HET MYSTERIE VAN SUNNY SIDE. FEUILLETON Naar het Amerikaansch van HECTOR JENNINGS. 19) Gertrude was gaan slapen, want zij was bijna den heelen nacht op geweest en Halsey was met een of ander geheimzinnig doel naar fle stad gegaan. Liddy paste op in de zieken kamer en kortte zich den tijd met wat naai werk. Mijn oude getrouwe hoorde me al aan komen en kwam me tegemoet. Ze is wakker, deelde ze me met iets ang stigs in haar stem mede, ze praatte in haar slaap over verschrikkelijke dingen dooden en lijkkisten. Liddy, zei ik streng, heb je haar één woord verteld van wat er hier gebeurd is? Geen woord, ik bezweer het u. Ik heb haar alleen een paar heel gewone vragen be antwoord. Ze zegt dat hier nog nooit een geest is geweest. Sprakeloos keek ik Liddy aan, en ging naai de slaapkamer. Uk stationeerde Liddy zoolang in de zitkamer die aan de slaapkamer grensde! Hoe slecht Paul Armstrong ook geweest mocht zijn, voor zijn stiefdochter was hij bui tengewoon royaal geweest. Gertrude had in mijn huis mooie kamers, maar ze konden niet in de schaduw staan van de drie weelderige kamers in den Oostelijken vleugel op Sunny- siae, die de dochter des huizes in gebruik had. De wandversiering, de kunstvoorwerpen, de gordijnen, de tapijten, de meubels, de inrich ting van de badkamer, alles ademde luxe. Louise scheen veel beter; de felle kleur was weg en haar adem ging geregeld. Ze stak haar hand naar mij uit en ik nam die tusschen mijn haaiden. Wat moet ik tegen u zeggen, juffrouw Innes?, zei ze onzeker. Zoo maar hier te komen Ik dacht dat zij in tranen zou uitbarsten, maar dat gebeurde gelukkig niet. Je moet aan niets anders denken, dan dat je zoo gauw mogelijk beter moet worden, zei ik, terwijl ik haar hand streelde, als je beter bent krijg je er duchtig van langs dat je niet direct hierheen gekomen bent. Dit is immers je huis, lieve kind, en als er iemand in de wereld is, die je van harte welkom heet, is het Halsey's oude tante! Ze glimlachte; een beetje verdrietig, leek me. Het is het beste dat ik Halsey heelemaal niet zie, antwoordde ze. Juffrouw Innes, ik ben bang, dat er een heeleboel dingen zijn, die ik u nooit zal kunnen uitleggen. Ik dring me op een onbehoorlijke manier bij u in, ik maak misbruik van uw goedheid door hier te zijn en toe te laten dat u uw hartelijkheid aan mij verspilt, terwijl ik weet dat u mij later diep zult verachten. Onzin!, viel ik haar bruusk in de rede. Wat zou Halsey wel zeggen als ik dat deed? Hij is zoo sterk en zoo'n baasspeler, dat hij, als ik niet erg vriendelijk voor je ben, me eenvoudig uit een venster zou gooien! Mijn schertsende toon scheen haar te ont gaan. Ze had sprekende bruine oogen, die als omfloerst schenen door verdriet. Arme Halsey, zei ze zacht, ik kan niet met hem trouwen, juffrouw Lines, en ik ben bang om het hem te zeggen. Ik ben zoo laf zoo laf! Ik zat naast het bed en staarde naar haar. Ze was te ziek om tegen haar te gaan rede neeren en bovendien zieke menschen hebben dikwijls zulke zonderling verdraaide ideeën. Daar zullen we het wel eens over hebben als je sterker bent, zei ik zacht. Maar er zijn verschillende dingen die ik u moet vertellen, hield ze aan. U zult u toch wel hebben afgevraagd, wat ik hier kwam doen en waarom ik me verborgen heb gehouden in de tuinmanswoning. Die goeie Thomas wist niet wat hij beginnen moest toen ik zoo opeens kwam opdagen. Ik wist niet dat Sunnyside verhuurd was; ik had wel gehoord dat mijn moeder het wilde verhurenzon der het mijn stiefvader te vertellenmaar dat het verhuurd was, heeft ze waarschijnlijk zelf pas gehoord toen ik al weg was. Toen ik op reis ging, had ik maar één verlangen: om een poosje alleen te zijn met mijn gedachten, om me hier een tijdlang te begraven. Maar ik schijn in den trein kou gevat te hebben. Je kwam natuurlijk hierheen in kleeren die geschikt waren voor Californië, en niet voor het Oosten, dat is de heele zaak. Maar ze had geen aandacht voor mijn za kelijke opmerking. Is Arnold weer weggegaan, juffrouw In nes?, vroeg ze. —Wat bedoel je?, vroeg ik verschrikt. Maar Louise bedoelde haar vraag letterlijk. Hij kwam dien avond niet terug, zei ze, en het was van zooveel belang, dat ik hem nog sprak. Ik geloof, dat hij is weggegaan, zei ik een beetje vaag. Betreft het iets was wij mis schien voor je kunnen doen? Ze schudde het hoofd Ik moet het zelf doen, zei ze dof. Toen zweeg ze een paar seconden en ging daarna op moedeloozen toon verder: Moeder moet Sunnyside verhuurd hebben zonder dat mijn stiefvader het wist. Hebt u wel eens gehoord, juffrouw Innes, dat iemand doodarm kan zijn, temidden van de grootste luxe? Dat je eenvoudig kunt hunkeren naar een klein beetje geld, waarvoor je niemand rekening en verantwoording behoeft af te leggen: dat je net kunt uitgeven zooals je wilt? Moeder en ik zijn jarenlang omringd geweest door ieder soort van comfort we hadden alles wet we maar verlangen konden, maar we hadden nooit geld, geen cent om zoo te zeggen. Dat moet de reden zijn dat moeder op haar eigen houtje het huis is gaan ver huren. Mijn stiefvader betaalt alles wat we noodig hebben, maar hij geeft ons nooit geld. Het is het vernederendste bestaan dat je je kunt voorstellen. Ik zou nog liever fatsoenlijke armoede hebben, geloof ik. Maak je niet ongerust, zei ik, als jij en Halsey getrouwd zijn, kunnen jullie het leven inrichten zooals je wenscht. Op dat oogenblik kwam Halsey bij de deur tusschen de zit- en slaapkamer en ik kon hooren dat hij bij Liddy soebatte om naar binnen te mogen gaan. Zal ik hem laten binnenkomen?, vroeg ik Louise. Het meisje scheen ineen te krimpen toen ze zijn stem hoorde. Ik ergerde me eigenlijk gezegd een beetje aan haar: er zijn niet zoo heel veel jongens van de soort van Halsey: oprecht, door-en-door fatsoenlijk en bereid alles op te offeren voor één vrouw. Ik heb nog eens iemand in mijn leven zoo gekend; dertig jaar geleden; hij is gestorvenenfin, daar praat ik liever niet over, het is een te pijnlijke herinnering. Misschien was het juist die herinnering die me een beetje bitter stemde en zonder Louise's antwoord af te wachten, riep ik: Kom maar binnen, Halsey! Ik pakte mijn breiwerk, dat ik meegenomen had, bij elkaar en ging in het boudoir dat op zij van de slaapkamer lag. Ik deed natuurlijk geen moeite om te hooren wat ze zeiden, maar ik kon het woord voor woord verstaan, door dat ik bij mijn overhaast vertrek, de tus- sohendeur had laten openstaan en het een beetje mal vond om die achteraf te gaan dichtdoen. Halsey scheen naar het bed te zijn geloopen en ik geloof dat hij haar kuste. Toen was er een poosje stilte. Waarom heb je zoo weinig vertrouwen in me getoond, liefste? hoorde ik Halsey zeggen; waarom heb je me niet laten roepen? Omdat ik mezelf niet vertrouwde. Ik ben vandaag te zwak om te vechten, maar, Hal sey, ik heb zoo naar je verlangd! Toen volgde er iets dat ik niet kon ver staan en toen hoorde ik Halsey weer: We zouden kunnen weggaan. Het eenige dat van belang is, dat zijn wij tweeën. Wat kan de rest ons schelen? Als wij maar altijd bij elkaar zijn! Zeg nu maar niet dat dat nooit gebeurt, Louise, want dat geloof ik toch niet. Je weet het niet, Halsey, je wéét het niet. Ik houd wel van je, Halsey, maar niet genoeg om met je te trouwen. Dat is niet waar, Louise, klonk het ern stig, je kunt me niet met je eerlijke oogen aankijken en dat volhouden. Ik kan niet met je trouwen, herhaalde ze wanhopig; is het niet al erg genoeg? Maak het nu niet nog erger dan het is. Er zal een oogenblik komen, waarschijnlijk al gauw, dat je blij zult zijn, dat ik niet met je trouwen kan. Als je dat beweert, heb je nooit echt van me gehouden! En je hebt me een tijdlang laten geloovenneen, ik vind het niets voor jou om zoo te doen. Maar je hebt me niet alles verteld. Is hetomdat er iemand anders is? Ja, klonk het bijna onhoorbaar. Louise! O, ik geloof het niet! Het is werkelijk de waarheid, zei ze smartelijk. Halsey, je moet niet weer bij me komen. Zoo gauw ik sterk genoeg ben, ga ik hier vandaanjullie bent hier allemaal veel vriendelijker voor me dan ik verdien. En wat je ook van me hoortprobeer zoo vriendelijk mogelijk over me te denken. Ik ga trouwenmet een ander. O, nu zal je me wel hatenhaten Ik kon hooren dat Halsey door de kamer naar het venster liep. Eindelijk, na een lange stilte, ging hij naar haar terug. Ik kon me haast niet inhouden; ik had grooten lust om naar binnen te gaan en Louise, zoc ziek als ze was, door elkaar te schudden. (Wordt vervolgd) De 18.000 ton metende Engelsche walvischvaarder -Terje Viken" is in de Amsterdamsche haven aangekomen, om in een der dokken verschillende herstellingswerkzaamheden te ondergaan Door de Zeeuwsche Vereeniging voor de Luchtvaart is Zaterdag de vijfde Scheldevlucht georganiseerd. De heer Rijntjes werd bij zijn aankomst te Haamstede met muziek ontvangen De Nederlandsche Tour de France-renners hebben Zondag aan de wieler wedstrijden op de Rijswijksche wielerbaan deelgenomen. - Finish van het sprintnummer, dat werd gewonnen door Hellemons Duizenden Amsterdammers zijn Zondag de bijna ondragelijke hitte der stad ontvlucht, om in de vrije natuur de noodige af koeling te zoeken. Een snapshot van de drukte bij den Omval Op de begraafplaats Nieuw Eik en Duin te Den Haag is Zaterdag het slachtoffer van het vliegongeluk bij Rijswijk, luit.-vlieger J. L. J. Swartjes, met militaire eer ter aarde besteld Majoor H. Voorwait van den sta' tier 7e infanterie-brigade is benoemd tot luit.-kolonel, commandant van het 7e regiment infanterie te Harderwijk De Nederlandsche deelneemsters en deelnemers tijdens een trainingspauze in het Welbey-zwem- stadion te Londen, waar onze landgenooten aan de Europeesche zwemkampioenschappen deel- Osendarp won de 100 meter tijdens de nationale athle- tiekkampioen- schappen te De venter. Een snap shot aan de finish

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10