Het sprookje herleeft weer Prinses moet haar kamer houden. Moordaanslag te Kollum. BEVERWIJK „Zanglust" gaat jubileeren. Bestaat 12Vï jaar. Het Mannenkoor „Zanglust" zal in 1939 ju bileeren. Het koor bestaat dan namelijk 12'/2 jaar. Het koperen jubileum zal worden herdacht met een feestconeert, waarvoor reeds nu voor bereidingen worden getroffen. Het bestuur van „Zanglust" stelt pogingen in het werk om een eerecomité samen te stellen. LEDENVERGADERING VAN DE V.A.R.A. Hedenavond houdt de plaatselijke afdeeling van de V.A.R.A. in gebouw „Odeon" een leden vergadering. De agenda vermeldt o.m. bespre kingen van het omroep-rapport en van den te houden feestavond ter herdenking van het tweede lustrum der afdeeling. Laatste oefenwedstrijd voor de competitie. v. v. b. i—e. h. s. i (3—2) De thuisclub weet na een kalm begin het spelbeeld interessant te maken door goed op gezette aanvallen. Uit een van deze aanvallen weet Spruyt met een strak schot keeper Van Rooy te passeeren. Dit inspireert de E.H.S.'ers tot energieke tegenaanvallen. Het is vooral de linksbuiten der Haarlemmers, Leenaerts, die zeer gevaarlijk is. Na een half uur spelen ver slapt de thuisclub, waarvan E.H.S. profiteert en vele gevaarlijke situaties voor het doel van V.V.B. schept. Eenmaal ontsnapt het doel van de thuisclub op wonderbaarlijke wijze. Tegen het einde van de eerste helft weet V.V.B. door goed tegenspel, het initiatief te hernemen, zonder nochtans tot een overwicht te komen. Rust 1—0. Zeer slap is in het eerste kwartier na rust het spel der V.V.B.'ers. Dit geeft E.H.S. voor de tweedemaal gelegenheid haar spel te ont plooien en zeer gevaarlijk op te dringen. Na een kwartier drukt zij die meerderheid uit in een doelpunt van Hoydonck. Dezelfde speler maakt even later gebruik van een zwak moment der overigens goed op dreef zijnde verdediging 12. De V.V.B.'ers beantwoorden dit met eenige zeer felle aanvallen, die voorloopig worden afgeslagen. Het veldspel is zeer snel en door beter plaat sen komen de V.V.B.'ers gevaarlijk opzetten, zij overspelen de Haarlemmers volkomen. Tot een half uur na rust houdt E.H.S. nog stand. Dan moet zij zwichten voor de meer derheid der thuisclub. D. Schelvisch scoort den gelijkmaker. Tien minuten voor het einde scoort Spruyt het winnende doelpunt. De V.V.B.'ers blijven het doel van E.H.S. omzwerven, zonder echter verder in staat te zijn hun meerderheid in doelpunten uit te drukken. feestelijke uitreiking van de diploma's. Op Woensdag 21 September zal de R. K. Verêeniging voor eerste hulp bij ongelukken een propaganda-avond houden in het gebouw van de' K.S.A. De avond zal een feestelijk karakter dragen in verband met de uitreiking van de diploma's. excursie naar de nieuwe industrie. Zaterdagmiddag heeft de plaatselijke af deeling van den modernen Metaalbewerkers- bond een excursie gehouden naar Van Leer's Walsbedrijven te Velsen. Een flink aantal leden had aan de uitnoodi- ging gehoor gegeven. De leden hebben met groote belangstel ling van het groote bedrijf kennis genomen. Ook de tentoonstellingshal werd bezichtigd. Zeer voldaan over de excursie naar deze nieuwe industrie arriveerden de deelnemers weer in Beverwijk. TENTOONSTELLING VAN HANDWERKEN. In de zaak van de N.V. Bleeker, Breestraat 156 alhier zal van 13 tot en met 17 September een tentoonstelling worden gehouden van circa 200 der nieuwste modellen en werkstukken van Nomottawol. De dames zullen een groote collectie pullo vers. blouses, truien, japonnen, mutsen, hand schoenen enz. kunnen bewonderen. Bovendien ontvangen de bezoeksters gratis modellen en het Nomotta-maandblad. De tentoonstelling zal tot 's avonds 10 uur geopend zijn. De hengelaars vierden vroolijk feest. Eerste lustrum van 't Karpertje. Zaterdagavond heeft het vischcollege ,,'t Karpertje" in gebouw „Adrichem" ter ge legenheid van het eerste lustrum een feest avond gehouden. Namens de feestcommissie verwelkomde de heer H. J. Calf de aanwezigen en hoopte dat deze feestavond even goed zou slagen als de vorige feestavonden. De commissie heeft hiervoor kosten noch moeiten gespaard. De voorzitter van ,,'t Karpertje", de heer J. Maenhout, was van meening, dat aan een lustrum van een vischvereeniging over het algemeen weinig aandacht wordt geschon ken, omdat zoo'n vereeniging vaak in een verkeerd licht wordt gesteld. De ingewijden weten echter wel, wat een mooie sport de hen gelsport is. Daarom moet er getracht worden, aldus spr., om de leeken voor dezen tak van sport te winnen en de hengelsport omhoog te brengen, zoodat dé belangstelling grooter wordt. De periode van 5 jaar is vaak heel moei lijk geweest voor de vereeniging. Vooral het pachten van goed vischwater in de omgeving van Beverwijk heeft heel wat moeilijkheden met zich medegebracht. Tenslotte wist het bestuur de sloot bij den molen te pachten, die een zeer goed vischwater bleek te zijn. Voorts herinnerde de voorzitter aan de an dere feestavonden van ,,'t Karpertje", die altijd uitstekend zijn geslaagd, zoodat de ver eeniging langzamerhand een goeden naam heeft gekregen wat het feestvieren betreft. Spr. hoopte, dat ook dezen avond het feest zou slagen, waardoor de vereeniging haar gunstige reputatie op het gebied van feest vieren en anderszins zou kunnen handhaven. Nadat de voorzitter allen een prettigen avond had toegewenscht, heeft de heer H. J. Calif de schenkers van de prijzen hartelijk bedankt voor hun medewerking. Ook de voetbalvereeniging „Beverwijk" werd dank ge zegd voor de fraaie bloemenmand. Hierna heeft de heer Calf namens de feest commissie het bestuur van ,,'t Karpertje een schilderij overhandigd, waarop afgebeeld was het vischwater van de vereeniging bij den moier. De heer Maenhout heeft de feestcommissie voor dit fraaie geschenk met eenige hartelijke woorden bedankt Het officieele gedeelte was nu achter den rug en het woord of liever de daad was aan „The Musical Players", die voor deze gelegen heid in Qber-Beieren-costuum waren ver schenen Met het feestlied van het college, een kunststuk van den heer J. Posch, werd het feestelijke gedeelte geopend en reeds direct zat de stemming er volop in. Mutfiek, dans en voordrachten volgden elkaar in een snel tempo op, zoodat het programma „elck wat wils" bood. De ijverige feestcommissie had hiervan wel het grootste aandeel. Dan waren er nog verschillende attracties o.a. „Popeye the Sailorman" en natuurlijk 'n vischtent, want als deze attractie had ont broken zou het geen feest van hengelaars zijn geweest. Overal waren mooie prijzen voor beschikbaar gesteld, zoodat de attracties gretig aftrek vonden bij de feestvierende visschers en visschersvro-uwen. „The Musical Players" zorgden er intus- schen voor, dat er gelegenheid was tot een dansje en menigeen kon de verleiding niet weerstaan om een walsje te draaien. Tot diep in den nacht diuurde het feest voort Het uur van afscheid kwam volgens velen nog te vroeg, maar iedereen was het er over eens, dat het een feestavond was, die klonk als een klok. Het bestuur en de feestcommissie, die be stond uit de heeren H. J. Calf Sr., H. Calf en J. J. Luyt, kan dan ook met groote voldoe ning terugzien op de viering van het eerste lustrum. Het was een herdenking, die onge twijfeld bij allen nog lang in herinnering zal blijven. Langs de lijn. Programma van de Radio-centrale. Dinsdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 10.50 Keulen; 1.20 Parijs; 12.05 Diversen; 12.20 Pa rijs; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal pro gramma; 2.35 Keulen; 3.05 Parijs; 4.50 Lon den Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 7.05 Brussel Fr.; 9.05 Keulen; 9.20 Brussel Fr.; 10.50 Keulen. Lijn IV: Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 4.20 Keulen; 5.20 Brussel Fr.; 5.50 Keulen; 6.20 Nationaal programma; 6.45 Londen Reg.; 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.05 Londen Reg.; 1.20 Brussel; 2.15 Londen Reg.; 4.20 Keulen; 4.40 Londen Reg.; 5.20 Brus- sèl Ned.; 5.50 Keulen; 6.20 Londen Reg.; 7.40 Diversen; 7.50 Nationaal programma; 9.20 Brussel Fr.; 10.50 Keulen. DE STERKEN VOOR DE ZWAKKEN. Op Zaterdag 17 September zal de bekende „Zonnestraal"-auto weer een rondgang maken door Beverwijk en omgeving. Op de auto is ge plaatst de prachtige zeilboot, B.M.-klasse de derde prijs van de bekende Zonnestraal-loterij. Er is nog slechts een beperkt aantal loten ver krijgbaar, dat met wat medewerking spoedig geplaatst zal zijn. Degenen, die bereid zijn tijdens den rond gang van de „Zonnestraal"-auto loten te ver- koopen, kunnen zich daarvoor aanmelden aan het secretariaat Oosterwijkstraat 15. een speciale veiling van plantgoed. Op Donderdag 15 September zal de Bloem bollenveiling „Beverwijk" N.V. na de veiling van de leverbare bloembollen een speciale veiling houden van plantgoed. Vooral in ver-band met de a.s. verplichte in levering wordt voor deze speciale veiling veel belangstelling verwacht. verplichte inlevering van tulpen. Evenals vorig jaar zal in het tijdvak van 19 tot 30 September de verplichte mievering van tulpen weer aan de Bloembollenveiling Be verwijk N.V. kunnen geschieden. De daar voor noodige emballage wordt gratis door de veiling ter beschikking gesteld. Andersen Dagelijksche serie voor kinderen in ons blad ¥\AST het sprookje nog in dezen f modernen, gehaasten, nieuw- zakelijken tijd? Wij gelooven stellig van wel, en meenen zelfs, dat het weer een glorietijd tege moet gaat. De moderne sprookjes mogen niet zulk 'n opgang maken, de ouderwetsche en vooral die van den wereldbe-roemden Deen Hans Christiaan Andersen her winnen weer hun aantrekkelijk heid. Daarom meenen wij onzen jeugdigen lezers en waarschijn lijk niet hun alleen een welkome verrassing te bereiden door met ingang van Dinsdag 13 Sept. a.s. te beginnen met de publicatie van een hoeveelheid sprookjeslectuur. Wij zullen dagelijks drie teekenin- gen van de Deensche kunstena res Marie Hjuler met tekst van H. C. Andersen pübliceeren. Het eerste sprookje heet „De Wilde Zwanenen heden geven wij daar van reeds in dit nummer een voor proefje. Wij vertrouwen, dat het goed in den smaak zal vallen, maar U moet, hoewel het vermoedelijk moeilijk voor U zal zijn, op den hoofdschotel wachten tot Dinsdag! HEEMSKERK Ook gevallen van mond- en klauw zeer te Heemskerk. Ook te Heemskerk is bij een drietal veehouders onder het vee het ge vreesde mond- en klauwzeer uitge broken. Dit beteekent voor den be trokken veehouders een zeer onaan- genamen tijd en ook een aanzienlijke schadepost. Voor den consumenten is het geraden geen ongekookte melk te gebruiken. „ons genoegen". Was „Ons Genoegen" aanvankelijk van plan deze herfst voor haar donateurs op te voeren „Kinderen van een volk", thans is be sloten dit stuk voor het voorjaar te bewaren. Nu zal in de herfst worden opgevoerd ,,'t Wes pennest" blijspel in 3 bedrijven. distributie van gebakken visch. Gisteren werd voor de eerste maal aan werkloozen en armlastigen, gebakken visch uitgedeeld. Erg druk werd er nog geen gebruik van gemaakt. De prijs, 30 cent per kilo, voor een werklooze nu juist niet zoo heel voordeelig. a.d.o.—v.v.e. Zondag speelde ADO een oefenwedstrijd tegen WE uit Wijk aan Zee, een aanstaande tegenstander in de competitie. Op enkele uit zonderingen na hebben beide clubs ongeveer dezelfde ploegen als het vorig jaar. Rust kwam met 11. Heftig, alsof het de competitie gold, wordt er in het laatste gedeelte gestreden om het winnende doelpunt, doch het einde komt met 11 gelijken gestand. Verdere uitslagen zijn: Meervogels 1ADO 2 32 ADO aMeervogels a 3?1 uitgifte van reisbonnen. Door eenige winke'liers ter plaatse, werden reeds enkele jaren aan klanten, z.g. reisbon- nen verstrekt. Het succes dat deze vooruit strevende winkeliers hiermee hebben behaald, heeft zeker ook anderen wakker geschud; al thans. in een vergadering welke door de R.K. Middenstandsvereeniging is gehouden, heb ben ook andere winkeliers besloten deze reis-, bonnen uit te geven. collecte. Zondagmorgen werd bij het uitgaan dei- kerk een vlaggetjesverkoop ten bate voor A.D.O gehouden. De opbrengst bedroeg'f 45. CASTRICUM Ned. Herv. Kerk. Opening van vereenigingslokaal. Het gerestaureerde vereenigingslokaal in de Ned. Herv. Kerk zal a.s. Woensdagavond te 8 uur worden geopend. Na een openings woord van Ds. van Poelgeest verricht de heer P. v. d. Goes als kerkvoogd de openingsplech tigheid. Mevr. Westendorp Boerma heeft zich bereid verklaard een lezing te houden. De avond zal verder met muziek en zang worden opgeluisterd. De lange avonden komen. Wie wil bridgen, schaken of dammen? Nu de lange winteravonden weer in aan tocht zijn nadert ook de tijd om bridgen, dammen en schaken te beoefenen. De bestu ren van de vereenigingen, die deze sporten beoefenen, verzochten ons er de aandacht op te willen vestigen, dat er op Dinsdag en Don derdag in Hotel Broksma gelegenheid is voor bridgen en dammen. De schaakclub speelt Donderdagsavonds in Hotel Bakker. Wat de tuinders kregen. De noteering van de groenteveiling. Dubbele boonen per K.G. 1520 ct. Snijboonen per K.K. 1022 ct. Trosboonen per K.G. 1626 ct. Rentegevers per K.G. 1720 ct. Tuinboonen per K.G. 1014 ct. Spekboonen per K.G. 89 ct. Pronkboonen per K.G. 710 ct. Groene kool per K.G. 67 ct. Bloemkool le soort per stuk 15—20 ct. Bloemkool 2e soort per stuk 814 ct. Andijvie per 100 stuks 100260 ct. Sla per 100 stuks 120230 ct. Rabarber per bos 2—5 ct. Selderie per bos 23 ct. Doperwten per K.G. 2530 ct. Tomaten per K.G. 5—6 ct. Bramen per mand 50—70. Aardbeien per doosje 1620 ct. Frambozen per doosje 2025 ct. LAATSTE OPVOERING VAN „DE SPION VAN DEN PRINS". Dinsdagavond te acht uur zal in de too- neelzaal van den heer W. Borst te Bakkum de laatste opvoering worden gegeven van het historische tooneelspel „De Spion van den Prins". Ook in de feestweek is dit spel, dat uitmuntte door fraaie costumeering en welbe grepen uitbeelding, met groot succes voor het voetlicht gebracht. Ongetwijfeld zal de belangstelling voor deze laatste opvoering zeer groot zijn, want zij zal tevens het slot beteekenen van de zoo ge slaagde herdenking van het regeeringsjubi- leum. Cursus in boschbouw en bosch teelt. Twee avonden per week. Het afdeelingsbestuur van den L.T.B. heeft den heer Duinker, ambtenaar van het P.W.N. bereid gevonden een tweejarigen cursus te ge ven In boschbouw en boschteelt. De lessen van dezen cursus, die voor ieder een toegankelijk is, zullen 'twee avonden per week worden gegeven. De heer Duinker, volkomen deskundig op het gebied van alles wat met den boschbouw verband houdt, geeft reeds eenige jaren met succes een dergelijken cursus in Egmond aan den Hoef. WIJK AAN ZEE gevonden en verloren voorwerpen. In de afgeloopen 14 dagen zijn de navolgen de gevonden en verloren voorwerpen op het politiebureau te Wijk aan Zee aangegeven. Gevonden: 1 damesportemonnaie met in houd, 1 damesschoen, 1 bril, 1 ceintuur, 4 gulden, 1 kinderarmband. Verloren: 1 deksel van een vacuumpomp, 1 zilveren dames armband-horloge, 2 rijwielbe- lastingmerken, 1 parapluie, 1 grijs dames- taschje, 1 beige portemonnaie met inhoud. DAM- EN SCHAAKCLUB „DENK EN ZET". Vrijdagavond had te Wijk aan Zee de eerste bijeenkomst plaats van de Dam- en Schaak club „Denk en Zet". De voorzitter, de heer Fr. v. Son, dankte den heer Dukel voor zijn vriendelijk aanbod om zich zich drie achtereenvolgende avonden be schikbaar te stellen voor het geven van een inleidingscursus. De heer Dukel merkte op, dat het damspel een hersentraining was; hij spoorde vooral de jeugdige aanwezigen aan om deze avonden goed op te letten. Het damspel is een goede sersentraining en kan voor de jeugd in de toekomst een hulp i zijn om een voorsprong te verkrijgen in den strijd om het bestaan. Na een aangename demonstratie op het bord behoorde deze avond weder tot het ver leden. De voorzitter bracht dank aan den heer Dukel „DENK EN ZET" GAAT WEER DAMMp* Na j.l. Vrijdagavond in het café Wed. v. d. Meij te Wijk aan Zee een int*1 Öe santé cursusavond te hebben gehad s" leiding van den heer Dukel; gaat Dp'nu^et Zet", nu weer geregeld damavondè'n m- en seeren. ür8ani- De eerste van een reeks wekelijksche den zal gegevij worden in café-rest Sn*°n' vanck, op Dinsdagavond 13 Sept. ne" De heer Dukel zal na den cursusavond van j.l. Vrijdag, nog dergelijke avonden voor „Denk en Zet"' SP De eerste zal gehouden worden op £en- dag 14 September eveneens in café Son vanck. nne- SANTPOORT Doodelijk ongeval op den Rijksweg. Bejaarde fietser aangereden. Zondagmiddag wilde de ongeveer 70-iar" heer Visser uit Zaandam, die een 2 had gebracht aan zijn zoon, zich per 11 huiswaarts begeven via Spaarndam On hl gevaarlijke kruispunt Rijksweg-siaperdSt ter hoogte van het pompstation „Trovatn» zak de oude heer niet bijtijds, dat on <W Rijksweg uit de rechting Velsen een auto m derde, met het gevolg, dat hij werd aanee» den. Dr. A. de Groot Lz., wiens hulp was tT geroepen, zag den toestand onmiddellijk era stig in. Hij gelastte overbrenging naar het St.-Anthoniusziekenhuis te IJmuiden-Oos' Onderweg overleed de heer Visser echter reed- tengevolge van een schedelbasisfractuur. voor de missie. Zondag speelde de R.K. S. V. „Santpoort" ten bate van de Missie een vriendschappelijke ont moeting tegen T.IJ.B.B. „Santpoort" won met de christelijke school bestaat 10 jaar. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de school met den Bijbel wordt Woens dag as. een herdenkingssamenkomst gehou- den, waarop Ds. Waardenburg uit Haarlem het woord zal voeren. Bovendien zullen de leerlingen der hoogste klassen eenige liederen en het trio Alphenaar eenige muzieknum mers ten beste geven. In verband met griepaanval Van officeele zijde meldt men ons, dat H.K.H. Prinses Juliana ten ge volge van een Vrijdag plotseling opge komen griepaanval op dokters advies gedurende eenige dagen haar kamer moet houden, en daardoor tot haar leedwezen Zaterdag de feestelijkheden in het stadion niet heeft kunnen bij wonen en ook van het deelnemen aan verdere feestelijkheden heeft moeten afzien. Omtrent den toestand van de Prin ses bestaat geen enkele reden tot on gerustheid. Verwacht wordt, dat H.K. H. na eenige dagen naar Soestdijk zal kunnen vertrekken. Moeder van tehuis voor ouden van dagen zwaar gewond. Zaterdagavond omstreeks elf uur zocht de los-werkman E. V. te Kol lum in dronkenschap ruzie met den vader van het tehuis voor ouden van dagen aldaar en bracht hem op straat, waar deze ruzie zich afspeel de, een klap toe. De geslagene ging hierop hulp van de politie halen. In dien tijd drong V. het tehuis voor ouden van dagen binnen en heeft de moeder van dit tehuis drie steken met een mes toegebracht, waarvan twee in de buik en een in de borst. Zwaar gewond is zij denzelfden avond naar het academisch ziekenhuis te Gronin gen vervoerd, waar direct operatief is ingegrepen. De dader heeft ook nog een verpleegde van het tehuis, die toevallig in zijn buurt kwam, met het mes gestoken. Deze werd niet ernstig aan het bovenbeen gewond en kon ter plaatse verbonden worden. V. is onder hevig verzet naar het politie bureau te Kollum overgebracht. Hij heeft reeds eerder twee maal gevangenisstraf wegens het plegen van dergelijke feiten ondergaan. Zondag bleek het levensgevaar van de ge troffen vrouw geweken, zoodat haar waar schijnlijk heden reeds een verhoor kan wor den afgenomen. aangekomen. 9 September: Signe s.s. Londen 10 September: Henrica m.s. Danzig Jagersfontein m.s. Bremen r Triton s.s. Rotterdam Krasnoe Znamia s.s. Archangel Ransdorp m.s. Hoboken Bitterfeld s.s. Macassar Prinses Juliana m.s. Rotterdam Edward Blyden m.s. West Afrika Reaveley s.s. Buenos Aires Minerva s.s. Havre Anna Maria s.s. Brussel 11 September: Henca m.s. Anklam A. k. Femström s-s. Karlshamn Pink Rose s.s. Swansea Akershus s.s. Oslo Aleksander I s.s. Rotterdam vertrokken. 9 September: Ove Toft s.s. Zeebrugge Ald^n s.s. Archangel Mapia m.s. Batavia Bintang m.s. Liverpool Ek s.s. Oslo Gallium s.s. Newcastle Orpheus s.s. Gdynia Purfina m.s. Duinkerken Signe s.s. Nordenham 10 September: Saturnus- s.s. Rotterdam Theseus s.s. Odense Poelau Bras m.s. Batavia Rossum s.s. Rafsö Euterpe s.s. Bordeaux Astarte s.s. Bremen Simon Bolivar s.s. Hamburg Lowick m.s. New Castle René Paul m.s. Antwerpen Hebe s.s. Kopenhagen Bennekom s.s. Chili Reggestroom s.s. Hamburg Borthwick s.s. Leith Vega s.s. Malmö Berenice s.s. Hamburg Olga m.s. Londen Enid Mary s.s. Goole Hontestroom s.s. Londen IJstroom m.s. Huil Amstelstroom m.s. Londen 11 September: Ingarö sa. Helsingborg Quentin Roosevelt kr. Noordzee Groote diepgangen. De Nederlandsche motorschepen „Bintang" en „Poelau Bras" passeerden de Noordzeeslui zen met een diepgang van resp. 8,1 en 8,5 Meter. Eerstgenoemd schip vertrok naar Li verpool terwijl laatstgenoemd schip naar Batavia in zee ging. IJzerverscheping. Het stoomschip Theseus dat in Amsterdam al een lading stukgoederen had ingenomen, kwam bij de Hoogovens aan om een partij ijzer bij te laden en vertrok later naar Odense (Denemarken). Om te dokken. Teneinde in het droogdok te worden opge nomen passeerde het Grieksche stoomschip Nicoalou Zografia in ballast van Londen naar Amsterdam. Vervolgens zal het schip te Am sterdam laden. Steeds meer tankbooten. De vorige week konden wij een paar maal het tewaterlaten van tankschepen voor de Koninklijke-Shell-combinatie vermelden. De zer dagen is voor dezelfde combinatie van de werf „Gusto" te Schiedam het tankmotor schip Crista van stapel geloopen. Het schip heeft een draagvermogen van 4000 ton en is uitgerust met motoren van 1600 PK. Voorjaarsbeurs van 14 tot 23 Maart. Volgend jaar weer een agrarische afdeeling. In de Vrijdagochtend onder voorzitterschap van dr. F. H. Fentener van Vlissingen gehou den ledenvergadering van de Koninklijke Ver eeniging tot het houden van jaarbeurzen in Nederland werden het jaarverslag en de jaar stukken goedgekeurd. De balans sluit in debet en credit met een bedrag van f 235.034.98. De vaste bezittingen komen daarop voor met een boekwaarde van 1.Op de leehing van den Staat der Nederlanden, oorspronkelijk groot f 300.000 werd in dit boekjaar de laatste ter mijn afgelost. De exploitatierekening toont een totaal aan lasten van f 242.859.44 en ba ten van f 208.928.17, dus een nadeelig saldo van f 33.931.27 (vorig jaar f 34.824.89) de winst en verliesrekening vermeldt, behalve dit saldo en een bedrag aan subsidies van f 60.257. nog een ongedekt verliessaldo van f 60.924.77 (vo rig jaar f 87.250.50). Bij de daarop plaats hebbende verkiezing van leden van het algemeen bestuur en den raad van beheer werden de periodiek aftre dende leden herkozen. Als datum der voorjaarsbeurs 1939 werd vastgesteld 14 tot en met 23 Maart en als da tum der najaarsbeurs, waaraan wederom een agrarische afdeeling verbonden zal worden 5 tot en met 14 September. Twee vliegtuigongelukken in Argentinië Marinefoesfellen tijdens oefenvluchten verongeluk! BUENOS AIRES. 10 September (D.N.B.) - Twee tweedekkers der marine zijn gisteren tijdens een oefenvlucht in het Noorden der provincie Buenos Aires neergestort. De eene machine ontplofte, toen zij op den grond neer kwam, tengevolge waarvan beide inzittenden verbrandden. Van de inzittenden van net tweede vliegtuig was de piloot, een officier^ slag dood, de tweede inzittende w«rö gevaarlijk gewond.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2