Sdegmima Dickieslaateen raadindenwind Lord Runciman over zijn taak: Gunstiger berichten Transpiratie en stukloopen van DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1938 Slechts vrede door wederzijdsche concessies. Sudeten-Duitschers bü zijn aankomst te Praag aanwezig. Lord runciman, de Britsche bemiddelaar voor het Tsjecho- Slowaaksche vraagstuk, is gis termiddag te Praag aangekomen. Bij zijn aankomst werd hij door een groote mensehen menigte begroet. Te zijner verwelkoming waren voorts aanwezig de chef van het pro tocol en het ministerie van buiten- landsche zaken, de kabinetschefs van den minister-presidient en den minister van buitenlandsche zaken, vertegenwoordigers van den Praagschen burgemeester, alsmede door de afgevaardigden Kundt en Sebekowsky van de Sudeten-'Duitsche partij. Later op den dag heeft Runciman in zijn hotel de journalisten en speciale correspon denten ontvangen. In 't Engelsch las hij hun een geschreven verklaring voor, waarin hij zegt: „Allereerst ben ik geen rechtzetting ver schuldigd. Ik heb niet zelf gevraagd de taak, die mij hier wacht, te mogen vervullen. Ik heb daartoe nooit den wensch uitgesproken. Maar voor mijn vertrek uit Londen zijn de Sudeten Duitschers en de Tsjecho Slowaak- sche regeering het er over eens geworden, dat ik hierheen zou komen. Ik moet hun beie den dank zeggen voor de goede, mij bereide ontvangst. Ik ben een vriend voor allen en een vijand zaam geweest. In den loop van die lange periode heb ik begrepen, dat een permanente vrede slechts verzekerd kan worden door wederzijdsche concessies. Ik ben een vriend voor allenen een vijand voor niemand". Vervolgens deed Runciman een beroep op de pers om hem haar steun te verleenen bij de zware taak, die hem wacht. Hij wisselde nog eenige woorden met de journalisten, maar weigerde iets aan zijn verklaring toe te voe gen. Optimisme herleeft te Praag. De aankomst van Runciman zoo meldt United uit Praag bracht zoowel in de krin gen der Tsjechische regeering als in die der minderheidsgroepen een atmosfeer van ont spanning te weeg. Voor het eerst reden er Woensdag weer bussen met Amerikaansche en Britsche touristen door de straten en de reis- bureaux waren vol menschen. Als door een tooverslag verdwenen de gesprekken over oor log en oorlogsvrees. Velen gelooven inderdaad, dat Runciman er in zal slagen een Salomo- nische beslissing te nemen en het moeilijkste minderheidsvraagstuk zou kunnen oplossen, dat ooit een mensch moest bewerken sinds Woodrow Wilson. In gezaghebbende kringen is men er dan ook van overtuigd, dat het oor logsgevaar voor Tsjecho-Slowakije achter den rug is. De eerste woorden, die Runciman in het.openbaar te Praag heeft gesproken waren „geduld en inzicht", waaruit internationale waarnemers opmaken, dat zijn onderzoekin gen van langen duur zullen zijn. De meest optimistische kringen nemen zelfs aan, dat Runciman, hoofdzakelijk met het oog op zijn voorgenomen reis door de Duitsche minder- h-eidsgebieden minstens twee maanden in Tsjecho-Slowakije zal blijven. Bovendien heeft Henlein eens gezegd, dat einde September de uiterste termijn voor het uitwerken der min derheidswerkzaamheden zou zijn. Volgens de internationale meening zullen de onderhan delingen van Runciman intusschen Berlijn en Londen in staat stellen een formule te vinden, die kracht zou kunnen bijzetten aan Runciman's werk. Een dergelijke formule zou, naar men hier algemeen aanneemt, de aan leiding kunnen zijn voor latere Engelsch Duitsche besprekingen, die oogenschijnlijk niet mogen samenhangen met het werk van Runciman. Berlijn verwacht weinig resultaat. De zending van Lord Runciman naar Praag wordt te Berlijn steeds meer beschouwd als een onderneming, welke tot mislukking is gedoemd, aldus Havas. Onder het opschrift: „Runciman tusschen twee werelden" schrijft de Allgemeine Zei- tung, dat de Südeten Duitschers pas voldaan- zuilen zijn, wanneer zij de erkenning van hun volksgroep hebben verkregen. De erkenning, dat deze groep in staat is zichzelf te bestu ren laat geen plaats meer voor de ideologie van een TSjechischen nationalen staat. Doch alleen die verandering zal den vrede en de orde kunnen verzekeren, welke men van de zending van Runciman verwacht. Dat ka rakteriseert er ook de moeilijkheden van. In Engeland denkt men, dat Runciman een com promis zal moeten vinden. Volgens berichten in de Tsjecho Slowaak- sche bladen heeft de Slowaaksche Volkspartij evenals de Sudeten Duitsche partij een bro chure uitgegeven over de eischen der Slo waaksche autonomisten. Deze brochure zal aan Runciman worden gezonden. Voorts zal Runciman een memorandum der Vereenigde Hongaarsche partijen ter hand worden ge steld. Hodza antwoordt op Sudeten-Duitsche vragen. Het persbureau der Sudeten Duitsche par tij deelt mede: Minister president dr. Milan Hodza heeft de afgevaardigden Ernst Kundt en dr. Elfred Rosche ontvangen. De minister president be antwoordde bij deze gelegenheid de door af gevaardigde Kundt in een schrijven van 29 Juli aan hem gestelde vijf vragen. De ant woorden van den minister president op de vijf vragen luiden als volgt: le De tot dusverre aan de Sudeten Duit- sahe parij overhandigde lijst (nationalitei tenstatuut en ontwerp talen wet) blijft geldig met het voorbehoud, dat zij, evenals de schetsen van de Sudeten Duitsche partij van 7 Juni onderwerp blijft van verdere onder handeling. 2e. De tot dusverre overhandigde ontwerpen betreffende het probleem van zelfbestuur dienen met hetzelfde voorbehoud beschouwd te worden als definitieve discussievoorstel- len der regeering. (Opmerking van de Sude ten Duitsche partij bij 1 en 2: niets is afge sloten, aangezien de ontwerpen als grondslag voor de medewerking der Sudeten Duitsche partij voor het desbetreffende wetgevende werk gedacht zijn) 3. Voor wat betreft voorstellen uit het schema der Sudeten Duitsche Partij van 7 Juni, waarvan de inhoud uitgaat boven den inhoud van de uitgewerkte regeeringsteksten (nationaliteitenstatuut, zelf bestuursvoorstel len en ontwerp talenwet) zullen de voorstel len betreffende den verderen inhoud der ont werpen op zijn laatst na de behandeling van de tot dusverre gedane voorstellen aan de Sudeten Duitsche Partij worden medegedeeld. 4. Hetzelfde geldt 'ten opzichte van het de finitieve standpunt der regeering ten aan zien van den geheelen inhoud van de ont werpen der Sudeten Duitsche Partij. 5. De tot dusverre gevoerde besprekingen tusschen de Sudeten Duitsche Partij en de regeering zullen voortgezet worden en zich ontwikkelen tot officieele onderhandelingen. De vorm komt slechts dan opnieuw in discus sie, wanneer daartoe buiten de deelneming aan de behandeling, zooals die tot dusverre is geweest, motieven ontstaan. Nieuwe wet op de testamenten in Duilschland. Bij neerstrijken op het water omgeslagen. Drie doodcn bij vliegtuigongeluk in Frankrijk. Een vliegtuig van de Fransche luchtbasis Saint Jean d'Angely is Dinsdagavond bij het neerstrijken op het water, omgeslagen. De beide inzittenden zijn om het leven gekomen. Mexico voelt zich niet verplicht tot schadevergoeding aan het buitenland. Er zal echter voor een „gepaste vergoeding" gezorgd worden. De president van Mexico Cardenas, heeft in een mededeeling aan de Vereenigde Staten verklaard, dat Me xico zich niet gebonden gevoelt door het internationale recht om een scha deloosstelling te betalen voor het ont eigende landbezit. Mexico, aldus Cardenas, geeft de verplichting toe een gepaste schade loosstelling te geven, doch dringt er op grond van de internationale wet geving op aan, dat het tijdstip en de wijze van betaling bepaald worden door de eigen wetten. Cardenas doet uitkomen, dat de Ameri kaansche eisch ontkent, dat het overgroote deel der Mexicanen, die door de onteigenings maatregelen worden getroffen in dezelfde om standigheden verkeeren als het beperkte aan tal buitenlanders en dat het ongerechtvaar digd zou zijn de buitenlanders bij de betaling de voorkeur te geven. Volgens Cardenas heeft Mexico nimmer geweigerd de zaak voor te leggen aan inter nationale autoriteiten. Tenslotte weigert Cardenas het arbitrage- voorstel van het Amerikaansche departement van staat. Hij wenscht, dat vertegenwoordi gers der Vereenigde Staten en Mexico worden benoemd en binnen een redelijke grens de waarde bepalen der in bezit genomen eigen dommen en de wijze van betaling der scha deloosstelling. Verdere anti-semitische maat regelen in Italië. Buitenlandsche Joden worden van de scholen geweerd. Het Italiaansche persbureau Stefani meldt, dat te beginnen met het schooljaar 1938/1939 óp de Italiaansche scholen geen buitenlandsche Joden meer zullen worden toegelaten, ook niet zij, die in Italië wonen. Hongaarsche nazi-partijen sluiten zich aaneen. „Hongaristische beweging" telt pl.m. 85.000 leden. De beide belangrijkste Hongaarsche natio- naal-socialistisohe partijen, de Hongaarsche nationaal-socialis-tische partij onder leiding van graaf Alexander Festetitsj en de Hongaar sche nationaal socialistische beweging onder leiding van majoor Szalassy, die zich op het oogenblik in de gevangenis bevindt, hebben zich, naar Havas meldt, aaneengesloten. Voor zitter van de nieuwe partij is geworden de af gevaardigde Koloman Hubay. De naam van de nieuwe partij zal zijn: Hongaarsch natio naal socialistische partij Hongaristische bewe ging. Het ledental bedraagt ongeveer 85.000. Het aantal sympathiseerenden is zeer groot. Havas meldt voorts, dat het hof van cassa tie te Boedapest geweigerd heeft majoor Sza lassy tegen een borgtocht van 50.000 pengö in voorloopige vrijheid te stellen. In alle Hongaarsche kringen bestaat zeer groote belangstelling voor het vonnis, dat het hof van Cassatie op 17 dezer in de zaak tegen Szalassy zal wijzen. VIER ARBEIDERS DOOR BENZINE VERGIFTIGING OM HET LEVEN GEKOMEN. LISSABON, 3 Augustus. Bij het schoon maken van een bron, waarin een benzinemotor was opgesteld, zijn in het dorp Dande nabij Oporto vier arbeiders door benzinevergiftiging om het leven gekomen. (D.N.B.) Italië gaat zicli nog sterker bewapenen. Program tot versterking van de weermacht opgesteld. In eenige kort geleden te Rome gehouden bijeenkomsten onder voorzitterschap van Mussolini, waaraan ook werd deelgenomen door den minister van financiën en de chefs van de staven van het leger en de luchtmacht, is een program opgesteld voor versterking van de Italiaansche weermacht. Maatregelen tegen „kwaadwillige erfiaters". Het D.N.B. deelt mede, dat de Duitsche rijksregeering een wet op het opstellen van testamenten en erfcontracten uitgevaardigd heeft. Bij deze nieuwe wet wordt de opstel ling van testamenten vergemakkelijkt. Tevens wordt er zorg voor gedragen, dat deze verge makkelijking niet door een kwaadwilligen erf later wordt misbruikt. Volgens de wet is een testamentaire bepaling nietig, wanneer zij „in groven tegenspraak is met een gezond volks gevoel en inbreuk maakt op de overwegingen, die een van zijn verantwoordelijkheid bewuste erflater in acht moet nemen jegens familie en volksgemeenschap". Hieronder vallen bijv. de volgende gevallen: toewijzing van een erfe nis op een wijze waardoor de familie bena deeld Wordt, aan een persoon, waarmede de erflater in onzedelijke betrekkingen heeft gestaan, zakelijk niet gerechtvaardige toe wijzing van familieherinneringen, familie sieraden e.d. aan vreemden, toewijzing van stukken van waarde aan een staatsvijandige organisatie, aanstelling van een Jood tot erf genaam van een erflater van Duitschen bloede met passeeren van naaste arische verwanten. Nietig is voorts een testament, voor zoover een ander den erflater door gebruikmaking van zijn doodsnood daarop invloed heeft uit geoefend. In de motiveering van de wet wordt in verband met dit laatste gezegd: „Het is voorgekomen, dat godsdienstbedienaars met miskenning van hun ware plichten invloed hebben uitgeoefend op een erflater aan het sterfbed, met gebruikmaking van den angst van den stervende, om een legaat ten gunste van hun nastaande inrichtingen te verkrij gen. Een zoodanig optreden kan niet goedge keurd worden. Een bepaling in een testament, die op deze wijze tot stand is gekomen zal volgens de nieuwe wet nietig zijn". Groot luchtgevecht nabij Hankau. Tegenstrijdige berichten over het resultaat. Volgens door het Japansche persbureau Domei ontvangen berichten van een niet ge noemde Japansche luchtbasis hebben Japan sche marinevliegtuigen Woensdagmorgen om tien uur „een bezoek gebracht" aan Hankau, waarbij zij 37 Chineesche militaire vliegtui gen hebben neergeschoten tijdens een groot luchtgevecht nabij deze stad. Volgens nadere Japansche berichten hebben de Japansche marine-vliegtuigen ook zwaar de Chineesche luchtbasis,, het arsenaal en de luchtafweerbatterijen, benevens andere mili taire inrichtingen, bestookt en hun groote schade toegebracht. Deze luchtaanval aldus Domei was de zwaarste sedert 29 April, toen de Japansche marinetoestellen op den verjaardag van den keizer een raid op Hankau hadden onder nomen en 51 Chineesche vliegtuigen tijdens een luchtgevecht neerhaalden. Het Chineesche Telegraaf agentschap geeft van het luchtgevecht het volgende relaas, dat geheel, en al in strijd is met de Japansche le zing: Een zware Japansche bommenwerper en elf Japansche jachttoestellen zijn neergehaald tijdens het luchtgevecht, dat een half uur duurde, ten Züid-Oosten van Hankau. Het luchtgevecht was gistermorgen ontstaan, toen Chineesche r gevechtstoestellen aanval lende Japansche machines tegemoet waren gevlogen. Voorts werd een luchtgevecht ge leverd door Chineesche jachttoestellen boven de zuidelijke buitenwijken van Woetsjang, te genover Hankau. De: Japansche machines vluchtten en de Chineesche toestellen schoten er tenslotte twaalf neer. De aanvallende Ja pansche luchtstrijdkrachten vormden een ge weldige luchtvloot, bestaande uit vijftig jacht toestellen en achttien bommenwerpers. Slechts twee-en-twintig dezer machines slaagden er echter in door te dringen tot de luchtafweer- zone van Hankau, nl. negen bommenwerpers en dertien jachttoestellen. Deze machines de den een aanval op het vliegveld van Hankau, vanmorgen om tien uur. Bij het luchtgevecht ten Zuid-Oosten van Hankau werden twee Chineesche machines licht beschadigd, terwijl vier Chineesche toe stellen vermist worden over RussischJapansche verhouding. Japan schijnt een oorlog tot eiken prijs te willen vermijden LONDEN, 4 Augustus. Ondanks alarmeerende persberichten 'heeft United Press officieel uit Britsche bron vernomen, dat men er onwrik baar op vertrouwt, dat de strijd bij Tsjangkoefeng binnenkort zal luwen en dat de geruchten over een groote ren oorlog ongegrond zijn. Volgens de zelfde informaties zijn het Japansche officieren, die zonder orders uit Tokio te hebben ontvangen, het conflict ver ergeren, Tokio is over deze actie der plaatselijke commandanten ten zeer ste ontstemd. Toonaangevende func tionarissen beschouwen het als fun damenteel, dat Japan in geen geval oorlog zou willen voeren tegen Rus land midden in zijn strijd tegen China, terwijl voor Rusland een bui tenlandsche strijd evenmin wensche- lijk is. In een hoofdartikel schrijft het Japansche blad de Miyako Sjimboen. dat het uitbreken van algemeene vijandelijkheden tusschen Ja pan en Sovjet-Rusland allertreurigst zou zijn en tot iederen prijs voorkomen moet worden. Vijandelijkheden echter nog niet ten einde. De vijandelijkheden bij Tsjangkoe feng behooren overigens nog niet tot het verleden. Reuter meldt thans, dat de Russen vannacht gepoogd hebben de Japansche troepen uit hun stelling bij Tsjangkoefeng te verdrijven. De Russen schoten lichtkogels af boven de Japansche linies en gingen onder steund door artillerievuur tot den aanval over. Zij werden evenwel af geslagen. Van officieele Japansche zijde wordt medegedeeld, dat Sovjet Russische artillerie welke opgesteld staat ten Oosten van de Toemenrivier de dor pen Kojo en Sozan aan de grens van Noord Korea heeft gebombardeerd. Japansche waarnemers hebben voorts gezien, dat groote hoeveelheden vechtwagens en zware artillerie van de Russen op weg zijn naar de eerste linies uit Novokiefsk. Te Moskou heeft men volgens Havas nog geenszins de hoop verloren tenslotte tot een bevredigende oplossing te komen. Men is van oordeel, dat een toeneming der op het spel gezette krachten groote gevaren biedt en zegt, dat de Japanners met vuur spelen ondanks de gematigdheid der Sovjet-regeering. Een andere reden voor de hoop tenslotte langs diplomatieken weg een regeling van de affaire te vinden, hoewel de ambassadeur van Japan Sjigemitsoe sinds 20 Juli niet gepro beerd heeft in contact te ikomen met het volkscommissariaat ,van Buitenlandsche Za ken, berust op de gedachte dat de Japansche regeering geen oorlog met Sovjet Rusland wenscht Verontwaardiging in de Russische pers. De inhoud der Moskousche bladen wordt overheerscht door een waren stroom van re soluties van massavergaderingen in alle dee-, len des lands, die zich bezig hebben gehouden met het grensconflict in het Verre Oosten. De verschillende resoluties hebben hoofdza kelijk denzelfden inhoud: „Wij vreezen geen dreigementen. Onze grenzen zijn ontoegan kelijk". „Houdt het kruit droog". „Voor het vergoten bloed van onze grenssoldaten zullen de Japansche roovers met stroomen bloed be talen". Er moet hieraan echter worden toe gevoegd, dat deze dreigende uitdrukkingen meestal in voorwaardelijken vorm gegoten zijn, door uitdrukkingen als: „wanneer de vijand den aanval begint", of „wanneer hij zijn actie voortzet". Eenige resoluties zijn scherper geformuleerd en geven aan, dat men huid en voeten. Purolpoeder houdt huid en voeten koel en droog, gezond en gaaf. Strooibus 60 ct. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Nu, jongens en meisjes, jullie zien wel op dit plaatje, dat oom Mopperniet weer heelemaal bekomen is van zijn val op de fiets. Hij heeft natuurlijk nog wel een beetje pijn in zijn rug, maar over het algemeen is hij er toch maar goed van afgekomen, want jullie weet wel, dat hij rare buitelingen heeft gemaakt En zoo zien jullie hem hier op het plaatje. Dickie zit voor hem en zoo te zien, zijn zij zwaar aan het praten. Waar zij het over heb ben? Wel, dat zal ik jullie vertellen. Thijs slaapt op het oogenblik, maar hij kan elk oogenblik wakker worden. En hij heeft van een kabouter gehoord, dat er in de buurt van hun huis een meer moet zijn. Thijs, noch oom Mopperniet noch Sim hebben ooit geweten, dat er zoo'n meer bestond, en wat ze vooral niet wisten, was, dat er een monster in dat meer moest zijn. En nu is Dickie zoo nieuwsgierig geworden om dat monster te zien, dat hij zoo wel weg wilde loopen naar dat meer toe, maar dat vond oom natuurlijk niet goed! Nee, Dickie, dat moet je nu niet doen, anders komen er weer; ongelukken van! bromde oom Mopperniet. thans onder geen omstandigheden meer mou terugwijken. De dagbladen publiceeren fotografische re. producties van de landkaart van het deel grenzen, dat toegevoegd is aan de Khoengis". joen. Overeenkomst van -26 Juni 1886. Tevens worden fotografische reproducties gepubliceerd van de handteekeningen en ze. gels der Russische en Chineesche vertegen- woordigers, die de kaart van de staatsgrens hebben onderteekend. Uit deze reproductie blijkt, dat de Russische grens niet ten Oosten van het Khassanmeer en niet langs de west kust van het meer loopt, zooals door êe Ja- pansche regeering werd beweerd, maar aan zienlijk verder naar het westen, langs de heu- veis. De heuvel, die voor de eerste maal op 15 Juli van dit jaar door de Japansche regeering is opgeëischt, en die de Japansche troepen hebben trachten te bezetten, ligt zonder twij fel op Russisch gebied. Japansche vredesvoorstellen aan China thans aanmerkelijk verzacht Hankau bestudeert de nieuwe voorwaarden, Naar te Hongkong wordt bevestigd heeft dè Chineesche regeering onlangs nieuwe voorstellen van Japan gekre gen tot het beëindigen van de vijan delijkheden. Deze voorwaarden zijn aanmerkelijk minder hard dan de vorige. De grootste geheimhouding wordt in acht genomen, de voorstel len worden thans te Hankau be studeerd. VIER LEDEN VAN DE FIRMA ROTHSCHIU) LOEHM VEROORDEELD. Het speciale gerechtshof te Brunswijk heeft vier firmanten van de firma Rothschild Loehm in Stadt Oldendorf wegens vergrijpen tegen de deviezenbepalingen en wegens mis drijf tegen de wet op volksverraad tot tucht huisstraffen van een jaar en vijf maanden tot vier jaren, benevens geldboeten van 75,000 R.M. tot 300.000 R.M. veroordeeld. Een beklaagde werd vrijgesproken. VRIJDAG 5 AUGUSTUS HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 8.— VARA 10.VPRO 10.20 VARA 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. I.— Gramofoonmuziek (Om c.a. 8.16 Berich ten) 10.— Morgenwijding. 10,20 Gramofoonmu ziek. 11.— Declamatie 11.20 Orgel en gramo foonmuziek 12.Het Kovacs La j os-orkest (Om 12.15 Berichten) 12.45 Gramofoonmuziek I.10 Vervolg orkestconcert 2.— Sportreportage 3.— Variété-programma. 4.Gramofoonmu ziek. 5.Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest. 6.15 Gramofoonmuziek 6.30 Politiek Radiojour naal 6.50 Gramofoonmuziek 7.20 Berichten ANP. 7.30 Berichten VGP. 7.35 Lezing 8.— Zang en piano. 8.30 Reportage 9.00 VARA-orkest 9.40 Zang, piano en gramofoonmuziek. 10.— Esme- ralda-septet. 10.30 Berichten AMP. 10.40 Avond wijding. 11.Gramofoonmuziek 11.30 Jazzmu ziek Cgr.pl.) 11.5512.Gramofoonmuziek. HILVERSUM H. 301,5 M. Algemeen programma, verzorgd door de KRO. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (Om ca. 8.15 Berichten) 10.Gramofoonmuziek 11.30 Bij- belsche causerie 12,Berichten 12.15 Gramo foonmuziek 2.Orgelconcert en gramofoon muziek 3.— KRO-Orkest (3.45—4.00 Gramo foonmuziek). 4.45 Gramofoonmuziek 5.15 KRO- Melodisten en solist. 6.Land- en tuinboiuv- causerie. 6.20 Vervolg concert. 7.Berichten 7.15 Causerie „Vakopleiding en leerlingwezen" 7.35 Gramofoonmuziek 8.Berichten ANP. j.15 Gevarieerd programma. 10.30 Berichten ANP. 10.40 KRO-Boys en solist. 11.10-12.- Gr amof oon muziek DROITWICH, 1500 M. 11.20 Het BBC-Northern orkest 12.10 Orgel concert 12.40 Billy Gerhardi en zijn Band 1.15 Declamatie 1.35 Het New Coventry Hippodro- me-orkest 2.35 Causerie „Gloucestershire George". 2.50 Het Black Dyke Mills-orkèst. 3.35 Pianovoordracht 4.05 Gramofoonmuziek 4.50 Declamatie 5.20 Zang 5.4Ö Ernest Leggett's en semble en solist 6.20 Berichten 6.50 Voor tuin- liefhebbers 7.05 Ch. Ernesco's kwintet 7.35 Het versterkte BBC-Variété-orkest en solisten 8.20 Pianovoordracht 9.Radiotooneel 10.05 Cau serie „Up- against it". 10.20 Berichten 10.45 BBC-orkest 11-35 Harry Evans en zijn Band. II,50—12.20 Dansmuziek Cgr.pl.) RADIO PARIS. 1648 M. .10—9.20, 10.10 en 12.35 Gramofoonmuziek 1.50 Zang 2.05, 3.05 en 4.20 Gramofoonmuziek, 4.35 Zang 4.50 Gramofoonmuziek 5.20 Het Ca- pelle-kwartet en solisten 6.20 Gramofoonmu ziek 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramo foonmuziek 11.2012.50 Nachtconcert mmv. solist. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek 7.30 Tentoonstellings orkest 11.20 Opening Duitsche Radiotentoon stelling. 12.20 Militair orkest en -koor. 2.30 Vroolijk concert 4.20 Danziger Landesorkesi en militair orkest. 6.40 Zang. 7.50 en 8.30 Gra mofoonmuziek. 9.20 Voor soldaten 10.50 Om roeporkest en solist 12.203.20 Nachtconert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Het Jo sé Guédariana-orkest 1.502.20, 5.20 en 6.50 Gramofoonmuziek 7.20 Het Joodsch vocaal kwartet 8.20 en 9.20 José Schnijders' orkest. 10.3011.20 Dansmuziek BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 M. Alexys' orkest 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 KlarinetvoordraoHt 5.50 Zang 6.05, 6.35, 7.35 en 8.20 Gramofoonmuziek 9.20 Sel. M Traviata", opera 10.3011.20 Gramofoonmiu- ziek. ÖEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Amusementsorkest 8.20 Berichten. 8.30 B'laasorkest 9.20 Wilfried Krüger en zijn or kest 10.20 Berichten, sportreportage. 10.50 Viool en piano 11.05 Berichten 11.20 Het Om- roepkleinorkest en solist. 12.202.20 Geva rieerd nachtconcert (1.15,-1.26 Tijdsein.) 4

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6