.Bellevue" Rest. Vrouw in vlammen omgekomen Maatregelen tegen wilde busdiensten, - BEVERWIJK Teraardebestelling van Jhr. G.. S. Boreel. Groote belangstelling op „Duinrust". Woensdagmiddag is onder groote belang stelling op de begraafplaats „Duinrust" het stoffelijk overschot van Jhr. G. S. Boreel. oud-burgemeester van Beverwijk en van de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin en oud-lid van Provinciale en Gedeputeerde Staten van Noord-Holland aan den schoot der aarde toevertrouwd. Een zeer groot aantal belangstellenden had zich rond de groeve geschaard. Wij zagen o.m. mr. dr. A. baron Röell, commis saris der Koningin in de provincie Noord- Holland, de heeren W. van Dok, loco-bur gemeester en A. A. Post, gemeente-secretaris van Beverwijk en voorts de heeren Jhr. W. P. Barnaard, jhr. ir. W. C. Q. v. d. Brandeler, mr. W. J. Baron van Lijnden, Kamerheer van H.M. de Koningin, jhr. C. E. W. van Pan- huys, H. Baron Taets van Amerongen, mevr. A. A. van Hattum-Dekker, leden van den kerkeraad en kerkvoogdij der Ned. Herv. Ge meente, het bestuur van „De Spaarbank" tc Beverwijk, J. Reijgersberg Versluis, S. Crom- melin en s. van Tienhoven. Ook vele pach ters en pachtopzieners volgden hun meester op zijn laatsten gang. De oudste zoon Jhr. J. L. Boreel uit Middel burg sprak na het dalen van de kist een af scheidswoord, waarin hij o.m. met dank baarheid gewaagde van de liefde en de le venskennis, waarvan de kinderen hadden mo gen profiteeren. „Zijn levenswerk vond hij", aldus spr., „m de provincie Noord-Holland en dat werk ver richtte hij als een goed regent, gesteund door het geloof, dat hij beleed. Hij kende de provincie goed. maar toch ging zijn liefde uit naar het duin. Hij kende ook het duin door en door en sprak er gaarne over. In dat duin, zoo besloot de heer Boreel, wordt hij thans begraven op een plaats, die hij mooi vond. Hier zal hij rusten voor altijd. Ds. A. Hovy schetste den overledene als een symbolische figuur als den vertegenwoor diger van een generatie, die gaandeweg uit sterft, maar die gedragen wordt door een no bele traditie. De heer Boreel was daarvan de niet minder nobele vertegenwoordiger. Zijn geloofsleven was van groote diepte en hij was bereid de eeuwigheid in te gaan. Spr. vergeleek de beëindiging van dit le ven* in stille rust en vrede met de beroering, de angst en de spanning om ons heen. God heeft hem weggenomen voor den kwaden dag. Ds Hovy dankte voor den grooten steun van den heer Boreel aan de Ned. Herv. Ge meente. ..Wij gaan van hier met dank in het hart", aldus spr. ..en wij zullen met liefde te- lugdenken aan deze persoonlijkheid, aan de zen eenvoudigen man, die een echte edelman was. Er is iets moois van ons weggevallen, maar de herinnering blijft. Ds. Hóvy eindigde zijn toespraak met het bidden van het Onze Vader. De oudste zoon dankte voor de talrijke be wijzen van deelneming en richtte tenslotte nog een dankwoord tot Dr. Royaards en de ver- pleegsters, die het lijden van den thans ont slapene hielpen verlichten. De plechtigheid, die door haar eenvoud vol komen in overeenstemming was met de le vensopvatting'van wijlen dén heer Boreel, was hiermede ten. einde. Beverwijk llad zijn oud-burgemeester uit geleide gedaan.. Thans rust hij in het duin, dat hem zoo lief was en dat eertijds een deel vormde vanzijn uitgestrekte bezittingen. WINKELIERSCOMBINATIE PLAN-WEST In de afgeloopen week werden bij de win kelierscombinatie Plan-West 63 volgeplakte zegelboekjes ingeleverd. De datum waarop de extra-premie gold was 21 September. De volgende zestien personen komen hier voor in aanmerking: W. van Straten, Dierlust- straat 14: Th. Böhm, Kerkstraat 24; P. Vogel, Visscherstraat 27; P. Schoutsen, Groote Hout weg; mevr. Martin, Alkmaarscheweg 245; mej. Langendijk, Kaag; mevr. van der Giessen, Dr Schuitstraat; J. Nonneker, Deken Waarestraat 52- J Park, Kreutzberglaan 20 b; W. Raams, Arendsweg 197; mej. Klosjes, Gladiolenlaan 40; mevr. Aardenburg, Noorderrijweg 31; mevr. Tabak, Romer Kerkweg 121; Kops, Cornells Matersweg 42; Brethouwer, C. Matersweg 5; Van Kruisten, C. Matersweg 59. BEVERWIJK—ZAANDIJK. Beverwijk zal Zondag op haar terrein aan den St. Aagtendijk het sterke Zaandijk ont moeten. De roodwitten verschijnen m dezen belang rijken competitiewedstrijd in de volgende op stelling: Doel: Hoogewerf. Achter: Th. Kuyer, C. Vessies. Midden: Woortman, Steenvoorden, A. de Ruyter. Voor: Koning, v. d. Steen, Marx, Maenhout, Teeling. LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIOCENTRALE. Vrijdag: Lijn 3: 8.00 Keulen. 10.20 Parijs. 12.20 Keu len. 12.55 Brussel Ned. 2.20 Nationaal pro- grmma. 4.45 Keulen. 5.20 Parijs. 6.35 Keulen. 7.20 Brussel Ned. 7.50 Diversen. 8.30 Keulen. 9.50 Brussel Fr. 10.20 Brussel Ned. 10.45 Natio naal nrogramma. 11.40 Keulen. Lijn 4: 8.00 Brussel Ned. 10.35 Londen Reg. 5.20 Nationaal programma. 6.50 Londen Reg. 7.20 Nationaal programma. 10.05 Londen Reg. 10.20 Nationaal programma. 10.45 Londen Reg. Lijn 5: Diversen. Laxor Theater brengt: „De barones en de butler" en „Charlie Chan in Monte Carlo". Het Luxor Theater vertoont deze week als hoofdnummer „De barones en de butler" met William Powell en Annabella in de hoofd rollen. In de rust van zijn landelijke omgeving, in de weelde van zijn voorvaderlijk slot, leeft de Hongaarsche minister-president, Graaf Albert Sandor, zijn gemoedelijk familieleven. De politiek baart hem niet veel zorgen; het parlement is gewillig en het publiek is tevre den En het leven op het kasteel is één door loopend genoegen, vooral omdat alles zoo uit nemend verzorgd wordt door den ouden Johan. Johan is de volmaakte butler. Alle buren, de kasteelheeren en de magnaten uit den wijden omtrek, benijden de Sandors om dezen Johan Porok; hij zorgt zóó goed voor alle huiselijke beslommeringen, hij verwent de jonge barones Katinka en de oude baronesse Honka zoo piekfijn, dat alle vrienden er ja- loersch op zijn Annabella en William Powell in „De barones en de butler." (Luxor Theater, Beverwijk.) Nieuwe verkiezingen komen in zicht. En wie wordt als een der candidaten van de Op positiepartij naar voren geschoven? Johan Porok, dezelfde Johan, de volmaakte huis knecht! Bestaat zooiets? Kan men in het Parlement een oppositie-politiek voeren en gelijktijdig butler zijn van den premier? Johan meent van wel, terwijl de heele wereld van opinie is, dat dit een verschrikkelijk schandaal beteekent, maar Graaf Albert San- dor vindt het niets erg. Maar al de overigen zijn van meening, dat Johan nu onmogelijk is geworden en weg moet. Zij krijgen hun zin. Johan verdwijnt en alleen in het parlements gebouw ziet hij zijn vroegeren meester nog, terwijl hij hem fel bestrijdt. Toch breekt hij onwillekeurig zijn gloeiendste redevoering af en kan niet verder, wanneer zijn blik valt op 's ministers schoen en hij bespeurt, dat de veters losbungelen. Hij is immers kamer dienaar én nogwel een kampioen in zijn soort. Als dochter van den Minister-president, moet baronesse Katinka af en toe een feestje geven, waarop dan autoriteiten, w.o. ook de fractieleiders worden uitgenoodigd. Zoo komt dus plotseling Johan als gast te staan tegen over menschen, die hij vroeger nederig heeft bediend. En het gaat hem uitstekend af, hij gedraagt zich schitterend en er is niet de minste reden, om hem niet met verfijnde hof felijkheid te behandelen. Er is echter één moeilijkheid: de hevige bewondering, die baronesse Katinka steeds meer krijgt voor dezen Johan. Dit levert het hoofdmotief in deze film en geeft haar een verrassende ontknooping, zoodat het onverwachte slot komt met een alleraardigst einde. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „Charlie Chan in Monte Carlo", met Warner Oland en Key Luke in de hoofdrollen. Wat de tuinders kregen. De noteering van de groentcnveiling. Spinazie per kist 1032 cent. Sla per 100 krop f 0.80—f 3.40. Postelein per kist 1026 cent. Andijvie per 100 krop f 1f 2.90. Wortelen per bos 46% cent. Radijs per bos 1% cent. Peterselie per bos 12 cent. Selderie per bos 13 cent. Prei per K.G. 3%4% cent. Tomaten per K.G. 46 cent Aardappelen 2.70—3.30. Uien per K.G. 3 cent. Breekpeen per K.G. IV22 cent. Waspeen per K.G. 34% cent. Snijboonen per K.G. 1022J/2 ct. Dikke boonen per K.G. 1018 cent. Knollen A per stuk 5—6 cent. Knollen B per stuk 22% cent. Komkommers per stuk 18 cent. Bloemkool le soort per stuk 810 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 35 cent. Groene kool per K.G. 2%7 cent. Roode kool per K.G. IV22 cent. Chineesche kool per K.G. 35 cent. Spruiten per K.G. 5 cent. Aardbeien per doos 1621 cent. Appelen per bond 410 cent. Peren per pond 48 cent. Druiven per pond 2430 cent. Augurken per K.G. 38 cent. Pronkboonen per K.G. 3V2—5 cent. Trosboonen per K.FG. 1720 cent. Meloenen per stuk 620 cent. BEVERWIJK BREE STRAAT 2 voor UITZENDEN VAN DINERS TELEF. 3015. (Adv. Ingez. Med.J Ernstig ongeval op den Rijksstraatweg. Fietser aangereden. Woensdag werd een bejaarde wielrijder op het moment, dat hij den Rijksstraatweg wilde oversteken om den Narcissen weg in te rijden aangereden door een vrachtauto, die in de zelfde richting reed. De man maakte een ernstige val, tengevolge waarvan hij een arm brak en verwondingen aan het hoofd bekwam. Nadat Dr. van Genderen Stort het slachtoffer hulp had verleend werd de aangeredene per auto naar het Roode Kruis Ziekenhuis over gebracht. De politie heeft naar de schuldvraag een onderzoek ingesteld. VERGADERING MODERNE WERKLOOZEN- VEREENIGING. In het gebouw Adrichemstraat hield de moderne werkloozenvereeniging Woensdag middag haar eerste ledenvergadering in het seizoen. Na afhandeling van enkele huishoudelijke zaken werden uitvoerig de propaganda en ledenwerfactie voor den komenden winter be sproken. Medegedeeld werd, dat het locaal Adrichem straat van af Maandag a.s. weer voor de leden wordt opengesteld voor ontspanning (lectuur en spelen, waarvoor gaarne boeken, tijdschrif ten en spelen worden ontvangen) van 912 en van 25 uur. Naar aanleiding van het bijzonder goed ge slaagde uitstapje naar Den Haag werd aan den heer Meijer, die de leiding had en zich op zeer verdienstelijke wijze van zijn taak kweet, een boekwerk aangeboden namens alle deel nemers. Besloten werd zoo mogelijk een vol gend jaar nog eens uit te gaan en reeds nu een spaar fonds je te vormen van enkele centen per week en per lid opdat men dan wat ruimer over middelen zal kunnen beschikken. Ten slotte werd eeii voorstel van het bestuur om naar aanleiding van de goed geslaagde excursie naar Van Leer's Fabrieken meer der gelijke uitstapjes te organiseeren. met alge- meene stemmen aangenomen. Besloten werd allereerst een bezoek aan te vragen aan de Fordfabrieken. Ook Hoogovens en de buizen- fabriek staan nog op het programma. Noteering van Beverwijk 28 September 1938 Spinazie per kist 0,280,42 Postelein per kist 0,140,22 Andijvie 100 str. 1,50—3,00 Radijs 100 bos 1,50 Wortelen per bos 0,030,07 Bieten per K.G. 0,03 Komkommers per 100 3,006,00 Aardappelen, klei p. K.G. 0,020,04% Snijboonen per K.G. 0,140,24 Heerenboonen per K.G. 0,140,18 Spruitjes per K.G. 0,050,12 Roode kool per K.G. 0,02—0,03% Savoije kool per 100 7,00 Bloemkool per 100 3,0010,00 Uien per K.G. 0,03% Prei per K.G. 0,05 Sla per 100 krop 2,503,50 Pieterselie per kist 0,09 Selderie per kist 0,07% Appelen per K.G. 0,140,32 Peren per K.G. 0,16—0,38 Aardbeien per doosje 0,220,28 Druiven per K.G. 0,27—0,34 Waarschijnlijk is er sprake van misdaad. Gisternacht heeft zich te Kerkrade een drama afgespeeld, waarbij een jonge vrouw om het leven gekomen is. Het slachtoffer is de 25-jarige echtgenoote van den 26-jarigen mijnwerker W. J. G., wonende aan het Oud Ehrenstein, in het huis van de ouders. Deze ouders werden gisterochtend om vijf uur door G. gewekt met de mededeeling, dat er in zijn slaapkamer brand was uitgebroken en dat zijn vrouw in de vlammen was omgekomen. Hij had haar uit het brandende bed ge sleept. Zij snelden onmiddellijk toe en von den de vrouw inderdaad met verschillende brandwonden overdekt, voornamelijk aan ge laat, hals en aan een der armen. Het bed smeulde hier en daar en de vlammen konden gemakkelijk gedoofd worden. Volgens den man zou de brand veroorzaakt zijn door een petroleumlamp, die in de kamer stond. De vader van de vrouw heeft dadelijk de politie gewaarschuwd, die een onderzoek in stelde. Volgens haar staat het vast, dat de vrouw niet tengevolge van de brandwonden overleden kan zijn. In het gebeurde vond zij aanleiding den man, die bij haar in verband met vroegere misdrijven bekend was, in ar rest te stellen. Door sectie op het lijk zal de doodsoorzaak moeten worden vastgesteld. De vrouw was moeder van twee kinderen. Vergunning en toestemming noodig voor elke R.A.P. moet plaats maken voor Wet. een Ontwerp thans bij de Kamer ingediend. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets ontwerp tot regeling van het vervoer van per sonen met motorrijtuigen: Aan de memorie van toelichting is het vol gende ontleend: Krachtens de bevoegdheid verleend bij de wet van 29 November 1935 werd bij Koninklijk Besluit van 12 Januari 1937 een vergunnings stelsel ingevoerd voor het exploiteeren van motorrijtuigen tot vervoer van personen (Reglement Autovervoer Personen), welk be sluit 15 Februari 1937 in werking is getreden. Dit reglement verliest 15 Februari 1939 zijn rechtskracht en het is thans derhalve noodig ter vervanging van deze voorloopige regeling tot een voorziening bij de wet over te gaan. Niettegenstaande de moeilijkheden, welke zich hebben voorgedaan, is de minister van Waterstaat van oordeel, dat de beginselen welke aan het Reglement Autovervoer Per sonen ten grondslag zijn gelegd, als juist kun nen worden aanvaard. De bedoelde moeilijkheden vonden haar oor sprong niet in het stelsel van het reglement, maar in de wijze, waarop de machtigingen waren geformuleerd. De zeer beperkte formu leering belette reeds dadelijk eenige op zich zelf wenschelijke bepalingen in het R.A.P. op te nemen. Voornamelijk zijn echter bezwaren van strafrechtelijken aard gerezen. De redac tie van artikel 2 van paragraaf 47 (het exploi teeren van middelen van vervoer), welke in het R.A.P. was overgenomen, sluit volgens de jurisprudentie uit, dat bij vervoer zonder of in strijd met een vergunning de directeur eener naamlooze vennootschap aansprakelijk wordt gesteld. Nadat aldus ook door den Hoogen Raad was beslist, werd getracht door wijziging van dit reglement bij Koninklijk Besluit van 3 Juni 1938 in deze leemte te voor zien. Een voorstel tot wijziging van de juist genoemde wet kwam vanwege den beperkten geldigheidsduur van het R.A.P. voor dat doel niet meer in aanmerking. De vervanging van het R.A.P. door een wet biedt thans gelegenheid deze gebreken defi nitief te verhelpen. De vervoerpolitiek zal gericht moeten zijri op regeling der onderlinge verhoudingen, be vordering van samenwerking en het stellen van die voorwaarden, welke door het alge meen belang worden geëischt. De voornaamste taak der vervoerspolitiek zal zijn met behulp van een vergunningsstelsel de uitbreiding en de onderlinge concurrentie der vervoermiddelen te regelen, voorzoover dat ter verwezenlijking van de bovenvermelde doeleinden noodig is. In verschillende gevallen zal regeling der vrachttarieven daarmede ge paard moeten gaan, terwijl aan de vergunnin gen zoodanige voorwaarden dienen te worden verbonden, als noodig zijn om een voldoende ineenschakeling van de vervoermiddelen en een deugdelijke vervoervoorziening te verkrijgen. Waar voorts rail- en wegvervoer naast el kaar staan en in belangrijke mate onderling kunnen vervangen, is het tweede en niet minst belangrijke doel met behulp van de be palingen van dit ontwerp en van andere reeds bestaande wetten de betrekkingen tusschen het rail- en het wegvervoer eveneens te rege len. Het behoeft nauwelijks verzekerd te worden, dat bij het regelen van de verhouding tusschen rail- en wegvervoer van een bevoordeeling van het eerstgenoemde uit fiscale overwegingen geen sprake zal zijn. Het stelsel van het door den minister van Waterstaat ingediende wetsontwerp wijkt in verschillende opzichten af van dat der Wet op de Openbare Vervoermiddelen. Het begrip openbaar middel van vervoer treft men in het ontwerp niet meer aan daar pogingen tot ontduiking niet zouden ophouden. In het nieuwe stelsel worden de verschillende soor ten van personenvervoer van elkaar geschei den. Als beginsel is genomen, dat in ieder motorrijtuig, bestemd voor en ingericht tot vervoer van personen, bescheiden aanwezig moeten zijn, die aangeven tot welke categorie het behoort en voor welk vervoer het dus mag worden gebruikt. Dit beginsel geldt voor ieder motorrijtuig, dat zich op Nederlandsch grondgebied bevindt. Er is slechts één uit zonderling op, n.l. voor vervoer met een per sonenauto, dat zonder eenige vergoeding ge schiedt, is geen vergunningsbewijs noodig. Voor vervoer van personen met autobussen is dus wel vergunning noodig, onverschillig of dit vervoer al of niet tegen vergoeding ge schiedt. Aan deze vergunning kunnen dan tevens de voorwaarden worden verbonden, welke voor regeling en coördinatie van het vervoer noodig zijn. Uitzonderingen op dit stelsel zijn mogelijk, b.v. voor het vervoer van militairen, of voor in het buitenland aan gevraagde .toerwagenritten. Het vervoer van personen met autobussen ten eigen behoeve of ten behoeve van het eigen bedrijf of onderneming doet zich na genoeg niet voor. Het nieuwe ontwex-p hand haaft dit dan ook niet als een afzonderlijk soort van vervoer. Ook is in het ontwerp geen regeling opgenomen van het verhuren van 'motorrijtuigen zonder bestuurder. Het weg- verkeersregelment voorziet hierin, naar de meening van den minister, voldoende. De autobusdiensten zijn gedurende de laat ste jaren een steeds belangrijker onderdeel geworden van het vervoei'sapparaat. Ter voorkoming van een teveel aan capaciteit is nt, een vergunningsstelsel noodig en plicht, waar een autobusdienst een v»>» ning heeft gekregen. ver8ün- Tegen verkapte busdien^ Voor de uitvoering van toerwagenrltfe» ongeregeld vervoer wordt een bedrSen gunning verleend. Hiermede kan echter1' worden volstaan. De moeilijkheden tÜr de minister in de memorie van toeliohs op het wetsontwei-p) welke zich seder'T invoering van een vergunningsstelsel autobusdiensten hebben voorgedaan zo,!?01 zich dan herhalen. Daarom eischt het rdw ontwerp bovendien nog een toestemmini!? wijs, waaruit moet blijken, dat men on bepaalden dag tot een bepaalde rit eeJ? tigd is. Hiermede wordt voorkomen dat den schijn van toerwagenritten' verb? autobusdiensten worden uitgeoefend p Voor het vervoer van personen met hm auto's wordt eveneens een bedrijfsver<nin?N verleend. Het verleenen van vergunningen voor autobusdiensten zal worden opgedragen een centrale commissie, zooals ook than 1? geval is. Beroep van de beslisssing der «2? missie staat open bij de Kroon. Ook toerwagenritten en ongeregeld vervoer dï°ï een dergelijke regeling te komen Voor wï gunningen binnen een bepaalde gemeen Jt» mogen rijden, zullen aanvragen tot B moeten worden gericht. Allooptennijj, De vergunningen voor de autobusdietuta, zullen voor het eerst aflo'open op 31 Dec»m ber 1940, daarna gelden tijdvakken van Si hoogste tien jaar. De minister achtte het in het belang van een goed ineensluitend net van vervoerdiensten noodzakelijk, de auto busvergunningen op eenzelfde tijdstip té doen eindigen. Voor de overige vergunningen gelden deze overwegingen niet. De vergun ningen voor de uitvoering van groepsvervoer toerwagenritten en ongeregeld vervoer won den voor maximum vijf jaren verleend en kunnen op verschillende tijdstippen eindigen Intrekking van vergunningen is, behalve" on verzoek van den ondernemer, ook ambtshalve mogelijk, b.v. in het algemeen belang. Als nieuw stelsel voert het ontwerp ln dat iedere huurauto in één gemeente (niet meer dan één) moet zijn ingeschreven. Bulten die gemeente mogen slechts reizigers worden opgenomen, die zich laten afhalen na bestel ling aan het kantoor van het bedrijf. Het snorren langs de weg van vaste vervoer» diensten wordt hierdoor verboden. Soorten vervoer, Het nieuwe ontwerp kent eigen vervoer en beroepsvervoer. Het splitst het beroepsver voer in een aantal soorten, en wel: 1. Auto- busdiensten, dat zijn de diensten, die een ge regelde verbinding met autobussen onder houden tusschen bepaalde plaatsen en daar bij een vast traject vormen. Hieronder kun nen ook personenauto's vallen. 2. Groepsver voer, dat is het vervoer van beperkte groepen personen in autobussen, b.v. schoolkinderen, mijnwerkers, enz. 3. Ongeregeld vervoer ln den vorm van eigenlijke toerwagenritten met toeristisch karakter. 4. Ongeregeld vervoer zonder toeristisch karakter, doch waarbij het bereiken van de plaats van bestemming hei doel is. Het eigenlijke toerwagenvervoer komt ook in geregelden vorm voor. Het ontwerp geeft daarom in een definitie van toerwagen- rit aan, dat hierbij niet uitsluitend voorzit het verstrekken van gelegenheid tot vervoer van personen tusschen bepaalde plaatsen, Ongeregeld vervoer is voorts vervoer met autobussen, dat niet volgens een dienstrege ling wordt uitgevoerd en niet onder toerwa genritten valt. 5. Tenslotte is er nog het ver voer met huurauto's. Het ontwerp maakt geen afzonderlijk onderscheid meer tusschen huurauto's en taxi's zooals het R. A. P. doet. Vervoer met huurauto's zal slechts mogen ge schieden door verhuring van de geheele auto voor de geheele rit. SANIPOORT INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Het winterprogramma van de afd. Sant poortBloemendaal van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling ziet er als volgt uit: Donderdag 29 September: Lezing door Lode van Gent over „In de binnenlanden van Indo china". Donderdag 27 October: dr. J. Romboutsover „Het mysterie van het leven". Donderdag 10 November: film „De sluipende Internationale", toegelicht door R. J. Klein, Donderdag 24 November: film „Het wondere leven in en aan zee", toegelicht door G. Jan Klooster. Donderdag 12 Januari: dr. B. Premsela ovei „Geslachtelijke onthouding voor het huwe- lijk". Donderdag 16 Februari: Johan Winkler over „De nationale gedachte". Donderdag 30 Maart: „Het oud-Nederland- sche lied", gezongen en op de luit begeleid door Geert Dils. /CHEEP/ fX'JEINCENjj HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 27 v. Duala. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta, Vancouver n. Rott. 27 te Londen. Lochkatrine, Rott. n. Vancouver 26 van San Francisco. Spaarndam, New-Orl°ans n. Rott. 25 te Gal veston. Drechtdijk, Rott. n. Vancouver 27 te N.-York. Maasdam, 27 (v.m.) v. Rott. te Philad. Tiradentes, Philad. n. Rott. 27 te Norfolk. Lochavon, Vanc. n. Rott. 25 te Portland(O). Lochkatrine, Rott. n. Vanc. 25 te S. Franc. Statendam, 28 v. New-York te Rott. Noordam, 28 v. Rott. n. Philadelphia. Damsterdijk, 28 v. Rott. n. Vancouver. HOLLAND—BRITSOH-INDIë LIJN. Hoogkerk, 28 v. Hamburg n. Bremen. HALCYON LIJN Flensburg, 28 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Dordrecht, 28 v. Dunston n. Oxelosund. Stad Vlaardingen, 27 v. Wabana n. Vlaard. HOLLAND—OOST-AZlê LIJN. Serooskerk, 28 v. Japan te Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN Randfontein, 28 v. Amsterdam te Hamb. KON NED STOOMBOOT MIJ. Baarn, Chili n. Amst. 26 v. Callao. Oberon, Rott. n. Jaffa 20, 90 mijl ZZO v. Land's Ena. Bacchus, 27 v. N.-York n. La Guayra. Ceres, 27 van Kiuluk te Catenia. Deucalion, 25 van Varna te Yerakini. Nereus, 27 v. Rott. te Pasajes. Saturnus, 27 v. Piraeus n. Thessaloniki. Agamemnon, 27 v. Famagusta n. Alexandrië. Euterpe, 27 v. Amst. te Bordeaux. Boskoop, Chili n. Amst. 28 te Liverpool. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ Protesilaus, Rott. n. Japan, 27 van Penang. Bellerophon, '28 v. Rott. n. Yokohama. Deucalion, Japan n. Rott. 27 v. Kobe. Glengarry, 27 v. Dairen n. Rott. Glenshiel, Dairen n. Rott. 26 v. Penang. Demodocus, 27 v. Rott. te Batavia. Aeneas, Japan n. Rott. p. 28 Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Ahvaki (th.) 26 van Montevideo. Alhena( uitr.) 27 te Montevideo. Alcyone, 28 v. B.-Ayres te Rott. Alpherat (th.) p. 27 Fern Noronha. ROTTE RD A MS C HE LLOYD. Sibajak (uitr.) 27 v. Gibraltar. Blitar (thuisr.) p. 27 Finisterre. Siantar (uitr.) p. 25 Perim. Soekaboemi (th.) 27 te Suez. Garoet (uitr.) p. 27 Pantellaria. Kota Radja (uitr.) p. 28 Pantellaria. Indrapoera (thuisr.) 28 van Colombo. Sitoebondo (thuisr.) 28 v. Suez. Buitenzorg, 28 v. Batavia te Rott. STOOMVAART MIJ NEDERLAND- Sembilan (thuisr.) 28 v. Havre via LLonden Saleier, 28 v. Beora te Tjilitjap. Tarakan, 28 v. Batavia n. Amst. Poelau Tello (uitr.) 28 v. Londen. Christiaan Huygens (uitr.) 27 v. Suez. Johan de Witt (thuisr.) 27 v. Port Said. Sleepreis. De Nederlandsche zeesleepboot „Ebro", welke eergisteren van Maassluis alhier aan kwam voor een sleep heeft kort daarop met de inmiddels gearriveerde rotsbreker „H. A. M. 906" de groote reis aanvaard naar Kaap stad. Proeftocht. Het Nederlandsche ms. „Prins Bernhard", hetwelk op de Noordzee een proeftocht heeft gemaakt, keerde gisteren daarvan naar Haarlem tenig om aldaar verder voor West- Indië. waar het schip voor bestemd is, te worden uitgerust. Om te dokken. Het Fransche tankschip „C. I. F." passeer de gisteren alhier van Le Havre naar Am sterdam om aldaar in het dok van de Neder landsche Dokmaatschappij te worden opge nomen ten einde eenige belangrijke repara ties te ondergaan. Reis voortgezet. Het Nederlandsche m.s. „Zeemeeuw" het welk Zondag j.l. alhier binnenliep, op weg van Gothenburg naar Londen, met machine- schade heeft na op het Noordzeekanaal te hebben proefgevaren de reis naar de haven van bestemming voortgezet. Ertsaanvoer. Met een lading ijzererts arriveerde gisteren het Fransche s.s. „Danae" van Caen aan het Hoogovenbedrijf alhier. AANGEKOMEN. 27 September: Helder s.s. Smyrna Titus s.s. Bourgas Rhea s.s. Palermo Ajax s.s. Stettin Prins Bernhard m.s. Noordzee Wild Rose s-s. Swansea Iris s.s. Danzig 28 September: Danae s.s. Caen C. I. P. s.s. Le Havre Tasis s.s. Rotterdam Mascotte m.s. Pernau VERTROKKEN. 27 September: Batavia m.s. Rotterdam Flandria s.s. Rotterdam Marne m.s. Parijs Purfina m.s. Duinkerken Stad Zaandam s.s. Rotterdam Vliestroom s.s. Leith Woodcock s.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Algol m.s. Sunderland 28 September: Patria m.s. Aberdeen Joma m.s, King's Lynn Zeemeeuw m.s. Londen WEEK-ABONNEMENTE.N dienen uiterlijk WoensdagsavM® betaald te zijn, daar de bezorgers P Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2