Storm over Praag. Velen zijn diep verontwaardigd over het lot van Tsjecho-Slowakije. Zij vinden ook dat Frankrijk en Engeland, vooral Frankrijk dat er een verbond mee had, het schandelijk in den steek laten. JaHebben zij er een Europeeschen oorlog voor over, waarin Ne derland wellicht ook betrokken zou worden? Ik niet. Achten zij den staat Tsjecho-Slowa kije, een kunstmatig gewrocht van de over winnaars van Versailles, bewoond door een vreemd allegaartje van zes verschillende volksgroepen, gelijkwaardig aan volken die hun onafhankelijkheid in den loop van eeuwen verworven en gehandhaafd hebben en bevestigd door hun eenheid in de uren der beproeving? Ik niet. In de ure der beproeving zijn alle volksdeelen in Tsjecho-Slowakije, behalve alleen de Tsjechen, om autonomie gaan schreeuwen. En de Tsjechen zijn niet eens de meerderheid, zij vormden alleen de grootste minderheid in het kunstmatig-ge- vormde geheel. Als geheel heeft het Tsjecho- Slowaaksche volk een volkomen gebrek aan eenheid getoond. In deze dagen ontvang ik vele brieven. In de meeste wordt mij instemming betuigd. In andere stelt men o.a. de vraag „waar Hitier zal ophouden". Ik weet het niet met zeker heid. Ik ben er wèl zeker van dat er een grens zal zijn aan de lankmoedigheid van de Wes- tersche groote mogendheden. De Hemel be ware ons ervoor dat Hitler die overschrijdt. Maar het zij herhaald: waarschijnlijk is dat niet, want een Europeesche oorlog is voor Duitschland zelf een te levensgevaarlijke on derneming. Er zijn ook veel menschen die zich ver wonderen over het egoïsme der staten, die alleen hun eigenbelang schijnen te dienen. Hoe is het mogelijk! Hadden zij iets anders verwacht? De pogingen om in het raam van den Volkenbond, in het raam van het Pact van Locarno, van de Ontwapeningsconferen tie, van de Economische Wereldconferentie het gemeenschappelijk belang te gaan die nen en oorlog te voorkomen zijn immers alle mislukt! En hoe! Ieder is voor zichzelf alleen gaan werken, politiek en economisch. Neder land ook, nadat het jarenlang goeden wil heeft getoond. Het heeft onlangs evenals de andere Öslo-staten, zijn onwil ten aanzien van het nemen van sancties verklaard. Minister Patijn heeft te Genève onze zelf standigheids-politiek in een rede geprocla meerd. Heeft een dergenen, die nu tegen het egoïsme van andere staten opkomen, daar tegen geprotesteerd? Ik heb er niets van gemerkt. Zou een diergenen het een Neder- landschen minister vergeven als hij niet in alles het Nederlandsch eigenbelang liet voor gaan? Natuurlijk niet. Welnu, zoo zijn de Engelschen en de Franschen en de anderen ook. Door de mislukking van alle pogingen tot blijvende internationale toenadering in Europa is men teruggezakt naar het stelsel Ieder voor zich. En dat beteekent feitelijk: internationale anarchie. Het woord anarchie is heusch niet te dik, te groot of ook maar eenigermate mis plaatst. Men mag dankbaar zijn als de na tionale egoïsmen van de groote mogendheden in dezen toestand zóó tegen elkaar uitgewo gen kunnen worden, dat de oorlog en daar mee de vernietiging van Europa nog voor komen wordt. De tijd zal dan misschien een nieuwe kans openen op de schepping van in ternationale orde en rechtsverhoudingen. Nu zijn wij daar weer ver van verwijderd. Maar de afkeer van den oorlog blijkt inderdaad diep geworteld en geeft hoop voor de toe komst Het doet ietwat zonderling aan dat onder de menschen. die indertijd altijd zoo schamper en honend deden over alle pogingen tot in ternationale toenadering, wien het zelfs te veel was lid van een vereeniging te worden of een petitionnement voor internationale ontwapening te teekenen iemand had er eens om kunnen lachen er nu zijn die zich zoo verontwaardigd toonen over staats- egoïsme. Dat was toch immers het eenige waarin zij geloofden. Welnu, nu hebben ze het in de volle maat. in de heele wereld, en mee- nen kinderlijk dat de een of andere grootmacht zijn eigenbelang voor ons of eenigen anderen kleinen staat zal opofferen! Laat ik hieraan herinneren: als de open bare meening, als de volken aller landen achter internationale toenadering staan zal zij sla gen. Als de meerderheid erom lacht of erop schimpt zal zij uitblijven. En men krijgt inter nationale anarchie met op den duur oor log ervoor in de plaats. R. P. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. BEVERWIJK DE BOONENOOGST NOG NIET TEN EINDE. Zacht weer bevordert den napluk TOPPRIJZEN VOOR DUBBELE BOONEN. Was de verwachting aanvankelijk, dat dit jaar de boonenoogst vroegtijdig zou zijn af- geloopen, het mooie Septemberweer hield ech ter tot heden de pluk nog steeds gaande. De aanvoer van snijboonen en dubbele boonen was dan ook gedurende de afgeloopen week, ondanks het reeds vergevorderde seizoen nog van beduidende beteekenis en de kwa liteit is over het algemeen zeer mooi. Ook pronkboonen waren nog ruim vertegenwoor digd. Deze soort staat natuurlijk in aanvoer thans aan de spits. Het verloop van den handel was behoudens enkele uitzonderin gen, nogal bevredigend, ofschoon op de veiling van Woensdag de prijzen van sommige producten het peil der vorige dagen niet konden handhaven. Pronkboonen, die Vrijdag en Maandag naar kwaliteit van 811 ct. per K.G. noteerden, liepen in het midden dezer week terug tot prijzen van 68 ct. Ook voor dubbele boonen daalden de prijzen met en kele centen. Deze soort, die eveneens de vorige dagen nog aan topprijzen van 20 ct. kwam, stond op Woensdag naar soort van 1217 ct. per K.G. Voor snijboonen varieer den de prijzen zeer sterk wegens uiteenloopen- de kwaliteit, zoodat hiervoor soms van 1228 ct. per kilo werd betaald. Het aanbod van ipercieboonen zonder draad vermindert sterk. Voor de goede kwaliteit bleven de prijzen ook op behoorlijk peil. Sla heeft den laatsten tijd van de mooie prijzen heel wat moeten in boeten. Het aanbod schijnt momenteel de vraag te overtreffen, althans de belangstel ling voor dit product is sterk verminderd. Naar kwaliteit liepen ook deze week de no teeringen uiteen van f 0.50f 2, welke hoog ste prijs echter tot de uitzondering behoort en sporadisch voorkomt. Bloemkool, waarvan het aanbod nog steeds niet al te ruim is, bleef vooral voor de goede soort een gevraagd artikel. Voor de beste soorten wisselden de prijzen van 10—18 ct., doch onder de aanvoeren komen veel par- tijdtjes met gebreken voor, zoodat hiervoor de noteeringen naar verhouding heel wat lager komen te staan. Van de overige kool soorten bleven de prijzen standvastig als vorige week. Groentjes van 36 gele en roode zoo ongeveer van 2%3 ct. per K.G. Ook de spruiten waren in de afgeloopen week weer aanwezig. Hiervoor wisselden de prijzen naar kwaliteit van 510 ct. per K.G. Spinazie en postelein hadden geregeld zeer sterk schommelende prijzen, waarom het meeren- deel meestal aan den lagen kant stond. Tomaten, die ruimer los kwamen, nu ook de natuur een flink aandeel bijdraagt, bleven op hetzelfde lage prijspeil van 47 ct. per K.G. Voor komkommers, waarvan nog mooie partijen aanwezig waren, bleven de prijzen vrijwel gelijk naar soort van 16 ct. per stuk. Bospeen had ook deze week nog weinig belangstelling. De prijzen waren dan ook even als voor waschpeen sterk gedrukt. De noteering varieerde naar soort van 47 ct. per bos. Prei werd verhandeld naar kwaliteit van 341/2 ct. per K.G. en knollen verschilden in prijs naar soort van 2%—8 ct. per stuk. Voor selderie en peterselie is weinig kooplust. Deze soepgroente heeft dan ook weinig waar de. In de fruitafdeeling ondergingen de drui ven de laatste dagen een sterke daling. Be steed werd van 2630 ct. per K.G. Appelen en peren daarentegen maken goede prijzen, die voor goede kwaliteit de laatste dagen nog weer stegen. Meloenen beginnen in aanbod te verminderen. De prijzen voor de goede soorten bleven vrijwel op peil. 38 m.p., 2. P. van Groningen—NN in 3. J. Pauw—L. Mouton 33% m.p. 4 ,4*5. en mevrouw Van Essen 33 m.p''5 Dil—P. Daalhuizen 29% m.p., 6,'g V t®"'» bak—W. Kleine 29 m.p., 7. P. Amse-TT'- 271/2 m.p., 8. J. WuiteJ. Barnhoori'S?1^ De wedstrijden werden volgens hef voudigde Howell-systeem gespeeld, Langs de lijn. PROGRAMMA VAN DE RADIOCEJfyty Zaterdag ►Alt Scène uit de film „Veertig Jaren" .(Corso Theater, Castrïcum.) De jaarlijksclie feestavond van D. E. M. De vier van Tholen en Van Lier. Gisteravond heeft de R.K. Sportvereeniging D.E.M. in het K.S.A.-gebouw voor haar leden en donateurs een feestavond gegeven met medewerking van De Vier van Tholen en Van Lier. De groote zaal van de K.S.A. was geheel bezet toen de heer D. Smit een welkomstwoord sprak, waarbij hij mededeelde, dat het bestuur dezen feestavond organiseerde teneinde een nauwer contact tot stand te brengen tusschen D.EJM. en haar groote schare leden en donateurs. Onder de talrijke aanwezigen waren o.m. Pastoor P. v. d. Pavoordt en de kapelaans J. P. Doeswijk en A. van Westeiihoven, oud-advi seurs der vereeniging. De Vier van Tholen en Van Lier hebben het groote D.E.M.-gezelschap met hun cabaret revue „Extra tijding" een zeer prettigen avond bezorgd. De revue was een aaneenschakeling van schetsen en liedjes, die Tholen en Van Lier met assistentie van Kitty van Dongen en Jeanne Laforce in een vlot tempo voor het voetlicht brachten. Eigenlijk moeten we schrijven „over" het voetlicht, want in een minimum van tijd had Herman Tholen een contact tot stand gebracht, dat den ganschen avond behouden bleef. Hij bracht er weer prachtig de vaart in en noopte het publiek menigmaal tot meezingen. Nu en dan ontbrak ook de ernstige noot niet in het programma. Tholen oogstte in dit genre een enorm succes met zijn actueel lied „Zeg het met bloemen". Het behoeft wel geen be toog, dat de feestelijke stemming bij de af werking van dit inderdaad bonte programma niets te wenschen overliet. Aan het slot van den avond kon de voorzit ter dan ook terecht constateeren, dat het was krachtens de belofte: „100 pet. plezier met Tholen en Van Lier". De feestavond werd met een gezellig bal, waarvoor André Roemer en de zijnen de dans muziek leverden, besloten. Het was voor het bestuur van de R.K. Sport vereeniging D.E.M. een succesvolle avond, die bij de groote schare aanhangers nog lang in prettige herinnering zal blijven. DE BAKKERSCURSUS VANGT WEER AAN. Op Maandag 3 October zal de bakkerscursus van den Algemeenen- en Christelijken Bak- kersgezellenbond weer beginnen. Evenals in het vorige jaar zal de cursus weer in de bak kerijen van de Coöperatie „Algemeen Be lang" worden gehouden. Als leiders zijn aangewezen de heeren J. Kinders en J. Dubbelman, respectievelijk voor de brood- en banketafdeeling. Kennemer Theater brengt „Saratoga" en „Bokser tegen wil en dank". In de nieuwe bioscoop-week vertoont het Kennemer Theater als hoofdfilm „Saratoga". In deze film, die zich grootendeels afspeelt op de renbanen in Florida, vertolken Clark Gable Jean Harlow en Lionel Barrymore de hoofd rollen. Scène uit de film „Veertig Jaren". (W. B. Theater, Beverwijk.) /cueep/ LTiltJNlCENS HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk, Philad. n. Rott., 20 te Three Rivers. Narenta, Vanc. n. Rott. 21 van Glasgow. Bilderdijk, 20 v. Rott. te Tampico. Nieuw Amsterdam, Rott. n. N.-York 20 (n. m.) 100 m. v. Ambrose lichtschip. Binnendijk, Philadelphia n. Rott. 20 te Quebec. Narenta, Vanc. n. Rott. 23 te Southampton verw. HOLLAND—AFRIKA LIJN Randfontein (thuisr.) 22 te Antwerpen. Nijkerk (thuisr.) 22 v. Lorenzo Marques. HOLLAND—AUSTRALIè LIJN. Arendskerk, 22 v. Rott. n. Brisbane. HALCYON LIJN Maasburg, vertr 2223 v. Kirkenes n. Rott,/ Vlaardingen. Rozenburg, Rott. 11. Bordeaux p. 21 Dungen. Stad Maassluis, 22 v. Narvik te Vlaardingen Stad Dordrecht, 22 v. Lulea te Vlaardingen Stad Haarlem, 20 v. Rott. Morphoubaai. Flensburg, 21 v. Rott. te Narvik. HOLLAND—OOST-AZIè LIJN Meerkerk, 22 v. Antwerpen te Hamburg. HOLLAND BR I'i'SC H-IN Die LIJN. Hoogkerk, 22 v. Rott. n. Hamburg. KON NED STOOMBOO'l MIJ. Mars, 22 v. Messina n. Palermo. Orion, 22 van Setubal te Genua. Pygmalion, 21 v. Piraeus te Calamata. Stella, 22 v. Hamburg te Amsterdam. Aurora, 22 v. Amsterdam n. Rotterdam. Triton, 22 v. Amst. n. Rott. Ganymedes, 22 v. Amst. n. Rott. Oberon, 22 v. Amst. n. Rott. Alkmaar, 20 v. Callao te Valparaiso. Baarn, 20 van Arica n. Mollendo. Deucalion, 21 v. Bourgas n. Varna. Fauna, 21 v. Messina n. Palermo. Juno, 21 v. Thessaloniki n. Stamboul. Orestes, 21 v. Hamburg n. Antwerpen. Rhea, 21 van Palermo te Lissabon. Stella, 21 v. Hamburg n. Amst. Titus, Bourgas n. Amst. p. 21 Gibraltar. Venus, 21 v. Bari n. Amst. KON HOLLANDSCHE LLOYD Zaanland (thuisr.) 20 te Santoc. Amstelland, 21 v. Aimst. n. Hamburg. Westland, 21 van Amst. te Buenos Ayres. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAAR'l MIJ Sarpedon, Japan n. Rott. 21 van Hongkong. Glenfinlas, Dairen n. Rott. 20 v. Manilla. City of Oran, 20 te Dairen, voor Rott. City of Bagdad, Saigon n. Rott. 20 v. Ko- lambugan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitr.) 22 te Southampton. Dempo (thuisr.) 22 v. Gibraltar. Garoet (uitr.) p. 21 Ouessant. Kota Agoeng (uitr.) 22 v. Hamb. n. Bremen. Siantar (uitr.) 22 v. Suez. ROTTERDAM -ZUID AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisr.) 21 v. Rio Janeiro. STOOM V AAR'l MIJ N El IERLAND. Tawali (thuisr.) 21 v. Singapore. Marnix v. St. Aldegonde, 22 van Amst. te Batavia. Poelau Bras (uitr.) 22 v. Suez. WIJKLIJN. Katwijk, 21 v. Bilbao n. Oslebshausen. Clark Gable en Jean Harlow in „Saratoga". (Kennemer Theater, Beverwijk.) Frank Clayton is de eigenaar van „Brookvale Farm", een paardenfokkerij bij de beroemde renbaan Saratoga. Eens was dit een der be langrijkste renstallen van de Vereenigde Sta ten, maar de farm is echter door het onge lukkig wedden van Frank in verval geraakt. Clayton's grootste crediteur is de bookmaker Duke Bradley. De eens vermaarde stallen herbergen thans slechts nog één paard, „Maan sikkel", dat de trots is van Frank en zijn dochter. Frank Clayton is niet bij machte Duke zijn schuld te betalen en geeft hem ten einde raad alle rechten op de „Brookvale Farm". Als Frank's dochter, Carol, te weten komt, dat Duke de rechten bezit op Brookvale, laat zij niets onbeproefd om voldoende geld te krijgen teneinde Brookvale vrij te maken. Zij brengt het laatste renpaard naar de veiling en ge bruikt het geld om op de rennen te wedden. In tegenstelling met haar vader heeft zij geluk en niettegenstaande het feit, dat Duke verliest, is hij blij, dat zij zoo'n goeden kijk op paarden heeft. Duke doet Carol het voorstel om Madi son naar een renbaan te lokken en hem bij Duke te laten wedden. Carol, die intusschen verliefd is geworden op Duke, doet dit en zegt Madison zelfs op welk paard hij moet wedden. Dit is verreweg het slechtste paard en hij ver liest natuurlijk. Het drietal gaat van de eene renbaan naar de andere en steeds verliest Ma dison aan Duke. De inhalige houding van Duke treft Carol echter zoo onaaigenaam, dat zij het plan opvat om Madison te helpen om zoo veel te winnen, dat Duke bankroet is. Het komt allemaal anders uit, dan verwacht wordt, maar Carol weet na al die voorvallen heel zeker, dat zij van Duke houdt. En zoo komt het dan, dat Duke en Carol eindelijk hun wensch ten uit voer kunnen brengen om de farm weer tot haar oude glorie terug te brengen. Bridgeclub „Saus Atout". Resultaten der onderlinge wedstrijden. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de bridgeclub „Sans Atout" luiden als volgt: Groep blauw: 1. G. de Boer—K. van der Wal 44 m.p., 2. De heer en mevrouw Blom 39 m.p., 3. R. HoenC. Geldermans 35% m.p., 4. Me vrouw Tabak—A. Tabak 30 m.p., 5. J. Berlee— J. Nijman 29% m.p., 6. De heer en mevrouw Blokdijk 27% m.p., 8. H. J. Pools—J. van den Berg 19 m.p. Groep geel: 1. J. NumanJ. van Leeuwen 43 m.p., 2. De heer en mevrouw Van der Lin den 42% m.p., 3. Dames Kok en Braam 40 m.p., 4-J. Boom—C. Spruit 39% m.p. 5. Th. Braam— J. L. Kok 38% m.p., 6. J. Dil—G. Tabak 38% m.p., 7. De heer en mevrouw Van Amstel 36% m.p., 8. de heer en mevrouw Tand 33 m.p., 9. Mevrouw SteenbergenJb. Broekhuizen 24% m.p., 10. G. DaalhuizenJ. Klaver 24 m.p. Groep groen: 1. K. KramerG. Zoontjes Lijn 1: 8.00 Hilversum I. Lijn 2: 8.00 Hilversum II. Lijn 3: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs- len; 12.35 Brussel Ned.; 2.20 Brussel is Brussel Ned.; 5.35 Brussel Fr.- 62n ü:i3: Ned.; 7.05 Brussel Fr.; 7.20 Parijs- sel Fr.; 11.20 Scheveningen Radio Lijn 4: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diverse*. London Reg.; 11.20 Nationaal nrophL 5.00 Londen Reg.; 5.20 Nationaal VS®* 8.20 Londen Reg.; 10.20 Nationaal Lijn 5: Diversen. y ograi% LEDENVERGADERING VAN DEVnir*. VEREENIGING. IeRE In de gisteravond gehouden ledenver«- ring van de volièrevereeniging „Vogeluf-' is een uitvoerige bespreking gevoerd over gemeenschappelijk bestellen van voer h'~' ten werd om eerst nog eens bij de lede* huisbezoek te gaan. Als proefneming zal door de vereenic! een zangkooi aangekocht worden, 8 Van den voorzitter, die wegens ziekte vergadering niet heeft geleid, was een schrï ven ingekomen, waarin hij dank bracht vi de vele blijken van belangstelling, die hu Z de zijde der vereeniging tijdens zijn ryè' had ondervonden. De opstellingen van Kennemersen Beverwijk. Geen wijzigingen. De Kennemers komen in den thuiswedstrijd tegen E.D.O. in de volgende opstelling uit- Doel: J. van Urk. Achter: J. Balder en G. van den Bos. Midden: P. Six, J. B. Dinkla en G. van de- Wal. Vóór: G. Koning, A. W. Horeman, D.B001 C. J. Steenman en M. Veenstra. E.D.O. heeft het volgende elftal: Verhagen, "Van der Sluis, K. Zandstra, J. Koene, Schijvenaar, Oomen, S. Spek, Van Zaanen, Steffens, Timmerman, P- Spek Onze derde klasser „Beverwijk" gaat Succes in Wieringen met het volgende elftal bekam pen: Doel: N. Hoogerwerf. Achter: Th. Kuyer en C. Vessies. Midden: J. Woortman, J. Steenvoordenn A. de Ruiter. Vóór: C. Koning, J. van der Steen, A, J. Maenhout en S. Teeling. SANTPOORT ZAKBIJBELBOND Door bovengenoemden bond, welke hier on- langs zijn jaarlijksche bijeenkomst hield, is een bijbelcursus in het leven geroepen, Leid ster van dezen cursus, welke eiken eersten en derden Dinsdag van de maand wordt gehou den, is mevr. C. Hesseling uit Amsterdam, R.C. BREDERODE. Voor Zondag a.s. zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: D.I.O. 2Brederode 1 11.30 uur. Brederode 2—D.O.A. 12 uur. Ripperda 3—Brederode 3 10 uur. Brederode-Jun.Bloemendaal Jun. e 2 uur. CASTRÏCUM „Veertig Jaren" in Corso De officiëele jubileumsfilm. Het Corso Theater vertoont deze weet als hoofdnummer de groote officieele jubileums- film, de nationale film „Veertig jaren". In deze film, die vervaardigd werd in de studio's van Loet C. Barnstijn in Den Haag. worden de hoofdrollen vertolkt door Uy Bouwmeester, Cees Laseur, Ank van der Moer, Mathieu van Eysden en nog vele anderen. Veertig jaren gaan in deze film ons 00: voorbij, veertig jaren van groei, van teemt- schen en socialen vooruitgang, van artisuet. evoluties en politiek gebeuren, waarin de din gen veranderden, doch waarin één band siert was en bleef, die tusschen Nederland en Oranje. De Nationale Film, een speelfilm met oo- cumentairen achtergrond, verhaalt ons v twee Nederlandsche families, die van liw - 1938, van Kroningsfeest tot Regeeringsju leum. het wel en wee van ons land en van j Vorstenhuis beleven. Een tijdsbeeld van visueel boeiende beelden, van schooneen vige herinneringen, van vreugde en ontw ring, dankbaarheid en liefde Behalve deze nationale film, die tot en a.s. Donderdag wordt vertoond, wordt er een actueel bij programma vertoond. Om te dokken. Het Engelsche stoomschip Box Hill kwam hier in ballast van Londen binnen en ging door naar Amsterdam om bij de Amsterdam- sche Droogdok Mij. te dokken. Aanvoer oudijzer. Het Nederlandsche m.s. „Tempo" voerde gisteren van Shoreham een partij gegoten oud-ijzer afval aan voor het Hoogovenbedrijf, waar het losplaats heeft gekozen in de Oos telijke Binnenhaven. AANGEKOMEN. 21 September: Audacity s.s. Londen Vida m.s. Kristmehamn Bellatrix m.s. Hamburg Monica m.s. Antwerpen Astra s.s. Riga Ajax s.s. Rotterdam 22 September: Tempo m.s. Shoreham Lowick m.s. New Castle Novatie m.s. Londen Oranje m.s. Kings Lynn Svenor m.s. Grangemouth Pan Gothia m.s. Aruba City of Waterford s.s. Antwerpen Mersey s.s. Goole Diana s.s. Bremen Hontestroom s.s. Londen IJstroom m.s. Hull VERTROKKEN. 21 September: Alca m.s. Bremen Westerschelde m.s. Rotterdam Teseo s.s. Rotterdam Theano s.s. Rotterdam Rhein s.s. Hamburg Achilles s.s. Hamburg- Theseus s.s. Kopenhagen Mousse le Moyec s.s. Antwerpen Drossel s.s. Antwerpen Amstelland s.s. Hamburg 22 September: Audacity s.s. Hull Cerinthus s.s. Limerick Médée s.s. Rotterdam Ransdorp m.s. Londen Prinses Juliana m.s. Noordzee IJzerverschepin?- Het Zweedsche ,ss. „Mercurius" kwam jfg[. ren van Antwerpen aan de Hoogovens daar een partij .ijzer te laden voor een zeehaven. ,„.-,„1, Groote diepF*' Het met benzine en petroleum aangekomen Zweedsche tankmotorac- Gothia passeerde het Noorözeekanaai een diepgang van negen Meter Herstellingen uitgevoerd. Het Eransche stnomsellip Mousse - .lat in het begin deze: maand in ba t4 N'p.nte? naai" Amsterdam passeerde dokkc en tp repareeren heeft a lingen uitge-^-d en vertrok gisteren» last naar Antwerpen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8