BEVERWIJK De sportdag van de Kennemers prachtig geslaagd. C. van der Kolk „Kennemers kampioen!938' De jaarlijksche sportdag van de voetbalver- eeniging „De Kennemers" is Zondag, begun stigd door prachtig zomerweer weer in het Gemeentelijk Sportpark gehouden. Zooals min of meer de verwachting was be haalde C. van der Kolk den titel van ,Kerme- merskampioen 1938". Ongetwijfeld is de titel bij de sterkste van alle deelnemers terecht gekomen, want hij bezette bij hoogspringen en 100 meter hardloopen de eerste plaats en bij het doelschieten de derde. Hij slaagde er zelfs in om op de 100 meter een nieuw record te vestigen. Het oude record, dat met 12 sec. op Ab Stoppa's naam stond, verbeterde hij met 1/10 seconde. De Kennemerskampioen kwam nu voor één jaar in het bezit van den „Meyran-wisselbeker" en een fraai geschenk van den voorzitter van de Kennemers. den heer M. Lindner. Dank zij de prachtige weersomstandigheden verbeterde A. W. Horeman het clubrecord vèr- schieten. dat reeds eenige jaren met 48.45 meter op naam stond van Jac. Zuurbier. Hore man bracht het nieuwe record op 53.65 meter. Tot hét welslagen van dezen dag heeft de organisatie niet weinig medegewerkt. Zeer vlot verliepen de talrijke nummers, zoodat alles precies op tijd was afgeloopen. De Com missie van Vier, welke bestond uit de heeren G. C. H. Tabak. P. Olthoff, K. van der Wal en C. Steeman, verdient dan ook een hartelijk woord van hulde voor de getroffen voorberei dingen. Het attractïenummer voor de veteranen was de clou van den dag. De leelnemers aan dit nummer hebben danig de lachspieren in be weging gebracht. De kampioen van vorig jaar kon zich nu niet handhaven en moest zijn titel afstaan aan N. Grapendaal. Zondagmorgen werd begonnen met vèr- springen, waaraan 20 athleten deelnamen. In de finale plaatsten zich G. D. Koning, M. Veen- stra, M. Berghuis, H. Steenbeek. J. van Dorp Hzn., A. van der Waa, C. Rijnders, P. A. Blee ker, T. A. van Waveren, A. W. Horeman en M. Hoogvorst. Voor de finale hoogspringen plaatsten zich E. van Luyn, C. van der Kolk, J. Semeins. J. Gertenbach, L. Mouton, A. Steen beek, C. Steeman, W. de Boer, J. G. de Boer, C. J. Steenbeek. Voordat 's middags de wedstrijden werden voortgezet heeft de heer M. Lindner woorden van dank gesproken voor de schenkers van de prijzen, de Commissie van Vier en alle ande ren die tot het welslagen van dezen dag heb ben medegewerkt. De volledige uitslagen luiden ails volgt: Doelschieten: 1. C. Hoeben 6 pnt., 2. W. Stee man 5 pnt., 3. C. van der Kolk 5 pnt., 4. L. Mouton 4 pnt., 5. P. A. Bleeker, 4 pnt., 6. J. C. Spanjaard 3 pnt. Hink-stap-sprong: 1. P. Olthoff 11.26 M., 2. J. Jansen 10.76 M., 3. C. van der Wal 10.68 M., 4. C. Jonkers 10.25 M. Baldribbelen: 1. C. Steeman 34 3/5 sec., 2, P. Bruyns 35 1/5 sec., 3. P. F. Zoontjes 36 1/5 sec., 4. G. van der Wal 37 1/5 sec. Vérschieten: 1. A. W. Hireman 53.65 M. (nieuw clubrecord), 2. P. Versluis 51.88 M. 3. A. Steenbeek 50.70 M., 4. J. Jansen 50.55 M. Vèrspringen: 1. C. Rijnder 5.16 M.. 2. M. Berghuis 5.14 M., 3. T. A. van Waveren 5.07 M., 4. G.-D. Koning 5.03 M., 5. M. Veenstra 4.99 M., 6. A. W. Hireman 4.95 M. Hoogspringen: 1. C. van der Kolk 1.45 M., 2. J. G. de Boer'1.40 M., 3. J. Semeins 1.40 M., 4. C. Steeman 1.40 M. Attractienummer veteranen: 1. N. Grapen daal, 2. W. Steeman, 3. A. Blansjaar, 4. S. Schram, 5. J. van Dorp Sr., 6. B. Wagter. 1500 meter hardloopen: 1. J. J. van Luyn 5 min. 16 sec., 2. Jb. Bleeker 5 min. 20 sec., 3. P. Bruyns, 4. J. Semeins, 5. C. Rijnders. Finale 400-meter: 1. J. Zoontjes 71.1 sec., 2. W. Steeman 72.1 sec., 3. M. Veenstra, 4. J. van Dorp Hzn. Finale 100 Meter: 1. C. van der Kolk 11.9 sec. (nieuw clubrecord), 2. C. Steeman 12.3 sec., 3. J. G. de Boer, 4. A. Steenbeek. Finale 80-meter: 1. C. Ooyevaar 10,2 sec. (clubrecord geëvenaard), 2. P. A. Bleeker 10.3, 3. K. Kleyn, 4. A. van der Waa. „De dag der kampioenen". Hedenavond prijsuitreiking. In het clubgebouw van de voetbalvereni ging „De Kennemers", café „Excelsior" zul len hedenavond de prijzen worden uitgereikt aan de winnaars van de athletieknummers, welke Zondag op den sportdag van de Ken nemers zijn gehouden. LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIOCENTRALE. Dinsdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 10.50 Keu len; 11.20 Parijs; 12.05 Diversen; 12.20 Parijs; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 Nat. programma; 2.35 Keulen; 3.05 Parijs; 4.50 Londen Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 7.05 Brussel Fr.; 7.20 Brussel Ned.; 7.50 Keulen; 8.20 Brussel Fr.; 9.05 Keu len; 9.20 Brussel Fr.; 10.50 Keulen. Lijn IV: Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 4.20 Keulen; 5.20 Brussel Fr.; 5.50 Keulen; 6.20 Nat. programma; 6.45 Lon den Reg.; 7.00 Nat. programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.05 Londen Reg.; 1.20 Brussel; 2.15; Londen Reg.; 4.20 Keulen; 4.40 Londen Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 5.50 Keulen; 6.20 Londen Reg.; 7.40 Diversen; 7.50 Nat. programma; 9.20 Brussel Fr.; 10.50 Keulen. „Het Karpertje" hield een viscli- wedstrijd. Groote vangst. Zondag heeft het ..Karpertje" een zeer goed geslaagden wedstrijd gehouden. Om half vijf des morgens vertrokken de deelnemers naar het vischwater. Nauwelijks had de hoofdcon troleur, de heer H. Muis, het beginsignaal ge geven of de eerste visschen lagen reeds op het droge. Het vangen ging in vlot tempo door en spoedig was de eerste honderd vol. Vooral de controleurs hadden een drukke taak, terwijl de spanning steeds toenam. De heer J. Bakkum was buitengewoon op dreef, wat zijn kans op den koningsprijs ten goede kwam. Toen het eindsignaal klonk bleek er zeer veel gevangen te zijn. Nadat de deelnemers zich in het clubhuis van den heer C. Vessies hadden verzameld, deelde de voorzitter, de heer J. Maenhout mede. dat de uitslag als volgt luidde: 1. J. Bakkum, 2. P. Jansen, 3. J. Maenhout, 4. B. Kleine, 5. H. J. Calf, 6. C. Posch, 7. J. Posch. Gefingeerde ongelukken. Demonstraties R.-K. E. H. B. O. Begunstigd door fraai zomerweer heeft de RX. EH.B.O. „St. Gerardus Majella" een groote demonstratie op het D.E.M. terrein ge- jeven. De voorzitter, de heer Van Hienen, leette de aanwezigen en in het bijzonder dr. Lappöhn, instructeur, en de afdeeling „St. Antonius" van Amsterdam welkom. Spreker zeide geen propagan da rede te willen houden, daar deze demonstratie als propaganda voor het doel der vereeniging n.l. het helpen van onze naaste, mag worden beschouwd. Spreker uitte den wensch, dat ook deze demonstratie mede mag werken aan den bloei en den bloei der vereeniging. Hierna begonnen de demonstraties. Eerst kwam de heerengroep in actie bij een vliegtuigongeluk. Als nummer twee stond op het programma .Hulpverleening door de leden". Hierbij ver spreidden zich een tien-tal leden, voorzien van een kaartje waarop hun verwondingen vermeld stonden, over het veld, die door de overige leden verbonden en per brandcard vervoerd werden. Hierna volgde een hulpver leening met een zuurstofkoffer bij een gas- .vergiftigingsgeval. Verschillende personen, voorzien van een gasmasker, haalden het slachtoffer uit een door chloorgas besmette kelder en behandelden hem vervolgens met het zuurstofapparaat. Na de pauze, waarin aan de leden thee geserveerd werd, waren er nog twee ongevallen waarbij de E.H.B.O.-ers de eerste hulp verleenden. Ten eerste bij een auto-ongeluk en voorts weder om bij een vliegtuigongeval, waarbij deze keer een 5-tal patiënten waren, die door de E.H.B.O.-ers vlug en serieus behandeld wer den, Ondanks,de groote warmte werd door de leden, gewonden zoowel als redders, flink en keurig werk geleverd. Dr. Lappöhn gaf na iedere behandeling een beschouwing van het ongeval, waarbij hij de eventuéele fouten, die er gemaakt werden, aanwees. De voorzitter, de heer Vah Hienen, sloot dezen wel zeer ge slaagden middag met een woord van dank aan dr. Lappöhn en aan de heeren Van de Berg, instructeur der afdeeling en De Wildt, die ook deze keer het terrein kosteloos had afgestaan. Oolc 'bracht de voorzitter nog, een woord van dank aan de leden, die hadden medegewerkt aan het slagen van de demon stratie. EXCURSIE NAAR DE HOOGOVENS. Zaterdagmiddag heeft de plaatselijke af deeling van het Instituut voor Arbeiders Ont wikkeling een goedgeslaagde excursie gehou den naar de Kon. Ned. Hoogovens en Staal fabrieken te Velsen. Bij het hoogovenbedrijf werden de deel nemers welkom geheeten door den heer Roze- meyer. Vervolgens maakten de excursisten een rondgang, waarbij de hoogovens en diver se nevenbedrijven werden bezichtigd. Tijdens dezen tocht deelde de heer Rozemeyer allerlei technische bijzonderheden mede, waardoor de excursie zeer zeker aan waarde won. Aan het slot van den rondgang, die bijna drie uur duurde, bracht de heer B. J. Striker namens alle deelnemers dank aan den heer Rozemeyer voor diens belangelooze mede werking. DE GEMEENTEREKENING OVER 1937. Nadeelig saldo van f 20.045. MAAR TOCH EEN MEEVALLER VAN ƒ58500, In de eerstvolgende raadsvergadering zullen B. en W. ter voorloopige vaststelling aanbieden de rekeningen van het gas- en electriciteits- bedrijf het grondbedrijf, het openbaar slachthuis, den dienst voor openbare werken en den ophaal- en stortingsdienst over 1937, met daarbij behoorende stukken; de gemeenterekening over 1937. Ter toelichting diene het volgende. De aangeboden gemeenterekening sluit, wat de gewone dienst betreft, met een nadee- iig solda van f 20044.99. In de rekening is als nog te verhalen in komsten verantwoord een bedrag van f 4.140.59 en als nog verschuldigde uitgaven een be drag van f 97.50. Totaal f 4.043,09. Van het rijk is aan onderstand ontvangen een bedrag van f 45.962,50, terwijl toegekend is f 80.515.09, zoodat nog te ontvangen is f 34.552.59, totaal f 38,595.68 en de gewonen dienst 1937 een zuiver batig slot geeft van f 18.550.69. In de raadsvoordracht van 14 December 1937, waarbij B. en W. den Raad een uiteen zetting gaven van de voorwaarden, door de regeering voor het genieten van Rijkson derstand gesteld en waarbij zij de in ver band daarmede noodige voorstellen deden, deelen B. en W. mede, dat naar de toen be kende omstandigheden de dienst 1937 een na- deelig slot zou geven ad rond f 40.000. Aan gezien de rekening een zuiver batig slot geeft van rond f 18.500, is de uitkomst rond f 58.500 meegevallen. Dit vindt zijn reden in het navolgende. Zooals het college in de genoemde voor dracht mededeelden, moest het nadeelig saldo van den dienst 1935 worden overgebracht naar den kapitaaldienst. Aanvankelijk lag het in ons voornemen, het aldus ten laste van den kapitaaldienst te brengen bedrag te verminde ren met het batig verschil tusschen de in den dienst 1937 te verantwoorden achterstallige inkomsten en uitgaven. Blijkens van de Ge deputeerde Staten ontvangen mededeeling is dit echter niet toegestaan. Genoemd batig verschil moet aan den dienst 1937 ten goede komen, waardoor deze dienst tot een bedrag van rond f 16.000 wordt begunstigd. In 1937 is vervolgens ontvangen de afreke ning terzake van de uitkeering uit het ge meentefonds over 1936-1937. Dit beteekende een ontvangst, waarop niet viel te rekenen van f 12.000. Voor enkele uitgaven, tot een bedrag van rond f 13.000 is alsnog rijksonderstand ont vangen, waarop niet was gerekend. Tenslotte zijn een aantal uitgaven beneden de raming gebleven en hebben enkele ont vangsten de raming overtroffen. De meevaller op het hoofdstuk armenzorg ad rond f 15.000, wordt hier als de voornaamste genoemd. Totaal f 56.000. Met inbegrip van de bedragen, welke van het rijk alsnog zijn te ontvangen, komen aan den dienst 1937 ten göede de volgende bij zondere uitkeeringen van het rijk: a. De extra bijdrage in de werkloosheids uitgaven f 19.451. b. de belastingbijdrage uit het werkloos- heidssubsidiefonds f 99,918, c. renteloos voorschot wegens beperking van de onder a genoemde bijdrage in verband met het niet toereikend zijn van de gewone mid delen van het .werkloosheidssubsidief onds f 38.949. d. Rijksonderstand f 80.515. e. de bijdrage voor aflossing op de in 1934 door voormalig Wijk aan Zee en Duin geno ten renteloos voorschot f 5.034. Totaal f 243.867. Zonder deze bijzondere uitkeering zou de dienst 1937 een nadeelig slot hebben gehad van rond f 225.000, welk bedrag nog is te vermeerderen met het naar den kapitaaldienst overgebrachte nadeelig slot van den dienst 1935 van f 78.000. Een op normale wijze opge maakte rekening over 1937 zou dus een zuiver tekort hebben gegeven van f 323.000. In de raadsvoordracht van 25 November 1936, waar bij B. en W. den Raad de concept-begrooting 1937 aanboden, werd dit bedrag berekend op rond f 389.000. Het verschil komt vrijwel over een met het bedrag der genoemde besparin gen. De verschillende rekeningen zijn ter onder zoek in handen gesteld van de commissie van bijstand voor de financiën. OPBRENGST COLLECTE. De plaatselijke afdeeling van de Neder- landsche Vereeniging tot bevordering der be langen van T. B. C.-patiënten heeft Zaterdag een collecte gehouden te Uitgeest. Deze collecte bracht een bedrag op van f56,93. Het was voor de eerste maal, dat deze vereeniging in Uitgeest een dergelijke collecte heeft gehouden. EEN POLYGOONFILM TER GELEGENHEID VAN HET REGEERINGSJUBILEUM. De filmfabriek Polygoon heeft gemeend haar deel te moeten bijdragen tot de alge- meene feestvreugde ter gelegenheid van 'het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Zij zal dat doen op haar wijze. Zij heeft een film gemaakt, die uiteraard in vrij kort bestek een overzicht geeft van wat er gedu rende de laatste veertig jaar, onder het be wind van onze Koningin in het Rijk der Ne derlanden bereikt is. Deze film draagt den naam van „Veertig jaren Koningin" en heeft een streng documentair karakter. De film zal van 2 September af in het Luxor Theater alhier worden vertoond. HEEMSKERK WIJK AAN ZEE De Reddingsbrigade. Een goed geslaagde demonstratie. De reddingsdemonstratie met zoeklicht geor ganiseerd door de W.R.B.. die j.l. Zaterdag aan het strand te Wijk aan Zee plaats vond; kan uitstekend geslaagd genoemd worden. De belangstelling van den kant van het pu bliek was zeer groot. Men had het volgend „programma" opge maakt: Er werd een kano in zee gelaten, waarin 2 personen een pleziertochtje zouden doen. Plot seling ontwaarden de toeschouwers aan den wal, dat de kano hoogstwaarschijnlijk door een verkeerde manoeuvre der roeiers om sloeg. In den kortst mogelijken tijd werd een boot van de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade in Zee gelaten en met flinke slagen naar de plaats des onheils geroeid. Geholpen door een krachtig zoeklicht mochten de mannen het genoegen smaken, de beide drenkelingen nog op tijd te bereiken. Weer op het strand aangekomen paste men onmiddellijk de kunstmatige ademhaling op de patiënten toe. zooals dat ook bij werkelijke on gelukken plaats heeft. Het zoeklicht functioneerde uitstekend en na afloop had de W.R.B. een welgemeend applausje in ontvangst te nemen. GOOI UW OUDE BELASTINGMERK NIET WEG. Evenals vorige jaren heeft de heer H. van Vliet, Voorstraat 20 weer een busje aan zijn woning bevestigd, waarin de oude belasting- merken gedeponeerd kunnen worden voor de Vereeniging tot bevordering der belangen van T. B. C.-patiënten in Nederland. BEROEPEN. De heer M. Foeken, candidaat en hulppredi ker bij de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft een beroep ontvangen van de Ned. Herv. Gemeen ten te Iipendam. Het drama in het tentenkamp. Medegevoel der tentbewoners. In aansluiting aan het bericht in ons blad van Zaterdag 6 Augustus j.l. vernemen wij nog het volgende: Nadat de lijken der beide slachtoffers naar de woonplaatsen werden getransporteerd; heerschte in heel het tentenkamp een versla gen stemming. Onmiddellijk gingen eenige tentbewoners het geheele kamp door om tot dekking der extra onkosten een bedrag in te zamelen en het mocht hun gelukken ongeveer 100 gulden bijeen te brengen. Zondag was alles weer bij het oude. Het eenige dat nog deed denken aan het drama was een gesloten houten kampeertent; met aan den voorkant een klein losgeslagen plankje. De plaats waar het hemelvuur de tent verliet. DE DERDE MOOIE ZONDAG. Niettegenstaande het zware weder dat Vrij dagavond boven Wijk aan Zee heeft gewoed, hebben wij hier weer een prachtigen Zondag- gehad. Het bezoek van „Zondagsmenschen was allezins bevredigend, hoewel de zaken het niet zóó goed hadden als den vorigen Zondag. Links Een snapshot van het attractie-nummer van de veteranen, die gisteren tijdens den sportdag van de Kennemers, de toeschouwers kostelijk amuseerden met hun capriolen. Rechts Finish van de finale 100 meter hardloopen. Op den voorgrond de winnaar. C. van der Kolk, die het clubrecord 100 meter van 12 sec. op 11.9 sec. bracht. TENTOONSTELLING. Zaterdag 6 Augustus kwam de Heemskerk, sche Geitenfokvereeniging met een groep gei, ten uit op de tentoonstelling in Krommenie. De afdeeling bleek aan de spits te staan eii behaalde een groot aantal prijzen: twee eerste prijzen, 3 2e prijzen cn 10 3e prijzen. EEN DAGJE UIT. De dameszelatrices, van verschillende plaatselijke liefdewerken gaan Woensdag as een dagje uit. Er zal een bezoek gebracht worden aan Voorschoten en Scheveningen Het vertrek is bepaald op des morgens 9 uur van het Kerkplein af. COLLECTE. Zondag werd alhier bij het uitgaan der kerk een speldjesverkoop gehouden ten bate van bescherming van meisjes. De opbrengst was f 58. CASTRICUM Tiende Kinderstrandfeest schitterend geslaagd. Genotvolle dag voor de kinderen. Dat het jaarlijksch terugkeerende kinder, strandfeest zich ieder jaar in een stijgende belangstelling mag verheugen, bleek ook Za terdag weer, toen het muziekgezelschap „Door inspanning uitspanning" met ruim 400 kinderen door het dorp naar het strand mar cheerden. Op het strand hebben de kinderen, die in ver scheidene groepen waren ingedeeld zich uit stekend vermaakt. Vele prachtige figuren, waarvan wij vooral een voorstellinig van een konijn noemen, werden op het strand door de jeugd ge- maakt. De jury had dan ook een moeilijke taak om uit het groote aantal figuren van de deelnemertjes de juiste keuze te maken. Verder werden de kinderen bezig gehouden met zak- en hardloopen met hindernissen en touwtrekken, wat natuurlijk de lachspieren van de jongens en meisjes en toeschouwers danig in beweging bracht. Ook de burgemeester behoorde onder de toeschouwers. Den geheelen middag heeft het hoofd der gemeente de verrichtingen van de kinderen gade geslagen. Het weer heeft eveneens uitstekend mede gewerkt, zoodat dit tiende strandfeest, dat ongetwijfeld lang in herinnering zal blijven bij de deelnemertjes en commissieleden, die zeer veel medewerking mochten ontvangen van de bevolking, prachtig geslaagd is. De collecte voor liet Centraal Genootschap. Opbrengst 155.—. De collecte voor het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies, die Zaterdag in onze gemeente is gehouden, heeft f155 opgebracht. DRUKTE IN HET DORP. Ook in het afgeloopen weekend zijn het voor Castricum en Bakkum weer drukke da gen geweest. In grooten getale kwamen de stedelingen reeds Zaterdag naar ons dorp, waar dan ook al gauw een gezellige drukte heerschte. De inwoners, die het van deze dagen moe ten hebben, hebben natuurlijk geprofiteerd van deze omstandigheden. Vooral de café's kunnen op een paar goede dagen terugzien, SANTPOORT DE „SURINAAM BOYS" OP BEZOEK. Ze winnen met 3—2, Op het Brederode-terrein werd Zaterdag avond een wedstrijd gespeeld tusschen R.C.B. een „Surinaam Boys". Voor den winnaar had de heer G. van Tunen een beker beschikbaar gesteld. De zwartjes liepen hard van stapel; in het eerste kwartier lieten zij aardige staaltjes voet bal zien. Toch nam Brederode door haar middenvoor De Jong Sr. de leiding. Zonder bepaald sterk in de meerderheid te zijn, bleef Brederode tot de rust het beste van het spel behouden. Door het zelfzuchtige spel van het binnentrio en door goed werk van den doelman bleef de stand ongewijzigd. Na de rust bleken de zwartjes over meer uit houdingsvermogen te beschikken. Bovendien viel bij Brederode De Jong Jr. uit. De Surinaam Boys wisten driemaal Noort- man te passeeren; Van Vliet scoorde nog eenmaal voor Brederode. Met 32 legden de Boys dus beslag op den beker. Deze werd in „De Viersprong" door den heer J. Heeremans uitgereikt. Na hem voerden nog het woord de voorzit ter van de Boys, die dank bracht voor de gast vrijheid en de voorzitter van R.C.B. de heer F. M. van Vliet, die lof toezwaaide aan den heer Van Tunen en die het welslagen van de feestweek memoreerde. Henk Smal en Leo van Norden zongen met succes een nieuw Brederodefeestlied; de Boys lieten zich in dit opzicht ook niet on betuigd. AANGEKOMEN. 5 Augustus: Erpel s.s. Rotterdam 6 Augustus: Prima m.s. Hamburg Flandria s.s. Bothenburg Grete Glad m.s. Vlissingen Oosterschelde m.s. Hernösand Lottie R. m.s. Swansea Vienna s.s. Harwich Terje Viken s.s. Vlaardingen Patella m.s. Tarakan Olga m.s. Ipswich V. Destounis s.s. Rosario Jobshaven s.s. Rotterdam Maxim Gorki m.s. Leningrad 7 Augustus: Astrée s.s. Casablanca Berenice s.s. Patras Deucalion s.s. Fiume Carrickmore s.s. Swansea Walborg s.s. Lovisa Mimis Chandris s.s. Rouaan Vechtstroom s.s. Huil Orpheus s.s. Gothenburg Merel s.s. Lonoden VERTROKKEN. 5 Augustus: Modesta s-s. Viipuri Pluto s.s. Danzig Aldan s.s. Archangel 6 Augustus: Maartje m.s. Poole Al ja m.s. Exmouth Iris s.s. Antwerpen Maron m.s. Londen Prima m.s. Quimper Lowick m.s. New Castle Armathia s.s. New Castle Tora Elise s.s. Bremen Pericles m.s. Hamburg Merope s.s. Kopenhagen Pygmalion m.s. Hamburg Eemland s.s. Santos Borthwick s.s. Leith Coeta m.s. Rotterdam Astarte s.s. Bremen Schieland s.s. New Castle Flandria s.s. Rotterdam Grete Glad m.s. Hamburg IJstroom m.s. Huil Amstelstroom m.s. Londen Cabo m.s. Londen Wilbo m.s. Londen Embla s.s. Malmö Enid Mary s.s. Goole Lottie R. m.s. New Castle Ylva s.s. Oslo Hontestroom s.s. Londen 7 Augustus; St. Philipsland s.s. Leith Erpel s.s. Helsinki Vienna s.s. Hoek van Holland Midsland s.s. New Castle TE VERWACHTEN TRAWLERS. Onderstaande trawlers, de z.g. schelvisch- booten voorzien van een x), bevonden zich Zondagavond acht uur nog op zee. Vertrokken Zaterdag 23 Juli: IJM 86, Rijn stroom (naar de Westkust). Vertrokken Dinsdag 26 Juli: IJM 111, Olym- pia, (naar de Westkust). Vertrokken Woensdag 27 Juli: KW 76, log ger, (naar de Westkust). Vertrokken Donderdag 28 Juli: RO 15 x). Vertrokken Vrijdag 29 Juli: IJM 59, Clasina Luther, (naar de Westkust). Vertrokken Zaterdag 30 Juli: IJM 82 x); IJM 384 x); RO 46, Claasje, (naar de West kust). Vertrokken Maandag 1 Augustus; IJM 7x); RO 16, Betje, (naar de Westkust). Vertrokken Dinsdag 2 Augustus: IJM 147; IJM 25 x)IJM 54 x)IJM 71 x)IJM 39 x) IJM 167 x); IJM 196 x); IJM 130 x); IJM 9x); IJM 115 x); IJM 4 x). Vertrokken Woensdag 3 Augustus: IJM 70; IJM 49 x). Vertrokken Donderdag 4 Augustus: IJM 94 x)IJM 21 x)IJM 98 x)IJM 95 x)IJM 17 x); IJM 6 x)RO 53 x); IJM 91, Amstel stroom, (naar de Westkust); IJM 116x). Sylvain, (naa rde Westkust). Vertrokken Vrijdag 5 Augustus: IJM 114; IJM 97; IJM 161; IJM 179; IJM 195 X); IJM 19 x); IJM 38 x). Vertrokken Zaterdag 6 Augustus: IJM 24 x); IJM 8 x)IJM 155. Er bevonden zich Zondagavond acht uur 42 trawlers op zee; acht ervan visschen op de Westkust van Engeland. Toeristenverkeer. Het Engelsche stoomschip Vienna behoort zoo langzamerhand tot de geregelde Zondags gasten van de hoofdstad. Gisteren kwam het stoomschip wederom met een aantal toeris ten van Harwich. Naar wij vernemen zal dit stoomschip nog eenige weken achtereen des Zaterdags naar hier komen. Groote diepgang. Met een diepgang van 8.1 Meter passeerde het met passagiers en stukgoederen naar West Indië bestemde Nederlandsche motor schip Colombia het Noordzeekanaal uit gaand, WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE IJzerverschepin?- Het met stukgoederen beladen Duitsche stoomschip Erpel kwam hier van Rotterdam binnen om een partij ijzer bij te laden voor een Oostzeehaven. Om te dokken- De 20.000 ton metende Engelsche drijvende traankokerij Terje Viken, welke in Vlaardin gen haar lading traan gelost had, passeerde in ballast naar Amsterdam om aldaar in éen der droogdokken te worden opgenomen. Hout voor Velsen. Het Russisch motorschip Maxim Gorki is met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen aangekomen van Leningrad. Voorloo- pig heeft het langs den kanaaloever vastge maakt tot er plaats komt aan den steiger van de fabriek.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2