De wilde Zwanen yan het Binnenhof ina van de Staten-Generaal gaf ons m de°sebruikelijke praal en pracht in yedero® af zien, waar vele mannen van 8 middel- en klein gewicht van goud en -500t'flonkerden- Ter voltooiing van het fraaie ^TerliOJn ook tal van witte broeken ^eurensP® niet-Hagenaars leeft misschien jaar F® dat alleen Ministers en oud-Mi- in den dergelijk kleedingstuk bij wijze van nisters ee m0gen dragen, doch dan hebt ge 5ta:T mis Ook Secretarissen-Generaal, Gou- Generaal (in ruste) en, niet te ver- jgrneurs- met Buitenlandsche Zaken te ?eten wft dient witgebroekt te zijn. jnïen m jraai was de kleedij van de Indi kten welke voor het Presidentsgestoel- sche voj* a'chter de Ministers gezeten waren, :e en Mr patijn tengevolge van Geneefsche »-af wién 'op het appel ontbrak. Voor het °eZhHcre ooffenblik van de binnenkomst der plechtige en uitspreken van de Troonrede zao-en wij het s. d. Tweede Kamerlid, ,1 Hp Vries—Bruins een appeltje schil- J{evr0Pf voorzitter de Vos van Steenwijk. Het lefi veel van alsof ze den President over 11 nder banden nam, doch deze bleef er vrij ieti n bii en uit een gebaar met zijn armen g in te maken, dat hij meende zoo onschul- i, een kind te zijn geweest ten aanzien diS a'jgj-aene wat dit niet zoo gemakkelijke ioiiweUjke Kamerlid hem was komen ver- «ele uren na de openingsplechtigheid, i hornn de Vos van Steenwijk in de Eerste ?Lr een speechje af, om zijn dank te be- FÏÏ. voor het feit, dat de Koningin het pre- E weer aan hem had toevertrouwd en om pens bet vorstelijk jubileum in herinne- n°' roepen, gewag te maken van de zegen riQ= constitutioneele stelsel en om der van gamer op het hart te drukken een wfd van groote nationale eensgezindheid te rtoonen Voorts wijdde hij een korte rede aan I-s nagedachtenis van den ook aan onzen Se at ontvallen Rotterdamschen burgemeester 5? Drooglever Fortuyn, dien hij roemde als ',n scherpzinnig man, die geen veelheid van Sarden noodig had om het zijne te zeggen en li wien de Kamer een zeer welwillend en aan- fpnaam collega verloren had. Overigens dient nog vermeld, dat de Eerste Kamer bet voorbeeld van haar zuster aan de overzijde gevolgd heeft. Een nieuwe herfst, ppn nieuw geluid, zoo zouden we willen zeggen, Si we geluidsversterkers en zoowel op het !Leip»estoe!te als op de Ministerstafel een microfoon aangebracht zagen. Een dergelijk instrument konden we op de voorzitterlij ke tafel niet ontwaren; doch het is waar, de te genwoordige President heeft zulk een modern hulpmiddel niet noodig aangezien hij zelf over een voldoende krachtig stemgeluid beschikt! In de Tweede Kamer overhandigde Minister de Wilde de millioenennota met de begro tingshoofdstukken, terwijl men voorts de no minatie voor het Presidentschap opmaakte, waarbij natuurlijk terstond Mr. v. Schalk (R,K.) als eerste, de heer Smeenk (A.R.) als tweede en de heer Drees (S.D.) als derde, zon der eenigen strijd uit de bus kwamen. Hier dus wel een nieuwe herfst, maar geen nieuw ge- luid. E. v. R. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit- -esproken op Dinsdag 20 September 1938. A. M. Aleven, winkelier in huisvlijtartike- len, wonende te Zandvoort, Kerkstraat 7. curatrice mej. Mr. M. J. Kluitman te Haarlem. L. E. Neele, timmerman en aannemer, wo nende te Haarlem, Schoterweg 64 rood, cura tor Mr. J. A. B. Sanders te Beverwijk. A. Godvliet, kruidenier, wonende te Vijf huizen, Haarlemmermeer. Spieringweg, curatrice mevr. Mr. E. A. J. Scheltma— Conradi te Haarlem. J. Vastenouw, handelaar in begonia's etc. wonende te Hillegom. Weeresteynstraat 58 a, curator Mr. J. van der Vegt te Haarlem. Reehter-Commissaris in deze faillissemen ten Mr. C. G. Bijleveld te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgehe ven de faillissementen van: A. B. Kres, brood en banketbakker, wonen de te Santpoort, gem. Velsen, Kerkerinklaan 44, curator Mr. G. E. Mellema te Haarlem. H. de Lugt, fotograaf, wonende te Haarlem, Wilhelminastraat 35, curator Mr. J. H. van Gelderen te Haarlem. De Vennootschap o. d. firma Jan Koome en Zoon, gevestigd te Krommenie, curatrice mej. Mr. E. Gouda te Haarlem. Cornells Koome, lid der firma Jan Koome en Zn. wonende te Wormerveer, Vaardijk 15, curatrice mej. Mr. E. Gouda te Haarlem. Jan Koome Sr. lid der fa. Jan Koome en Zn., wonende te Krommenie, Wilhelmina straat 44, curatrice mej. Mr. E. Gouda te Haarlem. Op grond van verzet werden vernietigd de faillissementen van: De firma van Soest en de Vries, gevestisd te Zaandam, Ventje 15, curator Mr. L. G. van Dam te Haarlem. A. van Soest, aannemer, wonende te Zaan dam, Zuiddijk 131, curator Mr. L. G. van Dam te Haarlem. G. de Vries, aannemer, wonende te Zaan dam, Ventje 15, curator Mr. L. G. van Dam te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdee- lingslijst is geëindigd het faillissement van H. G. de Carpentier, melkslijter, wonende te Koog aan de Zaan, Sluisstraat 42, curator Mr. D. de Jong te Haarlem. Zakelijke belasting op het bedrijf. Kamer van Koophandel vraagt afschaffing of verlichting der heffing. Het Bureau van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Haarlem en omstreken heeft den volgenden brief tot B. en W. van Haarlem gericht: „De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken heeft zich se dert 1922 met groote regelmatigheid öf tot den Raacl öf tot het College van B. en W. uwer gemeente gewend met betrekking tot de Zakelijke Belasting op het bedrijf en daarbij verzocht die maatregelen te willen treffen om te geraken tot algeheele afschaffing of tot vermindering van den druk dezer belas ting. Ons succes was uitermate beperkt. In- tusschen mag onze Kanier zich daardoor niet laten ontmoedigen, al was het alleen maar, omdat zij nog altijd van oordeel is, dat haar standpunt juist is en zij zich verplicht ziet in 't bijzonder op te komen voor de belangen van industrie en handel in dit district. In- tusschen beperkt het begrip district zich in dit geval tot de gemeente Haarlem. Immers van de 13 gemeenten in dit district wordt alleen in Haarlem de Zakelijke Belasting op het bedrijf geheven. Deze belasting berust niet op het beginsel, dat in den regel voor zakelijke belastingen geldt. Immers, hier ontbreekt de belasting bron, waarvan de belasting in billijkheid mag worden geheven en waaruit zij kan worden betaald. Thans is de positie een dusdanige, dat de Zakelijke Belasting op het bedrijf het werkkapitaal der belastingen aantast, zonder rekening te houden met de vraag of het be drijf al dan niet winst maakt. Zoo ooit een belasting medewerkt om den omvang der werkloosheid ongunstig te beïnvloeden, dan is het wel de Zakelijke Belasting op het be drijf. In dat verband zij er de aandacht op ge- vestigd, dat tal van gemeenten met een uit gebreide arbeidersbevolking nooit tot de hef fing dezer belasting zijn overgegaan, intusschen is het onze Kamer volkomen duidelijk, dat de benarde financieele positie der gemeente het buitengewoon moeilijk maakt, in éénmaal de opbrengst dezer hef- nng te moeten ontberen. Toch meent zij, dat de gemeente erbij gebaat zou zijn, indien zij 2 ^d'chting dezer heffing en geleidelijke aischaffmg zou kunnen besluiten. Bij de E01-' ,W€lke bestaan tot uitbreiding der S mogelijkheden en gezien ook de groote wenschelijkheid om niets na te laten ,,Lheersehende werkloosheid zooveel moge- fi>L bestijden, is vermindering dezer hef- "ug een gebiedende eisch. dpnrfH *!La° niet uifc het verloren wor- hwiin v-ans in deze gemeente gevestigde wryven bij een eventueele verplaatsing ze- si ^ac^or zullen laten gelden of er borden &an ^6Ze belasting geofferd moet ;ÜLKam^r zou het in hooge mate op prijs in prS'p"1 n Uw CoHege het bovenstaande mpi e overweging zou willen nemen en ioi]ri»n Jer,ZC)ek wel rekening zou willen ttonlvL opuiaken der gemeente-be- «rooting voor het komende jaar. He Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken: voorzitter, secretaris WlIGIIHn van verkeer in gevaar gebracht. Zware eisch tegen chauffeur (etL?S.,Maat"seneraal b« het gerechtshof cafiÏÏ vorderde Dinsdag tegen een het Vfrt ?feur wesens de veiligheid tenisstraf m gevaar brengen een hech- ïan hpf vvvn -drie maanden en intrekking rijbewijs voor den tijd van een jaar. VEEMARKT. Rotterdam, 19 September. Aanvoer: totaal 1506. Vette runderen 446, vette kalveren 226, nuchtere kalveren 17, schapen en lammeren 435, varkens 372. Prijzen per K.G. Vette koeien, le kw. 72, 2e lew. 62, 3e kw. 4252; vette ossen le kw. 70, 2e kw. 60, 3e kw. 44—54; vette kalveren, le kw. 95, 2e kw. 85, 3e kw. 60—70; varkens (le vend gewicht) le lew. 56, 2e kw. 55, 3e kw. 54; schapen le kw. 45, 2e kw. 35, 3e kw. 30; lam meren le kw. 50, 2e kw. 45, 3e kw. 40 Prijzen per stuk: schapen le kw. 25, 2e kw. 20, 3e kw. 17; lammeren le kw. 16, 2e kw. 13, 3e kw. 10. Vette koeien en ossen, aanvoer: korter, handel: redelijk, prijzen: iets hooger, prima koe 76, prima os 72. DAMMEN. DE MATCH RAICHENBACH—KELLER OM DEN WERELDTITEL. Naar wij vernemen, werden thans officieel de volgende partijen van dezen match vast gesteld: lste partij op 1 October a-s. te Amsterdam; 2de partij op 3 October a.s. te Arnhem; 3de partij op 4 October a.s. te Amsterdam; 4de partij op 6 October a.s. te Amsterdam; 5de partij op 7 October a.s. te Hengelo (O.); 7de partij op 10 October a.s. te Amsterdam; 10de partij op 14 October a.s. ie Diemen: 11de partij op 15 October a.s. te Amsterdam; 12de partij op 16 October a.s. te Maastricht; 13de partij op 18 October a.s. te Amsterdam; 14de partij op 19 October a.s. te Amsterdam; 16de partij op 22 October a.s. te Amsterdam. De 6de, 8ste, 9de en 15de partij zullen nog nader worden vastgesteld. Rustdagen zijn 2, 5, 9, 13, 17 en 20 Octo ber a.s. Wie zal winnen? Het is wel van belang eens na te gaan, hoe de kansen zijn van onzen nationalen kam pioen Keiler. De bekende meester J. B. de Haas heeft een nauwkeurige studie gemaakt van het spel van beide kampioenen en het resultaat hier van laten wij hieronder volgen: Beiden hebben een leeftijd, waarop men met betrekking tot hun geesteskracht de beste verwachtingen mag koesteren. In de 55 hier gespeelde partijen had Rai- chenbach 28 maal Wit; hij opende 19 maal met 3429, hetgeen op een specialisatie duidt. Keller's kennis der openingen is zeer groot; er is geen enkele opening, die Keiler niet volledig beheerscht. Hierin is hij de meerdere van Raichenbach. Laatstgenoemde is in het middenspel wellicht iets sterker, om dat hij de gave bezit de combinatie in den stand te vlechten. Hij heeft een bijzondere intuïtie voor dit deel van het spel. Keller's opbouw in het middenspel is oer gezond, met een bijzonder sterk ontwikkeld gevoel voor evenwicht. Wellicht te streng doorgevoerd. In het moeilijke gedeelte: overgang van middenspel naar het eindspel, dat vaak van beslissende beteekenis is, is Raichenbach iets minder sterk dan Keller. In het opnieuw groepeeren van den stand, b.v. wanneer de stukken verspreid zijn, is onze kampioen sterker. In het eindspel is Raichenbach, ten zij hij hiervan in het laatste jaar een spe ciale studie heeft gemaakt, zwakker dan Kelle. Deze laatste heeft hierin meer gestu deerd en is daardoor sterker. Wanneer wij dus de technische kwaliteiten vergelijken, dan is onze kampioen een weinig in het voordeel. Psychologisch is de wereldkampioen in het voordeel. Hij speelt met geweldig zelfver trouwen en heeft het voordeel een match tegen Keiler te hebben gewonnen; hij be houdt bij gelijk spel den titel. Hiertegenover staat, dat Keiler nu veel ster ker is dan in 1934 (natuurlijk is de wereld kampioen ook vooruitgegaan) en wanneer Keiler met groot zelfvertrouwen speelt, dan geef ik hem (aldus meester De Haas) de beste kans. Binnen enkele dagen zal de match beginnen. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Manden Trawlers: 950 Witte Zee IJM. 167 4550 250 Holland 3. IJM. 179 1900 580 Knikker. UM. 4 f 2410 185 1610 230 Horn Rif. IJM. 155 f 1830 930 Bergen IJM. 16 3990 180 Neptunus IJM. 78 f 1640 1025 I. S. Groen IJM. 130 3360 320 Mary IJM. 189 f 1S4C 630 Clasina Luther IJM. 59 2741 600 Ewald IJM. 48 f 309( 255 Bruinvisch IJM. 97 f 193C 155 Dolfijn IJM. 103 f 1730 MARKTBERICHT. (Versclie visch) IJmuïden, 12 September. Tarbot 7056 ct. per K.G. Tong 138—114 ct. per K.G. Griet f 33—f 20 per 50 K.G. Groote schol f 34f 27 per 50 K.G. Middel schol f 26.50f 19 per 50 K.G. Zetschol f 25—f 19 per 50 K.G. Kleinschol f 20—f 10.50 per 50 K.G. Schar f 10—f 3 per 50 K.G. Tongschar f 30f 13 per 50 K.G. Groote roode poon f 36 per 50 K.G. Middel roode poon f 31 per 50 K.G. Kleine roode poon f 35 per 50 K.G. Poontjes f 1.80 per 50 K.G. Groote schelvisch f 36f 29 per 50 K.G. Middel schelvisch f 32f 21 per 50 K.G. Kleïnmiddel schelvisch f 20f 8.50 p. 50 K.G. Kleine schelvisch f 7.50f 1.70 per 50 K.G. Groote gul f 20f 11 per 50 K.G. Kleine gul f 11f 3.50 per 50 K.G. Makreel f 11.50f 4.70 per 50 K.G. Versche haring f 2.55f 1.70 per 50 K.G. Kleinmiddel heek f 16.50 per 50 K.G. Kleine heek f 11.50 per 50 K.G. Kabeljauw f 78f 32 per 125 K.G, Vleet f 2.25f 0.60 per stuk. Leng f 1.300.42 per stuk. Koolvisch f 0.93f 0.25 per stuk Rog 25-f 12 per koop. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: Rotterdam IJM. 112. Vangst: 120 manden schelvisch, 160 m. braadschelvisch, 140 m. gul en koolvisch, 130 m. makreel, 40 m. radio, 10 in. platvisch, totaal 600 m. benevens 50 stuks stijve kabeljauw. Maria R. Ommering IJM. 7. Vangst: 75 m. schelvisch, 270 m. braadschelvisch, 60 m. gul en koolvisch, 15 m. gestripte makreel, 140 m. dichte makreel, 25 m. radio, 70 m. groote kool visch, totaal 655 manden. Flamingo IJM, 25. Vangst: 2800 m. haring. VERTROKKEN TRAWLERS Heden zijn vertrokken: Amstelstroom 91 Fram IJM. 135, Hoop UM. 46, Elie Chenevière IJM. 161, Raaf IJM. 432, Erin IJM. 9. Copyright P. I. B Box 6 Copenhogeu Nadat Elize haar kleeren weer aangetrokken en het lange haar gevlochten had, ging ze naar een der bronnen, schepte water met haar hand en leschte zoo haar dorst. Toen trok zij dieper het bosch in, zonder zelf te weten, waar zij terecht zou. komen. En haar gedachten dwaalden af naar haar elf broers. Ook dacht zij aan den goeden God, die haar vast en zeker niet aan haar lot Het was Maandag weer een drukke dag. Voorheen en thans. Ook Maandag was de vischaanvoer weer buitengewoon groot. Thans was behalve ha ring, schelvisch het massa-artikel, vooral braadschelvisch, waarvan sommige booten honderden kisten aanvoerden. Dat de markt graag" bleef bewijst het feit, dat ondanks den grooten aanvoer ook de kleine schelvisch op prijs bleef. De haringprijzen waren weer aan den lagen kant. Het politieke conflict zal hieraan wel niet vreemd zijn. Twee trawlers n.l. de Norma Maria en de Jacqueline Clasina, die eveneens Dinnen wa ren, hebben niet getost omdat er geen ruim te voor de visch in den Rijksvischafslag was. En toch waren er slechts dertien trawlers binnen, maar de vangsten zijn tegenwoordig zoo groot, (mede doordat de trawlers zoo groot worden) dat een betrekkelijk klein aan tal booten reeds in staat is. de beschikbare afslagruimte te vullen. Ook vroeger gebeurde het op Maandagen dikwijls, dat alle hallen vol visch lagen. Maar dan hadden er minstens 30 trawlers gelost. Het bouwen van een vierde vischhal is dan ook geen weelde. Indien gisteren alle trawlers en alle loggers in één beurt gelost hadden, had men ook hal D kunnen vullen. DE PRIJZEN WORDEN UITGEREIKT. A.s. Donderdagmiddag zal in de turnzaal de uitreiking plaats vinden van de prijzen voor den tijdens de feestweek gehouden kin deroptocht. De prijsuitreiking zal geschieden door mevr. KwintWiersum in tegenwoordigheid van hoofden en onderwijzers van de dertien scho len, die aan den optocht hebben deelge nomen. DIEF VAN RIJWTELPLAATJES AANGEHOUDEN. Zooals wij dezer dagen hebben gemeld wer den onlangs alhier een groot aantal rijwiel plaatjes gestolen. De poltie is er thans in geslaagd den dief te vinden. Het bleek de man te zijn. die ge- ruimen tijd gastvrij aan het Missiehuis ont vangen wordt. Eiken middag kwam hij aan het gebouw en steeds kreeg hij zooveel eten als hij maar lustte. De man is gearresteerd en naar Haarlem overgebracht. jubileumbordjes. Aan de leerlingen der lagere scholen zijn de door het gemeentebestuur beschikbaar gestelde jubileumbordjes uitgereikt ter herinnering van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. Het zijn aardige bordjes en ze wer den dan ook als een welkom geschenk aan vaard. zou overlaten. En inderdaad, God liet haar niet aan haar lot over. Liet Hij niet wilde appels aan de boorrien groeien, zoodat zij haar honger kon stillen Zorgde Hij er niet voor, dat zij een zoo zwaar beladen boom zag, dat zij de vruchten maar voor het plukken had Elize nuttigde de appels als middagmaal, maar vóór zij verder ging naar het donkerste gedeelte van het woud, zette zij houten stokken onder de ver doorbuigende takken van de appelboomen, opdat deze niet zouden breken. Daarna pas trok zij verder, in een diepe stilte; zóó stil was het, dat zij haar eigen voetstappen kon hooren, evenals elk dor blad, dat onder haar voeten knerpte. Nergens zag Elize een levend wezen. Zelfs geen vogel liet zich hooren, terwijl het zonlicht hier heelemaal niet kon doordringen. De hooge stammen stonden zóó dicht op elkaar, dat het Elize leek alsof zij door een traliewerk van balken ingesloten was. Hier was de eenzaamheid, zooals zij deze nog nimmer had medegemaakt. Toen werd het avond. Geen gloeiwormpje verlichtte het mos. Droef gestéïnd legde het koningskind zich te slapen. Nauwelijks was zij gaan liggen, of bet leek wel dat de boomtakken naar links en naar rechts weg bogen en of door de zoo ontstane opening Onze Lieve Heer met vriendelijke oogen op haar neer keek. 't Was net of kleine engelen over Zijn hoofd en onder Zijn armen door keken. Toen zij 's morgens echter ontwaakte, wist zij niet of zij VELSEN Ernstig ongeval aan de Papier fabriek. gedroomd had, of dat alles werkelijkheid geweest was. (Wordt morgen vervolgd.) Arbeider door de P. M. 18 gegrepen en zwaar gewond. Gistermorgen te ongeveer 9 uur is een ern stig ongeval gebeurd bij de nieuwe papier machine 18, waarvan de ruim vijftigjarige arbeider G. Loots, wonende aan de Meerwei- denlaan, slachtoffer is geworden. De heer L., die werkzaam was aan de be- ginzijde van P. M. 18, werd gegrepen door een kleine drijfriem, welke het slachtoffer mee trok om een as achter de zuigwals. Zonder dat iemand het ongeval had be merkt, hoewel een aantal arbeiders zich nabij de plaats 'bevonden, waar het ongeval ge schiedde, kwam het slachtoffer zelf te voor schijn. Direct bleek, dat het ongeval ernstig was en dat de rondwentelende as het slacht offer alle kleedingstukken van het lichaam had gescheurd. Op het hevig kermen van pijn kwam ijlings hulp; zoo waren bijna direct ter plaatse de verbandmeesters, terwijl Dr. R. W. Fierstra al zeer spoedig aanwezig was. Na voorloopig verband te hebben gelegd, werd het slachtoffer onder hevige pijnen per zieken auto naar het Roode Kruisziekenhuis te Be verwijk vervoerd, waar Dr. Bulier reeds met zijn staf klaar stond om eventueel operatief in te grijpen. Dat het slachtoffer er ernstig aan toe was, moge blijken uit de ernstige ver wondingen. De heer L. had zijn linkersleutel been gebroken en evenzoo breuken aan rech ter boven- en onderarm, terwijl een hevig bloedende diepe wond van ongeveer 15 c.M. lengte en flinke breedte zich bevond ter lin kerzijde van den rug. Hoewel de toestand van den heer L. ernstig is, zijn de omstandighe den niet van dien aard, dat voor zijn leven wordt gevreesd. AGENDA VOOR REVF.PWIJK WOENSDAG 21 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Veldslag to New York" en „De Onweerstaanbare", 8 uur. AGENDA VOOR CASTRICUM WOENSDAG 21 SEPTEMBER Corso Theater, Dorpsstraat: „Onverbrepk- bare banden", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 21 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: H.A.W.E.T., tentoon stelling Voedings- en Genotmiddelen. 26 en 710.30 uur. Palace Familie Cinema: Olympiade film. 2 en 8 uur. Luxor Sound Theater: „Alibi" met von Stro- heim en Jouvet. 2.30 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Danielle Darrieux In Vrouwenciub. Op het tooneel: To Rhama 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Een groot schandaal" met Carole Lombard. 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: Chineesche Wateren en Moederschap. 8 uur. Moviac Uurfilm Theater: Jubileumfeesten in het Stadion te Amsterdam, de verlichting van de hoofdstad enz. Doorloopende voorstel lingen van 2.3011.30 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. DONDERDAG 22 SEPTEMBER Groote Kerk, Orgelbespeling. 34 uur. Gem. Concertgebouw: H.A.W.E.T., tentoon stelling Voedings- en Genotmiddelen. 1—6 uur en 710.30 uur. Cabaret tot 12 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7—9 uur.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9