Loop der bevolking Nu het warm is N.V. RADIODISTRIBUTIE-BEDRIJF BEVERWIJK Wedstrijden op de Zaanschc Wielerbaan. Een interessant programma. Zondag' wacht den wielersportliefhebbers weer een interessante strijd, die zeker de noodige belangstelling zal trekken. Gezien het programma, is een voorspelling voor dit veld van koppels moeilijk. Er zijn renners, die in guur weer beter rijden dan met de warmte en omgekeerd. De mooiweer-renners krijgen Zondag de kans een overwinning te behalen, terwijl de anderen eerst een 40 tot 50 KM. moeten rijden, om op toeren te komen. Maar dat brengt juist mede, dat de strijd tot het einde toe fel en hevig zal zijn. Deze laatst bedoelde zullen in den aanvanj. een achterstand krijgen, dien ze moeten trachten in te loopen als ze op gang zijn gekomen. De mooiweer- en tevens favoriet-koppels Cees Ba'kkerGommers, DuineveldGlas, Heslingav. Rossum en SavelsbergMuller zullen in het begin probeeren één of meer ronden uit te loopen om naderhand dien voorsprong te verdedigen. Zij zullen onder ling wel de eerste vier plaatsen weten te bezetten, maar de guurweer-renners zullen tegen het einde zeker alles geven om den achterstand teniet te doen, door de laatste 20 K.M. de ééne demarrage op de andere te laten volgen. Hiermede hebben de favorieten terdege rekening te houden, zoodat de strijd over den geheelen afstand van één groote attractie zal zijn, waarnaar het publiek juist verlangt. Een sprint wedstrijd en een inhaalrace tus- schen Glas en Cees Bakker completeeren het interessante programma Het zal weer span nen op het Zaansche hout. ALS ER ZIEKEN ZIJN. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door dr. M. H. A. Mel- chior, Zeestraat 166, telefoon 3340. In de week van 714 Augustus is de apotheek Donker, Breestraat 61, telefoon 3150, belast met den Zondags- en nachtdienst. GESLAAGD VOOR HET M.UX.O.-DIPLOMA. Te Heerlen slaagde voor het M.U.L.O.-di- ploma A onze plaatsgenoote mej, W. M. van Eijk. Onze nieuwe ingezetenen. Ingekomen: Chr. P. de Goede, bakker van Uitgeest, Dr. Schuitstraat 2-6a. D. Niemeijer, z. ber., van Amsterdam, Duin weg F. Wiebenga, med. student, van Utrecht, Relweg 51. W. A. A. Bösensell, z. ber., van Amsterdam, Groenelaan 57. D. Aafjes, z. beroep, van Weesp, Zeestraat 14 inw. Vertrokken: F. J. van Es, z. ber.,, n. Hilversum, Oude Amersf. weg 56, J. Wernke, z. ber., n. Velsen, Watervliet- straat 7. II. de Leeuw, los werkman, naar Haarlem, Burgwal 58. E. Koeleman en gezin, arbeider, n. Heems kerk, G. van Asenendelftstraat 48. E. M. de Jong, z. ber., n. Leeuwarderadeel, Huizem, Torenstraat 30; A. A. F. Koenen, z. ber., naar Amsterdam, Valeriusstraat 36. D. J. ter Beek, z. ber., naar Enschedé, Pa- dangstraat 110. J. G. Burning, administrateur, naar Austra lië, Nieuw-Zeeland, Auckland. H. Hendrikckx, dienstbode, naar Velsen, Trompweg 139. N. P. Tervoort en gezin, onderwijzer, n. Zaandam, Jan van Coyenkade 5. J. Hoekstra, propagandist Persil, naar Am sterdam, 2e Oosterparkstraat 186. J. Nijenhuis, z. ber., naar Velsen, Platanen- straat 17. S. Warners, z. ber., n. Assendelft. Zuid einde 33. A. Sluis, z. ber., naar Velsen Westerwijk straat 14. G. J. G. Scholten, z. ber., naar Velsen, Schulpweg 71. A. Okker, z. ber., naar Haarlem, Wagen weg 108 rd. H. Vonk, z. ber., naar Uitgeest, Nieuwland 15. G. J. G. Scholten, z. ber., naar Velsen, Schulpweg 71. A. Okker, z. ber., n. Haarlem, Wagenweg 108 rood. H. Von'k, z. ber., naar Uitgeest, Nieuw land 15. J. van Baar en gezin, fabrieksarbeider, n. Velsen, Cipressenstraat 38. G. E. Rekveld, z. ber., naar Velsen, Beuken straat 32 inw. G. Over dam, z. ber., n. Limmen, Rijksstraat weg 67. Niet maar enkel een paar weken, Maandenlang is uitgekeken, Met verlangen in 't gemoed, Naar een echten zonnegloed. Hoe ontelbaar vele malen Hebben wij niet loopen smalen. Mopperend in het kwadraat, Op ons guur onguur klimaat. Nee. zei men, geef mij de tropen, Dat 's iets om voor warm te loopen, Als men zoo dezelfde zon, Hier nou ook eens hebben kon. Maar nou ja, dat blijven droomen.... En zie ,aan, nu is 't gekomen, Heusch een heel behoorlijk staal Van dat tropisch ideaal. En zijn nu meteen de zuchten Van de strakke blauwe luchten, Wordt er nu met lof gepraat Over 't veel gesmaad klimaat? Nou, ik heb wat hooren klagen In de afgeloopen dagen: Harrejennig wat is ft heet, 'k Loop te baden in mijn zweet, 't Is geen werken in zoo'n hitte, 't Slaat je uit zelfs bij het zitten; O, wat zijn mijn beenen zwaar, Och, ik voel me toch zoo gaar; En veel meer nog, alle dagen Zuchten, steunen, puffen, klagen, Elke logica ten spijt. Met elk pufverbod in strijd.. Zomer is nu in den lande. Het is eigenlijk een schande. Dat men klaagt, nu men ontvangt, Waar men zoo naar heeft verlangd; Neen. zelfs in de kleinste mate, Is geklaag niet goed te praten, Uitgezonderd op één punt, Dat u vast ook voelen kunt: Als je dreigt om te bezwijmen, Dagelijks maar weder rijmen, Dat alleen geeft eiken dag, Alle recht op zelfbeklag. P. GASUS. LANGS DE LIJN. Zondag: Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum II. Lijn m: 8.50 Keulen. 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Brussel Ned., 3.20 Brus sel Fr., 5.20 Brussel Ned.. 6.20 Keulen, 7.55 Diversen, 8.20 Brussel Fr., 8.50 Keulen, 10.20 Parijs of diversen. 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.30 Brussel, 9.20 Brussel Fr., 9.40 Brussel Ned., 11.50 Nationaal programma, 5.20 Londen Reg., 6.50 Nationaal programma, 11.00 Brussel Fr.. 11.20 Parijs. Lijn V: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 10.50 Parijs. 11.05 Nationaal programma, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Nationaal programma, 4.20 Londen Reg., 4.50 Nationaal programma, 5.20 Londen Rg.. 6.50 Nationaal programma, 8.10 Diversen, 8.35 Parijs, 10.55 Keulen. Maandag: Lijn 8.00 Hilversum'I. Lijn II: 8.00 Hilversum H. Lijn IH: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 3.20 Parijs, 3.35 Duitschlandzender of diversen; 4.00 Radio P.T.T. Nord of diversen, 4.20 Keulen, 6.20 Parijs. 6.50 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.30 Pauze, 8.35 Parijs, 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 5.20 Parijs, 6.20 Nationaal programma, 6.45 Londen Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.30 Londen Reg., 10.20 Natio naal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg.r 12.20 Brussel Ned., 1.50' Na tionaal programma, 2.35 Londen Reg., 4.20 Keulen, 6.20 Londen Reg., 7.05 Nationaal pro gramma, 8.20 Londen Reg., 10.00 Radio P.T.T. Nord of diversen, 10.20 Londen Reg. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. F. ZonneveldHendriks, d.; A. AllsFeenstra, d.; R. BakkerTervoort, d.; M. J. GeerdinkSpekle, d.; J. de KeizerHoef- laak, d.; C. J. BakkumNoordermeer, d.; Th. Loocksvan der Wel, d.; A. M. van.Heulem van Urk, z.; A. M. SchillemansSlenters, d.; H. M. Beentjes—Bruijns, d.; K. de Visser Grapendaal, d. Overleden: B. J. J. Triebeis, 81 j., wedr. v. A. W. H. M. Koppers, eerder van C. W. Esman, Peperstraat 17; J. Stam 68 j., geh. met K. Zwart, Voorstraat 1113, Wijk aan Zee; A. E. M. W. Smaal, één jaar, Amsterdam, Veer- straat 82 III. Ondertrouwd: A. Brakenhoff en M. Tee ling, toek. adres Uitgeest, Assem; J. P. Witte brood en J. M. H. Hoogland, toelc. adres: K. Delfsweg; J. van Rijswijk en J. M. Beentjes, toek. adres Leiden, Lage Rijndijk 43a; S. J. Gorter en A. M. M. M. Hommes, toe. adres: Amersfoort, Fahrenheitstraat 22; H, C. For- tuijn en J. E. de Weijer, toek. adres: Wormer- veer, Wandelweg 77; A. Schelvis en W. E. Rademakers, toek. adres: Hobbesteeg 42; H. J. de Wit en P. J. Gelderman, toek. adres: Gr. Houtweg' 103; W. Kooijman en D. Munter, toek. adres Romerkerkweg 123; R. Th. J. Schram en S. Lagrand, toek. adres: Acacia laan 21; N. G. Boos en M. H. Schoonenberg, toek .adres Hilversum, Koningstraat 6; W. Bastiaan en A. M. de Ruijter, toek. adres: Alkmaarscheweg 173; J. Lustig en G. Da&l- derop, toek. adres: Velsen, Zeeweg 278; E. H. Koopman en G. Eskes, toek. adres Alkm. weg 389; F. J. Bielefeld en M. J. A. P. Langen- dijk, toek. adres Den Haag, Van Zeggelen- straat 42; W. van Straten en G. Chr. Poppen, toek. adres Hoflanderweg 260; A. Kleijn en P. Maas, Jan Vermeijenstraat 12. Getrouwd: G. M. van Leersum en F. J. van Es; J. P. Dekker en G. J. G. Scholten; B. van Burgel en A. Sluis; Th. Klein en J. A. Jansen; A. H. Hienkens en C. Th. Tervoort; L. Th. Th. Wassenaar en J. Neijenhuis; G. Reede en S. Wamers. NEEM DISTRIBUTIE HET BESTE uit den aether, billijke) en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. INRUIL-OUDE TOE STELLEN BEVERWIJK Romerkerkweg 87 - Te&el 3421 (Adv. Ingez. Med.) De feestelijkheden in Augustus. De steun van de burgerij ingeroepen. Men schrijft ons: Als de gelegenheid er is, moéten zij, wien de inwoners van Beverwijk de leiding in handen hebben gelegd, toonen ambitie te bezitten hun taak zoo goed mogelijk af te werken. Drie plaatselijke vereenigingen, de Hard' draverij vereenigïng', V.V.V. en Koninginnedag' hebben elkaar gevonden om te komen tot een feestviering ter eere van het Jubileumjaar van H.M. Koningin Wilhelmina. Naast uiting te geven aan vreugde over het vele schoons ons in die jaren van wijs bestuur geschonken, trachten onze practische werkers tevens een groot nut te bereiken: „De Kinder voeding gedurende den komenden winter weer een financieele basis te geven." Om een aansluitend geheel te krijgen moest er wel even gesproken worden over de datums, doch bezwaren werden uit den weg geruimd en den inwoners van Beverwijk zal drie dagen gelegenheid worden geboden zich eens te ver zetten. Bij het organseeren werd erop gelet, dat ieder gelegenheid krijgt naar eigen voorkeur te kunnen kiezen, terwijl velen van meerdere kansen gebruik zullen maken. Dinsdag 23 Augustus worden de feestelijk heden in ons Bloemenland door V.V.V. ingezet met een rijk bloemencorso, een nummer, dat om zijn kostbare uitvoering niet jaarlijks op het programma voorkomt. Als deze dag eenmaal de stemming er in heeft gebracht, zal den volgenden dag Jong en Oud gelegenheid krijgen om kracht en be hendigheid met elkaar te meten. Deze dag zal worden georganiseerd door de vereeniging Koninginnedag. Dat onder dezen dag 31 Augustus niet zal lijden is begrijpelijk. Op 25 Augustus zullen de liefhebbers van de paardensport de nationaal erkende Jockeys zien kampen om de overwinning. 's Avonds wordt de traditioneele feestdag onzer plaats gesloten met muziek en vuur werk. Dat dit keer de kas extra wordt aange sproken ligt voor de hand. De feesten op deze wijze opgezet, zullen geen aparte feestgave vragen van onze inwoners, wel zien de samenwerkende vereenigingen bij deze gelegenheid gaarne hun gelederen aan gevuld, z.m. versterkt. Om practische redenen worden hieronder de namen .vermeld van de penningmeesters. V.V.V.: G. Langendijk, Vondellaan 16; Ko ninginnedag: D. M. G. Botterop, Breestraat 104; Harddraverij-Ver. Prins Bernhard; Mr. J. A. B. Sanders, Zeestraat 84. Laat dit voor meerderen een opwekking zijn bovenstaande vereenigingen niet alleen te laten ploeteren. Voor de werkloozen. Wanneer stempelen? De stempeluren voor de georganiseerde werkloozen voor de week van 8 t.m. 13 Augus tus zijn als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurders Bond: 1010.30 uur en 2.453 uur. Christelijke Bestuurders Bond: 9.309.45 uur en 33.15 uur. Plaatselijk Arbeiders Secretariaat 9.45—10 uur en 33.15 uur. R.K. Volksbond: 9—9.30 uur en 2.30—2.45 u. Wijk aan Zee: 10—10.15 uur en 3—3.15 uur. De Sportdag van De Kennemers. 66 deelnemers. Voor den sportdag van de Kennemers, die _.s. Zondag op het Sportpark wordt gehouden, hebben niet minder dan 66 leden ingeschreven, zoodat op allé nummers van het programma felle strijd is te verwachten. In de algemeene jury hebben zitting geno men de heeren G. C. H. Tabak. P. Olthoff, K. van der Wal en C. Steeman. Wedstrijdleider is de heer C. Steeman. De kampioenen van 1937 waren A. Stoppa, C. Groot. C. van der Kolk, C. van der Wal, D. Boom en P. Bruyns. De „Kennemerskampioen 1937", die a.s. Zon dag zijn titel moet verdedigen, is C. van der Wal. Het programma van het W. B. Theater. „De Witte Non" en „Pechvogels". Het W.B.-Theater brengt deze week als hoofdnummer het bekende filmwerk „De witte Non". In deze aangrijpende film vertolken Clark Gable en Helen Hayes de hoofdrollen. De tweede hoofdfilm is van een geheel ander genre, want Stan Laurel en Oliver Hardy zul len de bezoekers aan één stuk door laten lachen met hun avonturen, die zij beleven in de film ..Pechvogels". RAADSVERGADERING. Crediet voor de viering van het re geeringsjubileum. Conversie van geldleeningen. Een maatschap pelijk werkster voor Sociale Zaken. Gisteravond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester mr. H. J. J. Scholtens, Afwezig de heeren Schelvisch, Van Doorn en Aardenburg. De Voorzitter deelde na de opening mede, dat deze vergadering op korten termijn moest worden uitgeschreven, omdat Ged. Staten vóór 23 Augustus inzending verlangen van de voorloopig goedgekeurde rekeningen over het jaar 1937. Na vaststelling van de notulen werd de re kening van 1937 en de begrooting van 1938 van de Streekplancommissie voor den IJmond-Noord goedgekeurd. De bijdrage voor de gemeente Beverwijk is begroot op 2092.86. Ook de rekening van het Fonds armengoe- deren 1937 werd goedgekeurd. Het regeeringsjubileum. Hierna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. om 800— uit te trekken voor de herdenking van het 40-jarig regeeringsjubi leum van H.M. de Koningin. De heer Visser zei, dat sommige men- schen principieel niet zoo voldaan zijn over de monarchie, maar nochtans behoeft men tegenover het standpunt van B. en W. niet afwijzend te staan. Men kan sympathie heb ben voor het regeeringsjubileum. In alle plaatsen wordt het jubileum herdacht en ook Beverwijk mag niet achterblijven. Alleen vindt spr. het te betreuren, dat de vele werk loozen en armlastigen buiten de feestvreugde zullen staan. Spr. stelde voor aan alle steun- trekkenden een toeslag van f 2,50 te verlee- nen ter gelegenheid van het regeeringsjubi leum. De heer R ij k e n s vond het voorgestelde bedrag van 800 wel wat hoog. Spr. betreur de het, dat de gemeente geen commissie heeft benoemd om bijdragen van de burgerij voor de feestviering in te zamelen. Ook de data van de herdenking achtte spr. niet correct. Hij had dé feestviering liever op of omstreeks 6 September vastgesteld willen zien. De heer Wernke vroeg bescherming van de gazons, vooral op den harddraverij dag. Spr. had ook bezwaar tegen het geheel isoleeren van de binnenstad. Ook wilde hij gaarne den vroegeren toestand ingevoerd zien, waarbij één zijde van de Breestraat voor het publiek wordt vrijgelaten. Mevr. K e m p-H a a n vroeg den heer Visser, wat de kosten van uitvoering van zijn voorstel zouden zijn en of daarvoor even tueel toestemming van hoogerhand zou wor den gegeven. De heer Passchier was van meening dat het onjuist is verband te leggen tusschen de feestviering en het geld dat van gemeente wege daarvoor wordt uitgegeven. Overigens vond spr. het jammer, dat een deel van den Zondag voor het feest wordt gebruikt. Een be langrijke groep van de bevolking heeft daar tegen principiëele bezwaren. De heer Vink zei, dat er reden is tot dankbaarheid nu een souvereine vorstin' 40 jaren aan het hoofd stond van den Neder- landschen staat. Wat een extra toeslag voor de steuntrekkenden betreft, daarover zijn reeds in de Tweede Kamer vragen aan den Minister gesteld. De Voorzitter antwoordde op de gemaakte opmerkingen dat in de eerste plaats hét voorstel-Visser niét is uit te voeren, om dat- daarvoor van hoogerhand geen vrijheid zal worden verleend. Den heer Rijkens wilde spr. antwoorden, dat tégen een feestviering in September practische bezwaren bestonden, Bovendien heeft het voorstel van B. en W. juist betrekking op de herdenking op 6 Sep tember. 7/8 van het bedrag zal worden uitge geven voor de kinderen. Hier wordt nu ont spanning geboden voor iedereen: bloemen corso, volksspelen, harddraverij enz. De be staande plannen zullen dan ook zeer zeker worden gewaardeerd. De Zondag zal zoo weinig mogelijk worden aangetast. Vroeger was dit in sterkere mate het geval toen de kermis reeds om 4 uur werd geopend. Thans zal dit feestpark in ieder ge val eerst na kerktijd worden opengesteld. Be verwijk heeft nu eenmaal een gemengde be volking en spr. kon het door den heer Pas schier geopperde bezwaar wel aanvoelen. Wat de bescherming van de gazons betreft, B. en W. hebben aan de harddraverij vereeni ging verscheidene voorwaarden gesteld. Uit een oogpunt ven veiligheid en orde kan de Breestraat aan één zijde tijdens de draverij niet worden vrijgegeven. Men zou in dit geval dan eenvoudig voor de keuze staan de dra verij ergens anders te doen houden. Wethouder Out wilde zoo noodig wel on derzoeken of het voorstel-Visser eventueel voor uitvoering vatbaar zou zijn. Mevr. K e m p-H aan gaf te kennen, dat zij altijd de voorstellen van den heer Visser gesteund heeft, zelfs „al waren zij nog zoo onzinnig". In dit geval is er geen schijn van kans, dat dit voorstel zal kunnen worden uitgevoerd. De heer Visser spreekt voor de tri bune en hij maakt de werkloozen blij met ..een dooie musch". Wanneer er op het gebied van extra-steunverleening landelijk iets ge beurt, dan zullen B. en W. daarvan zeker het aandeel voor Beverwijk wel bemachtigen. Wethouder Van Dok merkte op, dat de heer Visser voor de werkloozen een rijks daalder wil laten schitteren die er niet is. Het voorstel-Visser werd met 1 tegen 11 stemmen verworpen. De heer Rollenberg wenschte aan de stemming niet deel te ne-j men uit protest tegen de leiding'. Het voorstel van B. en W. werd met 12 tegen 2 stemmen (die van de heeren Visser en Rol lenberg) aangenomen. De heer Visser diende hierna een ge wijzigd voorstel in. dat de voorzitter niet in /CUEEP/ XJEINCEN! HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, Rott. n. New-Orleans 5 te Ant werpen. Volendam (toeristenreis) 5 te Stavanger. Dinteldijk, Vanc. n. Rott. 4 v. Liverpool. Nieuw Amsterdam, 6 (vm.) v. Rott. n. New- York.. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein, 5 v. Beira te Rott. Boschfontein, 5 v. Rott. n. Hamburg. Randfontein (uitr.) 4 van Dar es Salaam. Meliskerk (uitr.) 4 v. Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitr.) 4 van Lagos. Maaskerk (thuisr.) 3 van Takoradi. Jaarstroom (thuisr.) 2 van Cape Coast. HALCYONLIJN Maasburg, 5 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Vlaardingen, 4 van Vlaardingen naar Wabana. WIJK LLJN. Stolwijk, Bilbao n. Rott. p. 5 Dungeness. Randwijk, Hiteva n. Rott. p. 5 Finisterre. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Gaasterkerk, 5 v. Dairen te Rott. Grootekerk (uitr.) 5 te Genua. KON HOLLANDSCHE LLOYD Salland (thuisr.) 4 van Bahia. Eemland, 5 v. Bremen te Amst. KON NED STOOMBOOT MIJ. Achilles, 4 v. Santander n. Or an. Ajax, Amst. n. Kopenh. p. 5 Holtenau. Amor, 5 v. N.-York n. Port au Prince. Baarn, Amst. n. Chili 4 van Ponta Delgada. Bameveld, 3 v. Paita n. Salines. Cottica, Amst. n. Paramaribo 4 v. Funchal. Hermes, 4 vè Curasao te Progreso. Nereus, 4 v. Vigo n. Amsterdam. Saturnus, 4 van Susak n. Dubrovnik. Triton, 4 v. Tel Aviv n. Haifa. Breda, 3 v. Talcahuano n. San Antonio. Simon Bolivar, 3 v. Barbados te Kingst. Ja. Agamemnon, 4 v. Nea Playa te Candia. Berenice, Patras n. Amst. p. 5 Ouessant. Deucalion, Venetië n. Amst. p. 5 Ouessant. Fauna, 5 v. Napels te Marseille. Orpheus, 5 v. Gothenburg te Aarhuus. Stella. 4 v. Malta te Piraeus. Titus, Rott. n. Algiers p. 5 Gibraltar. Ulysses, 4 v. Amst. te Hamburg. Vesta, 5 v. Stamboul te Thessaloniki. Colombia, 5 v. Amst. n. West-Indië. Venus, Napels n. Amst. p. 5 Finisterre. Aurora, 5 v. Lssabon n. Villa Real de San Ant. HOLLAND—AUSTRALIë-LIJN. Marken (th.) 5 van Swansea. Enggano, 4 v. Rott. te Newcastle NZW. Kota Gede (uitr.) p. 4 Dungeness. Trajanus, 5 v. Rott. n. Tanger. Ariadne, 5 v. Rott. n.' Gibraltar Colombia, 5 v. Anïst.- n. W.-Indië Pluto, 5 v. Amst. n. Gdynia. KONINKLIJKE SHELL. Agatha, 2 v. Balik Papan n. Calcutta, Aroe- baai v.o. Agnita, 28 v. Amst. n. Curagao. Aldegonda, 2 te Padang. Angelina, 3 te Singapore. Apollonia, 3 v. Beyrouth n. Constantza, Perama. Marisa, 28 v. Curagao n. Helsinki Riga, Klai peda. Miralda, 1 v. Trinidad n. Italië, waarsch. Genua, Civita Vecchia. Mirza, 4 te Suez n. Abadan, Bombay. MEIJER CO'S SCHEEPVAART MIJ Glenshiel, Rott. n. Japan 4 te Hongkong Cyclops, Rott. n. Japan p. 4 Dungeness. Stentor, 4 v. Batavia te Liverpool. Antenor, Japan n. Rott. 5 te Londen. Hector, Japan n. Rott. 5 te" Penang. Laomedon, Rott. n. Japan 5 te Penang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tapanoeli( thuisr.) p. 5 Sagres. Kota Nopan (uitr.) 5 te Genua. Kertosono, 4 v. Rott. te Hamburg. Baloeran (th.) 10 (6 v.m.) te Marseille vw. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (u.) 4 te Colombo Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 5 v. Al giers. Poelau Bras (thuisr.) 5 v. Port Said. Tarakan, 5 van Batavia te Amst. Johan de Witt (uitr.) 5 v. Southampton. Poelau Roebiah (uitr.) 4 van Belawan. J. P. Coen (toeristenr.) 5 te Teneriffe. Mapia (thuisr.) 5 v. Port Sudan. Kolen voor de Hoogovens. Met het Nederlandsche stoomschip Sint Philipsland is van New Castle een lading ko len voor de Hoogovens aangebracht. IJzerverscheping. Het Zweedsche s.s. „Ylva" kwam Vrijdag avond in ballast van Londen aan het Hoog-, ovenbedrijf aan waar het een partij ijzer' moet laden, bestemd voor een Oostzeehaven Aanvoer steen. Het Nederlandsche motorschip Riek is van Hamburg via Delfzijl en het IJsselmeer in de Binnenhaven alhier aangekomen met een la ding vuurvaste steenen behandeling wilde nemen als zijnde vreemd aan de orde van den dag. De heer Visser protesteerde hierte. gen, maar de Voorzitter stelde W volgende punt van behandeling aan de orde In verband met het zoo juist aangenomen voorstel werd de gemeentebegrooting 1938 ge. wijzigd. Conversie geldleeningen, Aangenomen werd het voorstel tot conver- sie van twee geldleeningen per resto groot 70.000— en 45.000—, rente 4 1/4 pet. j* een geldleening tegen 3 1/2 pCt. a pari. Aanstelling maatschappelijk werkster, De heer R ij k e n s verklaarde zich tegen het voorstel van B. en W. om ten behoeve van den Dienst voor Sociale Zaken een maat schappelijk werkster aan te stellen. Het per- soneel breidt zich steeds meer uit en alleen het motief, dat veel overwerk noodzakelijk acht spr. niet voldoende om daarvoor weer een nieuwe kracht aan te stellen. Spr. wilde de behandeling van deze zaak uitstellen tot de begrooting. Ook de heer S t e y n had aanmerkingen op het voorstel. De mededeeling, dat zelfs nu de eerste uitkeering van B-steun nog niet ge. schied is, deed spr. constateeren, dat aan So- ciale Zaken dan tekort aan maatschappelijk werk wordt gedaan. Ook deze spr. gaf er de voorkeur aan te wachten tot, de behandeling der begrooting. De heer Vink zag liever een ambtenaar dan een ambtenares aangesteld. Vereeni. gingen van weldadigheid en vrijwillige verzon, gers vervullen dit maatschappelijk werk met meer idealisme dan een ambtenaar. De heer Visser achtte een vrouwelijke werkkracht in dit geval juist zeer gewenscht. Wel had spr. vrees, dat de diénst dreigt al té bureaucratisch te worden. De heer Rollenberg hoopte maar, dat de aan te stellen ambtenares meer invloed zal hebben op B. en W. dan de destijds aan gestelde commissie. De Voorzitter antwoordde op de gemaakte op- en aanmerkingen, dat het sa- laris van den ambtenaar, die belast is met de werkzaamheden voor den steun aan kleine tuinders, negenvoudig terugkomt. De dienst is zeer efficiënt ingericht, alle werkkrachten zijn volkomen noodig. Een vergelijking met vroe ger zou al zeer ongunstig uitvallen. De admi- nistratie liet alles te wenschen over tot scha de van vele belangen Spr. heeft dat een el- lendigen tijd gevonden. Wethouder Out raadde den raadsleden aan eens een kijkje bij den dienst te nemen. Eerst dan is het mogelijk een goed overzicht van het werk te krijgen. Spr. achtte een ambte nares bij Sociale Zaken volkomen op haar plaats. Dikwijls moeten nu tot ergernis vaak leden van het college werk doen, dat door een vrouw moet geschieden. De heer S t e y n verklaarde van het vele werk overtuigd te zijn. Maar alleen daaruit mag de noódzakelijkehïd van de aanstelling I niet afgeleid worden. De verdere discussies waren van de pers tribune af nagenoeg niet te volgen door het daverende geweld van een onweersbui, die ho ven Beverwijk losbrak. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte aangenomen alleen met den stem van den heer Rijkens tegen. Het voorstel van B. en W. inzake de winkel sluiting op de verjaardagen van H.M, de Ko ningin werd eveneens aangenomen. De rekeningen over het dienstjaar 1937 wer den in handen gesteld van de Commissie van bijstand in het beheer der financiën. Nadat een aantal missives van Ged. Sta ten voor kennisgeving was aangenomen, sloot de voorzitter dé vergadering. De omvang der werkloosfieid. Een kleine stijging. Bij den Gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemidde ling stonden aan het einde van deze week in totaal 828 werkloozen ingeschreven tegen 825 aan het einde der vorige week. "in Beverwijk waren 763 werkzoekenden (vorige week 766) en in Heemskerk 65 (vorige week 59) woonachtig. AANGEKOMEN. 4 Augustus: Borthwick s.s. Leith Polydorus m.s. Hamburg IJstroom m.s. Huil Hontestroom s.s. Londen Riek m.s. Hamburg Tiberius s.s. Hamburg 5 Augustus: Enid Mary s.s. Goole Schieland s.s. Gdynia Sambre m.s. Rotterdam St. Philipsland s.s. New Castle Torun s.s. Gdynia Wilbo m.s. Londen Amstelstroom m.s. Plymouth Tarakan m.s. Ned. Indië Eemland s.s. Bremen Jjikandi s.s. Rotterdam Midsland s.s. Newcastle Ylva s.s. Londen VERTROKKEN. 4 Augustus: Rijnstroom m.s. Plymouth Ariadne s.s. Midd. Zee Trajanus s.s. Midd. Zee Mitra s.s. Aarhuus Texelstroom s.s. Liverpool Oud Beijerland m.s. Antwerpen 5 Augustus Modesta s.s. Niipuri Polartank m.s. Larvik Colombia m.s. West Indië Sambre m.s. Parijs Akershus s.s. Oslo. Motorschade. Uit Delfzijl wordt bericht, dat het Neder landsche motorschip Jacoba, met ijzer van de Hoogovens naar Vejle bestemd, aldaar is binnengeloopen met een defect aan de motor. Fransche visscherij. De Fransche stoomtrawler Jehan Ango, welke in 1918 gebouwd werd en oorspronke lijk onder Engelsche vlag voer met den naam Hawthornbank, is door de te Diëppe geves tigde reederïj weer naar Engeland terugver- kocht. De nieuwe eigenaar heeft het schip opnieuw in Hawthornbank herdoopt. De in Diëppe thuisbehoorende stoom trawler Potomac is voor den sloop aan een binnenlandsche werf verkocht. Viooluitbreiding. Het voor rekening van kapitein H. Beek te Groningen op de werf der firma Gebrs. San- der te Delfzijl gebouwde motorvrachtschip Ceram is met goed gevolg te water gelaten. Het schip heeft een laadvermogen van 430 ton en een Bronsmotor van 240 P.K. Om te dokken. Van Rotterdam passeerde in ballast naar Amsterdam het stoomschip Tjikandi van de Java-China-Japan Lijn, dat te Amsterdam in het droogdok zal worden opgenomen voor het uitvoeren van eenige herstellingen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2