HONKBAL ATHLETIEK. DAMES-ATHLETIEK HENGELEN SCHAKEN VOETBALNIEUWS HAARLEMSCHE VOETBALBOND MAANDAG IS AUGUSTUS 1938 V. V. G. A.—Haarlem (5—9) (Onder protest). Hunik gaat voor Haarlem eerst slaan op het werpen van Meenhorst; hij begint goed door direct een honkslag te geven. Vrugt krijgt dan vier wijd en als Veenhof drie keer mis ge slagen heeft mag ook Wulf horst wandelen., zoodat alle honken bezet zijn. Corsten slaat nu den bal in het verre veld en Hunik en Vrugt scoren. Daar Wulf horst op het tweede honk door den honkman gehinderd werd, waardoor hij even moest stoppen, hetgeen den scheidsrechter ontging, kon hij even voor de thuisplaat uitgetikt worden. Wanneer Voetelink door een fout het eerste honk be reikt heeft, valt de derde nul, nadat Corsten binnen gekomen is, Voor Haarlem staat De Mon weer op de werpplaat. Pronk slaat direct veilig, waarna Nottrot keurig uitgevangen wordt door G. Hinze. Wel krijgt Bouman vier wijd. doch zoowel Meenhorst als Besanger sneuvelen op drie slag. Koning, die door vier wijd op het honk is ge komen, start na een slag van De Mon veel te laat en gaat dan ook op het tweede honk uit. Hunik ziet geen kans, den bal te raken en ook Vrugt bereikt het eerste honk niet. Wanneer Bronchel door een fout en Lester- huis door een honkslag op de honken zijn gekomen, heeft De Mon twee keer succes met drie slag; wel geeft hij daarna een vrijen loop aan Pronk, doch Nottrot wordt door Vrugt uitgevangen, zoodat de stand nog 0—3 voor Haarlem is. In de derde innings geeft Veenhof een mooien tik en hoewel de bal ineens-,, over het hek ging, kon hij niet verder komen dan het tweede honk. Wulfhorst slaat een harden bal, die moeilijk te stoppen is voor den pitcher; toch ziet Meenhorst kans om den bal in zijn macht te krijgen, maar zijn aangooi naar het eerste honk is te wild, de bal schiet door en Veenhof en Wulfhorst komen binnen. Dan heeft Meenhorst echter twee keer succes; twee grondballen stopt hij. goed en nu gooit hij ook uitstekend naar het eerste honk, zoo- dat Corsten en Voetelink uitgaan. Meenhorst heeft'hierna niet voldoexrde controle over den bal en hij geeft twee keer een vrijen loop en als De Mon daarna een vangkans geeft, die gemist wordt, kunnen - twee spelers scoren. Wanneer daarna Hunik op drie slag uitgaat, heeft Haarlem vier punten gescoord. De Mon laat weer eens zien wat goed wer pen is; vier spelers komen van V. V. G. A, aan slag, di'ie hiervan sneuvelen op drie slag en er wordt geen punt gemaakt. Stand 0—7. In de vierde innings neemt Besanger het werpen van Meenhorst over en met succes. Wel geven Veenhof en Wulfhorst een honk slag, maar zij blijven op de honken en de stand blijft hetzelfde. V. V. G. A. doet het in deze innings beter. Lesterhuis begon met veilig te slaan, maar doordat hij was gaan loopen op een vangbal van Schaling, kon Haarlem een dubbel spel makexx. Ensel sloeg nu den bal over het twee de honk, waarna Pronk precies hetzelfde deed. Nottrot bracht beide spelers thuis met een flinken tik. Ook Bouman slaat raak, zoo dat Nottrot het derde punt voor V. V. G. A. kan scoren en dan eindelijk krijgt Meenhorst drie slag. V. V. G. A. had na deze innings den ach-1 terstand aardig ingeloopen; de stand na de vierde innings was 3—7. In de volgende drie innings komen maar elf Haarlemmers aan slag en alleen Dijkhui zen, die voor Vorsten was ingevallen, gaf een honkslag en Haarlem gaat dan ook drie keer voor nul aan den kant. V. V. G. A. maakt in deze drie innings twee punten, zoodat de stand 5—7 werd. In de zesde innings werd een beslissing ge geven, waartegen door V. V. G. A, geprotes teerd is. Er waren n.l. twee man uit en Nott rot stond op het tweede honk, toen Bouman een foutbal sloeg, die niet gevangen werd. Nottrot was het derde honk gepasseerd en keerde nu terug naar .het tweede honk, zon der het derde honk aan te raken. Toen Wulf horst daarna den bal op het derde honk hield werd Nottrot door den scheidsrechter uit ge geven, omdat hij volgens hem het derde honk had moeten aanraken bij het terugkeeren naar het tweede honk. Tegen deze beslissing is geprotesteerd. In de laatste twee slagbeurten voegt Haar lem nog twee punten aan haar totaal toe en wanneer V. V. G. A. in haar achtste beurt geen punt 'heeft gemaakt, gaat zij onder groo- te spanning voor het laatst aan slag. Be sanger slaat den bal naar Veenhof, die geen fout maakt. V. V. G. A. zet nu een pinch-hit- ter, den Amerikaan Nelson, aan slag. De Mon is echter niet bang voor hem en Nelson mag. na drie keer mis geslagen te hebben, weer gaan zitten. Lesterhuis en Schaling komen wel op de honken, doch laatstgenoemde gaat uit als hij het derde honk tracht te stelen. De cijfers der innings luiden: Haarlem; 3 0 4 00 0 0 20 totaal 9 V. V. G. A.: 0 0 0 3 0 0 2 0 0 totaal 5 Blauw Wit kampioen. H. H. C. heeft het niet kunnen houden te gen Blauw-Wit. Toen na twee innings de stand nog pas 1—0 was, kwam Wilders in de derde innings door een fout op het honk en ook Colijn kwam op dezelfde manier op het eerste honk. Van Heeswij k mocht toen wan delen, waarna Blom op drie slag verdween, doch toen sloegeix Altink en Ten Siethof raak. Ook Ferwerda gaf, nadat Boseher door een fout het eerste honk bereikt had, een honk slag. Damman en Wilders gingen nu uit, doch deze innings had Blauw-Wit vier punten op geleverd, zoodat de stand dus 5—0 was ge worden. In de vierde innings geeft H. H. C. dan weer eens een honkslag, doch ook deze inning brengt niets op. Blauw-Wit vergroot haar voorsprong, waar aan vooi'al de korte-stop schuld heeft en de stand na vier innings is 7—0. Wilders maakt met de H. H. C.-slagmen- schen korte metten, doch ook Pijnacker belet Blauw-Wit in de volgende drie innings het scoren. In de zesde innings maakte H. H. C. een mooi dubbel-spel. Hartog, die een vangkans van Altink had benut, speelde den bal direct naar het tweede honk, zoodat Blom, die was gaan loopen, ook uitging. In de achtste innings boekte H. H. C. weer een dubbel-spel. Toen Colijn op het eerste honk stond, sloeg Van Heeswijk den bal naar Oosterveld, deze raakte zijn honk aan en gooi de den bal direct door naar het eerste honk. zoodat ook Van Heeswijk nog uit ging. Voor E. D. O. gaat v. d. Schalie slaan op het werpen van v. Eek en hij slaat al direct veilig. Kr, Zandstra geeft een vangkans, die door v. Gelooven benut wordt en laatstgenoemde ziet tevens kans om ook v. d. Schalie uit te krij gen. KI. Zandstra slaat dan een hoogen bal, waarmee, Hoogendoorn geen moeite heeft. In de tweede innings slaat v. Geloven di'ie keer mis, waarna Kaestner vier wijd krijgt. Roosen slaat den bal in het binnenveld en gaat uit. Ook Hoogendoorn bereikt het eerste honk niet.' E.D.O, doet het beter. We] bereikt v. d. Putten het eei'ste honk niet, maar Schij- venaar en v. d. Born slaan veilig; ook Kelder komt op het honk, waarna C. Zandstra uit gaat. Augustinus bereikt dan het eerste honk door een fout van v. Geloven, waarna v. d. Schalie zijn tweede honkslag geeft. Wanneer Kr. Zandstra hierna uit is gegaan, heeft deze innings drie punten opgeleverd. In de volgende drie innings komen slechts negen R. C. H.-ers aan slag, zoodat E. D. O. nog steeds de nul weet te handhaven. Toch presteert ook E. D. O. in deze innings niet veel aan slag. Slechts een honkslag werd er gegeven en het eene punt, dat gemaakt werd, ontstond nog door een fout. In de vijfde in nings maakte R. C. H. een dubbel-spel. Na vijf innings was de stand 5—0. R. C. H. kon er aan slag maar niet in ko men; eerst in de achtste innings kon Hoogen doorn voor R. C. H. de score openen. Ook Metten maakte een punt doch nog steeds was er geen honkslag gegeven. Toen in de zesde innings v. d. Putten een vrijen loop had gekregen gaf Schijvenaar een tik, zoodat v. d. Putten thuis kwam en hij zelf ook de thuisplaat kon passeeren. Ook in de zevende innings vielen honksla- gen en ook deze innings bracht E.D.O. twee punten op, doch in de achtste innings ging E. D. O. voor nul aan den kant en met den stand 8—0 voor E. D. O. ging R. C. H. voor het laatst slaan. Meyer sloeg den bal naar den pitcher en ging uit. Wel kwam v. Geloven door vier wijd op het honk, doch Kaestner werd uitgevangen en Roosen kreeg drie slag, zoodat E. D. O. niet meer behoefde te slaan. De overige uitslagen. De cijfers der innings luiden: 0 0 0000020 totaal 2 03100220X totaal 8 1 12 1 14 0 2 x totaal 21 1 1 01 10 2 0 totaal 6 410 0 2 211 totaal 11 4 0 212 1 10 totaal 11 31025040 x totaal 15 3 2 1 1 0 0 01 0 totaal 8 40020130 totaal 10 20022005 totaal 11 2 10 2 12 4 totaal 12 4 4 3 1 5 0 6 totaal 23 051 10 7204 totaal 29 2 00 72 1 41 totaal 17 8-11 R. C. H.: E. D. O.-: R. C. H. 4: Haarlem 3: Kinheim Schoten 3: Haarlem 2: V. V. G. A. 2: H. H. C. 2: E. D. O. 2: E. D. O. 5: T. H. B. 2: E. D. O. 4; Schoten 2: A. F. C—Zeeburgia Competitiestanden. Eerste klasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. Blauw-Wit 11 9 1 1 19 Haaidem 11 7 1 3 15 E. D. O. 11 6 1 4 13 Ajax 10 5 T 4 11 H. H. C. 10 3 0 7 6 V. V. G. A. 11 3 1 7 7 R. C. H. 12 2 -.-1 9 5 Jubileumwedstrijden P. S. V. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de Philips Sportvereeniging hadden Zon dag te Eindhoven nationale atletiekwedstrij den plaats. Osendarp won de 100 yards hard- loopen in 10 sec. Lamoree van Haarlem werd no. 1 bij het polsstokhoogspringen. Hij bereikte een hoogte van 3.65 M. WEDSTRIJDEN OM DEN PRINSES JULIANA-BEKER Op de Sintelbaan te Utrecht zijn Zondag de damesathletiekwedstrijden om den Prinses Juliana beker gehouden. Wederom werd AO.A, uit Amsterdam winnares, waardoor deze ver- eeniging voor de vierde maal achtereen dezen beker heeft veroverd. Aan d.e uitslagen ontleenen we de volgende; 100 meter: 1. A. de Vries, AIDA, 10.5 sec., 2. C. ter Braa- ke, ADA, 1,2.5 sec. Ver-springen 1. A. Doorgeest, ADA, 5.20 M., 2. E. Valen tin, Atalanta, 5.08 M. 200 meter; 1. N. Knuyt, ADA, 27.5 sec., 2. T. v. d. Klaauw, Odia, 28 sec. 4 x 100 meter estafette: 1. ADA, Amsterdam 51.1 sec., 2. Minerva, Rotterdam, 53.3 sec., 3. Uda, Utrecht, 54.6 sec. Discuswerpen 1. B. Palm, Uda, 35.81 M., 2. T. Koopmans, Atalanta 34 M. Kogelstooten: 1'. A. Doorgeest, ADA, 10.10 iM., 2. T. Koop- mans, Atalanta, 9.91 M. Speex-werpen 1. G. de Koek, ADA, 34.64 M., 2. I. Weysters, Atalanta, 33.09 M. SO1 M. horden: 1. C. ter Braake, ADA, 12 sec., 2. A. Door geest, ADA, 13.3" sec. Hoogspriiigen met aanloop; 1. T. Koopmans, Atalanta, 1.435 M., 2. G. Silberberg, Odia, Estafette: 1. ADA, Amsterdam, 57.4 sec., 2. Odia, Den Haag 62.1 sec., 3. Minerva, Rotterdam, 63.1 sec. Eindstand 1. ADA, Amsterdam, 77 p., 2. Atalanta, Gro ningen, 40 p., 3. Minerva, Rotterdam, 30 p., 4. Odia, Den Haag, 26.5 p., 5. Uda, Utrecht, 22 p., 6. Athleta, Utrecht, 9.5 p. en 7. Marathon, Vl.issingen, 5 p. Tweede klasse A. A. F. C. 12 11 0 1 22 E. D. O. 2 12 9 0 3 18 H. H. C. 2 12 7 0 5 14 R, C. H. 2 10 4 0 6 8 Zeeburgia 10 4 0 6 8 Blauw Wit 2 10 2 1 7 5 D. E. C. 10 0 1 9 1 Tweede klasse B. Schoten 12 10 0 2 20 Haarlem 2 14 10 0 4 20 Quick 13 8 1 4 17 Ajax 2 11 5 1 5 11 V. V. G. A. 2 12 5 0 7 10 Catchers 12 4 0 8 8 Z. R. C. 11 3 0 8 4* D. W. S. 11 2 0 9 2" 2 verliesfcunten Derde klasse A. H. H. C. 3 9 7 1 1 15 E. D. O. 3 9 6 1 2 13 E. D. O. 4 10 5 0 5 10 R. C. H. 3 8 3 0 5 6 T. H. B. 1 9 3 0 6 6 Schoten 2 9 2 0 7 4 Derde klasse B. T. H. B. 2 11 8 0 3 16 Kinheim 11 6 3 2 15 R. C. H. 4 11 6 2 3 14 E. H. S. 10 5 0 5 10 E. D. O. 5 10 3 3 4 9 Haarlem 3 11 3 1 7 7 Schoten 3 10 1 1 8 3 De cijfers der innings luiden: H. H. C.: 00 00 0000 0 totaal0 Blauw-Wit: 10420001X totaal 8 R. C. H. op de onderste plaats. Van Eek gaat voor R. C. H. het èerst aan slag. Hij slaat den bal naar den eerste- honkman en gaat uit. Willemse mag wande len, waarna Hoogendijk drie slag krijgt,. Meyer slaat den bal naar den korte-stop, doch door schitterend werk bereikt hij het eerste konk niet. HAARL. KORFBALBOND. Animo—Ready. Secretaris: J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Dedstrij d-secretarisD. ter Haak, Ba- rendsestraat 29. Gespeeld 8 Augustus: Animo-Ready A comb.Nw. Flora-comb. 2—1. Gespeeld 8 Augustus: Animo-Ready B comb.T.H.B. comb. 1.1 Te spelen 16 Augustus: Animo-Ready AT.H.B. I om 7 uur op ons terrein Te spelen 21 Augustus: Seriewedstrijden van O.B.Z.B. te Amster dam-N. Animo Ready I speelt tegen OJS.V. I Oost- zaan, Amsterdam-N. II en H.O.K.-comb. Animo Ready II speelt tegen K.C.N. III Nieuwen en "Amsterdam N, III. Aangemeld als lid de heer J. v. Andel, Allanstraat 76. Bestuursvergadering 19 Augustus te 8 uur Karei van Manderstraat 92. Twaalftalcomm.-vergadering 17 Augustus te 8 uur Anj elierstaat 18. H. K. C. „Haarlem". Secretaresse mej. A. Brakel, Mr. Cornelis- straat 12. Aangenomen als adspirant-lidjonge daine R. Hartog. De secretaresse is met vacantie. Spoedzaken 'e richten aan W. v. Leeuwen Paarlaai'steeg 4. Trainen voor leden Dinsdags- en Vrijdag - avonds van 7—9 uur ;adspiranten Donderdag' van 7—9 uur en Zaterdag van 2—4.30 uur. Voor Onthouding en Sport. Zondag hield de Haarlemsche Hengelaars- vereeniging „Voor Onthouding en Sport", haar jaarlij kschen kaswedstrijd; eens per jaar gaan de leden met hun dames er op uit en dan heeft de groote wedstrijd plaats. Dit jaar ging de rei? per boot door de mooie Zaanstreek naar Purmerend. 's Morgens 7 uur had de afvaart plaats van het N.B. Spaame. Een strijkje had al dadelijk de gewenschte stemming erin en de regen, die den afgeloopen nacht bij stroomen was neer gevallen, hield na korten tijd op, zoodat de deelnemers wat dit aangaat ook niet te klagen hebben gehad. In Purmerend werd het gezelschap opge wacht door enkele deden van de I.O.G.T., met wie gezamenlijk de waterkant werd opge zocht om twee keer een uur te visschen. De vangst viel erg tegen. De controleurs, de hee- ren Reemer en Hamelsveld, bij wie de lei ding van dezen wedstrijd berustte, konden het volgende resultaat vermelden: lste prijs Oudolf (tevens winnaar van het extra prijsje voor het laatste visehje), 2de prijs Calant Jr.. (met de grootste visch)3de prijs Ezemans, 4de prijs Portegies, 5e pr. Ploeg, 6e pr. Linthorst, 7e pr. van Seek, 8e pr. van den Heuvel, 9e pr. Bousema, 10e pr. Calant Sr., lie pr. de Vries, 12e pr. Zonne veld, 13e pr. van Oort, 14e pr. Otter. Op dezen tocht, waarbij o.m. de N.V. en de A.N.G.O.B. door enkele leden vertegenwoor digd waren, kan de vereeniging met genoe gen terugzien. Niet alleen, dat de leden in gezamenlijk ploegverband' enkele genoegelijke uurtjes aan hun geliefkoosde sport zich kon den overgeven, maar de dames hebben tijdens den wedstrijd een prettige wandeling gemaakt terwijl de boottocht heen- en terug door de mooie Zaanstreek er niet weinig toe heeft bij gedragen om de vriendschapsbanden nog meer te verstevigen. Morgenrood. Boveijgenoemde vereeniging hield Zondag een onderlingen wedstrijd op witvisch. De uitslag luidde als volgt: lste prijs H. v. d. Schoot met de grootste en 75 stuks, 2de prijs R. v. d. Aal met 130 stuks, 3de prijs A. van Dijk met 129 stuks, 4de prijs F. SchmidJongbloed, 5de prijs J. Meijer, 6e prijs N. Burggrave, 7e prijs G. v. d. Vlugt, 8ste prijs M. Meiers, 9de prijs R. Rietman. 10de prijs C. Berkhout, 11de prijs J. Ket. 12de prijs G, Vooges, 13de pi'ijs A. v. d. Pol, 14e prijs H. Veen, 15de prijs F. van Werven, 16e prijs H. v. Honschoten, 17de prijs C. Draeck. 18de prijs F. Lourenbufg. Na afloop verzamelen alle leden zich in het clubhuis van den heer A. van4Egmond aan de Zuidpolderstraat waar de voorzitter de pi'ijs- winnaai-s bekend maakte en de piüjzen uit- reikte. Het Witte Paard. Het bestuur van de R.K. Schaakclub „Het Witte Paard" deelt ons mede, dat door de vereeniging op Woensdag 24 Augustus a.s. een propaganda-avond zal woi'den gehouden in café-i-est. „Suisse" aan den Rijksstraatweg. O.a. zullen door eenige spelers uit het eei-ste tiental simultaan-sèances worden ge geven voor de belangstellenden, waaraan eenige prijzen vei'bonden zijn. Het zijn voornamelijk de beginners, die op clezen avond door het bestuur worden uit- ïenoodigd. Het adres van den secretaris luidt thans Atjehstraat 44, Haarlem. DE AFDEEL1NGSVERGADE- RINGEN. Zaterdag hebben de afdeelingen van den K.N.V.B. hun jaarvergadering gehouden. In de vergadering' van Afdeeling I. die te Amsterdam onder leiding van den heer Sajet is gehouden, is geen beslissing genomen inzake het belangrijkste punt, dat op de komende vergadering van den K.N.V.B. behandeld zal worden, n.l. al of geen uitbreiding van de competitie. De vereeniging van westelijke eerste klassers achtte uitbreiding van de competitie niet bezwaarlijk, mits die eerste klasse daarvan verschoond blijft. Wel konden de lagere klassen uitgebreid worden, met afschaffing van de promotie- en degradatiewedstrijden. De afgevaardigden van Alcmaria Victrix bestreed het, dat bij uitbreiding van de eerste klasse het spelpeil zou dalen. De heer Bergvliet bepleitte ook nog uitbreiding van de competitie maar afschaffing- van promotie- en degrada- ti-wedstrijden. Verscheidene zijden van dit vraagstuk wer den in het licht gesteld, maar een vastomlijnd besluit werd er niet genomen. De secretaris, de heer A. Cassée, werd bij acclamatie herkozen. Afdeeling II hield haar vergadering in Den Haag onder voorzitterschap van den heer Jac. F. Lamey. Er bestond voor deze vergadering groote belangstelling. In zijn openingsrede herdacht de heer La mey o.a. die leden, die de afdeeling in het af geloopen jaar door den dood zijn ontvallen. Spr. wenschte Feijenoord geluk met het be haalde landskampioenschap. Als lid van het afdeelingsbestuur werd bij enkele candidaatstelling herkozen het aftre dende lid, de heer W. H. A. Burgwal. Bij de bespreking van die agenda van de bondsvergadering, welke op 2 Augustus in het Kurhaus wordt gehouden, werd o.a. opge merkt, dat de promotieregeling vooral voor de vierde klasse geen bevrediging schenkt. Ge pleit werd voor een afdeeling van 1 eerste, 3 tweede, 6 derde en 12 vierde klasse com petities per afdeeling, met een maximum van 12 vereenigingen per competitie. De voorzitter deelde hieromtrent mede, dat het vraagstuk der competitie-uitbreiding reeds bij een commissie van den K.N.V.B. in stu die is. Van andere zijde uit de vergadering werden bezwaren geopperd tegen uitbreiding van de competities. Vooi'al werd hierbij gewezen op de kans van een verminderd wedstrijdbezoek, dat reeds thans zonder de uitbreiding bestaat. Dit geldt vooral voor de clubs uit de middel moot. Namens de W.E.K. werd medegedeeld, dat men daar wel voelde voor competitie-uitbrei ding, maar niet voor vergrooting van het aantal vereenigingen over het geheele land. De voorzitter zei, een tegenstander te zijn van competitie-uitbreiding, en hij deelde mede dat er een groote kans bestaat op afschaffing- van de promotie- en degradatiewedstrijden. In stemming werd gebracht de wensche- lijkheid van competitie-uitbreiding. De ver gadering sprak zich met 81 stemmen voor en 291 tegen over dit plan uit. HET WESTERKERK TOURNOOI. E. D. O.—Stormvogels (1—1) Dé elftallen waren: E.D.O.: Wille, v. d. Borne, Steffens, Koene, Zandstra, Oomen, Spek, Zaanen, Schijvenaar, Timmerman, Nolet. Stormvogels: Opbergen, Woudenberg, Schelvis, Schoorl, Van Pel, Gerrits, Prins, Bravenboer, Van Dongen, Tol, Kollenberg. Het begin was uiterst kalm. De eerste goede kans kreeg Schijvenaar, doch zijn schot was te zacht, om Hollenberg ernstig te veront rusten. Toen kwam ook Stormvogels wat in den aanval. Snel was het aanvalstempo nog niet, doch een paar ferme kogels van Schoorl toon den, dat de E.D.O.-defensie op haar qui-vive moest zijn. Na dit IJmuider offensief trok Schijvenaar er plotseling tusschen uit. Hij' kwam alleen voor Hollenberg, deze werd door den bal ge passeerd', doch Van Dongen bracht nog red ding. Weer kwam Stormvogels terug. Wouden^ berg speelde handig naar Van Pel en deze gaf aan Wille geen kans (0—1). Geruimen tijd ging nu de strijd vrijwel ge lijk op en neer. Het liep reeds aardig naar de rust toen Timmermans via den paal gelijk maakte (1-1). Pas was de strijd hervat of de Haarlemsche verdediging moest in volle actie komen. Zelfs Wille werd niet met rust gelaten. Door het groote aantal Haarlemscche verdedigers kon den Schoorl c.s. echter moeilijk tot werkelijk goede schoten komen. E. D. O.'s aanval kwam er zoo goed als niet aan te pas mede door het zwakke spel van Oomen en Koene. Het E. D. O.-doel werd nu geducht onder schot genomen. Tegen het einde werkte E.D.O. zich even los. Een fout van Van Dongen werd Stormvogels zelfs bijna noodlottig. Even later schoot Tim mermans uit een gemakkelijke kans naast. In de laatste minuten domineerde Storm vogels weer, doch het bleef 1—1. Stormvogels—Spartaan (4—2) BIJ Stormvogels waren Van Dongen en Schel vis resp. vervangen door Krab en Goedhart. Pas was de bal aan het rollen gebracht, of uit een goeden voorzet van den rechtsbuiten trapte de linksbuiten in het leege doel (0—1). Met goed samenspel naderde de voorhoede van Stormvogels keer op keer gevaarlijk dicht het Spartaan-doel, waar de beide backs ech ter lastig te passeeren waren. Na een fraai door Van Pel genomen corner kopte Wou denberg op mooie wijze in (1—1). Direct hierna vlogen harde schoten van Opbergen en Schoorl rakelings naast den paal. Hoewel'Stormvogels in de meerderheid bleef nam Spartaan weer de leiding, deels door een foutief terugspelen van Gerrits, deels door een niet snel genoeg reageeren van Hollenberg. Weer schoot de linksbuiten in het leege doel (1—2). Ook nu volgde weer een serie IJmuider aan vallen. De Vogels waren echter niet fortuin lijk. Tegen de rust werkte Spartaan zich wat los; toen moest Hollenberg zelfs ingrijpen. Het bleef echter 1—2. Na de rust speelde Prins midvoor en Schoorl spil. Weer waren we blauw-witten direct in den aanval, doch het schieten vlotte ook nu niet. Plotseling deed Spartaan een snellen uitval, waarbij Hollenberg zijn doel verliet. Een he vige doelworsteling ontstond, die eindigde met De Engelsche voetballer Bryn Jones is voor pl.m, ƒ100.000.door Arsenal gekocht van Wolverhampton Wanderers. een penalty wegens hands. Oerlemans schoot dezen hard naast. Dit fortuintje moedigde de Vogels aan. Na zeer handig vrij maken van Woudenberg kopte Goedhart via den onderkant van de lat netjes in (2—2). Geen minuut later kopte Goedhart opnieuw thans uit een hoekschop, liet leder keurig in (3—2). Spartaan gaf zich nog niet gewonnen. Zelfs kreeg Hollenberg het een paar maal zwaar te verantwoorden, doch hij weerde zich goed, Verder dan een ongeldig doelpunt bracht Spartaan het dan ook niet, zoodat Stormvo gels tenslotte zelfs met 4—2 won, toen Prins kort voor het einde nogmaals scoorde. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. SPREEKUUR. Gedurende de maand Augustus wordt geen spreekuur gehouden. Zij, die een onderhoud wenschen, worden verzocht dit schriftelijk aan te vragen. TOETREDEN TOT HET VERBAND VAN DEN H.V.B. Vereenigingen, die tot het verband van den H.V.B. wenschen toe te treden worden verzocht daarvan schriftelijk mededeeling te doen aan het Bestuur van den H.V.B. onder overlegging van een exemplaar van de Statuten en het Huish. Reglement alsmede een opgave van tenminste 35 tot deelname aan wedstrijden gerechtigde leden. JUNIOREN-TOURNOOI OM DEN v. d. AART-BEKER. Het Junioren-tournooi om den v. d. Aart- beker zal worden gespeeld op Zondag 11 September a.s. op de terreinen van het Heemsteedsche Sportpark. Indeeling en nadere gegevens zullen zoo spoedig mogelijk aan de deelnemende vereenigingen worden toegezonden. VRAGENLIJSTEN H.H. SCHEIDSRECHTERS Hoewel de termijn van inzending der jaarlijksche vragenlijsten verstreken is, zijn deze nog niet alle ingevuld terugontvangen. Voor een goeden gang van zaken worden degenen, die zulks tot nog toe verzuimden, verzocht een spoedige terugzending te be vorderen. AANMELDING NIEUWE SCHEIDSRECHTERS. Degenen, die zich voor het a.s. seizoen als scheidsrechter beschikbaar willen stellen, worden verzocht zich schriftelijk aan te melden bij den Secretaris der Scheidsrech- terscommissie, den heer N. J. Twisterling, Badhuisstraat 24, Haarlem. Aanvragen van personen, die den 35- jarigen leeftijd hebben bereikt, kunnen als regel echter niet in behandeling worden genomen. Zij, die aan het einde van het vorig sei zoen een verzoek tot toetreding hebben ingediend, behoeven dit nu niet te herhalen, Geeft U spoedig op VERGADERING MET H.H. SCHEIDS RECHTERS. Op Woensdag 18 Augustus a.s., des nam 8.30 uur, zal in Hotel „De Leeuwerik", Kruisstraat 3032 te Haarlem een vergade* ring met de H.H. Scheidsrechters worden gehouden, o.a. tot het opmaken van een aanbeveling drietal leden van de Scheids- rechterscommissie. Schriftelijke convocatiën zijn inmiddels verzonden. Op dezen datum zal des avonds te 8 uur, eveneens in Hotel de Leeuwerik, een vóór bespreking worden gehouden met alle K.N.V.B.-scheidsrechters, die bij den H.V.B, zijn aangesloten. Hierbij zal de Heer J. J. F. van Gessel, Secr. van de A'damsche subcomm. der Scheidsreehterscommissie van den K.N.V.B. mede aanwezig zijn. ROYEMENTEN. Opgeheven is het royement van P. Bruis- schaart, Piet Heinstraat 80 te IJmuiden, uitgesproken, door V.S.V. en gepubliceerd in het O.O. van 31 Januari 1938. OVERSCHRIJVINGEN. Verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zullen slechts in behandeling worden genomen, indien belanghebbende als lid bij den H.V.B. voor het loopende seizoen is ingeschreven en bij de aanvrage wordt overgelegd een verklaring van het Bestuur der nieuwe vereeniging, dat hij volgens de bepalingen van het reglement dier vereeniging als lid is aangenomen. AANVRAGEN. De navolgende verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zijn ingekomen. Bezwaren tegen inwilliging van het ver zoek moeten binnen zeven dagen na neden, schriftelijk en met vermelding der bezwaren ter kennis van het Bondsbestuur worden gebracht. No. 951 J. L. de Nieuwe, wonende te Haar lem, Hofdijkstraat 38, van D.10- naar Telefonia. 952 A. C. Pieke, wonende te Haarlem. Tetterodestraat 100, van D.I.O. naar Telefonia. 953 C. Poldervaart, wonende te IJmri" den, Enschedestraafc 17 zw., WA Stormvogels naar Waterloo.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8