HET NIEUWE AVONDBLAD De uitvoer van visch nam in 1937 aanmerkelijk toe. Verkeersstatistiek. 23e JAARGANG NO. 239 VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12Vt ets., per maand 52>/s cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTÏëN 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTÏëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, belde leden duim f 100.—één lid duim 50.—, alle leden wijsvinger ƒ60.—, één of twee leden wysvinger 25. alle leden anderen vinger f 15.één of twee leden anderen vinger ƒ5.arm- of beenbreuk ƒ30.enkelbreuk ƒ15.polsbreuk f 15.Opvarenden van vlsschers-, marinevaartuigen enz. 3Ö0.— by verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN De trawlvisscherij gaf een vooruitgang te zien. Waarde van de export was ruim 3i millioen hooger. VERSCHENEN is het verslag over de visscherij gedurende het jaar 1937. Evenals vorige jaren bevat het verslag een beknopt overzicht van de uitkomsten van de verschillende takken van visscherij. Ver der maakt het melding van hetgeen in 1937 van regeeringswege is geschied ter bevordering van de visscherij, alsmede van de in 1937 door de Rijksinstituten voor Visscherij onderzoek en het Nederlandsche Visscherij-proefstation verrichte werkzaamheden en onderzoekin gen. terwijl ook eenige mededeelingen zijn opgenomen omtrent den dienst der Neder landsche haringcontröle. In het algemeen overzicht worden de uitkomsten van het visscherij - bedrijf en de uitvoer van visch naar de verschillende landen besproken, in het bijzonder de uitvoer naar Duitsch- land, België, Frankrijk en Groot- Brittannië. Hieruit blijkt, dat de waarde van den totalen uitvoer van visch en vis- scherijproducten, bij 1936 vergeleken, ruim 3,7 millioen gulden hooger was. De in totaal uitgevoerde hoeveel heid was ruim 35,8 millioen K.G. (bruto) grooter. Voor een groot deel was dit te danken aan de omstandig heid, dat de uitgevoerde hoeveelheid (bruto) en de waarde van pekel- en steurharing weer belangrijk hooger waren dan in het vorige jaar nl. rond 17.363.000 K.G. (bruto) en rond f 1.530.000 Van versche zeevisch waren zoo wel de uitgevoerde hoeveelheid (bru to) als de waarde ervan eveneens grooter dan in 1936. De verzending hiervan naar Duitschland, België en Gi'oot-Brittannië nam vrij belangrijk toe. De uitvoer van versche zeevisch naar Frankrijk was evenwel kleiner dan in 1936. Van de overige visscherij-producten wordt vermeld, dat van bijna alle posten de uitge voerde hoeveelheden en de waarde, vergele ken bij 1936, grooter waren. De stijging was vooral belangrijk bij de posten versche en met zout besprenkelde haring, bokking (alle soorten), versche, gezouten, of gerookte zalm. oesters, oesterbroed en zaaigoed, mosselen en mosselzaad, versche zeekreeften en langousten en geconserveerde visch, schaal- en schelp dieren. Verder vermeldt het verslag, dat de verbetering in het trawlvisscherij - bedrijf, die aan het einde van 1936 merkbaar was. zich vooral in de eerste helft van 1937 heeft voortgezet en hoewel over het algemeen in de twee de helft van het jaar 1937 de omstan digheden weder ongunstiger werden en de financieele uitkomsten vooral in de laatste maanden, mede door de zwaar drukkende vaste lasten en de stijging der productiekosten (kolen, visscherij-materiaal, scheepsbenoo- digdheden) onbevredigend waren, kon toch worden geconstateerd, dat het jaar 1937 bij 1936 vergeleken een vooruitgang te zien gaf. Van de drijfnetvisscherij op haring wordt vermeld, dat deze door van regeeringswege getroffen maatregelen weer op beperkte schaal werd uitgeoefend. Reeds in het begin van de teelt bleek echter, dat er veel haring te van gen was en al vrij spoedig waren de aanvoe ren zeer ruim. Tot einde November, toen de teelt beëindigd werd, waren de aanvoeren bijna onafgebroken zeer overvloedig en ge regeld aanmerkelijk grooter dan in het vo rige jaar, niettegenstaande de aanvoeren toen toch ook reeds zeer ruim konden worden ge noemd. De drijfnetvisscherijvloot bracht rond 15 millioen K.G. versche haring aan, of bijna driemaal zooveel als in het vorige jaar. Onbevredigende haringprijzen. De haringprijzen waren echter reeds vroeg in het seizoen onbevredigend en naarmate de aanvoeren ruimer werden, daalden de prijzen en konden zich slechts op een zoo laag peil handhaven, dat mede in verband met de stijging der exploitatiekosten, van loonende uitkomsten voor het bedrijf geen sprake was. Ook voor de versche haring waren de prijzen aanmerkelijk lager dan in het vorige jaar. De beugvisscherij was volgens het verslag van nog geringer beteekenis dan in 1936 ter wijl omtrent de visscherij met de zeevischze- gen wordt vermeldt, dat deze visscherij, die hoofdzakelijk plaats vond in de maanden Mei tot en met Augustus, minder druk werd uit geoefend dan in het vorige jaar. Aan het einde van 1937 waren voor de zee- en kustvisscherij 3394 vaartuigen ingeschre ven met een bruto-inhoud van 260.303 kub. meter tegen 3443 vaartuigen met een bruto- inhoud van 260.807 kub. meter aan het einde van 1936. In 1937 zijn door Nederlandsche visschers hier te lande in totaal aangevoerd rond 256.086.700 K.G. visch, schaal- en weekdieren ter waarde van ruim f 20.856.000 tegen in 1936 rond 226.493.300 K.G. ter waarde van ruim f 17.844.000. (In deze cijfers zijn niet begre pen de vangsten der rivier- en binnenvissche- rij, met uitzondering evenwel van de rivier- trekvisschen en de visch uit het IJsselmeer). Bovendien werd door vreemde vaartuigen hier te lande aangevoerd (met inbegrip van den aanvoer door Poolsche drijfnetvisschers vaartuigen) ruim 6.832.200 K.G. visch ter waarde van rond f 614.500 tegen in 1936 rond 6.195.400 K.G. terwaarde van rond f 611.900. Uitgevoerd werd in 1937 aan visch, schaal- en weekdieren voor een waarde van ruim 15,8 millioen gulden tegen voor bijna 12,1 millioen gulden in 1936. Concert in Velserbeek. Door „Kunst na Arbeid". De Harmonievereeniging „Kunst na Arbeid" directeur de heer M. Kleij geeft a.s. Zaterdag avond van 7.30 tot 9.30 uur een concert in Velserbeek. Het volgende programma zal ten gehoore worden gebracht: 1. Marche Militaire. Schubert. 2. Ouverture Joseph. Mehul. 3. Suite Ballet. Popy. a. Entrée Mazurka, b. Pizzicati, c. Valse lente, d. Largo, e. Finale Galop. 4. Fantaisie sur l'Opéra Les Dragons de Villars Maillard, 5. Ouverture Orpheus in de Onderwereld. Offenbach. 6. La Tourterelle, polka voor piccolosolo. Bamare. Solist P. v. d. Braber. 7. Künstlerleben, Wals. Strauss 8. Marschpotpourri „Daar komen ze aan". Maas, DEENSCHE KOTTERS MAKEN NOG STEEDS MOOIE REIZEN. Reeds eerder is er in ons blad op gewezen dat deze zomerwarmte-crisis geheel buiten de Deensche kotters om gaat. Met de besom mingen der trawlers is het thans allerslechtst gesteld, maar de drie Deensche kotters, die deze week aan de markt kwamen, n.l. de E 45 de E 436 en de E 404 besomden resp. f 930 f 1420 en f 1009. Laatstgenoemde kwam daar mee zelfs boven twee trawlers uit, die den zelfden dag aan de markt kwamen. Deze mooie besommingen danken deze scheepjes hoofdzakelijk aan de prachtige kwaliteit der door hen aangevoerde visch, in hoofdzaak schol. Waaruit blijkt, dat de handel ook thans voor goede waar goed geld betaalt. SIGARETTENPAPIER IN BESLAG GENOMEN. Donderdagmorgen heeft een rijksambtenaar bij een bewoner van de Frogerstraat 1000 boek jes sigarettenpapier, waarvoor de vereischte belastingen niet waren betaald, in beslag ge nomen Visschen op de pier. IEDER mensch heeft zoo zijn liefhebberij De een houdt van roeien, de ander van zwemmen, een derde rijdt graag auto, een vierde In ons waterrijk landje, met zijn vele sloo- ten en plassen, zijn kanalen en havenhoof den is visschen veler hobby. Eiken vroegen morgen trekt, wanneer het vischseizoen open is, een leger visschers de volle steden uit, ge wapend met hengelstok en wat er meer noo- dig is, om het argelooze vischje van de sloot op den wal te brengen. Duizenden Nederlan ders, brave huisvaders, harde werkers voor het dagelijksch brood voor zoover ze niet werkloos zijn kennen geen grooter genot, dan hun slanken bamboestok, tusschen het wuivende riet door, boven het water te hou den. En dan zitten ze daar op hun krukje aan den slootkant te droomen en te soezen. Maar ze zijn klaar wakker als het hun dob ber eens behaagt, een bescheiden duikje te nemen, een gebeurtenis, die tegenwoordig hoe langer hoe zeldzamer schijnt te worden. Ik wandelde dezer dagen eens langs de Schie- damsche Schie (er is ook een Rotterdamsche en een Overschiesche Schieen passeerde daar een 20-tal hengelaars. Wel een uur heb ik naar dezen en genen staan kijken (het was in mijn vacantie, dus ik had ook den tijd) en alles wat ik zag ophalen was een vischje onder de maat, dat de gelukkige vis- scherman sportief als hij was weer aan de Schiedamsche Schie teruggaf. IJmuidenaren visschen niet achter een haag van wuivend riet. Die hebben immers hun pier, hun Zuidpier, die als visscherspa- radijs in de allereerste plaats dit vóór heeft bij alle plekjes in het binnenland, dat je aan twee kanten kunt visschen, nl. aan den bin nen- en den buitenkant. En wat een verschil is het, als men binnen in het kalme water van de buitenhaven, dan wel buiten in het rumoerige water van de binnenzee vischt feitelijk evenveel verschil als tusschen het jagen op konijntjes en het jagen op grof wild. Deze mooie gelegenheid maakt de ongeveer maal 1400 M. (1400 M. binnen en 1400 M. buiten) van de pier tot de plaats waar het meest gevischt wordt in ons land. Moet u maar eens komen kijken als er ma kreel is. Dan zit (aan den buitenkant) op eiken meter een hengelaar. Er zijn op de pier twee soorten hengelaars, IJmuidenaren en andere landgenooten, van welke tweede categorie Amsterdam er onge veer 90 pc.t. levert. Laatstgenoemde categorie bestaat uit echte visschers, die visschen van 1 Januari tot 31 December. Want de pier kent geen gesloten vischtijd, behalve dan wanneer de golven er over heen slaan. Deze andere landgenooten laat ik ze gemakshalve maar Amsterdammers noemen, de echte dus trappen door weer en wind op een roestige fiets 's nachts of 's morgens heel vroeg naar IJmuiden en visschen daar zoolang het dag is. Ze hebben prima vischtuig, extra strong want ze visschen het liefst heelemaal op den kop van de pier vanwege de gulletjes, die daar nog wel eens rondzwemmen. Ze verraden zich niet alleen door hun vischtuig, maar ook door hun welluidend Jor daansch. Kaak es. Jèn, wat 'n faane! Had je die fen maan motte sien, die ik gister fong; die was wel tweemaol soo groot! Hai sèt wat! Maar veel zeggen ze over het algemeen niet; daar zijn het echte visschers voor. Heel anders zijn de IJmuidenaren. Dat zijn echte mooi-weer visschers, die alleen naar de pier komen visschen in de maanden Juli en Augustus, meestal aangelokt door de ma kreel, die dit jaar jammer voor de IJmui denaren zich niet al te veel laat zien en nog minder vaak laat vangen. De IJmuidenaren praten veel meer dan de Amsterdammers. Vooral in het debiteeren van kwinkslagen zijn ze onovertrefbaar en die kwinkslagen zijn soms bijzonder geestig, ofschoon niet altijd voor ieders ooren ge schikt. Ze visschen natuurlijk het liefst op ma kreel omdat dat zoowat de eenige visch is, die voor hen de moeite van het meenemen waard is. Maar is er geen makreel, dan kee- ren ze de zee den rug toe en in plaats van een glinsterend bliekje komt er een stukje visch (de eerste visch dien ze vangen wordt gedegradeerd tot aas voor de volgende) aan de haak en dan gaan ze op de spiering. Heusch waar. Ik heb ze in rijen naast elkaar zien zitten. Je moet filosofie gestu deerd hebben om te begrijpen, hoe het mo gelijk is. Want onder die LJmuidensche spie- ringvisschers, die een heelen middag rustig op de pier kunnen zitten om drie spierinkjes van een half ons per stuk te vangen, zie je mannen, die toen ze met hun trawler in zee waren, honderden, duizenden ponden visch en wat voor visch in één trek vingen. En naast den trawlervisscher zit de vischhande- laar, die op den morgen vóór den middag, waarop hij drie spierinkjes uit hun element haalt, voor drie rijksdaalders visch genoeg kocht, om een behoorlijke provinciestad te voorzien. Maar een IJmuidenaar is immers geen echte visscher. Die vischt niet om de visch, maar om het visschen. En die vischt dan ook als er geen makreel is, het liefst aan den binnenkant, want dan kan hij de trawlers zien binnenkomen en de hout- en andere vrachtbooten. Hij vindt het fijn, zoo met bei de beenen over het water te hangen; hij neemt z'n gemak er van, draait eens een si garetje of stopt eens een pijp. En verzoekt zijn buurman vriendelijk, niet in z'n visch- water te komen, maar een streek of wat af te houden. En als hij er genoeg van heeft, zegt hij niet: ik ga naar huis, maar: ik ga thuisstoomen. Wat hij meestal zonder visch doet, tenzij er een lekker zoodje makreel te vangen was. Er is eigenlijk nog een derde categorie, die wordt gevormd door dat ééne grijze heertje, vermoedelijk van beroep rentenier. Klaarblij kelijk iemand, die hier gelogeerd is en die nu eens een rustige vacantie wil hebben. Hij is veel te goed gekleed voor de sport, waar voor het oudste costuum nog te goed is. Hij zit op een mooi kruk^p zoowat een meter van den waterkant, heeft een prachtig vischtuig, waarmee hij in den regel niets vangt. Maar hij geniet van het frissche windje, dat nu en dan eens over de pier waait, van het ruime uitzicht en van zijn sigaartje. Hij heeft een rond buikje en misschien lust hij niet eens visch. Noodig heeft hij ze zeker niet. Z'n hospita ziet hem ongetwijfeld liever zonder dan met visch „thuisstoomen". Zoo neemt onze onvolprezen Zuidpier een aparte plaats in in het rijk van den amateur- visscher. Het is een plaats, waar nooit ruzie is, waar iedereen gelijk en ieder zijn eigen baas is; waar ook geen kruikje komt, anders dan met koude koffie of iets dergelijks er in. Waar soms veel, maar meestal weinig gevan gen wordt. Waar geen akte noodig is en ook geen maatplankje. Waarin geen politieman doordringt of het moest een zijn, die zelf komt visschen en die dan de gelijke is onder zijnsgelijken. Zooals je op de pier vischt, visch je ner gens. S. B. Zwemwedstrijden. Een kleine bewonderaarster van Prinses Beatrix aan den arbeid tijdens de zandwedstrijden voor de jeugd, welke Woensdag te Zandvoort werden georganiseerd door de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Fraaie tijd van N. Schoone. Gisteravond vonden in de Velser Zwem-, inrichting onderlinge wedstrijden plaats der V.Z.V. De belangstelling voor deze wedstrijden was tamelijk groot, hoewel de deelneming niet zoo groot was. De jury bestond uit de heeren L. Vriend, starter, Verwoerd, secretaris, C. Janus, Kwak, P. Borst en J. Boon, tijdopnemers. De uitslagen luiden: 25 M. schoolslag meisjes tot 12 jaar; 1. Tineke Kramer 27.4 sec., 2. Thea v. d. Zande 28.2 sec., 3. C. de Vries 28.5 sec. Idem jongens tot 12 jaar: 1. Frans Kwak 27.4 sec., 2. Henk Beusekom 27.7 sec., 3. Kees Rademakers 28.3 sec. 25 M. Schoolslag meisjes 12—13 jaar: 1 Willy de Waard 25.4 sec., 2. Dolly Visser 27 sec.. 3. Alie Kramer 27.1 sec. Idem jongens 1213 jaar: IJsbrand Jonk man 31.4 sec. 25 M. borstcrawl meisjes 1213 jaar: 1. Willy de Waard 22.4 sec.. 2. Tineke Kramer 24.2 sec 3. Dolly Visser 28.2 sec. Idem jongens tot en met 13 jaar: 1. Piet Kramer 18.8 sec.. 2. Ares Jan Tellier 24.8 sec., 3. Henk Dekker 25.1 sec. 50 M. schoolslag meisjes 14 t.m. 16 jaar: 1. Ina de Vries 49 sec. 2. Bep Blok 49.2 sec. Idem jongens 14 t.m. 16 jaar; 1. Joop Meyer 42.4 sec., 2. André Musters 47.2 sec., 3. Karei Oudshoorn 48.5 sec. 50 M. borstcrawl meisjes 14 t.m. 16 jaar: 1. Ina de Vries 41.1 sec., 2. Annie Buding 41.1 sec. Idem jongens 14 t.m. 16 jaar: 1. Pum Schachtschabel 34 sec., 2. Koen Wijker 34.2 sec., 3. Henk Veldman 34.6 sec. 50 M. rugslag meisjes t.m. 16 jaar: 1. Maartje Kwak 42 sec., 2. Alie Veuger 48.1 sec., 3. Annie Buding 48.4 sec. Idem jongens 14 t.m. 16 jaar: 1. Piet Kra mer 48.4 sec., 2. Maarten v. Dongen 55.2 sec. 100-M. borstcrawl heeren: 1. Nico Schoone 1.8.2 sec.. 2. G. Janus 1.9.8 sec., 3. Pum Swier 1.11.2 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. Cobie Koster 3.19.6 sec. Idem heeren; 1. Paul Vissink 3.11.2 sec., 2. Henk Jordaan 3.12.8 sec., 3. Klaas Gomes 3.43.8 sec. 100 M. borstcrawl dames: 1. Maartje Kwak 1.21.2 sec., 2. Alie Stikkel 1.34.0 sec. 100 M. rugslag dames: Annie Buding 1.44.4 sec. Idem heeren: Paul Gottmer 1.33.1 sec., Pum Swier 1.38.8 sec. (In de maand Juni zijn er, volgens een statistiek van het Centraal Bureau voor de Statistiek in ons land 66 dooden te betreuren ge- rveest bij verkeersongevallen tegen 41 in Juni 1937). Zie, dat is in deze dagen Wel een droeve statistiek, Waarvoor men mag aandacht vragen Aan heel 't Nederlandsch publiek. Zesenzestig menschen vielen Er ten offer aan 't verkeer. Dat daar rost en rent op wielen, Door ons landje heen en weer. Zesenzestig menschenlevens In die eene maand alleen. Honderden gewonden tevens, Waar moet dat tenslotte heen. Dit is een verkeerstragedie En een smet op onzen tijd, En er blijft maar één remedie Aandacht en voorzichtigheid. Al die dooden te betreuren, 't Een na 't ander ongeluk, Heusch, dat hoeft niet te gebeuren, Ook al is het nog zoo druk. Steeds gevaren aandacht schenken, Rijden met goed materiaal, En vooral aan andren denken, Dat's de plicht van allemaal. Niet gaan boven eigen krachten, Op verkeersteekens gelet, De beleefdheid steeds betrachten, Al staat dat niet in de wet. Eén maand zesenzestig dooden, 't Is geen keus van ja of nee, Een verbeetring is geboden, Help en werk dus allen mee. Hierna speelden leden der V.Z.V. een onder- lingen geanimeerden polowedstrijd, waarna tot slot de competitie waterpolowedstrijd van dames van V.Z.V. I en H.P.C. 2 volgde. Waren er in dezen wedstrijd vele en mooie kansen, toch werden er slechts weinig benut. De rust ging zelfs in met 00. In de tweede helft toon de H.P.C. 2 haar meerderheid. V.Z.V. I maakte het eerste doelpunt, waarna H.P.C. den stand op 2—1 bracht, welke tot het einde gehandhaafd bleef. GESLAAGD. Te Utrecht slaagde voor de akte Fransch L.O. onze plaatsgenoot de heer J. P. Eriks. EXAMENS. Examens Hoofdacte. Haarlem 10 Aug. Geëxamineerd 2 vr. en 5 mnl. Geslaagd: W. M. Breuring, Hoofddorp; P. Butter. Wormer, Chr. A. Koopman, Den Helder, M. A. Koeman, Zaandam. 9 Augustus slaagden niet C. van Tak te Sint Pancras en P. J. Wijs te Haarlem, doch C. v. d. Tak, St. Pancras en P. J. Nijs, Haarlem. FRANSCH L. O. UTRECHT, 11 Aug. Geslaagd de heer C. van Baaren, Heemstede, ENGELSCH L. O. Geslaagd de dames: G. Verschoor, Heem stede, J. P. Henzen, Haarlem. Dr. Colijn hersteld. Naar wij vernemen is minister Colijn thans weer geheel hersteld en zal dezer dagen zijn werkzaamheden ten departemente hervatten. Dr. Colijn zal heden echter nog niet naar Zeist gaan om de opening van het „Natio naal Centrum" te verrichten. Deze onening zal verricht worden door mi nister Romme, die vergezeld zal zijn van den directeur-generaal der werkverschaffing, mr. dr. Draayer en van den hoofdingenieur der werkverschaffing, den heer Meyer de Vries. Autabusdienst Amsterdam- Den Haag. Directeur van Sommeling's Autobedrijf vrijgesproken. De Haagsche kantonrechter-plaatsvervanger, mr. L. J van Gelein Vitringa heeft gisteren N. Sommeling, directeur van Sommeling's autobusbedrijf, die zonder vergunning een, dienst tusschen Amsterdam en Den Haag v.v. onderhoudt en deswege vervolgd is, van rechts vervolging ontslagen. De verdediger van S., mr. G. de Grooth, had gepleit, dat artikel 2 van het reglement auto vervoer personen, waarin verboden wordt her haaldelijk met een motorrijtuig tegen vergoe ding personen over de wegen te vervoeren of te doen vervoeren, onverbindend is, omdat dit artikel niet gegeven is krachtens de desbetref fende machtigingswet van 29 November 1935. Met deze zienswijze heeft de kantonrechter zich vereenigd, overwegende, ten aanzien van het vergunningsstelsel o.m., dat de te creëeren strafbepaling beperkt dient te blijven tot per sonen, die exploiteer en. d.w.z. het vervoeren of doen vervoeren van personen of goederen in een bedrijf of onderneming met de bedoe ling winst te maken. Verder zegt de kanton rechter. dat er verscheidene gevallen denkbaar zijn, waarin wel degelijk herhaaldelijk tegen vergoeding vervoer van personen plaats vindt zonder dat er van exploitatie, in den zin als hierboven aangegeven, gesproken kan worden. Degenen, die dat vervoer bewerkstelligen, merkt de kantonrechter nog op, zijn niet altijd exploitant. Uit de onverbindendheid van arti kel 2 van het R.A.P. volgt ten slotte het ont slag van rechtsvervolging.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1