Dagboek van een H.B.S.' er HET NIEUWE AVONDBLAD Kinderoptocht was een zegetocht. JOH.MEIJER Hiaa aan Uet wootd Visscherij-Snufjes. 23e JAARGANG NO. 264 ZATERDAG 10 SEPT. 1938 IJMUIDEQ COURANT ABONNEMENTEN: per week 12V2 ets., per maand 52l/t cents, per kwartaal 1.55. Geen Incassokosten. Losse nummers 3 cents, gantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, belde leden duim t 100—, één lid duim ƒ50—, alle leden wijsvinger ƒ60—. tin ot twee leden wijsvinger ƒ25.—, alle leden anderen vinger ƒ15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz' ajO— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Jjog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden Gedachten bij een Film De Nationale film „Veertig Jaren" is in an dere steden en ook in Haarlem geprolongeerd, pat was te verwachten. Maar ik hoop en ver dacht eigenlijk ook, dat verdere verlenging van de voorstellingen-reeks zal volgen. Niet alleen omdat deze schepping zoo gelukkig in vondsten en samenstelling en zoo knap en fjjn van regie is en zoo uitstekend wordt ge speeld niet alleen om het schoone feest dat tot haar wording heeft geleid, maar ook en wel degelijk omdat ik geloof dat zij ons allen een aanmoediging, een versterking van ons Nederlandsche zelfbewustzijn geeft in een moeilijken tijd. Dat is van veel belang. Laat ons niet denken dat wij zoo'n aller voortreffelijkst volk vormen, en evenmin dat wij het beste volk van Europa zouden zijn, of iets dergelijks. Laten we met Hollandsche nuchterheid blijven beseffen dat in de vaak uitbundige lof, in deze dagen door vele bui tenlanders aan het Nederlandsche volk toe gezwaaid, een mate van gelegenheids-phrase- rle zit die we als zoodanig moeten herken nen, Opgeschroefd nationalisme heeft ons trouwens nooit goed gelegen en superieure volken bestaan niet. Ze hebben alle hun deugden en hun gebreken. Die laatste vast te stellen, allerlei fouten in de maatschappelijke samenleving te critiseerendaarin is de Hollander sterk genoeg. Voorzoover politieke oppositie-groepen hem er niet in voorgaan is hij er zelf al meer dan genoeg toe geneigd. Als individualist is hij bereid tot critiek, tot mopperen, soms tot den sterkeren vorm die minder elegant als „kankeren" wordt aange duid. Daarom Is het des te beter dat deze film hem, die toch geen nationale zelfverheerlijker Bal worden, tot de gedachte moet brengen dat er in ons land in die veertig jaren tijds niet alleen een massa goeds tot stand is gekomen maar dat er ook veel nieuwe ondernemings geest is gegroeid. En dat juist in de laatste vierentwintig jaren, beginnend in dien nood- lottigen zomer van 1914, tegen de moeilijk heden in zooveel is ondernomen en met suc ces ontwikkeld. Dat zullen mijn lotgenooten- Jn-den-middelbaren-leeftijd en ook de oude ren het best beseffen, beter dan de jeugd, want wij hebben den rustigen tijd vóór 1914 gekend, Daar wordt vaak met weemoed aan herinnerd. Het was toen zoo goed, zoo vredig en zoó rustig. Er waren wel sterke politieke tegenstellingen.... nou ja, die zijn er altijd geweestmaar het algemeene beschavings peil in Europa stond in velerlei opzicht hoo- ger dan nu, vele erkende waarden in het menschenleven troonden onaangevochten in den hooge, een rustige verdere ontwikkeling scheen gewaarborgd en de Europeesche oor log scheen slechts een theorie. Bijna niemand geloofde werkelijk aan zijn mogelijkheid. Er was immers een evenwicht! Terwijl nu Dat is één kant van dat betreurde verleden. Een andere is, dat er toen heel wat minder fut en initiatief in ons volk zaten, dat wij in Europa als secuur maar traag golden, dat wij op velerlei gebied, waarop Nederland tegen woordig als volkomen gelijkwaardig of zelfs als uitblinker erkend wordt, achter de feiten aanhobbelden. Op die gebieden waren wü veelal kat-uit-den-boom-kijkers. Er *erd veel minder moedig aangepakt, veel minder risico genomen dan in de latere jaren, toen de tegenslag was gekomen. Dat is niet verwonderlijk: als het een volk goed gaat en het wordt niet door gevaren be dreigd, loopt het immer de kans in gezapige rust te geraken en zoo'n beetje in zelfgenoeg zaamheid „op zien komen te spelen". Niet al leen de individueele menseh maar ook het volk wordt juist door tegenslag tot krachtig handelen, tot durf en ondernemingsgeest ge wekt. Die film bewijst dat wel sterk. Ik moet eerlijk erkennen dat zij soms ontroerde. Velen van mijn tijdgenooten en ouderen moeten evenals Ik het gevoel gehad hebben dat wij die tien tallen jaren weer herleefden en door al dien strijd en verzet toch een sterker Nederland, sterker wordend in de wilde branding dei- tijden,. zagen groeien. Daarom zijn de buitenlandsohe commen taren, die nu op het Nederlandsche volk gegeven worden, toch ook wel belangwekkend. Want als men de gelegenheidsphraserie er buiten laat, daar doorheen kijkt, rest toch een erkenning die ons een kwart eeuw geleden nooit zoo gegeven zou zijn. De beoordeeling van dien tijd luidde anders. H.M. de Koningin heeft een beroep op de huidige jeugd gedaan en er haar vertrouwen jn uitgesproken. Ook de film beroept zich op de teugd. En ik geloof dat dit vertrouwen ge jond is: dat de jeugd-van-nu sterk is en e vooruitzichten heeft, opgroeiend in het besef EEN NIEUWE REEKS BIJDRAGEN AAN ONS BLAD IN dit nummer beginnen wij met een nieuwe tijdelijke rubriek. Het is een reeks Dagboekbladen van zekeren Max, H. B. S.'er ergens in Nederland, maar niet in Haarlem en evenmin in Velsen. Ons doel met de publicatie is, u te amuseeren, zooals dat ook in vorige dergelijke reeksen bijdragen is geschied. Wij vertrouwen dat Max daarin slagen zal. De zorgen der tijden drukken hem nog nietde lach der jeugd straalt op zijn aangelaat en weer spiegelt in zijn Dagboek. U vindt zijn eerste bijdrage op pag. J. In de komende Woensdag- en Zaterdag-nummers van ons blad zult U de volgende op dezelfde pag. vinden. Leest Max. Neemt hem niet te zeer au sérieux, maar lacht eens even met hem. IJMUIDEN Levende sprookjes met Hans en Grietje, Sneeuwwitje, dwergjes en elfjes. En natuurlijk propaganda voor „eet meer visch". inENIGE weken lang hebben tal t*van onderwijzeressen en moe ders avond aan avond, zelfs tot laat in den nacht geknipt, genaaid en gestreken, hebben tal van onderwijzers en vaders gehamerd, gezaagd, ge schaafd en getimmerd. Zij deden dit niet aan den weg, evenmin de dames, want alles gebeurde in stilte omdat iedereen voor een verrassing wilde zorgen. We wisten allen wel, dat er Vrijdag morgen een optocht gehouden zou worden. Maar meer wisten alleen de insiders,jZe zullen raar staan kijken, als het eenmaal zoover is dat ons werk op straat komtals het weer nu ook maar meewerkt, dan zullen we onzen plaatsgenoot en eens toonen, dat we ook in IJmuiden weten, hoe een kin deroptocht inelkaar gezet moet wor den En Vrijdagmorgen kwamen de resultaten van weken van inspannen den arbeid op straat. Waar dat alles zoo plotseling vandaan kwam begreep niemand. Alsof het zoomaar uit de lucht kwam vallen, vulden de straten nabij de Wilhelminaschool zich met levende en rijden de sprookjes, met de geesteskinderen van Moeder de Gans en van Grimm, met peper koekenhuisjes. met een pracht van costuum- pjes in rood, wit en oranje, dat men er niets van begreep. Zou dat even een optocht worden? Zij die de regeling op zich hadden genomen, hadden geen gemakkelijke taak. Maar lang zamerhand kwam er orde in den wirwar van wagens met sprookjes enz. er op. Alles kreeg z'n plaats en keurig bij elkaar kwam wat bij- elkaar hoorde, zooals bijv. de 4-deelige „in zending" van de Insinger Bewaarschool, een trawler, zoo groot als eenige huizen, een visch- winkel, rijk beplakt met „eet-meer-visch" re clame, een kuiperij en een nettenboeterij. en lange rij wagens van de Comitéschool, die met haar vele groepen een optocht op zich zelf vormde. ervoor te moeten strijden en levend in *en meer durvend, sterker doorzettend en ook booger erkend Nederland dan haar voorgang- ller: de jonge generatie vóór 1914. R. P. T Kleermakerij - Heerenmodes KENNEMERLAAN 36 Telef. 4453 - IJMUIDEN. (Geen filialen). (Adv. Ingez. Med.) ■ET nieuwe seizoen is aan gebroken. Gaarne Uw volle aandacht voor onze schitterende collectie WINTERSTALEN, van de nieuwste stoffen, 't Is iets aparts. Vraagt onze stalen ter inzage. Toen alles zijn plaars had gekregen viel het startschot. Voorop,de tamboers die er lustig op los trommelden. En toen kwam het. De R.K. Fröbelschool opende den stoet met een groep meisjes, keurig in het wit met veel oranje, daarachter volgden de jongens van de R.K. Jongensschool met een groote gouden kroon. Ook de Insingerschool had loopende groepen, meisjes in rood-wit-blauw met witte hoepels, een groep meisjes die een kroon droe gen en weer een groep jongens, rood-wit- blauw met hoepels. Dit staat hier alles zoo nuchter .geschreven, maar men meene niet, dat het iets heel ge woons was. Neen, het was alles frischheid en kleur in deze groepen. En er was niets bij van coupeur of coupeuse, alles was eigen vinding, wat trouwens met bijna alle groepen het geval was. Er was een school bij die de somma van zeventien gulden beschikbaar had en daarvoor drie prachtige wagens wist te leveren, die de jury een eersten prijs toekende. Op de Insingerschool volgde School A met een groep kabouters, drie rijen dik naast- elkaar in rood, wit en blauw. De R.K. Meisjes school had een wagen volgeladen met het allerliefst denkbare goedje, met veel oranje en veel groen. Daarop volgde de Comitéschool, die zooals we reeds opmerkten, met heel veel „materiaal" op den weg verscheen: een wagen met vlin dertjes of elfjes, een wagen met een huisje met kabouters, een reddingboot, een wagen met konijntjes (het kunnen ook haasjes ge weest zijn), het jacht Piet Hein, met Prinses Juliana en Prins Bernhard aan boord. Hans en Grietje, jongens met den Oranjeboom, een riksjaw, een wagen „IJmuider Reddings Bri gade", een keurig nagebootst Javaansch inte rieurtype. waar de rijstpot boven het vuur hing, een 3-mast bark, „bemand" met de costuums der verschillende provincies en tot slot weer een wagen met vlindertjes. School J zocht het vooral in de kwaliteit en dat bezorgde deze groep den eersten prijs in haar serie. Voorop liep een groep jongens met oranje lint „Alles houdt vast aan Oranje". Hierop volgde de geestige Tiroler kapel met haar kranigen dirigent, die energiek den dirigeer stok zwaaide. „Toe, jongens, doen jullie nou je best, ik doe ook mijn best", hoorden we Willem Mengelberg in zakformaat zijn muzi kanten toeroepen. Hij kende blijkbaar het klappen van de zweep, want toen het eens wat rumoerig werd hoorden we zoo iets van of ik gooi je er uit". Dat is meer gezegd door een dirigent. De tweede wagen van school J was „Bloe- mensprookje", ook heel mooi. „Sneeuwwitje en de 7 dwergen" was zeer smaakvol en na tuurgetrouw aangekleed. De Cort van der Lindenschool had een rijk versierden wagen met Goudmuiltje. De Van Tuyll Kleuterschool kwam met sprookjes: „Grootmoeder vertelt eenige kin deren rondom een oud vrouwtje". Kabouter werk en Kabouterfeest. De Insinger Bewaarschool kreeg met haar groote groep den eersten prijs van de bewaar scholen en ze verdiende dezen ten volle. Daar reed het heele visscherijbedrijf door de straten: voorop de IJM. 40, onze oude Wilhel- mina, keurig nagebootst, dan volgde de visch- winkel. vervolgens kwam de kuiperij met een aantal jongens, die er lustig op los kuipten en veel lawaai maakten en de nettenboeterij met de boetende meisjes, die weinig lawaai maak ten. Kuipen en boeten is wel een heel eigen aardige combinatie. De Neutrale Bewaarschool Pres. Kruger- straat voerde een roeiboot met matroosjes mee, de Groen van Prinstererschool had een wagen vol oranje, rood, wit en blauw en een wagen met 'n Koninginnefiguur met scepter en kroon en den purperen mantel om de schou ders. De Marnixschool heeft haar jongens den Briel laten innemen. Wat een fijne Watergeu zen waren dat. Twee praalwagens van de Marnixschool maakten het 26-tal vol. Op het podium op het Kennemerplein ver richtte de jury haar lang niet gemakkelijke taak. Hier zagen we ook den burgemeester en andere autoriteiten. Er was ontzettend veel belangstelling. En gelukkig hield het weer zich goed. De regen bleef weg en zelfs kwam af en toe het zon netje even naar den optocht kijken. Na een grooten tocht door de straten van nieuw en oud IJmuiden werd de stoet op het Kennemer plein ontbonden. De prijzen. De jury kende de volgende prijzen toe: Bewaarscholenle prijs Insinger Bewaar school, 2e prijs Mevr. van TuijU Bewaarschool, 3e prijs Bewaarschool Volksonderwijs, 4e prijs R.K. Fröbelschool. Rijdende groepen, lagere scholen: le prijs School J, 2e prijs Cort v. d. Lindenschool en Comitéschool (beide), 3e prijs Marnixschool en Groen van Prinstererschool (samen). Loopende groepenle prijs Insingerschool, 2e prijs O.L. School A. 3e prijs R.K. Meisjes school, 4e prijs R.K. Jongensschool. LEDENVERGADERING VRIJZ. DEM. BOND. De afdeeling Velsen van den Vrijzinnig Democratischen Bond houdt Donderdag 15 September a.s. een ledenvergadering in het gebouw der Vereeniging van Vrijzinnig Her vormden aan den Stationsweg. Behalve de gebruikelijke agendapunten zal de congresagenda behandeld worden voor de op 26 en 27 November a.s. te Den Haag te houden algeaneene vergadering van den V. D. B. Eveneens zullen twee afge vaardigden voor dit congres benoemd moeten worden. WATERPOLO. V.Z.V. SPEELT PROMOTIEWEDSTRIJDEN. Zondag a.s. wordt in het Velserbad te 12 uur 15 min. de ontmoeting gespeeld V.Z.V. I- R.Z.C, 1890 I (Rotterdam), de club van Ho ving, voor de prom.-degrad. le klasse. V.Z.V. verschijnt met de volgende opstel ling: T. J. J. v. d. Broek, H. Kluijver, C. Visman, P. Visman, G. Janus, P. Swier, N. Schoone, Zondag 4 September j.l. werd door V.Z.V. de le promotiewedstrijd tégen Zwemlust uit Utrecht gelijk gespeeld. Zondag a.s. wacht V.Z.V. een zwaren wed strijd tegen de ongeslagen kampioenen van afdeeling II C. De IJmuidenaren hebben echter het voor deel van in eigen bad te spelen, waardoor de kansen ongeveer gelijk zijn. Een spannende wedstrijd wordt verwacht, waardoor wij een ieder kunnen aanraden dezen wedstrijd te gaan zien. GEREFORMEERDE EVANGELISATIE. Bij gunstig weer houdt de Gereformeerde Evangelisatie hedenavond een openlucht-sa menkomst, bij de spoorhooogte, hoek Neptu- nusstraat. Medewerking verleent het zangkoor Gera. NIEUWS VAN DEN N.A.S.B. De voetbalclub „Sport Vereent" gaat a.s. Zondag naar Leiden om daar een wedstrijd te spelen tegen D.R.Z. uit Schiedam, kam pioen van Zuid-Holland om den L.B.B.-be- ker van den Leidschen Bestuurdersbond. Vertrek per trein 11.45 uur van station Vel sen. Prijs voor leden f 0.50, voor supporters f 0.76. CHR. DAMCLUB „ONDER ONS". Maandagavond a.s. organiseert bovenge noemde club een grooten propagand a-avond ter inleiding van het nieuwe damseizoen, Dien avond zal de bekend D.C.IJ. hoofd klassespeler H. Laros een simultaan-séance geven in het speellokaal aan de J. P. Coen- straat 55. Ook voor niet-leden is er gelegenheid aan deze séance te kunnen meedoen. Het bestuur noodigt daarom alle damliefheb bers uit, Maandagavond te komen, en hoopt daarbij dat na afloop der séance zich velen als lid zullen opgeven. Aanvang precies om acht uur. De laatste feestdag. Wielersport, illuminatie, muziek en dans. Als hedenavond 12 uur de vermakelijkheden op het Willemsplein en de „Veertig" de zeilen neerlaten, is weer het einde van de feestweek daar en zal alles weer zijn aanzien van al len dag terug krijgen en de rust weerkeeren in vele gezinnen waar alles deze week uit de voegen is geweest. Maar er zal vandaag nog braaf feest ge vierd worden en het is te hopen dat het weer, waarocver we, behoudens dat we liever nog wat minder regen hadden willen hebben, niet te klagen hadden, zich van zijn beste zijde laat zien. De clou van den dag, zijn de wielerwedstrij den, die om 3 uur beginnen. Langs de boorden van het Noordzeekanaal zullen de jonge pedaalridders elkaar vinnig bestrijden om de eer der overwinning. Degenen, die verzuimd hebben of geen ge legenheid hadden, de verlichting van het raadhuis en van Velserbeek te gaan be zichtigen, zullen hedenavond nog de kans krijgen hun verzuim goed te maken, want om half negen gaan de lichtjes weer aan. Laten zij dit toch vooral doen, want het is buitenge woon mooi, het een zoowel als het ander. En in de theeschenkerij is van avond gelegenheid om een foxtrott een tango of een wals te ma ken. Feest is er ook nog in de mooi verlichte Trompstraat. Daar zal van 8—11 uur volop muziek zijn en kan men dus gezellig wan delen in de galerij van verlichte oranjebol- len. CCCLXIX. Het is met de visscherij nu al zoo ver, dat van de Marezaten zoowat alle booten in de vaart zijn. Er varen nu ongeveer 70 booten, of 20 meer dan een goede maand geleden, die 70 booten vangen veel visch, de reizen zijn niet te lang. En de besommingen? Die konden na tuurlijk nog wel beter, maar ze kunnen er over het algemeen mee door. Vooral de haring booten behoeven niet te klagen; Walrus, Fla mingo, Delft, Dirkje, Claesje, Erin, Haarlem en Aneta brachten het er weer goed af, al hoewel beide motorbooten niet meevielen. De andere hadden alle meer dan 4000 gulden en maakten dus van die haringreizen. die zooveel te meer welkom zijn, omdat het langen tijd op de gewone visscherij mis is geweest. Er komt wat leven in den haringexport; de exporteurs laden weer aardig wat voor Duitschland en af en toe gaat er weer een bootje naar Polen. De haringprijs is over het algemeen vast en zal dit voorloopig wel blijven. De vischhandel in Amsterdam heeft er bij de regeering over geklaagd, dat IJmuiden er niet voor zorgde, dat men in de hoofdstad des lands voldoende visch had. De regeering heeft een open oor voor deze klacht gehad en het invoercontingent verhoogd, op voorwaarde, dat het extra toegestane kwantum alleen naar Amsterdam zou worden gezonden. Of de Amsterdamsche handel hieraan heel veel zal hebben, betwijfel ik. Amsterdam is geen internationale visschershaven en daarom zul len de Deensche, Zweedsche en Noorsche con- signateurs wel niet zou gauw toehappen, maar voor de Amsterdammers is het te hopen, dat zij er van krijgen wat zij er van verwachten. Maar wat de Amsterdammers willen, zal waarschijnlijk ook in andere plaatsen welkom zijn, alhoewel ik vermoed, dat men er in Rot terdam minder behoefte aan heeft dan in de hoofdstad. Maar de vischhandel in IJmuiden heeft al meer dan eens geprobeerd, verruiming van het invoercontingent te krijgen en die kreeg steeds nul op het request. En de visch handel in IJmuiden had dezelfde vischsoorten noodiig als die te Amsterdam en wanneer IJmuiden meer had gekregen, zou Amsterdam er vast en zeker zijn deel van gehad hebben. Dan had men rechtstreeksche aanvoer uit zee gehad en niet invoer over land, dus allicht een betere kwaliteit. Het is moeilijk, het iedereen naar den zin te maken, zal men vellicht zeggen, maar er ge beuren in dezen tijd van consenten en con tingenten dikwijls zulke vreemde dingen, dat er maar al te dikwijls aanleiding is voor critiek. Er kwamen deze week binnen 42 trawlers, 32 loggers en 11 kotters. Alle schepen hadden veel visch, ook de kustbooten. Maar de tonge tjes waren lang niet goedkoop. PIETERMAN. Als er zieken zijn. Zondagsdienst doktoren en apotheken. De Apotheek „Velsen-Noord", Wij kerstraat- weg 134, telef. 3030, is in de week van 11—<18 September belast met den Zondags- en nacht dienst. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN De Zondagsdienst der apotheken wordt Zon dag waargenomen door de Kennemer apo theek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apo theek is tevens aangewezen voor den nacht dienst in de komende week. DE ETALAGEWEDSTRIJD Het Comité van Actie voor het Middenstands bedrijf schrijft: Nu is het nog tijd, deel te nemen aan de prijsvraag voor het publiek: „Welken winkelier werd door de jury de 2e, 3de en 4de prijs toe gekend?" Vul het daarvoor bestemde formulier in en deponeer het in een der bussen, die hiervoor bestemd zijn. Een ieder wordt aangeraden, aan dezen be- oordeelingswedstrijd deel te nemen, want men kan er een aardig prijsje mede winnen. Tot en met Zaterdag is er nog gelegenheid, het bil jet in een der bussen te werpen. De beoordeeling is Inderdaad niet zoo een voudig, omdat er tal van prachtige etalages te bewonderen zijn. Wie doet er mede? In de eta lages, die voor beoordeeling in aanmerking komen, bevindt zich een kaart, waarop staat: „Ned. Fabrikaat Demonstratie 1938. Wedstrijd Etalage. "Let daar goed op en vul spoedig Uw biljet in. In het begin der volgende week wordt de uitslag bekendgemaakt. FEESTAVOND A. R. J. A. De Anti-Revolutionaire Jongeren Actie hield Donderdagavond weer één van haar be kende feestavonden, thans bij de gelegenheid van het Regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin. De heer Hogewind, voorzitter der A. R. J. A„ opende de vergadering met gebed en ver zocht te zingen Ps. 150:1. Dan sprak Ds. Hol- trop van Beverwijk een herdenkingsrede uit, waarna spontaan het Wilhelmus gezongen werd. De avond werd verder gevuld met sa menzang, solozang door den heer A. v. Leeu wen. die met zijn fraaie bariton-stem een luid applaus oogstte. Zeer gewaardeerd werd ook een revue van historische personen. Voorge steld werden: Juliana van Stolberg, Prins Wil lem I, Stadhouder Willem Hl, Koning Willem I, Koningin Emma, en onze Vorstin. Onder veel applaus en gelach werd een recht zaak opgevoerd. Eenige leden der A. R. j. A. waren aangeklaagd omdat zij nog steeds in den ongehuwden staat verkeerden. Het vonnis luidde: 24 uur aan de kaak stellen, gelijk vroe ger Maarten van Rossum De heer Vermeulen sprak een slotwoord. Nog zij vermeld dat de turnzaal van de Marnixschool, waar het feest gevierd werd, op zeer smaakvolle wijze versierd was.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1