HET MYSTERIE VAN SUNNY SIDE. FEUILLETON Naar het Amerikaansch van HECTOR JENNINGS. 13) Ik maakte licht in de woonkamer en we gingen daar zitten. Nog geen half uur geleden had ik met Jamieson in diezelfde kamer ge zeten en geluisterd naar de beschuldigingen dat Gertrude en Halsey meer afwisten van den dood van Arnold Armstrong. Nu kon Halsey spreken: alles wat raadselachtig was zou nu opgehelderd worden! Vanavond las ik het pas in een krant, be gon hij. ik schrok me dood! En dan alleen vrouwen hier in huis! Getrude's gezicht was strak en bleek. Dat is nog niet alles, Halsey, zei ze, jij en Jack zijn haast op hetzelfde oogenblik weggegaan dat het gebeurd is. De detective die hier is, denkt dat jij dat wij er iets van afweten. Hij kan naar de weerlicht loopenNeemt n me niet kwalijk, tante Ray, maar die vent lijkt wel niet goed wijs. wil je me niet alles vertellen, Halsey? vroeg ik. Vertel me waar je dien nacht, of beter gezegd dien morgen, heen ging? En waarom je zoo plotseling bent vertrokken? Het zijn vreeselijke uren voor ons geweest. Ik kan u niet vertellen waar ik heen ben gegaan, tante Ray, zei hij na een oogenblik zwijgen maar de reden van mijn vertrek zult u gauw genoeg hooren. Maar Gertrude weet dat Jack en ik het huis uit waren voor... die vreeselijke moord gepleegd is. Meneer Jamieson gelooft niet wat ik zeg, zei Gertrude dof. Halsey, als het erg ste gebeurd is en ze je arresteeren, dan moet je het vertellen. Ik zal niets vertellen, zei hij ernstig. Tante Ray, het was absoluut noodig dat Jack en ik dien morgen weggingen. Ik kan u op het oogenblik nog niet vertellen waarom. Maar waar ik heengegaan ben zal ik, ook als ik mijn alibi moet bewijzen niet zeggen. De heele zaak is dwaasheid, een beschuldiging die op niets steunt en die niet ernstig genomen kan worden. Is meneer Bailey naar de stad terugge gaan of naar de Club? vroeg ik. Ik weet niet waar hij op het oogenblik is, was het ontwijkende antwoord. Halsey, zei ik ernstig, terwijl ik mij naar hem toeboog. Heb jij ook maar het ge ringste vermoeden wie Arnold Armstrong gedood heeft? De politie gelooft, dat hij binnengelaten is en hij doodgeschoten is door iemand die op de wenteltrap stond. Ik weet er niets van, hield hij vol, maar ik verbeeldde mij dat Gertrude hem een plot- selingen. snellen blik van verstandhouding gaf. Zoo rustig als ik kon deed ik Halsey het geheele verhaal; van den nacht af dat Liddy en ik alleen in huls waren tot de eigen aardige aanranding van Rosie in de oprijlaan. De mand stond nog op tafel, als stomme ge tuige voor deze laatste geheimzinnige ge beurtenis. Dan is er nog niets anders, zei ik ten slotte aarzelend. Halsey, ik heb 't zelfs nog niet aan Gertrude verteld, maar den morgen na de misdaad vond ik in het tulpenbed een revolver en diedie was van jou, Halsey. Halsey staarde mij een moment aan: toen keerde hij zich naar Gertrude. Mijn revolver! Trude! riep hij. Jack heeft mijn revolver toch meegenomen, niet waar? O. zeg dat toch alsjeblieft niet. smeekte ik. de detectieve gelooft aan de mogelijkheid dat Jack Bailey is teruggekomen en dat het toen gebeurd is Hij is niet teruggekomen, antwoorde Halsey nadrukkelijk. Gertrude, toen jij dien nacht een revolver voor Jack mee naar beneden bracht, welke heb je toen genomen. De mijne? Neen, de jouwe was geladen en ik was bang voor wat Jack.zou kunnen doen. Ik heb hem den revolver gegeven, die ik zelf de laatste twee jaar gehad heb en die was onge laden. Halsey maakte een gebaar van wanhoop. Dat is echt iets voor een meisje! viel hij uit. Waarom heb je niet gedaan wat ik je gevraagd heb, Gertrude? Jij hebt Bailey la ten weggaan met een leege revolver en de mijne in een tulpenbed gegooid. Mijn revol ver is kaliber 38. Het ondei-zoek zal natuur lijk uitwijzen, dat de kogel, die Armstrong gedood heeft uit een 38'-revolver kwam, dat is het meest voorkomende model. En dan ziet het er mooi voor me uit! Je vergeet, viel ik hem in de rede, dat ik de revolver heb en dat niemand er iets van afweet. Maar Gertrude was in hevige opwinding op gestaan. Ilc kan het niet verdragen; het vervolgt me aldoor! riep zij. Halsey, ik heb je revolver niet in het tulpenbed gegooid, ik geloof dat jehet zelf gedaan hebt! Ze staarden elkaar een oogenblik over de groote tafel aan met oogen die opeens een harde, argwanende uitdrukking hadden ge kregen. Maar dat duurde maar een paar se conden. Toen zei Gertude: Neen, dat had ik niet moeten zeggen; het is schandelijk. Ik geloof dat je net zoo on schuldig bent als ik. Maak dat ik het ook absoluut zeker weet. Halsey. Halsey kalmeerde haar zoo goed en kwaad als het ging en de breuk'scheen hersteld. Maar lang nadat ik naar mijn slaapkamer was ge gaan, zat hij nog alleen beneden en ik wist dat hij aan het nadenken was over het ge beurde. Sommige dingen waren hem duide lijk, die voor mij duister waren. Hij wist, even als Gertrude, waarom Bailey en hij dién nacht waren weggegaan. Hij wist waar zij de laatste acht en veertig uren waren geweest en waarom Jack Bailey niet met hem was teruggekomen. Het kwam mij voor, dat als de kinderen ze zijn voor mij altijd „de kinde ren mij niet in vertrouwen namen, ik nooit achter de ware toedracht zou komen. Toen ik eindelijk klaar was om naar bed te gaan, kwam Halsey boven en klopte aan mijn deur. Toen ik mijn kimono had aan geschoten, liet ik hem binnen. Tante Ray, begon hij, nadat hij zijn sigaret op den rug van mijn haarborstel had uitgedoofd, ik zou heel wat geven als ik u alles zou kunnen zeggen. Maar dat kan ik niet en het zal nog minstens een dag duren voor ik het kan. Maar één ding had ik u al lang ge leden kunnen vertellen. Als u dat geweten had, zoudt u er mij geen oogenblik van verdacht hebben, dat ik iets te maken had met den moord op Arnold Armstrong. Ik noud van Louise Armstrong, tante Ray; ik hoop eens met haar te trouwen. Dan is het toch onmogelijk dat ik haar broer zou doo- den? Haar stiefbroeder, verbeterde ik. Neen, dat is natuurlijk niet mogelijk. Waarom heb je me dat niet verteld, Halsey? Och er waren twee redenen, antwoordde hij langzaam. de eene was, dat u al een meisje voor me had uitgezocht Onzin, viel ik uit en ik voelde dat ik een kleur kreeg. Het was waar wat hij zei, een van demaar dat komt er niet op aan. En ten tweede, vervolgde hij, omdat de Armstrongs niets van me moeten hebben.... Wat zeg je! viel ik hem verontwaardigd in de rede. De oude Peter Armstrong men de de postkoets in de bei^gpassen toen jouw grootvader al generaal was Ja, maar die generaal is dood en komt niet meer voor op de prijscourant van de hu welijksmarkt en de tegenwoordige Innis geeft zelf toe, dat hy niet goed genoeg is voorLouise. Zoo zei ik geërgerd, je schijnt je waarde den wel te kennen! Onze familie heeft niet altijd zoo geringschattend over zichzelf gepraat. Neen, dat geloof ik ook niet, was zijn antwoord, terwijl hij mij met zijn jongens- achtigen glimlach aankeek maar gelukkig is Louise het niet met haar familie eens. Als haar moeder het goed vindt, wil ze me heb ben, generaal of geen generaal. Ze is niet zoo dol op haar stiefvader, maar haar moeder is alles voor haar. En ziet u nu niet in wat het gevolg is van den xnoord op Arnold? Dat Louise niets meer van me zal willen weten? hij tenslotte. Gertrude's verhaal was waar, hernam ik, Gertude's verklaring, dat je bent weggegaan voordat Arnold kwam, pleit je toch voikomen vrij Halsey begon somber de kamer op en neer te loopen. Ze kan het niet onder eede verklaren, zei hij ten slotte. Getrude's verhaal was waar, maar zij heeft niet alles verteld. Arnold Arm strong kwam hier om half drie, in de biljart kamer en bleef vijf minuten. Hij kwam om iets te brengen. Halsey! riep ik je moet me alles ver tellen. Telkens als ik denk dat je het net, waarin je verward bent, zult stuktrekken, werk je je er zeif dieper in, door je geheimdoenerij. Wat bracht hij? Een telegramvoor Bailey. Het werd speciaal uit de stad naar de Club gebracht en washeel belangrijk. Bailey was mee hier naar toe gegaan en de telegrambesteller ging weer naar de stad terug. De gérant gaf het aan Armstrong, die den heelen dag gedronken had en niet slapen kon en die nog een wande ling ging maken in de richting van Sunny- side. (Wordt vervolgd.) De Nederlandsche renner Knijnenburg kwam tijdens de T.T.-races te Assen ten val, waarbij hijzelf en drie toeschouwers gewond werden. - Een foto, genomen onmiddellijk na het ongeluk De reis van het Prinselijk Paar. H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard verlaten de veerboot na aankomst te Gedser. Prinses Juliana heeft Haar dochtertje op den arm, terwijl graaf Ahlefeldt de reiswieg van Prinses Beatrix draagt Het monument ter nagedachtenis aan de in Venlo tijdens den wereldoorlog overleden Belgische soldaten is Zondag onthuld, door den vertegenwoordiger van Koning Leopold van België, kolonel Dimerijck. Tijdens de plechtigheid De heer Edo Bergsma feliciteert Arie van Vliet, die bij de in het stadion te Amsterdam gehouden wielerwedstrijden het nationaal sprintkampioenschap professionals behaalde en tevens zegevierde over de kampioenen der amateurs en onafhankelijken De start van de 500 c c. klasse, nationale race, tij dens deT.T.-races op het circuit van Drente Op het IJselmeer en het Buiten IJ zijn de zeilwedstrijden van de Holland-week weer aangevangen. De „Regenbogen" in actie De Italiaansche motorrenner Serafini reed tijdens de T.T. races uit de bocht, en komt met een verbogen stuur aan bij de „pitt". Desondanks bezette hij de derde plaats in de 500 c.c. klasse De schijnwerpers, die den toren van het stadhuis aan den Coolsingel te Rotterdam tijdens de feesten ter ge legenheid van het 40-jarig regeerings- jubileum van H. M. de Koningin zullen verlichten, worden in gereedheid ge bracht

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10