Chamberlain heden naar Londen terug Ouetie# mi Uet BtiistUe kaêinel beverwijk Spoedig een tweede onderhoud met Hitier heemskerk /CHEEP/ LT'JLINCENi „igadering van »Sans Atout" get ffinterpr°&rall1Nia vastgesteld. .lub „Sans Atout" heeft in het pe Br Lebouw aan de Baanstraat haar Kring gehouden. '!irver- nemend voorzitter, de heer G. de •pe fjji in zijn openingswoord zijn spijt 3;^ voorzitter door ziekte verhinderd dat oe vergadering te leiden. Voorts om a_enr den voorzitter en den h'eeren tf^Srerff en K. Hoogland, die eveneens as der pidsredenen afwezig waren, een s. If»HeWel herst? S8' 3 ingekomen stukken was o.m. een J n den Kennemer Bridgebond, «cinlv® -rd verzocht om als lid tot dezen 'JjriD te treden. Na uitvoerige besprekin- sedWJ men om voorloopig hiertoe niet ka te f^'rverslag van den secretaris, den Uit net j Waij bleek, dat het aantal leden -'"ÏÏfUik was gebleven. 'Sdeele verslag van den penning- Ha- *m!L heer J. L. Kok, sloot met een 3^'? saldo ^verslagen werden onder dankzegging P^fSestuursverkiezing werden de heeren Biiae 0 H Bruinenberg gekozen. Het be- - thans'als volgt samengesteld: K. ISee, K van der Wal. secretaris, R. Hoen, "SJeester, J. Kok en G. Zoontjes, com- ^ijftechnische commissie werden be- jrfe heeren G. Tabak Hz. en J. Bos. - a werd besloten om het clubblad op- Sïot een jaar uit te geven. P riaterprogramma, dat vervolgens werd 5ÜX vermeldde weer selectiewedstrij- Sriinge drives, competitie- en kam- i®1™ jstrijden en de competitie voor de Üfmer Bokaal. Mt de voorzitter bij de rondvraag nog vele jali beantwoord werd de vergadering sloten. JAARVERGADERING VAN DE DAMCLUB, n. Beverwijksche Damclub heeft gister- ,-mdin gebouw .Adrichem" haar jaarverga- openingswoord heette de voorzitter, li, 1 Bakker, de aanwezigen hartelijk i en sprak zijn tevredenheid uit over de ïït ookomst. vervolgens gaf spr. een kort Jrttht van het afgeloopen jaar, dat wat Sit het eerste tiental zeer gunstig is ge- »>st Hei tweede tiental heeft het er echter S zoo fraai afgebracht, hetgeen spr. weet on het minder goede afwerken van de par- t. De voorzitter hoopte, dat hierin in het Lende seizoen verbetering zou komen, notulen van de vorige vergadering wer- jnder dankzegging onveranderd goedge- ^Uifhet jaarverslag van den secretaris bleek, at het afgeloopen jaar bevredigend is ge veest Het aantal leden bedraagt op het «•«enblik 26. Voorts memoreerde de secreta ris in zijn verslag het kampioenschap van het ierste tiental, waarop promotie naar de hoofd- Verder gaf de secretaris een uitvoerig over- jjcht van de onderlinge competitie en wed strijden, van de competitie van den Neder- 'andschen Dambond, en van de groeps- en promotiewedstrijden. 'Het financieele overzicht vermeldde een t«zlt van f 68.3S, wat volgens den penning meester, den heer A. Oussoren, voor een groot deel te danken was aan de loterij commissie. Beide bestuursleden werden door den voor ster bedankt voor hun uitvoerige jaarver slagen. De heer H. Kluft bracht bij monde van de ïascommissie verslag uit, waaruit bleek dat je boeken en bescheiden in orde wai'en be vonden. Bij de bestuursverkiezing werden alle af tredende bestuursleden bij acclamatie her kozen. In de kascommissie werden benoemd de heeren H. de Waard en M. Kemper. Over de indeeling van de onderlinge com petitie werd uitvoerig van gedachten gewis seld, Tenslotte werd besloten om drie groe pen van tien spelers te vormen. De bestaande promotieregeling werd vervallen verklaard. Hiervoor kwam in de plaats een nieuwe rege ling, welke inhield, dat de twee eerst geplaat sten van iedere groep nog eens uitkomen te gen de laatst geplaatsten van elke volgende groep, waardoor de automatische promotie wordt uitgeschakeld. Als wedstrijdleider werd de heer Rampen benoemd. Mat de secretaris de samenstelling van de tientallen had medegedeeld werd de rond vraag gehouden. Hierbij werd de wensch geuit om nog eens een simultaanséance te houden. Hiertoe werd besloten. De voorzitter sprak bij het sluiten van de vergadering den wensch uit, dat de a.s. competitie voor de Beverwijk sdie Damclub even succesvol zou zijn als de AANBESTEDING VAN SCHILDERWERK. Ten raadhuize werd gisteren de aanbeste ding gehouden van het schilderwerk van de gemeentelijke eigendommen. Ingeschreven werd als volgt: L. Blaauw f 1701, W. P. Langendijk f 1668, W. Poncin f 1580, fa. Nijkamp f 1525, N. Geer- üng f 1490, fa. De Vries en Spruit f 1469.50, G Meijer f 1464.50, fa. v. d. Ham f 1424; fa. Meesters f 1398, fa. Goedhart f 1375, fa. Ter- ■oort en Holt f 1334.50, M. P. van Lieshout 11188, v. d. Bosch, Haarlem f 1115, Garste- veld, IJmuiden f 1010, N.V. „Kennemerland" 1991.20. Th. Wesemann f 964, J. P. van As- sema f 729. De gunning is aangehouden. Ledenvergadering voetbal vereniging „Beverwijk". Nieuwe voorzitter gekozen. De voetbalvereeniging „Beverwijk" heeft gisteravond een goed bezochte ledenvergade ring gehouden 111 haar clubgebouw, café Ves- sies aan den Alkmaarscheweg. Wegens bedanken van den voorzitter, den heer Kossen berustte de leiding van deze bij eenkomst bij den secretaris den heer N. Gra- pendaal, die er in zijn openingswoord op wees, dat a.s. Zondag bij den aanvang van de com petitie alle elftallen in het veld komen. Spr. verzocht alle leden krachtig mede te werken aan een goede afwerking van het nieuwe sei zoen. In Maart 1939 zal de vereeniging 20 jaren bestaan en dit jubileum dient ook op het groene veld op waardige wijze te worden her dacht. Een kampioenschap van het eerste elf tal zou b.v. een klinkende viering zijn. De heer Grapendaal moedigde alle elftallen aan hun uiterste best te doen en den naam van de ver eeniging hoog te houden, zoowel wat sportivi teit als onderlinge samenwerking betreft. Dit is te meer noodzakelijk, omdat het aantal re serves in verband met een daling van het le dental zeer bescheiden is. Na de vaststelling van de notulen wijdde de heer Grapendaal nogmaals een kort woord aan de a.s. compe titie. Met medewerking van het bestuur van den H. V. B. werd het aantal verre uitreizen zooveel mogelijk beperkt. Hij deed nogmaals een beroep op de sportieve gevoelens van de leden. Bij een nederlaag, aldus spr., moet de sportiviteit eigenlijk nog grooter zijn dan in geval van een overwinning. In alle opzichten moeten alle leden strijden voor den goeden naam der vereeniging. Het punt „bespreking van het beleid van het bestuur" leverde geen enkele op- of aan merking op. De heer Grapendaal was erken telijk voor het in het bestuur gestelde ver trouwen. Hierna werd de verkiezing van een nieuwen voorzitter aan de orde gesteld. De secretaris noemde het heengaan van den heer Kossen als voorzitter een ernstig verlies voor de vereeniging. Spr. zal altijd de pret tigste herinneringen aan den afgetreden voor zitter bewaren. Hij stond steeds op de bres voor de belangen van zijn vereeniging en de samenwerking met de bestuursleden is altijd voortreffelijk geweest. Als eenigste candidaat voor de functie van voorzitter was ingekomen de candidatuur van den heer J. Maenhout, die bij acclamatie werd gekozen. De secretaris verwelkomde den nieu wen voorzitter, die aanstonds van wal stak en een „hartig" woordje sprak over de juiste ver vulling van deze belangrijke bestuursfunctie. Spr. deed de toezegging zijn uiterste best te zullen doen, daarbij vertrouwend op den steun en de medewerking van zijn mede-bestuurs leden en vooral ook van de zijde der leden. De heer Grapendaal deelde vervolgens mede, dat het vierde lustrum van de vereeniging in Maart 1939 op feestelijke wijze zal worden ge vierd. Daartoe zal een feestcommissie worden gevormd, waarvoor bij het bestuur candida- ten kunnen worden ingeleverd. Spr. drong er tenslotte op aan vooral de training te bezoeken. Bij de rondvraag kwamen nog verscheidene zaken van internen aard ter sprake. De vra genstellers werden door den secretaris uitvoe rig beantwoord. De voorzitter van de supporters-vereeniging „Rood Wit", de heer W. van Wissingen sprak nog een kernachtig woord tot de leden om met alle krachten de vereeniging op te bouwen „Rood Wit" zal van haar kant niets onbeproefd laten om de vereeniging krachtig te steunen. 't Laatste woord was aan den nieuwen voor zitter, den heer J. Maenhout, die de leden op wekte het oude vuur weer in de gelederen te rug te brengen. Spr. deed als aanvoerder van het eerste elftal een beroep op zijn medespe lers om den kameraadschappelij ken geest te bevorderen en in de competitie alle krachten m te spannen om ee.n behoorlijk resultaat te bereiken. Ook de andere elftallen wenschte spr. veel succes in het nieuwe seizoen. De heer Grapendaal dankte tenslotte allen voor de medewerking en sloot de vergadering. Oude belastingmerken ingezameld Mooi resultaat voor de t.b.c.-bestrijding. Gisteravond heeft het bestuur der plaatse lijke af deeling van de Vereeniging tot bevor dering van de belangen van T. B. C.-patien- ten in Nederland de balans opgemaakt van de ingezameld© rijwielplaatjes en oude meta len. Het bleek dat ruim 5000 belastingmerken waren bijeengebracht, waarvan Heemskerk er 1500 opleverde. Aan oude metalen zooals lood, koper, capsules, theelood en zilverpa pier was een gewicht van 550 K.G. ingeza meld. Het bestuur toonde zich zeer voldaan over deze opbrengst, doch meende, dat, wanneer alle plaatsgenooten hun belasting- p1 fje voor dit mooie doel afstonden, dit a al nog veel grooter was geweest. Namens de stichting „Steunfonds" dankt het bestuur allen die op de een of andere wijze aan dit prachtige resultaat hebben meegewerkt. LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIO CENTRALE. Zaterdag. Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn H: 8.00 Hilversum n. Lijn IH: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keu len, 12.35 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 4.20 Brussel Ned., 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Parijs, 10.55 Brus sel Fr., 11.20 Scheveningen Radio. Lijn IV; 8.00 Brussel Ned.. 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 11.20 Nationaal program ma; 5.00 London Reg., 5.20 Nationaal program ma, 8.20 London Reg., 10.20 Nationaal pro gramma. VER het onderhoud op den Obersalzberg tusschen Hitier en Chamberlain meldt het D. N. B., dat tusschen beide staatslieden een omvangrijke en openhartige bespreking over den toestand heeft plaats gehad. Chamberlain vertrekt vandaag naar Engeland om met het kabinet te overleggen. Hij keert echter spoedig voor een tweede onderhoud met Hitier terug. Men acht het te Berchtesgaden niet mogelijk, dat dit eerder dan in het begin van de volgende week zal plaats hebben. Het schijnt, dat dit tweede onderhoud zal plaats vinden te Bad Godesberg a. d. Rijn, niet ver van Keulen, een geliefde verblijfplaats van den Rijkskanselier. Het bericht van Chamberlain's terugkeer is te Londen met groote verwondering ontvangen. Echter meent men, dat het alleen kan beteekenen, dat de premier een uiterst belangrijk voorstel aan het kabinet heeft voor te leggen. Omtrent den aard van het voorstel tast men in het duister. I N Duitsche politieke kringen ziet men in het vertrek van Chamber lain het bewijs, dat de premier zich rekenschap geeft van den grooten ernst van den toestand. Men is van oordeel dat, indien Chamberlain besloten had, langer te Berchtesgaden te blijven, deze houding in zekeren zin den indruk van getalm zou hebben gewekt. Chamberlain, zoo zegt men, heeft door zijn besluit getoond, dat hij inziet, dat onmiddellijk gehandeld moet worden. Het feit, dat hij nog naar Duitschland terug komt, wordt als een gunstig teeken uitgelegd. Chamberlain zag er bij zijn terugkeer naar zijn Kotel uiterst vermoeid uit en toen hij de menigte, die zich bij het hotel had verzameld, groette, schen hij diep in gedachten ver zonken. Hij trok zich direct in zijn appartementen terug. Hij vroeg onmiddellijk een telefoongesprek met Londen aan. De zeer optimistische gevoelens, die men in het begin van den dag in perskringen te Berchtesgaden koesterde, maakten later op den avond plaats voor pessimisme, doch het com muniqué, waarin gezegd wordt, dat nieuwe besprekingen zullen worden gevoerd, heeft zoo meldt Reuter de hoop in alle kringen eenigszins doen herleven. len van La Santa" een rolprent, die tot stand kwam met medewerking van de Engelsche Marine. De hoofdrollen worden vervuld door H. B. Warner, Robert Douglass, Richard Cromwell, Noah Beery en Hazel Terry. Aan den inhoud van dit spannende filmwerk ontleenen wij het volgende Als men verontrustend nieuws hoort van on geregeldheden in de Zuid-Amerikaanche re publiek Bianco, wordt door de admiraliteit de oorlogsbodem Audacious naar West-Indië gezonden om de daar voor anker liggende vloot te versterken. Onder gezag van kapitein Markham komt het schip in Bianco aan tege lijkertijd met een stoomschip, waarop Pamela Brent zich bevondt, de dochter van den Brit- schen consul, het meisje, waarop kapitein Markham verliefd is. De tweede luitenant van de Audacious, Bill Armstrong, krijgt order haar naar haar ouder lijk huis te begeleiden. Zij worden echter on derweg gevangen genomen en aan boord ge bracht van het dagschip El Mirante, waarvan de bemanning zich bij de rebellen heeft aangesloten. Inmiddels heeft de president van de Republiek zijn toevlucht gezocht in het consulaat en de rebellen verlangen dat hij aan hen uitgeleverd zal worden, anders zullen zij het consulaat bombardeeren. Als de consul dit weigert, beginnen zij te vuren, doch de Audacious legt een rookgordijn tusschen de El Mirante en het land en slaagt er in het schip te doen zinken. Gedurende het gevecht sprin gen de twee gevangenen overboord en worden opgepikt door een boot van de Audicous, waardoor Pamela weer aan haar vader, den heer Brent en aan kapitein Markham wordt teruggegeven. JAARVERGADERING VAN JONG HERVORMDEN. Op Donderdag 22 September houdt de af- deeling Beverwijk van de Vereeniging van Jong Hervormden haar jaarvergadering in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. De agenda vermeldt o.m. een bespreking over de jeugddiensten en een bestuursver kiezing wegens periodiek aftreden van mej. G. van der Ploeg als secretaresse en de heer P. Bakker als commissaris. De tientallen van de BeverwijkscKe Damclub. Jaarvergadering van Zwaluwen". „De Er was reden tot tevredenheid. Gisteravond hield „De Zwaluwen", de voet- balgroep van de plaatselijke afdeeling van den N.A.S.B., haar jaarvergadering in het club lokaal van „Nieuw Leven". De voorzitter, de heer M. de Reuver, opende de bijeenkomst met een woord van welkom, waarna de heer D. Leijen verslag uitbracht van de op 21 Augustus te Amsterdam gehou den districtsvergadering. Hierna bracht de heer L. Groot verslag uit van het op 14 Augus tus j.l. te Utrecht gehouden Technische con gres. Beide verslagen werden onder dankzeg ging van den voorzitter goedgekeurd. Uit het verslag van den secretaris, den heer A. Ade laar, bleek, dat het ledental zich in opgaande lijn beweegt. Ook het verloop van de afgeloo pen competitie gaf reden tot tevredenheid, daar zoowel het eerste als tweede elftal op de vierde plaats van de ranglijst eindigden. Het verslag van den penningmeester, den heer J. C. de Reuver, sloot met een batig saldo. Ook deze verslagen werden met een woord van dank goedgekeurd, waarbij den penningmeester décharge werd verleend. Bij bespreking van het bestuursbeleid wer den eenige opmerkingen paar genoegen be antwoord. Vervolgens kwam de bestuursverkiezing aan de orde, waarbij aan de beurt van aftreden waren de heeren A. Adelaar, L. Groot en J. C. de Reuver, waarvan eerstgenoemde zich niet herkiesbaar steldj}. Als nieuw bestuurs lid werd gekozen de héér A. de Reuver, zoodat de samenstelling van het bestuur thans als volgt is: M. de Reuver, voorzitter; D. Leyen, secretaris; J. C. de Reuver, penningmeester, L. Groot en A. de Reuver, commissarissen. De voorzitter sprak nog een woord van dank tot den afgetreden secretaris voor het vele door hem verrichte werk. Bij de rondvraag gaf de heer W. Onstenk zijn tevredenheid te kennen over de door de athleten behaalde successen op de diverse athletiekwedstrij den. De voorzitter dankte in zijn slotwoord den heer L. Groot als trainer en hoopte dat de com petitie een succesvol verloop zou hebben. AVONTURENFILMS IN HET KENNEMER THEATER. Het Kennemer Theater vertoont in het nieuwe programma als hoofdfilm „De rebel- Worden zij kampioen? De Beverwijksche Damclub heeft voor de competitie van den Nederlandschen Dambond de tientallen samengesteld. Het eerste tiental, dat zooals men weet, in het vorige jaar kampioen van le klasse werd en naar de hoofdklasse promoveerde, ziet er als volgt uit: 1. D. Kikke, 2. W. Spanjaard, 3. P. van Staalduinen, 3. K. Kikke, 5. J. A. Oussoren, 6. A. Peekei, 7. C. Peekei, 8. P. C. Bais, 9. S. D. Hoogvorst, 10. H. de Waard. Ongetwijfzld zal het eerste tiental een zware taak hebben om zich in de hoofdklasse te handhaven. Alle spelers hebben zich echter in de zomercompetitie reeds terdege voorbereid, zoodat naar onze meening de Beverwijksche Damclub, mits natuurlijk alle krachten wor den ingespannen, zeker een eervolle plaats in de hoogste regionen van de Nederlandsche damwereld kan bezetten. Het tweede tiental bezette in het vorige seizoen in de tweede klasse op eervolle wijze de derde plaats. Indien dit tiental echter se rieus gespeeld had (de partijen werden maar al te veel slordig afgewerkt)had zeker een betere plaats of misschien wel een kampioen schap hun deel geweest. Dit jaar zullen zij echter beter op hun tel len passen, waardoor waarschijnlijk het kam pioenschap in deze afdeeling behaald zou kunnen worden. Het tweede tiental is als volgt samengesteld: 1. J. Bakker, 2. C. Rietkerk, 3. L. Kluft, 4. B. Reimes, 5. C. Snel, 6. M. Kemper, 7. J. Hol- lenbrand, 8. C. Kluft,, 9. C. Verdonk. Als reserves zijn voor de komende competi tie aangewezen: Hoogland, H. Hofland, P. Hommes, F. Wentink, J. Verbeek, A. Wentink en M. Rietkerk. Mond- en klauwzeer breidt zich uit. Vee van bijna alle veehouders aangetast. Het door de veehouders zoo zeer ge vreesde mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente sterk uit. Liet het zich in het begin der vorige week niet zoo ernstig aanzien, thans is het vee van bijna alle veehouders er door aangetast. R.K. V.V. „A.D.O.". Het programma voor Zondag luidt: Competitie: Vitesse—A.D.O. 2.30 uur. (scheidsrechter W. Schimmel). Vrien dsch appelij k r. A.D.O. 2Santpoort 3. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 18 tot 25 September is de winkelier W. Dam aangewezen tot den verkoop van goedkoope onvermengde margarine, als mede bak- en braadvet. HOLLAND—AMERIKA LIJN. NHjk, 15 v. Rott. n. Tampico via Antw. owgc-rdijk, N. Orl. n. Rott. 15 te And. Beemsterdijk, 14 v. Philad te Baltimore, wandentes, Rott. n. Baltimore 14 te Boston. Binnendijk, Philadelphia n. Rott. 14 te Boston. Drechtdijk, Rott. n. Vanc. 14 te Londen. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. -k, 12 van Danzig n. Bremen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 16 (n.m.) te Havre ftrwacht. 15 v. Hamburg te Amst. HOLLANDOOST-AZIë LIJN. wasterkerk (uitr.) 14 van Suez. tt HALCYON LIJN. (Star a^m* n- Morphoubaai p. 13 tea. 14 van Bilbao n. Rott./Vlaard. 15 v. Vlaardingen n. Wa- 15 y. Rotterdam n. Narvik. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 16 te Antwerpen verw. Streefkerk (uitr.) 15 te Madras. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Orestes, 14 v. Amst. n. Hamburg. Amstelland (thuisr.) 16 (10 v.m.) te IJtmui- den verw. Waterland (thuisr.) 14 v. Bahia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, Amst. n. Chili 13 v. Callao. Colombia, 13 v. Barbados n. Amst. Ariadne, 14 v. Amst. n. Hamburg. Aurora, Trapani n. Amst. p. 15 (v.m.) Lydd. Berenice, 15 v. Hamburg n. Amst. Crijnssen, 15 v. Barbados te Amst. Fauna, 14 v. Livorno n. Napels. Helder, 14 v. Izmir n. Amst. Hermes, Rott. n. Algiers p. 14 Gibraltar. Agamemnon, Rott. n. Jaffa p. 15 Giraltar. Rhea, 14 van Palermo n. Sfax. Saturnus, 15 v. Rott. te Lissabon. Stella, Calamata n. Amsterdam p. 15 Lydd. Nereus, 15 v. Vigo n. Amst. Oberon, 15 v. Amsterdam n. Hamburg. Nereus, 14 v. Oporto n. Vigo. Orion, 14 van Vigo n. Lissabon. Socrates, Chili n. Amst. 14 v. Curasao. Stuyvesant, 15 v. Paramaribo te Amst. Trajanus, Stamboul n. Amst. p. 14 Gibraltar. Ulysses, 14 v. Alexandrië te Piraeus. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Alcinous, 14 v. Batavia en Amst. te Lnd. Glenapp, Dairen n. Rott. 14 van Casabl. Glenfinlas, Dairen n. Rott. 14 v. Chinwang- tao. City of Derby, Taku Bar n. Rott. via Londen 15 v. Havre. Atreus, 15 v. Batavia te Amst. Melampus, 15 v. Bremen te Amst. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo, (thuisr.) 15 te Suez. Garoet, 15 v. Hamburg te Schiedam. Kota Agoeng, 15 v. Rott. n. Hamburg. Kota Baroe (th.) p. 14 Kaap del Armi. Kertosono (uitr.) 15 te Belawan. Kota Radja, 15 v. Schiedam te Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki, 13 v. Rott. te B.-Ayres. Alphacca, 15 v. Hamburg te Rott. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Christiaan Huygens (uitr.) 15 te Southtn. Johan van Oldenbarnevelt (th.) 14 van Genua. Poelau Bras (uitr.) p. 14 Gibraltar. Mapia (uitr.) p. 14 Gibialtar. Poelau Laut, 14 v. Batavia n. Amst. Johan de Wit (thuisr.) 14 v. Sabang. WIJKLIJN. Haulerwijk, Newcastle NJ3. n. iKoningsb. p. 13 Dunnet Head. AANGEKOMEN. 14 September: Venersborg s.s. Stockholm Dagö s.s. Vilvoorde Popi s.s. Liverpool Jaedjoer m.s. Caen 15 September: Reggestroom s.s. Hamburg Lowiek m.s. New Castle Afiena ms. Lysekil Belgien ss. Gdynia Melampus ms. Hamburg Atreus ms. Batavia Crijnssen ss. West Indië Stuyvesant ss. West Indië Hontestroom ss. Londen IJstroom m.s. Hull Enid Mary ss. Goole VERTROKKEN. 14 September: Olga ss. Bremen. Chr. Huygens ms. Batavia Trito ss. Rotterdam Ajax ss. Kopenhagen Orestes s.s. Hamburg Caba ms. Londen Rhein ss. Hamburg Moss Rose ss. Middlesbro Ariadne ss. Hamburg 15 Septembers A. K. Fenrström ss.. Blyth Corchester s.s. Newcastle Coen m.s. Gdynia Brandaris m.s. Antwerpen Sleepreis. De Nederlandsche sleepboot Blankenberg is hier van Rotterdam aangekomen met een voor de Zuiderzeewerken nabij Urk bestemde drijvende kraan op sleeptouw. Deze werd aan een binnensleepboot overgegeven waarna de Sleepboot naar Maassluis terugkeerde. Defecte motor. Het van Hamburg naar Drogheda bestemde Nederlandsche motorschip Kaap Falga is hier met lichte motorschade binnengeloopen doch kon, nadat de schade met eigen kracht was hersteld, de reis naar de bestemming voortzetten. Poolsch vlootbezoek. A.s. Zaterdag, 17 dezer, zal het Poolsche op leidingsvaartuig voor de Marine, genaamd „Iskra" een bezoek brengen aan Amsterdam. Na een verblijf van eenige dagen in de hoofd stad zal het schip zijn tocht weer voort zetten. Groote diepgang. Het met stukgoederen en passagiers naaS Batavia vertrokken Nederlandsche motor schip Christiaan Huygens passeerde het ka* naai met een diepgang van acht meter

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5