n Onweersbuien woedden met nieuwe kracht. Voedselvergiftiging in kazerne te Arnhem- Noodlottig ongeval R.K. flink dienstmeisje LUIDSPREKERS Personeel gevraagd Personeel aangeboden Huizen gevraagd Huizen aangeboden Huisraad gevraagd Huisraad aangeboden VEEF Muziek instrumenten Auto's Diversen Watersport Blikseminslagen veroorzaakten groote materieele schade. gaat tegenwoordig bijna geen §1 dag meer voorbij of er wordt melding gemaakt van hevige on weersbuien die boven enkele streken van ons land gewoed hebben en die meestal gepaard gaan met talrijke blikseminslagen. Ook Zaterdagavond heeft het noodweer weer huis gehou den. Vooral het schildersplaatsje Laren moest het ontgelden. De blik sem sloeg op verscheidene plaatsen in. In de noodwoning, bewoond door den heer Z-, sloeg de bliksem de bewoners tegen den grond en er ontstond een begin van brand dat echter door den heer Z. zelf werd gebluscht. De inboedel werd door den bliksem voor een groot gedeelte zwart geblakerd. Van perceel Zevenenderdrift 63, waarvan de bewoners afwezig waren, vernielde de bliksem schoorsteen en dak. Brand werd niet veroor- In tientallen woningen sloeg de bliksem op de electrische geleidingen, zoodat de bewoners in het donker kwamen te zitten. Door den geweldigen stortregen waarmede het onweer gepaard ging kwamen in verschei dene wijken de wegen en straten onder water te staan. Zaterdagavod is te E ld en, gemeente Eist de groote boerderij van den landbouwer J. F. Pruyn door den bliksem getroffen. Het groote woonhuis met de schuur, waarin het zoo pas gewonnen koren was binnengere den stonden spoedig in volle vlam en brand den geheel af. Ook de inboedel ging geheel verloren. Een vijftal kinderen, dat boven sliep kon intijds worden gered. De schade, die op 40.000 a 50.000 gulden wordt geschat, wordt door verzekering ge dekt. Bij het hevig onweer, dat zich Zaterdagavond boven de stad Gorinchemen de omgeving deed gelden, is de bliksem geslagen in de groote houten schuur van het woonwagen kamp aan de Bullekenslaan aldaar. De schuur, die toebehoorde aan den heer van Arkel, aannemer van den gemeente rei- ningingsdienst, bevatte 40.000 pond hooi, twee auto's van de gemeente reiniging, karren, paardentuigen en bussep benzine. Alles ging in de vlammen op. De schade, die op 14.000 gulden wordt ge schat. wordt gedeeltelijk door verzekering ge dekt. Pakhuis mef 120.000 eieren verbrand. Tijdens een hevig onweer, dat zich Zaterdagavond omstreeks negen uur boven den Gelderschen Achterhoek ontlastte werd door blikseminslag brand veroorzaakt in het eierenpakhuis van de firma Pothof aan den Varsse- veldschenweg te Lichtenvoorde. De brand vond in een 150-tal balen houtwol een gretig voedsel en het ge- heele pakhuis brandde weldra als een fakkel. De brandweer kon door tekort aan slangen en gebrek aan water niets tegen dit vuur uitrichten. Het geheele pakhuis, waarin 120.000 eieren en een gloednieuwe eiersorteer- machine waren geborgen, werd een prooi der vlammen. Ook het aan het pakhuis grenzende woonhuis, bewoond door de familie S., werd door het vuur aangetast en brandde totaal uit. Dank zij de gunstige windrichting bleef het nabijgelegen café „Tram station" behouden. Ook noodweer boven Amersfoort. Boven Amersfoort en omgeving ontlastte zich gisteravond een hevig onweer, dat door den geweldigen regenval, welke er mede ge paard ging, zeer veel schade heeft aange richt. Talrijke kelders liepen vol en op den Arnhemschenweg bij de rijwielfabriek der firma Pon had het regenwater de straat zoo danig ondermijnd, dat er een groot gat ont- Vrachtauto tegen Gooische tram gebotst. De bestuurder, een Haarlemmer, tamelijk ernstig gewond. Op het kruispunt RijkswegThierenslaan te Naarden is Zaterdagavond een door den 31-jarigen O. uit Haarlem bestuurde vracht auto, welke uit de richting Amersfoort kwam tegen de uit Bussum naderdende Gooische tram gereden. O. zag de tram te laat en botste met den vrachtwagen tegen het achterbalcon, dat nagenoeg geheel werd ingedrukt. Er bevon den zich gelukkig geen reizigers op het bal- con. De cabine4 van de vrachtauto werd geheel vernield. Toen men O. had bevrijd bleek, dat hdj een ernstige wonde aan het rechteroog en lichtere verwondingen aan armen en beenen had opgeloopen. Hij werd naar de St. Gerardus Majellastichting te Bussum ver voerd, waar hij ter verpleging is opgeno men. Veehouder uit Maarssen door onoplettendheid overreden. Zondagmorgen omstreeks negen uur heeft zich onder de gemeente Zuilen een verkeers ongeval voorgedaan, waarvan de circa 35-ja- rige veehouder J. Kemp uit de buurtschap Maarssebroek, onder de gemeente Maarssen het slachtoffer is geworden. Op genoemd tijdstip kwam de heer K. per rijwiel uit de richting Maarssen en stak nabij de Zuilenschelaan den straatweg over, om zijn vrouw die eveneens per rijwiel van de R.K. kerk te Elinckwijk kwam, den huissleutel te brengen. Toen hij weer den weg overstak om zich per fiets verder in de richting Utrecht te begeven, werd hij door onoplettendheid door een uit de richting Amsterdam komende per sonenauto, waarin twee dames gezeten waren, gegrepen en meegesleurd. Hij is spoedig daarna op de plaats van het ongeval overleden. Het slachtoffer laat een vrouw en één kind achter. stond. Een Engelsche auto, bestuurd door den heer F., zakte daarin geheel weg en het kostte heel wat moeite den wagen eruit te halen. Persoonlijke ongelukken kwamen hierbij niet voor."aldus meldt de N.R.Ct. In de Rubensstraat en de Wijerstraat werd het trottoir over een groote lengte door bet water weggespoeld. Een dicht regengordijn was oorzaak van een ernstige botsing tusschen twee wielrijders op de Barchmann Wuytierslaan, waarbij een dertigjarige inwoner uit Hilversum een her senschudding opliep. Bij de spoorwegen werden zooveel rijwielen bevracht als in geen tijden het geval is ge weest; alle fietsen van ontmoedigde wielrij ders. In het plantsoen zijn vele boomen door den storm beschadigd. Op de akkers is veel schade aangericht. Eervol ontslag verleend aan Mr. D. Lodder. Als vice-president van het Haagsche Gerechtshof. Met ingang van 1 September 1938 is aan mr. D. Lodder op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als vice-president van het gerechtshof te 's-Gravenhage, onder dankbetuiging voor de hem in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten. Bij K.B. van 4 Augustus is mr. D. Lodder benoemd tot ridder in de orde van den Ne- derlandschen Leeuw. Auto geslipt en tegen boom gereden. Zaterdagmiddag is op de van Boetzelaerlaan te Den Haag een auto, waarin vier personen waren gezeten, geslipt en tegen een boom ge reden. Drie van de inzittenden n.l. de 40-jarige H. M. uit de Noorderbeekstraat, de 25-jarige mej N. H. wonende aan den Zeekant en de 24-jarige mej. L. R., wonende Jacob Pronk- straat, zijn met verwondingen in het Roode Kruis-Ziekenhuis opgenomen. Eerstgenoemde had een gecompliceerde beenbreuk opgeloopen De verwondingen van de beide andere slacht offers zijn van minder ernstigen aard. Vijf en twintig soldaten in Militair Hospitaal opgenomen. Geen reden voor ongerustheid. Bij een aantal manschappen van de Menno van Coehoornkazerne te Arn hem hebben zich Vrijdagavond vele gevallen van voedselvergiftiging voor gedaan. Een 25-tal militairen is in het militaire hospitaal opgenomen. Hun toestand was bevredigend. De N.R.Ct. verneemt over deze vergiftiging nog de volgende bijzonderheden: Spoedig na de opneming verbeterde de toestand van de patiënten zoodanig, dat er geen reden meer bestond voor ernstige on gerustheid. Het spreekt van zelf, dat men allereerst dacht aan bedorven eten of iets dergelijks. De maaltijd die omstreeks 5 uur genuttigd was bestond uit soep, aardappelen, wortelen, jebakken schelvisch en havermout. Uit het onderzoek bleek, dat een aantal manschappen die toch hetzelfde voedsel genuttigd had, geen hinder daarvan had ondervonden, doch ook werd geconstateerd, dat alle patiënten de gebakken visch gegeten hadden, wat met- de andere onderdeelen van den maaltijd niet voor allen het geval was. Daaruit volgde, dat zeer waarschijnlijk de oorzaak moest wor den gezocht bij de visch. Deze visch, die ge bakken uit IJmuiden was aangevoerd, was, zooals trouwens ook met de andere onderdee len van den maaltijd het geval was, voor het eten onderzocht en geproefd, zonder dat men iets bijzonders er aan bemerkt had. De etensresten werden direct opgezonden naar het bacteriologisch laboratorium te Utrecht teneinde de oorzaak van de vergifti gingsverschijnselen te kunnen vaststellen. De legerhygiënist dr Dornickx, uit Utrecht, heeft een onderzoek ter plaatse ingesteld, zoowel ih de Menno van Coehoornkazerne als in het militair hospitaal. Iets positiefs kon deze echter nog niet mededeelen, zoolang niet het resultaat van het bacteriologisch onderzoek bekend is. Hoewel men als vrij zeker aan neemt dat men niet met een ernstig geval van voedselvergiftiging te doen heeft, heeft men toch ook rekening gehouden met de mogelijk heid dat het een geval van paratyphus zou kunnen zijn, hoewel niets bepaalds daarop wijst. In verband hiermede acht de geneeskun dige dienst het gewenscht de 25 manschap pen, die in het hospitaal zijn opgenomen, daar nog te laten met het oog op eventueel be smettingsgevaar. Hun toestand was echter van dien aard, dat zonder dezen voorzorgs maatregel verpleging in het hospitaal niet meer noodig zou zijn. De overige manschappen, die onwel zijn ge worden, hebben verder daarvan geen nadee- lige gevolgen ondervonden. Merkwaardig is nog, dat men ook bij de verpleegden van het Leger des Heils, die. zooals gewoonlijk, de resten van den maaltijd hebben genuttigd, geen bijzondere verschijnselen heeft waarge nomen. Vrouw door auto aangereden en gedood. Wagen vervolgens te water geraakt. De 67-jarige echtgenoote van den heer J. Douwes, is Zaterdag bij de Norgervaart te Bo- ven-Smilde door een personenauto aangere den. Zij was op slag dood. De auto reed na het ongeluk in de Nordervaart. De chauffeur wist zich echter tijdig in veiligheid te stellen. De auto is later opgehaald. in Haagsch Ziekenhuis. IJlende patiënt bedreigt verpleegster. Beiden uit het raam gesprongen. Door een ongelukkigen samenloop van omstandigheden is Zaterdagavond in het gemeente-ziekenhuis aan de Zuidwal te 's Gravenhage een vreese- lijk ongeval gebeurd, waarbij een aan een zware longontsteking lijdende pa tient het leven heeft gelaten, terwijl de verpleegster, dichem oppaste zeer ern stig werd gewond. De patient, de 31-jarige F. O., die zware ijl koortsen had en daarom in een aparte kamer werd verpleegd, maakte zich op een gegeven oogenblik uit zijn bed, waarin hij met singels was vastgebonden, los, Hij rende daarop naar de deiu- van de kamer, grendelde deze en wilde zijn verpleegster te lijf gaan. In haar angst geraakte de zuster geheel overstuur en wist geen anderen uitweg dan uit het raam van de op de eerste verdieping gelegen kamer te springen. Zij kwam op de binnenplaats te recht, waar zij ernstig gewond werd opgeno men. De patient sprong in zijn razernij even eens uit het raam en hoewel de verwondingen, welke hij daarbij opliep, zich aanvankelijk niet zoo ernstig deden aanzien, is hij, mede in ver band met den aard van zijn ziekte, Zondag middag bezweken. Het geval is daarom aan een zoo ongelukki gen samenloop van omstandigheden te wijten, omdat de patient zich tot vlak voor het onge val zeer rustig heeft gedragen. Men had hem wel in verband met zijn ijl koortsen in een aparte kamer gelegd en de voorzorgen genomen zijn bed van hooge zij kanten te voorzien en hem bovendien met singels vast te binden. Vrijdagnacht had men nog voor alle zekerheid een broeder bij hem de wacht laten houden, doch daar de patient geen teekenen van groote onrust vertoonde, had men den broeder Zaterdagavond door een zuster vervangen. Ook bij de zuster hield de patiënt zich aanvankelijk nog kalm, doch na het wisselen van den dienst is hij tot plotse linge razernij gekomen. Het is een raadsel, hoe alles zich zoo snel heeft afgespeeld, een raadsel dat wel niet zoo spoedig zal worden opgelost, daar de zuster, de eenige die hiervan iets zou kunnen mededeelen, 'voorloopig nog niet ge hoord kan worden. In een minimum van tijd schijnt de pa tient zich uit zijn bed te hebben losgewerkt, waarbij hij zelfs een dikke ijzeren stang heeft verbogen.. De geneesheer-directeur van het ziekenhuis, deelde ons in verband hiermee mede, dat het inderdaad wel voorkomt, dat patiënten in zulk een toestand enorme krachten vertoonen, over welke een mensch in normale omstandigheden niet beschikt. In enkele oogenblikken was toen het ge heele drama gebeurd. Vliegensvlug was de deur gegrendeld, de zuster, die zich door den patient bedreigd zag, was zóó onthutst, dat zij in haar angst het raam uitsprong, welken noodlottigen weg de patient onmiddellijk volgde. Lichamelijk waren noch patient, noch zus ter ernstig gewond. De eerste had slechts en kele kneuzingen, de laatste een gebroken arm en andere lichtere verwondingen opgeloopen. De patient is evenwel Zondagmiddag over leden. Of het ongeval daarvan de directe oorzaak is geweest, valt moeilijk te zeggen, De buiten lucht en zijn zware ziekte zijn natuurlijk fac toren, welke hierbij mee hebben geteld. Niettegenstaande haar betrekkelijk lichte verwondingen is de toestand van de zuster zeer ernstig, voornamelijk tengevolge van den zenuwschok. Het is niet onmogelijk, dat zij in levensgevaar verkeert. Natuurlijk heeft het gebeuren in het zieken huis groote consternatie verwekt, doch men is, ondanks de tragische gevolgen van het on geval, kalm gebleven. Wij hebben ons, zoo zeide ons nog de genees heer-directeur, niets te verwijten, want wij hebben alle voorzorgen genomen, welke wij meenden, dat noodig waren. Men staat in een ziekenhuis dikwijls voor gevallen, welke niet altijd zijn te voorzien. Het voorgevallene is een ongelukkige samenloop van omstandigheden •eweest. De bij dit ongeval gewonde zuster is de 42-jarige J. J. S.. Jubileumtentoonstelling in het Koloniaal Museum te Amsterdam. In het Koloniaal Museum wordt hedenmid dag door minister Steenberghe een hoogst interessante jubileumtentoonstelling geopend waarin men een uitstekend beeld krijgt van de ontwikkeling van Nederland en de over- zeesehe gewesten onder de regeering van H.M. de Koningin. De tentoonstelling is georganiseerd door het subcomité voor de jubileum-ten toonstelling 1938 op verzoek van de jubileumcommissie Amsterdam 1938 en in samenwerking met het bestuur van het koloniaal instituut. Het doel van deze veelomvattende expositie is het geven van een beeld van de ontwikke ling gedurende het 40-jarig tijdvak van de regeering van H. M. Koningin Wilhelmina van de cultures, de hygiëne, het onder wijs, de volkswelvaart enz. in Nederland en in de overzeesche gewesten, als mede van de ontwikkeling van de Nederlandsche scheepvaart en van een aantal belangrijke groot-industrieën en bedrijven in ons land welke werden opgericht en-of tot grooten bloei zijn gebracht. EXAMENS. Nijverheidsonderwijs. Geslaagd voor akte N 4: de heer C. Hogenbirk te Bloemendaal. Akte N 5:: A. L. Roosekrans te Haarlem (zonder verklaring paed. inzicht). Duitsch L.O. Toegelaten de heer H. Spook te Haarlem. Touringcar ramt woonhuis. Zondagmorgen om half elf is een touring car van de Pecuri maatschappij te Amster dam op den straatweg bij den Arkelschedam onder de gemeente Arkel, doordat de chauf feur de macht over het stuur verloor, tegen het huis van sluiswachter de Keizer gereden. De touringcar werd van voren zwaar be schadigd, terwijl de gevel van het huis geheel werd vernield. Blinden en kozijnen werden afgerukt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor Spoedig gevr. te Bloemendaal I weg. ziekte van het tegenvv. een gesch. v. alle werkz.h. in gez. m kinderen, waarvan de jongste alleen niet op school is. Zeer goede behandeling verz. Z. g. g. onnoodig zich aan te melden. Br. no. IJ 362 bur. van dit blad B.z.a. Kappersbediende daar waar gel. best. het Dames- vak te leeren. In- of extern. Br. IJ 361 bur. van dit blad uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 et. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Voor direct gevr. nette HUIS HOUDSTER bij bej. menschen. Zich te vervoegen Compasstraat 72, IJmuiden GEPENS. WERKMAN zoekt werkzaamh. voor bijverdienste. Br. onder no. B 1247 bur. v.d. bl. Dame, die 14 Aug. BADPAK heeft opgeraapt op Kerkweg, wordt verz. in eig. bel. dit terug te bez. Kerkw. 148 Santpoort VERLOREN een blauw gespik keld Damesbadpak. Tegen bel. terug te bez. Kerkweg 148, Sant poort. TE KOOP GEVR. Hutkoffer of -kist. Br. J 1990 bur. v. d. blad Voor Huishouding Rusthuis „Den Hout", Wester- houtpark 5, vraagt NET DAG MEISJE, v. g. g. v., niet ben. 18 jaar. Aanmelden tusschen 78 u. DAGMEISJE gevraagd. Aanmel den Heemst. Dreef 51, Heemstede. NOODH. gevr., v. 2 weken, vanaf 21 Aug., van 's morgens 7.30 uur tot 4.30 uur. Loon 5 per week, met middagkost. Aanm. Raam- vest 39 rood. Gevr .een MEISJE van half 9 tot 3 uur. Zondags vrij. Vosmaerstr. 89, Haarlem O. Aanmelden na half 9 's avonds. Gevr. in kinderloos gezin NET MEISJE voor de morgenuren. Zondags vrij. Meer en Boschlaan 18, Heemstede. NET DAGMEISJE gevraagd, voor heele dagen. Aanmelden na 7 uur Groote Houtstraat 80, Haarlem ZELFST. MEISJE (niet Duitsch) gevr., voor d. en n., tegen 15 Sept. of 1 October in gezin m. 3 schoolg. kind. Hulp v. werkster. Mevrouw Huygens, Middenlaan 19, Haarlem DAGMEISJE gevr., zelfstandig k. werken, van 91 uur. Adres Gier straat 36. Gevr. van 84 uur 2de MEISJE, gewend met kinderen om te gaan. v. g. g. v. Aanm. Zomerzorgerlaan 9. Bloemendaal. Gevraagd net ijverig DAGMEISJE van S tot 5 uur. Zondags vrij. Loon 5 per week. Aanmelden tusschen 7 en 9 u. n.m. Schotersingel S7Br. Haarlem FLINK HANDIG DAGMEISJE gevraagd, van 8.302.30 uur (m. middagkost) Bosch en Hovenstr. 3 DAGMEISJE gevr., tegen 1 Sept.. pl.m. 16 jaar, van 92 uur. Loon 2.50. Zaanenlaan 37. Voor direct NET MEISJE gevr.. half 9 tot 2 uur. Caninefatenstr. 80 Gevr. NETTE HUISHOUDSTER. 3040 jaar. Br. G 7837 bur. van dit blad NET MEISJE gevr., van 84 u. Heemst. Dreef S3. 2e MEISJE gevr. Aanm. 's av. na 8 uur Florapark 3. Voor Bedrijf Direct gevr. FLINKE JONGEN in rijwielstalling, ca. 18 jaar. Sme- destraat 41, Haarlem Gevr. OVERHEMDENNAAISTER voor manchetten. Sportparklaan 35. Heemstede NETTE JONGEN gevraagd, voor de afd. Branspiritus tappen. Leeft, ca. 15 jaar. Aanv.sal. 5 per week. Fa. Reinalda, Koudenhorn 32, in gang 't Krom. Gevraagd FIETS JONGEN 1618 jaar. Groote Houtstr. 34, Haarlem Gevraagd AANKOMENDE RIJ WIEL- en MOTORHERSTELLER van goede getuigen voorzien en liefst in bezit van rijbewijs B of C Simplex Service station. Spaarne 110. Haarlem FIETS JONGENGevr. nette jongen, bekend in Haarlem en om streken. Loon 4.50 p. w. L. Vee>-- straat 32, Haarlem. EENIGE NETTE MEISJES GEVRAAGD? Leeftijd 1420 jaar. Stoomwasscherij „Hoek en Vaar'r LAN KLAUWERS ZOON N.V., Santpoort. ETALEl ll gevraagd, voor manu facturen. bekend met lakschrift 1 étalage. Br. met prijsopg. G 7846 bur. van dit blad COSTUUMSTRI JESTERS. Aank. en leerling strijksters gevraagd. Zich aan te melden tusschen 7.30- 12 en 1.304.30 uur bij Haver- schmidt Klaje, Brouwersvaart 76, Haarlem. Voor direct gevr. WINKEL JUFFROUW v. banketbakk. P. Kiesstraat 12, tusschen 78 uur. H.H. KAPPERS. Dick's kapsalon vraagt een bediende voor Heeren salon. Saenredamstraat 121, Hrl. Voor Huishouding B. z. a. WERKSTER, 25 j.. M„ W., D., Z„ van 9 tot 1 uur a 1. Dinsd. 8.3012.30 1 per och tend. Br. G 7794 bur. van dit blad B.z.a. net MEISJE v. d. en n.t v. g. g. v. Leeftijd 17 jaar. Br. G 7831 bur. van dit blad B. z. a. FL. JONGE WERKSTER. heele of halve dagen. Br. G 7836 bur. van dit blad NET BURGERMEISJE z. z. g. gepl. als hulp in de huishouding voor heele dagen, in klein gezin, liefst voor direct, v. g. g. v. Br. G 7812 bur. van dit blad JI'FFR. b. z. a., 29 jaar, voor huishouding, ook wel bij kinderen Br. met inl., sal. enz. Pr. Hendrik straat 23, Hillegom. BESCH. MEISJE b. z. a. als ver koopster voor de middag- en av.- uren, liefst zoo spoedig mogelijk, onverschillig welke branche, v. g. g. v. Hoog loon geen vereischte. Br. G 7814 bur. van dit blad BESCH. MEISJE z. z. g. voor de morgenuren in de huishouding ge plaatst; directe indiensttreding g. bezwaar. Br. G 7815 bur. v.d. bl. Voor Bedrijf Werkgever zoekt voor 3 dagen in de week een werkkring voor zijn BEDIENDE. Eerlijk en geschikt v. alle voork. bezigheden. Br. G 7816 bur. van dit blad TE HUUR GEVR. ruime lichte werkplaats met licht en water, Fl. inrij. Liefst centrum. Br. mei opg. van prijs en grootte G 7800 bur. van dit blad WINKELHUIS te huur gev., cen trum. Handelshuis Centrum, Bar- revoetestraat 6 ,tel. 17308. TE KOOP GEVR. huis, omg. M.T.S. Br. letter X Boekh. Stam. Mr. Cornelisstraat 10S. TE HUUR GEVR. gem. huisje of étage, modern comf. Br. letter Z Boekh. Stam, Mr. Cornelisstr. 108 WEGENS OVERPLAATSING te huur huis met tuin, Koninginne weg 75, Haarlem (badk., v. w.) 660. Te bevragen aldaar. BOVENGED. HUIS te huur, ge stoft., op netten stand (bij Ver- spronkweg). Br. G 7783 bur. van dit blad AANGEBODEN gedeelte van lcourig huis. gem., gest. of ongem Bx\ G 7793 bur. van dit blad VRIJ HUIS te huur (modern) a 6 per week. A. L. Dyserinckstr 87, Haarlem. MOOI BOVENHUIS L. Vecrstr. 30. 2 kamers en suite, keuken, groote zolder, slaapk, 6 p. w. Sleutel L Veerstra.at 20 (drogisterij). GR. BOVENHUIS te huur, Klein Heiligland 69. Te bevragen aldaar TE KOOP GEVR. 2 éénpers. op- klapbedden, m .of z. ombouw. Pijnboomstraat 51. Fabrikant verkoopt zijn monster collectie WOLLEN DEKENS, iets vuil, gr. 2 pers. 3.4.dito 190 x 230 4.— 5.— 6.St. Bavo. Smedestraat 23. Dinsd., Woensd Dond. 106 uur. voor Schoenen, alle kleu ren. ook voor suède schoe* nen. Inlegzolen tegen tram" pireerende voeten, i papieren inlegzolen ioct „SE ECONOOM" Kalverstr. 14 IJra. 0fK. Tel. 5162. W MOET WEG Pathéfoon met Dj ook afz., divanbed, beddegoa ouderw. eikenh. kastje, i eikenh. wascht., met toebeh,, j bekleede st. Hedenavond na 7 Potgieterstraat 62. BAKKER voor LUXE VERHOCft (zonder chauffeur). Alléén Turf. markt 20. Tel. 15138. Betrouw bare wagens vanaf 5.— per dag' JONGENSFIETS te koop van u tot 12 jr. 5. Javalaan 56 H'st. TE KOOP AGB. motorfiets Nera. car, een gasfornuis, een open haard met haardstel. Clematislaan 15. na S uur 's avonds. Gevraagd een HEERENFIBis z. g. a. nieuw, liefst Eysinkofan- der goed merk. Br. G 7792 bur. van dit blad BAKFIETS te koop, in goeden st Lange Poellaan 4. TE HUUR prima Ford-Sedan, pr. billijk, per dag, week en p. mni Bakenessergracht 64. TE KOOP wegens vertrek een bes te tandem, compleet met 1 17.50 e neen prima damesfiets voor slechts 9. Damstraat 25. TE KOOP AGB. groote inmaak- potten. Vrouwehekstraat 18. VERLOKEN Zondagmiddag g den dames-poshorloge. Tegen bel. terug te bezorgen Henskes, Bloem hofstraat 19 zwart. Ter overname aangeb. ELECTR, VENTILATOR z. g. a. n. 12.50, Te bezichtigen: Prinsessekade il, TE KOOP een mooie Belgische herder. Brieven Oudolf, Een- drachtstraat 54, Haarlem. TE KOOP een slagroom-apparaat, Z. g. a. n. Br. G 7859 bur. v.d. bl, H.H. MACHINISTEN ZEEVAART Eenige mach.kleeding, smallo mt, Spotprijs. Ted. v. Berkhoutstr.lUO WEGGELOOPEN Hond, inkrw. Bouvier. Tegen bel. terug bezor gen Van 't Hoffstraat 104 RECHTSBIJSTAND, dagvaard, contract, huur enz. Bur. Krane- veld. Nieuwe Groenmarkt 24 A, tel. 20707. Kan. van 95. 's av. 78. Advies 0.80. TE KOOP pracht herdershond, reu, 8 mnd oud. Bill. pr. Na 8 uur Garenlcokerskade 1 F, Haarlem. Gelegenheid om a.s. Zaterdag met bekw. automob. mede te rijden a FRIESLAND, event. 21 of 22 te rug. Inl. Junoplantsoen 3, H.Nrd. Gevr. NETTE MENSCHEN samen te wonen, liefst op leeftijd. Br. G 7830 bur. van dit blad TE KOOP Bouvier, z. waaksch (t e .a. b.) wegens vertr. Aelberts- bergstraat 87. WEG. AFSCHAFFING te koop 1! witte Leghorns, aan den leg. 1 renweg 113, Heemstede AF TE HALEN muisgrijze zinde lijke poesjes. Kastanjelaan 3i, Bloemendaal. Net meisje vraagt een NETTE VRIENDIN, P.G., in bezit v. fiets en kunn. dansen. Br. G 7825 bur. van dit blad VACANTIE OF DAGTOCHTJ» Wednr. m .1., zoekt reisgenoote voor volgende week. Br. G 780b bur. van dit blad TE KOOP een pr. jonge Bouvier (reu), 4 mnd., rasz., zeer waak lief v. kinderen .Br. G 7806 bur, van dit blad Dameskapsalon Mevr. van Dam GESLOTEN wegens v.acantie van 15 tot 22 Augustus. FEESTVERLICHTING, gloei'a®' pen te huur en te koop. Br. G 7 bur. van dit blad BOEKEN HUISH.SCHOOL Voor helmstraat ter overn. aangebo en. Br. G 7789 bur. van dit blad HOOGE PRIJZEN voor inboedels en zolderopruiming.Wij koopena les. Handelshuis Centrum, Barre* voetestraat 6, tel. 17308. RACEKANO te koop. zoo goed als nieuw. Bijwegl. 29, Bennebroe*,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6