H jfrgftt Ik't ji* Get HET SPORTGESPREK De spanning bereikt baar hoogtepunt. Het wereldkampioenschap op den weg te Valkenburg Een zwaar parcours met een scherpe stijging Het fiasco van de vijfde tstmatch Wooderson en LovelockDe neger boksers houden vijf wereldrecords Drievoudig succes van ArmstrongWie is de snelste mensch op eigen kracht Armstrong's prestatie is des te merkwaardi ger, omdat hij zijn drie titels binnen één jaar behaalde. In October 1937 overwon hij den vedergewicht Pete Sarron door knock-out in de zesde ronde, in Mei 1938 moest de weiter- gewicht Barney Ross het onderspit delven en thans werd Ambers het kind van de rekening. Met Joe Louis (zwaargewicht) en John Henry Lewis (half zwaargewicht) beheerschen de negers dus momenteel de situatie in de bokswereld WAT is de grootste snelheid, door den mensch „op eigen kracht" bereikt? Zon der twijfel zullen velen denken, dat Jesse Owens den palm wegdraagt, want deze sprinter legde de 100 M. af in 10 1/5 sec. Voorts heeft de wielrenner Arie van Vliet bij de tij drace ter gelegenheid van de Olympische Spelen te Berlijn den kilometer in 1 minuut 12 sec. ge reden, terwijl het uurrecord op de fiets ten name van den Franschman Archambaud staat met meer dan 45 kilometer. Natuurlijk geeft het rijden achter den motor den wielrenner extra-voordeel, daar de zuiging en de beschutte plaats achter den rug van den gangmaker hem in staat stellen grootere snelheden te bereiken. Desondanks is het de stayer, wiens spierkracht en uithoudingsver mogen hoofdzaak zijn en daarom mag het record van Leon Vanderstuyft hier niet ont breken. In September 1928 reed deze Belgische stayer in één uur niet minder dan 122.8 K.M. DRIE TEGENSTANDERS VOOR VAN VLIET. V.l.n.r. Micïicird, Richter en Scherens, die aan de wereldkampioenschappen te Amsterdam deelnemen. -et tien kilometer lange circuit van Valkenburg, waar op 3 en 4 Septem ber a.s. het wereldkampioenschap wordt verreden is ongetwijfeld een zwaar en heuvelachtig parcours, waarin de be klimming van den Cauberg de grootste moei lijkheid vormt. Zooals bekend is de wensch van het congres der U. C. I. geweest om de wereld kampioenschappen niet meer op vlakke wegen te doen verrijden en zal de titelrit te Kopen hagen in '37 voorloopig de laatste zijn geweest op°een niet-geaccidenteerden weg. Want ook het circuit van Varese, waarop in 1939 de wereldtitel zal worden verreden, is verre van vlak. Het lijkt integendeel veel op dat van Valkenburg, al is het bijna vier maal zoo groot. De amateurs moeten op 3 September 17 ronden afleggen, de professionals een dag later 27. Indien men aanneemt, dat de gemiddelde snelheid tusschen de 34 en 35 K.M. zal liggen, duurt de wedstrijd der amateurs vijf urn- en die der beroepsrenners ruim zeven uur. Dat de U. C. I. den afstand voor de profs, op 270 in plaats van 300 K.M. bepaalde, vindt zijn oor zaak voor een belangrijk deel in het feit, dat anders de wedstrijd te lang zou duren. De breedte van het wegdek is overal meer dan zes meter, wat ruim voldoende mag wor den geacht voor het aantal deelnemers in heide wedstrijden. Hier en daar- bestaat het oppervlak uit steenen, b.v. op den Cauberg; er zijn groote stukken bitumenweg en voorts grintwegen, welke geen al te groote moeilijk heden voor de renners zullen opleveren. In 1937 en ook dit jaar zijn op hetzelfde circuit de Nederlandsche kampioenschappen gehou den. Hierbij zijn ongeveer 200 renners tegelijk gestart en toch vond er geen valpartij van eenige beteekenis plaats. Daarbij komt nog, dat het aantal deelnemers bij de wereldkampioenschappen veel geringer zal zijn, n.l. ongeveer 60 bij de amateurs, ter wijl er op Zondag 40 man bij de profs, aan den start komen. Gevaarlijk is dit circuit dus geenszins, maar wel moeilijk. Het bevat im mers een 1V2 K.M. lange berghelling, waarvan de stijging ongeveer 11 procent bedraagt. Die beklimming van den Cauberg begint midden in het dorp Valkenburg en eerst bij het ge hucht Vilt hebben de renners het hoogste punt bereikt. Van Vilt gaat het langzaam da lend naar het dorp Terblijt. Na eenige scherpe bochten komen de renners in het dorp Berg, waar zij de scherpste daling, den Geulemer berg, vinden om tenslotte met zeer flauwe stij gingen Valkenburg wëer te bereiken. Indien de renners dit parcours 5 of 10 maal zouden moeten rijden, zou het niet zoo zwaar zijn, maar 27 maal den Cauberg op en even- vele keeren den Geulemerberg af is zeker zwaar. Juist dat telkens herhalen van den korten, maar zwaren klim zal sloopend werken op de krachten van menigen renner. Niet slechts op de klim- en afdalingscapaciteiten zal het hier aankomen, doch het moreel zal ook een be langrijke rol spelen, veel grooter dan menig een denkt. En de winnaar zal zijn wereldtitel werkelijk verdiend hebben, al zal natuurlijk de geluksfactor een rol spelen. Lekke banden zullen slachtoffers maken en machinedefecten zullen waarschijnlijk menigen renner uitscha kelen. Voor de verzorging der renners is al'les in orde gebracht; er is een ravitaillement boven op den Cauberg, waar voedsel en materiaal ter beschikking zijn, terwijl onder aan den Geulemerberg een tweede materieel-post is gevestigd. Ongetwijfeld zullen tienduizenden toeschou wers getuige zijn van deze moeilijke en lange races om den wereldtitel. DE vijfde testmatch is qua krachtmeting een totale mislukking geworden, niet al leen door de afwezigheid va.n den Australi- schen fastbowler Mc.Cormiek en de verwon dingen van -Bradman en Fingleton, maar ook en vooral door den verkeerden opzet. Het vaststellen van een wedstrijd zonder tijdgrens komt het cricket als sport noch als kijkspel ten goede te minder wanneer 't op een wicket wordt gespeeld dat zoodanig geprepareerd is. dat het meer op een stuk marmer dan een strook gras lijkt. Engeland's fantastisch totaal van 903 voor 1, waarvan het scoren de tegenpartij ge durende 2 3/4 dag in het veld hield, mag dan al een record zijn, afgezien van de prestaties van Hutton en Leyland kan men het moeilijk anders dan een veiligheidsmanoeuvre be schouwen, waarbij de gedachte voor zat, ten koste van alles een nederlaag onmogelijk te hiaken. Dat de batsmen het zelfs op den der den dag niet aandurfden, op dit gemakkelijk ticket tegen een uitgeputten aanval eenig risico te nemen, was ongetwijfeld een tactiek die een team, dat het beste cricket ter wereld heet te vertegenwoordigen, onwaardig was. i Dat die tactiek volkomen misplaatst was werd I door de frissche, vroolijke innings van wicket keeper Wood, die in korten tijd 53 runs bijeen sloeg, bewezen. Voor de karakter-eigenschappen die, naast zijn capaciteiten als batsman, Hutton in staat stelden zijn recordscore te maken, moet men het volste respect hebben, niettemin is het billijk er op te wijzen, dat, waar Hutton ruim 13 uur noodig had voor zijn 364 runs, Bradman in 1930 in 6 1/4 uur 334 punten scoorde. Eén ding is zeker, cricketmatches zonder een tijdsgrens zijn althans in Engeland uit den booze. lOTOEWEL de kleine Engelsche athleet Syd- ^-^-ney Wooderson er thans ook in geslaagd is, behalve het mijlrecord, dat over de halve mijl (8041/2 Meter) en de 800 meter op zijn naam te brengen, .staat het wereldrecord, door den Nieuw Zeelander Jack Lovelock, op de 1500 M. gevestigd, nog onaangetast. In de finale van de 1500 M. op de Olym pische Spelen te Berlijn liep Lovelock tegen de sterkste loopers. ter wereld den afstand in 3 min 47 4/5 sec. en hij behaalde zijn zege volgens een vooraf bepaalde tactiek. Aanvan kelijk liet hij zich door zijn rivalen gangmaken., waardoor hij uit den wind bleef en zijn krach ten spaarde voor het moment, waarop Cun ningham en Beceali'den eindspurt inzetten. In een onderdeel van een seconde had Love lock hun plan doorzien en verijdeld; in een pijlsnel tempo ging hij er tusschen uit en wist dezelfde snelheid tot de finish te bewaren. Zijn overwinning was derhalve evenzeer aan tactiek, als aan snelheid te danken en daarom moet men zijn prestatie veel hooger aanslaan dan die van Wooderson, die in een speciaal gearrangeerde handicap-race, waar niets van afhing en wat de omstandigheden betreft, niet vergeleken kan worden met een Olympische finale, bovendien nog het voordeel had van een extra-prikkel om zijn tegenstanders met voorgift in te halen. Bijna was hem dit noodlottig geworden want hij legde de eerste ronde twee seconden te snel af, waardoor hij in de tweede en laat ste ronde slechts door een uiterste krachts inspanning binnen het bestaande record van den Amerikaan Robinson wist te komen. y IJF van de acht wereldtitels in het boksen zijn in het bezit van negers, drie staan op naam van Henri Armstrong, die onlangs het lichtgewicht-kampioenschap veroverde door Lou Ambers op punten te verslaan. Het is tot dusverre in de geschiedenis der boks- sport nog nimmer voorgekomen, dat een bok ser tegelijkertijd wereldkampioen in drie ver schillende gewichtsklassen was. De destijds bekende Mickey Walker hield een tijdlang de midden- en halfzwaar-ge- wichttitels, Georges Carpentier was wereld kampioen halfzwaargewicht, toen hij in 1921 een dappere poging deed om Dempsey van diens troon te stooten, maar een drievoudig succes is tot nu toe slechts in nationale kam pioenschappen bereikt, o.a. door den Engelsch- man Len Harvey. CRICKET. Haarlem heeft niet veel kans tegen H.C.C. 2. ROEIEN. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. MILAAN, 25 Augustus (A.N.P.) Op de on derscheidene nummers van de Europeesche roeikampioenschappen, welke van 2—4 Sep tember a.s. te Milaan zullen worden gehouden komen uit: Skiff (verdediger Zwitserland)Hongarije, Italië, Joego-Slavië en Zwitserland. Double scull (verdediger Duitschland)Bel gië. Duitschland, Frankrijk, Hongarije, Italië, Joego-Slavië en Zwitserland. Twee zonder stuurman (verdediger Italië) België, Denemarken, Duitschland, Frankrijk. Italië, Joego-Slavië, Nederland en Polen. Twee met stuurman (verdediger Duitsch land) België. Denemarken, Duitschland, Frankrijk, Italië, Joego-Slavië, Nederland en Polen. Vier zonder stuurman (verdediger Duitsch land)Denemarken, Duitschland, Hongarije, Italië, Nederland en Zwitserland. Vier met stuurman (verdediger Duitsch land): Denemarken, Duitschland. Hongarije, Italië, Joego-Slavië en Zwitserland. Achten (verdediger Italië)Denemarken, Duitschland, Hongarije en Italië. AUTOMOBILISME. De definitieve uitslag Luik—Rome—Luik. In den officieelen uitslag van den automo biel-wedstrijd LuikRome—Luik is vrijwel geen verandering gekomen. Barendregt en Gatsonides bezetten definitief de tweede plaats, terwijl een andere Nederlandsche équi pe, Van der Meulen en Daniëls met Opel, op de twaalfde plaats eindigde. De uitslag luidt: 1. Travester—Breyre met Bugatti, 40 pnt., 2. BarendregtGatsonides met Ford, 100 pnt., 3. WesselyJuscezynski met Steyr. 130 pnt., 4. Massa—Brunetto met Lan cia, 150 pnt., 5. Von BansteinBund met Ha- nomag, 120 pnt., 12. Van der MeulenDaniëls, met Opel 1080 pnt. TWEEDE HEUVELRIT DER K. N. a. C. OP 17 SEPTEMBER. De vorig jaar voor het eerst en met veel succes gehouden heuvelrit der K. N. A. C. zal dit maal opnieuw worden georganiseerd en plaats vinden op Zaterdag 17 September a.s., natuurlijk weer in Zuid-Limburg, het eenige gedeelte van ons land, dat de organi satrice in staat stelt, den sportleven auto mobilist over een geaccidenteerd terrein te voeren. ZEILEN. Recordtocht van Duitschen zeiler over den Atlanfischen Oceaan. Voedingsmiddelen waren bedorven. NEW-YORK, 25 Augustus. Gisteravond is Heinrich Garbers (Hamburg) met zijn jol „Windspiel" aan den steiger van een zeilclub te Brooklyn gemeerd, na een tocht over den Atlantischen Oceaan in westelijke richting. Garbers is 52 dagen geleden van Kaap Fi- nisterre vertrokken en bereikte het lichtschip Ambrose vijf dagen eerder dan zijn landgenoot kap. Schlimbach, die het vorig jaar met zijn „Stoertebecker" in recordtijd den Atlantischen Oceaan had overgestoken. Toen Garbers aan gelegd had, deelde hij mede, dat hij op 22 Mei Cuxhaven verlaten had en via Dover en Fal mouth naar de Azoren gevaren was. Vandaar had hij alleen koers gezet naar de nieuwe wereld. Slechts tijdens de ochtend- en avond schemeringen heeft hij enkele uren kunnen slapen. Sedert Maandag had hij niets meer gegeten, daar de voedingsmiddelen, welke hij nog bij zich had, bedorven waren. H.C.C. 1 heeft het lastiger tegen H.D.V.S. De spanning om de bezetting der eerste plaats bereikt Zondag wel haar hoogtepunt. Zoowel H.C.C. 1 als het tweede elftal van de groote Haagsche moeten uitwedstrijden spelen al dient direct gezegd dat het eerste het naar alle waarschijnlijkheid heel wat moeilijker zal hebben dan het tweede. Hermes-D.V.S. neemt op het oogenblik de derde plaats op de ranglijst in, zoodat H.C.C. 1 op een wanne ontvangst aan de Damlaan zal kunnen rekenen. Toch geven we H.C.C. 1 de beste kans. De Schiedamsche club heeft nog twee zware wedstrijden voor den boeg, want op 31 Augustus komt H.C.C. 2 op bezoek en op 4 September V.O.C. H.C.C. 2 zal er wel alles op zetten om Haar lem het seizoen met een nederlaag te laten eindigen. Veel hoop kunnen we de Haarlem mers niet geven en een draw zou al een wel kome verrassing zijn. In de Overgangsklasse gaat C.V.H. op bezoek bij H.C.C. 3. Ook hier zal een Haarlemsche nederlaag wel onoverkomelijk zijn al is de H.C.C. 3-aanval niet al te sterk zooals Zondag j.l. gebleken is bij den wedstrijd Sparta H.C.C. 3. De Spartanen sloegen toen namelijk binnen twee uur 266 runs bij elkaar. Het pro gramma is als volgt: Eerste klasse: H.D.V.S.—H.C.C. 1. HaarlemH.C.C. 2. Overgangsklasse H.C.C. 3—C.V.H. Klasse 2A: Haarlem 2R. en W. 2. Klasse 3A: C.V.H. 2—V.R.A. 3a. R. en W. 3—V.V.V. 3a. Op Koninginnedag speelt van de Haarlem sche clubs alleen Rood en Wit 3 een thuis wedstrijd tegen Hilversum. VAN DE WEEK. Over Athletiek. Wim Kaan behoeft bij den lezer geen introductie, want, een ieder, die zich voor sport interesseert, weet, dat de „Haarlem"- athleet jarenlang onze beste horüenlooper is geweest. Zes jaar achtereen veroverde hij den nationalen titel op de 110 Meter, over welken afstand hij het ook thans nog be staande Nederlandsche record van 14.8 se conde vestigde, driemaal won hij het kampioen schap op de 200 Meter en even zoovele malen op de 400 Meter horden. Op de Engelsche A. A. A.-kampioenschappen in 1933 eindigde hij als derde en bij de race voor den Europeeschen. titel in 1934 in Italië bezette hij de vierde plaats. „Welke afstand is moeilijker te loopen, de 110 M. of de 400 Meter horden?", zoo luidde onze eerste vraag. „De 110 Meter is het moeilijkst, de 400 M. het zwaarst. Op den korten afstand is het tempo over de 1.06 M. hooge horden sneller en dus is de techniek doorslaggevend. Een gewone 400 M. is al zwaar, en als men dan bovendien nog 10 horden van 91.4 cM. moet nemen, valt het heelemaal niet mee. Over de eerste acht hindernissen gaat het nog wel, maar de laatste twee lijken wel zoo hoog als een huis. Niet iedereen is geschikt om het horden- loopen te beoefenen, men moet er een bepaal de lichaamslengte voor hebben, wil men in staat zijn op de 110 M. den afstand tusschen de horden in drie passen te kunnen afleggen, want anders komt men niet uit met den vol genden sprong. Ik zelf ben 1.80 M. lang, doch de ideale lengte is 1.83 M. Op de 400 Meter is het aantal passen tusschen de op onge veer 35 Meter uit elkaar staande horden na tuurlijk verschillend, al meet men zoo regel matig mogelijk blijven loopen. De bochten zijn niet hinderlijk, als de techniek en de lichaamsbalans goed is, een horde in een bocht is echter wel lastig". SCHAKEN. DE BONDS-SCHAAKWEDSTRIJDEN. In de Harmonie te Groningen zijn gisteren de bondsschaakwedstrijden van den K. N. S. B. geëindigd. Zooals verwacht, behaalde me vrouw C. Roodzant, Rotterdam, het kam pioenschap van Nederland in de hoofdklasse dames a. Mevrouw Roodzant wist al haar partijen te winnen en onttroonde daarmede de kam pioene van het vorig jaar, mej. Heemskerk, Amsterdam, die het tot zes overwinningen bracht en alleen van mevrouw Roodzant ver loor. In de hoofdklasse 1 a heeren behaalde de heer J. H. Wertheim, den Haag, den eere- titel. Als tweede eindigde de heer H. Kramer, Leeuwarden. In de hoofdklasse 1 b was er tot de laatste ronde volop strijd, kampioen werd de heer C. L. Ruben, den Haag, -de Rotterdammer E. Mulder behaalde echter hetzelfde puntental. De uitslagen van de gisteren gespeelde zevende (laatste) ronde luiden: Om het kampioenschap van Nederland. Dames hoofdklasse groep a: Mej. Hee-mskerkMevr. Scheltensvan Kregten 10 Mevr. Keyzer—Bronsveld—mevr. v. d. VeenBaas 01 Mevr. Roodzant—mej. A. M. van Schaik 10 mej. P. W. van Schaikmevr. A. J. van Aalst 01 Heeren, hoofdklasse groep 1 a: De JongRuben Sr. 1—0 Drs. Scholtens—Meyer 0—1 KramerWertheim y2 Ir. Boersma—Drs. Kok 01 Groep 1 b: Mr. Belinfante—Geuzebroek V2y2 RubenMulder V2V2 Van EpenOrbaan Jr. \'zY2 Mr. Wolthuis—v. d. Tol 01 Eerste klasse groep 2: Reinders—Bosscha 01 Van Dijk, IJmuiden—Levi 1—0 CamïnadaCauveren Jr. 10 Dr. Nyhoff—Ketting 0—1 Groep 5: Van SettenFacee 01 BekkerMondria 01 Van Steenis, Haarlem—v. d. Berg 01 Waal—Van Veenendaal 10 De eindstanden van de diverse groepen luiden: Om het kampioenschap van Nederland. Dames hoofdklasse a: 1. Mevr. C. Roodzant, Rotterdam 7 pnt.; 2 mej. F. Heemskerk, Amsterdam 6 pnt. Heeren: hoofdklasse 1 a: 1. J. H. Weartheim, den Haag 5V2 pnt.; 2. H. Kramer, Leeuwarden 5 pnt. Hoofdklasse 1 b: 1. C. L. Ruben, den Haag 4y2 pnt.; 2. E. Mulder, Rotterdam 4y2 pnt. Eerste klasse: groep 2: 1. J. van Dijk, IJmuiden 5V2 pnt.; 2. L. Reinders, Eindhoven 5 pnt. Groep 5: 1. C. F. Facee, Deventer 6 pnt.; 2. H. Mon dria, Ermelo 5J/2 pnt.; 8. A. D. van Steenis, Haarlem J/2 pnt. EEN NIEUW SOORT GYMNASTIEKTOESTEL. Volgens de uitvinders kan het dienst doen voor heilgymnastiek en turnen en kan het ook door het kleiner te maken voor kinderen gebruikt worden. HANDBAL. Lijnden-tournooi Programma voor Zondag 28 Augustus a.s: 8 uur. Heeren 2de af deeling: Aalsmeer IISimson II. 9.10. Heeren 2de afdeeling: GymkhanaZuilen II. 10.15. Dames 1ste afdeeling: RapiditasOlympia Z. 11.30: SimsonZuilen. 12.20: TurnoClingendaal. 13.10 Heeren 2e afdeeling: Lijnden HTurno 2. 14.20 Heeren 1ste afdeeling: AalsmeerZuilen. 15.10 LijndenSimson. 16.10 G. V. A.Winnaar Aalsmeer H Simson II Rapiditas (Dames) spelen a.s. Zondag in de volgende opstelling C. Kruyt, W. Dijkhorst, T. Bakker, A. Boer, B. v. d. Aardweg, A. v. d. Meulen. B. Joosten, E. Daudey. R. Poorter, L. Bakker. J. Maarssen Rapditas (Heeren) spelen een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen „Kracht en Vlug- Wim Kaan. „Hoe lang moet men trainen om aan een wedstrijd te kunnen deelnemen?" „Als men er niet tegen opziet om als laat ste te eindigen, kan een looper met normalen aanleg na een jaar regelmatige training in een hordenrace uitkomen. Om het echter tot een succesvolle prestatie te brengen, is twee jaar geregeld oefenen vereischt, n.l. loop training, lichaams- en technische oefenin gen. Eerst in het derde jaar, dat ik de athle tiek serieus beoefende, won ik over de horden een eersten prijs". „Wat is naar uw meening de oorzaag, dat de tijden steeds weer verbeterd woiden?" „Die geleidelijke verbetering is een gevolg van ondervinding, training en het geleerde op wedstrijden; men bouwt met behulp daarvan een methode op; hoe beter de leiding, hoe be ter de techniek. Een goede, werkelijk deskun dige coach is de basis van alle succes eri hij moet zoowel over technische kennis als pae- dagogische gaven beschikken. Vanzelfsprekend natuurlijk moet hij de volle medewerking van zijn leerlingen hebben en daaraan hapert het in ons land nog wel/eens. De jongelui willen wel veel presteeren, maar ze willen er i*iet geregeld voor trainen om het zoover te kunnen brengen en toch is dat een eerste vereischte. Er moet in Nederland weer een Kreigsman komen, die hierin verandering brengt, in de eerste plaats onder de hoogér ge klasseerde athleten, waardoor de jongeren zich vanzelf zullen aanpassen." „Is het niet opmerkelijk, dat de Amerikanen en vooral de negers zoovele successen be halen?" „Het meerendeel der Amerikaansche athle ten bestaat uit studenten, die dagelijks kun nen trainen. De negers zijn door hun soepelen lichaamsbouw zeer geschikt voor de loop- en springnummers, bovendien zijn zij zeer fél. Doch ook in Engeland en Duitschland staat de athletiek hooger dan bij ons, in hoofdzaak, doordat men in die landen over meer mate riaal beschikt. In ons land was men vijf jaar ten achter en helaas bestaat die achterstand thans nog, met uitzondering van de sprint, die op hoog peil staat. Enkele nummers komen langzaam bij, meestal door één man (b.v. Bou- man op de 800 meter), doch met de techni sche nummers zal het droevig gesteld blijven, zoolang men niet over een uitstekenden trainer als Kreigsman beschikken kan. Een betere wedstrijd-organisatie en meer sintelbanen, meer medewerking van de athle ten; dat alles zou bijdragen tot den bloei van de Nederlandsche athletiek en het zou de be langstelling merkbaar doen stijgen". „Hoe denkt u over athletiek-wedstrijden voor dames?" „Athletiek als wedstrijdsport is niet voor dames geschikt, met mogelijke uitzondering van 100 M. hardloopen en hoogspringen. Men verwacht van een vrouw gratie, ook in de sport; het werpen en loopen met van inspan ning vertrokken gezichten draagt daar nu juist niet toe bij." heid" Amsterdam, aanvang 10.30, terrein Ver- gierdeweg De opstelling is: C. Baars, D. Bakker, F. Hartendorp, B. Franssen, J. Seegers, J. Bakker,- P. Brussé, Moolenaar, W. van Gorcum, R. Seegers, B. Bosman. VOETBAL. H. F. C. in liet A. R. O. L.-bkr- tournooi. Het bekende A. R. O. L. bekertournooi van A. F. C. heeft dit jaar een zeer sterke deel neming. Behalve de elk jaar weer deelne- mnede clubs hebben thans ook P. S. V. en A. G. O. V. V. ingeschreven, zoodat Blauw Wit het niet gemakkelijk zal hebben om den beker voor de 8ste maal te winnen. H. F. C. komt tegen N. A. C. in de volgende opstelling uit: Lips, Langendam, C. ten Have, Hack, Kruyer, v. Olphen, J. ten Have, Höck, J. Duinker, Twiss, Hagenaar

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7