Poolsche enHongaarsche eischen aan de orde? Hel oude Rome herrijst. Chamberlain zou tegen verdere Duitsche inmenging gewaarschuwd hebben Een nieuw kabinet in Tsjecho-Slowakije Instantine VEIJD A G 23 SEPTEMB ER 193S Het tweede onderhoud HitlerChamberlain Een speciale correspondent van Havas meldt uit Godesberg over het onderhoud, dat msteren tusschen Hitler en Chamberlain heeft plaats gehad. het volgende: Het resultaat der Engelsch-Duit- sche besprekingen blijft afhankelijk van de evolutie der gebeurtenissen in Tsjecho-Slowakije. Dat is de indruk welken men in Duitsche kringen na het onderhoud van gisteren tusschen Chamberlain en Hitier verkrijgt. Met andere woorden schijnt men aan Duit sche zijde door geen enkele belofte aebonden te zijn. De besprekingen hepen over de uitwerking der voor waarden tot bemiddeling in Tsjecho- Slowakije. Volgens aanduidingen uit goede bron zou Chamberlain het volgende hebben voorgesteld: Overdracht naar Duitschland van de gebie den, waar de Duitsche bevolking meer dan vijftig procent uitmaakt. Overdracht naar de afgestane gebieden van de Duitsche sprekende bewoners der andere deelen van het land. Overdracht naar Tsjecho-Slowakije van de Tsjechische minderheden die in de afgestane gebieden wonen. Vorming van een internationale commissie, belast met het vaststellen van de grenzen, de vergemakkelijking van het verkeer, de strate gische kwesties, enz. Na de vorming van deze commissie zou tot demobilisatie moeten wor den overgegaan. Tijdens de besprekingen zou Hitier evenwel het vraagstuk der Poolsche en Hongaarsche minderheden hebben opgeworpen, alsmede den huidigen toestand in Tsjecho-Slowakije en de kwestie der waarborgen. De Britsche minister-president moest aandringen op de noodzakelijkheid elk Duitsch initiatief te vermijden, dat een vreed zame regeling onmogelijk maakt. Hit- ler zou hebben geantwoord, dat de houding van Praag het voor Duitsch land onmogelijk zou kunnen maken om werkeloos te blijven toezien. Men meent te weten, dat hierop aan de regeering te Praag een mededeel-ing isgericht betreffende de andere minderheden en met het verzoek eén kalmer houding aan te ne men, Dit zou Chamberlain evenwel niet heb ben verhinderd Hitier te waarschuwen voor het gevaar, dat de Duitsche inmenging nog met zich meebracht. De Britsche minister-president heeft de pers de volgende verklaring doen toekomen: „Chamberlain heeft Donderdagmiddag een bespreking gehad met het Duitsche staatshoofd. Het onderhoud begon te 16 uur en eindigde om 19.15 uur. Men stelt zich voor de besprekingen Vrijdag ochtend te hervatten. In tusschen is het naar de meening van den mi nister-president van het grootste be lang. dat alle belanghebbende par tijen vastbesloten zijn zoo te hande len, dat de toestand in Tsjecho-Slo wakije den voortgang der onderhan delingen niet kan schaden. De minis ter-president richt tot allen een drin gend beroep bij te dragen tot de handhaving der orde en zich te ont houden van elke daad, die incidenten zou kunnen veroorzaken". Tijdens het onderhoud in hotel Dreesen be vond zich, buiten Hitler en Chamberlain, slechts de tolk. dr. Schmidt in de conferentie kamer. Deze staat den rijkskanselier bij der gelijke gebeurtenissen meestal ter zijde. De andere leden der Britsche en Duitsche dele gaties bleven in de hal van het hotel, die veranderd was in een groote conferentiezaal met vele tafeltjes voor drie of vier personen. De toegang tot het hotel was ten strengste verboden, zelfs voor de Duitsche en de inter nationale pers. Deze geheele regeling deed het vermoeden rijzen, dat de beide staatslieden eerst tot overeenstemming wilden geraken over de be ginselen van hun actie en daarna de zorg voor de uitwerking der besluiten aan hun deskundigen willen overlaten. In Duitsche kringen geeft men algemeen toe, dat de on derhandelingen vandaag gesloten kunnen worden. De aankomst van Chamberlain. Do Britsche minister-president arriveerde gistermiddag om 1 uur 53 met rijksminister von Ribbentrop per auto, komende uit Keu- op den Petersberg. von Ribbentrop nam hier afscheid van den Premier en begaf zich direct naar hotel Dree sen, waar Hitier zijn intrek heeft genomen. Chamberlain nam zijn intrek in het Kur- hotel. Je 15.45 uur verliet Chamberlain den Pe- tersberg in gezelschap van den gezant Hen derson, Strang, Wilson. Makin en den chef aiJ protocol von Dörnberg. yoor het hotel presenteerde de eerewacht net geweer, terwijl de menigte den Duitschen «roet bracht en „heil" riep. Chamberlain en ij °evolg beantwoordden dezen groet door hoed af te nemen, re ie uur arriveerde men bij het hotel De Führer ontving zijn gast aan den =&ng van het hotel en leidde hem naar de kam eJrrsi;e verdieping gelegen conferentie- bfr»K Daarna werden de op den Obersalz- pnbegonnen besprekingen tusschen Hitier Naar laül hervat' protocol. Tegen 18.30 uur begaven Chamber lain en Hitier zich naar een beneden gelegen spreekkamer, waar het onderhoud werd voort gezet in tegenwoordigheid van minister Von Ribbentrop. Buiten het hotel, dat in een ruimen kring is afgezet, stonden duizenden te wachten. Na drie uur en een kwartier waren de be sprekingen van dezen dag geëindigd. Het was toen ongeveer 19.15 uur. Chamberlain keerde naar den Petersberg terug in gezelschap van den chef van het protocol. Hitler nam in de hal afscheid van zijn gast, terwijl Von Ribbentrop den Britschen minis ter-president tot diens auto begeleidde. Toen de auto vertrok, werd door S.S.-mannen een roffel geslagen. De krijgsverrichtingen in China. Japanners op 75 K.M. van Hankau. De Japansche troepen zijn Hankau thans tot op 75 mijl genaderd, aldus wordt volgens United Press te Sjanghai van Chineesche zijde erkend. Het Japansche leger meldt belangrijke vorde ringen op alle fronten en van Chineesche zijde wordt dit toegegeven: 1. De Japanners vallen Tsahopoe aan, een be langrijk punt bij den grooten weg van Hwang- tsjoean over Matsjeng naar Hankau over de Taipeh-bergen; 2. De Japanners hebben reeds de oostelijke helft van Hwangtsjoean bezet; 3. De troepen uit Kwangtsi zijn langs den noordelijken oever van de Jangtse zoover opge rukt, tot zij de Tsau-rivier bereikt hebben, waar door zij op nog slechts 75 mijl van Hankau ver wijderd zijn; 4. De Japansche troepen vallen Tien Tsjia Tsjen aan, 18 mijl ten westen van Matau. Alle troepen uit den sector van Hankau heb ben de Chineezen thans met groote snelheid naar de drie verdedigingsringen getransporteerd. Chineesche wapenfeiten. Een Chineesch legerbericht van Woensdag avond meldt, dat de Chineesche troepen na een slag van di-ie dagen, waaraan alle wapens heb ben deelgenomen, de Japansche troepen vlak bij de vesting Tien Tsjia Tsjen aan de Yangtse hebben afgeslagen. De Japanners zouden zich met achterlating van 700 dooden in noord-oos telijke richting hebben teruggetrokken. Ook de Chineezen hebben zware verliezen geleden. De Japanners tobben' versterkingen uit Kwangtsi laten aanrukken. Volgens Chineesche persberichten is een 200 man sterke Japansche landingsdivisie, die de vorige week Poetoe, het aan de baai van Hang- tsjau gelegen heilige eiland der Boeddhisten, had bezet, bijna geheel door de Chineesche ver dedigers vernietigd. Verklaard wordt, dat slechts twintig Japanners er met behulp van motor booten in geslaagd zijn, zich op hun oorlogs schepen in veiligheid te stellen, met achterla ting van vei-scheiden lichte kanonnen en groote hoeveelheden wapens en munitie. Poolsche troepenconcentraties te Teschen. Havas meldt uit Cieszyn (Teschen)22 Sep tember. De Poolsch-Tsjechische stad Cieszyn (Teschen) wordt door de rivier de Olza en de grens, waarvan Polen herziening vraagt, in tweeën gedeeld. Sedert Tsjecho-Slowakije de Fransch-Brit- sche voorstellen heeft aanvaard en heeft in gestemd in den afstand van het Sudeten- land aan Duitschland, is de opwinding grooter geworden, vooral daar het gemeentebestuur van het Poolsche stadsdeel sinds gisteren op roepen tot de bevolking richt, waarin deze wordt uitgenoodigd zich gereed te houden om verscheiden eenheden van het Poolsche leger, die van de manoeuvres terugkeeren, te begroeten. Volgens betrouwbare schattingen zouden ten minste twee divisies aan de Poolsch- Tsjechische grens geconcentreerd zijn. Het ge wone garnizoen van Teschen bestaat uit een regiment infanterie. Bij het overschrijden van de brug over de Olza worden de gewone formaliteiten in acht genomen. Terwijl in de Poolsche wijk straten en pleinen vol met soldaten in veldtenue zijn. ziet men in het Tsjechische gedeelte slechts weinig mannen in uniform. De terugtrekking der buiten landsche vrijwilligers uit Spanje. Hoe Burgos over het besluit van Barcelona oordeelt. Het besluit der regeering te Barcelona tot het terugtrekken van alk buitenlandsche vrij willigers heeft in het door Franco beheerschte Spanje sensatie gewekt, meldt Havas. In lei dende kringen heeft het besluit veel indruk gemaakt. Eenerzij ds bemerkt men hier onge rustheid, omdat in het terugtrekken een han dige en stoutmoedige manoeuvre wordt ge zien, die ten doel heeft gebruik te maken van de internationale situatie, omdat de vredes- factoren schijnen te zullen overwinnen. An derzijds is er een gevoel van hoop waar te nemen, omdat men in het besluit het bewijs meent te zien, dat de regeering aan het einde van haar krachten is. Een hooggeplaatste functionnaris te Burgos gaf als zijn meening te kennen, „dat de geste van Negrin niemand zal bedriegen. De oorlog kan slechts eindigen door onvoorwaardelijke overgave van den vijand". Als u tóch iets moet verliezen En u hebt 't voor 't kiezen Offert liever dan een uur"' \^V Dan uw verd'ren levensduur! Generaal Sirovy aan het hoofd. Nadat het Tsjecho Slowaaksche kabinet Hodza Donderdagmorgen af getreden was en de president der republiek dit ontslag aanvaardde werd aan generaal Sirovy, den inspec teur-generaal van het leger, de op dracht tot de vorming van een nieuw kabinet gegeven. Des avonds werd de samenstelling van het nieuwe kabinet bekend ge maakt. Deze luidt als volgt: Minister-president en oorlog: gene raal Syrovy. Financiën: Kallfuss. Buitenlandsche zaken: Krofta. Binnenlandsche zaken: Cerny. Volksgezondheid: dr. Mendl, hoog leeraar aan de medische faculteit te Praag. Openbare werken: generaal Nosal. Unificatie der wetgeving: Fuc. Ministers zonder portefeuille zijn Vavreka, minister van propaganda in het afgetreden kabinet, Zenkl, bur gemeester van Praag, en Boekowsky. vernomen wordt, waren aanvankelijk onderhoud slechts tegenwoordig dr. "'iw tan het Duitsche ministerie van bui- zaken en legatiesecretaris Kirk- K'd 3iVa+\iöe Britsche ambassade te Berlijn, -y- ais tolk en voor het opnemen van het Generaal Sirovy. De nieuwe regeering zoo meldt Havas uit Praag is gevormd op wensch van 't volk. President Benesj wilde hiermede de openbare meening tevreden stellen, indien al niet wat betreft een „militaire dictatuur", waarom in de eerste uren van opwin ding geroepen werd, dan toch wat de personen betreft. Een dictatoriaal kabinet zou in Duitschland stellig als een uitdaging zijn opgevat. Hoewel een generaal aan het hoofd staat is het geen militair kabinet, maar een werk- kabinet, aldus luidt een semi-officieuze me- dedeelmg. Het zal het werk der vorige regee ringen voortzetten. Het is een regeering van nationale solidariteit, boven de partijen staande, tot handhaving van de orde. In kringen der oude regeeringsmeerderheid ver klaart men, dat alle partijen der vroegere meerderheid, die de voorstellen van Londen hebben aanvaard, loyaal de regeering zullen steunen, en de officieuze nota zegt: De re geering heeft alle verplichtingen en alle ver antwoordelijkheden van het vorige kabinet op zich genomen. Zij zal deze verwezenlij ken en kan daartoe rekenen op den steun van alle partijen welke den staat uitmaken Benesj maant tot kalmte. In een radiotoespraak heeft president Be nesj gisteravond de bevolking opgeroepen de kalmte te bewaren. Hij zeide verder o.a. „In geheel Europa vinden veranderingen plaats, niet alleen in ons land. Deze wijzi gingen hebben in verschillende landen ver schillende vormen en daarom moeten wij ze met kalmte en in eenheid onder het oog zien.. Ik heb nooit gevreesd en ik vrees ook thans niet voor de toekomst van ons volk. Ik ben bereid toe te stemmen in iedere overeenkomst, die gunstig zal zijn voor mijn land voor de pacificatie van Europa en voor de samenwer king met Engeland, Frankrijk en Duitsch' land. Wij zijn bereid zoonoodig tot den laat- sten man voor onze rechten te strijden zooals wij ook tot onderhandelingen bereid waren. Verlies uw optimisme en uw gezond verstand niet. Een nieuwe regeering is gevormd, een regeering van nationale solidariteit. Laat ieder op zijn post terugkeeren, luistert niet naar geruchten en provocaties en vreest niet voor volk en staat. Het volk is diep geworteld. Ik wil besluiten met de woorden van ons na tionale gedicht: „Tsjecho Slowakije zal niet ondergaan". In de des middags verspreide radiomededee- ling werd gezegd: „De crisis, waarin wij ons bevinden, is begonnen met druk van buiten. Die druk woog onmiddellijk zwaar, vooral op de randgebieden van onzen staat. Op het staatsgebied zijn de staatsorganen den toe stand meester. Het staatsgezag zal volkomen gehandhaafd worden. Overal, waar opstande lingen administratieve gebouwen, postkan toren en douanekantoren bezet hebben, zijn zij of worden zij verwijderd". De oproep waarschuwt de bevolking verder tegen valsche berichten in het buitenland. „Wij vestigen uw aandacht op deze elemen ten van buitenlandsche propaganda en ver zoeken u al degenen, die onrustverwekkende berichten verspreiden, aan te geven". Tem slotte werd tegengesproken, dat Marienbad door buitenlandsche elementen bezet zou zijn Slowaken spreken zich uit voor vereenigd Tsjecho-Slowakije. Te Bratislava is volgens Havas een groote betooging gehouden voor de eenheid van Tsjecho Slowakije. Vertegenwoordigers van de voornaamste Slowaaksche sociale organi saties zonder onderscheid van richting spra ken zich uit voor onvoorwaardelijke hand having van de Tsjecho Slowaaksche eenheid welke beschouwd wordt als de eenig moge lijke basis voor de bescherming van de voor de Tsjecho Slowaaksche bevolking onont beerlijke economische elementen. Overtuig U zelf dat Instantine helpt 1 1 a 2 tabletten zijn reeds voldoende de pijn te verdrijven. Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen! Doosjes 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 ct. (Adv. ingez. Med.) Twee antieke monumenten in eere hersteld. (Bijzondere correspondentie.) ROME. Sept. 1938. VER enkele dagen eindigt het groot- sche feestjaar, waarmede het fascis- e> tische Italië den tweeduizendsten we derkeer heeft willen herdenken van de geboorte van zijn eersten keizer, Octavianus Augustus, die op 23 September van het jaar 63 vóór Christus voor 't eerst het licht der we reld aanschouwde. Precies 2000 jaar later, dus verleden jaar op 23 September opende de Duce de Augustus-tentoonstelling, die gedurende het gansche feestjaar aan allen, wien het vergund was, haar te kunnen bezoeken, een inzicht gaf in het leven van het antieke Rome in zijn macht en grootheid en den toen reeds bereik ten trap van beschaving, zooals het voordien maar aan betrekkelijk weinigen was gegeven. Voor 't eerst waren hier alle getuigen uit de grijze oudheid, die immers over de geheele we reld zijn verspreid in de meestt verschillende musea of in gebouwen en ruines van vaak moeilijk bereikbare ligging, door deskundige handen bijeengebracht en volgens geheel nieu we beginselen gerangschikt. Er waren geen oor spronkelijke stukken, wier transport vaak slechts met groote moeilijkheden of in 't ge heel niet uitvoerbaar is en in ieder geval zeer groote kosten veroorzaakt, terwijl deze stuk ken later weer moeten worden teruggegeven, maar men heeft in jarenlange voorbereiding overal ter wereld, waar getuigen van de vroe gere Romeinsche grootheid verspreid liggen, in de musea van de groote wereldsteden even zeer als in. de eenzaamheid van de Aziatische en Afrikaansche woestijnen, nauwkeurige co- pieën en modellen gemaakt. Deze modellen werden in de tentoonstelling dan niet overeen komstig haar plaats van herkomst gerang schikt, maar op zeer bekwame wijze gebruikt om aan den bezoeker een duidelijke voorstel ling te geven van vrijwel elk onderdeel van de maatschappij in 't oude Rome. En het resul taat was opmerkelijk. Zelden had men zich op zulle een suggestieve wijze kunnen overtuigen dat de beschaving en de levensgewoonten van de oude Romeinen feitelijk in niets van onze moderne beschaving verschilden, afgezien na tuurlijk van de latere technische vindingen en ontdekkingen. De overweging, dat In dien zelf den tijd onze eigen voorvaderen nog vrijwel als natuurvolken- leefden, kan hierbij den eer bied voor den genius en het genie van het Roma Antiqua slechts verhoogen. Voor den sluitingsdag van deze Augustus- Tentoonstelling op 23 September worden de bezoekers 'n andere verrassing voorbereid, waar mede niet slechts den hedendaagschen Romei nen een onschatbare dienst wordt bewezen, maar aan de geheele beschaafde wereld. Men weet, hoeveel kostbare overblijfselen van het oude Rome in den loop der eeuwen wei-den be dolven, en niet slechts onder het puin der ver woesting maar hetgeen een veel grootere schande is! onder woonhuizen en kerk muren, die van het geweldige metselwerk van deze historische monumenten, die den tand des tijds van tientallen van eeuwen glansrijk bleken te weerstaan, een gretig gebruik maak ten, om hun eigen vaak nietszeggend bestaan er bovenop te enten. Aldus was het ook ver gaan met het schoone praalgraf van keizer Augustus, dat oorspronkelijk niet minder in drukwekkend is geweest dan het praalgraf van keizer Hadrianus, dat nog heden onder den naam van „Engelenburcht" over heel de we reld is bekend als een van de meest karakte ristieke monumenten der Eeuwige Stad. Maar het mausoleum van Augustus lag verscholen en van buitenaf volstrekt onzichtbaar temid den van een doolhof van afgrijselijke huur kazernes en deed overigens niet onverdienste lijk dienst als concertzaal. Mussolini heeft in verwonderlijk korten tijd alle omringende hui zen een blok van ruim honderdduizend vier kante meters radicaal laten afbreken en bovendien nog bijna tien meters in de diepte laten graven, zoodat thans een geheel is vrij- gelegd, dat het stadsbeeld van Rome hier in het hartje van de stad op dezelfde wijze zijn stempel zal opdrukken, als het tot dusver al 't Colosseum heeft gedaan. De tempel van den B Eeuwigen Vrede OVENDIEN is men er door initiatief van den Duce eindelijk in geslaagd, het onbetwist kostbaarste juweel van de decoratieve kunst der oude Romeinen aan een bijna tweeduizend jarige vergetelheid te ontrukken. Het is de be roemde „Ai-a Pacis Augustae", een marmeren tempeltje, dat de Senaat van Rome in het jaar 9 vóór Christus ter eere van keizer Augustus liet oprichten, toen deze zegevierend uit Frank rijk en Spanje terugkeerde, nadat hij den ring van de Romeinsche veroveringen 'rond het ge heele bekken van de Middenlandsche Zee had gesloten. Van toen af zoude nu ..eeuwige vre de" heerschen, de „Pax Romana". Als wijdina van dezen vrede van 'r Romeinsche Imperium was deze kleine tempel gedacht, die aan zijn buitenmuren in prachtige en realistische re liëfs Augustus en de meest vooraanstaande personen van zijn keizerlijk hof alsmede tal van symbolische voorstellingen van den vrede uitbeeldde. Deze „Ara Pacis" had haar plaats in het Mars veld", in het lage gedeelte van het, oude Rome tusschen de zeven heuvelen en den Ti ber. In de XVIe eeuw werd zij opnieuw ont dekt, diep in het moeras weggezonken onder de fundamenten van enkele groote paleizen aan den tegenwoordigen Corso Umberto. Maar zoowel toen als bij latere tot in onzen tijd her haalde pogingen slaagde men er slechts in, kleinere stukken van het kostelijke beeldhouw werk naar boven te brengen. De tempel in zijn geheel werd als verloren beschouwd. Thans echter heeft men het werk met gebruikmaking van de meest moderne hulpmiddelen aange pakt en is er werkelijk in geslaagd, het ge heele gebouw van onder de fundamenten van de geweldige paleizen uit te delven. Nu is alles gereconstrueerd en zal op 23 Sep tember plechtig worden onthuld. De tempel heeft zijn plaats tusschen den oever van den Tiber en het vrijgelegde mausoleum van Augustus gekregen, wel geborgen onder een groot gebouw van glas en marmer, waarin dit juweel voor allen zichtbaar en toch veilig voor alle nadeelige invloeden zich verheft. Aan den voet van den buitenmuur is het testament van Augustus in 14700 bronzen letters ingegrift. Laten we hopen, dat de wederoprichting van dezen kostbaren tempel evenals 2000 jaren ge leden het begin moge beteekenen van een langdurigen vrede 1 Bw. H. Gespannen toestand in Noord- Afrika? Troepenverschepingen naar Ceuta. GIBRALTAR, 22 September. Meer dan 6000 man troepen van generaal Franco zijn sinds Zondag uit Algeciras naar Ceuta vertrok ken, aan boord van twee groote transnort- schepen. Ook vandaag worden nog troepen verscheept, bovendien zijn mortieren, ma chinegeweren. granaten en munitie getrans porteerd. Er wordt medegedeeld, dat de grens tusschen Tetoean en Tanger sinds 18 September ge sloten is, terwijl geruchten in omloop zijn. dat te Ceuta groote opwinding heerscht. (Havas) PGQGIftMMA ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1938. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.001.45 Gramofoonmuziek. (Om 12.15 Berichten). 2.00 Filmpraatje. 2.15 Pianovoordracht. 2 45 Gra mofoonmuziek. 3.15 Causerie „100 jaar foto grafie". 3.30 VARA-orkest. 4.30—5.00 The Four. Blue Stars, m.m.v. soliste. 5.05 Reporta ge. 5.30 Filmpraatje. 6.00 Orgelspel. 6 30 Gra mofoonmuziek. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Causerie „Aan den vooravond van Hout- rust". 7.40 Bijbelvertellingen. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A. N. P., VARA Varia. 8.15 VARA-orkest, m.m.v. soliste. 9.00 Toespraak. 9.10 Community-singing. 9.30 „En nu.... Oké". 10.45 Berichten A. N. P. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.00 Souvenir-orkest, m. m. v. solist. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 en 415,5 M. KRO'Uitzending. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest. (1.001.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Handenarbeid voor de rijpere jeugd. 2.30 De KRO-Melodisten, mun.v. solist. 3.00 Kin deruurtje. 4.00 Vervolg concert. 4.45 Gramo foonmuziek. 5.00 Vervolg concert. 5.30 Gramo foonmuziek. 5.456.15 De KRO-Nachtegaal- tjes. 6.20 Journalistiek weekoverzcht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Cau serie vanwege de St. Josephs-Gezellenvereeni- ging. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berich ten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting. 8.35 KRO-Orkest. 9.00 Russisch órkest „Slawa", m.m.v. solisten en gramofoonmuziek. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.00 De KRO-Boys, m.m.v. solist. 10.30 Be richten A. N. P. 10.40 Filmpraatje. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Het BBC- Northern-orkest, m.m.v. solist. 12.50 Gramo foonmuziek. 2.20 Zang. 3.05 BBC-Orkest, m. m.v. solist. 4.05 Causerie. 4.20 De BBC-Sin- gers. 4.50 Reportage. 5.20 Henry Hall en zijn orkest. 6.10 Pianosyncopations. 6.20 Berich ten. 6.50 Sportpraajte. 7.05 Het Leslie Bridge- water Harp-kwintet. 7.50 De Hill-Billy-Band en solisten. 8.20 BBC-Symphonie-orkest en solisten. 10.00 Berichten. 10.25 BBC-Theater- orkest m.m.v. soliste. 11.20—12.20 Jack Harris en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 8.10—9.20 en 10.10 Gramofoonmuziek. 12.35 Het W. Cantrelle-orkest. 2.20 Gramofoonmu ziek. 3.20 en 4.05 Zang. 7.20 Gramofoonmu ziek. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Va riété-programma. 10.25 Symphonie-concert m.m.v. solist. 11.2012.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 E. Schneide- wind's orkest. 8.50 Danziger Landesorkest. 12.20 Omroep-Amusementsorkest, m.m.v. so list. 1.35 Omroepkleinorkest. 2.30 Gramofoon muziek. 4.20 Amusementsorkest en solisten. 7.20 Amusementssextet. 8.30 Gramofoonmu ziek. 9.20 Radiotooneel. 10.35 Gramofoonmu ziek. 10.50 L. Eysoldt's dansorkest, Amuse mentsorkest en solisten. 1.20—3.20 Omroep- Amusementsorkest, Omroeporkest en solist. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepklein orkest. 1.30 Vervolg concert. 1.50 Gramofoon muziek. 2.20 Muzikale causerie met gramo foonmuziek. 3.20 Harmonicavoordracht. 3.35 Blaasensemble en gramofoonmuziek. 4.35 Gramofoonmuziek. 6.20 Omroepkleinorkest, m.m.v. solist. 8.20 José Guédariana-orkest.3.50 Omroepdansorkest en solisten. 10.30—12.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.00 Omroepsalon- orkest. 1.30 Vervolg concert. 1.50 en 2.30 Gra mofoonmuziek. 3.20 Trioconcert. 4.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6. 35. Omroepsalonorkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest, -koor en solisten. 9.35 Vervolg concert. 10.30 12.20 Cabaretprogramma. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Operette „Die lustige Witwe". (gr.pl.). 10.20 Berichten. 10.50 Pianovoordracht. 11.05 Berichten. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20— 2.20 Nachtconcert (gr.pl.). (1.15—1.26 Tijd sein).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3