IFMCOff JOH. DE WAARD weed VERWACHT WORDENDE SCHEPEN nieuwste FALCONn BEVERWIJK Groentenmarkt kon de hooge noteeringen niet handhaven. Voor enkele producten veel belangstelling. De aanvoeren van de verschillende produc ten ondergingen in de afgeloopen week van 9—14 September nog geen belangrijke wijzin gen en ook het aanbod der diverse boonen soorten zal zich nog wel zoo ongeveer om hetzelfde kwantum bewogen hebben. De g£ van zaken daarentegen was echter niet zoo stabiel, doordat in het begin dezer week een lustelooze stemming intrad, die vooral op de veiling van Woensdag voor sommige artike len in de prijzen tot uiting kwam Dat de hooge boonenprijzen, die vorige week gang baar waren, zich ondanks het beperkte aan bod niet zouden handhaven was wel eenigs- zins te verwachten en al bleven de prijzen voor goede kwaliteit nog op behoorlijk peil, een daling is toch niet uitgebleven. Snijboonen waarvan de prijzen aan het einde der vorige week naar soort van 1422 ct. noteerden kwamen in het midden dezer week op een peil van naar soort 1017 ct., als uitzondering soms een weinig hooger. Ook dubbele boonen liepen de laatste dagen geleidelijk in prijs terug. De noteeringen daalden van 1321 ct. tot 11—15 ct. per KjG. Pronkboonen vertoon den ook meermalen vooral bij den aanvang neiging tot prijsdaling, doch in doorsnee bleef deze soort nog het best op prijs. De noteeringen bewogen zich van 810 ct. per K.G. Voor sla waren de prijzen in de afgeloopen week minder gunstig. De belangstelling voor dit product schijnt den laatsten tijd niet meer zoo groot te zijn. Als hoogste prijs komt nog wel eens een extra partij aan besommingen van f 1.50—f 2, doch het grootste gedeelte blijft hier ver beneden. Afwijkende soort heeft thans ai heel weinig aandacht. Postelein was deze week sterk wisselend in prijs. De noteeringen varieerden Vrijdag en Maandag van 2648 ct. doch kwam in het midden dezer week weer niet hooger dan van 2023 ct. per kist. Hetzelfde lot deelde ook spinazie waarvoor in 't laatst der vorige week hooge prijzen werden betaald. Bloemkool werd iets ruimer aangeboden, doch het aanbod is nog niet van grooten omvang. Voor de goede kwaliteit werden be hoorlijke prijzen steed, wisselend van 1218 ct. per stuk. Komkommers bleven geregeld de gangbare prijzen handhaven en werden naar soort verhandeld van lVz6 ct. per stuk. Voor tomaten was de prijs naar kwaliteit van 4—7 ct. per K.G. Bospeen heeft steeds regel matig goede prijzen kunnen handhaven, doch de laatste dagen schijnt door een ruimer aan bod ook hierin een kentering te zijn gekomen. De noteeringen, die deze week geleidelijk terug liepen stonden in het midden dezer week op bijzonder laag peil. Andijvie neemt in de aanvoeren een ruime plaats in. De kwaliteit van dit product loopt meestal sterk uiteen zoodat de noteeringen soms verschil len van f 1.00 tot f 3.50 per 100 stuks. Regel matig begint de aanvoer van prei ook al te vermeerderen. Hiervoor waren de noteeringen naar kwaliteit van 24 ct. per K.G. Even eens breidt het aanbod van knollen zich uit. Er kwamen reeds prachtige partijen aan de markt. Hiervoor werd naar soort van 38 ct. per stuk betaald. In de fruitafdeeling kwamen de aardbeien weer iets ruimer los. De kwaliteit is over het algemeen zeer goed. Druiven varieerden in prijzen van 3042 ct. per K.G. Meloenen werden naar soort verhandeld van 820 ct. per stuk. Stoofappelen en peren staan zoo on geveer op prijzen van 1015 ct. per K.G. Voor de fijner soorten zijn echter de prijzen zeer hoog. DE INDEELING VAN DE BRIID GE- COMPETITIE. In de gehouden vergadering van het bonds- bestuur van den Kennemer Bridgebond werd de competitie vastgesteld in drie klassen, nl. hoofdklasse, le klasse en reserveklasse, weder onderverdeeld in af deelingen. Na loting is de hoofdklasse als volgt samengesteld. 1. B. C. Bloemendaal 1; 2. Haarlemsche Bridgeclub 1; 3. Bridgeclub Alkmaar; 4. Be- verwijksche Bridgeclub. De indeeling van de andere groepen kon nog niet vastgesteld worden. CASTRICUM Het Corso-Theater bestaat een jaar. EERE, WIEN EERE TOEKOMT. Niet de Castricumsehe Orkest Vereeniging, zooals wij abusievelijk in ons blad van giste ren vermeldden, maar de Castricumsehe Ka- merorkestvereeniging verzorgde de muzikale illustratie van het historische tooneelspel „De Spion van den Prins". De gesproken woorden van dank en de gebrachte bloemenhulde waren dus niet voor de C.O.V. maar voor de C.K.O.V. bestemd. Wat de tuinders kregen. De noteering van de groenteveiling. Dubbele boonen per K.G. 1218 Snijboonen per K.G. 1217'/2 Trosboonen per K.G. 15—16 Rentegevers per K.G. 1416 Pronkboonen per K.G. 68 Doperwten per K.G. 2022 Bloemkool per stuk 1016 Komkommers per stuk 26 Sla per 100 stuks 100150 Andijvie per 100 stuks 150220 Postelein per kist 4050 Selderie per bos 1IVz Tomaten per K.G. 5—6 DAMCLUB „DENK EN ZET". Maandagavond 19 Sept. speelt „Denk en Zet" te Wijk aan Zee haar eersten competitiewed strijd in café „de Zwaan". Goede films in prettige omgeving. Het is thans al weer een jaar geleden, dat de deuren van het Corso-Theater in de Dorp straat werden geopend. Daarmede was Cas- tricum in het bezit gekomen van een eigen, vast bioscoop-theater, een gebeurtenis, die voor ons dorp vooral in verband met de vestiginig van nieuwe inwoners en van vele forensen van algemeen belang kon worden geacht. Het bleek reeds spoedig dat het mooie, mo derne theater in staat was veel bezoekers te trekken. Daarvoor was natuurlijk niet in de eerste plaats noodig een uitgebreid comfort. Een bioscooptheater is bestemd om films te vertoonen en wanneer daaraan iets hapert blijft het publiek weg ondanks alle luxe, die men aanbiedt. Dit nu heeft de directie van het Corso-Theater uitstekend begrepen en van stond af aan heeft zij er naar gestreefd het Castricumsehe publiek het beste te bie den, wat op de filmmarkt verschijnt. In het afgeloopen jaar is in het nieuwe theater dan ook een productie uitgebracht, die den toets der critiek glansrijk kon doorstaan niet al leen, maar dikwijls ook een vergelijking met de programma's van de filmpaleizen in de groofce steden. Door steeds te streven naar het brengen van goede films heeft de directie een kem van vaste bezoekers kunnen vor men. Zoo behoeft het geen bewondering te baren, dat het theater in het eerste bedrijf s- jaar 80.000 bezoekers heeft getrokken, bezoe kers, die zich in de intieme sfeer van Corso volkomen op hun gemak gevoelden en die de geboden programma's op de juiste waarde wisten te schatten. De directie heeft in een of anderen vorm uiting willen geven aan haar voldoening over het eerste bedrijfsjaar. Zij heeft aan de voor stelling van hedenavond bijzonderen luister willen verleenen en daartoe een aantal uit- noodigingen verzonden aan degenen, die daarvoor in aanmerking kwamen. Het pro gramma is daarmede in overeenstemming. Het vermeldt voor de komende week name lijk de première voor deze omgeving van het groote dramatische filmwerk „Onverbreek bare banden" met Zarah Leander in de hoofdrol. Florence Rice, Paul Kelly, Stuart Erwïn In „Vrouwen zijn lastig". (W. B. Theater, Beverwijk.) WIJK AAN ZEE VOETBAL. A.s. Zondagmiddag heeft op het V.V.E.-ter- rein te Wijk aan Zee de eerste competitiewed strijd plaats tusschen V.V.E. en O.I.V. Hieronder volgt de opstelling van V.V.E.: Doel: J. Warmenliove. Achter: L. Snijders. N. Durge. Midden: G. v. d. Meij, P. Durge, A. Duin. Vóór: B. Zuiderduin. J. Dirks, P. de Winter, W. Snijders, A. Schelvis. V.V.E. 2 vertrekt a.s. Zondag om 1 uur naar Warmenhuizen om te spelen tegen V.I.O.S. HEEMSKERK Vergadering Burgerwacht. Binnenkort een luchtbeschermingsoefening? De plaatselijke afdeeling van de Burgerwacht hield Donderdagavond een vergadering in café „De Oranje boom", onder leiding van den heer W. Meyer. Deze maakte gewag van een op handen zijnde luchtbeschermings- oefening. Veel kon het bestuur hier echter nog niet over mededeelen, daar op de plannen nog geen goedkeuring was ontvangen. Besloten werd met twee vijftallen deel te nemen aan de schietwedstrijden te Egmond aan Zee op Zondag 25 September a.s. De voor zitter spoorde de deelnemers aan van de ge legenheid tot oefenen, die in de schuur van SCHIP VAN Achilles (Ned.) Altona (Du.) Amazone (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Alca (Fin) Ariadne (Ned.) Breda (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Baarn (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) x) Boug (Rus) Berenice (Ned.) Bintang (Ned.) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Cassel (Du.) Colombia (Ned.) D. G. Thermiotis (Gr.) Essen (Du.) Enrylochus (Br.) Enggano (Ned.) Eemland (Ned.) Europe (Noor) Euterpe (Ned.) Eriksborg (Zw.) Farmdale (Br.) Heemskerk (Ned.) x) Heidelberg (Du.) Hebe (Ned.) Helder (Ned.) Joh.v.Oldenbarnev. (N.) Joh. de Witt x) Luneborg (Du.) Liberian (Eng.) Laertes (Ned.) x) Luna (Ned.) Meliskerk (Ned.) x) Montferland (Ned.) x) Magdalena (Br.) Narkissos (Gr.) Neleus (Eng.) x) Nereus (Ned.) Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Poelau Laut (Ned.) x) Peisander (Ned.) x) Poseidon (Ned.) Phoenicia (Du.) Randfontein (Ned.) Rio Novo Serooskerk (Ned.) x) Sesostris (Du.) Sembilan (Ned.) x) Socrates tNed.) Salawati (Ned.) Stella (Ned.) Salabangka (Ned.) x) Titus (Ned.) Traj anils (Ned.) Towa (Ned.) ...A.... Uddeholm (Zw.) Ulysses (Ned.) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) x) Zuiderkerk <Ned.) x) Zaanland (Ned.) x) Alexandrië Ned. Indië West-Indië Midd. Zee W. Afrika Ornskoldsvik Hamburg Chili Chill Chili Hamburg (via Antw.) Beira Archangel Hamburg Liverpool Pto Barrios (v. IJm.) Zw. Zee Ned. Indië West Indië Buenos Aires Ned. Indië Batavia Batavia Santos Port Arthur Bordeaux Hernösand W. Afrika Z.-Afrika Ned. Indië Kopenhagen Izmir Batavia Batavia Ned. Indië West Afrika Batavia Alexandrië Beira Hamburg Archangel La Plata Batavia Oporto Stettin Danzig Batavia Batavia Batavia Batavia Batavia Albany Pto Barrios Z. Afrika Soerabaja Japan Cristobal Batavia Chili Batavia Calamata Batavia Bourgas Zw. Zee Rosario Karlstad Alexandrië Midd. Zee Buenos Aires Japan Buenos Aires Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT 18 Sept. 6 Oct. 15 Sept. 14 Sept. 16 Sept. 19 Sept. 21 Sept. 16 Sept. 16 Sept. 16 Sept. 28 Oct 27 Sept. 8 Oct. 6 Oct. 1 Oct. 20 Sept. 20 Sept. 17 Sept. 16 Oct. 18 Sept. 20 Oct. 18 Sept. 21 Sept. 12 Oct. 27 Sept. 17 Sept. 23 Sept. 18 Sept. 18 Sept. 8 Oct. 21 Oct. 17 Sept. 4 Oct. 12 Oct. 10 Oct. 16 Sept. 16 Sept. 24 Sept. 19 Sept. 15 Oct. 16 Sept. 1 Oct. 30 Sept. 14 Oct. 14 Sept. van Lissabon. 3 Sept. van Singapore. 27 Aug. van Curacao. 15 Sept. van Dungeness. 16 Sept. te Havre. 7 Sept. van Sundsvall. in lading. 13 Sept. van Liverpool. 12 Sept. van Curacao. 11 Sept. te Talcahuano. vertrekt 17 Sept. 10 Sept. van Mombassa. 5 Sept. vertrokken. 15 Sept. vertrokken, in lading. 6 Sept. van Barbados. 11 Sept. te Stamboul. 12 Sept. van Tjilatjap. 13 Sept. van Barbados. 27 Aug. vertrokken. 7 Sept. van Colombo. 7 Sept. van Belawan. 7 Sept. van Colombo. 8 Sept. van Bahia. 2 Sept. vertrokken. 16 Sept. vertrokken. 11 Sept. vertrokken. 8 Sept. van Birutu. vertrekt 17 v. Hamburg. 13 Sept. van Batavia. 15 Sept. vertrokken. 16 Sept. vertrokken. 14 Sept. van Genua. 13 Sept. te Belawan. 14 Sept. van Oran. 13 Sept. van Bordeaux. 10 Sept. van Pt. Said. 13 Sept. van Tripolis. 12 Sept. van Port Said, vertrekt 17 Sept. 9 Sept. vertrokken. 12 Sept. van La Plata, vertrekt 17 Sept. 14 Sept. vertrokken. in lading, in lading. 13 Sept. van Gibraltar. 8 Sept. van Belawan. 31 Aug. van Padang. in lading. 10 Sept. vertrokken. 14 Sept. te Queenstown. 12 Sept. vertrokken. 9 Sept. van Dakar. 12 Sept. van Algiers. 11 Sept. van Pt. Said. 10 Sept. van Fayal. 12 Sept. van Pt. Said. 14 Sept. van Curasao. 8 Sept. van Colombo. 14 Sept. van Ouessant. in lading. 8 Sept. 14 Sept. 13 Sept. 9 Sept. 14 Sept. 11 Sept. te Cephalonia. van Gibraltar, van Santa Fé. vertrokken, te Piraeus te Fiume. 11 Sept. van Rio Janeiro. den heer Cornelissen aan de Marquettelaan wordt geboden, gebruik te maken. Bij de bestuursverkiezing stelde de heer G. Diemeer, penningmeester, zich niet meer herkiesbaar. In deze vacature werd voorzien door de verkiezing van den heer A. Jordens. De heer L. Diemeer zag zich als bestuurslid herbenoemd. Vervolgens werd een bespreking gehouden over het a.s. winterprogramma. De oefen- en prijsschietavonden werden wederom vastgesteld als hei vorig seizoen, terwijl ook dit jaar weer exercitie-avonden zullen worden gehouden onder leiding van den heer C. Dam. Bij de rondvraag wijdde de voorzitter waar derende woorden aan het adres van den scheidenden penningmeester, den heer Die meer, die daarna met volle instemming der vergadering tot eerelid werd benoemd. VISCHCLUB ,,'T SNOEKJE". In de zaal van Gebr. Dam, hield de Heems- kerksche vischclub ,,'t Snoekje", een leden vergadering onder leiding van den heer K. Burger. De voorzitter opende met een woord van welkom en deelde vervolgens mede, dat de penningmeester veel last heeft met het innen der contributie. Er werd besloten, dat leden, welke meer dan 6 weken contributie achterstand hebben, zullen worden geroyeerd. Vervolgens kwam de a.s. vischwedstrijd ter sprake. Besloten werd een wedstrijd te houden op witvisch op Zondag 25 September in de Sluissloot te Assendelft. Ook zal dit jaar nog een wedstrijd worden gehouden op baars. Tot controleurs werden benoemd de heeren H. de Ruyter, W. Dam en J. Stammes en de heer Jac. v. Veldhuizen tot hoofdcontroleur. Enkele leden stelden voor den wedstrijd prij zen beschikbaar. De secretaris, de heer H. Lammers, die aan vankelijk wegens drukke werkzaamheden had bedankt, bleef op aandringen van de verga dering voorloopig weer aan. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Adelante IJm. 19. Vangst: 1000 kisten haring. Duitsche trawler opgebracht. De Duitsche sto^pitrawler Bahrenfeld is bij de uitoefening der visscherij nabij het Bee- reneiland door een Russisch patrouillevaar tuig aangehouden en opgebracht. Bijzonder heden zijn hierover nog niet bekend. Uitbreiding Duitsche trawlvloot. De voor rekening van de Cranzer Fisch- dampfer A. G. op een werf te Hamburg ge bouwde stoomtrawler Emil Colsman is giste ren met goed gevolg te water gelaten. Winsten Engelsche werven. De scheepswerf van R. W. Hawthorn Leslie Co. te New Castle had over het af geloopen boekjaar een nettowinst van 77000 of meer dan het dubbele in het vorig jaar. Aan de aandeelhouders kan na ruime afschrijving en reserveering een dividend van negen procent worden uitgekeerd. Dit dividend is hetzelfde als in het jaar" tevoren doch wordt nu uitgekeerd over een kapitaal, dat anderhalf maal grooter is door het gratis beschikbaar stellen van een half aandeel op elk aandeel. SANTPOORT NIEUWE BRIEVENBUSSEN. Ingevolge een verzoek van Santpoorts Bloei zullen door P.T.T. twee nieuwe brievenbus sen worden geplaatst, n.l. aan de Hoofdstraat (Noordzijde) bij den Rijksweg en aan den Burg. Enschedélaan hoek Terrasweg. VOOR HET BEHOUD VAN „DE ZANDHAAS". De zgn. „Molenvergadering" van „Sant- poort's Bloei" is definitie! op 21 September vastgesteld. Aan de besprekingen gaat vooraf de historische toelichting met lichtbeelden door de stichting „Vrienden van Oud-Sant poort". Na de besprekingen worden nog eenige lichtbeelden van Nederlandsche molens ver toond. HAARL. VOETBALBOND PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 17 SEPTEMBER. Kennemerland beker le ronde: Indien de stand na 2 maal 45 minuten spelen gelijk is, wordt het bezoekende elftal als winnaar verklaard en in de volgende ron de geplaatst; er wordt derhalve niet ver lengd. VJBZSV, 4 uur, G. H. Hesselink Jr, SIZOTweede Jeugd, 4 uur, S. Tulen. KennemerlandVEW, 4 uur, H. J. Boeree. Johez—Telefonia, 4 uur, L. van der Ven. VW-VGS, 4 uur, S. de Boer. Adspiranten Competitie. A Kennemerland aRCH a, 2.30, E. de Haas EDO aVI. Vogels a, 3 uur, H. Kroon. Haarlem a—Schoten a, 3.30, G. F. Born. Zeemeeuwen aZandvoort a, 3 uur, W. F. Kruijff. B Haarlem b—Schoten b 3.30 uur RCH bTVODWO 2.30 SIZODeCeO a 2.30 Bloemendaal bHFC a 2.30 C EDO cVI. Vogels b 2.30 Hillegom—Hillinen 2.30 RCH cEHS 2.30 HalfwegDOA 3 D Kennemerland bRGH d 2.30 HFC b—DIO 2.30 m IS HET Wij ontvingen een enorme colletr in de li! ook in TWEED. Met en 20nd' ceintuur te dragen. Keuzn ook in TWEED. Met en ceintuur te dragen. Keuze uit m dan 200 stuks. Niet voor nh- spreekt men over Mevroui» Mijnheer FALCON. De modoii6* van de FALCON munten uit, en8h zijn voor 100 gegarandej! waterdicht. In prijzen van 19.75 tot ftj,. Komt U onze collectie eens ik zonder eenige verplichting voor Ut HEERENMODE MAGAZIJNEN KANAALSTR. C 4(5-18, Telef. (os, (Aiv. Ingei, Jtejj THB a—DSK Haarlem eSchoten c Kennemerland c—DeCeO b Z.S.V.—V.O.G. RipperdaVI. Vogels c Noordelijke adspiranten- -competitie. A Kinheim aBeverwijk a, 3.30 u. g Tan WB—Waterloo, 3 uur, S. Duin. HAARLEM 2—STORMVOGELS 2. Haarlem 2 krijgt het volgende StormïMsi. team tegenover zich: Kraak, Booy, Van Dongen, Heilig, Kuiper, Glas, Liepertz, Goedhart, Schelvis, Schipper, Cupido. AUTOMOBILISME. John Cobb brengt het absolute snelheidsrecord op 563.592 K,)l John Cobb. Uit Bonneville: Maandag j.l. had de Engel sche coureur John Cobb op de zoutvlakten bi) Bonneville bewezen dat zijn Napier Raiiton bijna even snel was als de Thunderbolt van zijn landgenoot capt. Eyston. Donderdag heeft Cobb getoond, dat zijn wagen nog sneller is dan die van capt. Eyston. Cobb zag kans om het absolute snelheidsrecord op het land, dat Eyston op 27 Augustus j.l. met een snel heid van 556.010 KM. had gevestigd, te Ter- beteren en te brengen op 563.592 K.M. Wat dus vrijwel onmogelijk leek, om tel snelheidsrecord van de 6.000 P.K. Tunderbo!» te verbeteren, heeft Cobb in zijn 2500 PI- wagen, die dus bijna de helft lichter weegt bewaarheid. Cobb heeft hiermede een onge looflijke prestatie verricht, door welke hij ren volle waard is, op het oogenblik den naamval „den snelsten man ter wereld op het land te dragen. Eyston, die bij deze zoo ten volle geslaagde poging aanwezig was, uitte zijn bewondering voor het rijden van Cobb en zijn wagen; M] wenschte zijn landgenoot geluk met het Be haalde succes. Indien de omstandigheden gunstig zijn, zal Eyston waarschijnlijk heden reeds een poging doen om Cobb te onttronen en het absolute snelheidsrecord met ap Thunderbolt te heroveren. 13 Sept. 15 Sept. te Manilla, vertrokken. Schepen, voorzien van een x). zijn grootei dan 6000 ton. Het Corso-Theater te Castricum.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6