Dickieslaateen raad in den wind Japan wenscht diplomatieke onderhandelingen. BALI®. VRITPAG 5 AUGUSTUS 1938 I Het RussischJapansche conflict. Litwinof stelt terugtrekking der Japansche troepen als voorwaarde. De uitsluiting der Joodsche artsen in Duitschland. jtET Russisch-Japansche conflict H heeft gisteren het onderwerp ge- vormd van een "bespreking tus- schen Litwinof en den Japanschen ambassadeur te Moskou Sjigemitsoe. Litwinof gaf te kennen dat aleer diplomatieke onderhandeloingen ge opend kunnen worden over een oplos sing van het grensgeschil de Japan sche troepen moeten worden terugge trokken. Sjigemitsoe zeide, dat de Japansche regeering steeds een vreedzame oplos sing van het conflict heeft geioenscht en voorstelde de vijandelijkheden te staken om over te gaan tot diploma tieke onderhandelingen. Litwinof antwoordde hierop, dat in dien Japan zijn aanvallen op Sovjet gebied zou staken en de rest van zijn troepen zou terugroepen de Sovjet strijdkrachten geen reden zouden heb ben de militaire operaties voort te zet ten. De weg zou dan vrij zijn voor een diplomatieke bespreking der Japan sche voorstellen. Litwinof. De Japansche regeering moet de grenzen van Mandsjoekwo op de basis van het verdrag van Hoengtsjeng (1886) eerbiedigen. Litwinof eischte, dat de landkaart, welke bij dat ver drag is gevoegd, de basis zal vormen voor alle onderhandelingen inzake de grenzen. Hij deed uitkomen, dat de bezetting van Mandjoekwo door Japan dit land niet het recht geert een grenswijziging te vragen. Ten aanzien van de stopzetting der militaire operaties zeid eLitwinof, dat indien de toe stand, zooals hij tot 29 Juli heeft bestaan, hersteld zou zijn (de toestand derhalve vóór de Japansche poging den betwisten heuveltop te bezetten) en de Japansche strijdkrachten uit Sovjet gebied zouden zijn teruggetrokken alle militaire operaties zouden worden stop gezet, daar de Sovjet Unie niet het gebied van Mandsjoekwo wenscht en nimmer zijn eigen grenzen overschrijdt. Evenwel, voegde Litwinof hieraan toe, zal de de Sovjet Unie nimmer toestemmen in de aan wezigheid van vreemde troepen op eenig doel van haar grondgebied en zoolang Japansche soldaten op Sovjetgebied blijven zal zij zich vrijheid van handelen voorbehouden. De Japansche ambassadeur heeft, nadat Litwinof zijn aanbod, een kaart behoorende bij het verdrag te zuilesn verzorgen, beloofd het standpunt der Sovjet Unie ter kennis van zijn regeering te brengen. Vreedzame oplossing in zicht? Havas meldt uit Moskou, dat indien de bespreking tusschen Litwinof en Sjigemitsoe nog geen einde maakt aan het conflict over de hoogten, die het Khazanmeer beheerschen, het toch een verdienstelijke poging tot de vreedzame oplossing van een conflict, dat dreigde de ernstige gevolgen met zich te sleepen. Men kan echter nog niet vooruit loopen op de ontwikkeling der Japansch-Russische be sprekingen. Toch merkt men te Moskou een duidelijke voldoening op. Men doet uitkomen, dat de gematigdheid der Sovjetregeering de taak van den ambassadeur van Japan heeft verlicht en dat Litwinof alles heeft vermeden om de Japansche gevoelens te kwetsen. Een voorloopige reegeling van het geschil schijnt derhalve te verwachten. Voorts wordt nog uit Tokio gemeld, dat Horinoetsji, de Japansche onder minister van buitenlandsche zaken, gisteren den Sovjet-Russischen zaak gelastigde Smetanin bij zich ontboden en hem verzocht heeft aan Moskou dringend het verzoek der regeering te Tokio over te brengen, de vijandelijk heden te staken. De strijd bij Tsjangkoefeng. TOKIO, 4 Augustus. Een naar de Russi sche grens gezonden correspondent van het agentschap Domei meldt: Ik arriveerde bij de Zuidelijke poort van Kojo Dinsdagochtend om elf uur, toen direct boven mijn hoofd twee bommen ontploften. Onmiddellijk daarna was de lucht vol van projectielen, die gemikt waren op het nabije hoofdbureau van politie. Ik kon me nanuwelijks uit het gevechtsterrein redden en zag, hoe de kerk verwoest werd ein huizen in vlammen opgingen. De Koreaansche inwoners hebben dapper vrouwen en kinderen gered en het vuur bestreden- Door den verre kijker zag ik, hoe drie Russische tanks den Tsjangkoefengheuvel aanvielen en met de mitrailleurs beschoten. Om vijf uur dertig plaatselijke tijd vlogen drie bommenwerpers over ons heen, de afgeworpen bommen misten echter het doel en kwamen in de Toemen- rivier terecht. (United Press). Vergunning om Joden te behandelen kan alsnog verleend worden. Omtrent de maatregelen tegen Joodsche artsen in Duitschland wordt nog bekend, dat aan die Joodsche artsen, wier benoeming is komen te vervallen, tot wederopzeggens toe een vergunning kan worden verleend, op grond waarvan het hun is toegestaan, uit sluitend Joden te behandelen. Tegelijkertijd zal echter aldus het D. N. B. om iedere sociale hardheid te ver mijden, door de beroepsorganisatie der artsen een actie worden begonnen met het doel. Joden, die tot dusver als arts werkzaam zijn ;eweest, zich voor andere beroepen te doen bekwamen. Deze maatregel zal ook in finan cieel opzicht zooveel mogelijk bevorderd wor den. Artsen, die aan het front gestreden hebben, en wier vergunning is afgeloopen, kunnen, wanneer zij behoeftig en „waardig" worden gekeurd, tot wederopzeggens toe van de rijks- artsenkamer een ondersteuning ontvangen. Corrigan in New-York terug. Grootsche ontvangst viel hem ten deel. NEW-YORK, 4 Aug. Corrigan is met de Manhattan te New-York aangekomen, waar hem een ontvangst werd bereid, welke doet herinneren aan die welke Lindbergh is ten deel gevallen. Engeland komt tegemoet aan Egyptische verlangens. Runciman ontvangt een Sudeten-Duitsche delegatie. Het memorandum van Karlstad overhandigd. Havas verneemt uit Praag, dat de Sudeten-Duitsche afgevaardigden Kundt, Peters, Sebekowsky en Rosche gistermiddag om vijf uur een bezoek gebracht hebben aan hotel Alcron, waar, zooals bekend lord Runciman zijn intrek heeft genomen. Bij den ingang van het hotel werden zij door Henderson, die, zooals bekend als tolk van lord Runciman fungeert, ontvangen. Deze geleidde hen terstond naar de vertrekken van den Britschen staatsman. Om half zeven verlieten zij wederom het hotel, uitgeleide gedaan door Henderson. Op een vraag van de bij het hotel aanwezige journalisten, verkaarden de Sudeten-Duitsche afgevaardigden, dat Konrad Henlein, die, zooals bekend, heden een onderhoud met Runciman zou hebben, hun had verzocht als zijn vertegenwoordigers op te treden. Zij weigerden verder eenige verklaring af te leggen, zeggende, dat men het officieele communiqué van het Tsjecho-Sowaaksche persagentschap Csteka moest afwachten. Het D.NB. meldt nog nader omtrent 't bezoek aer Sudeten-Duitschers dat het hier uitslui tend een beleefdheidsvisite betrof, waarbij de hangende politieke problemen niet zijn aange roerd. De ontvangst droeg het karakter van een eerste persoonlijk contact. In tegenspraak wet andersluidende berichten kan voorts wor den gemeld, aldus het D.N.B.. dat eveneens over een bezoek van Henlein aan lord Run ciman met geen woord is gesproken. Des avonds heeft de Sudeten-Duitsche dele gatie zich nogmaals naar hotel Alcron bege- van om de medewerkers van Lord Runciman «et memorandum der Sudeten-Duitsche par ty te overhandigen. Bijdrage voor de huisvesting der Britsche troepen verhoogd. Donderdag zijn op het Foreign Office te Londen besprekingen begonnen tusschen Lord Halifax en Mahmoed Pasja over een overeen 1 komst tusschen Engeland en Egypte. Het Britsche departement van buitenland sche zaken publiceert hierover het volgende communiqué: De met den Egyptischen premier gevoerde besprekingen betroffen zekere financieele clausules van het Engelsch-Egyptische bond genootschapsverdrag van 1936. De Egyptische premier legde er daarbij den nadruk op, dat de kosten voor Egypte van het onderbrengen der gewapende troepen, zooals voorzien in het verdrag, verre de bij de onderteekening op gestelde ramingen te boven gingen. Donderdag is een accoord geparafeerd, waarvan het voor naamste resultaat is, dat de Brische regeering er in toestemt haar bijdrage te verhoogen tot de helft van de kosten van den bouw van kazernes voor land- en luchtstrijdkrachten, water- en electriciteitsvoorziening, verschil lende inrichtingen en een kamp voor herstel lenden, benevens van het onderhoud van het burgerlijk personeel, dat det Britsche troepen vergezelt. ESPERANTO. Het nut van Esperanto. In het onlangs te Budapest gehouden eucha ristisch wereldcongres was voor het eerst Es peranto als hulptaal ingevoerd. Door het groote succes zal ook in de volgende congres sen Esperanto weer gehandhaafd blijven. De zittingen en kerkdiensten werden bijgewoond door meer dan 400 Esperantisten uit elf lan den, Esperanto heeft ook hier weer zijn nut als internationale taal bewezen. Uit Finland. De vorige maand werd in Helsingfors het congres der Finsche Arbeiders Esperantisten gehouden. In 1943 zal in Helsingfors de Arbeiders Olym piade worden gehouden. In verband hiermede besloot het congres reeds thans een begin te maken met de werkzaamheden, ten einde de buitenlandsehe sportmenschen-Esperantisten zoo goed mogelijk voor te kunnen lichten en te woord te staan. Esperanto in Japan Het gemeentebestuur van Osaka (Japan) gaf een gids voor toeristen uit in Esperanto-tekst. Toerisme Het gemeentebestuur van Leuven (België) gaf een in het Esperanto gestelden reisgids uit met informaties voor buitenlandsche bezoe kers. De N.Z.H.T.M. De Noord-Zuid-Hollandsohe Tramweg Maat schappij te Haarlem verspreidt een in het Es peranto gestelde circulaire met inlichtingen over de gezelschapsreizen, georganiseerd voor den zomer 1938 naar de bezienswaardige plaat sen als: Amsterdam, Marken. Volendam, enz. Esperanto in Wetenschappelijk Instituut. Het Nederlandsche Instituut voor Handels wetenschappen te Leiden stichtte reeds enkele jaren geleden een aparte afdeeling onder den naam „Nederlands College voor Algemeene Studieleiding", welke ten doel had schrifte lijke cursussen uit te geven. Onder de meer dan 20 vakken, grootendeels staande onder leiding van academisch onderlegde leeraren, is nu ook Esperanto. Men geeft cursussen, die opleiden voor de diploma's A en B en een spe- cialen literatuur-cursus. DE BRITSCHE SCHRIJVER MAXWELL OVERLEDEN. De bekende Engelsche romanschrijver Wil liam Babington Maxwell is gisteren op 72- jarigen leeftijd te Londen overleden. Maxwell was vroeger voorzitter van de Society of Authors en van de National Book Council en was lid van de Royal Society of Literature. Behalve zeer vele korte verhalen zijn van zijn hand verschenen: The guarded Flame (1906), Inn Cotton Wool (1912), The Devil's Garden (1913), The Mirror and the Lamp (1918), Spinster of this Parish (1923), Chil dren of the Night (1925), We forget because we must (1928), The Concave Mirror (1931), The People of a House (1934), Tudor Green (1935), Mr. Wyke Bond (1935)The Emotional Journey (1936), Jacobs Ladder (1937), en They came like Swallows (1937). ZUID-ENGELAND DOOR NOOD WEER GETEISTERD. Verkeer op vele plaatsen gestagneerd. ONWEER GELEEK EEN BOMBARDEMENT. LONDEN, 4 Aug. Een onweersstorm van bui tengewone hevigheid woedt boven het zuiden des lands en begeeft zich in oostelijke richting. Overal heeft hij sporen nagelaten ten gevolge van blikseminslag en zwaren regenval. Het treinverkeer moest worden onderbroken en tal van wegen zijn onbegaanbaar geworden door overstroomingen. Te Exmouth staan de hoofdstraten tot bijna manshoogte onder wa ter. Er wordt gemeld, dat het hier en daar ook gehageld heeft. Omstreeks het middaguur hebben vele automobilisten de koplichten van hun wagens moeten inschakelen. Vele huizen werden door den bliksem getroffen, terwijl veel vee om het leven is gekomen. Het onweer verplaatst zich zeer langzaam en stort zich gedurende twaalf en meer uren boven de zelfde plaats uit. Ook het telefoonverkeer heeft hieronder te lijden. De landbouwers hebben ernstige verliezen geleden, daar de te velde staande ge-wassen door den hagel ernstig zijn jeteisterd. Alleen reeds in Devonshire en Corn wall zijn zeventig telefoonkantoren uitgescha keld. Boven een stad heeft het zoo hevig ge onweerd, dat het op een bombardement ge leek, terwijl iemand, die pas uit het verre oos ten is teruggekeerd den storm vergeleek met een taifoen. Van stad tot stad komen berichten binnen, waarin het noodweer het ergste wordt ge noemd van de laatste jaren. (ANP) Regen en hagelinvasie in Le Havre. Na drie dagen van een drukkende hitte is gisteren boven Le Havre een onweer van groo te hevigheid losgebarsten. Het noodweer duur de ruim een uur. gedurende welken tijd blik sem en donder niet van de lucht waren en een zoo hevige regen gepaard met hagel, neer sloeg, dat de goten het water niet -konden ver werken, tengevolge van den vloed. Heele stra ten en talrijke kelders liepen onder water. Ook overigens is veel schade aangericht. Wagen met Joodse'"- arbeiders loopt op een verborgen mijn. Zes dooden en elf gewonden. Reuter meldt uit Jeruzalem, 4 Augustus: Zes Joodsche arbeiders, o.w. twee vrouwen werden gedood en elf gewond, toen een vrachtwagen, waaimede zij van hun veld arbeid terugkeerden, op een weg bij Kovesh Sjaron op een verborgen mijn liep. De wagen werd geheel vernield. Volgens een telegram uit Haifa werd de Joodsche bestuurder van een vrachtwagen van een der regeeringsdiensten bij Athlit in een hinderlaag gelokt en doodgeschoten. Te Jeruzalem werd een Britsch soldaat ern stig gewond, toen geschoten werd op een af deeling, welke op weg was naar de Joodsche politiemannen, die op den spoorweg Raselein- Toelkaram in een hinderlaag waren geval len. In dezelfde stad is een bom geworpen naar een aantal Joden, die ritueel slachtten in het abattoir. De bom ontplofte, doch richtte geen schade aan. De politie schoot op den dader, doch deze wist te ontkomen. SYNAGOGE TE MÜNCHEN MOET VERDWIJNEN. De gemeenteraad van Neurenberg heeft naar Havas meldt, besloten de synagoge af te breken in verband met nieuwe bouwplannen in de stad. Tijdens de bespreking zeide de burgemeester Libel, „dat de synagoge een schandvlek was voor de stad. Alleen een Joodsch-democratische geest heeft toegestaan dat een niet-Duitsch monument werd opge richt y.i een van de mooiste plaatsen van Duitschland", Minister Patijn gelooft niet aan een Europeeschen oorlog. Dr. Held overleden. De vroegere Beiersche minister-president. Dr. Hinïich Held. Te Regensburg is na een langdurige ziekte overleden de vroegere Beiersche minister president dr. Heinrich Held. Dr. Held is 70 jaar oud geworden. Zal Japan zijn actie in Zuid-China moeten opgeven? Gevolg van het conflict met Rusland. TOKIO 4 Augustus Buitenlandsche waar nemers zijn van meening, dat het Russisch- Japansche geschil, zelfs indien het op minne lijke wijze zou worden geregeld, van grooten invloed zal zijn op de Japansche campagne in China. Men gelooft dat de plannen tot een inval in Zuid China, zoo deze al bestaan mochten heb ben, definitief zullen worden, opgegeven Voorts is een uitbreiding der campagne op grooten schaal na den val van Hankau on waarschijnlijker geworden. Ook is men van oordeel, dat bemiddelingsvoorstellen van der den te Tokio een williger oor zouden vinden. Mr. J. A. N. Patijn. De Nederlandsche minister van buitenland sche zaken, mr. J. A. N. Patijn, die uit Zweden naar Nederland is teruggekeerd, heeft, naar het Duitsehe Nieuwsbureau meldt, in een in terview verklaard, dat de politieke toestand in de wereld ook Nederland genoodzaakt heeft, voor de landsverdediging te zorgen. Dit geldt ook voor de koloniën. Om deze reden heeft Nederland ook het Britsche voorstel tot het vlootverdrag van 1936 toe te treden, in tegenstelling met Zwe den, van de hand gewezen. Er bestaat op het oogenblik voor Nederland geen aanleiding, zijn standpunt te wijzigen. Nederland bouwt kruisers wanneer het kruisers noodig heeft. Minister Patijn heeft volgens het D. N. B. voorts nog verklaard, niet te gelooven aan den Europeeschen oorlog en aan een recht- streeksche bedreiging der Nederlandsche koloniën door Japan. PROGRAMMA ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Eindelijk was Thijs wakker geworden en volkomen uitgerust ver scheen hij in de kamer, waar hij natuurlijk Dickie en oom zag. Wel, Dickie, nog steds aan het praten over je monster? grin nikte Thijs, terwijl hij een glas melk dronk. Thijs, als ik je nou.toch zeg, dat er geen enkel gevaar bij is, waarom kunnen we toch niet even gaan kijken? Ik vind, dat zoo'n gelegenheid nooit meer voorkomt, wat U ,oom? Maar oom wilde er niets van hooren. Dat kan nu allemaal wel waar zijn maar ik houd er niet van, zei hij. Maar Dickie hield aan, hij wilde zijn zinnetje hebben en eerlijk gezegd was ook Thijs niet bang voor een avontuurtje, maar dat weten jullie wel, hè? En eindelijk heeft dan Dickie zijn zin gekregen en samen met Thijs zal hij eens naar dat monster gaan kijken. Jullie moeten nu niet denken, dat Dickie niet een beetje bang was, hoor! Maar dat wil hij natuurlijk niet laten blijken, dat staat zoo kinderachtig! Thijs liep voorop, Dickie kwam even achter hem aan. Op naar het monster lachte Dickie. ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. VARA-Uitzending 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek (Om c.a. 8.16 Be richten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitzen ding voor Arbeiders iu de Continubedrijven. 12.001.45 Gramofoonmuziek. (Om c.a. 12.15 Berichten). 2.00 „Fantasia". 2.30 Pianovoor dracht. 3.00 Reportage. 3.30 Gramofoonmu ziek. 4.30 Esperanto-uitzendiing. 4.50 VARA- Orkest en gramofoonmuziek. 5.40 Litteraire causerie. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 De Ramblers. 7.00 Filmland. 7.30—8.00 Causerie „Wondergeloof en wonderverhalen". 8.05 Her haling SOS-Berichten. 8.07 Berichten A. N. P. 8.20 VARA-Orkest. 9.15 Esmeralda-Septet en solisten. 10.30 Berichten A. N. P. 10.35 Orgel, trompet, saxofoon en slagwerk. 11.00 Fanta sia m.m.v. soliste. 11.30—12.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM II, 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (Om ca. 8.15 Berichten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest. (1.00—1.30 Gramofoonmuziek. Om ca. 1.15 Postduivenberichten). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 Feest rede. 4.19 Gramofoonmuziek. 4.23 Causerie „De wetenschappelijke zijde van het spiri tisme". 4.37 Gramofoonmuziek. 4.40 Rede. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoon muziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6 45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Cau serie „De ontreddering van de Katholieke Kerk in Nederland". 7.35 Actueele aetherflit- sen. 8.00 Berichten A. N. P., Mededeelingen. 8.15 Meditatie met muzikale illustratie. 8.35 Gramofoonmuziek. 10.05 Sportreportage. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Internationale sport- revue. 10.55—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.25 BBC-Northern-Irelandorkest. 12.20 Pianovoordracht. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Het Cole-Trio. 2.20 De Karl Caylus- Players. 2.50 Politiemuziekkorps. 3.20 Gramo foonmuziek. 4.00 Orgelspel. 4.40 L. Voselli's Hongaarsch orkest. 5.20 H. Rignold's orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 BBC- Mannenkoor, m.m.v. solist. 7.40 Lew Stone's Band. 8.15 Muzikale causerie. 8.20 BBC-Sym- phonie-orkest, m.m.v. solisten. 9.55 Liefda- digheidsoproep. 10.00 Declamatie. 10.20 Be richten. 10.45 Gramofoonmuziek. 10.50 Uit Amerika: Hal Kemp en zijn Band. 11.20 12.20 Herman Darewski en zijn dansorkest. RADIO PARIJS, 1648 M. 8.10—9.20, 10.05 en 12.35 Gramofoonmuziek. 1.50 Zang. 2.05 en 3.05 Gramofoonmuziek. 3.20 Zang. 4.05, 4.50 en 6.05 Gramofoonmu ziek. 7.20 Zang. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Variété-pro gramma. 10.25 Symphonieconcert m.m.v. so liste. 11.20—12.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Walter Noack's orkest. 8.50 Omroepschrammelensemble. 12.20 N. S. Toonkunstenaarsorkest. 2.30 Gramofoon muziek. 4.20 Hermann Hagestedt's orkest en solisten. 7.20 Het Weissgarberkwartet. 8.30 Omroeporkest en solisten. 10.50 Adalbert Lut- ter en Hans Busch met hun orkesten 12.20 3.20 Nachtconcert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Jan Steurs en zijn Musette-orkest en soliste. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.35 Zang. 5.20 Dans muziek. 6.20 Planovoordracht. 7.20 Gramo foonmuziek. 8.20 Omroepkleinorkest. 8.50 Ra diotooneel. 9.20 Omroepkleinorkest en solist. 10.30 Populair concert. 11.20—12.20 Gramo foonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 1.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Luc Darcy's orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.28 M. Burton's musette-okest. 2.35 Gramofoon muziek. 2.50 Vervolg van 2.20. 3.05 Gramo foonmuziek. 4.20 Sarba-orkest. (4.505.05 Gramofoonmuziek). 5.35 en 6.00 J. Bouillon's orkest en „The Lanigiro's". 6.35 en 7.35 Gra mofoonmuziek. 8.20 Musichall-programma. 9.20 Concert. 11.00 J. Boulilon's orkest en „The Lanigiro's". 11.5012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Berichten. 7.35 Eugen Jahn's orkest en solisten. 8.20 Berichten. 8.30 Omroeporkest en solisten. 10.20 Berichten. 10.40—11.00 Sport- reportage's. 11.05 Berichten. 11.20 Dansmu ziek en solist. 11.20—2.20 Otto Fricke's orkest, een kwartet en solisten. (Van 1.15—1.26 Tijd-* sein).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7