Vluchtelingen. 6 SEPTEMBER, Er zit nog weinig gang in de oplossing van het Joodsche vluchtelingen-vraagstuk, dat zooveel ingewikkelder is geworden door het Italiaansche optreden tegen de Joden in dat land. De conferenties van Evian en van Londen hebben de aanwezigheid van vele moeilijkhe den vastgesteld, te Londen is een bureau ge sticht, de Amerikanen hebben zich bereid ver klaard 100.000 menschen in vijf jaar tijds in de Vereenigde Staten toe te laten, enkele an dere verre landen hebben ook een mate van bereidwilligheid getoondmaar er zijn 600.000 vluchtelingen voor wie een toevluchts oord moet worden gevonden en in Europa zelf toont men weinig toeschietelijkheid. Natuur lijk heeft men in dit werelddeel ook al vele vluchtelingen opgenomen en in vele landen is men blijkbaar den vluchtelingen wel wat moede geraakt. Ook in Nederland. Sinds 1914 heeft men van tijd tot tijd met invasies van vluchtende of in nood verkeerende buitenlan ders te maken. Het is geen onverklaarbare geestesgesteldheid die zich doet gelden maar is zij juist? Ik ben veeleer geneigd in te stem men met de opvatting van de Manchester Guardian, die ook tegenover de eigen Engel- sche regeering deze stelling huldigt: „Als men dit werk ooit volbrengen wil zullen alle lan den, groot en klein, er hun aandeel in moe ten nemen en wij mogen grooter bereidwil ligheid verwachten naarmate een land grooter vrijheid bezit en sterker gehecht ls aan zijn eigen inspanning om die vrijheid te verove ren". Dat is logisch en het geldt ook voor ons. Wij bezitten een zeer groote mate van vrijheid en wij zijn zeer trotsch op de wijze waarop onze voorvaderen die veroverd hebben. Bovendien hebben we ons altijd zeer sterk beroepen op ons asylrecht, met name in den oorlogstijd, en hebben in edele verontwaardiging gepro testeerd toen wij in 1918 werden aangevallen in de pers der geallieerde landen omdat wij dit recht op den Duitschen Keizer en den Duitschen Kroonprins hadden toegepast. Maar het asylrecht is geworden tot een recht om toe te laten wie wij zelf verkiezen. Een recht voor buitenlandsche politieke vluchte lingen om hier binnen te komen is het zeker niet meer. Men kan te kust en te keur economische overwegingen aanvoeren. Men kan gaan uit pakken over ons groote -aantal werkloozen. Maar men kan daarmee niet ontkennen dat het mogelijk zou zijn een aantal vluchtelin gen toe te laten en hen in concentratiekam pen onder te brengen, desnoods met een be perkten verblijfstijd van eenige jaren waarna men verder zou kunnen zien. Zulk een maat regel zou de arbeidsmarkt niet beïnvloeden en men zou de menschen tenminste van hun treurig lot hebben gered. Natuurlijk zou het ons Nederland geld kosten. Maar er is hier nog. altijd zeer veel geld. al hebben een aantal menschen er niets van. En de algemeene economische toestand is in ons land beter, en de levensstandaard aanmerkelijk hooger, dan in bijna alle andere landen der wereld: vooral beter dan in de andere landen van Europa. Die hebben trouwens, voorzoover zij in aanmerking komen om vluchtelingen toe te laten, met werkloosheid te kampen even als wij. Men kan er vele verstands-redeneeringen over opzetten die zeer overtuigend klinken maar de overheerschende vraag blijft; is men nationaal bereid tot opoffering terwille van een aantal arme stakkers of is men het niet? Daar ontkomt men niet aan. Ik zou wenschen dat Nederland meer bereidheid toonde. Treurig is het in Finland gesteld. Het Fin- sche volk heeft zich ontworsteld aan de Rus sische overheersching en gaat daar natuurlijk prat op. Het telt vier millioen zielen. Er zijn ongeveer duizend Joodsche zielen bij. In Hel- singfors wonen 200 Joodsche families. Voor den val van Oostenrijk weken niet meer dantwaalf Joden naar Finland uit. Sinds den val van Oostenrijk zijn er honderdtwin tig bij gekomen en die zullen nu terugge stuurd worden naar Duitschland tenzij zij kunnen aantoonen dat een ander land hun toegang verleent. „Worden de Finsche eenheid en economie door deze menschen bedreigd?" vraagt de Manchester Guardian en men is geneigd er aan toe te voegen: „Vanwaar toch deze malle angst voor een nietige minderheid? Is dat nu Arische of Europeesche heldenmoed? Ik hoop toch van niet! Het doet een beetje denken aan een grooten, sterken man die bang voor een muis is. En het herinnert aan Hearst, den Amerikaanschen krantenmagnaat, die een week geleden in een artikel in zijn bladen schreef dat als een ras niet sterk genoeg meer is om minderheden van andere rassen in zijn midden te verdragen, het geen toekomst meer heeft. Het Engelsche blad verwacht dat het Fin- De dames van Haarlem, Bloemendaal, Heemstede en Bennebroek, die Dinsdag bij het défilé van de Koningin in Amsterdam haar gemeente zullen vertegen woordigen, hielden Zondagmiddag in den tuin van het Sportfondsenbad te Haarlem repetitie. sche volk de terugzending der Joden naar Duitschland niet zal dulden. Nu, ik hoop er het beste van. Ik hoop ook dat men in ons land niet zal zeggen: „Zie je wel, wij hoeven niets meer te doen dan nu, want de Finnen hebben veel minder gedaan dan wij'\ Men ontkomt heusch niet aan de hoofdzaak die ik genoemd heb. BEVERWIJK De Feestavond van de Chr. Oranjevereeniging. Geen plaatsen meer beschikbaar. Het bestuur van de Christelijke Oranjever eeniging verzoekt ons mede te deelen, dat de feestavond, die a.s. Vrijdagavond in het Herv. Vereenigingsgebouw zal worden gehouden, al leen toegankelijk is voor leden op vertoon van de lidmaatschapskaart 19381939. Persoon lijke uitnoodigingen zullen niet aan de leden worden uitgereikt. De feestavond zal te acht uur aanvangen. De zaal wordt te half acht opengesteld. Voor deze bijeenkomst zijn verder geen toegangs bewijzen verkrijgbaar. LEDENVERGADERING VAN DEN A.N.G.O.B. Woensdagavond houdt de plaatselijke af dee ling van den Algemeenen Nederlandschen Ge- heelonthoudersbond een ledenvergadering ten huize van den heer P. Veth, Arendsweg 189. De agenda vermeldt o.m. een bespreking over de op 18 September alhier te houden provinciale meeting van drankbestrijders en pehandeling van de voorstellen voor de na jaarsvergadering van de Noordhollandsche Propaganda-commissie. MUTATIE IN HET KERKBESTUUR De heer Max Davidson alhier is afgetreden als voorzitter van het kerkbestuur van de Ned. Isr. Gemeente alhier. Hij wordt opgevolgd door den heer Ir. Wolf. Wat de tuinders kregen. De noteering van de groenteveiling. Spinazie per kist 5065 Sla p. 100 stuks 0.803.70 Postelein per kist 3550 1 Andijvie per kg. 2%4 Wortelen per bos 813 Rabarber per bos 37 Peterselie per bos 11% Selderie per bos 11% Prei per kg. 4—5% Tomaten per kg. 48 Aardappelen per kg. e-aink-If.O.Hibetaoin Uien per kg. 4 Witte Capucijners per kg. 2832 Waschpeen per kg. 511 Snijboonen per kg. 1431 Dikke boonen per kg. 1733 Spercieboonen zonder draad per kg. 1829. Pronkboonen per kg. 1117!/2 Trosboonen per kg. 2032% Knollen per stuk 4 Komkommers per stuk 26% Bloemkool le soort f 1421 Groene kool per kg. 5—7 Roode kool per kg. 2%—5 Chineesche kool per kg. 5—7% Aardbeien per doosje 28—32 Appelen per kg. 824 Peren per kg. 12—18 Druiven per kg. 3644 Augurken per kg. 5—26 Bramen per slof 7080. Herdenking van het regeerings- jubileum. Plechtige diensten in de kerken. Ter gelegenheid van het 40-jarig regeerings- jubileum van H.M. de Koningin werden gister avond in de Ned. Herv. Kerk en in de Syna goge van de Ned. Isr. Gemeente plechtige her denkingsdiensten gehouden. In de Synagoge van de Isr. Gemeente droeg de dienst een zeer plechtig karakter. De heeren wethouder N. J. Out en C. Schauïkes, commies ter secretarie, vertegenwoordigden het ge meentebestuur. De dienst werd geleid door den voorganger der Isr. Gemeente, den heer A. Cohen. Na het avondgebed werden achtereenvolgens gezongen Openingszang, psalm 116, vers 12, psalm 118, vers 4 en den Koningszang, psalm 21, vers 1—8. Hierna volgde een speciaal gebed, dat bij ge opende Arke werd gebeden. Als dankzang werd Psalm 100 gezongen en als huldigingszang de verzen 18 van Psalm 72. De voorganger, de heer Cohen, sprak hierna de herdenkingsrede uit naar aanleiding van den tekst: „Ziet, Ik zal een engel voor u uit zenden om U te behoeden op den weg". Naar aanleiding van dezen tekst herinnerde spr. er aan hoe zich een groote angst van het Joodsche volk meester maakte, toen het de boodschap ontving naar het Beloofde Land te moeten trekken. Twijfel rees, of men dit land wel ooit zou kunnen bereiken. De tocht immers zou 40 jaren duren. Maar God beloofde den engel te zullen zenden, om het Joodsche volk op den langen weg te behoeden. En als zij eindelijk het Be loofde Land bereikten riepen zij uit: „Die eene is de ware God. buiten Hem is er geen". Het is thans 40 jaren geleden, aldus de voor ganger, dat onze Koningin als jonge vorstin ge roepen werd om haar moeilijke taak te ver vullen. Maar God zond zijn engel om haar op dien weg te behoeden. Nu na 40 jaren hebben wij kunnen zien, hoe zij haar taak opvatte. Zij had een onwrikbaar vertrouwen in de lei ding eener Voorzienigheid. Er wordt ons ge leerd, dat de mensch geschapen is als Gods evenbeeld. Dat wil zeggen, dat een groote lief de en barmhartigheid de grondvesten vormden als basis voor haar regeering. Groot en grootsch is de wijze waarop Oranje is voor gegaan in verdraagzaamheid. Daarmede heeft ónze Koningin de liefde gewonnen van heel de natie. Geve God, zoo besloot spr., haar een lang leven, opdat zij zich moge verheugen in het geluk van haar Doorlucht Huis. Moge zij ■nog vele jaren aan de spits staan van de natie. Bij geopende Arke werd hierna een gelegen heidsgebed uitgesproken. Na het slotgebed werd de plechtige dienst beëindigd met Psalm 67 als slotzang. Na afloop van den dienst heeft de nieuwe voorzitter van den kerkeraad, Ir. Wolf, die den heer Max. Davidson is opgevolgd, een kort woord gesproken, waarin hij o.m. constateerde dat de Joden in Nederland het jubileum van den Koningin van ganscher harte als gelijk- berechtigden kunnen vieren. Zoolang zij re geert, aldus spr., zal de Nederlandsche jood geen paria zijn. Moge Nederland gespaard blijven, aldus be sloot de voorzitter, voor vreemde overheer sching, moge Oranje blijven regeeren, dan zal Holland naar spreker's vaste overtuiging inder daad blijven het vrije land. In het Herv. Vereenigingsgebouw. In het Nederlandsch Hervormd Vereenigings gebouw aan de Populierenlaan werd gister avond eveneens een herdenkingssamenkomst gehouden. Na het zingen van Ps. 99 door de gemeente ging de heer Foeken, hulpprediker van de Nederlandsch Hervormde gemeente te Wijk a. Zee, voor in gebed. Vervolgens werden door de gemeente eenige verzen van Gezang 194 gezongen. Hierna hield de heer Foeken een herdenkingsrede aan de hand van Spreuken 8 15 „Door Mij regeeren de koningen en de vorsten stellen gerechtigheid". Wij zijn hier, aldus spreker niet bijeengekomen om H.M. de Koningin te huldigen, want binnen de mu ren van een kerkgebouw kunnen wij ooit een mensch huldigen. Maar wij zijn hier gekomen om God te danken, bij Wiens gratie de konin gin 40 jaren mocht regeeren en om tot Hem een voorbede voor ons vorstenhuis te richten. De Oranjes zijn nooit meester in de kerk ge weest, maar wanneer de kerk in gevaar was, sprongen zij in de bres. Wanneer zij dus in de kerk een bijzondere plaats Innemen is dit niet een ambtelijke, maar een historische plaats. Omdat onze koningin een christin wil zijn, heeft zij onderdanen, die haar liefhebben. De koningin is na Prins Willem I de eerste uit het Huis van Oranje, die zich boven de partijen geplaatst heeft. Steeds heeft zij blijk gegeven van diep medeleven met ons volk. Wij zien, dat er gerechtigheid in ons land is en wij hebben het voorrecht dat wij God nog openlijk mogen belijden. Ons land is nog steeds een oase te midden van de andere landen. Door Gods goedheid regeert over ons volk niet een koningin als heerscheres, maar één, die ons is voorgegaan als dienares.Gode zij lof en dank gebracht voor de gave, die Hij ons in de persoon van H.M. de Koningin geschonken heeft. Met het zingen van het Wilhelmus werd de samenkomst besloten. Plechtigheid in de Ned. Herv. Kerk. Ter gelegenheid van het veertigjarig Re- geeringsjubileum van H. M. Koningin Wil helmina werd gisteravond ook in de Ned. Hervormde Kerk een herdenkingssamenkomst gehouden Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.a. op burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens, den gemeente-secretaris, den heer Post, de heer J. W. A. C. van Loenen, oud-gemeente secretaris en ds. F. Kramer, emeritus Geref. predikant, alhier. Sprekers waren Ds. H. Hol- trop, Geref. predikant en Ds. C. M. Krijger. Ned. Hervormd predikant, beiden alhier. Na het zingen van „Dankt, dankt nu allen God" en het lezen van psalm 150 ging ds. Holtrop voor in gebed, waarna werd gezongen „Wilt heden nu treden". Hierna heeft ds. Holtrop naar aanleiding van Spreuken 8 15 A „Door Mij regeeren de Koningen" een toespraak gehouden, waarin hij o.m. opmerkte, dat van al Haar voorgan gers slechts twee op een regeeringsperiode van 40 jaar terug kunnen zien. Wij weten, dat Koningin Wilhelmina 40 jaren gespaard i: gebleven voor den troon, terwijl in verschei dene andere landen de tronen door stormen en rumoer zijn omgestooten. Maar steviger dan ooit zetelt in dezen tijd de troon van Oranje, ondanks de moeilijke wereldomstan digheden, waarvan ook Nederland zijn deel kreeg. Wij zijn toch samengekomen, aldus spr., om God te danken, wat Hij ons schonk in het Huis van Oranje en in het bijzonder in onze Koningin Wilhelmina. Alle macht is aan God, maar ook juist daarom moeten wij God danken, dat Hij Nederland het Huis van Oranje heeft geschonken. Andere volken na men andere regeeringsstelsels, maar niemand weet hoe Nederland voort zou komen zonder Oranje. Is deze vruchtbare regeeringsperiode niet te danken aan God. In vergelijking met andere landen verkeert ons volk in zeer gezegende omstandigheden. Goede sociale voorzieningen en allerlei an dere maatschappelijke verbeteringen werden getroffen. In de annalen van de Nederland sche geschiedenis zal dan ook bijzonder ge wag worden gemaakt van de zegenrijke re geeringsperiode van Wilhelmina. Op verzoek van de re gee ring worden deze samenkomsten overal in den lande belegd, maar het is niet alleen op verzoek van de regeering, aldus spr., dat wij hier zijn samen gekomen, maar om voor God's aangezicht de blijdschap uit te spreken voor het bezit van Oranje. Met den wensch, dat onze Koningin nog vele jaren gespaard zou mogen blijven, be sloot ds. Holtrop zijn gloedvol betoog. Alvorens ds. Krijger het woord verkreeg werd gezongen vers 1 van psalm 118. Ds. Krijger wees erop, dat zoolang de we reld bestaat geen vorstin van Oranje een 40 jarig regeeringsjubileum heeft kunnen vie ren. Dit is inderdaad een heugelijk feit, aldus spr., voor alle Nederlanders, zoowel hier als overzee. Toen Wilhelmina nog maar één jaar aan de regeering was, bracht Zij een bezoek aan Rotterdam. Bij de vele toespraken was er toen ook één, waarin werd gehoopt, dat de regeering even zegenend en vruchtbaar zou zijn als die van Koningin Victoria van Enge land. Wat in dien tijd plaats vond is nu bijna al werkelijkheid geworden. Onze Koningin was nog maar 18 jaar toen zij op den troon kwam. En hoe heeft zij geregeerd, vroeg spr. zich af. Zij heeft het met eere gedaan. Spr. herinnerde aan de woorden, die een staatsman uit het buitenland sprak, toen zij den vrijheids vechter Paul Kruger met een oorlogsschip liet halen. Deze staatsman zei toen: „Er is maar één man en dat is Ko ningin Wilhelmina". Door Oranje is ons volk dan ook een één heid geworden en welk een voorrecht is het dan ook, dat Oranje nu al bijna vier eeuwen één met Nederland kan worden genoemd. In die veertig jaren is reeds ontzaglijk veel veranderd aldus spr. Het maatschappelijk leven is veranderd, maar de onafhankelijk heid en de liefde voor Oranje zijn blijven be staan. Wilhelmina is een echte Oranje- vorstin, die meeleeft met haar volk. Bij de troonsbestijging heeft zij dan ook gezegd, dat zij wilde regeeren als een vorstin van het Huis van Oranje. En zij is trouw gebleven aan haar woord, dat zij veertig jaren geleden aan ons volk heeft gegeven. Niet alleen de stoffelijke maar ook de gees telijke belangen van het volk heeft zij behar tigd in deze regeeringsperiode. Wij hebben een vorstin, aldus spr., die weet, dat Haar taak door God op Haar schouders is gelegd. De Koningin gaat hierin het volk dan ook voor. Tal van dergelijke getuigenissen kun-: nen hierover gememoreerd worden en slechts enkele dagen terug is dit nog eens gebleken uit de radio-rede. Voorspoed en tegenspoed heeft onze Ko ningin gekend. Spr. herinnerde hier aan de Een dag van feest in kleur Een dag van vurige gebeden "4 Een dag vooral, vervuld van 'a. Dat is de groote dag vaHeSf Geheel het volk vam Nederland Voelt sterker weer dan „oTl In den reeds eeuwenouden „a.2 Met het Oranjehuis gelegen Het denkt aan veertig jaren Hij Een langen tijd in 's menschen i Een tijdperk van veel zorg ei? ÏS' Maar Neerland is zichzkf gebfeyt Het ziet vol dank naar de vor«i„ Die veertig jaren van Haar iSS Aan land en volk, als koningin Haar hooge leiding heeft gegevea Het dankt Haar en het bidt tot r.. Dat HU Haar nog een reeto vL S' Met vreugd en voorspoed als Haali.?5' Voor vaderland en volk inag sparen' P- GASDs blijde en droevige gebeurtenissen vorstenhuis. Nu is Zij echter 40 laL,® *9 regeeering en daarom is er dankh«,,H* onze harten. uanï»aarh(i( j, Samen danken wij God. aldus b«i. Krijger zijn rede, voor alles wat m 1 deze Landsvrouwe heeft geschnnw, 0Ci laten wij bidden dat God Haar ren mag sparen. s Ds. Krijger had zijn tekst ontlmw Prediker 10 17 „Welgelukzalig 5» S welks Koning een zoon der edelen is* Na het zingen van „Zegenbede" ds. Krijger met dankgebed De dienst werd besloten met het zie,.» het eerste en zesde couplet van 't Wifei,{J' UITSLAG PRIJSVRAAG VROOM t DREESMANN. De firma Vroom en Dreesmann heeft au. weken geleden met veel succes een nril-v^ uitgeschreven voor de jeugd onder den S „Kent uw stad en omgeving". De uitslag van dezen wedstrijd is- i« Jo v. d. Leyden, Romerkerkweg 30 BtomC 2e prijs Lo Vecht. Dr. Schuitstraat'23- 3? n£ Henk Haasnoot, Alkmaarscheweg 246-' 4* Diny Davidson, Breestraat 44—46, allen t/tóS verwijk. woe* SANTPOORT INBRAAK In den nacht van Zaterdag op Zondag is in, gebroken in de woning van een bewone-- de Molenstraat. De bezoekers hadden'5 toegang verschaft door het verbreken m een ruit aan de achterzijde van de woi Vermist wordt een regenjas, verder postzegels en wat geld. CASTRICUM De nieuwe wethouder. T. Hellinga. Wij hebben reeds gemeld, dat de heer T, Hellinga (S.D.A.P.) door den raad van Castrl- cum tot wethouder gekozen is. De heer Hel linga, die thans 55 jaar oud is, werd gel in Wonseradeel (Friesland). Reeds op jeugdigen leeftijd kwam hij de vakbeweging met de politiek in aanraking, Spoedig werd hij bestuurslid van den Moder nen Timmerliedenbond, in 1908 sloot hij zich aan bij de S. D. A. P. In 1912 kwam hij ln dienst van het Provinciaal Ziekenhuis „Duin en Bosch": verleden jaar vierde hij daar zijn 25-jarig jubileum. 17 jaar geleden werd de heer Hellinga voor zitter van den Bond van personeel in Over heidsdienst, afd, Castricum, welke functie nil moest neerleggen omdat hij verleden jaar op wachtgeld werd gesteld. In 1923 kwam de heer Hellinga in vier jaar later, toen de voorzitter van de plaatselijke af deeling van de S. D. A. P„ de heer Schippers, aftrad, werd de heer Hellinga tot zijn opvolger gekozen. De heer Hellinga is lid van vele besturen en commissies, o.a. ls hij 18 jaar voorzitter van de woningbouwvereeniging „Goed Als raadslid had hij zitting in de voor openbare werken en de /CHEEP/ LT'JEINCENjj HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam N.-York n. Rott. 6 (n.m.) te Ply mouth verwacht. Nela, Rott. n. Vancouver 2 te San Francisco. Binnendijk, Rott. n. Philad. 4 te Norfolk. Dinteldijk, Rott. n. Halifax 2 te Three Riv. Veendam ,Rott. n. New York p. 4 Lizard. Blommersdijk, N.-Orleans n. R. 3 v. Havana. Maasdam 4 van Baltimore te Rotterdam. Tiradentes Rott. n. Baltimore p. 4 Prawle Pt. Lochmonar, Rott. n. Vancouver 4.38 mijl Z.W. van Niton. HALCYON LIJN. Stad Zaandam, Salta Caballo na Vlaard. 6 (v.m.) te Hlc. van Holland verwacht. Stad Dordrecht, Vlaard. n. Stockholm p. 4 Stad Vlaardingen 3 v. Wabana n. R./Vlaard. Holtenau. Stad Amsterdam 4 v. Stockholm n. Lulea. Stad Arnhem, Genua n. Pepel 3 van Oran. Stad Haarlem 5 v. Morphoubaai te Rotterd Stad Zwolle, Bilbao n. Vlaard. 6 (v.m.) te Hk van Holland verwacht. Maasburg, Kirkenes n. Vlaard. 6 (12 midd.) te Hoek van Holand verwacht. Stad Maassluis, Narvik n. Rottm. 6 (12 midd.) te Hk. van Holland verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk 5 van Hamburg te Rotterdam. Gaasterkerk (uitr.) p. 5 Gibraltar. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 3 van Port Said. Streefkerk (uitr.) p. 3 Perim. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk 4 van Rotterdam te Bremen. Jagersfontein 4 van Beira te Rotterdam. Boschfontein (uitreis) 3 van Dakar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 3 van Port Bouet. Jaarstroom (uitreis) p. 3 Ouessant. KON NED STOOMBOOT MIJ. Iris 5 van Danzig te Amsterdam. Berenice 5 van Aarhuus te Amsterdam. Orpheus 5 van Stettin te Amsterdam. Alkmaar Amsterdam n. Chili 2 te Cristobal Achilles 3 van Catania naar Abufeira. Ajax Amsterd. n. Kopenhagen p. 4 Holtenau. Barneveld 4 v. Amsterdam te Hamburg. Bennekom 5 van Hamburg te Antwerpen. Ceres 4 van Izmir te Stamboul. Colombia 4 van Cristobal naar Cartagena. Costa Rica Amst. n. W.-Indie p. 4 Ouessar.: Deucalion Lissabon n. Algiers p. 4 Gibraltai Fauna Olhao n. Cenua pass. 4 Gibraltar. Irene 3 van Amsterdam te Kopenhagen. Juno Rott. naar Tanger pas. 4 Ouessant. Mars 4 van Rotterdam naar Gibraltar. Oranje Nassau Amst. n. W.-Indië 3. v. Dover. Pygmalion 4 van Piraeus naar Volo. Rhea 3 van Livorno te Napels. Saturnus 5 van Hamburg te Ambsterdam Theseus 4 van Gothenburg te Amsterdam. Tiberius 3 van Beyrouth te Amsterdam Trajanus 4 van Derindje te Piraeus. Triton Alexandrië n. Amst. p. 4 Finisterre. Venus 4 van Genua te Palermo. Vesta 4 van Amsterdam te Hamburg Mars Rotterdam n. Gibraltar p. 4 Dungeness Nereus Amsterdam n. Oporto p. 4 Dungeness. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitreis) 2 van Santos. Salland 4 van Hamburg te Amsterdam. Eemland (thuisreis) 3 van Santos. Waterland 2 v. B.-Ayres n. Amsterdam. MEYER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ Agamemnon Japan n. Rott. 4 v. Shanghai Flintshire Dairen n. Rott. 3 van Danzig. Menelaus Japan n. Rott. 2 te Singapore. Benledi Japan n. Rott. 3 van Singapore. Protesilaus, Rott. n. Japan p. 5 Gibraltar. Alcinous, aBtavia n. Amsterdam p. 5 Wight Bengloe, Japan n. Rotterdam 1 v. Kushiro. Laomedon 3 van Rotterdam te Yokohama. Benledi. Japan n. Rotterdam 5 v. Penang Maron, Amsterdam n. Liverpool en Bata 4 Sept. te Swansea. Eurylochus 3 van Batavia n. Amsterdam. Achilles Japan n. Rotterdam p. 4 Gibraltar. Atreus Batavia n. Amsterdam 4 v. Pt. Said. Menestheus Japan n. Rott. 4 v. Port Said. Dempo (thuisreis) 4 van Sabang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (thuisr.) 6 (9 v.m.) te Southampton 7 (8 v.m.) te Rotterdam verwacht. Kertosono (uitreis) pass. 4 Perim. Kota Agoeng (thuisreis) 3 van Marseille. Kota Pinang (uitreis) pass. 4 Perim Kota Radja 4 van Rotterdam te Hamburg. Tapanoeli (uitreis) pass. 4 Gibraltar. Garoet 4 van aBtavia te Rotterdam. Kedoe (uitreis) 5 van Port Said. Tjikembang (uitreis) pas. 4 Beachy Head. Indrapoera (uitr.) 5 te Belawan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhema (uitr.) p. 5 Ouessant. Alcyone (th.) 3 van Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bengkalis Vlaardingen n. Basrah p. 4 Gibr Johan de Witt (uitr.) 2 van Singapore. Poelau Tello (thuisr.) 5 van Port Said. Poelau Bras 4 van Bremen te Amsterdam. WIJK LIJN. Winterswijk, Rott. n. St. John N.B. 3, 60 mijl Z. van Valentia. Randwijk Rott. n. New York p. 3 Lizard Beverwijk 4 van Danzig n. Providence. Stolwijk. Bilbao n. Rotterd. p. 5 Ouessant Haulerwijk 3 v. Newcastle (N.B.) n. Konings bergen. AANGEKOMEN. 4 September: Tora Elise s.s. Karlshamn Westerschelde m-s. Boulogne Rhein s.s. Hamburg Theseus s.s. Gothenburg Kongsgaard m.s. Houston 5 September: Corbank s.s. Gdynia Seaman sl.b. Hull Vechtstroom s.s. Leith Ek s.s. Oslo Saturnus s.s. Hamburg Diana m.s. Rotterdam VERTROKKEN. 4 September: Eastlea s.s. Durban. 5 September: Wim m.s. Stralsund llilM, Aanvoer cellulose. Het Noorsche stoomschip Ek kwam nr^9f met een gedeeltelijke lading cellulose ou papierfabriek te Velsen aan en ging, n» gelost te hebben, naar Amsterdam verder de stukgoederen te lossen en een nieuwe ding in te nemen. Sleepreis< De Engelsche sleepboot Seaman is hier Huil aangekomen om een baggermolen Engeland te halen

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2