Goede dingen BURGERLIJKE STAND. VELSEN Comité voor cultureele films opent het seizoen. Met „Een Midzomernachtdroom". Het Comité voor Cultureele films opent Zondagmorgen het seizoen met de vertooning van „Een Midzomernachtdroom". In deze film naar William Shakespeare's Midsummernightdream met emiziek van Men delssohn wordt het meesterwerk van Enge- lands grootsten dichter levend gemaakt. De elfen balletten zijn van de befaamde danseres Bronislawa Nijnska. Het werk aan het Kanaal is begonnen. Spoedig kabbelt het water, waar thans nog andijvie en kool groeit. Zooals men weet, is eenige jaren geleden de verbreeding van een groot gedeelte van het Noordzeekaaiaal tot stand gekomen. Met dit doel werd op een twee Kilometer afstand van Velsen met het graafwerk begonnen, en ver der werd er in de richting van Amsterdam doorgewerkt. Dit gedeelte van het Noordzeekanaal i reeds geruimen tijd verbreed. Tot nu toe heb ben velen zich afgevraagd, wanneer het over blijvende stuk tot het Rijksponten veer te Vel sen zou worden verbreed. Maandag 1.1. is er een begin gemaakt met de verbreeding van dit overblijvende gedeelte. In de afgeloopen week waren er reeds ver schillende symptomen, die daarop konden wijzen. Ook de laatste Rijkswoning van het vijftal gelegen aan den Zuiderkanaalwei werd door de bewoners daarvan ontruimd, terwijl begonnen werd met de ontruiming van een. aan den zelfden weg gelegen, opslag plaats voor materiaal der Rijksponten. De werken aan dit gedeelte van het Noord zeekanaal werden bij openbare aanbesteding gegund aan de N.V. Baggermaatschappij Bos en Kalis te Sliedrecht. Zaterdag 1.1. kwamen eenige employés dezer maatschappij te Vel sen. Zoo meerde de woonschuit „Alblasser- dam" bij den steiger van den Zuiderkanaal- weg. Bovendien werd eenig materiaal aan den steiger aangevoerd. Iets later arriveerde een motorlorrie met daarop geladen een excava- teur; dit is een door een motor gedreven graafmachine. De aankomst van dezen Ruston-Bucyrus- excavateur had eenig bekijks. „Dertig werk lui staan er al", werd er gezegd toen de ex- cavateur een voorloopige standplaats aan den Zuiderkanaalweg had gevonden. Maandag 1.1. in dé vroegte reed de excava- teur op eigen kracht naar het terrein van zijn werkzaamheid. Des middags hebben wij daar eens een kijkje genomen. Het is een wandelingetje van een half uur ongeveer van het Rijkspontenveer te Velsen langs de Zuid zijde van het Noordzeekanaal in de richting, van Amsterdam. Deze weg wordt slechts weinig bewandeld of bereden. Men komt er alleen eenige be oefenaars van de hengelsport tegen, verder wat liefhebbers van konijnen, die er malsch groen voer voor hun beestjes fourageeren. Toch loont het de moeite om dit wande lingetje te maken. Het voert langs prachtig polderland en in- en uitvarende schepen. Daarbij waait er bijna altijd een frissche ge zonde bries. De belooning van dit half uurtje wandelen is een schitterend gezicht op het reeds verbreede gedeelte van het Noordzee kanaal in de richting van Amsterdam. Hard werd er gewerkt. Werklieden waren bezig met omkappen der boomen langs het onverbreede gedeelte van het Noordzeekanaal. Dat is reeds een karwei, want ongeveer twee honderd boomen moeten daar verdwijnen. Een andere ploeg werklieden was bezig aan het verwilderen van zware basaltkeien langs het kanaal. Vervolgens gingen wij landwaarts in. Land, dat maanden later kanaal zal zijn. De exca- vateur werkte! Handenarbeid werd slechts door twee grondwerkers verricht. Zoo'n exca- vateur kan wat een grond verzetten! Met een plons komt de zware graafemmer op den grond neer, om zich daarna in den grond te dringen. Is de emmer vol, dan wordt hij naar boven getrokken, de kraan van den ex- cavateur zwaait met den vollen emmer ter zijde, en de emmer wordt op de daarvoor aan gewezen plaats geledigd. Een man was druk bezig met het rooien van andijviestruikjes en ander groen uit den grond. „Wilde je de ma chine voor zijn? vroegen wij hem. „Ja -r eerst, nog wat groen voor de kippen en de konij nen, en wat andijvie om uit te zaaien", was het antwoord. Het landschap zal ei* danig veranderen. Een boerderij, welke thans nog tientallen meters landinwaarts ligt, zal over eenige maanden vlak aan het kanaal liggen. Het plan is om eerst het kanaal tot aan den ringdijk tusschen den Spaarndammerpolder en den Velserpolder te verbreeden. De excava- teur is thans bezig met het graven van een nieuwe uitwateringssloot Vervolgens wordt een nieuwe kanaaldijk aangelegd, om dan met de eigenlijke verbree ding van het Noordzeekanaal te beginnen. Paaltjes met roode koppen geven aan hoe breed het kanaal daar ter plaatse zal worden. De bocht, welke het Noordzeekanaal daar maakt, zal geheel worden afgesneden. Ten Westen van den ringdijk tusschen Spaarndammerpolder en Velserpolder komt naar alle waarschijnlijkheid de tunnel onder het Noordzeekanaal. Verder komt er een ha ven voor de Rijksponten. Voor het laatste doel zijn een herstelwerkplaats en een kolenop- slagplaats reeds gebouwd. Het houten huisje bij de oude kolenopslag- plaats der Rijksponten aan de Zuidzijde van het Noordzcekanaal zal eveneens verdwijnen. Veel zal er in de komende jaren in het dorpsbeeld van Velsen veranderen. H. J. A. B. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dins dag 27 September 1938, des namiddags 7 uur, ter behandeling van onderstaande agenda: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Aanbieding van de volgende begrootin gen voor 1939: a. van de gemeente: b. van het grondbedrijf; c. van het Gasbedrijf; d. van de Waterleiding; e. van het bedrijf Openbare Werken; f. van het bedrijf Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst; g. van den Ophaal- en Stortingsdienst; h. van den Woningdienst; i. van den dienst van Maatschappelijk Hulp betoon. 4. Vaststelling van de le suppletoire begroo ting der gemeente, dienst 1938. 5. Aanvulling van de Verordening op de Winkelsluiting. 6. Vaststelling van het bedrag der vergoe ding per leerling hetwelk ingevolge artikel 101 der Lager-onderwijswet 1920 moet worden uit gekeerd aan de besturen der bijzondere lagere scholen over het jaar 1936 7. Vaststelling van de vergoeding, bedoeld in artikel 101 der Lager onderwijswet 1920, uit t.e keeren aan de besturen van de bijzondere lagere scholen over het jaar 1936. 8. Verbetering van den Schulpweg te Velsen. 9. Verleenen van machtiging tot het doen afbreken van de woning Ratelsstraat no. 60 te IJmuiden. 10. Aanvulling van de Verordening, regelende de voorwaarden voor de levering van gas over den gewonen meter en over den muntgasmeter door het Gasbedrijf. 11. Verzoek om toekenning van een schade loosstelling. 12. Verhuur van grond. 13. Overname van straten te Velsen, 14. Vaststelling van een plan van uitbrei ding. 15. Verleenen van medewerking tot het als bouwterrein in exploitatie brengen van gron den te Velsen. 16. Aangaan van een nieuwe overeenkomst met het P. E. N. inzake straatverlichting. 17. Benoeming van: a. zes leden der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken; b. vijf leden der commissie van bijstand voor de financiën; c. vijf leden der commissie van bijstand voor Gas en Water; d. zes leden der commissie van bijstand voor onderwijszaken; e. vijf leden der commissie van bijstand voor sociale aangelegenheden; f. vier leden der commissie van bijstand voor economische zaken; g. vier leden der commissie van bijstand voor de parken en de plantsoenen: h. vijf leden der commissie van bijstand voor de plaatselijke strafwetgeving; i. drie leden en twee plaatsvervangende le den van de reclamecommissie inzake vergun ningsrecht Drankwet; j. twee leden der commissie van overleg voor de politie; k. twee leden der commissie van overleg voor de werklieden; 1. twee leden der commissie van overle: voor de overige ambtenaren; m. twee leeraren aan de Handelsavondschool BURGERLIJKE STAND. Bevallen: B. P. M. Graaman—-de Wit, d., Biezenweg 88, Santpoort. L. NanneJansen, z., Ogelwightstraat 1, Velsen. H. Grootes Zondervan, d., Tollenslaan 15, Velsen. M. van Aackenvan der Werff, d., Melklaan 38, Vel sen. W. A. M. de BotMeijer, d„ Rotterdam. E. A. W. PiegePeterse, z., Zeeweg 104, IJmui den. M. A. Bijleveld—van Vuren, d., Zeeweg 251, IJmuiden. M. Smit—Witziers, d-, Wijk aan Zeeërweg 51', Umuiden. Overleden: D. Ras, 61 jaar, echtgen. van K. Koffeman, Huijgensstraat 87, IJmuiden. H. Hinrichs, 64 jaar, weduwnaar van P, Zwols man, van Speijkstraat 24, IJmuiden. S, van der Ster, 64 j., echtgen. van C. Borst, IJmuider- str.weg 70. IJmuiden. E. de Vries, 58 j., echt gen. van F. Kan, Haarlem. zijn hun geld waard! Dit geldt óók voor Uw kleeding, want Uw kleeding is een stuk van Uw persoonlijkheid. Ons MODERN MAATWERK isKWALITEIT! Joh. Meijer alléén Kennemerlaan 36 TELEFOON 4453 IJMUIDEN KLEERMAKERIJ EN HEERENMODES (Adv. Ingez. Med.) Het pensioen van arbeiders der Papierfabriek. H. M. de Koningir leest de troonrede voor bij de plechtige opening Staten Generaal de Organisaties vragen verhooging. Dezer dagen hebben de samenwerkende or ganisaties het volgende schrijven aan de di rectie van de Papierfabriek verzonden: „Naar wij vernemen heeft Uw directie be sloten een aantal arbeiders te Velsen van den leeftijd van 60 tot 65 jaar vervroegd te pen- sionneeren. Ofschoon wij ons bewust zijn, dat het ver vroegd pensionneeren van een 28- a 30-tal ar beiders aan Uw onderneming belangrijke las ten oplegt, veroorlooven wij ons niettemin er Uw aandacht op te vestigen, dat het bedrag van de pensioenuitkeering, hetwelk naar ons wordt medegedeeld varieert van f 7.tot f 9.50 per week, dusdanig is, dat de gepensionneer- den een ingrijpende inkomstenvermindering ondergaan, bij welke zij zich uiterst moeilijk kunnen aanpassen, vooral nu zij voor hun 65ste levensjaar niet in aanmerking komen voor een uitkeering, krachtens de wet op de ouderdomsrente. Het is om bovenstaande reden, dat onze be sturen U met beleefden aandrang verzoeken alsnog in overweging te willen nemen, of het U niet mogelijk is, in afwachting van de uit keering krachtens de wet op de ouderdoms rente, de uitkeering krachtens de vervroegde pensionneering te verhoogen, teneinde dezen arbeiders den overgangstoestand gemakkelij ker mogelijk te maken. Wij zouden het buitengewoon op prijs stel len, indien Uw directie er toe zou kunnen be sluiten, aan deze arbeiders tot aan hun 65ste levensjaar een bedrag, gelijkstaande aan de z.g. ouderdomsrente, te willen uitkeeren boven het bedrag van de vervroegde pensionneering. Desgewenscht zijn wij gaarne bereid tot een bespreking. U gaarne bij voorbaat dankend, zien wij Uw beslissing met belangstelling tegemoet." IJMUIDEN Belanghebbenden bij de puf- visscberij adresseeren aan de Staten-Generaal. Tegen het wetsontwerp van 14 Juni 1938 betreffende de goedkeuring van het Londensche verdrag. Uit eenige berichten in ons blad heeft men reeds gezien, dat de belanghebbenden bij de pufvisscherij geenszins van plan zijn, bij de maatregelen tegen den roofbouw op den visch- and in de Noordzee, welke op het punt staan geconsolideerd te worden in de wet betreffen de de goedkeuring van het op 23 Maart 1937 te Londen gesloten verdrag „nopens het vast stellen van een maaswijdte van vischnetten van minimummaten op sommige visch- soorten", een passieve houding aan te nemen. In eenige „putcentra" werden reeds protest vergaderingen gehouden, waarin het wetsont werp fel bestreden werd. Het sluitstuk op deze actie is wel het request van de Nederlandsclie Vereeniging van Be langhebbenden bij de Schar- en Scholvissche- rij, dd. 20 September gericht aan de Staten- Generaal, waarvan de inhoud luidt: Naar aanleiding van het bij Uw col lege ingediende wetsontwerp No. 501, gedateerd 14 Juni 1938, betreffende de goedkeuring van het op 23 Maart 1937 te Londen gesloten verdrag nopens het vaststellen van een maaswijdte van vischnetten en van minimum ma ten op sommige vischsoorten, hebben wij de eer ons tot U te wenden met het beleefd verzoek Uwe goedkeuring aan dit ontwerp niet te willen verleenen. Wij doen dit verzoek op grond van de volgende overwegingen. Hoewel onze Vereeniging doordron gen is van de noodzakelijkheid dat het vischbestand in de Noordzee bescher ming behoeft, die alleen door een in ternationale samenwerking is te ver krijgen, acht zij de in dit wetsontwerp voorgestelde maatregelen eerder scha delijk dan nuttig voor het vischbe stand, terwijl zij voor belangrijke groe pen onzen bevolking funeste gevolgen zullen hebben. Aangezien dit wetsontwerp ons land voor den tijd van drie jaren bindt aan de beslissingen van een internationale commissie, worden specifiek Neder- landsche belangen aan den directen invloed der Nederlandsche wetgevende organen onttrokken. In de hier bijgaande memorie van toelichting heeft onze Vereeniging de hoofdpunten van haar bezwaren tegen dit wetsontwerp eenigszins uitvoerig vastgelegd. Teneinde een gemakkelijk overzicht van den inhoud te bevorde ren gaat een korte samenvatting vooraf. Tevens voegen wij hierbij een over zicht van een serie geteekende re- questen van de verschillende groepen belanghebbenden, waaruit een indruk kan worden verkregen van de belan gen die hierbij op het spel staan. De origineele requesten zijn ter controle Ingediend bij de griffie van de 2e Ka mer. Dit overzicht is in bijlage m der memorie opgenomen. Uit dit overzicht blijkt dat bij aanne ming van dit wetsontwerp het aantal gedupeerde arbeidskrachten pl.m. 2000 en het totaal aantal betrokkenen (vrouwen en kinderen inbegrepen) pl.m. 7000 zal bedragen HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochavon, 15 v. Rott. te Vancouver. Volendam, 20 v. N.-York te Rott. Narenta, Vanc. n. Rott. 19 van Liverpool. HALCYON LIJN Stad Zaandam, Les Falaises n. Velsen p. 19 Gibraltar. Stad Maassluis, 21 (11 n.m.) v. Narvik te Vlaardingen verw. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (uitr.) 19 te Durban. Meliskerk (thuisr.) 19 v. Genua. Jagersfontein, 20 v. Amst. te Antwerpen. Nijkerk. 19 van Beira n. Rott. Randfontein (thuisr.) p. 20 Dungeness. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 19 v. Rott. n. Hamburg. HOLLAND- AUSTRALIë LIJN Arendskerk, 20 v. Hamburg n. Rott. HOLLAND—OOST AZIë LIJN Serooskerk (thuisr.) 20 v. Marseille. Grootekerk (uitr.) 19 te Kobe. Éleliskerk (thuisr.) 20 te Marseille. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Oranje Nassau, 17 v. Amst. te Paramaribo. Orion, Setubal n. Genua p. 19 Gibraltar. Rhea, Palermo n. Amst. 20 v. Gibraltar. Breda, 20 v. Chili te Amst. Oberon, 20 v. Hamburg te Amst. Vulcanus, Rott. n. Tanger p. 19 Ouessant. Medea, 17 v. West-Indië te New-York. Bameveld, 20 v. Antwerpen te Amst. Colombia, Barbados n. Amst. p. 19 Azoren. Euterpe, 20 v. Bordeaux te Amst. Hermes, 19 v. Tunis n. Alexandrië. Juno, 19 v. Volo n. Thessaloniki. Marnix (uitr.) 19 v. Belawan. Titus, Bourgas n. Amst. 19 v. Algiers. Trajanus, 20 v. Stamboul te Amst. Simon Bolivar, Amst. n. West-Indië 18, 80 mijl van Ouessant. Orpheus, 20 van Danzig te Amst MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Bengloe, Ja$m n. Rott. 20 te Manilla. Perseus. Japan n. Rott. 20 v. Kobe Menelaus, Japan n. Rott. 17 v. Colombo. Flintshire, Dairen n. Rott. 20 v. Port Said. City of Bagdad, Saigon n. Rott. 18 te Kolamb Stentor, 17 v. Liverpool te Batavia. Eurybates, Amst. n. Java 20 v. Suez. Aeneas, Japan n. Rott. 20 v. Pt. Said. Sarpedon, Japan n. Rott. 19 te Hongkong. Laertes, Batavia n. Amst. p. 20 Wight. HOLLAND - BRITSCH-lNDlë LIJN. Streefkerk (uitr.) 17 v. Madras. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (thuiscr.) p. 19 Stamboul. Buitenzorg (thuisr.) 19 te Marseille. Kota Baroe (thuisr.) p. 19 Gibraltar. Garoet, 20 v. Rott. n. Bintang. Kota Nopan, 17 v. Batavia n. Rott. Dempo (thuisr.) 20 te Marseille Kertosono (uitr.) 20 v. Rott. te Batavia. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LLJN. Alpherat (thuisr.) 19 V. Santos. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Tjikandi (thuisr.) 19 v. Santos. Marnix Ouotr.) 19 v. Belawan. Chr. Hiuygens (uitr.) p. 9 Gibraltar. Mapia (uitr.) 20 v. Port Said. Sembilan (thuisr.) 19 van Marseille. Johan van Oldenbamevelt (th.) 21 te Rott. Salawati (thuisr.) 20 te Suez. Meliskerk (thuisr.) 19 te Durban. Weer in de vaart. Het Grieksche s.s. „Nicolaou Maria", het welk eenige maanden in de haven van Am sterdam heeft opgelegen is weer in de vaart gebracht en aanvaardde gisteren de reis in ballast naar Vlissingen om aldaar te bun keren AANGEKOMEN. 19 September: Odysseus s.s. Odense 20 September: Barneveld s.s. Antwerpen Saugor s.s. Stettin Ask s.s. Sundsvall Orpheus s.s. Danzig Mary Slessor m.s. W. Afrika Eriksborg s.s. Sundsvall Magdalena s.s. Archangel Euterpe s.s. Bordeaux Breda s.s. Chili VERTROKKEN. 19 September: Biruta s.s. Leith Norwich Trader s.s. King's Lynn Jagersfontein m.s. Beira St. Annaland s-s. Gdynia Falcon s.s. Harlingen Nicolaou Maria s.s. Vlissingen 20 September: Martha Halm s.s. Rotterdam Aanvoer cellulose. Het Zweedsche s.s. „Ask" voerde gisteren van Sundsvall een lading cellulose aan voor de papierfabriek te Velsen. Na lossing dezer lading is het schip naar Amsterdam opgeva ren om aldaar verder te lossen en weer bij te laden voor Zweden. Wij bevelen dit request en haar g, lichting in de welwillende aanda van Uw college aan. Ons bestuur hS zich gaarne beschikbaar voor het v strekken van nadere mondeling schriftelijke inlichtingen. g 0{ Inmiddels teekenen wij niet meeste hoogachting, fle Het Bestuur van de Nederland sche Vereeniging van BeX" hebbenden bij de Schar- f Scholvisscherij. ea Ir. B. H. BLANKENBERG, Direct*,,, Kennemer Chemische Industrie Nu te IJmuiden. Voorzitter, v- JOH. W. STEVENSON, Voorzitter va„ den Bond van Nederlandsche vu schersvereenigingen te Den Hpiriü* le Secretaris. r' C. PRINS, Secretaris van de Coöuera tieve Inkoopvereeniging „De komst" te Oostzaan, 2e Secretaris C. BOT, Voorzitter van de Heldersc'hp Visschersvereenigmg te Den Helder Penningmeester. M. DE MOS, te Schevenïngen. P. LUST, te Oostzaan. C. DOOYEWEERD, te Tonsel hu Ermelo. 1J De samenvatting van den inhoud van memorie van toelichting luidt als volgt- le. De Regeering. die in de jaren m iM. en 1936 in de 2e Kamer herhaaldelijk w verklaard dat van een pufverbod niet kon v men met het oog op de groote belanden f er door zouden worden geschaad en de mitt loosheid ervan voor de .bestrijding van h overbevissching, is thans zonder dat deV telijke toestand ook maar in het «erinL gewijzigd, van meening veranderd." Het aangewezen middel van een 'verbod visschen op bepaalde vischgronden (W1 plaatsen) door den Internationalen voorgesteld met vrijstelling voor kleine vb pen, is door de Engelsche Regeering gewei»* omdat de Britsche Reedersvereenigin» daan!' gen bezwaren maakte. Het thans, in dit wetsontwerp, aangem zen middel van een verbod van aanvoer de eerste plaats nutteloos en in de twe plaats als minder dienstige oplossing a; vaard, als gevolg van de weigering der Em, sche Regeering om tot een beter plan w medewerking te verleenen. 2e. Terwijl de Engelsche Regeering the B tish Trawl Federation terwille is. de Frans- Regeering om der wille van den handel in h paalde vischsoorten niet bereid is tot de Con ventie van Londen toe te treden en Duitsch" land groote visschersstoomschepen met vistfi" meelinstallaties uitrust om de puf ook verm in de toekomst op zee te verwerken, worden door de Nederlandsche Regeering de'special Nederlandsche belangen van de kleine kust- visschers, de eendenhouders en de vischmeel- fabrieken onderschat en door de voorgestelde maatregelen hun bestaan onmogelijk gemaak' De vischmeelfabricage is voor haar wond- stof aangewezen op puf en de bewering dat het fileeren van visch zoodanig toeneemt da1 hierdoor een aequivalent wordt verschaft b in strijd met de feiten. De eendenhouders kunnen èn door haar voedingswaarde èn door haar goedkoopte puf evenmin missen, zooals herhaaldelijk door vorige Ministers in de 2e Kamer is be toogd. 3e. De hoeveelheden te jonge platviseh b normale visscherij gevangen zijn zoo groot dat hierdoor de achteruitgang van het visch bestand in de Noordzee wordt veroorzaakt. Al deze te jonge visch gaat te niet, al wordt zc wederom in zee geworpen. Dit staat vast vol gens de verklaringen van alle in de practijk ervaren visschers en wordt ook erkend door de Nederlandsche Visscherij centrale. Men be hoeft zelfs geen deskundige te zijn om te be grijpen dat jonge platviseh na drie uren weer in zee geworpen, reeds lang dood is. Onder deze omstandigheden waagt men zich tevergeefs af wat nut het heeft bruikbaar voedsel te vernietigen. Het argument dat daar door wordt voorkomen dat opzettelijk puf wordt gevangen is niet deugdelijk, omdat deze opzettelijke pufvisscherij waarvan het bestaan wordt ontkend, tegenover de geweldige hoe veelheden puf door de geheele vloot bij nor male visscherij gevangen, geen rol van 'oe- teekenis speelt, terwijl op die plaatsen, waar ondermaatsche visch meer dan normaal voor komt, door de kustvlsschers ook bij een ver bod van pufaanvoer, zal worden gevischt, om dat aldaar ook marktwaardige visch voorkomt, 4e. Tot goed begrip van waar het om gaat bij een verbod van aanvoer, diene dat de ge heele trawler- en een deel der loggervloot de gevangen puf overboord gooit en slechts een deel der loggervloot en voorts de botterschepen een gedeelte overboord gooit en een gedeelte aanvoert. Dit betrekkelijk zeer klein gedeelte der in totaal gevangen puf (nog geen één pet.) procent, voor de berekening zie bladzijde 11), zal nu tengevolge van een verbod van aanvoer eveneens nutteloos in zee worden geworpen tenkoste van het bestaan der visschers, ten- koste eeniger jonge vischmeelindustrie, die slechts 20 pet. van de behoefte van ons land produceert en tenkoste van het schamel be staan van talrijke gezinnen, die van de een- denhouderij moeten leven. 5e. De Conventie van Londen zooals die thans luidt houdt in dat maatregelen door de in te stellen Vaste Commissie met algemeene stem men aangenomen, voor de ondertekenende Staten bindend zijn. Wil deze bepaling eenige waarde hebben, dan beteekent het, dat een in ternationale commissie besluiten kan nemen, die de deelnemende Staten hebben op te vol gen zonder dat verdere raadpleging der Sta ten-Generaal noodig is. De Regeeringen toch, aldus het verdrag, verbinden zich op een door de commissie vast te stellen datum het be- siuit voor eigen land van kracht te verklaren. Op grond alleen al van deze bepaling lijkt aan vaarding van de conventie staatsrechtelijk niet mogelijk, omdat maatregelen, die voor groote groepen van de Nederlandsche bevol- king van belang zijn aan den rechtstreekschen invloed der Nederlandsche wetgevende orga nen worden onttrokken. (Wij komen hierop nog nader terug, Red,) Verscheping aardbeienpull). Met een lading aardbeienpulp vertrok gis teren het Britsche s.s. „Norwich Trader" uit de Visschershaven naar King's Lynn. Na de „Goldrush". De tinbaggermolen „Karimata" welke de goldrush beëindigd heeft werd gisteren voor het ondergaan van de noodige herstellings werkzaamheden opgenomen in het gemeente- dok no. 4 te Rotterdam. HAARLEM, 1 Bevallen: 16 Sept.: W. Grasman—de Jong, z. A. Aafjesv. Galen, z., 17 Sept.: J. C. v. Ha ren— de Groot, d„ 18 Sept.: J. v. Veen-Louv- kamp, d., E. Kalkman—Visser, d„ J. P- Jansen —Vermeulen, z., 19 Sept.: K. v. d. Geer-» Boer, z. I. I. SzékelyEverts, z., 20 Sept.: N. Verdonk—v. Leen, z., W. Rienstra— v. Hinte, d, C. H. v. Gulik—v. Baekel, d. Overleden: 18 Sept.: H. Heine, 65 j„ Ha«* paterslaan, M. Sondorp—Voetberg, 73 j. «J* molenstraat 19 Sept.: W. M. v. Swinden Koop- man-v. Roosendaal, 74 j., Westerhoutstraat,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2