mm/ BEVERWIJK gridgeelub „Sans Atout". De onderlinge wedstrijden. x ^jtte Kruisgebouw heeft de Bridge- ll lans Atout" onderlinge wedstrijden ge- clu J waarvoor de liefhebberij van de zijde s?eezeer groot was. der «oe hefc bestuur als de leden hadden Z>7P wedstrijden prijzen beschikbaar voor w®0 uitslagen waren: a (Scheveningsch systeem) N.Z.-lijn: Gr^Rot-W de Boer 54 p.; 2. G. Tabak—J. 3. K. Kramer—N. N. 61 p.; 4. J. j' Nijman 62 p.; 5. J. Numan—L. nW-lijn: 1. de heer en mevr. Blokdijk 52 i mpvr v. d. Linden—C. Geldermans 57 p,i i G C. Tabak—W. Kleine 60V2 p.; 4. J. P-^_Tb_ Braun 63 p.; 5. J. Pauw—L. Mouton 67rrnpn B (Vereenvoudigd Howell-systeem) 1 a Roodzaad—H. J. Poels 34V2 p.; 2. mevr. irihak—A. Tabak 32»/2 p.; 3. mevr. Dil—K. v. J Wal 28'/2 P-'. 4- ph- van GronnigenN. N. «Ti - 5"de heer en mevr. Van Amstel 24 p. c mevr. Kok—mevr. Braam 23V2 p.; 7. de Lïr en mevr. Tand 181/2 p.; 8. J. Klaver—G. n -• 17 p.; 9. mevr. Steenbergen—Jb. Broekhuizen 11 Vz P- de rijkspostspaarbank in augustus. Aan het postkantoor Beverwijk en het daaronder behoorende ambtsgebied werd ge- Surpnde de maand Augustus ingelegd f8131018 en terugbetaald f48.274,68. Het matste'door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 20738. taarvergadering van de bridge- j club „sans atout". Op Woensdag 14 September a.s. houdt de bridgeclub „Sans Atout" haar algemeene ver- u bi het gebouw „Het Witte Kruis" „De Man die beslag legt,! In het Kennemer Theater. In deze bijeenkomst komen o.a. aan de orde de jaarverslagen van secretaris en penning meester en de bestuursverkiezing. Voorts zul len de voorwaarden verbonden aan het lid maatschap van den Kennemer Bridgebond, worden besproken. Sonja Henie, Olympisch kampioene, in Luxor. In de film „Happy Landing". Het Luxor Theater vertoont in Neerland's jubileumweek als hoofdnummer de 20th Cen tury Fox-film „Happy Landing" met de Noor- sche sportgirl, Olympisch kampioene op de schaats Sonja Henie in de hoofdrol. Het ver haal luidt als volgt: In Noorwegen, ergens ver weg in een afge legen dal, in de buurt van het schilderachtige dorpje Brangen, wordt een echte ouderwetsche boerenbruiloft gevierd met al de schilderach tige gebruiken, die daar nog in zwang zijn. De groote oude herberg van Per Ericksen is bij uitstek geschikt om er zulk een feest te vie ren en zijn dochter Trude is zelf een van de vroolijkste bruiloftsgasten: dus gaat het er recht vroolijk toe. En terzelfder tijd maakt in de nabijheid een vliegtuig een noodlanding. De piloot en zijn passagier gaan op zoek naar hulp en komen zoodoende op het feest te land. Deze twee Ame rikanen vinden het een buitenkansje, zulk een alleraardigste partij te kunnen bijwonen, de boeren zijn gul en gastvrij en in minder dan geen tijd dansen Jimmy Hall (de piloot) en Duke Sargent (de passagier) met de lieve boerenmeisjes. Tot zoover is het de geschie denis van Geyssendorfer. Ongeveer. Want twee dingen moeten hierbij worden meegedeeld. Ten eerste, dat deze Duke Sargent een bekend en populair band-leader is, over het paard getild door zijn succes en een echte Don Juan. En ten tweede, dat in dit deel van Noorwegen de zede bestaat, dat wie driemaal achtereen met hetzelfde meisje danst, daarmee te ken nen geeft, dat hij haar wil trouwen. De Amerikanen zijn natuurlijk absoluut niet op de hoogte met deze gewoonte in het Bran- gen-Dal en Duke Sargent is werkelijk dol op de blonde Trude Ericksen en danst telkens weer met haar. Dus vat zij dit op als een hu welijksaanzoek en al de feestgenooten doen zulks en dat verhoogt de vroolijkheid in geen geringe mate! Maar Duke heeft thuis al een meisje, Flo Kelly, en hij denkt er trouwens niet aan, Trudy naar het huwelijksaltaar te leiden.... dus eindigt deze idylle heel wat minder vroolijk, dan zij begonnen was. Na geruimen tijd is Duke weer naar Amerika teruggekeerd, maar Trudy is met dezen gang van zaken niet tevreden. Zij blijft Duke als haar aanstaanden echtgenoot beschouwen en zij reist heelemaal over den grooten haring vijver om hem terug te vinden. En slaagt daarin. Als Duke het kleine Noorsche meisje in New York terugziet, krijgt hij opnieuw lust, een beetje met haar te flirten (wat zij doodelijk ernstig opneemt), tot groote ergernis van zijn vriend Jimmy Hall, die het zonde van dit meiske vindt en die haar maar al te graag 2e'f.z°u willen hebben. Maar hij maakt geen schijntje kans en Trudy ziet in hem veel eer der haar vijand dan haar vriend. Heel veel moet er nog gebeuren en ook veel verdriet is nog voor Trudy Ericksen te wach ten, eer zij inziet, dat Duke Sargent nooit met haar zal trouwen en dat haar geluk inderdaad bij Jimmy ligt. Maar dan nadert toch het oogenblik, waarop zij zuiverder ziet en be seffen leert. dat Jimmy het werkelijk goed met baar heeft voor gehad en zij blij is, als hij haar ten huwelijk vraagt. ,..In hetzelfde programma draait de Polygoon- nim „Veertig jaren Koningin". LTiJRINJGïNJ Het. Kennemer Theater vertoont in het nieuwe bioscoop-programma als hoofdnum mer „De man, die beslag legt", waarin Jean Harlow en Robert Taylor geregisseerd door W. S. van Dijke de hoofdrollen vervullen. Het was de eerste keer, dat dit tweetal samen speelde, het zou tevens de laatste zijn. Deze rol van Harlow in het blijspel is een van haar beste creaties. En juist in deze comedie was het een moeilijke rol, namelijk die van een avonturierster, die om haar schuldeischers te ontloopen, gedwongen is den haar vereeren den jongen Engelschman als haar butler in dienst te nemen. Het is als butler vooral, dat Robert Taylor in de door Van Dyke met virtuozen humor en slagvaardigheid geregisseerde scènes zijn glansmomenten vindt. De tafereelen, waar zijn familie bij Harlow komt eten, behooren tot de meest geestige scènes. Reginald Owen is in deze film de achter het net visschende broer. Natuurlijk vischt hij achter het net. Is er wel ooit een film geweest, waar Reginald Owen, de goedmoe dige marqué en als het moet, de uitbundige clown uit de klucht, zijn meisje wèl kreeg? En toch schept hij met die onnoemelijke varian ten en dat brio van spel, dat den geboren acteur kenmerkt, steeds weer nieuwe figuren, die den hoofdrolspelers op zulk een voortref felijke wijze relief geven. Wij mogen tenslotte nog op de fijnverzorg- de Engelsche sfeer in deze film wijzen. Ro bert Taylor speelt in deze film voor de eerste maal een Engelschman, en men weet dat de Engelschen gewend zijn om scherp toe te kijken, als het Amerikaansche films betreft. Merkwaardig is voorts, dat „De Man die beslag legt", toevallig deeerste Jean Harlow-film is, die Woody van Dyke regis seerde. De millioenen bewonderaars, die Jean achterliet, zullen kunnen getuigen of hij niet tevens een diergenen was, die haar talent het beste begrepen heeft en aldus een onverge telijk werk van Harlow op haar best aan de wereld achterliet! In het bij programma wordt de jubileum film „Veertig jaren Koningin" vertoond. Teleurstellende resultaten van de boonenoogst. ten en Capucijners, die nog werden aangebo den werden uiteraard zeer hooge prijzen be taald, ofschoon de opbrengst weinig gewicht in de schaal legt. Voor Komkommers bleef voortdurend veel vraag, zoodat de noteerin gen het peil van 26 cent per stuk steeds konden handhaven. Tomaten maken met de prijzen nog steeds een slecht figuur. Van eenige verbetering was deze week nog geen sprake. Van de soepgroenten zijn prei en knollen weer van de partij. Voor knollen werd van 47 cent per stuk en voor prei van 58 cent per K.G. betaald. Het aanbod van appelen is nog al van beteekenis. Peren zijn echter maar spaarzaam aanwezig. De notee ringen hiervoor loopen uiteen naar soort van 816 cent per K.G. DE TURNGROEP VAN DEN N. A. S. b. In de gisteravond gehouden vergadering van de turngroep van den Nederlandschen Arbeiders Sportbond is besloten de winter- uitvoering op 15 December in het Kennemer Theater te geven. Voor de werving van nieuwe leden zal een flinke propaganda-actie worden gevoerd, vooral zal aandacht worden geschonken aan de uitbreiding van de senioren-damesgroep. Leden van de propaganda-commissie zul len de oud-leden persoonlijk bezoeken. Betreffende de turnkampioenschappen op 11 December te Groningen zullen nadere ge gevens van de districtscommissie worden af gewacht. Concert van de Beverwijksche Harmoniekapel. Verschillende notabelen uit Wijk aan Zee, w.o. de heer E. Belinfante van het E.P.K. bad waren met hun dames tegenwoordig. Het gezelschap bestaande uit genoodig- den amuseerde zich kostelijk en het was al zeer laat, of liever gezegd „vroeg" toen allen „voldaan" en opgewekt huiswaarts keer den. W. R. B. GAAT NAAR DE HOOGOVENS. Zaterdag 3 September gaat de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade, deelnemen aan de onderlinge wedstrijden: die worden georgani seerd door de IJmuider Reddingsbrigade. Hieraan nemen verder nog deel: Hoogovens E.H.B.O. en de IJmuider Reddingsbrigade. De wedstrijden zullen gehouden worden in het kanaal ter hoogte van de buizenfabriek der Hoogovens en des n.m. te 3.30 uur aanvan gen. Het programma zal bestaan uit: gekleed te water springen en gekleed afstand zwemmen. Reddend zwemmen met vervoer- en bevrij dingsgrepen. Popduiken. Redden van drenkeling van uit te water reden auto. Steekspel met kano's. Hinderniszwemmen enz. Na afloop zal een propagandawoord worden gesproken door den heer Meijerink, propa gandist tot het redden van drenkelingen. Het seizoen is van korten duur. De afgeloopen week gaf in de aanvoeren van boonensoorten al een sterke vermindering te zien, die wij in de laatste week van Augustus in zoo'n snel tempo niet gewoon zijn. Het ziet er dan ook wel naar uit, dat het seizoen dit jaar van korten duur zal zijn. Hoewel de prijzen niet onbevredigend zijn, is de oogst voor de meeste tuinders zeer teleurstellend. Het verloop van den handel gedurende de week van 2631 Augustus kenmerkte zich door een willige stemming en groote belang stelling voor de boonensoorten. Naarmate het aanbod minder wordt gaan de prijzen gelei delijk stijgen en zoo kwamen de laatste da gen voor snijboonen prijzen naar voren tot 30 cent per K.G. Wegens de sterk uiteenloo- pende kwaliteit komt echter het grootste ge deelte slechts aan noteeringen wisselend van 1220 cent. Dubbele boonen, waarvan de aanvoeren belangrijk inkrimpen, werden naar kwaliteit verhandeld van 1528 cents en trosboonen van 1826 cent per K G. Ook hadden de pronkboonen 'n vlotten handel en maakten naar kwaliteit prijzen van 812 cent per K.G. Sla bleef voortdurend een ge vraagd artikel doch onderging een daling en kon toen de topprijzen van Vrijdag en Maan dag, die tot ruim f 6 liepen niet handhaven Op de veiling van Woensdag waren de notee ringen naar soort van f 1f 3,50 per 100 stuks. Postelein begint eindelijk wat meer aan te trekken en maakte prijzen van 4560 cent per kist. Eveneens is thans voor Spinazie meer animo, zoodat voor goede kwaliteit be hoorlijke noteeringen werden verkregen. Andijvie met beoaidenden aanvoer wordt be taald naar soort met 13V2 cent per K.G. Bloemkool is zeer beperkt in aanvoer. De goe de soort is duur. Hiervoor werden hooge prij zen betaald, wisselend van 1525 cent per stuk. Groene kool ziet men voor dezen tijd al flink vertegenwoordigd. Voor dit product werden prijzen besteed van 58 cent per K.G. Bospeen kon geregeld vaste prijzen van 710 cent per bos handhaven en ook de waschpeen is meestal evenredig aan deze noteeringen. Voor enkele partijtjes doperw- CASTRICUM Aangeboden door het gemeentebestuur. Ter gelegenheid van den Nationalen Feest dag zal de Beverwijksche Harmoniekapel op Dinsdag 6 September a.s., des avonds te 8 uur een concert geven, aangeboden door het ge meentebestuur aan de burgerij, in de muziek tent op het C. H. Moensplein. Er zal voor zitplaatsen worden gezorgd. Op veelvuldig verzoek zal op dien avond een uitvoering worden gegeven van den Fremers- berg, de bekende legende uit Baden-Baden met verschijnselen van natuurrampen. Het vol- leidige programma luidt: 1. Wilhelmus. 2. Festjubel, marsch Blankenburg. 3. LTtalienne a Algièro, ouverture, Rossini. 4. Luisa di Montfort Borgson Clarinetsolo te spelen door den H. Ooste waal. 5. Egmont, ouverture, L. von Beethoven 6. Wilt heden nu treden uit Valerius' „Gedenckklanck" 7. Violettes, wals G. Wittman 8. Czardas uit „Die Geist der Woiwoden", Grosmann 9. Fremersberg, legende uit Baden-Baden, Koenemann 10. Finale. Provinciale meeting voor de drankbestrijding. Optocht met muziek en banieren. Zooals wij reeds berichtten zal op Zondag 18 September alhier een provinciale meeting en demonstratie voor geheelonthouding wor den gehouden door den Algemeenen Neder landschen Geheelonthouders Bond en de In ternationale Orde van Goede Tempelieren. Deze optocht wordt vooraf gegaan door een optocht met muziek en ontplooide vlaggen en banieren. Deze optocht vertrekt des middags te half twee van het C. H. Moensplein. Na een marsch door Beverwijk wordt de stoet ontbonden op het Gemeentelijk Speel terrein aan de Baanstraat. Hierna wordt een meeting gehouden met medewerking van een spreker, een muziek korps en van de Geheelonthouders-zangver- eeniging D.O.V. De heer H. Hellinga tot wethouder gekozen. 4 stemmen op B. Res. WIJK AAN ZEE HET KONINGINNEBAL IN HET PAVILJOEN. Een afscheid van het zomerseizoen. Woensdag 31 Augustus hield men in het paviljoen van het Noorderbad, het jaar lij ksche Koninginnebal. Gistermiddag vergaderde de gemeenteraad voor de verkiezing van een wethouder als op volger van den heer H. Hemmer, die onlangs om gezondheidsredenen zijn functie moest neerleggen. Wegens afwezigheid van den burgemeester berustte de leiding van deze vergadering bij den heer P. de Vries, wethouder en loco-bur gemeester. De voorzitter hield na de opening der ver gadering een korte rede, waarin hij het re- geeringsjubileum van H.M. de Koningin her dacht. Op voorstel van den voorzitter werd besloten aan H.M. een telegram van hulde te zenden. De heer De Wildt zei, dat zijn fractie gemeend heeft den heer B. Res te moeten aanbevelen. De vorige wethouder vertegen woordigde de werkgevers en spr. zou het niet meer dan billijk vinden, wanneer deze groep ook nu in het college vertegenwoordigd zou worden. De heer Spaansen bond de Katholieke raadsleden op het hart goed hun stem te overwegen. Zij zullen terdege dienen te be seffen, waar het om gaat. De heer Brouwer merkte op, dat hij zijn stem slechts in dienst van het algemeen belang zou stellen. De heer De Nij s was de overtuiging toe gedaan, dat in het college niet veel samen werking was te bespeuren. Spr. en de zijnen zullen een wethouder stemmen, die de min der bedeelden zal steunen zonder de alge meene belangen uit het oog te verliezen. De heer Hellinga achtte het een on juiste nieening, dat het geloof hier den door slag moet geven, zooals de heer Spaansen betoogde. Een groot deel der bevolking is niet-katholiek en het wordt tijd, dat dit deel zijn aandeel krijgt in het bestuur der gemeen schap. De heer De Wildt vreesde, dat de raad spoedig spijt zal hebben, wanneer hij anders stemt, dan spr. bedoelde, al wenscht hij dan ook geen groepsbelangen te dienen. De heer Spaansen, den heer Hellinga beantwoordend, wilde zijn rechten vaststellen 1 om op te komen voor zijn Katholieke princi pes. Spr. drong er op aan de vergadering te schorsen teneinde met elkander in besloten kring overleg te plegen. „Misschien", aldus spr., „kunnen wij tot- elkaar komen, dat is een Katholieke plicht. Ook u, mijnheer de voorzit ter, moet dit bedenken. Ik vraag uw mede werking en uw hulp om dit in orde te krijgen namens het R.K. volksgedeelte en ook voor den Paus. De heer D e N ij s verklaarde met nadruk, dat zijn fractie geen enkel groepsbelang op het oog heeft, doch dat een goed katho liek ook een candidaat mag steunen, die opkomt voor de belangen van de minder bedeelden zonder de algemeene belangen uit het oog te verliezen. Toen de heer Spaansen er nogmaals op aandrong de vergadering te schorsen antwoord de de voorzitter: „Overleg geeft nu niets meer. Ik houd mij buiten de discussies omdat ik voorzitter ben. Laat ieder voor zichzelf uitmaken hoe hij zal stemmen. De heer B e r 1 e e was van meening, dat er voor overleg voldoende tijd is geweest, maar zijn fractie heeft daarvan niete evmomen. De heer De Wildt, voorzitter van de R.K. Staatspartij zou dit dan hebben verzuimd. De heer Spaansen had volgens spr. allerminst recht den voorzitter te verwijten, als zou deze zijn katholieken plicht verzuimen. De heer De Wildt zei, dat het bestuur van de R.K. Staatspartij gemeend had op het plegen van overleg niet te moeten ingaan. De stemmingen. Hierna werd tot stemming overgegaan. De eerste vrije stemming had tot resultaat, dat- op de heeren Hellinga 5, B. Res 4 en Spaansen 2 stemmen werden uitgebracht. Bij de tweede stemming kregen de heeren Hel linga en B. Res elk 5 stemmen. De heer Spaan sen verwierf 1 stem. Daarna volgde een herstemming tusschen de heeren Hellinga en Res, waarbij deze zich van stemming onthielden. Het resultaat was, dat de heer Hellinga met 5 stemmen als wet houder was gekozen. Op den heer B. Res wer den 4 stemmen uitgebracht. De heer Hellinga verklaarde zijn benoe ming te aanvaarden onder dankbetuiging voor het in hem gestelde vertrouwen. „De raad weet wie ik ben", aldus verklaarde spr. „Ik heb altijd met open vizier gestreden. Ik be grijp, dat mijn taak in dezen raad zwaar zal zijn, maar ik zal mijn uiterste best doen deze taak goed te vervullen en het algemeen belang niet uit het oog te verliezen. De toe komst zal uitwijzen hoe ik mij van die taak kwijt. De voorzitter sloot hierna de vergadering. Jean Harlow en Robert Taylor vervullen de hoofdrollen in de film „De Man, die beslag legt". (Kennemer Theater, Beverwijk.) Een der groote ijsballetten uit de film „Happy Landing'. (Luxor Theater, Beverwijk.) HALCYON LIJN. Stad Maassluis 31 v. Vlaardingen te Narvik Stad Arnhem 31 van Genua naar Pepel. Rozenburg 3 (v.m. van Bilbao te Vlaardin- ?en verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk 31 van Japan te Hamburg. Suiderkerk (thuisreis) 29 van Osaka. KON NED STOOMBOOT MIJ. Ganymedes La Romana naar Amsterdam 30 (2.40 n.) 420 mijl West van Land's End. Colombia 30 v. Kingston (J.) n. Pt. Limon. Cottica 30 van West-Indië te New-York. Achilles 31 van Amsterdam te Lefkandi. Ariadne 30 van Bari naar Amsterdam. Aurora 31 van Trapani naar Malaga. Barneveld Chili n. Amst. 21 v. Liverpool. Fauna 31 van Vigo naar Lissabon Helder Amsterdam naar Levant p. 30 Sicilië Oberon 30 van Izmir naar Amsterdam., Orion 31 van Hamburg naar Amsterdam. Orpheus 31 van Amsterdam te Stettin. Pygmalion 30 van Malta naar Piraeus. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (thuisreis) 31 van Bahia. Zaanland (uitreis) 30 te Santos. MEIJER CO'S SCHEEPVAART MIJ. Hector, Japan naar Rotterdam 1 te Londen. Rhesus, Rotterd. n. Java, 1 van Suez. City of Derby Taku Bar naar Rotterdam 1 van Port Said. Demodocus, Rotterdam n. Brisbane p. 1 Gibraltar. Polyphemus Batavia n. Amst. 31 v. Padang ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (uitreis) 30 te Buenos-Ayres. Alphacca (thuisreis) 2 (9 v.m.) verwacht. Alhena 1 van Hamburg te Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (thuisreis) 31 van Marseille. Kedoe (uitreis) pass. 31 Kaap Bon. Tapanoeli (uitreis) pass. 31 Ouessant. Kertosono (uitreis) 1 van Suez. Baloeran (uitreis) 1 te Southampton. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Bengkalis Rotterdam naar Basra 31 (1,24 n.) 30 mijl Z.O. van Niton. WIJK LIJN Haulerwijk 31 van Point du Chene te New castle. Groote diepgang. Het Nederlandsche m.s. „Chr. Huygens" passeerde gisteren komende van Batavia met stukgoed en passagiers de Noordzeesluizen met een diepgang van 8,1 Meter. Aanvoer ijzererts. Met het Fransche s.s. „Nantaise" werd gis teren van Caen een lading ijzererts aange voerd voor het Hoogovenbedrijf. Om te laden. Het Noorsche tank-motorschip „Evina" kwam gisteren van Newcastle aan het Hoog ovenbedrijf om aldaar een lading teerolie in te nemen. IJzerverscheping. Het Duitsche s.s. „Rhein" arriveerde Woens dag van Amsterdam aan de Hoogovens om aldaar een lading ijzer in te nemen, waar mede het schip inmiddels naar Hamburg is vertrokken. Vlootuitbreidin g. Op de Eems heeft het door de Scheepswerf „Volharding" te Foxhol (Gr.) voor rekening van een reederij te Nieuw-Amsterdam ge bouwde motorschip „Martini" een goed ge slaagde proefreis gehouden. Het schip heeft een draagvermogen van 430 ton en is uitge rust met een Benzmotor van 300 P.K Herstellingen uitgevoerd. Het Portugeesche s.s. „Guine". dat 20 Juni in ballast van Lissabon naar Amsterdam pas seerde om aldaar te dokken heeft verschil lende herstellingen uitgevoerd en vertrok gisteren weer in Ballast naar zee. aangekomen. 31 Augustus: Jantina m.s. Rochester Murrayfield s.s. Abö Nantaise s.s. Caen Evina m.s. Newcastle 1 September: Astarte s.s. Bremen Lowick m.s. Newcastle Vesta s.s. Midd. Zee Wilbo m.s. Londen Bothnia m.s. Trangsund Hontestroom s.s. Londen vertrokken. 31 Augustus: Cerinthus s.s. Liverpool Guine s.s. Antwerpen Radmansö ss.. Dunston Rhein s.s. Hamburg Fredborg s.s. Viipuri Saturnus s.s. Hamburg Trito s.s. Rotterdam Irene s.s. Kopenhagen Colwith Force s.s. Whitehaven Eriksborg s.s. Danzig Casanare sa. Jamaica 1 September: Triton ma. Boston (L.) Coen m.s. Mistley Dvinoles ma. Archangel Alk ma. Dover SANTPOORT VOETBAL. Om den beker van de IJmuider Courant. VischhandelBlack Boys (33). Na een buitengewoon spannenden wedstrijd is deze ontmoeting geëindigd in een gelijk spel, nadat de Black Boys in de tweede helft nog met 31 hebben achtergestaan. De strijd was nog maar 7 minuten oud. toen Meyboom kans zag doelman Kreuzen te pas- seeren. (10). Direct daarop kreeg De Weers een pracht kans om gelijk te maken, doch hij trapte te gen doelman Rietdijk op. De vïschhandelaren waren gelukkiger, toen De Krijger met een goedgeplaatst schot, doel man Kreuzen, die iets te laat uitviel, opnieuw passeerde. (2—0). Met dezen stand ging de rust In. Na de rust kwamen de Black Boys aanstonds verwoed opzetten. Het trio Rietdijk-Struys- Konlngstein had de grootste moeite zich staande te houden. Eenigen tijd hield het stand, doch tenslotte bracht De Weers na een goeden aanval den stand op 21. Geen minuut later echter hadden de vïsch handelaren weer 2 goals voorsprong, toen Lustig een voorzet van rechts inschoot. (31) Even later stopte Kreuzen een harden kogel van denzelfden speler keurig. Van nu af aan beheerschten Verwoerd c.s. het spel. Aanval op aanval werd ondernomen hoe Stam c.s. zich ook Inspanden. Als door een wonder ontsnapte het visch- handel-doel bij een kopbal van Van den Bra- ber en een schot van Kunst aan doorboring. Ook de Weers schoot eens tegen de lat, doch toen schoot Kunst den bal in 't niet. (3—2) Even voor tijd doelpuntte dezelfde speler via Konlngstein nogmaals, zoodat onder groo te spanning met 3—3 het einde kwam. EEN „PRINSES BEATRIX" BEGONIA. Onze plaatsgenoot, de heer KI. Pieterse, ont ving van den particulier-secretaris van Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden, het volgen de eervolle schrijven: „In opdracht van Hunne Koninklijke Hoog heden Prinses Juliana en Prins Bernhard heb ik de eer u te berichten, dat H.K.H. gaarne hun toestemming verleenen voor de benaming van de door u gewonnen nieuwe begonia, wel ke onder nummer één op de keuring der Ko ninklijke Ned. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde werd bekroond. Wie met de nieuwe aanwinst van den heer pieterse wil kennis maken, kan dat Zaterdag middag a.s. doen. De kweekerij is gevestigd Hoofdstraat 179. FAKKELOPTOCHT. Aan den fakkeloptocht van de Oranje-ver- eeniging „Santpoort", zal. zoo vernemen we nader, het fanfarekorps „Wilhelmina" zijn medewerking verleenen. De stoet stelt zich heden te 8.30 uur op in de Molenstraat en trekt dan langs Wüstelaan, Bloemendaalsche straatweg. Bruno Klauwer straat. Duïnlustparkweg. Vinkenbaan, Duin weg. Brederoodscheweg, Willem de Zwijger laan, Middendulnenweg. Enschedélaan, Kerk- weg, Voorplaats, Gladiolenstraat en Anemo- nenstraat naar de Hoofdstraat, waar hij ont bonden wordt. Verboden vaargebied. In verband met de vlootdemonstraties voos Scheveningen op a.s. Zaterdag 3 September is het tusschen 's middags 3 uur en des nachts 12 uur aan alle particuliere vaartui gen verboden zich binnen de 3 mijlen uit de kust op te houden ln den strook gelegen tus schen het punt kop Noorderhoofd Visschers- haven van Scheveningen en Wassenaarsche slag. Verklaring van Hitier voor den Rijksdag. BERLIJN 1 September Van betrouwbare zijde wordt vernomen, dat gedurende den Rijkspartijdag te Neurenberg een Groot Duitsche Rijksdag bijeengeroepen zal worden om een belangrijke verklaring van Hitier be treffende de buitenlandsche politiek aan te hooren. Vermoedelijk betreft het hier. het definitieve Duitsche standpunt tegenover Midden Europeesche crisis, waarover Hitier sedert 21 Mei niet meer in het publiek heeft gesproken. Reeds lang gaan er geruchten om trent bijeenroepen van den Rijksdag. In 1935 is eveneens de Duitsche Rijksdag gedurende den Rijkspartijdag bijeengekomen om de zoo genaamde wetten van Neurenberg goed te keuren. (United Press).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7