HET NIEUWE AVONDBLAD Veilig Verkeer. -JAARGANG NO. 280 DONDERDAG 29 SEPT. 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12Va ets., per maand 52Va cents, per kwartaal f 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents, gantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 15 regels J 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.—, overlijden 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, belde leden duim t ïoo^-, één lid duim 50—, alle leden wijsvinger 60 tón of twee leden wijsvinger ƒ25—alle leden anderen vinger ƒ15—, één of twee leden anderen vinger ƒ5—, arm- of beenbreuk ƒ30—, enkelbreuk ƒ15—, polsbreuk f 15—Opvarenden van visschers-, marinevaartulgen enz' fzjO— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben {jog 'afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Oproeping 4an de Burgerij van IJmuiden. Men verzoekt ons plaatsing van het vol- ?v£ enkele maanden heeft in de dag- en ÏÏLden het bericht gestaan, dat zich een had gevormd om te komen tot de op- °5ïJvaneen Frot. Chr. Militair Tehuis, "in beginsel werd besloten per 1 November een j* te openen in het voormalig Koning ïuomité verzamelde tot heden slechts een !'ï?n!fovervalt onze gemeente de inkwar- aJ van een zeer groot aantal militairen. Su mag niet langer getalmd worden en set Jcomite zich geplaatst voor de onmiddellijke «3 van een Tehuis voor militairen uit- «hp van den Ned. Militairen Bond, dat wil SZ uitgaande van een Prot. Chr. veree- 2w die echter haar deuren openzet voor Z militairen, zonder eenig onderscheid, in mpest national en zin, zooals die ook deze ïand tot niting kwam bij de viering van het S tate jubileum onzer Koningin! Diaram is deze oproeping tot U allen ge- r's*elt het comié in staat om binnen enkele kw een Tehuis te kunnen openen! Zooals Dw eigen zonen, broeders, verloofden h andere plaatsen hun Tehuizen zullen vrn- laten wil IJmuidenaren zorgen dat ande- m die orze plaats zullen verdedigen, als 't moét, ook hier een Tehuis vinden, den naam van IJmuiden waardig! Giften daarvoor zullen dankbaar worden aanvaard bij onderstaande adressen: J. C. Dunnebier, voorzitter. Kennemerplem 2; D. Visser penningmeester, Kennemerlaan 96, Gironummer 226919; C. J. Dekker, Fulton- straat 21. SCHOONMAAKBEURT. De zeesleepboot ..Amsterdam" van de N.V. Bureau Wijsmüller, alhier, heeft opdracht rebegen om naar Amsterdam te gaan voor het ondergaan van een schoonmaakbeurt. Na beëindiging hiervan gaat het schip weer naar het station Nieuwediep terug. Rex Theater: „Gelukkige Landing" en „Lloyds of London". Wie eens wil zien tot welke prestaties Sonja Henie in staat is, moet naar het Rex-Theater gaan. De blonde Noorsche vervult nl. de hoofd rol in „Gelukkige Landing". Haar tegenspeler is de bekende Don Ameche. Hieronder volgt de inhoud van deze Fox-iflm: In Noorwegen, ergens, ver weg in een afge legen dal, in de buurt van het schilderachtige dorpje Brangen, wordt een echte ouderwetsche boerenbruiloft gevierd met al de schilderach tige gebruiken, die daar nog in zwang zijn. De groote oude herberg van Per Ericksen is bij uit stek geschikt om er zulk een feest te vieren en zijn dochter Trude is zelf een van de vroolijkste bruilofsgasten; dus gaat het er recht vroolijk toe. En terzelfder tijd maakt in de nabijheid een vliegtuig een noodlanding. De piloot en zijn passagier gaan op zoek naar hulp en komen zoodoende op het feest te land. Deze twee Ame rikanen vinden het een buitenkansje, zulk een alleraardigste partij te kunnen bijwonen, de boeren zijn gul en gastvrij en in minder dan geen tijd dansen Jimmy Hall (de piloot) en Duke Sargent (de passagier) met de lieve boe renmeisjes. twee dingen moeten hierbij worden 1. Ten eerste, dat deze Duke Sargent «en bekend en populair band-leader is, over het paard getild door zijn succes en een echte Don Juan. En ten tweede, dat in dit deel van Noor wegen de zede bestaat, dat wie driemaal ach tereen met hetzelfde meisje danst, daarmee te kennen geeft, dat hij haar wil trouwen. De Amerikanen zijn natuurlijk absoluut niet op de hoogte met deze gewoonte in het Bran- gen-Dal en Duke Sargent is werkelijk dol op de blonde Trude Ericksen en danst telkens weer wet haar. Dus vat zij dit op als een huwelijks aanzoek en ,al de feestgenooten doen zulks en dat verhoogt de vroolijkheid in geen geringe wate! Maar Duke heeft thuis al een meisje, Flo My. en hij denkt er trouwens niet aan, Trudy naar het hinvelijksaltaar te leidendus ein digt deze idylle heel wat minder vroolijk, dan begonnen was. Na geruimen tijd is Duke weer naar Ame- ska teruggekeerd, maar Trudy is met dezen fang van zaken niet tevreden. Zij blijft Duke te haar aanstaanden echtgenoot beschouwen en ai reist heelemaal over den grooten haringvij ver om hem terug te vinden. En slaagt daarin. Als Duke het kleine Noorsche meisje in New ark terug ziet, krijgt hij opnieuw lust, een eefje met haar te flirten (wat zij doodelijk ernstig opneemt), tot groote ergernis van zijn vsend Jimmy Hall, die het zonde van dit eiske vindt en die haar haar al te graag zélf oa willen hebben. Maar hij maakt geen schijn- J! ™ns en Trudy ziet in hem veel eerder haar «jand dan haar vriend. heel veel moet er nog gebeuren en ook veel "driet is nog voor Trudy Ericksen te wachten, ^i inziet, dat Duke Sargent nooit met haar j? «ouwen en dat haar geluk inderdaad bij Maar dan nadert toch het oogenblik, aarop zij zuiverder ziet en beseffen leert, dat 'ïm/ het werkelijk goed met haar heeft voor "aagt. en zij blij is, als hij haar ten huwelijk De andere hoofdfilm van Rex is „Lloyds of Londen' met Freddie Bartholomew, Madeleine ncuuie oaru en Sir Guy Standing. Schaakclub „Kijk Uit." Dinsdagavond j.l. hield de Schaakclub „Kijk Uit" haar elfde algemeene jaarvergade ring. De voorzitter mr. A. W. Helleipa opende om 8 uur deze vergadering met een hartelijk welkom tot alle aanwezigen. Daarna gaf hij een kort resumé over het afgeloopen veree- nigingsjaar en wees daarbij op de goede ka meraadschap, die steeds het stempel op het clubleven heeft gedrukt. Ook memoreerde hij de goede resultaten, welke zoowel in eigen competitie, door ver schillende spelers als door de 3 clubteams in de competitie van den N.H.S.B. in dit jaar werden bereikt. Ook de eer der club werd in verscheidene tournooien en bijzondere wed strijden door vele leden hoog gehouden door het behalen van mooie resultaten. In dit ver band wil hij met name het lid Jilling van Dijk noemen, die naast het behalen van het clubkampioenschap inderdaad veel bijzonders gepresteerd heeft, waarmee de voorzitter hem van harte geluk wenscht. Met eenige toepas selijke woorden maakte de voorzitter tevens nog gewag van het vertrek der bestuursleden A. Harms, F. Janzen en het lid dr. De Graaf. Aan hen allen behouden we de beste herinne ringen. Het waren trouwe en goede leden en ze verlieten onze club slechts noode. De leden S. Kooi en C. Pels bedankte hij namens alle leden voor hun schaaklessen, welke zij aan de leden op de club-avonden hebben gegeven. Er is een goed werk mee verricht en de vruch ten daarvan zullen zeker niet uitblijven. Eerst genoemde speler kreeg nog een extra compli ment voor het ontwerpen en leiden der afge loopen zomer-competitie, welke inderdaad tot een groot succes heeft geleid. De leden, welke daaraan trouw deelnemen wil hij eveneens voor hun accuraatheid danken. Hierna brachten secretaris, penningmees ter en kascommissie om beurten verslag uit over den gang van zaken in het afgeloopen verèenigingsjaar, nadat hieraan vooral de no tulen der vorige vergadering door den secre taris werden voorgelezen. Alles kon de goed keuring der vergadering wegdragen. Ingekomen waren circulaires der A.V.R.O. tot bezoeken van het meestertournooi in Am sterdam, Haarlem enz. Aan de leden werden deze circulaires ter hand gesteld. Hierna kreeg de voorzitter gelegenheid tot het doen van mededeelingen: In verband met de competitie van den N.H.S.B. stelde hij voor, zulks in verband met een daartoe ontvangen brief van den wedstrijdleider van dezen bond. dat voortaan in plaats van 30 zetten in 1V2 uur, 36 zetten in genoemd tijdsbestek gedaan zullen moeten worden. Dit om onnoodige kos ten van arbitrage te vermijden. Indien de le den zich vooral in de openings-techniek der partijen specialiseeren zal dit verhoogd tem po zeker geen bezwaren opleveren. De verga dering kan zich met dit voorstel vereenigen. Ook zag het bestuur gaarne, dat voortaan voor elk team een wedstrijdleider benoemd wordt, buiten de deelnemende spelers om; voorheen werd daarvoor steeds een meespe lend lid aangewezen. Ook hiermee kon de vergadering zich accoord verklaren. Ook werd de raad gegeven om hij remise aanbod daarop niet te snel in te gaan, maar vooraf de wedstrijdleiders daarover te raad plegen. Vervolgens vonden met eenige toepasselijke woorden de prijsuitreikingen plaats. De clubkampioen Jilling van Dijk kwam weder om in bezit van den zilveren wisselbeker, ter wijl aan de groepskampioenen van IA, IB en 2B resp. D. J. v. Rijswijk, J. Wolfraat, W. Ver hagen en F. Faber schaakboekwerken en zak- schaakspelen werden overhandigd. De bestuursverkiezing kwam nu aan de orde. De aftredende bestuursleden A. W. Hel- lema, K. Schermer en D. J. v. Rijswijk werden op verzoek der vergadering bij acclamatie herbenoemd, terwijl S. Kooi eveneens op deze wijze tot bestuurslid werd benoemd ter ver vulling van een ontstane vacature. Allen na men hun benoeming aan, waarmede de ver gadering met een hartelijk applaus haar in stemming betuigde. Vaststelling competitie-indeeling voor het komende seizoen. Op verzoek van den voorzitter gaf de secre taris de heer G. Bal jet een uiteenzetting aan de vergadering omtrent hetgeen daaromtrent door het bestuur vooraf is besproken en be handeld. Spreker gaf daarbij een kort resumé van de resultaten der afgeloopen wintercom petitie onder vermelding van rangorde der hoogst-aangekomenen, welke ditmaal voor promotie naar een hoogere groep in aanmer king kwamen. Hoewel het oorspronkelijk in de bedoeling lag, dat degradatie/promotiewedstrijden ge speeld zouden worden, was door het bedanken van enkele leden, wegens vertrek naar elders, vooral in de hoofdgroep, de situatie nu zoo geworden, dat hiermede veel te veel tijd ge moeid zou zijn. Men heeft, om dit te voorko men, nu een automatische promotie dei- hoogst geplaatsten als de beste oplossing ge vonden. De nieuwe groepsformaties (elke groep 10 spelers) werden daarna door den spreker aan de vergadering bekend gemaakt onder de toevoeging hoe de indeeling der be trokken spelers heeft plaats gevonden. De bedoeling is dubbele ronden te spelen. Na deze uiteenzetting werd de nieuwe competitie- indeeling voor 1938/1939 door de vergadering aangenomen en goedgekeurd. Vervolgens stelde de voorzitter namens de wedstrijdcommissie voor, dat wederom even als voorheen met drie tientallen in de com petitie van den N.H.S.B. zal worden deelgeno men. Het deelnemen van 4 tientallen zou te veel kosten met zich brengen. Het bestuur is echter van plan voor die spelers, welke nog niet aan voornoemde competitie kunnen deelnemen, aparte wedstrijden met clubs in de omgeving te organiseeren, zoodat zij van tijd tot tijd ook in wedstrijden kunnen uitko men. Dit voorstel werd aangenomen. Tenslotte had de concierge H. Pork nog een hartelijk woord van dank in ontvangst te ne men voor zijn goede zorgen wederom aan het clublokaal en het materiaal besteed. Hierna kreeg de leider der zomer-competi tie, S. Kooi, nog gelegenheid tot 't uitbrengen van een resume der resultaten dezer compe titie. In 12 weken waren er 250 partijen ge speeld, inderdaad een mooi succes. Met dank aan den leider S. Kooi voor zijn verslag sloot de voorzitter hierna de vergade ring, waarna eenigen tijd werd gepauzeerd. Daarna kon worden overgegaan tot den gong wedstrijd, die als altijd wederom de noodige hilariteit teweeg bracht. Tien seconden voor 1 zet valt ook niet mee! Maar gelukkige prijs winnaars waren er in ieder geval. „Kijk Uit" kan weer op een goed vereenigingsjaar terug zien. Met goeden moed gaan we het nieuwe in. Dinsdag a.s. wordt het ernst: aanvang nieu we competitie. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen alsnog ingedeeld worden. Papierfabriek voert weer nacht dienst voor de celluiosefabriek in. Er wordt gewerkt óp het maken van voörffiad. De sedert 29 Augustls j.l. ingestelde wijzi ging in den drieploegendienst van de Cellu lose fa/brieken der N.V. Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen waarbij de z.g.n. nachtploeg uit den dienst werd genomen is gisteren plotseling komen te vervallen. Reeds gisteravond is de nachtdienst in deze afdeeling wederom ingevoerd, waarom een aantal arbeiders, die reeds in anderë afdeelin gen waren overgeplaatst, in hun oude functie werden teruggeroepen. Waarschijnlijk houdt een en ander verband met de zich steeds wijzigende economische omstandigheden, waarom, zooals wij vernemen speciaal tot verkrijgen van voorraad zal worden gewerkt Thalia Theater vertoont: „Bfauwbaard's Achtste Vrouw" en „Bulldog Drummond ontsnapt". Een teeder moment in „Blauwbaard's Achtste Vrouw". Gary Cooper, Claudette Colbert, Ernst Lubitschdeze namen zeggen eigenlijk alles. Deze drie namen in één film „Blauw baard's achtste Vrouw". Nog nooit hebt u Gary Cooper zoo goecl gezien, nog nimmer was Claudette Colbert charmanter dan als mevr. Blauwbaard, nog nimmer ook maakte de onvolprezen Lubitsch een film zóó vol geestige invallen een film zóó vol humor, een film waarin de gulle lach niet van de lucht is. De Avondpost schreef over deze film: Het is een vrij onschuldige Blauwbaard, zooals die door den onvolprezen Gary Cooper wordt uitgebeeld, aangezien hij niet, gelijk zijn beruchte voorganger, zijn vrouwen vermoordt, maar zich eenvoudig van een zevental laat scheiden. Dat is voor den Amerikaanschen millionnair Mr. Brandon de meest gewone zaak ter wereld, welke wordt afgedaan met een alimentatie ten bedrage van 50.000 dol lar voor elk dezer dames. In Claudette Col bert als zijn achtste echtgenoote vindt hij echter een tegenpartij, die hem de baas is, en hem voor altijd aan zich weet te binden. Hoe dat in zijn werk gaat laat zich niet navertel len, maar in elk geval gebeurt het dermate amusant, dat de toeschouwers een flauwte nabij komen van het lachen, zijnde dit een der geestigste filmproducten, welke ooit op het witte doek zijn verschenen en dat op niet te overtreffen wijze wordt gespeeld. De regie van Ernst Lubitsch heeft alle mogelijk heden uitgebuit om aan deze hoogst-verma- kelijke geschiedenis alle recht te doen we dervaren. Het is in één woord kostelijk. En niet alleen de pers, ook het publiek is opgetogen. Waar Blauwbaard ook draait hij is het gesprek van den dag. Detective-sensaties zijn altijd zeer geliefd geweest bij het bioscoop-publiek, en de Bull dog Drummond-serie behoort tot het beste in het genre. Ray Milland, die met zooveel suc ces optrad in „Jungle-Prinses" en „The Big Broadcast of 1937" heeft hier een rol naar zijn hart, en het zal velen interesseeren de laatste rol te zien die de beminde acteur Sir Guy Standing vóór zijn dood gespeeld heeft. Bulldog Drummond, de amateur-detective, krijgt in deze film twee moorden op te lossen, die zich hebben afgespeeld in het romanti sche decor van een geheimzinnig oud-Engelsch kasteel, spookachtig gelegen temidden van lugubere moerassen en heidevelden, verscho len in de mist. Voor de liefhebbers van iets griezeligs om van te watertanden! (De Bond van Veilig Verkeer - vereenigingen houdt op h%t oogen blik weer Verkeersdagen) Veilig Verkeer, de leuze van den dag, Die hoort te zijn van alle dagen, Ik ma* er nog eens weder van gewag, Daar men er nooit genoeg van kan gewagen. Veilig Verkeer, let op met oog en oor, Bij 't kruispunt en als gij moet oversteken, Loop niet maar blindlings onverschillig door. Met de gedachte: ik word wel ontweken. Veilig Verkeer, beweeg u met beleid, Terwille van uzelf en medemenschen, Eén oogenblik van onbedachtzaamheid. Kan onheil scheppen, dat gij nooit kunt wenschen. Veilig Verkeer, leer uw verkeersles goed, En druk haar op de harten uwer kindren, 't Is dure plicht, dat elk het zijne doet, Om 't aantal ongelukken te vermindren. Veilig verkeer, beschouw uzelf als deel, Of gij dan auto rijdt of fietst of wandelt, Van 't op den weg verkeerende geheel, Dat risico's erkent en daarnaar handelt. P. GASUS. Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Feestavond ter eere van het le lustrum. In den afgeloopen zomer was het vijf jaar geleden, dat enkele dames in deze gemeente besloten pogingen in het werk te stellen ten einde te geraken tot de oprichting van een afdeeling Velsen van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen. Met een 150-tal leden konden de werkzaamheden in September 1933 een aan vang nemen en thans vond in dezelfde zaal als waar destijds de oprichtingsvergadering gehouden werd de viering van het eerste lus trum plaats. De zaal van Chr. Belangen (dat officieel eigenlijk gesloten is, dachten we) was Woens dagavond met feestende dames (al of niet van hun resp. echtgenooten vergezeld) goed bezet toen de presidente der afdeeling, mevr. A. Groosmuller-Voet, haar openingswoord uit sprak. Spr. wees na het welkom aan de vele aan wezigen op de moeilijkheden aan het voorbe reiden van zulk een avond verbonden en ook op de moeilijkheden van de huidige dagen, die zelfs het doorgaan van dezen avond in gevaar gebracht hebben. Niettemin besloot het bestuur het feest toch dezen 28isten September te vie ren, omdat men immers geen paniekstemming wilde kweeken. Mevr. Groosmuller verwelkomde de bestu ren der zusterafdeelingen Haarlem en Bever wijk en was deze zeer erkentelijk voor de psachtige bloemenmanden, die zij de jarige geschonken hadden, Daarna zong men gezamenlijk ons volkslied. De presidente gaf in een herdenkingsrede een uitvoerig beeld van de wordingsgeschie denis van de afdeeling, die van 125 tot 280 leden in 5 jaar tijds gestegen is. Het vele cul- tureele nuttige en aangename, dat de afdee ling haar leden geboden heeft en nog te bieden hoopt somde de presidente op en wees er op, dat de vereeniging voor de belangen harer le den steeds op de bres staat. Spr. bracht oprechten dank aan de vele nij vere damesleden, die het bestuur verrasten met de producten harer kook- en bakkunst, die aan het einde van den avond gesavoueerd zullen worden. Ook de heer-en bakkers lieten zich niet onbetuigd en zonden twee banket letters, die in de pauze ten bate van het Ja coba-fonds verloot werden. Gezamenlijk zingen van het Bondslied be sloot deze rede. Mevr. P. L. de Boer-Harder, eere-lid en oud presidente der afdeeling, feliciteerde de jubi- laresse van ganscher harte en sprak een wel gemeend woord over het saamhoorigheids- en vereenigingsgevoel in het algemeen en de hou ding van den mensch jegens den medemensch in het bijzonder. Met den wensch, dat er steeds een toon van prettige verstandhouding en wellevendheid in de afdeeling zou mogen blijven heerschen besloot spr De presidente dankte mevr. de Boer voor haar hartelijke woorden. Mevr. Marguérite Couperus was met haar pianiste, mej. Corry Koppen, utigenoodigd dit feest op te luisteren met haar zeer gevarieerd repertoire van volksliederen uit verschillende landen. Mevr. Couperus leidde elk lied in met een korte verklaring van het chanson, dat ten gehoore gebracht zou worden. Zij zong uit haar zeer gevarieerd repertoire een viertal Breton sche en Normandische. Britsche en Duitsche volksliederen. Haar optreden is te welbekend dan dat wij over de mérites er van in détails behoeven te treden. De drie Schotsche liedjes The Border- maiden, The laird of Cockpen en Leezie Lind say, met veel verve voorgedragen, behoorden tot de succesnummers. Mevr. Couperus heeft er allen slag van haar liederen te „brengen". Voor de pauze sprak de voorzitster van de afdeeling Beverwijk, mevr. Moens. woorden van gelukwensch. De afgevaardigde van de afdeeling Haarlem feliciteerde eveneens Velsen met dit lustrum en daarna was bet oogenblik gekomen om de lekkernijen eer aan te doen. Na de pauze hoorden we nog van mevr. Coupérus enkele Fransche liederen, die aan het hof van koningin Marie Antoinette gezon gen werden, waarop zij haar optreden besloot met enkele hedendaagsche composities. Het was zeer zeker geen frase toen mevr. Groos muller de artiste met enkele welgekozen woor den dankzegde voor haar interessante optre den. Zij betrok ook mej. Corry Koppen, de be geleidster, in dezen dank. Mej. Koppen had in de vertolking een belangrijk aandeel door haar vaardig accompagneeren en haar vlotte uit voering van enkele technische werken van Mozart, Couperin, etc. Onder het genot van koffie en thee bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. De firma Kooi was met een gevarieerd programma van gramofoonplaten aanwezig en verzorgde daar mede het populaire „spraakwater dat de ge zelligheid nog verhoogde. De feestende afdeeling kan op het vieren van haar eerste lustrum met voldoening terug zien. W. GEBEDSURE VOOR DEN VREDE. Hedenavond zal in de Geref. Kerken IJmui- den-West en IJmuiden-Oost een gebedsure worden gehouden en wel in IJmuiden-West te 0 uur en in IJmuiden-Oost te 8.15 uur. FILMAVOND VAN DE NAT. CHR. GEHEEL-ONTHOUDERS VEREENIGING» De Nat. Chr. Geheel-onthouders Vereeniging geeft Maandag 3 October een filmvoorstel ling in 't Ned. Herv. Vereenigingsgebouw in de Kalverstraat. Als hoofdfilm wordt vertoond „De onbekende misdadiger". Ook voor de kinderen wordt een voorstelling gegeven. AVONDVAKTEEKEN- EN SCHILDERS SCHOOL. Te Velsen-Noord zal het R.K. Jeugdwerk wederom een avondcursus geven in lijn-, pro jectie-, bouw- en werktuigkundig teekenen, decoratie-, marmeren- en reclameschilderen. De lessen zullen aanvangen Maandag 3 Octo ber a.s. en zullen gegeven worden in de R.K. Jongensschool aan de Corverslaan te Velsen- Noord eiken Maandag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. Gelegenheid tot aanmelding van de leerlingen bestaat bij de volgende adressen: H. Hamers, Tuinwijcklaan 31a, Beverwijk; G. Meesters, Rijksstraatweg 64, Velsen-Noord; H. J. Rozemeijer, Groenelaan 54 te Beverwijk en tevens op de clubavonden van het R.K. Jeugdwerk In „De Pont": „Arabische Machten" en „Paniek in den Aether". Twee spannende en interessante films kan men weer in „De Pont" bewonderen. Van de laatste volgt hieronder de in houd Neil Bennett, een knap radio-ingenieur, in dienst bij de American Broadcast Corporation (A.B.C.) zoekt met zijn helper Eddie House naar een geschikte plaats voor het bouwen van nieuwe radio-zenders. Bij hun proefne mingen veroorzaken zij toevallig een ernstige storing op de golf van den politie-omroep, waardoor de bandietenleider Beau Gardner kan ontsnappen. Gardner komt met Neil en Eddie in aan raking als deze hem laten meerijden in hun vrachtauto. Als Gardner bemerkt, dat Neil een employe is van de A.B.C.neemt hij hem mee naar „Green Tree" een buitendancing, tevens hoofdkwartier van Beau's bende. Neil verliest dadelijk zijn hart aan de blonde zangeres Fay Stevens, die daar optreedt en doet alle mogelijke moeite om haar een contract voor de radio te bezorgen. Hij wordt echter wegens zijn brutaal optreden tegen den directeur ont slagen. Bij zijn thuiskomst verrast hij Beau met zijn mannen, die een uitvinding van hem, een zender-ontvanger combinatie, waarmee men alle radio-uitzendingen ernstig kan verstoren, komen stelen. Neil wordt neer geslagen en gevankelijk meegenomen naar de Green Tree Club, waar hij opgesloten wordt. Beau begint nu systematisch alle program ma's der A.B.C. te storen, waardoor de radio maatschappij duizenden verliest. Dan eischt hij 100.000 dollar als afkoopsom om met deze storingen op te houden. Steeds gebruikt Beau bij deze radio-onder handelingen Neil's naam. Vrijwel iedereen is ervan overtuigd, dat Neil, uit wraak wegens zijn ontslag, zoo handelt. Spoedig is de politie van het heele land op jacht naar Neil Ben nett, Publieke Vijand No. 1, die zonder pardon mag worden neergeschoten, vooral als blijkt dat Beau bij vergissing de marine-golf ernstig gestoord heeft, waardoor het scheepvaartver keer in groot gevaar komt. Neil werd door Beau gedwongen de namen op te geven van de vooraanstaande mannen der A.B.C. radio- omroep. Hierin vond hij een middel om zijn schuilplaats bekend te maken. Hij koos de namen zoo, dat daaruit te begrijpen zou zijn, dat hij in de Green Tree Club opgesloten zat, maar 't duurde een heelen tijd voordat Eddie House eindelijk bij toeval de verborgen bood schap begrijpt. Eddie gaat met een helper naar de nacht club, waar hij binnendringt om Fay op te zoeken. Zijn aanwezigheid wordt ontdekt en Beau geeeft bevel om dadelijk Neil onscha delijk te maken. Neil heeft echter door zijta raam de auto zien staan, waarmee Eddie ge komen is en seint in morseteekens een bood schap naar den wachtenden man, die deze boodschap nog juist weet uit te zenden, voor dat hij door een handlanger onschadelijk wordt gemaakt Eddie en Fay worden even eens gevangen genomen en stevig vastge bonden wordt het drietal achter in den auto gelegd, waarmee Beau en zijn helpers wegrij den. Het ziet er uit of alles verloren is, als de politie arriveert en de wagen aanhoudt. Wel tracht Beau zich er nog uit te bluffen, maai de gevangenen geven het overtuigend bewijs van zijn schuld. Neil's onschuld is bewezen en hij gebruikt zijn vrijheid in de eerste plaats om zich weer gevangen te laten nemen, maar ditmaal door Fary's armen....

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1