Den Haag Americana. BEVERWIJK De Jeugdhulde op a.s. Dinsdag. De volgorde van het défilé. Zooals wij reeds berichtten zal op den Na- tionalen feestdag, a.s. Dinsdag des morgens te 9 uur de plechtige uitreiking van de ge meentevlag geschieden aan de deputatie, welke uit Beverwijk zal deelnemen aan de te Amsterdam aan H. M. de Koningin te brengen jeugdhulde. Voor het bijwonen van deze plechtigheid, die op het C. H. Moens- plein plaats vindt, zijn talrijke ingezetenen uitgenoodigd. De genoodigden zullen plaats nemen op de muziektent. Na de overhandi ging van de vlag zullen de jeugdorganisaties met vlaggen, vaandels en banieren in op tocht wegtrekken, teneinde langs het stad huis te defileeren. De genoodigden zullen in middels per autobus naar het stadhuis wor den overgebracht teneinde het défilé gade te slaan. Na afloop van het défilé te ongeveer 9.40 uur zal ten stadhuize voor de genoodigden koffie worden geserveerd. Zoowel de plechtigheid op het C. H. Moens- plein als het défilé zullen door de St. Jozef Harmonie met muziek worden opgeluisterd. De volgorde. De volgorde waarin de jeugdvereenigingen zich zullen opstellen is door den leider van het défilé, den heer H. J. Blaauw, als volgt vastgesteld: 1. St. Jozef Harmonie; 2. Depu tatie van de jeugd; 3. Deputatie van de tuin ders; 4. Gymnastiekvereeniging ..Turnlust"; 5. Christelijke Meisjesvereenigingen; 6. Voet- balvereeniging „De Kennemers"; 7. Jeugd bond voor Onthouding; 8. Geheelonthouders- Kinderclub „Kindergeluk"; 9. Knapenver- eeniging Wijk aan Duin; 10. Jongelingsver- eenigen „Excelsior"; 11. K. J. C., parochie St. Agatha; 12. R.K. Gymnastiekvereeniging S. S. S.; 13. Padvindersvereeniging „Die Wijekers"; 14. Christelijke Gymnastiekver eeniging „Hercules"; 15. Vrijzinnig-Christe lijke Jongeren Bond; 16. Vereeniging van Jong-Hervormden; 17. Af deeling Beverwijk van den Bond van Jeugdvereenigingen op Gereformeerden grondslag; 18. Gereformeer de Meisjesvereenigingen; 19. Voetbalvereeni- ging „Beverwijk"; 20. R.K. Voetbalvereni ging „Excelsior" (Wijk aan Zee); 21. St. Jo zefgezellen; 21 K. J. C. parochie O. L. Vrouw van Goeden Raad; 23. De Graal O. L. Vr. van Goeden Raad; 24. R. K. Sportvereniging D. E. M.; 25. De Graal parochie St. Agatha; 26. K. J. C. parochie St. Odulphus, Wijk aan Zee; 27. De Graal, parochie St. Odulphus, Wijk aan Zee. Oefeningswedstrijd in het Sportpark. Kennemers—F. V. C. (3—2). De Kennemers speelden Zondagmiddag een oefenwedstrijd tegen den' eerste klasser F. V. C. uit Leeuwarden. Deze ontmoeting was de return-match van den vorigen Zondag te Leeuwarden tusschen deze clubs gespeelden wedstrijd. Evenals toen zegevierden ook nu de Kennemers met 32 na een van beide zij den zeer matig gespeelden wedstrijd. Het Kennemers-elftal zocht het zooals ge woonlijk in short-passing en slechts spora disch werd het spel naar de vleugels ge opend. De Friezen speelden overeenkomstig hun aard een stug partijtje, waarbij althans in het eerste deel van den strijd het plaatsen stukken beter was dan bij de roodzwarten. Het afwerken van hun aanvallen liet te wen- schen over en bovendien ontbrak in het aan- vals-quintet een schutter. Zelfs in het laat ste kwartier van den strijd, toen de Kenne mers het wel geloofden en schijnbaar met alle geweld de eer aan den tegenstander wil den laten, slaagden zij er niet in van de hun geboden kansen gebruik te maken. Groot, die weer als aanvalsleider optrad en daarvoor nog steeds de capaciteiten bezit, slaagde er al spoedig in den Frieschen doel man met een scherp schot te passeeren. F. V. C. kwam onstuimig opzetten, Dikla trapte den bal per ongeluk voor de voeten van een tegenstander, Jaap werd opzij gezet en de ba lans was het volgende oogenblik in even wicht 1—1. In de verdediging van de gast- heeren wordt nogal eens gemist, maar wer kelijk gevaar bedreigt de Kennemersveste voorshands niet. Aan den anderen kant gaf Groot een mooien bal af aan Veenstra, die zich steeds uitstekend opstelde. Hij bedacht zich geen moment en joeg den bal hoog in de touwen. Het spel werd nu levendiger en kort voor rust kwam een goede voorzet van Koning hoog voor het Friesche doel. Weer was Veen stra op tijd aanwezig om met een keurigen kopbal den Frieschen keeper voor de derde maal het nakijken te geven. In de tweede helft was het spel er niet beter op geworden. F. V. C. bleef volharden in haar systeem om de meest eenvoudige kansen niet te accepteeren. Aan den anderen kant wilde het ook al niet lukken. Boom noch Groot zagen kans den doelman wederom te passeeren. In het laatste kwartier wilden de Kennemers hun gasten met alle geweld nog een tegenpunt laten maken. Het duurde lang voor dat de Friezen op deze geste reageerden, maar zij deden het dan toch. En zelfs stelden zij nog verwoede pogingen in het werk om den gelijkmaker te scoren, maar zoover lieten de Be verwij kers het niet komen. Zoo kwam het einde van den strijd met een 32 overwinning, die desondanks bij meni- gen Kennemers-supporfcer bezorgdheid zal hebben opgewekt, wanneer hij dacht aan de competitie, die weldra zal aanvangen. (In Amerika is een man op 3 Augustus in een „graf' gaan liggen waarin hij door een koker tegen betaling te bezichtigen is. Hij hoopt het langer dan 38 dagen vol te houden, om een wereldrecord te verbeteren en heeft radio bij zich om den tijd te dooden). Een man groef daar zichzelf een graf, Die kwaal is eerder voorgekomen, Maar 't is bij de konijnen af. Zooals die dwaas 't heeft ondernomen. Wanneer hij op dit vreemd gebied Der onderwereld goed wil slagen, Verlaat hij deze schuilplaats niet, Dan eerst na achtendertig dagen. En heel dien tijd kan elk die 't wil Hem door een koker gaan begluren, Zich vragend of de man die gril Nog weken langer kan verduren. Hij kan niet zitten en niet staan, Met radio vermaakt hij zich en Hij grijnst bezoekers vriendlijk aan, Maar verder ligt hij maar te liggen. Houdt hij het zoo zes weken vol, Dan levert hij een topprestatie In 't vegeteeren in een hol En ook in geestesaberratie Misschien wordt hij nog wel een held Voor de, helaas bestaande, kringen. Die achting offeren en geld Aan zulke allerdwaaste dingen. Als hij het kunststuk heeft volbracht En 't graf verlaat, waarin hij daalde, Is hij het, die het laatste lacht, Om allen die daarvoor betaalden P. GASUS. Jubileumwedstrijd van het Karpertje. 34 visschers vingen 167 vlsschen. De overvloedig neerplassende regen was Zondagmorgen om kwart voor vijf nu niet bepaald aanlokkelijk voor de leden van het Vischcollege ,Het Karpertje" om het slaap vertrek te verwisselen voor den killen water kant. Inplaats van uit de veeren waren ver moedelijk ettelijke Karpers maar weer in de veeren gekropen, althans toen 't vertreksein werd gegeven was het aantal deelnemers klei ner, dan men voor een jubileumwedstrijd wel mocht verwachten. Maar dat deed aan de hoopvolle verwachtingen van de visschers niets af. Regenvlagen en onweerslagen ver mochten de goede stemming geen oogenblik nadeelig te beïnvloeden. De wedsrijd had een bijzonder prettig verloop. Nadat eenige uren met veel animo ge- vischt was bleken 34 visschers 167 witvisschen aan den haak te hebben geslagen onder de spiedende blikken van den hoofdcontroleur A Muis, die bij de vervulling van zijn taak werd bijgestaan door de heeren P. Jansen, J. Pries ter en H. Calf. Des avonds werden in het clubhuis, café Vessies aan den Alkmaarscheweg de prijzen uitgereikt. Dit geschiedde met een vriendelijk woord van den voorzitter, den heer J. Maen- hout, die een bijzonder woord van dank bracht aan de schenkers van de vele fraaie prijzen, te weten de heeren J. v. d. Wel, M. Waanders, D. Adrichem, H G. Donselaar, C. van Stavel, G. v. d. Winden, S. Rumping, J. Kloos, H. v. Veelen, J. Schweitzer C. Oosterwaal, W. van Roon, Gebr. Posch, A. Rosier, J. Berghuis en J. v. Velthuizen. Alle deelnemers kwamen in het bezit van een prijs, grooter en waardevoller naar gelang van de geleverde prestaties. De voornaamste prijzen vielen ten deel aan: 1 J. Bakkum, 2 J. Posch, 3 W. de Vries, 4 P. Put, 5 H. J. Calf Sr., 6 C. Posch, 7 B. Kleyne, 8 W. Kooiman, 9 J. Straat, 10 J. Maenhout. Tenslotte dankte de voorzitter de controleurs voor de wijze, waarop zij hun taak hadden uit geoefend. Hij overhandigde den heeren een controleursprijs, benevens nog een extra-prijs. De leden bleven nog eenigen tijd bijeen. Het werd zeer op prijs gesteld, dat de heer Vessies voor een goed stukje accordeonmuziek gezorgd had. Zaterdag a.s. zal de vereeniging in het ge bouw „Adrichem" een feestavond houden ter feestelijke viering van het eerste lustrum. De viering van den Nationalen Feestdag. Défilé en concert. Hoewel Beverwijk de feesten ter herdenking van het 40-jarig regeeringsjubileum reeds achter den rug heeft zal de Nationale Feest dag op Dinsdag a.s. toch niet onopgemerkt voorbijgaan. Des morgens defileeren de jeugd organisaties langs het stadhuis voor het ge meentebestuur en de genoodigden. In de mor genuren zullen de leerlingen van de scho len, met uitzondering van de hoogere leer jaren, een filmvoorstelling bijwonen in de plaatselijke bioscoop-theaters. O.m. zal de ju- Dileumfilm „Veertig jaren Koningin" worden vertoond. Des middags zullen de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen en van de scholen voor U.L.O. per stoomboot Prins Hendrik" een boottocht maken door de havens van IJmuiden. De kinderen zullen met muziek voorop een wandeling maken naar Velsen. Des avonds zal de Be verwijksche Harmonie kapel op het C. H. Moensplein een concert geven, aangeboden door het gemeentebestuur. Langs de lijn. Programma van de Radio-centrale. Dinsdag: Lijn 1: 8.00 Hilversum I. Lijn 2: 8.00 Hilversum II Lijn 3: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 10.50 Keu len; 11.20 Parijs; 12.05 Diversen; 12.20 Parijs; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal programma; 2.35 Keulen; 3.05 Parijs; 4.50 Londen Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 7.05 Brussel Fr.; 7.20 Brussel Ned.; 7.50 Keulen; 8.20 Brussel Fr.; 9.05 Keulen; 9.20 Brussel Fr.; 10.50 Keulen. Lijn 4: Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.05 Londen Reg.; 1.20 Brussel; 2.15 Londen Reg.; 4.20 Keulen; 4.40 Londen Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 5.50 Keulen; 6.20 Londen Reg.; 7.40 Di versen! 7.50 Nationaal programma; 9.20 Brus sel Fr., 10.50 Keulen. WEDSTRIJD E. H. S.—V. V. B. GING NIET DOOR. Wegens de minder gunstige weersomstandig heden is de voetbalwedstrijd EHSVVB Zon dag niet doorgegaan. DE BOOTTOCHT VOOR DE SCHOOLJEUGD In verband met de door de ouders van de schoolkinderen, die a.s. Dinsdag aan den boot tocht zullen deelnemen, gestelde vragen ver zoekt het bestuur van de vereeniging „Konin ginnedag" ons mede te deelen, dat het van zelfsprekend niet de bedoeling is om een tochtje op zee te maken. De boot maakt alleen een rondvaart door de havens. Het spreekt van zelf, dat ook de Alkmaar Packet, al biedt haar boot plaats aan 2000 kinderen nimmer bui tengaats zal gaan, omdat deze schepen nu eenmaal voor de binnenvaart bestemd zijn. De ouders, wier kinderen den boottocht zul len meemaken, behoeven daaromtrent dus geen zorgen te hebben. HERDENKINGSDIENSTEN IN DE R.K. KERKEN. Ter herdenking van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin zullen Dinsdagmorgen te 8 uur in de parochiekerken van O. L. Vrouw van Goeden Raad aan den Arendsweg en van de H. Agatha aan de Breestraat plechtige ge zongen H.H. Missen worden gecelebreerd. In de dekenale kerk aan de Breestraat zul len de organisaties met haar vaandels aanwe zig zijn. Onder de consecratie, het hoogst van den dienst, zal een vaandelgroet worden ge bracht. De lofzang „Te Deum, laudamus" zal deze kerkelijke plechtigheden besluiten. WIJK AAN ZEE Oranjevereeniging Wijk aan Zee. Het programma. In aansluiting met ons vorig bericht, volgt hieronder het beknopte programma der feestelijkheden. Maandag 5 Sept.: 6.15 uur n.m. Voetbalwedstrijd voor vetera nen op het V.V.E.-terrein. Inschrijving bij den heer Raadsveld. uur n.m.: Optocht met lampions, fakkels enz. Dinsdag 6 Sept.: 8.30 v.m. Verzamelen op het Julianaplein en hijschen van de vlag. 8.45 v.m.: Optocht van versierde wagens, fietsen, groepen, enz., waarvoor f 25 aan prij zen beschikbaar is gesteld. Na dezen optocht vertrek van de schoolkinderen per autobus naar Beverwijk ter bijwoning van de Jubileum film. 11 uur v.m. Ringsteken op fietsen voor eiken leeftijd boven 13 jaar. Inschrijfgeld f 0.10. 2 uur n.m. Zang van de schoolkinderen met medewerking van Graal en Kruisvaart op het Julianaplein. Hierna kinderspelen op het V.V.E.-terrein. 3 uur n.m. Koekhappen voor dames en slag- spel (geblinddoekt) voor heeren. 4 uur n.m. Watertonsteekspel voor dames en heeren. 5.30 uur n.m. Mastklimmen.. Aan de diverse wedstrijden zijn fraaie prij zen verbonden. Inschrijving alleen bij den heer Raadsveld. Na afloop der feestelijkheden gelegenheid om te dansen. EEN GÓED BEGIN VOOR DE V.V.E.'ERS. Zondagmiddag werd op het V.V.E.-terrein te Wijk aan Zee een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tusschen V.V.E. H van Wijk aan Zee en een gecombineerd elftal van D.E.M. uit Beverwijk. Alhoewel de ruststand zeer normaal met 21 sloot, bleek het daarna dat V.V.E. ver in de meerderheid was. De wedstrijd werd ni. door de Excelsiormannen met 102 gewonnen. Voorwaar een goed begin van de competitie voor V.V.E SANTPOORT VOETBAL. De ontmoetingen tusschen de eerste en twee de elftallen van de voetbalvereenigingen R.C.B. en Westzaan is over twee fronten in een over winning van R.C.B. geëindigd. Het eerste elf tal won met 52, het tweede team met 43. R.C.B. kwam hierdoor in 't bezit van een uit geloofden lauwertak. PERSONALIA. Tot kapelaan van de parochie O. L. Vrouwe van Altijddurenden Bijstand is door Zijne Hoogw. Excellentie de Bisschop van Haarlem benoemd de Weleerw heer Th. Straathof. HERDENKINGSDIENSTEN EN DANK STONDEN. Aan den vooravond van het 40-jarlg re geeringsjubileum van H. M. de Koningin zullen in de Ned. Herv. Kerk, de Gereformeerde Kerx, de Ned. Herv. Kapel en de R. K. Kerk herden kingsdiensten en dankstonden worden ge houden. Ze vangen resp. aan om 8 uur, 8.15 uur, 7.30 uur en 8 uur. DAMMEN. De damclub „Stabiel" zal dit seizoen met 3 tientallen aan de competitie deelnemen. In geschreven werd met het le, 2de en 3de tien tal resp. voor de le, 3de, en 4de klasse van den N.D.B. SCHAKEN. Onze plaatsgenoot, de bekende schaker G. Kroone, heeft zich bereid verklaard voor de schaakclub „Santpoort" binnenkort een si- multaansèance te geven. Het vermiste kind uit Beverwijk terecht. Het was naar haar grootmoeder In Putten gebracht. Door de ijverige nasporingen van de Bever wij ksche politie is het in Zandvoort vermiste kind terug gevonden bij haar grootmoeder in Putten op de Veluwe, waarheen het door de moeder was gebracht. Wel is de moeder luit de ouderlijke macht ontzet, doch zij is niet strafbaar voor het feit, dat zij haar kind van haar huis naar Putten heeft overgebracht; nadat het kind uit eigen beweging bij haar was teruggekomen. Hoe het kind aan het waakzame oog van haar onderwijzeres en het overige personeel, en eveneens aan dat van alle andere kinderen is ontsnapt, blijft een raadsel, te meer daar het strand onmiddellijk na haar vermissing tot aan den Zeeweg werd afgezocht. Vernieuwing der grensbataljons. Dienst op telegraaf- en telefoonkantoren uitgebreid. Naar wij vernemen zijn als gevolg van de verlenging van den eersten oefentijd, de dienstplichtigen der lichting 1938 n, behoo- rende tot de eerste bataljons der regimenten infanterie op 2 September j.l. overgegaan naar de tweede bataljons (grensbataljons), ter ver vanging van de dienstplichtigen der lichting 1938 I, die op dienzelfden datum met groot verlof zijn vertrokken. Op 2 September zijn derhalve de nieuwe tweede bataljons hun nieuwe garnizoenen bin nengerukt. In de eerstvolgende dagen worden, teneinde deze batajons zoo spoedig mogelijk gereed te doen zijn voor de hun toegewezen taak, de daartoe noodige oefeningen ge houden. Gelet op de huidige omstandigheden zijn tevens de onderdeelen van het korps militaire politie troepen, die met de bataljons moeten samenwerken, in die oefeningen ingeschakeld, terwijl mede de dienst op telegraaf- en tele foon kantoren is uitgebreid. Onvoorzichtigheid met den dood betaald. Zondagmorgen omstreeks elf uur is op de brug over het Maas- en Waalkanaal te Neer bosch een wielrijder door een auto aange reden en op slag gedood. Den autobestuurder treft geen schuld, daar de fietser plotseling den weg overstak. SLOTZITTING VAN DE INTERNATIONAL LAW ASSOCIATION. Zaterdagmiddag werd in een plechtige slot zitting de 40ste conferentie van de Interna tional Law Association gesloten. Er werd een resolutie aangenomen waarin de vergadering besloot, dat er een delegatie zal worden samengesteld, bestaande uit voor aanstaande leden van het congres, welke zich naar het slot Loevestein zullen begeven om daar hun gedenkplaat te onthullen, welke daar is aangebracht door de International Law Association en is gewijd aan de nage dachtenis van Hugo de Groot. Verschillende sprekers uit vele landen voer den het woord om voorzitter en secretarissen hulde te brengen voor de eminente wijze, waarop zij deze conferentie hebben weten te maken tot een, die met eere genoemd zal blijven worden in de annalen van de Inter national Law Association. Carl Schuriclit commandeur Oranje-Nassau. Zaterdag heeft minister Slotemaker de Bruine den heer Carl Schuricht in zijn kabinet ontvangen en hem gecomplimenteerd met de wijze, waarop hij vele jaren achtereen tijdens het zomerseizoen te Scheveningen de concer ten van het residentie-orkest in het Kurhaus geleid heeft. De minister bracht hem voorts dank voor wat hij, hier en elders, doet voor de hedendaagsche Nederlandsehe scheppende toonkunst, welker werken hij in binnen- en buitenland op het podium brengt, en deelde hem ten slotte mede, dat Hare Majesteit de Koningin hem uit hoofde van zijn bijzondere verdiensten voor het Nederlandsch muziek leven benoemd heeft tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. schittert van licht, Het speelsche en prachtlievende kind, dat d mensch in zijn onschuldige oogenblikken fl beleeft in het feestelijk 's-Gravenhaee ,i;' heerlijkste avonduren. yri Het is werkelijk schitterend zooals Den Haa zich getooid heeft met het lichte licht, datfpf sierlijk spel speelt met de oude stad. met hi! water, de boomen, de gevels van de huizen pi de verrukte menschen bovenal. Zooveel hm derden dikke en lichtgevende appels van oranje als er tusschen het welige groen vm de boomen bloeien! Het is of de Vijverbergm de Voorhout boomgaarden van lichtvruchfp zijn geworden, in trossen en slingers bloeit da' tusschen de stammen en de blèren als em vruchtbaar land waar het licht aan de w men bloeit. D0°" Fijne, tintelende lijnen van licht staan lan». de gevels van groote, overdag zoo grijze jlÜ nuchtere, zoo stuursche huizen. De Gevangen poort is er een jolig, frêle monumentje dom geworden instede van de barsche toegang tm het arsenaal der martelwerktuigen waarmw een vorige menschheid zich onledig hield Verlichte, strak-gespannen, vlaggebanen maken een eerepoort voor den mensch die m den Langen Voorhout gaand, zich verlustiet aan al deze onwerwelijkheid. Als muggen om de kaarsZoo dartelten danst de massa om het licht. Staart met open oogen naar de waaierende fontein in wisselen- de kleur die uit den Hofvijver naar den hemel stijgt en terugvalt en stijgt en terugvalt roept zijn „óóóh" en „kijkdaarnoueris" naar dè vlammen die uit de hooggeheven bekkens dan sen om feestelijkheid te brengen doch óók om zonder het zeggen, de categorische imperatief „kookt op gas" in der huisvrouwen bewustzijn te branden en wordt stil van al die mooie éénige lichtjes overal óveral waar je maar oogen hebt om te kijkend'e Kneuterdijk, een pad tusschen waaiers van licht; hèt Plein waar de Ministers de lampjes hebben aange stoken. Waarlijk, Den Haag is 's avonds een tuin een hof. een romance van licht, dat ge moet gezien hebben om het te kunnen gelooven. En de mensch wordt er druk en opgewonden van. De mensch aan duisternis en grauwheid ge wend wordt een beetje dronken van het sprookje. Wat doet de mensch wanneer er teveel licht komt voor zijn aan de donkerte gewende oogen? Zij host. Zij hi-ha't. Zij roept „O.Mama!" en zingt het refrein met spreekkoor in honderdvoud. Wat doet de mensch wanneer de lichtjes hem te machtig worden? Hij geeft andere menschen een arm en for meert slingers en roezemoest door de drukte en door het licht. Of hij blaast op een toeter. Of zet zich een papieren neus op den neus. Of gaat paling, poffertjes en noga eten. Zoo is heel den Haag buiten zichzelf van het licht. En wie niet buiten zich zelf komen kan, die erkent volmondig: het is werkelijk prachtig. Er zijn werkelijk wonderlijk mooie resultaten bereikt. Komt u zélf niet eens kijken? Mr. E. ELIAS. Duitsche grens gedeeltelijk gesloten. In verband met de gevallen van kinder verlamming. Met ingang van Zaterdag is door de Duit sche autoriteiten besloten om de grens voor ae aan Twente en den Gelderschen Achterhoek grenzende gebieden te sluiten voor kinderen tot en met veertien jaar. Deze maatregelen zijn genomen, omdat in het Duitsche grens gebied tot dusverre nog geen kinderverlam ming is voorgekomen. Men tracht door deze grenssluiting verbreiding van de ziekte te voorkomen. In Enschedé zijn reeds achttien gevallen van kinderverlamming geconstateerd. Als gevolg van de Duitsche maatregelen zijn reeds verschillende reizigers met kinderen be neden 14 jaar in hun gezelschap in moeilijk heden gekomen. Men verwacht, dat het verbod tot alle grensovergangen in ons land zal wor den uitgebreid. VLIEGEN BOVEN AMSTERDAM BEPERKT. In verband met de feestelijkheden ter ge legenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van Hare Majesteit de Koningin is het gebied des rijks, omvattende de bebouwde kom der gemeente Amsterdam en de buiten die be bouwde kom gelegen onmiddellijke omgeving van het Stadion gesloten verklaard voor de luchtvaart met alle burgerlijke luchtvaartui gen met uitzondering van de luchtvaartui gen der geregelde luchtdiensten gedurende het tijdvak van 5 tot en met 12 September 1938. KNAAPJE ONDER AUTO GERAAKT EN GEDOOD. In de Oerlesche straat te Tilburg is Zater dagmiddag om vier uur een achtjarig knaapje, Frans van H., die bij het spelen den rijweg overstak, door een auto gegrepen en vrijwel op slag gedood. Het ventje had de auto niet gezien, daar hij achter een anderen wagen vandaan kwam. AANGEKOMEN. 2 September: Vega s.s. Stockholm Wendorian m.s. Veere Aenos s.s. San Nicolas Sea Cloud st.j. Noordzee Knut s.s. Trangsund Granö s.s. Gefle Angra s.s. Rosario Montferland s.s. Buenos Aires 3 September: Flandria s.s. Rotterdam Democraat m.s. Huil Vienna s.s. Harwich Bintang m.s. Batavia Aldan s.s. Archangel Vulcanus s.s. Midd. Zee 4 September: Schieland s.s. New Castle Prima m.s. Briton Ferry Hamm s.s. Ned. Indië Theano s.s. Fowey Nordkap s.s. Danzig Eastlea s.s. Kotka Rossum s.s. Casablanca Vliestroom s.s. Huil Olga m.s. Huil Merel s.s. Londen Poulau Bras m.s. Hamburg Salland s.s. Hamburg VERTROKKEN. Luciston s.s. Durban Sambre m.s. Parijs Costa Rica s.s. West Indië Oranje Nassau s.s. West Indië Akershus s.s. Oslo Maron m.s. Swansea Rigel m.s. Manchester 3 September: Ajax s.s. Kopenhagen Mars s.s. Midd. Zee Astarte s.s. Bremen Jaunjelgava s.s. Warkworth Nereus s.s. Passajes Lowick m.s. New Castle Borthwick s-s. Leith Vesta s.s. Hamburg Barneveld s.s. Hamburg Embla s.s. Malmö Actinia m.s. Londen Enid Mary s.s. Goole Cabo m.s. Londen Konsul H. Fisser s.s. Rotterdam Hontestroom s.s. Londen IJstroom m.s. Huil Amstelstroom m.s. Londen Flandria s.s. Gothenburg 4 September: Vienna s.s. H. v. Holland Lena sbm. Leningrad D. N. Bogiazides s.s. Gdynia Maehineschade. Het van Amsterdam naar Gdynia bestemde Grieksche stoomschip D. N. Bogiazides moest Zaterdagmiddag in het Spuikanaal vastma ken wegens een lichte schade aan den stoom ketel. Nadat deze schade door werklieden van één der dokken in Amsterdam was hersteld kon het stoomschip Zondagmorgen de reis naar de bestemmingshaven voortzetten. Russische baggermolen vertrokken. De door de scheepswerf Verschure Co. te Amsterdam voor de Russische regeering ge bouwde zelfstoomende baggermolen Lena is gisteren op eigen kracht naar Leningrad ver trokken. Kolenaanvoer. Met het Nederlandsehe stoomschip Schie land is van New Castle een lading steenkolen bij het Hoogovenbedrijf aangevoerd. Toeristenreis. Met het Engelsche stoomschip Vienna kwam Zaterdag wederom een aantal Engelsche toe risten van Harwich naar de hoofdstad voor een weekendbezoek. Zij zullen volop genoten hebben van de mooie versieringen en de op gewekte stemming in Amsterdam. Incident aan de Duitsch- Tsjechische grens. Duitsche douane-beambte beschoten. BERLIJN, 2 September. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Dresden, dat in de on middellijke nabijheid der Duitsch-Tsjechische grens bij Aschberg een Duitsche hulp beambte der douane, terwijl hij op patrouïïle- dienst was, plotseling uit het woud aan de Tsjechische zijde beschoten werd. Een kogel floot dicht langs hem heen. Kort daarop wer den twee Tsjechische grensambtenaren ge zien, die zich verwijderden. Het schot kan slechts door een dezer mannen gelost zijn, aldus het Duitsche bureau. De „Völkische Beobachter", schrijft naar aanleiding van di tincident: .Deze duidelijke, stelselmatige moordpogingen uit een hinder laag. gepleegd op organen van de Duitsche souvereiniteit, kunnen niet meer veront schuldigd worden als „vergissingen van onder geschikte organen", doch zijn provocaties, waarvoor de regeering te Praag de volledige verantwoordelijkheid moet dragen. Ook zij zal nauwelijks kunnen betwisten, dat het hier gaat om ernstige volkenrechtelijke inciden ten, die onafzienbare gevolgen kunnen heb ben." De Panama-delta als kolonisatie» terrein voor Nederlanders. Nederlandsch ingenieur vertrekt voor bestudeering der grondgesteldheid. Naar wij vernemen zal dezer dagen ter be studeering van de grondgesteldheid der eilan den in de Panama-delta, waarop men in Ne derlandsehe kringen het oog heeft laten va.- len met het oog op ontginnings- en koloni satiemogelijkheden. naar Argentinië vertres- ken jhr. ir. H. J. Kretschmar van Veen, bonden aan de inspectie van de cultuurtecö" nisehe afdeeling der Wieringermeerdirectifc waarvoor hem een langdurig verlof wordt toe gestaan. Na eenigen tijd zal hem een tweede ingenieur, die hem bij het onderzoek behulp zaam zal zijn, worden toegevoegd. De regee ring der Argentijnsche provincie Buenos Aires heeft een beangrijk bedrag toegestaan als bijdrage in de kosten van het onderzoen

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 12