HAARDEN EN HAARDKACHELS HEEMSKERK 1JMUIDEN BEVERWIJK VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. CASTRICUM De Bilt voorspelt; PPCERMPM Auto's Rijwielen Défilé van Jeugdvereenigingen. Zus Braun wint de harddraverij. Dank zij het prachtige zomerweer is ook de tweede dag der feesten uitstekend verloopen. Om 9 uur had voor het raadhuis een défilé plaats.De verschillende jeugdvereenigingen, welke mee défileerden, maakten met hun bont gekleurde vlaggen en vaandels een vroolijken indruk. Ook verschillende stands- en vakorga nisaties liepen in den stoet mee. Op het bordes van het raadhuis hadden naast burgemeester Vreugde verschillende geestelijke- en wereld lijke autoriteiten plaats genomen. Nadat het défilé ontbonden was werd aan de Kerklaan een jeugddraverü gehouden, en aan de Maere- laan was er ringsteken voor paren op de fiets. Voor de jeugddraverij bestond als altijd veel belangstelling; het was weer een aardig voor proefje van de groote draverij, welke in den namiddag op de Marquettelaan plaats vond. De uitslagen der jeugddraverij luiden als volgt; le prijs Han Koper, eigenaar, Piet Ko per, pikeur; 2e pr. An toon v. Duivenvoorde eigenaar, Nico Duivenvoorde, pikeur; 3e pr. Cor Dam. eigenaar. Piet Adrichem, pikeur; 4e pr. Nico Geerlof, eigenaar, Kees IJzerman, pikeur; 5e pr. Piet Meijer, eigenaar, Jaap Meyer, pikeur. Voor het ringsteken was weinig belangstel ling. De prijzen werden door de volgende paren gewonnen, le prijs Mej. Annie Kwantes en de heer J. Schoen; 2e pr. mej. Annie Been tjes en de heer W. Wildt, 3e pr. mej. Cath. Adrichem en de heer J. Adrichem; 4e pr. mej. Marie Maalman en de heer D. Kossen. 's Middags vond op de Marquettelaan de jaarlijksche kortebaandraverij plaats. Het fraaie weer had veel bezoekers naar de course gelokt, die op de uniek mooie baan voor hon derd procent van de spannende ritten hebben kunnen genieten. De favoriet, Zus Braun, heeft dezen middag alleen gewonnen door in alle ritten het uiterste te geven. Zestien paarden verschenen aan den start, n.l. Sister Bond, Fanfare, Glossy Silk, Betty Worthy, Sint Bernard, Janet Harvester, Zus Braun, Xantippe, May Toddington, Quita, Rose Morgan, Uilespiegel, Welkom, Zoo Door- looper, Aura V. en Zonnestraal. Van hen plaatsten Sister Bond, Glossy Silk. Janet Har vester, Zus Braun, May Toddington, Rose Mor gan, Welkom en Aura V. zich in den tweeden omloop. Zoo Dooroloper, winnaar van de course te Haarlem, en Zonnestraal, de winnaar van Beverwijk, werden er in den eersten om loop in drie ritten afgeloopen, resp. door Wel kom en Aura V. In den tweeden omloop leverden Welkom en Glossy- Silk een tamelijk onr egel matigen strijd, die tenslotte in het voordeel van Welkom uit viel. Nadat Glossy Silk den eersten rit met grooten voorsprong had gewonnen werd zij in den tweeden rit gediskwalificeerd, daar zij bij den start door het lint ging. De kamprit werd zonder veel strijd door Welkom gewonnen. Rose Morgan zegevierde in twee ritten over May Toddington, Aura V. plaatste zich ten koste van Janet Harvester, en Zus Braun versloeg Sister Bond in twee ritten. De eerste rit tusschen deze laatsten had een uitermate spannend verloop, doordat Sister Bond zeer snel van start ging en reeds bij het midden stuk een handicap van 15 Meter had! ingeloo- pen. Kop aan kop snelden zij naar de finish, maar Geersen wist zijn paard toch nog met gering verschil aIs eerste over de eindstreep te jagen. Nadat Rose Morgan van Welkom had ge wonnen en Zus Braun in twee ritten met Aura V. had afgerekend, had de out-sider Rose Morgan zich dus met Zus Braun in de finale geplaatst. Het pleit was nu vrijwel beslecht, want hoewel de sterke Rose Morgan vinnig strijd leverde, bleek de 15 Meter voorgift toch een te groot beletsel, zoodiat zij na twee felle ritten den nek moest buigen voor Zus Braun, het paard, dat dezen middag geen rit verloor. Aura V. klopte Welkom en legde daardoor be slag op den derden prijs. Om kwart over vijf was de draverij reeds geëindigd, vooral dank zij het vlotte systeem van starten achter het lint. De uitslag was dus als volgt: le prijs f 300 Zus Braun, eigenaar en berijder W. Geersen; 2e prijs f 100: Rose Morgan, 320 M., eigenaar K. Wijk, berijder A. Witteveen; 3e prijs f 40: Aura V, 310 M., eigenaar J. Haan, berijder K. Bakker, 4e prijs f 20: Welkom 310 M., eigenaar M. Kout, berijder K. Schreuder. De eerste prijswinnaar kwam eveneens in bezit van een kunstvoorwerp, uitgeloofd door de Amstel bierbrouwerij. Des avonds 6 uur reikte de burgemeester, van het bordes van het raadhuis, de prijzen van de draverij en de verschillende andere spelen welke gehouden waren. uit. Des ayonds baadde het raadhuis weer in een zee van oranje lichtjes. Ook aan de Marquette laan werd evenals den eersten avond de verlich ting ontstoken. In het dorp heerschte langen tijd een groote drukte en in de café's werden goede zaken gemaakt. BELGISCHE KOTTER BINNENGESLEEPT. Het stoomschip Orion van de K.N.S.M. heeft naar IJmuiden gesleept de Belgische kotter O 247 die bij Terschelling met defecten motor ronddreef en door de Orion was opgepikt. Voor de haven werd de kotter overgenomen door de sleepboot Nestor die het scheepje naar de Visschershaven sleepte. MET ZIEKEN SCHIPPER TERUG. De stoomtrawler Catharina Duyvis IJM 60, die eenige dagen geleden ter visscherij ver trok heeft de reis moeten afbreken omdat de schipper Viskil plotseling ernstig ziek was ge worden. Schipper Viskil werd direct na aan komst naar het ziekenhuis overgebracht. AUTOBOTSING. Heden, Vrijdagmorgen had nabij de Julia- nabrug een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's De materieele schade was gering. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. BESOMMINGEN. manden. Trawlers. 225 R. O. 16 f 1700 1500 Norma Maria IJM. 6f 4230 1350 Utrecht, IJM. 73 f 3500 40 Cath. Duyvis, IJM. 60f 200 Kotters: O 247 f 800. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch.) IJmuiden, 2 Aug. 1938 (A.N.P.) Tarbot 88—72 ct. per K.G. Tong 16598 ct. per K.G. Zetschol f 17—15 per 50 K.G. Kleinschol f 144.90 per 50 K.G. Schar f 8.50—1.60 per 50 K.G. Groote schelvisch f 21 per 50 K.G. Middel schelvisch f 13 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 129.50 p. 50 K.G. Kleine schelvisch f 8.506 per 50 K.G. Groote gul f 5.504.90 per 50 K.G. Kleine gul f 5.70—2.80 per 50 K.G. Wijting f 3.50—0.90 per 50 K.G. Makreel f 6.504.80 per 50 K.G. Versche haring f 3.202.70 per 50 K.G. Groote heek f 71 per 125 K.G. Middel heek f 62 per 125 K.G. Kleinmiddel heek f 18 per 50 K.G. Kleine heek f 2,509.50 per 50 K.G. Kabeljauw f 3018 per 125 K.G. Rog f 7,50 per koop.^ OMZET STAATSVIS SCHERSHAVEN- BEDRIJF. De omzet van het Staatsvisschershavenbe- drijf te IJmuiden bedroeg over de maand Augustus 503.856 tegen 609.371 over Augus tus 1937. Over de acht maanden van 1938 was de omzet in totaal 4.254.127 en over de 8 maan den van 1937 4.076.648. VERWACHTE VISCHAANVOER. Adelante LJM. 19. Vangst: 850 kisten haring, 70 kisten diversen. ONGEWENSCHTE GASTEN. Tijdens afwezigheid der bewoners hebben ongewenschte gasten zich toegang verschaft tot een perceel aan den Schulpweg alhier. De muntgasmeter werd gelicht en een porte- monnaie met inhoud ontvreemd. Jeugdhulde. Afgevaardigden van 23 organisaties uit Be verwijk en Wijk aan Zee hebben ten Stadhuize een bijeenkomst gehouden ter bespreking van de deelneming van deze gemeente aan de op 6 September a.s. te Amsterdam te brengen jeugdhulde aan H.M. de Koningin. Het denk beeld om op den ochtend van dien dag de overhandiging van de stadsvlag aan de Beverwij ksche deputatie op te luisteren door de aanwezigheid van de jeugdvereenigingen vond algemeenen bijval. De volgende regeling werd vastgesteld: Op den nationalen feestdag zullen de jeugd vereenigingen, zooveel mogelijk in haar cos- tuums. zich des morgens opstellen rondom de muziektent op het C. H. Moensplein met hun vlaggen, vaandels en banieren. Tijdens het opstellen zal de St. Jozef-Harmonie zich doen hooren. Het gemeentebestuur en de genoodigden zullen plaats nemen op de kiosk. Om precies 9 uur zal de burgemeester voor de microfoon een korte rede uitspreken gevolgd door het overhandigen van de stadsvlag aan de jeugd- deputatie. Na het zingen van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus zullen de ver- eenigingen met de deputatie aan het hoofd achter de Harmonie in optocht door de Peper straat naar de Breestraat trekken, teneinde langs het Stadhuis voor de genoodigden te de- fileeren. De stoet zal nabij het Stationsplein worden ontbonden. Aangezien groote mede werking spontaan is toegezegd, belooft deze jeugdmanifestatie een fleurige en waardige inzet van den nationalen feestdag te worden. De Beverwijksche deputatie, bestaande uit zes personen, zal des middags per auto naar de hoofdstad vertrekken. Na te hebben deelge nomen aan de hulde van de Nederlandsche jeugd aan de jubileerende vorstin zal zij aan de vlag een wimpel als herinneringsteeken ont vangen en des avonds naar Beverwijk terug- keeren. Den volgenden dag zal de vlag die voor dit doel aan de Beverwijksche jeugd was toever trouwd weer ten Stadhuize aan den burge meester worden overhandigd. Jongerenorganisaties die zich nog niet heb ben aangemeld kunnen omtrent deze jeugd hulde inlichtingen verkrijgen bij de tweede af- SCHIP VAN Venn, aankomst LAATSTE BERICHT Angra (Fin) Aenos (Gr.) Alcionus (Eng.) x) Atreus (Eng. Amstelland (Ned.) 5 Agnita (Ned.) Achilles (Ned.) Altona (Du.) Ariadne (Ned.) Aldan (Russ) Amazone Aurora (Ned.) Aino (Noor) Barneveld (Ned.).... Breda (Ned.) x) Bitterfeld (Du.) Bintang (Ned.) Boskoop (Ned.) Bennekom (Ned.) x) Baarn (Ned.) Berenice (Ned.) Caribia (Du.) x) D. G. Thermiotis (Gr.) Essen (Du.) Enrylochus (Br.) Enggano (Ned.) Euterpe (Ned.) Eemland (Ned.) Ganymedes (Ned.) Glarona (Noor) x) Heemskerk (Ned.) x) Hamm (Du.) Heidelberg (Du.) Havmarm (Noor) Iris (Ned.) Jagersfontein (Ned.) Joh.v.Oldenbamev. (N.) Jaunjelgava (Letl.) Kreta (D.) Konsul H. Fisser (Du. Luneborg (Du.) Liberian (Eng.) Laertes (Ned.) x) Myrmidon (Br.) Montferland (Ned.) x) Marina (Noor) x) Meliskerk (Ned.) x) Melampus (Ned.) x) Nigerian (Br.) Oberon (Ned.) Orestes (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Palatia (Du.) Poelau Roebiah (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Poelau Laut (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Reaveley (Eng.) Randfontein (Ned.) Reggestroom (Ned.) Rossum (Ned.) Rigel (Zw.) HAARLEM, 1 September. Ondertrouwd: J. van der Knaap en M. A. M. Manvis. E. W. Hulshof en J. M. Janus. C. J. de Jong en E. M. Hagen. W. G. de Korte en H. Miedema. A. van der Wal en B. Nottrot. N. Th. Bolten en G. Meijer. H. J. Oolders en E. C. Mulder. E. Huis en R. van der Sluis. W. C. Kroonsberg en S. F. van Es. J. Blankespoor en G. van den Brink. J. H. Krietemeijer en H. Riphagen. J, J. de Graaf en J. A. H. Staphorst. B. Kok en E. J. Vonk. Getrouwd: J. Drescher en H. Powa. A. N. Verschure en C. Bergman. J. H. ter Horst en M. Th. Meijer. J de Jong en A. M. C. A. Eis- sens. R. B. D. Powell en G. M. Kettel. P. J. Smit en A. Martens. A. F. Bouman en A. K. Voetelink. Serooskerk (Ned.) x) Soemba (Ned.) Sesostris (Du.) Sembilan (Ned.) x) Socrates (Ned.) Sarita (Noor) x) Salland (Ned.) x) Salawati (Ned.) Saturnus (Ned.) Stuyvesant (Ned.) Triton (Ned.) Titus (Ned.) Theseus (Ned.) Trajanus (Ned.) Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) x) Wim (Ned.) Zuiderkerk 'Ned.) x) La Plata San Nicolas Batavia Batavia Buenos Aires Curasao (via Hbg.) Alexandrië Ned. Indië Midd. Zee Archangel West-Indië Midd. Zee Trinidad Chili Chili (via L'pool) Ned. Indie Batavia Chili Hamburg Chili Kopenhagen Pto Barrios Buenos Aires '4ed.-Indië Batavia Batavia Bordeaux Santos La Romana Curasao Z.-Afrika Macassar Ned. Indië Annapolis (N.S.) (voor Velsen). Danzig Zuid Afrika Batavia Riga West Indië Huelva Ned. Indië West Afrika Batavia Ned. Indië B. Aires Aruba Beira Hamburg West Afrika Zw. Zee Santos Stettin Batavia Mexico Batavia Batavia Batavia Hamburg Buenos Aires Z Afrika West-Afrika Casablanca Kopenhagen (v. IJm.) Japan Batavia Cristobal Batavia Chili Texas City Hamburg Batavia Hamburg West Indië Alexandrië Bourgas Gothenburg Zw. Zee Midd. Zee Buenos Aires Hankipudas Japan 1 Sept. 1 Sept. 7 Sept. 16 Sept. 16 Sept. 20 Sept. 7 Oct. 15 Sept. 6 Sept. 16 Sept. 10 Sept. 7 Sept. 5 Sept. 16 Sept. 27 Sept. 7 Oct. 6 Sept. heden 7 Sept. 4 Sept. 4 Sept. 21 Oct. 9/10 Sept. 5 Sept. 6 Sept. 21 Sept. 14 Sept. 27 Sept. 23 Sept. 2 Sept. 4 Sept. 31 Aug. 11 Sept. 3 Sept. 10 Sept. 6 Sept. 17 Sept. heden 4 Oct. 10 Sept. 10 Sept. heden 16 Sept. 4 Sept. 4 Sept. 4 Sept. 7 Sept. 19 Sept. 5 Sept. 16 Sept. 3 Sept. 30 Sept. heden 25 Aug. 18 Aug. 26 Aug. 16 Aug. 31 Aug. 21 Aug. 29 Aug. 28 Aug. 30 Aug. 27 Aug. 27 Aug. 31 Aug. 1 Sept. van Teneriffe. van St. Vincent, van Port Said, v. Padang van Bahia. van Aruba, van Fethiye. van Soerabaya van Bari. vertrokken, van Curasao, van Trapani. van Land's End. deeling der gemeente-secretarie, tel. 3848, kan tooruren 6—12.30 en 2—5. Allen zonder uit zondering zijn welkom. De heer H. J. Blaauw, Vondellaan 55 heeft zich welwillend belast met de organisatie van de plechtigheid op het C. H. Moensplein en van het défilé. Geen melkbezorging op den Nationalen Feestdag. De beide plaatselijke organisaties van melk handelaren hebben besloten, om op Dinsdag 6 September, dien Nationalen feestdag geen melk te bezorgen. Ook zullen op dien dag de winkels, waarin melk en melkproducten wor den verkocht, na des morgens 10 uur gesloten zijn VECHTPARTIJ OP DEN GROOTEN HOUTWEG. Gistermiddag werd de assistentie van de po litie ingeroepen voor een vechtpartij op den Grooten Houtweg. Er was ongenoegen ont staan tusschen twee mannen waarvan één, wanneer wij goed zijn ingelicht, zijn wegge- loopen dochter kwam terughalen. Na een langdurige woordenwisseling raakten de beide mannen slaags en deze vechtpartij nam zulke afmetingen aan dat omwonenden het geraden achtten politiehulp in te roepen. Toen de po litie op het terrein van den strijd was ver schenen, werd de rust weldra hersteld. Eén van de vechtersbazen was vermoedelijk met een scherp voorwerp geslagen. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. De andere werd door politie en marechaussee in arrest gesteld. Vermoedelijk zal tegen hem proces-verbaal worden opgemaakt wegens po ging tot zware mishandeling. VOETBALVEREENIGING BEVERWIJK. Zondag aanstaande speelt de voetbalver- eeniging Beverwijk tegen B.K.C. uit Anna Paulowna ter gelegenheid van de opening van het nieuwe terrein dezer vereeniging. De adspiranten van Beverwijk zullen Zondag per autobus een uitstapje maken naar Apeldoorn en omgeving. DE VERLOTING VAN DE K O.V. Gisteravond werd de trekking gehouden van de door de Kennemer Orkestvereeniging ge organiseerde verloting. De hoofdprijzen vielen op de nummers 463 (een electrische leeslamp), 361 (een schemerlamp) en 99 (een plateelen sierkan). 31 Aug. van Liverpool. 27 Aug. van Curacao. 29 Aug. van Triëst. 29 Aug. van Gibraltar. 27 Aug. van Arica. vertrekt 3 Sept. 29 Aug. van Callao. 1 Sept. vertrokken. 1 Sept. v. Pto. Colombia. 27 Aug. vertrokken. 28 Aug. van Batavia, vertr. 3 Sept. 27 Aug. vertr. 2 Sept. vertrokken. 1 Sept. vertrokken. 31 Aug. van Valentia. 19 Aug. vertrokken. 31 Aug. te Duinkerken. 30 Aug. v. Gibraltar. 20 Aug. te Soerabaya. 28 Aug. van Sydney. (N.S.) 2 Sept. vertrokken. 30 Aug. van Lissabon. 31 Aug. van Colombo. Aug. te Rotterdam. 31 Aug. van St. Michiels. 26 Aug. vertr. 23 Aug. van Colombo. 27 Aug. te Freetown. 27 Aug. van Colombo. 1 Sept. van Havre. 28 Aug. van Las Palmas. 16 Aug. vertrokken. 30 Aug. te Mombassa. vertrekt 10 Sept. 31 Aug. te Rotterdam. 30 Aug. van Izmir. 25 Aug. van Bahia. vertrekt 3 Sept. 22 Aug. van Sabang. 16 Aug. v. Trinidad in lading. 31 Aug. van Padang. in lading. 1 Sept. te Bremen. 10 Aug. vertrokken. 26 Aug. van Kaapstad. 27 Aug. van Dakar 27 Aug. vertr. 30 Aug. vertrokken. 26 Aug. van Sabang. in lading. 29 Aug. van Trinidad. Aug. van Colombo. Aug. van Valparaiso. 17 Aug. vertrokken, vertrekt 3 Sept. Aug. van Singapore, vertrekt 3 Sept. 29 Aug. van Paramaribo. 29 Aug. van Tunis 30 Aug. te Aghia Marina. 1 Sept. vertrokken. 27 Aug. van Stamboul. 29 Aug. van Lissabon. 1 Sept. vertrokken. 31 Aug. van Brunsbuttel. 29 Aug. van Osaka. HULDIGING VAN ZUSTER PLAS. In verband met de benoeming van zuster Plas, de oud-adjunct-directrice van het Pro vinciaal Zieeknhuis Duin en Bosch, tot ridder in de orde van Oranje-Nassau heeft tijdens het jaarfeest van de vereeniging „Ontspan ning voor Allen" een huldigingsplechtigheid plaats gevonden in tegenwoordigheid van tal rijke patiënten en genoodigden. Deze huldi ging geschiedde bij monde van den directeur geneesheer dr. Teenstra, die de onderschei ding van zuster Plas zeer verdiend noemde en ook zeer vereerend voor de inrichting. Spr. wenschte de geridderde van harte geluk. On der daverend applaus speelde hij haar het eere-metaal op de borst. De aanwezigen hebben daarna geruimen tijd genoten van de verschillende spelen die door de patiënten werden uitgevoerd. Het fanfare corps „Door Inspanning Uitspanning" heeft de samenkomst die door de presidente van „Ontspanning voor Allen", mej. dr. A. Aukes, met een korte herdenkingsrede was geopend, met muziek opgeluisterd. LAWNTENN1S. De Nederlandsche kampioen schappen. Teschmacher door Wiegers uitgeschakeld. Donderdag zijn te Amsterdam de tenniswed strijden om de Nederlandsche kampioenschap pen voortgezet. Tot veler verrassing werd Teschmacher door Wiegers uitgeschakeld. De uitslagen waren: Heeren-enkelspel tweede afdeeling, eerste ronde: Hughan sl. ir. Boon 64 62 6—2; jhr. de Brauw sl. mr. Marinkelle 26 6—1 64 36 63; Heijnen sl. Fabius 6—2 75 64, Wiegers sl. Teschmacher 64 06 16 64 6—1Leije- naar sl. Leembrugge 61 6—2 5—7 64, Kar- sten sl. van Erk 61 64 75; Rhodius sl. Lijsen 62 75 4—6 64; van Swol sl. van der Graaff 4r—6 6—4 6—3 6—4. Dames-enkelspel, kwart-eindstrijd: mej. Kerckhoff sl. mej. Hartog 64 6-^-3. Damesdubbelspel, halve eindstrijd: mej. Rol- lin Couquerque en mevr. Boutmy sl. mej. Blik slager en mej. Kerkhoven 63 60. Heerendubbelspel, kwart-eindstrijden: van Olst en van der Heide sl. mr. Feith en Wisse- link 6—0 64 60; jhr. de Brauw en drs. Reidt sl. Lijssen en Hoeke 61 86 46 1311; Karsten en Teschmacher sl. mr. van Rompu en mr. Brouwers 62 64 64. Gemengd dubbelspel, derde ronde: mevr. v. Haagen en ir. Boon sl. mej. Hartog en Wiegers 97, 64, mevr. Boutmy en mr. Marinkelle sl.1 mevr. Tienstra en v. d. Heide 86 61, mej. van Swol en Henriquez sl. mej. Jolles en Co- chius 63 64, mej. Kerckhoff en Reidt te gen mevr. van Haagen en Boon afgebroken bij 6—1 6—8 2—2. Zwakken tot matigen Westelijken Noordwestelijken wind, gedeeltelijk wolkt, weinig of geen regen, koele nJ£" weinig verandering in temperaW overdag. uu? BAROMETERSTAND Hoogste 767.9 m.M. te Valentia. Laagste 765.3 m.M. te Danzig THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 9.33 uur; n.m. 10 lo 1nir Zondag v.m. 10.56 uur; n.m. 11.36 uï Maandag v.m. 12.19 uur; n.in. (Geen zomertijd). TEMPERATUUR ZWEMBADEN V.Z.I.; lucht 53 F., water 63 F. 62 p 55 p; 57 p_ -uur. ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1938. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7q(\ —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berich- ten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Programma voor Arbeiders in de Continubedrijven. 1200 1.45 Gramofoonmuziek. (Om 1215 Berich- ten). 2.00 Esmeralda-Septet. 2.30 Orgelspel" 3.00 Reportage. 3.30 Gramofoonmuziek. 430 Esperanto-uitzending. 4.50 Gramofoonmu ziek. 5.10 Causerie „Wat vak-organisatie in 40 jaar democratie tot stand bracht". 5 306.00 „Filmland". 6.05 Orgelspel. 6.30 Sportrepór- tage. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Cause- rie „De radio in 40 jaar". 8.00 Herhaling SOS Berichten. 8.03 Berichten A. N. P., VARA- Varia. 8.15 Het VARA-Orkest m.m.v. soliste en sprekers. 10.00 Berichten A. N. P. 10.10 Or- gelspel. 10.30 Het Noviteiten-orkest en solis ten. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 en 415,5 M. KRO-Uitzending. 4.00—5.00 HIRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om circa 8.15 Berichten). 11.30 Godsdienstig halfuur tje. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten m.m.v. solist. (1.00—1.20 Gramofoonmuziek; c.a. 1.15 Berichten). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 Causerie „Groote problemen". 4.10 Gramofoonmuziek. 4.25 Cau serie over Krishnamurti. 4.40 Gramofoonmu ziek. 4.45 Causerie „De natuurlijke opvoe ding". 5.00 KRO-Melodisten m.m.v. solist. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 De KRO-Nachte- gaaltjes. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Friesch programma. 7.35 Actueele aetherflit- sen. 8.00 Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Gevarieerd concert. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Sportoverzicht. 10.55—12.00 Gra mofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Het BBC-Welsch-orkest m.m.v. soliste 12.05 Sportreportage. 12.35 Gramofoonmuziek. 1.20 Het Londensch Palladium-orkest. 2.20 Or gelspel. 2.50 Het Crystal Palace Orkest m.m.v. solist. 3.40 Harold Sandler en zijn Octet. 4.20 Sportreportage. 4.50 Het New Georgian-trio. 5.20 Henry Hall en zijn orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 BBC-orkest. 7.50 Solis- tenconcert. 8.20 Variété-programma. 9.30 Ra- diotooneel. 10.00 Berichten. 10.25 Causerie „I protest". 10.30 BBC-Theaterorkest. 11.20 12.20 De Grosnevor House Dance Band. RADIO PARIS, 1648 M. 8.10, 9.00. 10.10 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Cantrelle-orkest. 2.40 Gramofoonmu ziek. 4.05 Zang. 4.20 Goldy-orkest. 5.20 Va riété-programma. 5.50 Zang. 6.05 Pianovoor dracht. 6.52 Gramofoonmuziek. 7.35 Mando linevoordracht. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Variété-programma. 10.25 Symphonieconcert. 11.2012.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Oswald Hey- den's orkest. 8.50 Danziger Landesorkest. 12.20 Weensch Symphonie-orkest. 2,30 Gra mofoonmuziek. 4.05 Intermezzo. 4.20 Omroep- Amusementsorkest, kinderkoor en solisten. 7.20 Trioconcert. 8.30 Opera „Cavaleria Rusti- cana". 9.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Georg Nettelman's orkest en het Walter Raatzke- kwintet. 12.203.20 Omroep-Amusements- orkest, Fierke-kwintet en militair orkest. BRUSSEL 322 MB 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep- klemorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Het Guedarriana-orkest. 2.50 Vioolvoordracht. 3.20 Vervolg orkestconcert. 4.05 Omroepdans- orkest. 4.35 Zang. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Omroepkleinorkest m.m.v. solisten. 8.20 Om- roepdansorkest en solist. 9.05 Radiotooneel 9.35 Vervolg van 8.20. 10.30 Populair concert. 1.2012.20 Gramofoonmuziek. BRUSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 José Schny- ders' orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Om- roepsalonorkest. 3.35 Pianovoordracht. 3.50 Vervolg concert. 4.05 Zang. 4.20 Gramofoon muziek. 5.35 en 6.00 Concert. 6.35 en 7.35 Gra mofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest en -koor, pianoduo en solisten. 10.30 Jean Omer en zijn orkest. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Emanuel Rambour's orkest en solisten. 8.20 Kernspreuk, berichten. 8.35 Otto Do- brindt's orkest en solisten. 10.20 Berichten. 10.50 Trioconcert. 11.05 Berichten. 11.20 Dres den's orkest (Gr.pl.) 12.202.20 Nachtcon cert. (1.151.26 Tijdsein). Schepen voorzien van een x> zijn grooter dan 6000 ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Fransch Noorsch s.s. m.s. Nantaise Evina Caen Newcastle erts laden Alleen de beste merken tegen de bekende ge makkelijke be- ialingscondities van loutmanstraat 4 IJmuiden eeuwenlaan 2-4 IJmuiden-Oost estraat 48 Beverwijk Te koop aangeboden een HE& RENFIETS voor 10. Beztchusen na C uur Verspronckweg 114, w TE KOOP w. o. t. licht motorrij wiel met J.L.O. motor. Timorstr. Te koop van part. CHEVROL0 cabr. 2 seat m. dicky, nat.bew., lft md. weg.bel., nw. banden, f S- 8 uur De Lange, Turfmarkt tra Part. verk. billijk BENAUW* keurige kl. auto, 4 pers., 4 cyl., loopt 1-12. Te zien Spaar"11' weg 120, Haarlem. Te koop gevraagd JONGEN®^ WEEL S—12 j.. beslist z. P» met uitersten prijs G 688 bur. dit blad

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8