voldeed volko men aan de verwachtingen. Zandvoort brengt met deze harddraverij bij kunstlicht weer het nieuwste snufje, want tot nu toe is in ons land op deze wijze nog geen enkele course ge houden. De publieke belangstelling zal dan ook wel alles overtreffen, wat op de korte ba nen tot nu toe voor mogelijk werd geacht. Ook van de zijde der eigenaren is de belangstel ling voor deze course zeer groot. Toen de in schrijving sloot waren 28 van de beste korte- baan-dravers ingeschreven, namelijk: Rose Morgan, Betty Worthy, Maya Toddington, Zonnestraal, Fanfare, Anna Bradfort's Guy, Y. Kernel. Aura V. Fatima, IJlbode. Windekind. Sister Bond, Siem Claudy, Clara Bascom, Wel kom, Y. Ladyzoon, Xuthus, Zoo Doorlooper, Xerxes. Xantippe, Quita, Uilenspiegel, Johan na M„ Nora Scott. Glossy Silk. Edzart, Ko- nora, Xiphias en Auselor. De technische leiding van de harddraverij berust ook nu weer bij de bestuursleden van ae Beverwij ksche Harddraverij vereeniging ..Prins Bernhard". Onmiddellijk na afloop van de course te on geveer 11 uur wordt aan zee een groot vuur werk ontstoken. GESLAAGD VOOR HET M.U.L.O.-DIPLOMA. Maandag slaagden voor het M.U.L.O.-di- ploma A de heeren p. wilgenhof, C. J. Park en mej. M/arkerink. Zij waren leerlingen van de ,Duinwijkschool" voor christelijk u.l.o., hoofd de heer R. de Vries. KAMPIOENSCHAPPEN VAN DE FEDERATIE VAN WIELERCLUBS. Op de Zaansehe Wielerbaan zijn de kam- oioenschappen verreden van de Federatie van Wielerclubs in Noord-Holland. De opkomst van de renners was zeer slecht, o.a. verscheen geen enkele Kennemerland-renner aan den start. De voorzitter van de Federatie de heer Cor- nelissen toonde zich hierover zeer ontstemd en gaf te kennen, dat het bestuur op deze wijze de belangen van de organisaties niet langer kon behartigen. De uitslagen van de wedstrijden waren: Sprint: (10 series) 1 J. Pronk, (kampioen) 4 punten, 2 P. Evers, 5 punten, 3 J. Boerkool, 6 punten, 4 Schellingerhout 7 punten, 5 Schaft 9 punten. Afvalwedstrijd nieuwelingen (3 K.M.): 1 Ottenbras, 2 Bos, 3 Lust. Afvalwedstrijd: 1 Reek, 2 Ottenbras, 3 Ol men. Pronk deed een poging om het op zijn naam staande baanrecord te verbeteren, doch hij maakte denzelfden tijd nl. 10 3/5 sec. Wedstrijd over 50 K.M.: 1 Ottebras, 1 uur 25 min. 10 sec.; 2 Reek op 1 ronde. 3 Lust op 1 ronde. 4 Ravenstein, 5 Rol. BEVERWIJK Spinazie per kist 3548. Sla (100 stuks) per kist 0.802.50. Postelein per kist 2635. Andijvie per K.G. 22y2. Wortelen per bos 69. Rabarber per bos 34Va. Peterselie per bos 12. Selderie per bos 23. Tomaten per K.G. 614. Aardappelen per K.G. 4—4.40. Doppers per K.G. 10—14. Br. cap. per K.G. 1020. Witte cap. per K.G. 1114. Wasschpeen per K.G. 5—7. Raspers per K.G. 1216. Peulen per K.G. 1422. Snijboonen per K.G. 1822. Dikke boonen per K.G. 1722. Sperc. b. m. dr. per K.G. 19. Tuinboonen per K.G. 411. Asperges le wit per bos 35 Komkommers per stuk 2 Bloemkool le per stuk 914 Bloemkool 2e per stuk 46. Aardbeien per slof 4068. Framboozen per doosje 1421. Kruisbessen per slof 5268. 2—31/2. uiöueöJseii pei ÖIUI dóo Roode bessen per slof 5565. Zwarte bessen per slof 1.70- -2.20. WEDSTRIJD IN HET VERLEENEN VAN EERSTE HULP. De R.K. Vereeniging voor eerste hulp bij on gelukken heeft deelgenomen aan de te Utrecht gehouden wedstrijden in eerste hulpverleening. Twee groepen van 4 personen namen aan de wedstrijden deel. Zij kregen voor hun werk 181 punten toegewezen, benevens 14 punten voor den commandant. Dr. Lappöhn was zeer tevreden over het. werk van dejonge vereeniging. 35 leden van de plaatselijke ver-- eeniging hebben de wedstrijden, waarvan zeer veel te leeren was, bijgewoond. VOETBAL. BLACK BOYS—GLÜCK AUF. (7—2). Maandagavond had op het N. A. S. B.-ter- rein te Driehuis de met spanning tegemoet geziene wedstrijd plaats tusschen de IJmui- der en Beverwij ksche brandstof fenhandela- ren, voor den winnaar waarvan door de fir ma H. v. Doorn en Co. een medaille beschik baar was gesteld. De Beverwijksche doelpunten bleken in de ze ontmoeting het duurst te zijn, een gevolg van het feit, zooals een IJmuiden kolenleve- rancier ons mededeelde, dat de Beverwijkers hun kolen een dubbeltje per H.L. duurder verkoopen dan de IJmuidenaren. Niet minder dan zeven maal moest H. v. Roon den bal uit het net halen, niettegenstaande hij en zijn beide backs, Vessies en Hoogenboom, toch goed werk leverden, terwijl zijn voorhoede slechts 2 doelpunten maakte. De Beverwijksche voorhoede was het zwakke punt. Vooral Stroo, van wien men nog al ver wachtingen had, viel bepaald tegen. De beste man was Kochx, die in verband met zijn fi guur, langs de lijn al spoedig T usveld (Hera cles) werd genoemd. De Black Boys beschikteno ver geroutineer- der spelers, wier uithoudingsvermogen ook grooter was. Doelman Kreuzer kreeg dan ook over het geheel niet veel te doen en we ge- looven, dat dit maar goed was ook, want hij wist met den bal veel minder raad. dan met een zak eierkolen of iets dergelijks. In den aanval weerde vooral Zwaan zich- vermoedelijk mede als gevolg van het feit, dat zijn twee „bazen" toezicht op hem hielden. Hij maakte niet minder dan 4 doelpunten, waarvan echter de eerste o.i. in buitenspel positie. De overige doelpunten scoorden Van den Braber Jr. (2) en De Weers. Volledig heidshalve zij nog vermeld, dat de 2 Bevei'- wijksche doelpunte ndoor Slings en Kochx gemaakt werden. Tegen het eind waren de Glück Auf-men- schen finaal uitgespeeld. We hebben er dan ook een vaag voorgevoel dan. dat er heden in Beverwijk weinig inwoners hun wintervoor- raad thuis bezorgd krijgen! Wie mist wat? Lijst van gevonden en verloren voorwerpen. Aan het bureau van Politie te Wijk aan Zee zijn inlichtingen te krijgen over de hier vol gende gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 1 gummi badschoen, een rijwiel- belastingmerk met naam, 1 witte trui, 1 kapu- lier medaille van de congregatie O. L. V. van Goeden Raad, 1 vulpenhouder, 1 rozenkrans, 1 gummi drijver, 1 damesportemohnaie, 1 pr. witte kinderschoenen. 1 badhanddoek, 1 kin derborstrok, 1 strandschepje, 1 hoofddoek. Verloren: 1 witte gummi regenjas, 1 wieldop van een kindei-wagen, 1 blauw trainingsbroek je, 1 broche, 1 sjawl, 1 kindei'badpak, 1 gele bal, 1 kinderjurkje, 1 pr. sandalen, 1 gouden halsketting, 1 armbandhorloge, 1 blauw bad pak, 1 zilveren tafelmes, 1 slipover, 1 bruin lederen portemonnaie met inhoud, 1 bood- schappentasch. POSTZEGELAUTOMAAT GEPLAATST. Aan het Postkantoor te Wijk aan Zee is van heden af een postzegelautomaat naast de brievenbus geplaatst. Door dezen maatregel is in een lang gevoelde behoefte voorzien en be hoeven de badgasten niet meer alleen op de openingsuren hun postzgelvoorraad aan te vullen. ZANGAVOND OP DE TENNISBAAN. V.V.V. organiseert voor 9 Augustus een zang avond op de tennisbaan te Wijk aan Zee. Hieraan zullen medewerken het Hoogoven zangkoor .Door Zang tot Vriendschap" (D.Z. T.V.) en het a capellakoor uit Beverwijk. VOETBAL. DE FINALE VAN HET WILHELMINA- VOORUIT-TOURNOOI. D. W. S.Stormvogels. Zooals men weet, plaatsten zich destijds voor de finale van het „Wilhelmina-Vooruit"- tournooi D. W. S. en Stormvogels. Deze ont moeting wordt morgenavond half 8 op het terrein van R. C. A.. gelegen aan den Haar lemmerweg te Amsterdam, gespeeld. SANTPOORT RINGRIJDEN EN HARDDRAVEN. RINGRIJDEN EN HARDDRAVEN. Woensdag 3 Augustus a.s. wordt de 180ste ringrijderij gehouden, des morgens om 9 uur voor fietsers en op het losse paard, des mid- dams om 2 uur met paard en tilbury. Een en ander geschiedt om mooie prijzen. Voor den heeren-winnaar van den middagwedstrijd is een zilveren beke rals wisselprijs beschik baar gesteld. Op Donderdag 4 Augustus vindt de interna tionale kortebaandraverij plaats op de voor dit doel zoo bij uitstek geschikte Harddra verslaan. Intotaal wordt f 525 aan prijzen uit geloofd. Het bestuur verwacht groote deel name. Aan de ringrijderij en harddraverij wordt, zooals wij reeds meldden, ook nu weer een feestweek verbonden. Op het terrein aan de Hoofdstraat, dat voor dit doel al meer ge bruikt is, komt een Luna-park met vele mo derne attracties. Tenslotte speelt Bredei-ode Zaterdag 6 Aug. onder auspiciën van de harddraverij-vereeni ging op haar terrein een wedstrijd tegen een negerelftal. WANDELSPORT. DE VIERDAAGSCHE TE NIJMEGEN BEGONNEN. Geslaagde vlaggenparade. Maandagavond, na de geslaagde vlaggen parade ter gelegenheid van de vierdaagsche. traden de Engelsche deelnemers van de Road Walking Association voor het front; hun of ficial Van Meurs reikte aan kapitein Breu- nese leider van het uitvoerend comité der in ternationale vierdaagsche afstandsmarschen, de onderscheiding uit van de Road Walking Association, bestaande uit een gouden medaille aan een blauw lint. Deze onderscsheiding werd indertijd ook verleend aan wijlen jhr. von Weiier en aan den officieelen vertegenwoordiger van den Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding, den heer P. L. M. van Wayenburg. OLYMPISCHE SPELEN. DE ZOMERSPELEN TE WELSINGFORS IN JULI 1940 Programma o.m. zonder hockey en handbal. Uit HeHlsingfors: Von Franckei heeft te genover persvertegenwoordigers eenige inte ressante bijzonderheden over de organisatie der Spelen van de 12e Olympiade medegedeeld Volgens Von Frenckel die lid van het Finsch Olympisch Comité is, zal men voorstellen de Zomerspelen van 820 Juli 1940 te houden, waarbij handbal, hockey, basketball en polo niet op het programma zullen figureeren. De uitnoodigingen aan de verschillende landen tot deelneming aan de Spelen zullen in Sep tember va dit jaar worden verzonden. Het Stadion te Helsingfors zal worden uit gebreid tot een capaciteit van 5?ooo toeschou- wers. Voorts ligt eht in de bedoeling, een groot zwemstadion te bouwen. Groote schepen welke in de havens ligplaats krijgen, zullen aan talrijke bezoekers onder dak vei-schaffen. De huisvestingskwestie werd aan een spe ciale commissie gedelegeerd. Belangwekkend was vnnvis f}e mededeeling van Von Frenckel, dat Finland ook de Win terspelen zal organiseeren in het geval, dat Noorwegen om een of andere reden hiervan afstand zou doen. MOTORWIELRIJDEN. M. C. „SPAARNESTAD". Aan den door het Prov. bestuur der K.N.M.V. afdeeling Friesland, uitgeschreven Elfsteden tocht werd door bovengenoemde club deelge nomen. Te 7 uur 's morgens trok men het 500 K.M. lange traject tegemoet. Het zeer mooie Friesche landschap werd bewonderd en tot slot kreeg de club den K.N.M.V.-beker voor het grootst aantal afgelegde K.M. en het grootst aantal leden. Mej. Van Dijk ontving als eenige deelneemster een motorklokje met speciaal compliment voor haar prestatie. Vei*- der hadden nog enkele leden een troostprijs. CRICKET IN ENGELAND. Australië wint de vierde testmatch. Geheel tegen de verwachting in is op den derden dag van den interessanten strijd te Leeds reeds de beslissing gevallen. Australië won de vierde testmatch met 5 wickets. Tien Engelsche wickets vielen Dins dag voor 74 en 5 Australische voor 107 runs. een glorierijke dag voor de bowlers, die dit maal den bal wonderlijke dingen lieten doen. De spmbowlers O' Reilly en Fleetwood Smith wisten de voordeelen, die het wicket hun bood, ten volle uit te buiten. Edrich en Barnett vervolgden de tweede innings bij een stand van 490 en al spoedig bleek, dat Mc. Coraick en O' Reilly moeilijk te bespelen waren. Van de ruim 40.000 toeschouwers die aan wezig waren verwachtte niemand toen het scoringbord 62 runs aanwees, de débacle, die volgen zou. Barnett wordt door den Australi- schen Barnett achter het wicket gevangen. Bradman zet dan Fleetwood Smith en O' Reilly voor Mc. Corwick aan. Hardstaff slaat een no-bal van O'Reilly hard vooruit voor 4. Op den volgenden bal wordt Hardstaff evenwel gebowld. Er zijn 73 runs. Hammond komt in. Groot is de teleurstelling als Ham mond den eersten bal, dien hij van O' Reilly krijgt, naar short leg speelt, waar Brown de hem geboden kans niet mist. Edrich had in 55 miniuten 3 runs gescoord en nog steeds zijn er 73 runs als Edrich op een bal van Fleetwood Smith naar voren komt, de googly mist en gestumpt wordt. Paynter en Compton zijn de twee laatste batsmen, die Engeland nog kunnen redden. Een bal van O' Reilly raakt Paynter's off- stump. De umpire Chester inspecteert het wicket en Paynter kan zijn innings vervolgen. Op 96 tracht Compton een bal van O' Reilly te hoeken, het lukt niet en Barnett doet zijn tweede vang. Paynter en Price brengen de 100 op. 1165. Als er 50 runs bij komen heeft Engeland nog een kans. Fleetwood Smith neemt evenwel, zonder dat het totaal ver hoogd wordt, de wickets van Price (c. Bar nett, zijn derde vang) Verity (clean bowled) en Wright (c. Waite, in de slips). Farnes slaat zijn eersten ba.1 van Fleet wood Smith, een full-pitch, voor 4, de 2de voor 3 naar leg en ziet op de derde zijn mid- stump door O'Reilly geveld. Bowes gaat on middellijk l.b.w. op O'Reily en met 6 extra's sluit de innings op 123. Alleen Paynter met 21 not out verdedigde zijn wicket met succes. O'Reilly veroverde in de beide innings 10 wickets voor 122 en Fleetwood Smith n wickets voor 107 runs van de 19. Enkele mi nuten voor de lunchpauze viel het laatste wicket. De bowlingcijfers in de 2de innings waren als volgt; O'Reilly 21,5 8 56 Fleetwood Smith 16 4 34 Mc. Corwick 11 4 18 1 Waite 2 0 9 De Australiërs hadden 105 runs te maken voor de overwinning en zij hebben er hard voor moeten vechten, Fingleton en Brown kwamen op Bowes en Farnes tot 17. Brown gaat dan l.b.w. b. Farnes voor 9. Hammond zet Verity aan, die 15 runs later op dezelfde wijze als Farnes Fingelon's wicket neemt. Op 50 wordt Bradman in de slips door Verity voor 16 op Wright's bowlen gevangen. Mc. Cabe (c. Barnett 15) wordt Wright's 2de slacht offer (61—4). Het fielden der Engelschen is schitterend. Het licht wordt slechter en de denker© wol ken voorspellen niet veel goeds. Hassett maakt aan alle onzekerheid een einde door met suc ces het bowlen aan te vallen en snel 33 runs bijeen te slaan, alvorens ook Wright door een vang van Edrich op mid-off zijn wicket neemt (915). Badcock 5* en Barnett 15' wint de match met 5 wickets. Wright nam in 5 overs 326, Verity 124, 'Farnes 117 en Bowes 035. Het publiek was spoedig over de teleurstel ling heen en bracht aan Bradman en. zijn team een grootsche ovatie. De stand na deze 142ste testmatch is thans gew. door Eng. gew. d. Austr. draw In Australië 34 41 2 In Engeland 20 16 29 54 57 31 De vijfde en laatste testmatch bekint op 20 Augustus op den Oval en wordt geheel uit- De county-matchen Destand van de overige wedstrijden is als volgt: Derbyshire 340 (Northington 103) tegen Notts 340 (Harris 115). Glamorgan 170 en 114 tegen Warwickshire 170 en 662. Hampshire 352 en 542 tegen Somerset. Kent 216 en 333 (Fagg 108, zijn 8ste century van het seizoen) tegen Middlesex 159 en 953. Leicestershire 269 tegen Worcestershire 313—6 (Cooper 104) na 20. Northants 199 en 1330 tegen Essex 376 (O'Connor 115*). Surrey 265 en 2833 (Whitfield 174*) tegen Yorkshire 100 en 111. Sussex 195 en 1756 tegen Lan- cashire 412—9 (Washbrook 135). Marcel Kint wint de zestiende étappe. Uit Bsancon: De Belg Marcel Kint heeft zijn overwinning van de vijftiende étappe her haald: hij won ook de zestiende, welke Maan dag van Aix les Bains naar Besangon leidde over een afstand van 284 K.M. Bar tali wist niet alleen zijn voorsprong ia de algemeene rangschikking te behouden, hij behaalde nog winst door als eerste de laatste pashoogte van het bergklassement, de Col de la Faucile, te bereiken met 15 sconden voorsprong op den Belgischen klim-specialist Vissers. Voor deze prestatie kreeg Bartali een tijdsvergoeding van 1 min. en 15 sec., waardoor hij zijn voorsprong op Vervaecke in de rangschikking nog heeft kunnen ver- grooten. Onze landgenoot Anton van Schendel was m dezen rit uitstekend op dreef; hij wist op 30 K.M. van de finish met enkele andere ren ners te ontsnappen en bezette een zeer goede achtste plaats. Middelkamp en Hellemons bleven in het hoofdpeloton zitten en werden gezamenlijk op de achttiende plaats geklasseerd met drie minuten achterstand op den winnaar. In de algemeene rangschikking zijn er wei nig veranderingen gekomen. Na hun rustdag te Aix les Bains werd te ruim acht uur Maandagmorgen begonnen met de zestiende étappe. Van Aix les Bains ging het via Annecy en genève naar Gex en van Gex uit begon de beklimming van een laatsten topdie tevens voor het bergklasse ment telde: de col De la Faucille, die ruim 1300 meter hoog is. Elf kilometer lang moes ten de renners de Juraketen beklimmen, waarbij de helling op sommige punten meer dan 10 procent bedroeg. Eerst bij deze be klimming geraakte het veld uit elkaar. Bartali toonde duidelijk, dat hij in onge- naakbaren vorm is. Hij bereikte het eerst de pashoogte met 15 seconden vorosprong op den Belg Vissers. Bij de afdaling kwamen de meeste renners weer bij. Dertig kilometer vóór Besangon liep een groep renners weg, doch Bartali, ziende dat daar geen van zijn naa9te concurrenten bij was, ded geen moeite de vluchtelingen te achterhalen. Vlak voor Besangon maakte zich uit de vijftien vluchtelingen nog een groep van vier renners los, waarvan Kint in de sprint, won. Het resultaat van de étappe luidt: 1. Kint (België) 9 uur 39 min. 56 sec.; 2. Yvon Marie (Frankrijk) zelfde tijd; 3. Dis- seaux (België); 4. Bernardoni (Italië) alle zelfde tijd. 5. Egli (Zwitserland) 9 uur 41 min. 26 sec. met tien andere renners, waaronder Van Schendel, die op de achtste plaats kwem. 17. Neuens (Luxemburg) 9 uur 42 min. 57 sec. met 27 andere renners. Middelkamp en Hellemons behoorden ook tot deze groep. Verder Bartali, Vervaecke enz. De algemeene rangschikking is nu: 1. Bartali 114 uur 30 min. 40 sec. 2. Veiwaecke 114 uur 51 min. 57 sec. 3. Cosson 115 uur 51 sec. 4. Vicini 115 uur 7 min. 17 sec. 5. Clemens 115 uur 14 min. 34 sec. 43. Middelkamp 117 uur 6 min. 26 sec. 46. Van Schendel 117 uur 35 min. 3 sec. 56. Hellemons 119 uur 17 min. 47 sec. HOLLAND—AMERIKA LIJN. oo *-m' New York n- Rotterdam via Antw. «,650 mijl W. van Valentia. Nela R'dam n. Vancouver 23 te Londen. Tiradentes R'dam n. New York p. 24 Dungen. Leerdam New Orleans n. R'dam 24 te Antwerpen. Breedijk 23 v. R'dam te New Orleans. Beemsterdijk 23 v. New Orleans n. R'dam. Delftdijk R'dam n. Vancouver 23 te Curacao Spaarndam 22 van R'dam te Norfolk. Statendam 24 van New York te R'dam. Narenta, R'dam n. Vancouver 22 van San Francisco. Nebraska, Rott. n. Vancouver 23 v. Pta Arenas (C. A.) HALCYON LIJN. Stad Zaandam 24 v. Bilbao te Vlaardingen Stad Dordrecht25 v. Lulea te Rott. Stad Vlaardingen 23 v. Wabana n. Rott. Stad Amsterdam 24 v. Stockholm te Lulea. Stad Maassluis 26 (2 n.m.) van Narvik te Rott. verw. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitreis) 22 Juli te Yokohama. Grootekerk 24 van Hamburg te Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisreis) 24 te Marseille. Randfontein (uitreis) 23 van Aden. Bloemfontein 24 van Antwerpen te Ham burg. Jagersfontein (uitreis) 24 te Durban. HOLLAND— WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 24 v. A'dam n. Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 25 v. Bombay. Marken (thuisreis) 25 te Le Verdon. KON HOLL LLOYD Waterland 24 v. Hamburg te A'dam. Salland (thuisreis) 23 van Montevideo. Montferland (uitreis) 25 te Montevideo. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Orpheus 25 van Stettin te A'dam. Theseus 25 van Aarhuus te A'dam. Achilles 25 van Hamburg te A'dam. Agamemnon 23 van Famagusta n. Volo. Ajax, Amsterdam n. Kopenhagen p. 24 ioltenau. Amazone 20 van Curagao n. Maracaibo. Atlas 19 van Curacao n. Oost-Venezuela Baarn 25 van Hamburg te Antwerpen. Bodegraven Chili n. A'dam 24 te Antw. Crijhssen, A'dam n. W.-Indië p. 23 Dungen Helder, Chili n. A'dam 21 van Curagao/ Iris 25 van Danzig te Amsterdam. El Libertador 21 v. Curagao n. Maracaibo. Mars 23 van Samos n. Calamata. Merope 25 van Hamburg te Amsterdam. Midas 23 van Curagao n. Maracaibo. Odysseus 25 van Kopenhagen te A'dam. Orion 23 van Izmir te Stamboul. Pluto A'dam n. Danzig p. 24 Holtenau. Strabo 21 van Curagao n. Maracaibo. Stella, Rotterdam n. Tanger p. 24 B.-Head. Tiberius, Tiüest n. Amsterdam p. 24 Oues- sant.. Trajanus 24 v. A'dam te Hamburg. Triton 24 van Rotterdam te Tunis. Venus 24 van Napels te Marseille. Vesta 24 van Malta n. Piraeus. Ganymedes A'dam n. West-Indië 23, 45 mijl Z. van Land's End. Vulcanus, Rotterdam n. Gibraltar p. 24 Ouessant. Simon Bolivar 21 van Bai'bados n. Port Limon. Barneveld 22 van Corral te Tocopilla. Fauna, Amsterdam naar Midd. Zee p. 25 Gibraltar. Ulysses. Bourgas n. Amsterdam p. 25 Gibraltar. Perseus 24 van Kopenhagen te Stettin. Stuyvesant 23 v. Amsterdam te Paramaribo. Deucalion 25 van Bari te Catania. Berenice 25 van Piraeus te Patras. Costa Rica 24 van Cristobal n. Cartagena. Colombia 24 v. Westmanoer n. Reykjavik. MEIJER EN CO'S SCHEEPV. MIJ. Laomedon Rotterdam n. Japan 22 van Port Sudan. Hector, Japan n. Rotterdam 23 v. Shanghai Phrontis, Amsterdam n. Liverpool en Batavia 24 te Swansea. Rhesus 25 v. Batavia te Hamburg. Benvorlich, Japan n. Rotterdam vertr. 26 van Antwerpen. Antenor Japan n. R'dam 24 v. Port Said. Glenshiel R'dam naar Daii-en 23 v. Penang Ajax, Japan n. R'dam 22 van Penang. Eencleuch, Dairen n. Rotterdam 24 van Port Said. Prometheus. Liverpool n. Java 21 van Ras Mallap. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisreis) 24 van Sabang. Dempo (uitreis) p. 24 Finisterre. Indrapoera (thuisreis) 26 (8 v.m. te South ampton en 27 (7 v.m.) te Rotterdam ver wacht. Sibajak (uitreis) 25 te Belawan. Kedoe (thuisreis) p. 24 Kaap Bon. Kertosono (thuisreis) p. 24 Gibraltar Kota Nopan 24 van Bremen te R'dam Sitoebondo (uitreis) p. 24 Finisterre. KONINKLIJKE SHELL. Agnita 234 van R'dam te A'dam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (thuisreis) pass. 25 Kaap del Armi. Garoet 23 van Batavia n. Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alcyone (uitr.) 24 90 mijl Z.Z.O. v. L. End. Alpherat 25 van Rotterdam n. Hamburg. Alhena (thuisreis) 24 van Santosa. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Soemba (uitr.) 24 van Sabang. Tajandoen (thuisreis) 25 te Genua. Salabangka 25 van Batavia te Amsterdam. J. P. Coen 24 v. Batavia te A'dam. WIJK LIJN. Winterswijk R'dam n. St. John (N.B.) p. 25 Lizard. Naaldwijk 23 van R'dam te Bilbao. Randwijk R'dam n. Huelva p. 24 Ouessant. Beverwijk Rotterdam n. St. John's N. F. 24, 60 mijl Z.W. v. Valentia. Stolwijk, R'dam n. Bilbao p. 22 Dover. Drukte bij de „Phoenix-Lijn". Zaterdag j.l. vertrokken alle drie schepen n.l. de motorschepen „Cabo", „Wilbo" en „Olga" betrekkelijk kort na elkander naar Londen. In verband met het feit, dat genoem de schepen, welke sedert kort de vlag van de „Phoenix-Lijn" in top hebben, alle drie op één dag zijn vertrokken bewijst wel dat er op het oogenblik groote ladingen te verschepen zijn.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5