runciman confereert met henlein. D' Dickieslaateen raad in den wind De maatregelen tegen Joodsche artsen in Duitschland. VRIJDAG 19 'AUGUSTUS 1938 Sudeten-Duitschers tot compromis bereid. Drie punten zouden echter eerst door Praag aanvaard moeten worden. PRAAG, 13 Augustus. Hedenmiddag om half vier is tusschen Konrad Henlein en Run- ïman een gesprek „onder vier oogen" i ;;l An oon trronf. tor begon- n terwijl de politie een groot terrein om het slot Rothenhaus bij Komotau had afge- wt Voordien had men zich kort na de aan komst van Henlein en zijn begeleiders aan tafel gezet waarbij gesprekken van algemeenen aard werden gevoerd. Daarna trokken Run dman en Henlein zich terug, terwijl Frank en Kundt niet hun gastheeren, ide prinsen Hohen- lohe, een wandeling in de omgeving van het slot maakten. De ontmoeting was door de betrokken per sonen in de grootste stilte voorbereid, ten- pinde een ongestoorde uitwisseling van gedac- ten tusschen Runciman en Henlein over de kritieke punten betreffende het nationalitei- tenvraagstuk mogelijk te maken. Met opzet werd een afgelegen plek voor de ontmoeting eekozen, daar men vreesde, dat indien de be sprekingen te Praag, Asch of in een andere staid zouden plaats hebben, dit aanleiding zou kunnen zijn tot betoogingen. Ofschoon het hier slechts een eerste bijeenkomst betreft, is men in politieke kringen alhier algemeen van meening dat de beteekenis verre een formeele eerste bespreking overtreft. Het onderhoud van Runciman en Henlein was na twee en een half uur, kort vóór 6 uur 'S avonds beëindigd. Lord en Lady Runciman en bun begeleiders keerden daarna naar Praag terug. Ook Henlein verliet Rothenhaus, terwijl zijn begeleiders Kundt en Frank op het slot bleven. Drie voorwaarden. Henlein zou drie punten genoemd hebben, waarin de regeering zou moeten toestemmen alvorens eenige effectieve onderhandelingen in de toekomst zouden kunnen worden opge nomen. Deze drie punten zijn de volgende: Ten eerste: locaal zelfbestuur zou een integraal deel van de onderhande lingen moeten vormen. Ten tweede: Er zou een overeen stemming wat betreft de voornaamste punten moeten worden bereikt, alvo rens :ot het uiteindelijk discuteeren van bepaalde onderwerpen zou worden overgegaan. Roosevelt belooft Canada steun in geval van gevaar. Amerika als „citadel van beschaving", President Roosevelt. President Roosevelt is Donderdag in de universiteit te Kingston honoris causa gepromoveerd tot doctor. Bij deze gelegenheid heeft hij een rede voering uitgesproken, waarin hij o.a. zeide: „De Vereenigde Staten zullen niet werkeloos terzijde staan wanneer een overheersching van Canadeesch grondgebied door eenig ander rijk mocht dreigen". De president legde er den nadruk op, dat beschaving en opvoeding haar invloed deden gelden over de internationale grenzen heen, waaraan hij toevoegde: „Wij kunnen onze bienschen niet verhinderen opvattingen te hebben ten opzichte van gewelddadigheid, ondemocratische straffe organisatie, ellende toegebracht aan hulpelooze volkeren en sncendingen van aanvaarde individueele rech- ten. Uiteindelijk beheerschen deze opvattingen de politiek des lands. Sprekende over de recente oorlogsangst en de uitwerking daarvan op de geheele wereld, zeide Roosevelt: „Wij in Amerika leven niet langer op een verafgelegen continent, waarheen de geluiden van overzeesche contro versen geen belang of nadeel kunnen voeren, ïn plaats.daarvan zijn wij in Noord- en Zuid- Amerlka een voorwerp van overweging ge worden voor ieder propagandabureau en voor lederen generalen staf aan den anderen kant yan de Oceaan. De groote uitgebreidheid onzer hulpbronnen, de kracht van onzen handel en de kracht onzer menschen hebben ons ge maakt tot een factor, van levensbelang in den wereldvrede, of wij dit willen of niet. Geluk kig kunnen gij (Canada) en wij", aldus voeg de Roosevelt hieraan toe, „met heldere oogen deze mogelijkheden bezien, besluiten de geen voetpad ononderzocht te laten en geen techniek onontwikeld, welke, wanneer onze verwachtingen verwerkelijkt worden, kunnen bijdragen tot den wereldvrede. Zelfs wanneer deze verwachtingen teleurgesteld worden, kunnen wij elkander op dit halfrond «nminste de verzekering geven, dat wij een krachtige citadel zullen blijven vormen, waar de beschaving onverzwakt kan bloeien". Ten derde: Het Duitsche deel der be volking zou uitdrukkelijk als gelijk waardig met de Tsjechen in het be heer van den staat moeten worden er kend en niet ais een minderheden- groep met minder rechten. Hitier en Goerin» ontvangen generaal Vuillcmin. Lord Runciman. Volgens zegslieden der United Press zou Henlein een aanduiding hebben gegeven, dat er mogelijkerwijze een compromis bereikt zou kunnen worden, altijd indien de Tsjechische regeering deze drie punten bij voorbaat ac cepteert. Dit zou echter niet beschouwd moe ten worden als een verzwakking van Henlein's partij in diens aandringen op de acht eischen van Karlsbaddoch slechts als een wenk. Ook zou Henlein er op hebben gewezen dat de regeering zijn memorandum vaai 7 Juni, dat uit 14 punten bestaat, geheel over het hoofd heeft gezien ofschoon hij beweerde dat hij een „bruikbare modus operandi voor zijn 8 punten van Carlsbad" heeft aangeboden. De mantel van ondoordringbare geheimzin nigheid, waarmede de overheid de resultaten van de conferentie omhult, is de oorzaak van alle soorten van pessimistische geruchten, die vanavond in Praag de ronde doen, voorname lijk in verband met de manoeuvres in Duitsch- land. Doch zelfs de meest pessimistische waarne mers gaven toe, dat „Runciman als een garant voor den vrede in Centraal Europa wordt be schouwd zoolang hij hier blijft en dat hij zijn uiterste best zal doen om een oplossing te vinden". In verband hiermede wordt er in interna tionale kringen op gewezen dat èn de Sudeten Duitsche Partij èn de regeering alles zullen doen ten einde welke verantwoording voor een formeele ineenstorting ook, te vermijiden. (United Press). „Catastrofe als de wereldoorlog mag niet herhaald worden", verklaarde de generaal. Hitier heeft gistermiddag den chef van den generalen staf van het Fransche luchtwapen, generaal Vuillemin, ontvangen. Het onder houd duurde drie kwartier. Des morgens was de generaal, tezamen met generaal d'Astier en de overige leden van zijn gevolg, vergezeld door den staatssecretaris der luchtvaart, vliegergeneraal Milch en generaal majoor Udet naar Maagdenburg gevlogen. Na een korte rondrit over het terrein der vlieger- school werden de Junkers-motorenfabrieken bezichtigd en de Junkersvliegtuigfabrieken. Des middags was generaal Vuillemin de gast van Goering op Karinhall. Aan het dejeuner, dat den gast hier werd aangeboden, zaten aan de Fransdhe ambassa deur en de Fransche militaire attachés, be nevens van Duitschen kant generaal Milch en generaal majoor Udet. Na het dejeuner onderhielden Vuillemin en Goering zich met elkander. Goering bood den Franschen gast zijn portret met opdracht aan. Voorts heeft Goering, bij wijze van ant woord op het gebaar van Vuillemin, die den piloten van den Condor het insigne wan Fransch militair vlieger op de horst had ge speld, den vliegerofficieren, die Vuillemin be geleidden het insigne gegeven van Duitsch militair piloot. Des avonds vond in het Haus der Flieger te Berlijn een receptie plaats, waarbij generaal Mildh de gasten namens Goering welkom heette. „Reeds op den eersten dag van uw bezoek", zoo zeide hij, „heb ik de overtuiging gekregen, dat er een hartelijk contact is tot stand gekomen, dat zonder twijfel nog ver sterkt zal worden". Hij huldigde generaal Vuillemin als den beroemdsten Franschen vlieger uit den wereldoorlog en zeide ten slotte, dat de Duitsche luchtmacht hem de blijken wenschte te geven van haar bewon dering en respect. In zijn dankwoord voor de harte lijke ontvangst sprak generaal Vuille min over toenadering tusschen beide volken, die vroeger vijanden waren. Verstand en hart, zoo zeide hij. zijn het er over eens, dat een catastrofe als die van den wereldoorlog zich niet dient te herhalen. Fransche regeering treft maat regelen tegen de valutazwendelaars Verscheidene vreemdelingen over de grens gezet. De Fransche minister van binnenlandsche zaken heeft bekend gemaakt, dat hij in het kader van de „zuivering" van den geldhandel besloten heeft tot het uit het land zetten van verscheidene vreemdelingen, die op een on toelaatbare wijze wisselkantoortjes beheerden. Achttien handelaars zijn verder ter verant woording geroepen wegens het verhandelen van goud of buitenlandsche deviezen tegen ontoelaatbaren koers. Aardappelsoort, die doodelijk is voor den Coloradokever. Proefneming echter nog in eerste stadium. Tijdens het internationale entomologen- congres te Berlijn is een uitvoerige discussie gehouden over de bestrijding van de aard appelkever door middel van internationale samenwerking. Aangezien op grond van tal van proeven in verschillende landen, met na me in Frankrijk, is gebleken, dat zekere aardappelsoorten voor den Coloradokever ver giftig zijn, werd zoo lezen wij in de Tel. voorgesteld om naast een intensieve be strijding van den kever door middel van af- weermaatregelen vernietiging door inzame len, bespuiten der planten met gifstof) te streven naar het kweeken van die aardappelsoorten, waaraan de Colorado kever vanzelf te gronde gaat. Dr. Sellke van het instituut te Berlijn deelde mede, dat reeds aardappelsoorten gekweekt zijn waar de Coloradokever niet tegen kan. Het is echter nog niet zeker of de eigenschappen van deze aardappelplant, welke door middel van kruising is verkregen, ook na de eerste generatie zijn voor den Coloradokever schade lijke eigenschappen behoudt. Het is duidelijk, dat deze proefnemingen en toekomstplannen op het oogenblik nog in een aanvangsstadium zijn. In de eerste plaats dringt zich de vraag op, of de gekruiste aardappelplant wel even goede aardappelen voortbrengt als de tot nu toe gangbare soort. En dan moet afgewacht worden niet alleen of de door kruising verkregen plant zijn voor den Coloradokever vergiftige eigenschappen behoudt, doch ook of de Coloradokever daar aan niet went. Aanslag in de internationale nederzetting te Sjanghai. Chef der Chineesche geheime politie gearresteerd. Te Sjanghai is gisteren een aanslag ge pleegd op den chef der Chineesche geheime politie der internationale nederzetting, Loe Lien Klei. ESr werden ongeveer 20 schoten door verscheidene personen op hem gelost. Door zes schoten werd de man gedood. Loe Lien Kwei achtte men verantwoordelijk voor de arrestatie van een aantal terroristen. Zullen de jonge „rein-arische doktoren hun ervaren collega's kunnen vervangen? Moreeie sleun uit Italië. Engelsche vrijwilligersptan wordt te Burgos als een stap vooruit beschouwd. Spaanschc tegenvoorstellen moeten het ontwerp meer levensvatbaarheid schenken. Hoewel officieele kringen te Burgos volstrekt weigeren den inhoud bekend te maken van het antwoord der re geering-Franco op het plan tot te rugtrekking der buitenlandsche vrijwil liigers, verzekeren zij toch, dat het ant woord bewijs levert van een werke- lijken geest van ver-zoening en een wil tot doeltreffende samenwerking voor den Europeeschen vrede. den wettigen handel der neutrale landen binnen het kader van ernstige garanties. Het plan van het Londensc-he comité biedt het ongemak niet aangepast te zijn aan de wer kelijkheid en het Spaansche voorstel, zoo zegt men verder strekt tot een levensvatbaarder maken van het ontwerp. Men meent ook te weten, dat het antwoord in het licht stelt, dat het nationale Spanje, dat strijdt vóór de onafhankelijkheid van het land, nooit eenig voorstel zal aanvaarden, dat nadeel kan toebrengen aan zijn souvereini- teit. Om een behoorlijk oordeel over het Spaan sche antwoord te vormen, zoo verklaart men tenslotte, moet men niet uit het oog verlie zen, dat het voorgestelde plan toegepast moet worden door verschillende landen, welker sympathieën openlijk uitgaan naar de re geering. In welingelichte kringen te Burgos wijst men op het positieve karakter van de voor stellen, die in het antwoord worden gedaan. Dit antwoord, zoo zegt men, gaat de grenzen te boven van den oorlogstijd en de voorstel len zullen, wanneer men ze aanvaardt, een werkelijke verlichting brengen aan het lot dei- burgerbevolking en een waarborg geven aan BERLIJN. Augustus. (Speciale correspondentie). E practische beteekenis van de as Rome-Berlijn begint zich te mani festeeren op een wijze welke aan duidelijkheid niets meer te wenschen overlaat. Zij wordt niet slechts demonstratief onderstreept door het afleggen van min of meer officieele bezoeken, zij beperkt zich niet langer tot het uitwisselen van hartelijke tele grammen bij elke gelegenheid, welke hiertoe direct of indirect aanleiding schijnt te geven zij komt thans ook in de gelijktijdigheid tot uiting, waarmee door beide staten een pro bleem in behandeling genomen wordt, waarbij vrijwel de gansche overige wereld betrokken het Jodenvraagstuk. Met dikke letters kon men het een week ge leden op de voorpagina der kranten gewaar worden De Joden worden in Italië geteldEn de opgetogenheid, waarmee men dit bericht bracht, onthult als het ware de verzuchting: we krijgen dus tóch gelijk! Want in de felheid, de hardnekkigheid en de doortastendheid van zijn anti-semitische beweging stond het na- tionaal-socialistische Duitschland tot dusver vrijwel alleen. Ma-ar nu kwam Duitschland's eerste en belangrijkste bondgenoot sedert den oorlog maatregelen aankondigen, welke op het Vaticaan weliswaar geen weerklank vonden, maar met te meer instemming in de Wilhelm- strasse werden begroet. „Toevallige gelijktijdigheid". De moreeie beteekenis van Mussolini's aan gekondigde actie wordt terdege onderstreept en men herinnert eraan, dat de Duce reeds in 1919 het Jodenvragstuk heeft aangesneden. Het bleef weliswaar sedertdien in de lucht zweven, omidat er belangrijker problemen waren, welke om een oplossing riepen, doch thans, negentien jaar later, zijn ook in Italië de Joden aan de beurt gekomen. Wij weten niet, of wij hier met een „toe vallige gelijktijdigheid" te doen hebben, maar in ieder geval frappeerde ons het feit, dat reeds enkele dagen later ook te Berlijn een nieuwe actie tegen de Joden werd aangekondigd. Zoo als bekend, heeft men aan alle Joodsche ge neeskundigen over heel Duitschland., dus ook over her voormalige Oostenrijk de approba tie, dat wil zeggen de vergunning tot het uit oefenen van het beroep, definitief ontnomen. In het gansche Rijk worden door deze plot selinge. en opvallend snel doorgevoerde ver ordening 4220 professoren, deskundigen en geneesheeren getroffen, ongeveer 8 procent van het totale aantal doktoren. Alleen te Ber lijn telden wij nog 1561 particuliere Joodsche artsen en 816 busdokters, die wegens hun ver diensten tijdens den oorlog waren gehand haafd. Maar ook zij moeten er thans aan ge- looven, want, zoo vertelt dr. Grote ons in het „Deutsche Aertzeblatt". Joden mogen zich in géén geval meer-arts noemen, dus ook de wei nigen niet, die in de groote stede-n hun zieke rasgenooten in behandeling mogen nemen, En deze uitschakeling van het Jodendom, aldus dr. Grote, wordt voor alle tijden gegarandeerd! Moeilijk stellen van de vraag, of er niet een groot ge brek aan ervaren doktoren zal ontstaan en ox het volk. speciaal de bevolking der groote ste lden. voorshands niet aangewezen zal zijn op de medische hulp van opvallend jeugdige en dus weinig ervaren medici? Voornoemde dr. Grote schijnt het stellen van zulke en soortgelijke vragen voorzien te hebben, want in een krantenartikel legt hij ongevraagd de plechtige verklaring af, „dat de geneeskundige verzorging der bevolking abso luut toereikend gegarandeerd wordt." hij her innert aan een teveel van jonge artsen en ver zekert, dat ide opvolgers der thans uitgescha kelde Joden over voldoende ervaring beschik ken. Een nauwkeurige principieele regeling omtrent de aanvulling der thans ontstane leemten geeft hij echter niet en wij vragen ons af, of de patiënten, die sedert eenige jaren gewend waren aan de behandeling van een ervaren Joodschen arts, erg in hun schik zullen zijn, als deze plotseling vervangen wordt door een jeugdigen arts, idie eerst elk lastig geval moet nagaan, wil hij de behande ling van zijn Joodschen voorganger begrij pen! Gebrek aan ervaring. De Vereeniging van Busdokters denkt daar anders over. Zij begroet de kans, welke plot seling aan zoovele jonge artsen wordt geboden, met vreugde en zij verklaart zich bereid, om hen bij het inrichten van hun woning finan cieel behulpzaam te zijn. Zoo heeft men bij voorbeeld alleen te Weenen sedert den An schluss reeds 150 „deutschblütige" dokters aan een vaste practijk geholpen. Met hetzelfde systeem zal men nu ook wel in het „Altreich" aan het werk gaan. Voor arme, jeugdige artsen, die veelal als assistent in een of andere parti culiere kliniek voor weinig geld veel werk moesten doen, is dat een prettige verrassing, want geheel onverwacht worden zij zelfstan dig, kunnen zij hun talent ontplooien en bo vendien hun individueele neigingen eindelijk verder ontwikkelen. Maar voortreffelijk talent, goede wil en ijverige studie leveren nog geen ervaren dok ter op. Deze is op persoonlijke rijpheid aan gewezen en wie de uitwerking van den „Um- sturz" van 1933 in de groote ziekenhuizen te Berlijn heeft meegemaakt, die weet, dat vele ervaren Joodsche geneeskundigen vervangen werden door jonge Duitsche collega's, die wel over den goeden wil, maar niet over het prac tische initiatief konden beschikken, dat in zulke groote ondernemingen op een gegeven moment voor de patiënten den doorslag geeft! In het nationaal-socialistische Duitschland zoo verzekert dr. Grote ons, wil iedere Duitscher door een Duitschen dokter behan deld worden. Maar zoo meenen wij te weten een belangrijk deel van dit volk is ook vijf, zes jaar na de omwenteling nog steeds niet gewonnen voor het rassenvraagstuk. Het gezonde volksgevoel erkent, dat er ook onder de Joden waardevolle menschen zijn en dat er speciaal onder de Joodsche geneesheeren vele humane mannen zijn, wier gevoel van ver antwoordelijkheid en bereidwilligheid om an deren met hun ervaring van dienst te zijn in geen enkel opzicht onderdoet voor het plichts besef van zijn „rein-arischen" vakgenoot. (Nadruk verboden). e vragen. De Joodsche arts, idie zijn approbatie ver liest. maig ook niet als heelmeester of wonder dokter optreden, zoodat er vooral voor den be jaarden geneesheer vrijwel geen mogelijkheid meer overblijft om ook maar een bescheiden stukje brood te verdienen. Door deze verorde ningen worden in de eerste plaats de Jood sche busdokters zwaar getroffen, want zij hadden hun exceptioneele positie voornamelijk te danken aan het feit, dat zij als frontstrij ders of geneesheer in een hospitaal hun per soonlijken moed bewezen hadden. Verschil lende van hen dragen het IJzeren Kruis eerste klasse in hun knoopsgat en het moet hen, die geen kans hebben gezien Duitschland bij tijds te verlaten, bitter stemmen, wanneer zij zich thans als overbodig en onbruikbaar be handeld gevoelen. Het plotseling uitschakelen van alle Jood sche geneesheeren en deskundigen leidt tot het ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC En plotseling kwam het monster te voorschijn, recht voor de nieuwsgierige gezichten van Dickie en Snorretje. Dickie slaakte een angstkreet, maar Snorretje kon geen geluid uitbrengen, zoo was hij geschrokken. Maar eindelijk vond hij zijn spraakvermogen toch terug. Laten we de beenen maar nemen, Dickie! fluisterde hij, ter wijl hij voortdurend naar het monster keek. —Oppassen is nu de boodschap! Kalm aan dan. Snorretje, fluisterde Dickie terug. Kalm aan, dat het monster niet schrikt óf kwaad wordt. Owee, ik zou zeggen, dat het al te laat is Het monster kwam nu met zijn leelijken kop bijna heelemaal het water uit en de twee vrienden trachtten zoo gauw mogelijk bij de riemen te komen. Ik houd niet van die monsters! zuchtte Dickie, terwijl ze als razenden naar den kant roeiden. Maar het monster kv/am hen na! En hoe harder de twee jongens roeiden, hoe harder het ondier ging zwemmen. Roeien, Dickie, anders gaan we er aan! brulde Snorretje, toen het monster vlak naast de boot was. PROGRAMMA ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1938. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Ber.) 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continu-bedrijven. 12.00—1.45 Gramofoon muziek. (Om 12.16 Ber.) 2.00 De Ramblers (opn.) 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Reportage. 3.30 VARA-orkest en gramofoonmuziek. 4.30 Esperanto-Uitzending. 4.50 Gramofoonmu ziek. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 „Filmland". 7.30 8.00 Causerie .Wondergeloof en Wonderver halen". 8.05 Herhaling SOS-Berichten. 8.07 Berichten A. N. P., VARA-Varia. 8.20 VARA- orkest. 9.00 Toespraak en gramofoonmuziek, 9.15 Esmeralda-septet en solisten. 10 30 Be richten A. N. P. 10.35 Accordeon-sextet. 11.00 —12.00 Revue-operette „Het Witte Paard" (opn.). HILVERSUM n, 301,5 en 415,5 M. KRO "Uitzending. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Ber.) 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melo- disten en solist. (Van 1.001.20 Gramofoon muziek en om 1.15 Berichten). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-orkest. 3.00 Kinder uur (Om ca. 4.00 Berichten). 4.00 Vervolg KRO-orkest. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Ver volg KRO-orkest. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmu ziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Cau serie „De Jonge Wacht als moderne Jeugd beweging". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P., Mededeelingen. 8.15 Over peinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Gra mofoonmuziek. 9.00 Revue programma. 10.00 De KRO-Melodisten en solist. 10.30 Berich ten A. N. P. 10.40 Sportrevue. 10.35—12.00 Gr amo f oonpl at eh DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.45 Sportreportages, af gewisseld met gramofoonmuziek. 6.20 Berich ten. 6.45 Sportreportage. 7.00 Sportpraatje. 7.15 Pianovoordracht. 7.50 Orgelspel en zang. 8.20 Variété-programma. 9.20 BBC-Theater- orkest. 10.00 Berichten. 10.25 Causerie „Cap tured by Cannibals". 10.40 Viool en piano. 11.1512.20 Billy Cotton en zijn Band. RADIO PARIJS, 1648 M. 8.10, 9.00, 10.10 Gramofoonmuziek. 12.35 Bailly-orkest. 2.20 Gramofoonplaten. 3.20 Piano voordracht. 4.05 en 5.05 Gramofoonmu ziek. 6.05 Mandoline-voordracht. 6.20 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.55 Zang. 8.50 Radiotoo- neel. 9.30 Variété-programma. 10.25 Sympho- nie-concert. 11.20—12.50 Van de Walle's dans- orkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Erich Schnei- dewind's orkest. 8.50 Omroepschrammelen- semble. 12.20 Omroep-Amusementsorkest. 2.30 Gramofoonmuziek. 4.20 Gevarieerd con cert. 6.20 Militair orkest. 7.30 Omroepdans- orkest. 8.30 Westmark-orkest Aken, en so list. 10.50 Will Glahe's orkest en het Walter Raatzke -kwintet. 12.20—3.20 Nachtconcert. DEÜTSCHLAN'DSENDER. 1571 M. 7.20 Opera „Fidelio". In de pauze's: Berich ten en Sportreportage. 10.25 Berichten. 10.40 Sportreportage. 11.05 Berichten. 11.20—2.20 Omroepdansorkest en solisten. Van 1.15—1.28 Tijdsein.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9