N.V. RADIODISTRIBUTIE-BEDRIJF Mond- en Klauwzeer. een goede vangst. BEVERWIJK Ledenvergadering van de y. A. R. A. Viering van het tweede lustrum. Maandagavond hield de plaatselijke afdee- ling van de V. A. R. A. een ledenvergadering in gebouw „Odeon". Na de openingswerkzaamheden, deelde de voorzitter, de heer A. L. van Groningen, me de, dat het bestuurslid de heer G. Massee door ziekte verhinderd was de vergadering bij te wonen. Namens de afdeeling wenschte hij hem een spoedig herstel toe. Bij de ingekomen stukken deelde de voor zitter nadere bijzonderheden mede over de te voeren ledenwerf-actie. Staande de vergade ring gaven zich een aantal leden op om door middel van huisbezoek te trachten het leden tal op te voeren. Het omroeprapport gaf geen aanleiding tot discussie en met algemeene stemmen werd dit- verslag goedgekeurd. Hierna kwam het voorstel van de feestcom missie aan de orde in verband het 't 10-jarig bestaan van de afdeeling op 10 November a.s. Aan dezen avond, welke zal gehouden worden op 17 November a.s. zal medewerking worden verleend door het gezelschap Willem van Iependaal en 6 musici terwijl tot slot een groot bal zal plaats vinden. Met algemeene stemmen vereenigde de vergadering zich met dit voorstel. Tenslotte werden nog eenige maatregelen getroffen waardoor de technische dienst thans weer kan functioneeren. De voorzitter sloot met een woord van dank de vergadering en hoopte dat de jubileum- avond in alle opzichten een succes voor de afdeeling zal worden. AFSCHEID VAN EEN ONDERWIJZER. Wegens zijn benoeming tot leeraar aan de Bisschoppelijke Kweekschool alhier heeft de heer A. Demmers afscheid genomen als on derwijzer van de R. K. U. L. O.-school voor jongens aan den Keesdelfsweg. Het hoofd der school, de heer Vermooy sprak bij die gelegenheid een afscheidswoord en bood den scheidenden collega namens het personeel een cederhouten sigarendoos aan. Van zijn leerlingen ontving de heer Dem mers een tijdschriftenbak. VERGADERING VAN DE N.C.G.O.V. Dinsdag 20 September zal de plaatselijke afdeeling van de N.C.G.O.V. een vergadering in het Nederlandsch Hervormd vereenigings- gebouw aan de Oosterijkstraat houden. In deze vergadering, welke toegankelijk is voor leden en belangstellenden, zal een lid van het hoofdbestuur, de heer Van Veen uit Utrecht, een propagandarede houden, waarna hij een serie lichtbeelden zal vertoonen. VERGADERING VAN DEN CHRISTELIJKEN BESTUURDERSBOND. Gisteravond heeft de Christelijke Bestuur- dersbond in het Ned. Hervormd Vereenigings- gebouw aan de Oosterwijkstraat een leden vergadering gehouden. Na de gebruikelijke opening herdacht de voorzitter, de heer M. G. J. van Eek. in zijn welkomstwoord met goed gekozen woorden den overleden penningmeester, den heer Van der Weg. Staande herdachten de aanwezigen den overledene enkele oogenblikken. Hierna werd besloten om in November een filmvoorstelling te organiseeren voor .Draagt elkanders lasten". Hieraan zal tevens een kindervoorstelling verbonden zijn. Als lid van de B-steun-commissie werden aangewezen de heeren Van Someren en Romeyn. Tot bestuursleden werden gekozen de hee ren Van Zaligen en Schutter. Voorts werd besloten om weer pogingen in het werk te stellen een ontspanningslokaal voor werkloozen te openen. De vergadering werd hierna op de gebruike lijke wijze gesloten. Postduiven vlogen 220 K.M. Wedvlucht van Stormvogel en Reisduif. De postduivenvereenigingen „De Reisduif" en „De Stormvogel" hebben deelgenomen aan een wedvlucht van uit Neufville over een afstand van 220 K.M. De uitslag van „De Reisduif" luidt als volgt: M. van 't Hof, 1, 13, 30; J. van der Heuvel 2; P. van Dessel 3, 37; A. Weeda 4. 14, A. de Prij- ker 5, 21, 22; J. H. Hoefakker 6, 31; J. Luntz 7, 15, 27, 34, J. Kramers 8, G. Grapendaal 9; P. Lotterman 10, 26, 29. W. Zoutman 11, 38; C. Westrate 12, 28, 40, P. Dekker 16, 28, 23 25, J. Dingerdis 17; C. van der Wal 19, 32; J. Schip per 20, 33, P. van der Hout 24; W. van Roon 35, 39; J. Exalto 36; G. van der Winden 41. Van ..De Stormvogel" is de uitslag: P. Braun 1, 4, L. Knappers 2, 3, 6, C. Dekker 5, 10; N. de Wildt 7, 9, 11; G. Berghuis 8. In concours waren 55 duiven. De snelste duif Vloog 1074 meter per minuut. LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIOCENTRALE. Donderdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.30 Parijs, 12.05 Diversen; 12.20 Brussel Ned., 2.20 Londen Reg. 4.20 Parijs; 4.35 Londen Reg.. 5.20 Brussel Ned., ü.05 Radio P.T.T. Nord, 6.20 Londen Reg.; 7.20 Radio P. T. T. Nord; 7.50 Diversen; 8.20 Londen Reg.; 9.00 Keulen; 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 Londen Reg., 1.20 Nationaal programma; 10.45 Londen Reg. Lijn V.: Diversen Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Ernstige klacht over verspreiding van tongblaar. Gisteravond hield de afdeeling Velsen en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw een ledenvergadering in Hotel „Ter Burg". De voorzitter, de heer G. Hannema, sprak een openingswoord, waarin hij er op wees, dat het in dezen tijd meer dan ooit noodzakelijk is met elkander van gedachten te wisselen. Voor al leek spr. dit gewenscht ten aanzien van de veehouderij, waarin dit nog meer noodig is dan voor den akkerbouw. Spr. deelde na goedkeuring van de notulen mede, dat de beide door de afdeeling gehouden melkcursussen uitstekend geslaagd zijn en goede resultaten hebben opgeleverd. Betref fende den landbouwcursus zei de voorzitter, dat het bestuur deze aanvankelijk niet zou organiseeren, omdat dit door de vergadering moest worden verzocht. Later vernam spr., dat de leeraar van den vorigen cursus intusschen reeds 25 leerlingen bijeen had. Alle maatrege len voor dien cursus waren reeds getroffen tot groote bevreemding van het bestuur, want deze cursus ging niet van de afdeeling uit. Het gaat hier dus om een principieele zaak. Deze cursus behoort evenals de vorige maal door de afdeeling te worden gesticht. De thans ge volgde werkwijze noemde de voorzitter een slag in het gezicht van de organisatie. Hoe wel het bestuur den nieuwen cursus geen moeilijkheden in den weg zal 1*'is het toch van oordeel, dat het onder deze omstan digheden geen deel kan uitmaken va^ de commissie van toezicht. Hej; beleid van het bestuur in deze zaak werd goedgekeurd. Namens de controlecommissie deelde ue heer Schoo mede, dat de boeken en bescheiden 1 an den penningmeester in orde waren bevonden Het bezit van de afdeeling bleek tot ruim i 5-D te zijn gestegen. Bij de bestuursvex'kiezine werden de aftre dende bestuursleden de heeren G. Hannema en C. Joor met algemeene stemmen herkozen Tot afgevaardigden naar de op 5 Oct. te Den Haag te houden algemeene vergadering van de Hollandsche Maafschapoij werden '^noemd de heeren van Splunter en Markerink. Als plaatsvervangers werden gekozen de heeren Schaap en Klein. Hierna werd de beschrijvingsbrief gehan deld voor de algemeene vergadering. Op ver zoek van de vergaderino sal aan den inleider, die zal spreken over de veeho«*®H« v. -'len verzocht een en ander mede te deelen ->mt.-rpnf de verhouding van veehouderij en melkhan del. Deze verhouding, die blijkbaar veel te wenschen overlaat, heeft onder de veehouders veel ontstemming gewekt.. Een zeer ernstige klacht uitte de heer Klein, over het bezoek van een controleur aan zijn bedrijf. Deze amb tenaar was namelijk uit een met mond- en klauwzeer besmette stal op een onbesmet weiland gekomen om een monster te nemen. Drie dagen la ter had de gevreesde ziekte in dezen veestapel haar intrede gedaan. De voorzitter merkte op, dat op deze wijze het mond- en klauwzeer door de officieele in stanties kan worden verspreid. Deze moge lijkheid moet worden voorkomen. Besloten werd dit ernstige geval ter kennis te brengen van den betrokken dienst en te verzoeken geen melkmonsters te doen nemen op besmette bedrijven. Nadat de voorzitter bij de rondvraag nog vele vragen had beantwoord werd de -vergade ring gesloten. PROPAGANDA VOOR DE R. K, E. H. B. O. Zooals wij reeds berichtten houdt de R. K. vereeniging voor het verleenen van eerste hulp bij ongelukken -„St. Gerardus Majella" op Woensdag 21 September in het K. S. A.- gebouw een propaganda avond. In deze bijeenkomst, die in verband met de uitreiking der diploma's een feestelijk ka rakter zal dragen, zal een propagandarede worden uitgesproken, gevolgd door een korte demonstratie van eerste hulpverleening. Het programma vermeldt verder het optre den van den heer F. Maenhout als humorist. VEREENIGING VAN POSTZEGEL VERZAMELAARS. Men schrijft ons: Vrijdag j.l. vergaderde de postzegelvereni ging „IJmuiden en Omstreken" in het Patro naatsgebouw te IJmuiden-Oost. Bij deze vereeniging zijn ook de Bever- wijksche verzamelaars aangesloten, doch of schoon bekend is, dat Beverwijk verscheidene verzamelaars telt, is slechts een klein deel daarvan lid van bovengenoemde vereeniging. Op de vergadering is besloten de propa ganda, nu we weer voor een nieuw seizoen staan, flink aan te pakken. Voor Beverwijk is in het bestuur, naast den heer J. Schipper, Lijsterbeslaan 18, die reeds eenigen tijd zitting had, gekozen de heer V. Ph. van der Kolk, Alkmaarscheweg 48. Candidaat-leden uit Beverwijk, Velsen- Noord of Heemskerk en ook zij, die genegen zijn eens kennis te komen maken met boven genoemde vereeniging, gelieven zich persoon lijk of schriftelijk te wenden tot één der ge noemde heeren, die gaarne genegen zijn hen op een der club-avonden te introduceeren. Verzamelaars van postzegels weten, hoe moeilijk het is, wanneer ze alleen staan, hun verzameling op peil te houden of te vervol maken. Onderlinge ruil, verlotingen, mede- deelingen omtrent nieuwe uitgaven en lezin gen vergemakkelijken de uitbreiding van een verzameling, verhoogen de kennis en doen de mooie liefhebberij toenemen. De vereeniging houdt haar bijeenkomsten telkens om de 14 dagen op Vrijdagavond. De eerstvolgende bijeenkomst op Vrijdag 23 Sep tember e.k. NEEM DISTRIBUTIE HET BESTE uit den aether, billijkei en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN. BEVERWIJK Romerkerkweg 87 Telef. 3421 (Adv. Ingezi Med.) DE SPECIALE VEILING VAN PLANTGOED Naar wij vernemen blijkt voor de a.s. Don derdag te houden veiling van plantgoed nogal eenige belangstelling te worden verwacht van aanvoerders en koopers, zooals kan worden af geleid uit de toezeggingen, die worden gedaan. Er zullen onder meer worden aangevoerd flinke en belangrijke partijen Irissen in de soorten White Excelsior, van Everdingen. Yel low Queen, Wedgwood en andere, in prima kwaliteit en conditie. Deze toezeggingen zijn voor andere aanvoer ders evenals voor eventueele koopers van be lang. Ook met het oog op de aanstaande ver plichte inlevering, wordt eenige belangstel ling en handel verwacht in plantgoed van tulpen. SANTPOORT HET JUBILEUM VAN DR. HARRENSTEIN. In ons nummer van Maandag j.l. deelden wij een en ander mede omtrent het zilveren ambtsjubileum van dr. W. G. Harrenstein. Wij vernemen nog nader, dat aan den jubilaris, die zich aan boord van de Marnix van St.-Al- degonde op weg naar Indië bevindt, heden door den kerkeraad der Geref. Gemeente het volgende telegram is gezonden: „Santpoort's Gemeente wenscht u van harte geluk met uw ambtsjubileum en ge denkt dankbaar uw zegenrijken arbeid. Zij God u verder nabij in al uw werk. Voorts voorspoedige reis en behouden terug komst." ZAKBIJBELBOND. In de kapel van de Ned. Herv. Evangelisatie hield de Ned. Zakbijbelbond Maandag een openbare vergadering. Na een inleidend woord van den voorzitter der Evangelisatie, den heer G. de Jonge, werd het onderwerp: „Waarom Zakbijbelbond?" door den heer Jac. de Graaf en ds. D. E. Boeke, behandeld. Eerstgenoemde behandelde het onderdeel „Voor mij-zelf" en as. Boeke, het deel „Voor Anderen". Om 11 uur kwam men in de kapel der Evan gelisatie bijeen. Op deze bijeenkomst werden de jaarverslagen van secretaresse en penning- meesteresse goedgekeprd. Voorts deden mevr. Groeneweg en mej. Van der Mersch mededee- lingen over binnenlandsche en buitenland- sche ervaringen. Na den middag maakten de afgevaardigden per touringcar een tocht via Bloemendaal naar Zandvoort. Over Aerdenhout en Heem stede keerde het gezelschap terug. Om ongeveer half 3 keerde men in de kapel terug, waar getuigenissen werden afgelegd. Ds. Boeke sprak een slotwoord, TOONEELVEREENIGING „JAN VAN DOMMELEN". De tooneelvereeniging „Jan van Dommelen" heeft in studie genomen „In 't Gouden Haan tje". Men hoopt het in de tweede helft van October voor het voetlicht te brengen. WIJK AAN ZEE DAMAVOND „DENK EN ZET". Gisteravond vond in het café van de Wed. v. d. Meij de eerste onderlinge damavond plaats van den dam- en schaakclub „Denk en Zet" te Wijk aan Zee. De opkomst was niet bijster groot. Alhoewel de competitieverdeeling al eerder plaats had gevonden, is hierin gisteravond een kleine wijziging gekomen. De officieele lijst der namen zal nog nader worden bekend gemaakt. Heerscht op 50 boerderijen in Haarlemmermeer. In Haarlemmermeer breidt de besmettelijke veeziekte „mond- en klauwzeer" zich weder sterk uit. De ziekte doet zich reeds op bijna 50 boerderijen en veehouderijbedrijven voor, verspreid over alle deelen van deze uitge strekte gemeente. Zandvoortsche politie doet IJmuidensche handelaar stal motorrijwielen. Dank zij oplettendheid van een Haarlemmer betrapt. Op 24 Augustus werd tijdens het vuurwerk bij het Zuidcrbad ten nadeele van een toe schouwer een motorrijwiel ontvreemd, dat deze in de Brederodestraat had geparkeerd. Nadat de politie per radiobericht de opspo ring van dit motorrijwiel had verzocht gaf een Haarlemmer j.l. Zaterdag kennis, dat hij een motorhandelaar met het vermiste motor rijwiel had zien lijden. Een onmiddellijk door de Zandvoortsche recherche ingesteld onderzoek bewees, dat de Haarlemmer goed had opgelet, want ten huize van den door hem genoemden handelaar te IJmuiden werd de motorfiets in beslag ge nomen. Zij had uiterlijk vele veranderingen ondergaan, maar het scherpe oog van den Haarlemmer had goed gezien. De IJmui- denaar, die aanvankelijk ontkende werd te Zandvoort ingesloten, waar hij spoedig een bekentenis aflegde. In den loop van Zondag j.l. gaf hij toe, ook op 27 Juli j.l. tijdens de harddraverijen te Zandvoort een motorfiets te hebben ontvreemd. Ook dit mo torrijwiel kon door de Zandvoortsche recherche ten huize van een Haarlemmer, die het te goeder trouw van den dief had gekocht, worden achterhaald. Hiermede zijn de beide diefstallen van motorfietsen in deze gemeente opgehelderd. De IJmuidenaar is hedenmorgen voor den Officier van Justitie geleid. Twee soldaten voor het Hoog Militair Gerechtshof. Niet aan bevel van luitenant gehoorzaamd. De dienstplichtigen, die in verband met de verlenging van hun diensttijd van 51/2 tot 11 maanden, in de nood-kazerne te Amersfoort waren ondergebracht, waren op dat tijdstip in een allesbehalve gemoedelijke stemming. Ze maakten aanmerkingen op het eten, dat volgens hen. zeer slecht was. Op een middag kwam de luitenant de eet zaal binnen en onmiddellijk kwam een soldaat naar hem toe, die hem een bord eten voor hield met de woorden: ..Proef dat eens". De luitenant gaf toe, dat de aardappelen niet bijzonder goed waren, „maar", zoo voegde hij er aan toe, „er zijn in dezen tijd van het jaar geen betere te krijgen, ik eet ze thuis pre cies zoo". Hierop volgde een luid gejoel, waar op de luitenant stilte beval. De stilte liet even wel nog geruimen tijd op zich wachten, waar op de luitenant, in overleg met den kapitein besloot de soldaten des avonds nog eens ter verantwoording te roepen. Hij gaf bevel, dat de manschappen des avonds om tien uur voor hun bedden moesten aantreden, doch daar hij vermoedde, dat men dit bevel zou saboteeren, nam hij des avonds, vijf sergeants mede... Wat hij vreesde, bleek waar. Toen hij op de slaapzaal kwam, was daar het licht reeds uit gedraaid en alle manschappen lagen in bed en hielden zich slapende. De sergeants bevolen iederen soldaat per soonlijk op te staan. Twee soldaten weigerden toen nog. Zi.i weigerden ook, toen de luitenant hen beval zich in arrest te stellen. Pas toen de militaire politie er bij werd geroepen, kon men de soldaten tot rede brengen. De twee soldaten hebben zich wegens op zettelijke ongehoorzaamheid voor den krijgs raad te 's-Hertogenbosch moeten verantwoor den. Zij werden veroordeeld tot gevangenis straffen van 8 en 4 maanden. Gisteren diende deze zaak in hooger beroep voor het Hoog Militair Gerechtshof. Op de terechtzitting bleek, dat beide beklaagden den luitenant excuus hebben aangeboden en dat hun toen door den kapitein min of meer was beloofd, dat de zaak krijgstuchtelijk zou wor den afgedaan. Generaal van Munnekrede wees er evenwel op, dat de kapitein niet had te beslissen over de al- of niet berechting van deze zaak. maar dat deze beslissing genomen moest worden door den auditeur-militair in overleg met den garnizoens-commandant, omdat het niet een zaak betrof tegen den kapitein of luitenant persoonlijk, doch tegen de krijgstucht. De advocaat-fiscaal, mr. L. D. J. Vermeu len, zeide in zijn requisitoir, dat hij in ver band met den ernst van het feit de opgelegde straffen niet te zwaar vond. Spr. vorderde daarom bevestiging van het vonnis van den krijgsraad. De verdedigers, mr. J. Weijl en mr. Van Everdingen wezen er op. dat het rechtvaardi ger ware geweest, indien de zaak disciplinair zou zijn afgedaan, nu dit beloofd is en plei ters drongen voorts op de meeste clementie aan. Het Hof zal in deze zaken nader sententie wijzen. De tocht New-York—Rotterdam. Een record van de Nieuw-Amsterdam. Dinsdagmorgen om 18 minuten voor zeven is de „Nieuw Amsterdam" in de Rotterdam- sche haven aangekomen, het schip heeft den afstand New-YorkRotterdam afgelegd in 6 dagen 13 uur en 18 minuten, hetgeen een Ne derlandsch record beteekent. Meestbeguustigingsverdrag Siaui. Ter goedkeuring aan de Tweede Kan, voorgelegd. Bij de Tweede Kamér is ingediend een- ontwerp houdende goedkeuring van een Februari 1938 te Bangkok tusschen S3 land en Siam gesloten verdrag van w schap, handel en scheepvaart, met biiW-' rende nota's. De onderhandelingen tusschen Neden en Siam zijn op verzoek van de Siam/»T regeering te Bangkok gevoerd op bas?- een door de Siameesche regeering aan all geeringen voorgelegd ontwerp en hehw Februari 1938 geleid tot het sluiten van nieuw verdrag van vriendschap, handel scheepvaart, met bijbehoorende nota's Q Het verdrag wordt grootendeels beheer door het beginsel van meest beguiJf''"' terwijl op sommige punten behandeling voet van nationalen is overeengekomen5 het algemeen is gebroken met een cumni bedingen van meest begunstiging en be deling op voet van nationalen, zooals i* verdrag van 1925 voorkwam, aangezien Siam in verband met het verleden°hiedn overblijfsel werd gezien van een periode in het mogelijk was, dat een behandeld» voet van meest begunstiging van meer- deeligen aard kon zijn dan een behandèf' op voet van nationalen. Het nieuwe verdrag vermeldt niet meer v beginsel van vrijheid van handel en scW vaart en gaat uit van volledige wedeiw' heid. Ten aanzien van de verschillende t derwerpen is in het algemeen het beelïï van meestbegunstiging vastgelegd. Voorts is een algemeene grondslag vasWstw voor wat de hoogte van de contingenten k treft. Te dezen aanzien zal elk der beide m tijen aan de andere partij een billijk con? gent toekennen. Omtrent de wijze vanberrt ning der contingenten zijn geen nadere? gelen overeengekomen. De Siameesche wenschen op het gebied d® contingenteering gingen aanvankelijk onbedenkelijk verder. Volgens gegevens ontleend aan de landsche statistiek bedroeg de - - invoer uit Siam in 1937: f 2.483.213 die den uitvoer naar Siam in hetzelfde fa» f 2.835.709. Voor Nederlandsch-Indië befe gen deze cijfers in 1937 resp. f Hogonn f 2.639.000. Het belangrijkste uitvoerproduct van n>. derlandsch-Indië naar Siam is suiker; geojM. rijst is daarentegen het voor Siani be'lanerijv. ste uitvoerproduct naar Nederlandsch-Indiè De transactie-Deterdiug, Algeheele overeenstemming verkregen, Dezer dagen heeft naar aanleiding van ds nog bestaande verschillen inzake de uitvoering van de z.g. „transactie Deterding" in De* Haag een bespreking plaats gehad, waarbij tegenwoordige waren de ministers dr. Co% en mr. Steenberghe en de heeren dr. Deter ding en ir. Louwes. Zooals men weet, ging het hierbij voord om de vraag, of kon worden aangenomen, <h: de eerste besprekingen van den heer Deter ding met de Nederlandsche regeering in dia geest waren gevoerd, dat dr. Deterding ik recht aanspraak kon maken op berekeni:-: van de laagste prijzen voor het buitenland' In vorengenoemde bespreking is komen ra te staan, dat de zienswijze van den heer De- terding in deze juist is geweest. Doordat een afspraak 'in dezen geest aan dt uitvoerende instantie, het toenmalige depar tement van Landbouw en Visscherij en de daaronder ressorteerende crisiscentrales, niet bekend was, heeft zich het misverstand voor gedaan. Men is bij deze bespreking tot algeheele overeenstemming gekomen ook wat be treft het eenige nog resteerende practlsche verschilpunt. Op verzoek van dr. Deterding worden In dl! stadium daaromtrent geen verdere mededee- lingen verstrekt. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haar lem zijn de volgende faillissementen uitge sproken op Dinsdag 13 September 1938. 1. de firma Van Soest en de Vries, geves tigd te Zaandam, Ventje no. 15. Curator Mr. L. G. van Dam te Haarlem. En hare firmanten: 2. Antoon van Soest, aannemer te Zaandam Zuiddijk 131. Curator Mr. L. G. van Dam te Haarlem. 3. Gerardus de Vries, annnemer, wonende t< Zaandam, Ventje no. 15. Curator Mr. L. G. van Dam te Haarlem, 4. Mevrouw G. GorterM. van Egmond, zonder beroep, wonende te Wormer, Nieuwen- weg 69. Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs te Haar- lem. 5. C. A. Duiker, metselaar, wonende Beverwijk, Koningstraat 138. Curator Mr. J. C. IJ. Nieuwenhuys, te Haar lem. 6. C. Muusse, taxi-ondernemer, Koog aan de Zaan, Zuideinde 59. Curator Mr. Dr. F. A. Bijvoet, te Haar- lem. Rechter-Commissaris in deze faillissement Mr. C. G. Bijleveld te Haarlem. Op 13 September 1938 is door de Recntbau aan Paulus Marinus Terwee, vertegenwordip» wonende te Zaandam. Oostzijde 9 definitie surseance van betaling verleend v00.r tijd van 6 maanden, ingaande 13 Juli IS» Bewindvoerder Mr. H. M. C. Dekhui®5' wonende te Zaandam. HOLLANDAMERIKA LIJN Binnendijk, 12 v. Rott. te Philadelphia. Spaarndam, 12 v. Rott. te N.-Orleans. Dinteldijk, 11 v. Rott. te Halifax. Delftdijk, Vanc. n. Rott. 11 te Los Angeles. Nieuw Amsterdam, 13 v. N.-York te Rott. Veendam, Rott. n. N.-York 9. 1000 m. van Ambrose Kan. Lichtschip. Nebraska, Tacoma n. Rott. 11 v. Cristobal. Lochkatrine, Rott. n. Vancouver 12 van Guayaquil- Lochavon, Rott. n. Vancouver 12 v. San Francisco. Drechtdijk, 13 v. Rott. n. Vancouver via Londen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) pass. 11 Las Palmas. HALCYON LIJN. Stad Schiedam. Vlaardingen n. Pepel p. 12 Beachy Head. Stad Vlaardingen, 13 v. Wabana te Vlaar dingen. Stad Zwolle, Vlaardingen n. Ergasteria 12, 80 m. ZW v. Land's End. HOLLAND—AFRIKA LIJN Springfontein (uitr.) 12 van Dover. Meliskerk (thuisr.) 12 van Port Said. Nijikerk (uitr.) 12 te Beira. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitr.) 12 v. Hongkong. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Orestes, 13 van Santos te Amst. Fauna, 12 v. Genua te Spezia. Irene, 13 van Stettin te Amst. Odysseus, 12 van Odense n. Stettin.. Orpheus, 12 v. Amst. te Gdynia. Plato, 9 v. Curacao naar Haiti (verb.) Rhea, 12 v. Messina n. Palermo. Socrates, Chili n. Amst. 11 v. Cristobal. Trajanus, Stamboul n. Amst., 12 v. Algiers. Alkmaar, 12 v. Amst. te Callao. Bodegraven, Amst. n. Chili 10 te Curacao. Boskoop, Chili n. Amst. via Liverpool 12 van Curasao. Telamon, 13 van New-York n. La Guayra. Calypso, 12 v. West-Indië te N.-York. Deucalion, 13 v. Thessaloniki n. Stamboul. Stuyvesant, Paramaribo n. Amst. 13 van Plymouth via Havre. Crijnssen, Barbados n. Amst. 13 v. Ply mouth via Havre. Simon Bolivar, 13 v. Hamburg te Amst. Oberon, Bourgas n. Amst. 13 (12 midd.) 14 m. O. van Dungeness. Hebe, 13 v. Amst. te Kopenhagen. Stella, Calamata n. Amst. 13 (12 midd.) 180 mijl ZW. van Ouessant. Saturnus, Rott. n. Lissabon 11, 70 m. Oost v. Niton. Bennekom, Amst. naar Chili 11, 30 mijl ZZW van Niton. Achilles, 13 v. Albufeira te Lissabon. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Melampus, 12 v. Hamburg te Bremen. Glenshiel, Dairen n. Rott. 11 v. Shanghai. Glenfinlas, 11 v. Dairen n. Rott. Sarpedon, 9 v. Yokohama n. Rott. Bengloe, Japan n. Rott. 10 te Hongkong. Cyclops, Rott. n. Japan 12 te Hongkong. Protesilaus, Rott. n. Japan 13 v. Suez. Aeneas, Japan n. Rott. 8 v. Colombo. Alcinous, Batavia n. Londen 13 v. Amst. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Siantar (uitr.) p. 12 Ouessant. Buitenzorg (thuisr.) 13 te Suez. Baloeran (uitr.) 13 v. Port Said. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Johan de Witt (thuisr.) 12 v. Singapore. Soemba, Batavia n. Basrah 12 v. Colombo. WTJKLIJN. Katwijk, Rott. n. Bilbao p. 12 Ouessant. Randwijk, Rott. n. N.-York p. 12 K. Race. Beverwijk, Danzig n. Providence 13 op 600 mijl W. v. Valentia. Haulerwijk, Newcastle N.B. n. Koningsber gen 12, 230 mijl W. van Kaap Wrath. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (uitr.) 12 te Montevideo. Alpherat (thuisr.) 12 v. Montevideo. AANGEKOMEN. 12 September: Pluto s.s. Danzig Biruta s.s. Riga 13 September: Irene s.s. Stettin Orestes s.s. Santos Utrecht sl.b. Terschelling Depa m.s. Trangsund Heron m.s. Swansea Coen m.s. Harlingen Apollo m.s. Rotterdam Alwine Russ s.s. Oulu VERTROKKEN. 12 September: Pink Rose s.s. Goole Terje Viken s.s. Tönsberg Bitterfeld s.s. Hamburg Tynningö s.s. New Castle Henca m.s. Antwerpen The President s.s. Blyth 13 September: Hendrica m.s. Antwerpen Alcinous m.s. Londen Midsland s.s. Newcastle Haringvcrschepinf In ballast kwam hier van Harlingen bi* de Nederlandsche motorboot Coen, welkei cg lading gezouten haring voor Polen ïnn» Onze marinevloot vertrokken Met het vertrek van Hr. Ms. Tromp, w- gistermiddag zee koos, heeft onze marine» haar bezoek aan de hoofdstad tijdens feestweek teneinde gebracht. Weer in station De sleepboot Utrecht van Bureau Wi® Ier, welke hier vroeger in station lag doen ter naar Nieuwediep verplaatst werd, door de nieuwe sleepboot Amsterdam te -> vervangen naar Terschelling wachtschip bij den tinbaggermolen Kanm. -- Omdat deze molen thans het werk bij tine opgegeven heeft en naar Kinderdys sleept is kwam de sleepboot Utrecht weer deze is nu weer hier in de Buitenhaven- station gelegd teneinde bij noodgevallen te varen. .Mt. Na opgeheven beslag ver»0»* De vorige week meldden wij dat op^o Amsterdam liggende Noorsche traa" Terje Viken beslag was gelegd wegens een Amsterdamschen koopman ongeval. Nadat het beslag na borgsi*'» geheven was kon het schip §isj.elr, m. Tönsberg vertrekken. Aldaar wordt net loopig opgelegd tot het -ïaJi seizoen. het aas ip i

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2