HET SPORTGESPREK DACsS® PR06RAMMA JAC. NIERSE Baden in open water is heerlijk, maar... denkt aan de gevaren! VAN DE WEEK. Het voornaamste streven van de Neder- landsche motorrenners, die aan de T. T. te Assen en andere internationale races deelne men, is het zoover te brengen, dat een spe ciale fabrieksmachine te hunner beschikking wordt gesteld met al de voordeelen daarvan. Het was voor den Haarlemmer G. A, de Rid der dan ook wel een groote teleurstelling, dat de hem toevertrouwde F. N.-machine daags vóór de race defect raakte, waardoor hij zijn fraaie kansen niet kon verdedigen. „Is het verschil tusschen de gewone stan daard-machine en de fabrieksmachine dan zoo groot?" G. A. de Ridder. „De fabrieksmachines worden als het ware met de hand vervaardigd en daarvoor ge bruikt men zeer licht materiaal, duralumi- nium met stalen binnenvoeringen en bronzen klepzetels, zoodat zulk een motorrijwiel niet meer dan 135 K.G. weegt. De constructie ver- eischt een langdurige voorbereiding en her haalde proefnemingen benevens veel labora torium- en ingenieurswerk. Na elke race wordt de machine geheel ge demonteerd; na één wedstrijdseizoen wordt zij meestal afgedankt. Door de speicale con structie is de fabrieksmachine op topsnelheid ongeveer 40 K.M. per uur sneller dan het standaardmodel, waaruit volgt, dat men met een gewoon motorrijwiel van hetzelfde merk nimmer een internationale race kan winnen. Heeft men door eenige goede prestaties de aandacht op zich gevestigd, dan krijgt men eindelijk de beschikking over een speciale ma chine, doch men rijdt nochtans geheel voor eigen risico en als amateur zonder eenige vergoeding. De fabriek stelt zich nietaan sprakelijk, maar haar aanwezige speciale monteurs en de ingenieur verleenen wel veel hulp vóór en tijdens de race. De in vasten dienst zijnde fabrieksrijders zijn beroepsrenners, doch de T. T.-raees wor den officieel voor amateurs georganiseerd en de K. N. M. V. schenkt dan ook slechts bekers en medailles als prijzen; bovendien wordt in schrijfgeld verlangd. Het doel, dat de fabrieken met deelneming aan de groote races beoogen, is natuurlijk het maken van reclame, want de race-machine van vandaag is het toer-rijwiel van morgen. Zoo werd b.v. het veerende frame. pas het vorige 'jaar geprobeerd, dat thans in de nieu we modellen is aangebracht; de twee-cylin- der met compressor, waardoor een snellere en gunstiger verbranding wordt verkregen, wordt meer en meer toegepast." „Aan den rijder worden toch zeker even hooge eischen gesteld als aan de machine?" „Zeer zeker; om in een zware race succes te behalen, moet men snel kunnen reageeren, bedreven zijn in het bochtenwerk (dat voor elk circuit weer speciale training vergt), de verèischte snelheid kunnen beoordeelen en men moet courage hebben. Dan is zulk T. T.- rijden het mooiste, wat er bestaat, je voelt je baas over den motor en koning van den weg." ,.U bent reeds meermalen te Assen gestart?" „Ik heb twaalf maal aan die race deelge nomen, doch heb tevens in Engeland, Duitsch- land, België en Italië gereden. Vooral aan de T. T. van 1934 bewaar ik prettige herinneringen, want door ziekte van den Engelschen berijder kreeg ik zijn speciale machine voor de 250 c.c.-klasse. Ook Timmer had een fabrieks-motor; veertien ronden lang. vochten we met niet meer dan vijf Me ter onderling verschil om de leiding, totdat ik tenslotte met geringen achterstand op Mellors als tweede eindigde en kampioen van Nederland werd. Eenigen tijd later werd ik op dezelfde machine derde in den Grooten Prijs van België te Spa, door welk resultaat ik in het bezit kwam van den K. N. M. V.-beker voor de beste prestatie van een Nederland- schen renner in buitenlandsche wedstrijden. Voorts heb ik zeven jaar deel uitgemaakt van het nationale team voor de Internatio nale Zesdaagsche, een rit, die een zware be proeving is van rijder en machine". „Is de belangstelling voor de T. T. nog steeds stijgende?" „Ditmaal waren er ongeveer 70.000 toe schouwers rond dit veiligste en snelste circuit van Europa, doch er zouden nog meer kijkers komen, als men de races spannender maakte, door van alle topmerken twee rijders te laten uitkomen." „Wat is de oorzaak van een tijdelijk over wicht van de eene melkmachine op de andere?" „Het kan pech zijn tengevolge van constructie-fouten of van verkeerd afstellen en in dit verband dienst er op te worden ge wezen, dat in dergelijke groote races meestal 60 procent der deelnemers uitvalt. Overigens maken alle fabrieksmachines een proefsta dium door, waarin geëxperimenteerd wordt met allerlei verbeteringen en nieuwigheden. De fabriek, die op het juiste moment alle fou ten heeft weten te ondervangen, zal in die periode de meeste successen oogsten. Dat wis selt voortdurend en daarom is het heel goed mogelijk, dat het volgende jaar weer andere bekende merken op de eerste plaatsen beslag leggen. Want de ingenieurs zitten niet stil; steeds worden er weer nieuwe uitvindingen gedaan." PAARDENSPORT. RITMEESTER DE KRUYFF WINT SPRING CONCOURS TE LOCHEM. Op het nationaal concours-hippique. dat Donderdagmiddag te Lochem gehouden werd in het kader van de feestweek ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de plaatselijke muziekvereeniging, was de uitslag van het springconcours als volgt: 1. Ritm. G. P. de Kruyff (Den Haag) op „Giovinezza", tijd 1 min. 29 sec. De tweede en derde plaats werden gedeeld door den heer Willy Scheeren (Vught) op „Roxy" 4 ft. 1 min. 31 sec. en den heer T. J. O. Leeuwenberg (Den Haag) op „Pascha" (eig. D. H. Pasman, Den Haag ZWEMMEN. Iii ruim zeventien uur over het Kaltesat! De tijd van Jenny Xammersgaard met bijna elf uur verbeterd. Uit Stockholm: De Zweedsche zwemster Sally Bauer is er Donderdag in geslaagd, het Kattegat over te steken in 17 uur en 20 min. Dit is bijna elf uur minder dan het Deensche zwemstertje Jenny Kammersgaard, die 28 uur over dezen afstand had gedaan Sally Bauer was Donderdagochtend vijf uur van de Zuidwestelijke punt van het eiland Seeland naar Jutland vertrokken, waar zij te 22.20 uur bij Ramskov ten zuiden van Grenaa voet aan wal zette. KORFBAL Christelijke Korfhalbond Ons". Onder Wedstrijdsecretaris: C. van Huis. Van Raephorststraat no. 35, Overveen. De vacantie is dit jaar volkomen geslaagd, wat igrootendeels te danken was aan het prachtige weer. Zaterdag's zou men te half 3 met de boot van Amsterdam naar Harderwijk vertrekken, maar door de geweldige drukte was er geen enkele plaats meer te verkrijgen, zoodat de leden den tocht naar Putten op de fiets ge maakt hebben. Zondagsavonds deden ze een wandeling naar het Solsche gat. 's Maandags fietstocht naar Loenen waar men den middag met zwemmen doorbracht. Dinsdag feest in Er- melo, wegens den intocht van den nieuwen burgemeester, 's Avonds kampvuur, voor me nigeen een aangename herinnering. Den volgenden en laatsten dag heeft men de Puttensche markt bezocht, 's Avonds ver trok het gezelschap naar huis. Het was een aangename vacantie. VOETBAL. R.C.H. BEGINT HAAR OEFENPROGRAMMA. A.s. Zondagmiddag te 2.15 uur speelt R.C.H. te Heemstede haar eersten oefenwedstrijd tegen de Spartaan. Het elftal van de Racing is als volgt: Verkaaik, Van Thiel, Kors, Slot, Van Dansik, Siegerist, Troost, Biesbrouck, Van der Horst. Hellingman, Van Rooden. Scheidsrechter is de heer M. Seubring. R.C.H.—BLAUW WIT OP A.S. WOENSDAGAVOND. R.C.H. speelt een zeer nuttigen wedstrijd op Woensdagavond 10 Augustus tegen den sterken eerste-klasser Blauw Wit, welk elf- 'tal geheel volledig verschijnt. AUTOMOBILISME. DE ZOMERREIS VAN DE K. N. A. C. Hartelijke ontvangsten in den vreemde. De leden van de K. N. A. C., die aan de zomerreis van deze club deelnemen zijn, op het oogenblik, na een zeer geslaagden tocht te Bied in Joego-Slavië aangekomen. Bijna overal waar voor de automobilisten een korter of langer oponthoud in het reis programma is opgenomen, vinden zij de Ne- derlandsche driekleur, wapperend op de pleis terplaats, een alleraardigste attentie, die er wel op wijst hoe welkom de Hollanders in den vreemde overal zijn. De gastvrije ontvangsten die hun te beurt vallen zijn hiermede dan ook in volle overeenstemming. Het weer heeft zich tot nu toe bijzonder goed gehouden, evenals in Nederland een tikje te warm mis schien. Dit wordt door de deelnemers echter niet als een bezwaar gevoeld, daar men hier door beter in staat is om te profiteeren van de vele, in deze streken zoo schitterend ver zorgde zwemgelegenheden. Zooals met weet zal na Joego-Slavië een be zoek aan de Hongaarsche puszta's worden ge bracht. Ook Boedapest en Praag zullen op deze K. N. A. C.-reis nog worden bezocht. Het gezelschap wordt op 16 Augustus weer in Nederland terug verwacht. Driemaal overgedaan en nog niet schoon. Brengt ONS die overall, ons bedrijf is er op berekend. IW Geeft meteen Uw vlag mee. Hij moet toch schoon zijn met de a.s. Feestdagen. IJmuider Stoom-, Wasch- en Strijkinrichting SNELLIUSSTRAAT 39 TELEFOON 4371 (Adv. ingez. Mea.J CRICKET IN ENGELAND. De stand van de county-matches na den tweeden dag luidt: Essex 402 en 40—0 tegen Notts 302 (G. F. H. Heane 101*), Gloucester shire 5039 (gesl.), Hammond 140 tegen Gla morgan 370 (regen). Kent 329 en 169—3 tegen Lancashire 246, Todd 560. Leicester shire 298 tegen Yorkshire 4406 (Barber 129*). Somerset 4879 tegen Derbyshire 3—0 (regen). Sussex 291 (T. C. Bartlett 114) tegen Northants 220 en 686. Warwickshire 206 (R. W. V. Robuis 4—26) tegen Middlesex 395 en 1294 (regen). Worcestershire 2843 (King 124) tegen Hampshire 313 (regen). De Austra liërs 213 en 221 tegen Schotland 88 (Fleet wood Smith 42/1) CRICKET. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. J.l. Zaterdag schreven we, dat Rood en Wit blijkbaar niet meer kon winnen, naar aan leiding van de drie achtereenvolgende door haar geleden nederlagen. Ze heeft echter toch maar kans gezien, ook den tweeden wed strijd tegen Haarlem te winnen en nog wel op een royale wijze, zoodat Haarlem defini tief voor de laatste plaats is aangewezen. V. O. C. won volgens verwachting van V. V. V. en C. V. H. heeft weer eens het genoegen mogen smaken, een wedstrijd te winnen, na melijk tegen Excelsior,, die aan de Haar lemmers in de eerste ontmoeting een innings nederlaag had toegebracht. Voor morgen is slechts een heel klein pro gramma vastgesteld. In verband met den tweedaagschen wedstrijd, die op het terrein van Rood en Wit aan de Spanjaardslaan tus schen het Nederlandsch elftal en de Free Foresters gespeeld wordt, staat de eerste klas zelfs heelemaal stil. Dit deert de Haarlemsche cricket-enthousiasten echter niet, want die gaan natuurlijk naar het spel van de elf Ne- derlandsche uitverkorenen en van de Free Foresters kijken. Voor de Overgangsklasse staan ook slechts twee wedstrijden op het programma en daar is C. V. H. niet bij betrokken. Het programma luidt, voor wat de clubs uit Haarlem en omstreken betreft, als volgt: Aan de Spanjaardslaan: Ned. Elftal—Free Foresters Overgangsklasse H. C. C. 3—S. C. H. C. Quick (N.)—Excelsior Tweede klasse A: Hercules—Kampong Derde klasse A: V. V. V. 3 b—Kampong 2 R. I. O. 2—Olympia A. C. C. 3 a—C. V. H. 2 V. R. A. 3 aRood en Wit 3 DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Otto Kermbach en R. Reddemann met hun orkesten, Hawaiian-Sextet en Accordeon duo. 10.20 Berichten. 10.50 Gevarieerd con cert (Opn.). (Van 11.0511.20 Berichten). 1.15 Tijdsein. 1.262.20 Nachtconcert. ZWEMMEN. ZWEMCLUB „HAARLEM" NAAR HELLENDOORN. Ongeveer twintig dames, en heerenleden van de Zwemclub „Haarlem" zijn gistermor gen tien uur per autocar van de Groote Markt naar Hellendoom (O.) vertrokken, met het doel om tot 13 Augustus te kampeeren en on derweg propaganda voor de zwemsport te maken. DAMMEN. DAMCLUB HAARLEM. De voortgezette wedstrijden om het club kampioenschap 1937/1938 hadden tot resul taat: P. Mollema Sr.—J. J. P. Kraaijer 11 J. HartelF. Mollema 20 G. P. Roet—J. Hartel 1—1 H. A. van AbsC. v. d. Werff 11 J. Hartel—P. Mollema Sr. 1—1 P. Mollema Sr.H. A. van Abs 20 C. v. d. Werff—C. F. Visse 0—2 J. H. BurghoutL. P. Huges 11 ZONDAG 7 AUGUSTUS. HILVERSUM I 1875 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO, 5.00 VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gra mofoonmuziek. 10.00 Filmuitzending. 10.39 Berichten. 10.40 Declamatie. I. d. pauze: Gra mofoonmuziek. 11.00 Esmeralda-Septet. 11.30 Arbeiders Zangvereeniging ..Morgenrood" en Gramofoonmuziek. 12.00 Het woord van de week. 12.05 Gramofoonmuziek. 12.15 Het Ko- vacs Lajos orkest. 12.45 Orgelspel. 1.05 Kovacs Lajos' orkest. 1.30 Causerie „Wat Indië leest". 1.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Pianovoordracht. 3.00 Residentie-orkest en soliste. In de pauze: Gramofoonmuziek. 4.30 Sportreportage. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Sportpraatje. 6.15 Berichten ANP.; Gramofoon muziek. 6.30 Nederduitsch Hervormde Kerk dienst. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.40 Causerie „Vrucht dragen". 8.00 Berichten ANP., mede- deelingen. 8.15 Residentie-orkest en soliste. 9.30 AVRO-Musette-ensemble en solist. 10.00 Ra diotooneel. 10.25 De AVRO-Girls met orgelbe geleiding. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Dansmuziek (Gr.pl.) HILVERSUM II 301.5 M. en 415,5 M. 8.30 NCRV, 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45— 11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonmuziek, 10.00 H. Mis. 12.15 KRO-orkest (Opn.). (Van I.001.20 Boekbespreking). 2.00 Reportage. 2.15 KRO-Melodisten en solist (Opn.) 3.15 Gramo foonmuziek. 4.00 Lof. 4.555.00 Gramofoon muziek. 5.05 Gereformeerde Kerkdienst. Hierna tot 7.45 Gewijde muziek (Gr.pl.) 7.50 Causerie „Bestrijding der jeugdwerkloosheid in 1937". 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.25 Gra mofoonmuziek. 8.30 Koninklijke Militaire Kapel. 9.00 Radiotooneel. 9.15 Vervolg concert. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40—11.00 Epiloog. DROITWICH 1500 M. 12.35 Militaire Kerkdienst. 1.20 Yascha Krein's Zigeuner-orkest. 1.50 Jan Berenska's orkest. 2.35 Het Celebrity-Trio. 3.05 Het Colom bo-Octet. 3.35 Fluitvoordracht, 3.55 Het Viani- Sextet. 4.20 Liedjes aan den vleugel. 4.40 Wyn- ford Reynold's Octet. 5.20 Boekbespreking. 5.40 Viool en piano. 6.158.15 Radiotooneel. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep.9.10 Be richten. 9.25 BBC-Harmonie-orkest. 10.10 Het BBC-orkest. 10.50 Epiloog. 11.20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 8.10, 9.00, 9.50 en 11.25 Gramofoonmuziek. II.50 Orgelconcert. 12.40 Gramofoonmuziek. 1.50 Zang. 4.05 Accordeonsoli. 4.20 Koor van de Kathedraal te Straatsburg. 6.20 Gramofoon muziek. 7.05 Zang. 7.50 Willy Pradys' orkest. 8.35 Uit Vichy: „La damnation de Faust'' 12.05—12.20 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 6.20 Havenconcert, 8.50 Omroeporkest, -koor en solisten. 9.35 Gramofoonmuziek. 11.20 Weensch Philharmonisch orkest en solisten. I.30 Het Dresdener orkest, militair orkest en sportreportages. 3.20 Fritz Weber's orkest. 3.50 Gramofoonmuziek en sportreportages. 6.20 Het Kimkelkwartet. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.30 Rob. Gaden's orkest. 9.20 „In dem Herzen hör' ich 's klingen", operette. 10.50 Populair concert en dansmuziek. 12.20—3.20 Omroep- kleinorkest, dansorkest en solisten. BRUSSEL 322 M. 9.00 en 9.40 Gramofoonmuziek. 10.35 Orgel spel. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Belgisch Vocaal-Trio. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepsalonorkest. 1.50—2.05 en 2.35 Gramo foonmuziek. 3.50 J. Schnyders' orkest. 5.05 Gra mofoonmuziek. 5.50 Omroepsalonorkest. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Gitaarsoli. 8.20 Piano voordracht. 8.35 Zang. 8.50 Pianovoordracht. 9.20 Orkest, Caecilia-koor en solisten. 11.20 12.20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 484 M. 9.00 en 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Max Alexys' orkest mmv. solist. 11.35 Zang. II.50 Vervolg orkestconcert. 12.20—12.50 Gra mofoonmuziek. 1.00 en 1.30 Omroepkleinorkest. 2.00—2.35 en 2.50 Gramofoonmuziek. 3.50 Sar- ba-orkest. 4.20 Zie Radio-Paris. 5.20 L. Hirsch' orkest. 6.35 Omroepkleinorkest en soliste. 7.35, 8.20 en 9.05 Gramofoonmuziek. 9.20 Sympho- nieconcert mmv. soliste. 11.00 Jo Bouillon's dansorkest en ,The Lanigiro's". 11.50—12.20 Gramofoonmuziek. Wij zijn bijna door onze KOOPJES heen. Wilt U nog profiteeren van de RESTANTEN? Haast U dan! Heerenmodes, Fr. Naereboutstr. 59, Urn (Adv. Ingez. Med.) Een waarschuwend woord. Roekeloos brengt men eigen leven en mis schien dat van anderen in groot gevaar! In verband met de vele slachtoffers van het water in deze mooi-weer periode, mag een welgemeend waarschuwend woord niet ach terwege blijven. Ons land telt honderden rivieren, duizen den vaarten en kanalen, een ontelbaar aan tal slooten, dan hebben we nog groote plas sen, leemkuilen en niet te vergeten het IJsel- meer en de Noordzee. Geen wonder dat in deze zomerperiode dui zenden en nogmaals duizenden verkoeling zoeken in het lokkende, verfrisschende water. Maarde gevaren zijn groot en velerlei. In vier dagen gingen dertig menschenlevens ver loren; wilt ge dit droeve getal niet verhoo- gen, lees dan verder. Slooten en vaarten met geringe diepte bie den niet veel gevaar. Ernstiger dreigen de diepere kanalen en leemkuilen. Leemkuilen zijn uitgravingen, die zich weer vullen met grondwater, soms tot 10 M. diepte. Is het dan won der wanneer men niet heel goed kan zwemmen en zich toch waagt in zoo'n diep watergat, dat de kans van ver drinken groot is? En dat gebeurde ook dezer dagen. De kanalen, met soms vrij steile kanten en van groote diepte, leveren natuurlijk voor baders gevaar op. Het diepe water maakt onder de niet of weinig geoefende zwemmers zeker slachtoffers. Oók dit gebeurde dezer dagen. Groot gevaar dreigt bij de rivieren. Daarin liggen veelal kribben, strek dammen om richting aan den stroom te geven en juist daar loopt een ge vaarlijke trek. Velen vinden nabij kribben, strekdammen en pieren den dood. Helaas kwamen die gevallen nu voor. Ook kunnen in rivieren (vooral bij brug pij Iers) draaikolken voorkomen, trechtervor mige kolken, waarin het water zich in draaien de richting beweegt. Voor een goed geoefend zwemmer, op de hoogte van het gevaar, is de toestand dan niet zeer ernstig. Men laat zich, zonder te ver zetten, naar beneden trekken hetgeen moed en tegenwoordigheid van geest vereischt. De draaisnelheid van het water neemt met de diepte af. De zwemmer zwemt nu stroomaf waarts weg. Onwetenden, ongeoefenden, loo- pen groote kans, vast te haken aan prikkel draad of hout dat zich gewoonlijk bij draai kolken op den bodem bevindt. Baders, zij die de zwemkunst weinig of niet machtig zijn vormen in rivieren een groot gevaar voor zichzelf, óók voor anderen, even- tueele redders Rivieren hebben dezer dagen hun slachtoffers gegrepen. De gevaren der zee. De gevaren der zee worden wat uitvoeriger behandeld omdat duizenden en duizenden verkoeling zoeken in de wijde wateren. Bij Noordenwind (de badplaatsvlag- gen. wapperen naar het zuiden) dus op onze Noord-Hollandsche kust, in hoofdrichting links ontstaan kuilen in den bodem der zee. Stapt een niet- zwemmer of een kind in een dergelijke kuil, dan kunnen de gevolgen nood lottig zijn. Bij Oostenwind (de vlag gen wijzen naar zee toe) loopt een bader en een slecht zwemmer gevaar dat hij zich te ver in zee waagt. De heerschende wind voert hem van de kust af. Bij Oostenwind en vallend water (ebstroom) wordt het gevaar voor baders nog grooter. De slechte zwemmer is niet in staat tegen stroom en tij op te zwemmen naar de kust. De krachtige Westenwind (vlaggen wappe ren naar het land) doet gewoonlijk hooge golven rollers, ontstaan. Wordt een bader, die in te diep water staat door een golf omge worpen dan loopt hij kans door den onder stroom naar de diepere zee te worden ge voerd. Het vinden van een omgeworpene in zee, wat ver van de kust, staat gelijk aan het zoeken van een naald in een hooiberg. In het zeewater bij de kust zweven een ontelbaar aantal zanddeeltjes, die het zicht op den bo dem reeds bij ongeveer 50 cM. opheffen. Daarom: baadt en zwemt alleen op die plaatsen aan onze kust, waar goed toezicht wordt gehouden! Gaat nimmer baden of zwemmen op eenzame plekken, ook niet al denkt gij een goed zwemmer te zijn. Stelt u on der toezicht van ervaren badperso- neel; weest niet eigenwijs. Vergroot het aantal slachtoffers niet. Ook in de open- en overdekte zweminrich tingen, waar voldoende personeel aanwezig is, kunt ge veilig baden en zwemmen, dat personeel is in het algemeen zeer toegewijd en technisch onderlegd. Goede zweminrich tingen schrijven het personeel het bezit van het diploma van den Kon. Ned. Zwembond voor en bovendien wordt het bezit van di ploma's geëischt uitgereikt door den Ned. Bond tot het redden van Drenkelingen. Tot slot: Leert goed zwemmen en weest dan uiterst voorzichtig. Een bad is een genot, is heilzaam en verfris- schend maaroppassen blijft de boodschap. A. J. MEIJERINK, Hoofdconsul Centrale Pro paganda, N.B.R.D. Haarlem 4 Augustus 1938. MAANDAG 8 AUGUSTUS 1938. HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de AVRO. .00 Gramofoonmuziek. (Om 8.30 ber.), 10.00 Morgenwijding, 10.15 Gramofoonmuziek, 10.30 Aeolïan-orkest (opn.), 11.15 Orgel en viool, 12.00 „The Romancers": om 12.15 Berichten; (Van 12.4-5 Gramofoonplaten)2.00 Zang en piano; 2.30 Kovacs Lajos' orkest: 3.15 Re portage: 3.40 Ensemble Jetty Cantor; 4.30 Causerie .,Music-Hall" (met gr.pl.); 5.30 Or gelspel; 5.45 Ensemble Jatty Cantor; 6.30 Gra mofoonplaten (met inleiding). 7.00 Imre Ma- gyari's orkest; 7.30 Declamatie; 8.00 Berich ten A.N.P.. Mededeelingen; 8.15 Gramofoon muziek; 9.00 Zang en piano: 9.20 Het Kovacs Lajos-orkest en solisten; 10.40 Sportreportage, 11.00 Berichten A.N.P.. 11.05 Todose Iliescu's orkest: 11.30 Alfredo Spezialetti's orkest. HILVERSUM II 301.5 en 415.5 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie; 8.15 Ber., gra mofoonmuziek; 9.30 Gelukwenschen)10.30 Morgendienst; 11.00 Christ, lectuur; 11.30 Gra mofoonmuziek (12.00 Ber.); 1-2.50 Reportage; I.20 Orgelconcert; 2.20 Gramofoonmuziek; 2.25 Zang en piano: 3.25 Gramofoonmuziek; 3,45 Bijbellezing: 4.45 Gramofoonmuziek; 5.15 Kinderuur; 6.15 Gramofoonmuziek; 6.30 Vra genuur; (7.00 Ber.); 7.45 Reportage, evtl. gra mofoonplaten; 8.05 Berichten A.N.P., Herha- ing SOS-berlchten; 8.15 Reportage (opn.); 840 Arnhemsche orkestvereeniging; 9.00 Cau serie „Hoe leven jonge menschen alleen in Amerika?" 9.30 Vervolg concert; (10.00 Be richten A.N.P.)10.30 Gramofoonmuziek, c.a. II.50 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.20 Sopraan en bariton; 11.50 Gramofoon muziek; 12.20 Orgelspel; 12.50 Dansmuziek (gr.pl.); 1.35 Voordracht; 1.50 Kon. Marine- Stafmuziek; 2.35 Roland Powell's kwintet; 3.05 Gramofoonmuziek; 4.20 Viool en piano: 4.50 Muzikale causerie (met gr.pl.); 5.20 Zang; 5.40 Alfredo Campoli's Salonorkest: 6.20 Be richten; 6.45 Pianovoordracht. 7.20 Gevarieerd programma; 8.05 Pianosoli; 3.20 Amerikaan- sche humor: 8.50 BBC-Symnnonie-orkest en solisten; 9.50 Pianovoordracht; 10.05 Actueele causerie; 10.45 BBC-Havnionic-orkest; 11.35 Norman Newman en zijn Band; 11.50 Dans muziek fgr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. S.10. 9.00 10.10 en 12.35 Gramofoonmuziek; I.50 Zang, 2.05 Gramofoonmuziek: 3.05 Dito, 4.20 Zang, 4.35 Gramofoonplaten; 5.20 Bailly- orkest; 6.20 Gramofoonmuziek- 7.20 Zang; 7.35 Gramofoonmuziek; 8.35 Cellovoordracht; 8.50 Gramofoonmuziek; 9.05 Orkest- en koor- 'concert (tot 11.35). KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek: 7.30 Omroepschram- mel-ensemble: 8.50 Gouworkest Silezië; 12.20 Polit-ie-muziekcorps; 135 Nedersaksen-orkest en solist; 4.20 Bonner Kamerorkest: 6.35 Viool en piano; 7.20 Gramofoonplaten: 8.30 Leobe- ner Mannenzangvereeniging en vrouwenkoor, 9.00 Westduitsch weekoverzicht; 9.20 Het Salz- b'urger Mozart-orkest: 10.50 Omroeporkest, pianoduo, en vocaal sextet; 12.20 Gevarieerd concert. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 en 1.30 Om roepkleinorkest: 1.50 en 5.20 Gramofoonmu ziek; 5.3'5 Pianovoordracht; 5.50 Gramofoon muziek: 6.50 Pianovoordracht: 7.00 en 7.10 Gramofoonmuziek: 8.20 Omroepkleinorkest; 9.20 Concert uit Knokke, m.m.v. soliste; 11.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 1.00 E. Loiseau's orkest; 1.50 Gramofoonmuziek; 5.20 Fud Can- drix's orkest; 6.35 Omroepsalonorkest; 7.05 Harmonica-voordracht; 7.35 Gramofoonmu ziek; 8.20 Omroepsalonorkest; 10.30 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Gramofoonmuziek, 8.20 Berichten; 8.30 Radiotooneel: 9.20 Kamermuziek; 10.20 Be richten; 10.50 Trio-concert; 11.05 Berichten; II.20 Omroepkleinorkest en solist; 12.20 Nacht concert (opn.) 1.15 Tijdsein). AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 6 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: „Op jacht naar carrière" en „Onder Cassidy's banier8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De witte Non" en .^Pechvogels", 8 uur. ZONDAG 7 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: „Op jacht naar carrière" en „Onder Cassidy's banier", 2.30— 7 uur en 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Dit witte Non en „Pechvogels" 2.30—7 uur en 8 uur. MAANDAG 8 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: „Op jacht naar carrière" en „Onder Cassidy's banier", 8 uur. W. B. Thea'ter, Peperstraat: „De witte Non" en „Pechvogels", 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 6 AUGUSTUS Thalia Theater: „Wat heb je nou gedaan? en „De laatste vrijbuiters". 8 uur. Theater de Pont: „Paljas" en „In de gevaar lijke zone". 8 uur. ZONDAG 7 AUGUSTUS Thalia Theater: „Wat heb je nou gedaan?" en „De laatste vrijbuiters". 8 uur. Doorl. matinée van 3—7 uur. Theater de Pont: „Paljas" en „In de gevaar lijke zone". 8 uur. Matinée met het geheele avondprogramma. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 6 AUGUSTUS Gem. Concertgebouw: Chineesch tuinfeest met George Pickard en zijn band. 8.30 uur. Palace Familie Cinema: „De man die bes] legt" en „De Oesterprinses". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Ali Baba komt naar Filmstad". 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Drie handige meisjes" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De vliegende zot". 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: ,,'n Jongen van stavast" en „Schaduw van het Oosten". Gebouw H. K. B.: De film „Acht dagen we reldgeschiedenis". 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Uurfilmtheater: Doorloopende voor stellingen van 2.30 tot 11.30 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegana vrij. ZONDAG 7 AUGUSTUS Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 8 AUGUSTUS Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7