Voorzichtig rijden geen school! BEVERWIJK Zomeravondvoetbal in het Sportpark. KennemersUitgeest (52) Donderdagavond is in het Gemeentelijk Sportpark een voetbalwedstrijd gespeeld tus- schen een combinatie van de Kennemers en den vierde k lass er Uitgeest. z De bezoekers brachten er vooral voor de rust heel weinig van terecht, zoodat de Ken nemers het gemakkelijk hadden. Direct na den aftrap is Kennemers dan ook veel meer in den aanval. Het duurt niet lang of Van der Kolk geeft met een ver schot aan de Kennemers de leiding (10). Als Steen beek en Van der Kolk ieder één keer hard hebben ingeschoten, kopt Steenbeek op fraaie wijze het leder over den Uitgeester doelman heen (20). De gastheeren blijven sterker; met de weinige aanvallen van Uitgeest heeft de Kennemers-verdediging geen moeite. Van der Kolk voert den voorsprong met twee harde schoten tot 40 op; even voor de rust verkleint de middenvoor van de bezoekers den achterstand tot 41. Na de rust probeert Uitgeest met eenige felle aanvallen succes te bereiken, wat ten slotte gelukt (42). Vlak voor het einde gelukt het aan Van der Kolk om den voorsprong tot 52 te vergroo- ten. Einde 52. De Kennemers-combinatie kwam in de vol gende opstelling uit: Doel: Brethouwer. Achter: De Boer en Van Frank. Midden: Schweitser, Spanjaard, De Graaf. Voor: Van Dorp, Van Luin, Van der Kolk, A. Steenbeek en Hoen. Wat He tuinders kregen. De notcering van de groenteveiling. Dikke boonen per kilo 79 ct. Doperwten per kilo 1012 ct. Raspers per kilo 1214 ct. Capucijners per kilo 1014 ct. Tuinboonen per kilo 38 ct. Sla per 100 stuks f 0.50f 4.50. Andijvie per 100 stuks f 1.50—f 2.. Rabarber per bos 2O ct. Bloemkool per stuk 410 ct. Frambozen per mand f 1f 1.20. Frambozen per doosje 1218 ct. Lustelooze stemming op de groentenmarkt. Sla en komkommers prijshoudend. Het gebeurt maar zelden, dat de groenten- handel bij warm weer gunstig gestemd blijft en ook de week die achter ons ligt leverde daar weer eens het bewijs van. Het verloop van den handel op de veiling van Vrijdag was voor de meeste producten niet ongunstig doch de inzet op Maandag was al niet meer zoo opgewekt en op Woensdag was de stemming nog sterker gedrukt. Wel maakten dezen keer eenige producten als sla en komkommers een uitzondering omdat hiervoor een stijgende belangstelling bleek te bestaan zoodat voor genoemde producten bij een zeer willigen handel behoorlijke prijzen besteed werden die geleidelijk stegen. Zoo waren in het mid den dezer week voor sla de noteeringen opge- loopen naar kwaliteit van f 2f 5.40 per 100 en voor komkommers naar soort van 26 gulden per 100 stuks. Minder goed daaren tegen bracht de bloemkool het er met de prij zen af. In het laatst der vorige week werd voor de beste soort nog van 1013 ct. besteed doch in het midden dezer week kon de beste soort het niet hooger brengen dan 6 ct. terwijl voor mindere kwaliteiten de prijzen natuurlijk zeer laag waren. Postelein, waarvoor op Vrijdag en Maandag nog eenigszins redelijke prijzen werden besteed daalde wegens geringe belangstelling op Woensdag steeds meer. Sommige partijen waren onverkoopbaar. Bospeen is de laatste dagen ook niet meer zoo in trek, al komt soms een enkel partijtje aan een uitzonderingsprijs. Als regel staan de noteeringen zoo ongeveer van 57 ct. per bos. Rabarber maakte weliswaar niet zoo'n be duidende prijsverbetering maar bleek toch met het warme weer beter te verkoopen, zoodat hiervoor de handel ook nog al willig gestemd bleef. Naarmate de diverse boonensoorten meer worden aangevoerd liepen de prijzen terug. Snijboonen noteerden in het midden dezer week naar kwaliteit van 812 ct. en dubbele boonen, die in het begin dezer week nog van 810 ct. noteerden, daalden naai' kwaliteit van 78V2 ct. per K.G. Van de dunne soorten spercieboonen is het aanbod nog van weinig beteekenis. De aanvoer van ruime omvang zal nog wel een goede week op zich laten wachten. Doperwten en capucijners zijn tot heden nog ruimschoots vertegenwoordigd. Voor de goede kwaliteit konden geregeld be hoorlijke prijzen worden genoteerd.doch al te rijpe en afwijkende soorten hebben heel wat minder kooplust. Peulen, die gedurende het seizoen steeds voor goede prijzen waren te verhandelen, hebben thans heelemaal geen belangstelling meer. Tuinboonen verminderen sterk in aanvoer en de kwaliteit loopt thans zoo zeer uiteen, dat noteeringen van 2%13 ct. per K.G. meermalen voorkomen. Tomaten stonden met de noteeringen deze week naar soort van 612 ct. per K.G. In de fruitafdee- ling kwamen mooie partijen roode bessen voor, die naar kwaliteit werden afgenomen voor prijzen van 70100 per slof. Ook kruisbessen hadden een willigen handel, vooral de goede kwaliteit. Ofschoon voor zwarte bessen nog goede prijzen werden betaald zijn toch de topprijzen iets teruggeloopen. Aardbeien die momenteel in doosjes worden aangevoerd va rieerden in prijs van 12—22 en frambozen van 1524 ct. per doosje. KIKEIV TJIMIN HOLLAND—AMERIKA LIJN Volendam (toeristenreis) 4 te Balestrand. Statendam 3 v. Rotterdam te New-York. Rotterdam 4 v. N.York 1. v. Leith te Rott. Leerdam 4 v. Rott. naar N.-Orleans. Nebraska. Rott. n. Vancr. 3 te San Franc. Narenta, Vancr. n. Rott. 3 van Tacoma. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein, 3 v. Beira te Rotterdam. Jagersfontein 3 v. Beira n. Rotterdam. Randfontein (uitr.) 3 te Zanzibar. Springfontein (uitr.) 4 (n.m.) v. Antw. HALCYONLIJN Rozenburg. Vlaard. n. Bilbao p. 3 Dungeness. Stad Zwolle 3 van Vlaard. te Bilbao. Stad Zaandam 3 v. Bilbao n. Rott.-Vlaard. Maasburg, 4 van Narvik te Vlaardingen. HOLLAND—AUSTRALIë-LIJN. Kota Gede (uitr.) 4 v. Vlissingen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk 4 v. Bremen te Hamburg, vertr. 6 naar Rotterdam, (De K.N.A.C. dringt er bij de Nederlandsche autorijders op aan, in dezen tijd extra voorzichtig te zijn met rijden door steden en dorpenomdat er zooveel hinderen op straat spelen). Beste vrienden autorijders, Vergeet niet in dezen tijd, Dat er weer wat extra aandacht, Aan de kindren dient gewijd. Aan uw eigen kroost natuurlijk, 't Is niet noodig, dat 'k dat zeg. Ik bedoel meer in 't bijzonder. Andre kindren, langs uw weg. Het is zomer en vacantie, Kindren spelen op de straat, Nu de school ze niet in toom houdt En u weet wel, hoe dat gaat. Krijgertje, verstopper spelend, Juichend rennend naar elkaar. Dan zich als een zwerm verdeelend, Weinig achtend op gevaar. Onverwacht te voorschijn schietend. Op het punt waar u net reedt, Onvoorzichtig, maar genietend. Net zooals u vroeger deedt. Als z' u tot gemopper drijven. Denk er dan eens even aan Kindren zullen kindren blijven. Zelf hebt u ook zoo gedaan. Beste vrienden autorijders Vergeet niet in dezen tijd, Dat er nog wat extra aandacht Aan de kindren moet gewijd. P. GASUS. Schuurtje afgebrand. Actief optreden voorkwam erger. Donderdagmiddag ontdekten de bewoners van een woning aan den Nodweg bij de Meerstraat, dat in een op hun erf staand schuurtje brand was uitgebroken. Direct probeerde men met eigen hulpmid delen het vuur, dat gretig voedsel vond in den voorraad stroo die in het schuurtje was opgeslagen, te blusschen. Ondanks de vele pogingen daartoe gelukte dit niet en zelfs laaiden de vlammen nog hooger op, fzoodat een stal waarin eenige geiten stonden ook een prooi dreigde te worden. Door het kordate optreden van de bewoners zelf werd het ge vaar hier in de kiem gesmoord. Daar ge vaar voor uitbreiding van den brand niet denkbeeldig was, temeer omdat in de on middellijke nabijheid de opslagplaatsen van kolen van de fa. Wijngaarden staan, werd de brandweer gewaarschuwd, die direct ter plaatse was. Met een straal op de waterleiding was het vuur al gauw gedoofd. Het schuurtje brand de echter tot den grond toe af. De oorzaak van het brandje is onbekend. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Waterland (uitr.) 3 van Las Palmas. Eemland 4 v. Bremen n. Amsterdam. KONINKLIJKE SHELL. Ena 3 v. Rotterdam te Zeebrugge. Mirza 3 v. Curagao te Port Said. KON NED STOOMBOOT MIJ. Breda, 2 v. Corral te Talcahuano. Achilles 3 v. Rott. te Santander. Agamemnon 3 v. Nea Play a n. Candia. Fauna, 3 v. Napels naar Marseille. Irene 4 v. Rott. te Amsterdam. Mars 3 van Algiers naar Setubal. Nereus 3 van Oporto naar Vigo. Tiberius 3 v. Hamburg n. Amsterdam. Vesta 3 v. Stamboul n. Tessaloniki. Tiberius 4 v. Hamburg te Amst. Ariadne, 4 v. Amst. n. Rott. Trajanus 4 v. Amsterdam n. Rott. Oberon 4 van Piraeus te Thessalonika. Vulcanus 4 van Palermo naar Catania. Aurora 4 van Rotterdam te Lissabon. Berenice, Patras n. Amst. 4, 210 mijl Z.W. van Ouessant. MEIJER CO'S SCHEEPVAART MIJ. Bennevis. Manilla n. Rott. 2 te Marseille. Benmacdhui, Japan n. Rott. 3 v. Singapore. Glenapp, Dairen n. Rott. 3 te Shanghai. Menestheus, 3 v. Kobe naar Rotterdam. Melampus Batavia n. Amst. 4 (v. P. Said. LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIOCENTRALE. ZATERDAG: Lijn I: 8.Hilversum I. Lijn II: 8.Hilversum II. Lijn Hl: 8.— Keulen, 10.20 Parijs; 12.20 Keulen; 12.3t> Brussel Ned. 2.20 Brussel Fr.. 4.20 Brussel Ned., 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brus sel Ned. 7.05 Brussel Fr.. 7.20 Parijs. 10.55 Brussel Fr., 11.20 Parijs Radio. Lijn IV: 8.Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 10.20 Nationaal programma Lijn V: Diversen. CASTRICUM Drukke dagen in de badplaats. Meer attracties zouden echter gewenscht zijn. Eindelijk heeft Castricum dan eens een goede week. Het was hoog noodig dat de zomer kwam, want de zakenmenschen be gonnen moedeloos te worden. Het schitterend geslaagde Bakkummerfeest heeft veel tot de drukte bijgedragen, Natuurlijk komt daarbij, dat het nu de vacantieweek bij uitstek is, omdat allen, die in de bouwvakken werken, deze week vrijaf hebben. De pensions zijn goed bezet en zij die hun huis gemeubileerd verhuren, hebben niet te klagen, maar dat duurt slechts tot het einde van deze maand. Er moesten veel meer attracties zijn om het volk uit de omliggende dorpen te trekken. Woensdagavond werd een groot vuurwerk aan het strand ontstoken in tegenwoordig heid van veel publiek. Zulke attracties moesten meer op het pro gramma staan. Zaterdagmiddag worden de strandfeesten van de V.V.V. gehouden. Waar blijft nu de on- onderneming of de persoon, die wat aan durft? Moesten de Castricummers niet zelf de handen ineenslaan? Natuurlijk zullen wij nooit een soort Scheveningen krijgen, maar een „klein Scheveningen" is toch wel te be reiken. Momenteel zijn er cirea 4000 inwo ners in het kamp en ongeveer 1000 pension- of badgasten aanwezig. Is er nu niemand te vinden, die deze menschen eenigen tijd met een gevarieerd programma kan bezighouden? Wij moeten het van drie maanden hebben. Er is te weinig variatie, hoewel het dorp toch in eenige jaren uitgegroeid is van 3500 tot 72-00 inwoners. Castricum biedt vele mogelijkheden. Wij denken bijv. aan een wielerwedstrijd met renners van naam, aan een openlucht-uit voering van de gymnastiekvereeniging, aan voetbalwedstrijden, aan volksfeesten, aan tooneelopvoeringen, aan acrobatiek, kortom alles is mogelijk, maar het wachten is op den organisator die het aandurft. Alle organisaties moeten de handen ineen slaan. Neleus, 1 v. Tail of Bank naar Java. Stentor, Amsterd. n. Java p. 3 Gibraltar. Laertes, Amst. n. Batavia 4 v. Singapore. Polydorus, 3 v. Hamburg te Amsterdam. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Tarakan (thuisr.) 4 te Londen. Marnix v. St. Aldeg. (thuisr.) 3 v. Genua. Johan de Witt (uitr.) 4 te Southampton. Bintang (thuisr.) 3 van Sa-bang. Poeioe Roebiah (uitr.) 3 van Sabang. Moena (uitr.) p. 3 Dover. WIJK LIJN. Naaldwijk, Bilbao n. Rott. p. 4 Ouessant. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Gaasterkerk (thuisr.) 4 (n.m.) v. Antwerpen ROTT ZUID AMERIKA LIJN Alphacca (thuisr.) 2 van Montevideo. Aludra 3 v. Rott. te Buenos-Aires. Ertsaanvoer. Met het Fransche stoomschip Médée is van Havre een lading erts voor het Hoogovenbe- drijf aangevoerd. Na deze lading te hebben gelost is het schip in ballast naar Rotterdam vertrokken. Groote diepgang. Het met- stukgoederen en passagiers naar Ned. Indië vertrokken Nederlandsche stoom schip Johan de Witt passeerde het Noordzee kanaal met een diepgang van 8,4 Meter. Het moet van het particulier initiatief ko men. Er is geen groep van de bevolking of zij heeft het grootste belang bij een bloeiende badplaats. Het vuurwerk was prachtig en duizenden hebben volop genoten. Het voorbeeld van den strandexploitant verdient navolging. Het kinderstrandfeest, waaraan ook de kin deren der badgasten mogen deelnemen, zal Zaterdagmidadg wel duizenden trekken, maar dan is er weer plaats genoeg voor nieuwe, frissche ideeën. WIJK AAN ZEE De Ballonwedstrijd. Ongeveer 350 deelnemers. Onder de meest gunstige weersomstandig heden vond gisteravond de ballon wedstrijd te Wijk aan Zee piaats. De pl.m. 350 deelnemers en deelneemsters vormden tezamen met ouders en familie een respectabele menigte. I-Iet was een aardig gezicht, toen de stoet zich op het Julianaplein in beweging zette. De Amusementscommissie had ook nog ge meend de winkeliers van Wijk aan Zee een plezier te doen en in samenwerking met hen ballonnetjes laten maken, waarop met keurige letters gedrukt stond „Koopt bij de winkeliers van Wijk aan Zee". Nadat men met den tamboer van „Arion" voorop een marsch door het dorp gemaakt had, werden de ballonnetjes los gelaten. Deze ver dwenen spoedig in Zuidwestelijke richting. DRUKTE OP HET STRAND. Het was gisteren reusachtig druk op het strand van Wijk aan Zee. Vele menschen, die vacantie hadden, waren hun woonplaats ontvlucht om verkoeling te zoeken in de badplaats. De ijsverkoopers maakten goede zaken en de caféhouders lachten in huis vuistje over dezen voordeeligen „dag in de week". Als de voorspellingen uitkomen, hebben wij echter nog véél meer warmte te verwachten, zoodat het nu nog maar een voorproefje is. SANTPOORT Goede draafsport en spanning bij kortebaandraverij. Sister Bond wint den eersten prijs. Van het zonnetje, bij een harddraverij zeker meer gewenscht dan regen, kregen we gisteren toch wel wat te veel. 't Was tenminste knapjes warm op de Hard draverslaan, waarvan en pikeurs en paarden de gevolgen ondervonden. Voor den koers hadden zich 28 paarden la ten inschrijven. Bij de loting bleek echter Our Dream door een misverstand niet in geschreven te zijn, wat alsnog geschiedde. Doordat echter enkele paarden waren uitge vallen, kwamen tenslotte 25 paarden aan den start. De baan, die in uitstekende conditie was, mat 325 M. De grootste handicap bedroeg 20 Meter. Er werd wederom gestart „achter de lin ten" en daardoor werden vele valsche starts, die vroeger draverijen eigen waren, voor komen. De belangstelling was vrij groot, doch ze zou zeker nóg grooter geweest zijn, als het iets minder heet geweest was. Onze burge meester had zich door de warmte echter niet laten weerhouden en gaf tijdens een deel van den wedstrijd „acte de présence". De draverij had een buitengewoon span nend verloop. Na den tweeden omloop klassi- ficeerden zich voor de 4 prijzen Glory Silk (320 M.), Xuthus(320 M.), Our Dream325 M.), Aura V (310 M.), Princess (315 M.), Maja Toddington (315 M.), en Sister Bond (315 M.). Erkend goede paarden als Nora Scot (320 M.), Gretchen H (325 M.), Fatima (325 M.), Zoo Doorlooper (315 M.), de winnaar van Zandvoort, Quita (325 M.) e.a. waren dus reeds afgevallen. Van eerstgenoemde dravers kwamen ten-1 slotte voor de prijzen in aanmerking Glossy Silk, Aura V, Princess en Sister Bond, welke was vrijgeloot. Sister Bond klopte in 2 ritten Glossy Silk, terwijl Princess 3 ritten noodig had, om Aura V. de baas te blijven. Voor den 3den en 4en prijs werd Aura V in 2 ritten geslagen door Glossy Silk. In de beslissende ritten om den len en 2en prijs had Sister Bond betrekkelijk weinig- moeite met Princess. Vooral in de 2de rit liep zij a.h.w. „alleen". Na afloop vond de prijsuitreiking plaats in „De Viersprong. De voorzitter der vereeniging, de heer Tammes, bracht allereerst dank aan deelnemers en juryleden en dan aan de autoriteiten voor de ondervonden medewer king. Toen reikte de heer Tammes de prijzen als volgt uit: le prijs 300, Sister Bond, eig. mevr. Jacobs, pikeur K. Bakker. Deze ontving den beker, welken de heer Van Tunen beschik baar had gesteld. 2e prijs 125, Princess, eig. M. P. W. van Renswoud, berijder L. Ensing. 3e prijs 75: Glossy Silk, eig. J. Vrijland, berijder P. van Bennekom. 4e prijs 25: Aura V, eigenaar J. Haan, be rijder J. Vergay. En hiermede behoorde de draverij, over wel ker verloop de heeren Tammes-Westerhoven c.s. zeer tevreden kunnen zijn, weer tot het verleden. AAN GEKOMEN. 3 Augustus: Van Rensselaer s.s. West Indië Pericles m.s. West Indië Irene s.s. Rotterdam 4 Augustus: Oud Beijerland m.s. Newport Mitra s.s. Duinkerken Alja m.s. Delfzijl Lowiek m.s. New Castle Polydorus s.s. Hamburg Imatra s.s. Viipuri VERTROKKEN. 3 Augustus: Ulysses s.s. Hamburg Dixcove m.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Ajax s.s. Kopenhagen Trito s.s. Rotterdam Noord Stad m.s. Rotterdam Roerdomp m.s. Rotterdam Nephrite s.s. Antwerpen Kuzbass s.s. Leningrad 4 Augustus: Médée s.s. Rotterdam Aanvoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip Embla is van Söderhamn bij de papierfabriek te Velsen aangekomen mét een gedeeltelijke lading KAMPBROEKEN ALLE K AMPEERARTIKE LENBAD PAKKEN, BROEKJES, ZONNEBRILLEN, SHORTS voor dames en heeren. DE SPORTHOEK Wijkerstraatweg 29 b. d. Pont - Tel. 3019 (Adv. Ingez. Med.) „De Lichthoeve" te Santpoort. We ontvingen het Augustus-nummer van „De Lichthoeve", het orgaan van het beken de Kindertehuis van dien naam aan de Kwee kerslaan te Santpoort. De directrice, Zuster J. Th. Kuyck, wijdt dankbare woorden van herinnering aan den heer Joh. de Man, vice- voorzitter in het bestuur der „Lichthoeve", die na een vijfjarige werkzaamheid in dit be stuur, is overleden. Zuster Kuyck schrijft ver volgens twee schetsjes, getiteld: „Straf" en „Een moeder" en brengt tenslotte een uitvoe rig verslag uit over het werk gedurende 1937. Hieraan ontleenen we het volgende: In 1937 werden 132 kinderen verpleegd met 20575 verpleegdagen, tegen 122 kinderen met 16695 verpleegdagen in 1936. Tot Juni 1937 bleef het aantal tegelijk opgenomen kinderen beneden de 50, In Juni steeg dit aantal snel tot 65. Sindsdien is het steeds tusschen de 65 en 70 gebleven. Deze vermeerdering betrof hoofdzakelijk de baby- en kleuterafdeeling. Na 1 Juni waren we genoodzaakt de kleuter afdeeling uit te breiden, waartoe we de z.g. ziekenkamer er bij aantrokken, in de hoop dat we die kamer, die eigenlijk nooit gebruikt werd, niet zouden missen. Helaas is 1937 een jaar met veel zieken ge weest. Het waren steeds pas kort opgenomen kinderen, voor wie we de wachtkamer in orde moesten maken als ziekenkamer. Vier kinde ren moesten toch nog in het ziekenhuis wor den opgenomen, omdat bij drie longontste- kings-patiëntjes de toestand te ernstig was, om in het kinderhuis verpleegd te worden, en bij de vierde, omdat zij leed aan een besmet telijke huidziekte, waarvoor ze vele weken in het ziekenhuis moest verblijven. Bovendien konden we een longontstekings-patiëntje in huis verzorgen en moest een onzer kleine meisjes, dat geheel zenuwgeschokt in den loop van den zomer opgenomen was, gedurende pl.m. 3 maanden in de ziekenkamer verpleegd worden voor een oor-ontsteking en een daarop volgende algeheele uitputting. Een baby van 2 maanden overleed in Fe bruari 1937; het tweeling-broertje er van, hoe wel oogenschijnlijk met even weinig levens vatbaarheid geboren, is tot een flinken kleuter uitgegroeid. Op 16 Augustus 1937 deed het duizendste kind, een jongen van 1V2 jaar, zijn intrede in ons huis, welk feit met eigengebakken appel bollen gevierd werd. Zr. Verkerk was ook dit jaar 8V2 maand bedlegerig. Zr. Tallien moest eind Februari voor rood vonk worden opgenomen in de barak van de Maria Stichting, waar ze pl.m. 6 weken ver pleegd werd. Gelukkig is zij het eenige geval in ons huis gebleven. Verder kregen we in 1937 driemaal een huis cadeau, om zoo mogelijk ons kinderwerk daarin onder te brengen. Het eerste huis, in Leur, was te klein en de plaats niet geschikt en daar we het huis alleen konden krijgen als we het gingen bewonen, hebben we voor dit geschenk moeten bedanken. Het tweede huls was in Wassenaar. We mochten het van ge meentewege niet bewonen noch aanbouwen, omdat er op dat gedeelte een bouw-verorde- ning lag. Als het huis verkocht wordt, ont vangen wij de verkoopsom voor een nieuw huis in Garderen, terwijl de eigenares ons reeds in staat stelde, eind 1937 de hei daarvoor aan te koopen. Als derde konden we nog een huis in de provincie Utrecht krijgen; dit was te klein; ook hiervoor moesten we bedanken. Tot zoover Zuster Kuyck. De administrateur, de heer A. Stoelenga, brengt het financieel verslag uit, dat door den accountant R. van der Ploeg te 's-Graven- hage accoord bevonden werd. De exploitatie rekening sluit met een eindcijfer van 30.291.95. Er is een nadeelig saldo van f 3469.50. Tenslotte wordt rekening en verantwoor ding gedaan van de binnengekomen giften in geld en natura. Fransclie regeering treft maat regelen aan de Zuidelijke grens. Ballonversperring bij Cerbere. PERPIGNAN, 4 Augustus (Havas) Ten gevolge van het bombardement op Aix les Thermes op 5 Juli j.l. door negen onbekende vlietguigen en het daarop volgende bezoek van generaal Daladier, heeft het ministerie van oorlog een wijziging gebracht in de groe peering van de luchtdoel artillerie aan de grens en deze in het gebied van Cerbere ver sterkt. De stukken van 7.5 cm. zijn vervangen door batterijen van 10.5 cm. Een detachement van de basis Toulouse is te Cerbere gestation- neerd. Bij Cerbere zal een ballonversperring worden gereedgemaakt, welke tot 5000 meter zal kunnen stijgen. Verder is aan de burgerluchtvaart verzocht niet boven Cerbere te vliegen, aangezien de luchtdoel artillerie opdracht heeft het vuur te openen op ieder vliegtuig, dat wordt gezien ITALIAANSCHE GEZANT TERUG IN ONS LAND. Gisteren is de Italiaansche gezant, markies Taliani de Marchio, per vliegtuig uit Rome in Den Haag teruggekeerd. De gezant, die benoemd is tot ambassadeur in China, zal nog eenigen tijd in Den Haag vertoeven om beleefheids- en afscheidsbe zoeken af te leggen. Markies Taliani de Marchio keert daarna weder terug naar Italië om zich de eerste helft van September in te schepen voor Sjanghai. cellulose. Na deze te hebben gelost ging het stoomschip naar Amsterdam verder om de stukgoederen te ontschepen. Herstellingen uitgevoerd. Het stoomschip Irene van de K. N. S. M., dat 1 Juli van hier naar Rotterdam vertrok om in één der dokken aldaar herstellingen te laten uitvoeren, is met dit werk gereed ge komen en gisteren weer naar Amsterdam te- j ruggekomen. Beordcrd. Na de lading kolen in Amsterdam te heb ben gelost maakte het stoomschip Nephrite in de binnenhaven alhier vast om orders af te wachten. Later kreeg de kapitein opdracht naar Antwerpen te gaan, waarheen het schip inmiddels vertrok. Aanvoer hout, Het Finsche s.s. „Imatra" arriveerde gister avond van Viipuri met een lading papierhout voor de papierfabriek te Velsen. EXAMENS. UTRECHT 4 Augustus. Geslaagd voor het examen Fransch L. O.: mej. G. S. Jellema te Haarlem. Voor het examen Fransch M. O. A de heen G. J, Negrijn te Haarlem. De eerste toebereidselen voor de feestverlichting yan de hoofdstad bij het aanstaand regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Voor het Centraal Station worden schijnwerpers gemonteerd

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2