BEVERWIJK SANTPOORT Rest. „BeEievue" HEEMSKERK LTJMNCENS De Jubileumfilm in hel W. B. Theater. „Veertig Jaren". De groote officieele jubileumsfilm, de natio nale film „Veertig Jaren", welke vervaardigd is in de studio's van Loet C. Barnsteyn in Den Haag cn waarin medespelen Lily Bouwmees ter, Ank van der Moer, Cees Laseur, Mattieu van Eysden en nog vele anderen, wordt van Vrijdag a.s. af als hoofdnummer in het W. B. Theater vertoond. In deze film gaan veertig jaren aan ons oog voorbij, veertig jaren van groei, van techni- sehen en socialen vooruitgang, van artistieke evoluties en politiek gebeuren, waarin de dingen veranderden, de menschen ouder werden en ook veranderden, doch waarin één band sterk was en bleef, die tusschen Neder land en Oranje. De Nationale Film een speelfilm met do- cum-mtaireu achtergrond verhaalt ons van twee Nederlandsche families, die van 1898 tot 1938, van Kroningsfeest tot Regeeringsjubi- leum, het wel en wee van ons land en van ons Vorstenhuis beleven. Een tijdsbeeld van snel visueel boeiende beelden, van schoone droe vige herin neringen, van vreugde en ontroering, dankbaarheid en liefde. De Beverwijksche Harmoniekapel zal tijdens de voorstelling van Vrijdagavond voor den aanvang van deze jubileumfilm eenige num mers ten gehoore brengen. Verder bevat het programma eenige aardige actualiteiten. MOOI SUCCES VOOR DE CENTRALE SCHOOL Woensdagmiddag hebben de leerlingen van de Centrale School onder leiding van den heer H. J. Blaauw, leeraar in lichamelijke oefening aan den te Haarlem gehouden spelmiddag voor de lagere scholen deelgenomen. Ongeveer 15 ploegen waren voor deze spelen, omvattend werpvangbal met doelloop, slagbal en kasti, ingeschreven. Voor kasti, dat voor de lagere scholen een moeilijk te beoefenen spel schijnt te zijn, wa ren slechts drie ploegen ingeschreven. De Bever wij ksche jongens sloegen daarmede juist een uitstekend figuur. De uitslagen van de kasti-wedstrijden waren: 1. Dr. Bornwaterschool (Bloemendaal)- Rijksleerschool (Haarlem) 21—16. 2. Dr. Bornwaterschool—Centrale School (Beverwijk) 3—3. 3. Centrale SchoolRijksleerschool (Haar lem) 20—12. CHRISTELIJKE J ON GIJMANNEN - VEREENIGING „EXCELSIOR". De Christelijke Jongemannen vereeniging „Excelsior" houdt Maandagavolnd in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oos- terwjjkstraat een ledenvergadering. Diploma-uitreiking van de R.-K. E. H. B. O. Propaganda voor eerste hulpverleening. In het gebouw der K.S.A. heeft de R.K. Ver eeniging voor eerste hulp bij ongelukken „St. Gerardus Majella" een propaganda-vergade- ring gehouden, waarin tevens de diploma's werden uitgereikt aan de 30 leden, die voor het onlangs gehouden examen slaagden. De voorzitter van de afdeeling, de heer A. B. van Hienen verwelkomde in zijn openings woord in het bijzonder den geestelijken ad viseur, Deken P. J. Simons, alsmede dr. O. J. R. Lappöhn en echtgenoote, den heer Berg, instructeur en het bestuur van de afdeeling Amsterdam. Spr. herinnerde er voorts aan, hoe de heer Bergers, uit Rotterdam als voorzitter van de Nationale Commissie de eerste pogingen in het werk stelde om te Beverwijk een afdeeling voor R.K. E.H.B.O. te stichten. Thans telt deze jonge afdeeling reeds 100 leden en bijna allen gediplomeerd. Dr. Lappöhn reikte hiema aan de geslaag den de diploma's en de taschjes met verband middelen uit. De heer Lappöhn hoopte, dat de diploma's aan het mooie menschlievende doel zouden beantwoorden. De voorzitter bond allen op het hart vooral het oefenen in vereenigingsverband trouw te blijven voortzetten. Tenslotte deelde hij nog mede, dat de af deeling een cursus zal vormen in reddend, zwemmen, zoodra een voldoende aantal leden het zwemdiploma zal hebben behaald. Aan den leider dr. Lappöhn en den instruc teur, den heer Berg werden als blijk van waardeering voor hun arbeid geschenken aangeboden. Mevr. Lappöhn kreeg een bloe menhulde in ontvangst te nemen. De heer Bergers uit Rotterdam hield ver volgens een propagandarede, waarin hij de beteekenis van het verleenen van eerste hulp uitvoerig schetste. De R.K. E.H.B.O. werkt zon der gesalarieerde krachten. Alle benoodigdheden voor het verleenen van eerste hulp, verbandmiddelen, brancards, zuurstofkoffers enz. worden uit eigen midde len bekostigd. Maar de hoofdzaak is, dat men dit werk doet uit naastenliefde. Spr. deed tenslotte een beroep op de aan wezigen de R.K. vereeniging voor R.K. E.H.B.O. te steunen als werkend of steuriend lid of als donateur. Het feestelijk gedeelte van den avond werd verzorgd door den heer en mevr. Maenhout, die eenige duetten ten gehoore brachten en naar het applaus te oordeelen zeer ten ge- noege van het publiek. Een orkestje onder leiding van den heer J. Vessies zorgde voor de muzikale afwisseling. Een beeld uit de nieuwe Shirley Templefilm „Zwerfstertje". (Luxor Theater, Beverwijk.) Bazar voor de vereeniging „Het Hoogeland". Op 1, 2 en 3 November in Odeon. De Christelijke vereeniging tot stichting en instandhoudiing van arbeidskoloniën „Het Hoogeland", welke zich ten doel stelt ontsla gen gevangenen, voorwaardelijk in vrijheid gestelden, zwervers, bedelaers en drankzuch tigen de helpende hand te reiken, houdt voor de afdeeling BeverwijkVeis en op 1, 2 en 3 Nov. een bazar in de zalen van het gebouw .Odeon" aan de Baanstraat alhier. Het comité, dat de werkzaamheden voor de zen bazar heeft ter hand genomen, wekt reeds nu de ingezetenen op naar draagkracht dit werk te steunen en vooral een bezoek aan de bazar te brengen. Het uitvoerende comité is als volgt samengesteld: Te Beverwijk: mevr. G. K. Leysen-B'reuke- laar, Zeestr. 45, presidente; mevr. M. J. Kuiper- de Vries, Acacialaan 67, penningmeesteresse; mej. G. van Brussel, Hendrik Burgerstr. 2a. secretaresse; mevr. M. Holtrop-Sluis, Zeestr. 142; mevr. A. Leysen-Veerbeek, Groenelaan 45; mevr. J. van Wijngaarden-Hoeben, Koudehorn mej. W. van Ameyde, Breestraat 5a; mevr. A. Toesset-Tesebeld, Hendrik Burgerstr. 40; mevr.- N. Honig-van Olefen, Schoollaan 1; mevr. R. Timmer-van Berghem, Akerendam- laan 16; mej. A. Toesset, Hendrik Burgerstr. 40; mej. C. Molenaar, Baanstraat 63; mej. J. Kramer, Hendrik Burgerstr. 7 en mevr. T. J. van Eck-Vrisou, Scheybeecklaan 4. Te Velsen: mevr. Ds. Bronsgeest, Driehuizer- kerkweg 7, mevr. G. S. v. Geelen-v. d. Kamp. Wij kers traatweg 152, mej. Markestein, Me-re vlietstraat 90; mej. D. Grüter, Pieter B'elstraat 31; mej. A. Rous, Schulpweg 78; mevr. M. Frü- diger-van der Vegt, Koningsweg 175, mej. L. Kuiper, Wijkerstraatweg 3, mevr. H. C. Valk- Krom, Duinvlietstraat 64; mevr. E. Hilbrink- Heida, Duinvlietstraat 35; mej. H. van Dijk. Wijkerstraatweg 191. In het comité van aanbeveling hebben zit ting genomen: Mr. H. J. J. Seholtens, burge meester van Beverwijk, mevr. A. A. van Hat- tum-Dekker, Huize „Scheybeeck", Beverwijk: mevr. E. Frölich-Hoenderdos, Beverwijk, Freule P. J. Boreel, Huize „Westerhout", Beverwijk: Ds. J. A. L. Hovy, Ned. Herv. Pred., Wijk a. Zee en Duin; Ds. H. Holtrop, Geref. Predikant, Be verwijk; Dr. W. J. Royaards, Arts. Beverwijk: J. H. Bremmers. Notaris. Beverwijk; Ds. Joh Bronsgeest, Ned. Herv. Pred., Velsen; R. w Fierstra, Arts, Velsen; A. C. v. d. Giessen. Hoofd der Chr. School, Beverwijk; Ds. J. IJzer man, Ned. Herv. Pred., Heemskerk; Dr. D J v. Katwijk, Geref. Predikant, Velsen; Dr. L. J Eüller, Beverwijk; Mi'. O. J. Baron, Beverwijk; Mr. O. J. Baron, Beverwijk; Ds. F. Kramer, Em. Geref. Predikant, Beverwijk; J. Smit, Proc.- houder der N.V. Vereenigde Koninklijke Pa pierfabrieken der fa. v. Gelder en Zonen. Velsen. Inenting wordt uitgesteld. In verband met kinderverlamming. De aanstaande ineenting tegen roodvonk en diphterie is in verband met de elders voor komende gevallen van kinderverlamming uit gesteld tot het voorjaar van 1939. Hoewel zich te Beverwijk evenmin als in de naaste omgeving gevallen van deze ziekte voordoen heeft het gemeentebestuur toch voorzichtigheidshalve tot den bovengenoem- den maatregel besloten. MARKTBERICHTEN. Beverwijk, 21 Sept. 1938. Spinazie per kist f 0.20—0.38. Postelein per kist f 0.22—0.32. Andijvie per 100 str„ f 2—3. Koolrapen per zak f 0.01. Wortelen per bos f 0.06—0.08. Bieten per K.G. f 0.04. Komkommers per stuk f 0.03—0.06. Aardappelen klei per K.G. f 0.02 y,_0.04V2. Snijboonen per K.G. f 0.18—0.24. Heerenboonen per K.G. f 0.170.22. Roode kool per K.G. f 0.02 y2—0.03«/s. Savoye kool per stuk f 0.08 1/2. Bloemkool per stuk f 0.08—0.18 Uien per K.G. f 0.04V2. Prei per K.G. f 0.05'/2. Sla per 100 krop f 0.80—2.75. Pieterselie per kist f 0.09. Selderie per kist f 0.11. Appelen per K.G. f 0.12—0.32. Peren per K.G. f 0.16—0.38. Druiven per K.G. f 0.26—0.32 Shirley Temple in Luxor Theater. „Zwerfstertje" en „Quitte of dubbel". Van a.s. Vrijdag af brengt het Luxor Theater als hoofdnummer „Zwerfstertje", waarin Shirley Temple de hoofdrol vertolkt. Een groote Amerikaansche omroepvereeni- ging had het plan, om een klein meisje voor de microfoon te zetten en de directie had ge dacht om eenvoudig bekend te maken, dat kinderen die aardig zingen konden, dan maar eens een proef moesten afleggen. Wellicht was er dan één bij, die goed genoeg was voor dit experiment. Honderden gegadigden kwamen aanzetten, maar het bleek dat er voor de uit zending geen één in aanmerking kwam. Maar opeens klonk door de studio het geluid, waar op gewacht werd. De directie sprong op, maar toen de heercn de trap waren af gedenderd, was het meisje alweer verdwenen, iemand had haar bij ongeluk weggestuurd, net als de rest. Alle pogingen werden nu in het werk ge steld om dit meisje terug te vinden. Het meisje, Rebecca Winstead, had een pleegvader, die na deze mislukking, het kind naar haar tante bracht, Miranda Wilkins, die buiten op het land woonde. Zij werd daar al gauw dikke maatjes met een neger en een buurman, Anthony Kent, die hier herstel van gezondheid zocht, omdat hij overwerkt was. Kent was toevallig lid van de directie van diezelfde radio-omroep. Hij bemerkte dan ook al gauw, dat de kleine Re becca het meisje was, waarnaar zoo geweldig werd gezocht. De kleine Rebecca wilde na- natuurlijk graag voor de radio zingen, maar haar tante, een oude dame met heel strenge principes, wilde dit echter niet toestaan. Het kwam echter toch voor elkaar tot ieders genoegen en de toeschouwer zal met vreugde zien en met evenveel vreugde hooren hoe Rebecca de microwoon stormerderhand veroverde en alles en iedereen naar een ge lukkig einde voerde. Het tweede hoofdnummer is „Quitte of dub bel" met Martha Raye en.Bing Crosby in de hoofdrollen WAT DE TUINDERS KREGEN. Noteering van de groentenyeiling. Spinazie per kist 1836 ct. Sla (100 stuks) per kist f 0.60f 2. Postelein per kist 1630 ct. Andijvie (100 stuks) per kist f 1f 3.20. Wortelen per bos 46J/2 ct. Peterselie per bos 1iy2 ct. Selderie per bos 1V/2 ct. Prei per kilo 2y24!/2 ct. Tomaten per kilo 47 ct Aardappelen per kilo 33% ct Waschpeen per kilo 3J/25 ct. Snijboonen per kilo 1222 ct. Dikke boonen per kilo 1117 y2 ct. Sperc.boonen z. d. per kilo 1821 ct. Pronkboonen per kilo 68 ct. Trosboonen per kilo 1722y2 ct. Meloenen per stuk 820 ct. Knollen per stuk 37 ct. Komkommers per stuk 16 ct. Bloemkool le soort per stuk 107 ct.. Idem 2e soort 47 ct. Groene kool per kilo 2J/25 ct. Spruiten per kilo 53y2 ct. Gele kool per kilo 2—3J/2 ct. Roode kool per kilo 23 ct Chineesche kool per kilo 34 ct. Aardbeien per doosje 1722 ct. Appelen- per kilo 916 ct. Peren per kilo 1022 ct. Druiven per kilo 2630 ct. Bramen per slof 5565 ct. Langs de lijn. PROGRAMMA VAN DE RADIOCENTRALE. Vrijdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 12.20 Keulen; 12.55 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal programma; ;3.45 Keulen; 5.20 Parijs; 6.35 Keulen; 7.2Ó Brussel Ned., 7.50 Diversen; 8.30 Keulen; 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.45 Nationaal programma; 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 Londen Reg. 5.20 Nationaal programma; 6.50 Londen Reg., 7.20 Nationaal programma, 10.05 Londen Reg.; 10.20 Nationaal programma; 10.45 Londen Reg. Lijn VDiversen. Voor de lijdende menscliheid. Cursus in eerste hulp. Op Dinsdag 4 October zal de nieuwe cursus in Eerste Hulp van de plaatselijke afdeeling van de Arbeiders Hulp bij Ongelukken be ginnen. Evenals vorig jaar is Dr. O. J. R. Lap pöhn weer instructeur. De cursus wordt gegeven in het repetitielo kaal van de Geheelonthouderstooneelvereeni- ging „Nieuw Leven" in de Graafwijkstraat. DEMONSTRATIE IN HET VERLEENEN VAN EERSTE HULP. De plaatselijke afdeeling van de Arbei ders Hulp bij Ongelukken zal op Zaterdag 1 October deelnemen aan een wedstrijd in het verleenen van Eerste Hulp, welke bij de Hoogovens wordt gehouden. De pogingen van „Santpoort's Bloei" tot behoud van „De Zandhaas". De vergadering keurt de bestuursvoorstellen goed. I11 het Vereenigingsgebouw van de Ned. Herv. Gemeente vond gisteravond een goed bezochte vergadering plaats, ter bespreking van plannen, welke moesten leiden tot be houd van den bekenden molen „De Zand haas". De vergadering werd geopend door den voorzitter der vereeniging, den heer Joh. van Beem, die er in een gloedvol betoog op wees, wat de molen „De Zandhaas" eigenlijk wel voor ons dorpsbeeld beteekent. Vervolgens gaf de heer J. S. Visser een kort geschiedkundig overzicht van „De Zand haas". Volgens spr. is de molen gebouwd in 1616. Toen vond de Gecommitteerde Raad van Noord-Holand, Kennemerland en de Brede- roden goed, dat de molen werd gebouwd en werd de verzekering gegeven, dat het wind- recht bewaard zou blijven. Hieraan schijnt men niet bijster goed de hand te hebben gehouden, want in 1760 richtte de toenmalige eigenaar zich tot de Hoogmogende Heeren met een schrijven, waarin hij o.a. „Vlugthoven", het nu nog be staande buiten van mej. Enschedé, een der lastposten noemde. De molen, die een zoogenaamde „grondzei- ler" was d:w.z. de wieken bevonden zich even hoog boven den grond, als ze zich nu boven de stelling bevinden werd nu ver plaatst, doch ook dit bleek door het steeds hooger wordende geboomte op den duur niet te geven. Nadat een andere, eigenaar van de bakkers uit de omgeving de verzekering had gekre,- gen, dat zij gedurende 10 jaar 5 cent per zak meel meer zouden betalen en daarna nog 5 jaar lang 2'/2 cent, bouwde hij er een stelling onder. De molenaar Van Brussel verkocht latei- het molenpark de bij den molen behoo- rende gronden onder voorwaarde, dat de gronden niet hooger bebouwd mochten wor den dan 37 voet. Hij vergat echter er de be paling aan te verbinden, dat ook het ge boomte niet hooger mocht worden. Dit heeft tot gevolg gehad, dat de huizen in de tegen woordige Molenstraat inderdaad niet hooger zijn geworden, doch de boomen op het schoolplein wel. Na deze causerie vertoonde Dr. Lorang een aantal op den molen betrekking hebbende lantaarnplaatjes; Het laatste plaatje liet „De Zandhaas" zien zonder wieken. Hierna deelde de heer Van Beem nog het volgende mede: Het bestuur heeft zich in verbinding ge steld met den eigenaar van den molen, den heer Boekei. Na besprekingen met hem, werd een voorloopig contract opgesteld, waarin o.m. werd bepaald, dat wanneer „Santpoort's Bloei" de herstelkosten voor haar rekening neemt, welke, naar gelang van de hout soorten, die gebruikt zullen worden, f775, f 920, of f 1190 zullen bedragen „De Zand- is" 10 achtereenvolgende jaren als wind molen zal gehandhaafd blijven en, zoo de weersomstandigheden dit toelaten, ook als zoodanig gebruikt zal worden. De heer Boe ken zal dan de schilderkosten voor zijn reke ning nemen." Met slechts 3 stemmen tegen werd het be stuur machtiging verleend dit contract met den heer Boekei af te sluiten. Om aan de noodige contanten te komen, had het bestuur zich voorgesteld een comité van aanbeveling en een comité van actie sa men te stellen, welk laatste comité op ver schillende wijzen zal trachten gelden bijeen te krijgen. Het bestuur had begroot ongeveer f 1200 noodig te hebben en meende, dat in het meest ongunstige geval de vereeniging de lasten, welke dan op haar zouden komen te rusten, zeker zou kunnen dragen. De vergadering gaf het bestuur toestem ming op deze wijze het fonds te vormen. Hierna deelde de voorzitter nog mede, dat een tweetal bestuursleden van „De Holland- sche Molen" in het comité van aanbeveling hadden zitting genomen en deze vereeniging zich ook in financieel opzicht zeker niet af zijdig zou houden. Na de pauze, welke hierop volgde, werden nog een aantal molen-lantaarnplaatjes ver toond. POSTZECIEL-AUTOMATEN VERPLAATST. De postzegelautomaten, welke tot dusver aan het perceel van den heer Maarschalk Hoofdstraat hoek Westlaan, bevestigd waren hebben thans een plaatsje aan den muur van het postkantoor gekregen. BREESTRAAT Z voor UITZENDEN VAN TELEF. 3015. diners 'Mv- '"Steaj' ZWEMVEREENIGING „VELSEREXj)- Deze vereeniging houdt Zaterdag a Vereenigingsgebouw der Ned. Herv cw1 een propaganda-avond. Hiertoe' ,7^ zwemfilm vertoond worden. zal Daarnaast zullen nog de bekende film' alsmede een aantal natuurfilm" 0:k draaid worden. n SCHAKEN. De heer G. Kroone te Santpoort ,ta Dinsdag j.l. een simultaanpartij tegen w-ii den van de schaakclub „Santpoort" ni partijen werden door hem gewonnen enkele verloren, terwijl 6 partijen remk^ geven werden. Dit resultaat werd na 5 uur spelen bereikt. rui®3 DAMCLUB D. C. H. Woesdagavond hield de R.K. Damelun C. H." in het gebouw der K .s. A. haar is vergadering. jaaN De heer O. Bleijendaal, voorzitter smsi, een openingswoord. piai; Het jaarverslag van den penninemeect., den heer Jac. Koper, sloot met een l.:,1 saldo van f 22,79. De heer Th. Mulder, secretaris, bracht eveneens zijn jaarverslag uit, waarin hii h' behaalde kampioenschap en de promotie fc- club naar de eerste klasse releveerde In de bestuursvacature, ontstaan door h* bedanken van den heer Jac. Beentjes werd voorzien door de benoeming van S heer Th. Kloes. ött De eerstvolgende clubavond zal plaats ben op Vrijdag 30 September. GOED AFGELOOPEN. Woensdagmiddag waren drie u_..OWM 7 tot 9 jaar, op een vlot aan het spelevaren in het zwembad, aan de Maerelaan. De jongens waren door de omheining kropen en hadden zich zoo toegang tot t? terrein van de zwemclub verschaft. Eenhen tijd ging alles goed, tot op een gegeven ment, het vlot omsloeg en de jongens in het water vielen, juist op de grens van het diepe bad. Een der jongens wist zich zwemmende in veiligheid te stellen. De anderen wisten zich vast te grijpen aan het hek, dat de scheiding tusschen het ondiepen- en diepen bad aangeeft. Een veehouder welke zich in de nabijheid bevond, wist de jongens door toe- steking van een stuk gereedschap op het drogen te brengen. VOLKSONDERWIJS. Voor de kinderen van de leden van de al- deeling Heemskerk van Volksonderwijs zal met Kerstmis wederom een vacantiefeest" worden gehouden, oor de kinderen zal dit- maal een operette worden opgevoerd, reeds - is men met de voorbereiding bezig. De heeren v. d. Molen onderwijzer te Beverwijk en Geert Dils hebben de leiding. Prinselijk Paar heeft de hoofdstad verlaten. Vanmorgen per auto naar Soestdijk terug gekeerd. AMSTERDAM, 21 September. Van- morgen omstreeks half twaalf zijn H.K.H. Px-inses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard uit de hoofdstad naar Soest dijk tei'uggekeerd. Het Prinselijk Paar maakte de reis in een gesloten auto. Twee motoren der motorpolitie begeleidden de auto tot de grens der gemeente. BAARN, 21 September. Omstreeks hal! een zijn prinses Juliana en prins Bernhard per auto op het paleis Soestdijk aangekomen. Aangezien toen geen belangstellenden ln de buurt van het paleis waren, geschiedde deze aankomst vrijwel onopgemerkt. „Hands off" van Europa. WASHINGTON, 21 September (Reuter). - Alhier neemt men in toenemende mate een te rughoudend standpunt in ten aanzien van de politieke crisis in Europa, daar men in regee* ringskringen vreest, dat de toestand eerder erger dan beter wordt; nu behalve Duitsch- land ook Hongarije en Polen met hun eischen komen. Een inmenging, in welken vorm ooi, wordt ten stelligste afgewezen. De „New York Times" drukt een geheele pagina af met commentaren van bladen uit alle deelen der Ver. Staten over den toestand in Europa. Deze commentaren, zegt de „New Vork Times", onthullen het gevoelen, dat Tsjecho Slowakije door Frankrijk en Engeland is verraden, dat de oorlog slechts is uitgesteld, maar niet vermeden, en dat de Vereenigde Staten zich er volkomen buiten moeten hou den. SCHEEP/ HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam, 21 v. Rott. n. New-York. Statendam, 20 v. New-York n. Rott. Narenta, Vancouver n. Rott. 20 te Glasgow. Spaarndam, N.-Orl. n. Rott. 18 te Houston. Binnendijk, Philad n. Rott. p. 19 Fame Pt. HALCYON LLJN. Stad Amsterd.-.m, 20 v. Rott. te Stockholm, voor Lulea. Stad Dordrecht, Lulea n. Vlaard p. 21 Bruns- buttel, 22 (v.) verw. Rozenburg, 20 v. Rott. n. Bordeaux. Stad Maassluis. 22 v. Narvik te Vlaardingen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk, 21 v. Calcutta te Rott. Streefkerk, 20 v. Rott. te Calcutta. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, 20 v. Antw. n. Hbg., p. 21 Vliss. Zuiderkerk (thuisr.) 21 v. Singapore. HOLLAND—AFRIKA LIJN Randfontein (thuisr.) 20 te Duinkerken. Heemskerk Cuitr.) 21 te Antwerpen. ROTTERDAM—ZUID-A ME RIKA LLJN. Aludra, 21 v. Rott. n. Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LLJN. Amstelkerk, 21 v. Rott. te Hamburg. Maaskerk (uitr.) 20 v. Lagos. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Ceres, 20 v. Dikili te Izmir. Fauna, 20 v. Catania n. Messina. Colombia, Barbados n. Amst. 23 te Plymouth verwacht. Poseidon, 20 v. Birkenhead n. Amst. Theseus, 21 v. Amst. n. Kopenhagen. Achilles, 21 v. Amst. n. Hamburg. Mars, 21 v. Palermo n. Massina. Tiberius, Catacolo n. Amst. 21 v. Algiers. Pygmalion, 20 van Yerakini te Piraeus. Helder, Izmir n. Amst. pass. 21 Gibraltar. KONINKLIJKE SHELL Agatha, 15 van Singapore te Bumpyo MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ City of Derby, Taku Bar n. Rott. vertr. 22 v. Londen. Neleus, 19 v. Batavia 11. Amst. Laertes, Batavia n. Amst. 20 te Londen, vertr. 24. Glenapp, Dairen n. Rott. vertr. 22 v. Londen. Menestheus, Japan n. Rott. vertr. 23 v. Ldn. Benlawers, Japan n. Rott. 25 te Londen verw. Maron, Amst. n. Java 21 v. Suez. Bengloe, Japan 11. Rott. 21 v. Manilla. ROTTE RDAMSC HE LLOYD. Kota Radja, 21 v. Rott. n. Macassar. Sibajak, 21 v. Rott. n. Batavia. Indrapoera (thuisr.) 21 van Batavia. Dempo (thuisr.) 20 v. Marseille. Buitenzorg (thuisr.) 20 v. Marseille. Garoet (uitr.) p. 20 Dover. Kota Baroe (thuisr,) 21 Finisterre. Kota Nopan (thuisr.) 20 v. Singapore. Tjikembang (uitr.) p. 21 Aden. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Enggano (uitr.) 21 van Suez. Poelau Roebiah (thuisr.) 21 v. Djeddah. Mapia (uitr.) 21 van Port Said. Cnristiaan Huygens (uitr.) 20 v. Algiers. Johan van Oldenbarnevelt, 21 v. Batavia te Amsterdam. WIJKL1JN. Beverwijk, Danzig n. Providence p. 20 Race. Haringverscheping. Het Nederlandsche m.s. „Afiena" kwam gisteren in ballast van Amsterdam in de Vis- schershaven aan waar het een lading haring inneemt voor Gdynia. IJzcrverscheping. Ten einde een partij ijzer te laden voor een Oostzeehaven kwam het Duitsche s.s. „Dros- sel" van Rotterdam aan het Hoogovenbedrijf aan. Ertsaanvoer. Het Fransche s.s. „Médée" voerde gister morgen van Caen een lading ijzererts aan voor de Hoogovens. Verscheping cellulose. Ten einde voor Londen een partij cellulose te laden arriveerde gisteren het Britsche s.s. „The Duke" van Londen aan de papierfa briek te Velsen. Groote diepgangen. Het met passagiers en stukgoederen van Batavia naar Amsterdam bestemde m.s. „Jo han van Oldenbarnevelt" passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,2 Meter, terwijl het Noorsche tankmotorschip „Europe", komende van Port Arthur door de Noordersluis geschut werd met een diepgang van 8,4 Meter. AANGEKOMEN. 20 September: Baron Erskine s.s. Huelva Oberon s.s. Hamburg Trajanus s.s. Stamboul Westerschelde m.s. Le Havre 21 September: Europe m.s. Port Arthur J. v. Oldenbarnevelt m.s. Batavia Drossel s.s. Rotterdam Uddeholm s.s. Skoghall Br. Reliance m.s. Rotterdam Purfina m.s. Duinkerken Médée s.s. Caen VERTROKKEN. 20 September: Henca m.s. Plymouth Vliestroom s.s. Leith 21 September: Lottie R. m.s. Delfzijl Poznan s.s. Burnt Island Vechtstroom s.s. Huil Heemskerk s.s. Beira Woodcock s.s. Londen Saugor s.s. Rangoon Sonnenfelde s.s. Lübeck Alexsandar I s.s. Durban Jacoba m.s. Kolding Afiena m.s. Gdynia Cabo m.s. Londen WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avond» betaald te zijn, daar de bezorgers Donderdag moeten afrekenen

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2