Duitsche rente-transfer verlaagd. Ook vlekziekte teistert den veestapel. VRIJDAG 16 SEPTEMBER 19.18 Daardoor grooter export-mogelijkheid. Betalings-contingenfen blijven. Regeling voor langeren duur. rUSSCHEN Duitschland Ne derland is een regeling .er zake van de rentetransfer en de clearingovereenkomst tot stand ge komen. De overeenkomst terzake van de rentetransfer bestaat uit twee afzon derlijke deelen, t.w.: een overeenkomst, welke betrekking heeft in het bijzonder op de langloo- pende particuliere vorderingen op Duitschland en het voormalige Oos tenrijk, en een overeenkomstwelke betrekking heeft op de Duitsche rijksleeningen (Dawes en Young) en de publieke lee ningen van het voormalige Oostenrijk, wélke een internationaal karakter dragen. De regeling terzake van de particu liere langloopende leeningenwaar onder ook vallen gemeentelijke lee ningen en andere dan de hierboven bedoelde publieke leeningen, werd af gesloten voor het tijdvak van 1 October 1938 tot 30 Juni 1941. De overeenkomst terzake van de Duitsche rijksleeningen en de Oosten- rijksche publieke leeningen loopt tot 31 December 1939. De hoofdinhoud dezer regelingen is de vol gende Voor obligaties, hypotheken en langloopen de leeningen van anderen aard bedraagt de rentetransfer 3% in contanten (3ty2% tot dus verre), terwijl daarnaast beschikbaar gestéld worden IV.2% zoogenaamde Hollandmark-a (vroeger 2%). Dividenden op aandeelen worden tot 3% ten volle in contanten getransfereerd (3Vz% vroeger) en voor ieder verder procent dividend wordt 1/4% extra (vroeger 2%) in contanten getransfereerd tot een -maximum van 3Vz%, m.a.w. bij een dividend van 5%, wordt 3V2% in contanten overgemaakt. Bezitters van aan deelen ontvangen over hun dividend geen Hol- landmarken. Winstaandeelen zonder nominale waarde worden voor 50% in contanten getransfereerd. Huren en pachten worden voor 70% in con tanten getransfereerd. Hierbij zij aangeteekend, dat ook voor hu ren en pachten geen Hollandmarken-a be schikbaar gesteld worden, doch de land- en huiseigenaars hebben de gelegenheid uit de bruto-ontvangsten hunner objecten vooraf in Marken eventueele belastingen, reparaties, onderhouds- en administratiekosten alsmede persoonlijke reizen naar Duitschland te be talen. Het-niet in Duitschland bestede gedeelte dér bruto-provenu's kan bij de konveisionkasse gestort worden,, waarna 70%. in contanten ih Nederland wordt beschikbaar gesteld. Zoogenaamde Hollandmarken-b worden niet meer beschikbaar gesteld. Zij komen thans in geen enkele regeling van Duitschland met een ander land meer voor. De Hollandmarken-a kunnen voor dezelfde doeleinden als tot dusver worden besteed. Voor diegenen, die om persoonlijke redenen geen gebruik kunnen maken van de Hollandmark-a kan in gevallen, waarin zulks een persoonlijke hardheid zou beteekenen, een regeling getrof fen worden, waardoor zij iets meer dan 3% in contanten zullen kunnen ontvangen. Nadere bijzonderheden hieromtrent zullen binnenkort worden bekend gemaakt. Deze regelingen gelden ook voor vorderin gen op het voormalige Oostenrijk. Ook voor de vóór 1 October vervallen termijnen zijn zij van toepassing. De middelen voor deze transfer worden gelijk tot dusverre uit het provenu van spe ciaal daarvoor gereserveerden invoer gevon den. De daarop betrekking hebbende cijfers komen dus niet tot uitdrukking in de weke- lijksche overzichten van het Nederlandsch clearing instituut De regeling voor de Dawes- en Young- leening blijft onveranderd. Beschikbaar gesteld worden zy2 pet. in contanten en 2 pet. in z.g. Dawes- Youngmarken. Voor de gegarandeerde Oostenrijksche con- versieleening 19341959 en voor de interna tionale gegarandeerde Oostenrijksche bonds- leening van 19331953, alsmede voor de Cre- ditanstalt-bonds 1936 werd een overeenkomst getroffen, welke geheel gelijk is aan die, tus- schen de Duitsche en de Engelsche regeering tot stand gekomen. Dit wil zeggen: de Duitsche regeering zal zonder een juridische verplichting als zooda nig te erkennen, de Nederlandsche regeering volledig schadeloos stellen voor hetgeen zij uit hoofde der door haar verleende garanties zal moeten betalen. Ten laste van de clearing zal bovendien beschikbaar gesteld worden een bedrag, vol doende om de in Nederlandsch bezit zijnde coupons volledig te betalen, terwijl tevens middelen beschikbaar gesteld zullen worden voor de amortisatie. Houders van de internationale bondsleening der republiek Oostenrijk 1930 zullen 4 pet. rente over hun coupons ontvangen. De voor deze publieke leening benoodigde bedragen zullen ten laste van de clearing worden gebracht. Mede in verband met het feit dat de clearingovereenkomst is verlengd tot 31 December 1939, geldt het protocol betreffende de hierboven genoemde publieke leeningen eveneens tot 31 December 1939. Gedurende den looptijd van het thans op 30 September afloopende oude transferpro tocol werd aan de Reichsbank uit de clearing y2 pet. extra in vrije deviezen beschikbaar gesteld. Deze regeling wordt niet gecontinu eerd, zoodat het daardoor beschikbaar ko mende bedrag aan de algemeene clearing- positie ten goede zal komen. Het clearingverdrag. Het op 31 December 1938 afloopende clearingverdrag werd op 13 September 1938 onveranderd verlengd tot 31 December 1939. Te Wiesbaden werden tevens de gebruike lijke besprekingen der regeeringscommissies gehouden, ten einde de betalingscontingenten voor den uitvoer van Nederlandsche en Ne- derlandsch-Indische producten naar Duitsch land vast te stellen. Gezien het streven van de Nederlandsche- ec Duitsche commissies om te komen tot rege- gelingen van langeren duur, werd besloten de betalingscontingenten in eens vast te stel len voor de periode van 1 October 1938 tot 31 Maart 1939. Deze betalingscontingenten werden vast gesteld op hetzelfde niveau als de betalings contingenten van het derde kwartaal van 1938, m.a.w. van een verdere verlaging dezer betalingscontingenten werd afgezien. Alhoewel de contingenten voor een half jaar zijn vastgesteld, zullen zij voor het 4de kwar taal van 1938 en het le kwartaal 1939 afzonr derlijk worden uitgegeven. Toen het op grond van verschillende omstandigheden niet mogelijk bleek de tot dusverre bestaande transferover eenkomst onveranderd te verlen gen, stond men voor de vraag hoe te handelen met het vrijkomende ge deelte van het importprovènu, dat niet noodig zou zijn voor transferdoelein den. Er werden bedragen beschikbaar gesteld, ten einde de exportpositie te verbeteren. Het bleek mogelijk te zijn boven de algemeene betalingscontingenten eenige niet onaanzienlijke verhoogingen toe te kennen ten behoeve van den uit voer o.a. van kaas, boter, druiven, boomkweekerijproducten en Indische tabak. Ook voor eenige andere artike len zal een bescheiden verhooging mogelijk zijn. Tenslotte is in Wiesbaden nog gesproken over de toeneming van het aantal Nederland sche werknemers in Duitschland. Het werkne- men in Duitschland is voor den Nederland- schen arbeider alleen dan aantrekkelijk, wan neer hij zijn besparingen mede kan nemen naai* Nederland. Er is eenigen tijd geleden ge meld, dat het overmaken van besparingen voor hen, die Duitschland na 5 September zijin bin nengekomen, alleen mogelijk zal zijn, als zij via de organen der arbeidsbemiddeling zijn aangesteld. Bij nadere bespreking is nu be sloten voor dit jaar voor genoemde groep nog een zeker bedrag beschikbaar te stellen. Hier door wordt mede bereikt, dat de druk, welke deze groep op het betalingsverkeer uitoefent, binnen zekere grenzen beperkt blijft. Poolsclie vliegers op Ypenburg. Rondvlucht van de Warschauer Aeroclub. Van 3 tot 25 September maakt een aantal machines van de Warschauer Aeroclub een rondvlucht over de landen om de Oostzee en Scandinavië, waarbij ook een bezoek aan ons land wordt gebracht. Gistermiddag zijn de vliegers op 't vliegveld Ypenburg aangekomen na vanochtend uit Kopenhagen te zijn gestart, zoodat zij van daag een afstand van 710 K.M. hebben af- Ter verwelkoming waren op het terras van het clubhuis o.ip. aanwezig- .mr. dr. L. N. Deckers1 namens de vereeniging „Nederland- Polen" en de Poolsche gezant z. exc. W. Ba- binski. Een der Poolsche machines is wegens een klein ongeval in Talin moeten achterblijven, zoodat Donderdagmiddag 8 motormachines en een zweeftoestel op Ypenburg landden. De machines zijn alle ontworpen door de Pool sche ingeniers Rogalski, Wigura en Drzewieeki. Donderdagavond heeft de Delftsche Stu denten Aeroclub de Poolsche gasten ontvan gen en heden maken zij een tocht naar Mar ken en Volendani. Zaterdag volgen dan demonstraties op het vliegveld Ypenburg. De Kinderverlamming. Scholen te Boskoop heropend. De burgemeester van Boskoop heeft op ad vies van den inspecteur van de Volksgezond heid besloten met ingang van heden de be waarscholen en de scholen voor gewoon la ger onderwijs in deze gemeente, die in ver band met de voorgekomen gevallen van kin derverlamming aanvankelijk tot 19 Septem ber a.s. waren gesloten, wederom te openen. De leerlingen uit Alphen aan den Rijn en Waddinxveen zullen pas tot genoemde scholen worden toegelaten, wanneer ook in die ge meenten de scholen weer geopend zullen zijn. De feestelijkheden, die in verband met het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin waren georganiseerd en eveneens wa ren uitgesteld, zullen nu op 20 en 21 Septem ber a.s. worden gehouden. Sedert 23 Augustus j.l. hebben zich te Bos koop geen gevallen van kinderverlamming meer voorgedaan. Gepensionneerden bij de Spoor wegen protesteeren tegen de pensioenkorting. De Bond van Gepensionneerden bij de Ne derlandsche Spoor- en Tramwegen heeft de zer dagen te Hilversum vergaderd. In deze vergadering is een motie aangenomen, waar in o.m. gezegd wordt, dat men met pijnlijke verbazing kennis heeft genomen van het feit, dat in de Memorie van Antwoord op het wets ontwerp tot wijziging' van. de Pensioenwet voor de Spoorwegambtenaren 1925 de aan drang uit de Tweede Kamer tot het doen ver vallen van de 10 pet. korting op de pensioe nen der gepensionneerden bij de Ned. Spoor wegen door de Regeering wordt afgewezen met een beroep op den toestand van het Pen sioenfonds, waarvoor het oud-personeel ech ter in geen enkel opzicht verantwoordelijk kan worden gesteld; spreekt zijn felle veront waardiging uit over de bestendiging van de onaangename en onrechtvaardige uitzon deringspositie, waarin de gepensionneerden bij de Ned. Spoorwegen geplaatst zijn, nu de indertijd aangekondigde korting op de pen sioenen van burgerlijk en militair personeel niet is doorgegaan, de korting op de Indische pensioenen is ingetrokken en de belangen dergenen, die geld hebben geleend aan de spoorwegen door de garantie van den staat tenvolle gewaarborgd blijven; doet een krach tig beroep op de Volksvertegenwoordiging om aan het uitzonderlijk onrecht tegenover de gepensionneerden bij de Ned. Spoorwegen gepleegd, nu eindelijk en definitief een eind te m£ken. Wielrijder reèd dronken over den Aangereden door personenauto en ernstig gewond. Op den rijksweg MarkeloGoor heeft zich Donderdagmiddag een ernstig ongeluk voorge daan. waarbij een wielrijder, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, ernstig werd gewond. De man reed zigzag over den weg, toen een personenauto naderde. De - bestuurder gaf signaal, waarop de wielrijder een oogenblik zijn koers hield en rechts op den weg ging rijden. Plotseling evenwel zwenkte de man weer naar het middengedeelte van den weg, waarop de bestuurder van de auto geen kans meer zag een'aanrijding te voorkomen. De wielrijder liep een zware hersenschud ding op en werd-in hoogst bedenkelijken toe stand naar het algemeen ziekenhuis te Hen gelo overgebracht- Een snelweg, maar men rijde niet snel. De K.N.A.C. schrijft: Van den grooteh verkeersweg Utrecht 's-Hertogenbosch wordt een groot gedeelte tusschen Zaltbommel en He del voorzien van een betonnen wegdek, hetgeen een belangrijke verbetering beteekent. Bij de uitvoering stond de rijkswaterstaat voor de keuze om. hetzij den weg voor de halve breedte af te sluiten en het verkeer telkens in een richting door te laten, hetzij alle verkeer van een noodweg van klinkers ge bruik te laten maken. Tot het laatste is besloten, waardoor dus wachttijden voor het verkeer zijn voorkomen. Vanzelfsprekend is de noodweg geen over matig sterke constructie; de klinkerbestrating wordt door het zware verkeer uit elkaar ge reden. Niettegenstaande een ploeg straatma kers voortdurend de slechtste plekken onder handen neemt, vertoont de noodweg nog de noodige kuilen. Het zij dus dringend aanbevo len over dit gedeelte voorzichtig te rijden, waartoe ook aanwijzingen worden gegeven door een groot aantal borden. In de practijk blijkt, dat zij, die op dezen autoweg reeds over lange afstanden met een groote snelheid hebben gereden, meenen vol doende vaart te hebben verminderd, doch dan echter nog altijd te hard rijden voor een dergelijke omstandigheid. Derhalve zij nog maals aanbevolen na lange stukken met een hooge gemiddelde snelheid te hebben gereden den snelheidsmeter te raadplegen, indien men daarna over zekeren afstand met een beperk ten gang moet rijden. Veelal zal blijken, dat men op zulk een oogenblik nog altijd meer snelheid heeft dan men eigenlijk aanvoelt. Als U kunstzijden ondergoed wascht haal Het dan even door een dunne Crackfree-oplosslng. Dan glanst het weer als nieuw. KABRIKAATi N.Y. „ONOER ONS" DE KRIM (OJ (Adv. Ingez. Med.) Mond- en klauwzeer breidt zich uit. In de geheele provincie Zuid-Hol land blijft het mond- en klauwzeer zich nog steeds verder" epidemisch uit breiden. In het Westland" en Pijnacker met omgeving worden dagelijks nieuwe ge vallen geconstateerd. Het destructie bedrijf te Schiedam, de N.V. Gekro, welks rayon de provinciën Zuid-Hol land, Utrecht en gedeeltelijk Gelder land omvat, heeft druk werk met het vernietigen der cadavers. In de ge meente Pijnacker zijn momenteel 183 aangiften gedaan. Ruim 4.000 stuks vee zijn hier door de gevreesde besmet telijke ziekte aangetast. Te Maasland heerscht, naast het mond- en klauwzeér, nog de besmet telijke vlekziekte, waaraan thans on geveer twintig varkens zijn gestorven. De veehouders worden wel zwaar ge troffen, aangezien de veestapels zich ternauwernood hersteld hadden van de vorige mond- en klauwzeerepidemie. De schade in de veehouderijbedrijven beloopt in de duizenden guldens en neemt met den dag toe. De Burgemeester van Haarlem, Dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, heeft Donderdagmiddag het nieuwe Zusterhuis van het Diaconessenhuis geopend. Achter de bloemen de heer F. H. de Koek van Leeuwen, voorzitter van het bestuur van het Diaconessenhuis. GEMEENTEPERSONEEL PLEEGDE FRAUDE. Ambteenaren uit Krimpen aan de Lek staan terecht GEDURENDE VERSCHEIDENE JAREN ONREGELMATIGHEDEN GEPLEEGD. De rechtbank te Rotterdam is Woensdag- begonnen met de behandeling van de zaken, die het gevolg zijn van de fraude, gepleegd door verschillende gemeente-ambtenaren van Krimpen aan de Lek ten nadeele van de ge meentekas. De onregelmatigheden loopen over verschei dene jaren en bestaan hoofdzakelijk in knoeierijen met steunlijsten. Hierop stonden namen van arbeiders, die sinds lang niet meer werkloos waren. Voorts werd geknoeid met de vleeschkeuringsgelden en de rentezegelkas. Een ingesteld onderzoek wees eerst niets uit, doch toen een der ambtenaren, die zich door het onderzoek gegriefd voelde, op rehabilita tie aandrong en er een nieuwe commissie van onderzoek kwam, waarbij ook rijksaccountants waren, kwam er heel wat aan het licht. Het bleek, dat de administratie zeer slordig ge voerd werd en dat er inderdaad verschillende fraudes gepleegd waren. In veband hiermede werden daarop gear resteerd de gemeentesecretaris A. v. d. M. en eenige gemeente-ambtenaren, van wie spoedig één weer werd vrijgelaten. Bij de aangehou denen bevond zich ook de man, die op reha bilitatie had aangedrongen. De eerste zaak, die Donderdagmorgen be handeld werd. was die van den 32-jarigen tij- delijken ambtenaar ter secretarie, W. J. A. Hem waren valschheid in geschrifte en ver duistering ten laste gelegd. Hij bekende her haaldelijk valsche handteekeningen op de uit- keeringslijsten der steunregeling te hebben geplaatst, waardoor de gemeente voor f 560. benadeeld werd. Voorts hadden zijn manipu laties tengevolge gehad, dat er een tekort van f 160.ontstond bij de laarzenvergoeding voor werkloozen in de werkverschaffing en van f 400 in de kas van de rentezegels. Wat betreft de steunlijsten zeide verdachte gehandeld te hebben in opdracht van den secretaris-ambtenaar. Bij de behandeling van de zaak kwam ter sprake, dat Gedeputeerde Staten al eens ge klaagd hadden over de slordige administratie te Krimpen aan de Lek. De burgemeester, als getuige gehoord, weet dit aan tekort aan personeel op de secretarie. De Officier van Justitie eischte tegen A. een gevangenisstraf van drie maanden, met aftrek der preventieve hechtenis en met ont zegging van het recht om een gemeente-ambt te bekleeden voor den tijd van vijf jaar en drie maanden. Vervolgens stond terecht de 68-jarige krui denier en gemeente-ambtenaar W. M. S., wo nende te Krimpen a. d. Lek, aan wien ver duisteringen waren ten laste gelegd, gepleegd als ambtenaar, verdachte was belast met de uitkeering van steungelden aan de ongeor ganiseerde werkloozen en in die kwaliteit zou hij in 1933 diverse bedragen aan geld, die aan hem waren toevertrouwd, hebben verduisterd en ter beschikking hebben gesteld van zijn schoonzoon, die daarop geen rechten kon doen gelden. Op 29 Juli 1933 en op 5 Augustus 1933 zou hij ook nog telkens bedragen van f 8.40 ten eigen bate aangewend hebben uit de ge meentekas. Als voornaamste getuige werd gehoord de burgemeester van Krimpen, die verklaarde, dat S. eigenlijk niet voor zijn taak als ambte naar geschikt was. De Officier van Justitie requireerde voor S. wegens verduistering een voorwaardelijke ge- r t 'K U p h i p rvyg-rxi f-j y f EH33 Een teekening van architect A. V. Eek van de te stichten kunstijsbaan aan de Kleverlaan te Haarlem. Over deze kunstijsbaan hebben wij reeds uitvoerige plannen, gepubliceerd. Wij vernemen dat het werkcomité bestaat uit de heeren: J. J. Sivens, dr. C. Spoelder, Jhr. dr. J. C. Mollerus, M. Wetselaar en Th. J. H. van 't Lam. vangenïsstraf voor den tijd van twee maar den, met een proeftijd van twee jaar Tenslotte werd behandeld de zaak teeen den 32-arigen secretarie-ambtenaar J Th r wonende te Rotterdam, die zich in zijn W-f? van ambtenaar ter secretarie in Krimpen de Lek diverse geldsbedragen t.w, tweemaal f 25 en eenmaal f 100 als beheerder van' de vleeschkeuringskas had toegeëigend. Voork had hij nog 1' 44.50 uit de kas voor de rent? zegels ontvreemd. Verdachte ontkende de verduisteringen Hli had de bedragen zoo lang „geleend". De Offi cier was het hier heelemaal niet mee eens en eischte vier maanden gevangenisstraf en ont zegging der bevoegdheid een gemeente-amb' te mogen bekleeden voor den tijd van vijfjaar en vier maanden. Jongen door vrachtauto overreden en gedood. Donderdagavond om kwart voor zes ls in de Paradijslaan te Rotterdam de zestienjarige F. v. d. Leeuw uit de Strijenschestraat door een vrachtauto, bestuurd door P. J. de H. te Rot- terdam, oven-eden en gedood. De vrachtauto nam de bocht van de 'Para- rijslaan naar den Schuttersweg, toen Juist v. d. L., die op zijn fiets reed, deze bocht wilde passeeren. De jongen raakte onder de vracht auto en werd zwaar gewond. De G. G. en G.D. vervoerde hem naar het ziekenhuis aan den Coolsïngel, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Oproep voor den vrede te bidden. De Wereldbond voor Internationale Vriend schap door de kerken te Genève, die op rijn laatste conferentie eind Augustus te Larvik (Noorwegen) reeds zijn leden opgeroepen heeft om voortdurend voor den vrede in de wereld te bidden, heeft zich Donderdag tele grafisch tot zijn nationale afdeelinger. gericht met het verzoek de kerken op te wekken om in kerkdiensten Gods zegen te vragen over de besprekingen tusschen minister-president Chamberlain en rijkskanselier Adolf Hitler. Het dagelij ksch bestuur van de Nederland sche afdeeling van den Wereldbond wekt daarom alle Christenen op in hun dagelijksch gebed om den vrede te bidden. Prof. dr. H. Th. Obbink 25 jaar hoogleeraar. Op 22 September a.s. Donderdag 22 September a.s. zal de hof prediker. prof. dr. H. Th. Obbink. hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te utreent den dag herdenken, waarop hij voor 2d jaar aan deze universiteit werd benoemd. Herman Theodorus Obbink werd 23 Januari 1869 te Aalten geboren. Hij bezocht het cnr. Gvmnasium te Doetmchem en studeerde aac de Rijksuniversiteit te Utrecht theologe, tt 1896 werd hij candidaat in Gelderland en a April 1897 aanvaardde hij zijn ambt te hoo- gersmilde. De jubilaris was achtereenvolgen. Dredikant te Kamperveen, Middelburg en 's Gravenhage. In de eerste gemeente pro moveerde dr. Obbink tot doctor m de theolo gie op een proefschrift getiteld: ,,De heilig oorlog volgens de Koran". Na 4 3aar ui hofstad te hebben gearbeid ontving hijIJn benoeming tot hoogleeraar aan de üöb. Universiteit te Amsterdam als opvolgei van prof. Brandt om onderwijs te geven m ae "gemeene Godsdienstgeschiedenis en den goa'* dienst van Israel. 17 October 1910 hield pf' Obbink zijn inaugureels oratie over: „iue teekenis van Egypte en Babel in de ou religieuze denkwereld". In September u aanvaardde prof. Obbink een benoeming hoogleeraar aan zijn Alma Mater om ai„«- meene Godsdienstgeschiedenis te doceemi, wat tevoren mede door prof. dr. Hugo scher geschiedde. A Prof. Obbink beweegt zich op verscmue gebied. Zoo was hij ook voorzitter van - stichting „Hoenderloo" te Hoenderloo, stuurslid van de Ned. Zendingsschool Oegstgeest, hoofdbestuurslid van het Zendelinggenootschap. j Zeer veel heeft de jubilaris gepubliceera. We noemen van zijn werken: De van Israël (4 drukken)Oostersch leven deelen); Het Bijbelsch Paradijsverhaa en o- Babylonische bronnen; Godsdienstwet schappen; Inleiding tot den Bijbel; op m belschen bodem (2 drukken) De psa van Valeton (2 drukken) en zijn verkorte u gave van de Bijbelvertaling. Daarnaast schenen tal van artikelen en bijdragen binnen- en buitenlandsche tijdschriften. Sedert 16 September 1929 is hij hofprejis" van H. M. de Koningin, in welke kwaliteit uu de rouwdiensten leidde bij de uitvaart wijlen H. M. de Koningin-Moeder en van H. Prins Hendrik en een aandeel had w huwelijksplechtigheid van oijs Prinselijk pw"

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2