Kroepoek-fabricage. Hamstert niet! Thijs IJs knapt het weer op! Een geliefd gerecht VOOR DEN KANTONRECHTER DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1938 VELEN dwarrelen in vacantiestemming wel eens door 's-Gravenhage of Am sterdam en verwerken dan 's avonds een rijsttafel. In de residentie smaakt die „echter", misschien wel ten gevolge van de Indische sfeer, welke nu eenmaal in het Haagje hangt en waarop Amsterdam niet in die mate kan bogen. Onder die Nederlandsche rijsttafeleters is er een groot aantal, dat nog wat' onwennig doet als al die gerechten ge serveerd worden. Zij zijn geneigd alles gezel lig dooreen te husselen, zoo op de wijze alf wij stokvisch bereiden. Maar met één van die bijbehoorende ingrediënten heeft men niet de minste moeite, of men al zijn rijsttafel op de juiste, dan wel op minder correcte wijze nut tigt. Het betreft de kroepoek, die gezellige grijs-gele, soms wat roodachtige krokante, meestal langwerpige strooken, die zoo en pas sant gegeven worden en die ook in ons land, al is het dan in kleiner formaat, als lekkernij geoffreerd worden bij den borrel. Zelden geeft men er zich rekenschap van wat men feitelijk eet en hoe men aan die kroepoek komt. Wanneer men van Soerabaja den z.g. Oost hoek ingaat, en per auto de kustlijn grooten- deels volgt, daarna de helaas gesloten sui kerfabriek Boedoeran is gepasseerd, bevindt men zich bij Sidoardjo, een der belangrijkste centra voor de Kroepoek-fabricage. Kroepoek bestaat uit garnalen en tapiacomeel. De meest bekende soort is de kroepoek oedang, daar naast onderscheidt men nog kroepoek kapak en kroepoek Palembank. De omgeving van Sidoardjo leent zich daarom zoo uitstekend voor de fabricage van kroepoek, omdat langs de kust van Java van Soerabaja tot in de omgeving van Pasoeroean, uitgestrekte viseh- vijvers te vinden zijn, waar in het brak- of zoetwater een donker soort garnalen leeft, dat zich zeer goed leent voor deze kroepoek-fabri cage. Het benoodigde tapioca-meel wordt van Chineesche fabrikanten, grootendeels uit Ke- diri betrokken, terwijl andere meelsoorten on bruikbaar zijn, aangezien die bij het bakken te weinig uitzetten. De gepelde garnalen wor den met het meel en water tot een soort koek gekneed. Het op deze wijze verkregen deeg wordt tot rollen verwerkt van circa een halven meter lengte. Deze rollen worden gestoomd boven kokend water, daarna in dunne plakjes gesneden, welke in de zon worden gedroogd. De kroepoek is gereed. Teneinde het product nog wat aantrekkelijker te maken, wordt voor de geur een weinig van een kruidensaus aan het deeg toegevoegd benevens een kleine hoe veelheid rauw ei. De kwaliteit van de kroepoek is feitelijk afhankelijk van de hoeveelheid ge bruikte garnalen. Hoe meer garnalen er ge bruikt worden, des te beter is de kwaliteit. De omvang van de kroepoek-industrie in Sidoardjo's omgeving is zeker van belang. Een zevental van de in totaal dertig fabriek matige bedrijven en bedrijfjes, in hoofdzaak in handen van Chineezen, houdt zich met de productie van dit artikel bezig. Het grootste gedeelte van dit product wordt uit den aard der zaak op Java verkocht, terwijl ook afzet gevonden is in de buitengewesten. In papie ren zakken, gewoonlijk bijeengebracht in houten kisten, heeft de verzending plaats, waarbij het schudden zooveel mogelijk wordt tegengegaan. Alleen bij export wordt ten einde plaatsruimte te sparen de kroepoek los verzonden, in rijen achter elkander ge plaatst. Daarbij komt dan nog, dat in bepaal de landen het invoerrecht op verpakte kroe poek hooger is dan voor het losse product. Met. behulp van stevig pakpapier worden de lagen kroepoek afgedekt om de breuk zooveel mogelijk te beperken. De kisten, welke voor het vervoer worden gebruikt, zijn van binnen van blik of zink voorzien en daarna dicht ge soldeerd. Bij export naar Nederland wordt tusschen de kroepoek en den binnenwand der kist krantenpapier of stroo gedaan. Bij uit voer naar Amerika is dit hulpmiddel verbo den In het algemeen kan men zeggen, dat de fabrikanten slechts op bestelling werken. Al leen indien de voorraad garnalen klein is in de maanden October en November wordt voorraad gehouden. De kroepoek kan dan cir ca drie maanden zonder bezwaar bewaard worden. De fabrikanten zelf zijn de verkoo- pers. Het product wordt op de Indische markt onder een groot aantal merken in den handel gebracht. Een en ander heeft ten gevolge, dat de concurrentie groot is en de winstmarge dikwijls uiterst gering. Dat er veel kroepoek uit Sidoardjo in den handel komt, welke Si doardjo nooit heeft gezien, is wel als zeker aan te nemen. Het Economisch Weekblad voor Neder- landsch Indië van 6 Mei j.l. wijst er op, dat bij de eerste exportzendingen een breukper centage voorkwam, hetwelk tusschen de 40 en 50 schommelde. In verband daarmede wor den voor export in hoofdzaak kleine, ronde schijfjes gemaakt, die minder teer zijn. Mocht de kroepoek vochtig geworden zijn, dan is het drogen in warme lucht aan te be velen. Uit den aard der zaak heeft men zich afgevraagd, of er voldoende garnalen gepro duceerd kunnen worden, om aan de behoefte aan kroepoek te voldoen. Officieele mededee- lingen daaromtrent wijzen er op, dat de pro ductie van garnalen natuurlijk aan grenzen gebonden is, doch deze zou in de omgeving van Sidoardjo zeker nog met 50 procent opge voerd kunnen worden. Daarbij komt dan nog, dat men de beschikking heeft over reserves. Want in de omgeving van Sedajoe en Grissee bestaat voldoende gelegenheid om tot kroe poek-fabricage over te gaan, door de daar aanwezige voorraden garnalen, terwijl op ver schillende plaatsen een meer intensief afvis- schen deze hoeveelheden nog aanzienlijk kan verhoogen MOLLERUS. De aandacht van de inzenders, die ons kopy ter beoordeeling doen toekomen, wordt er op ge vestigd dat wij die niet zullen beoordeelen en evenmin terug zenden indien niet postzegels voor antwoord worden ingesloten. Bid- en boetedag. Het Nederlandsche Episcopaat heeft een algemeenen bid- en boetedag uitgeschreven voor Vrijdag 30 September. In alle Katholieke kerken en kapellen zal het Sacrament den geheeien dag- of althans eenige uren ter aanbidding worden uitge steld. Een oproep tot alle consumenten. De Vereeniging van Grootwinkelbedrijven in levensmiddelen heeft besloten de onder staande kennisgeving onder haar afnemers te versipreiden Tengevolge van de verhouding in Europa is het publiek geneigd om voorraden in huis te nemen. De bedoeling hiervan is niet zoozeer vrees, dat er binnenkort geen levensmiddelen zullen zijn, doch wel, dat bepaalde levensmiddelen duurder zullen worden. Bij een abnormale vraag zal dit ook inder daad het geval zijn. In verband hiermee wijzen wij u er op, dat de mogelijkheid van hamsteren alleen open staat voor diegenen, die over geldmiddelen beschikken om deze te betalen terwijl juist diegenen, die hiertoe niet in staat zijn, de dupe worden, en wellicht over eenige weken hooger- prijzen moeten betalen. Om die reden verzoeken wij allen met na druk niet meer in te koopen dan men voor normaal levensgebruik noodig heeft in het belang der minder kapitaalkrachtigen. Al die bedrijven, welke zich toeleggen op den ver koop der noodzakelijke levensmiddelen heb ben moeilijke tijden doorgemaakt in de afge- ioopen jaren door de teruggaande omzetten. Zij willen gaarne zooveel mogelijk verkoopen Maar bovendien rust op hen de taak der le vensmiddelenvoorziening, welke een algemeen belang is. Dit moet zwaarder wegen en het is om deze reden, dat wij het verzoek richten tot alle consumenten: hamstert niet! Op vragen van mevrouw Bakker-Nort be treffende het nemen van maatregelen tegen het „hamsteren" heeft de minister van eco nomische zaken als volgt geantwoord: Het is den minister bekend, dat in het bij zonder in de laatste dagen veel personen er toe zijn overgegaan levensmiddelen voor eigen gezin op te slaan. De minister acht deze handelwijze zoowel uit nationaal als uit sociaal oogpunt zeer af keurenswaardig. Door deze egoistische han delwijze toch kan inderdaad een billijke dis tributie van levensmiddelen, wanneer die noo dig mocht blijken in tijden van nood, worden bemoeilijkt. De minister heeft reeds voorbereidende maatregelen getroffen om dit hamsteren te gen te gaan. Een wetsontwerp ter zake heeft reeds zijn departement verlaten. Indien dit ontwerp wet wordt, zal het mogelijk zijn, dat de overheid tot inbeslagneming van abnor male voorraden, zoowel bij particulieren als bij handelaren, kan overgaan. Overigens wijst de minister er met nadruk op, dat de voorraden van de meeste levensmid delen een angststemming geenszins recht vaardigen. Wanneer het publiek rustig blijft en zich onthouden zou van het inslaan van voorraden, zal de behoeftevoorziening op nor male wijze kunnen plaats hebben. Juist door dit hamsteren worden de voorraden geringer en worden de prijzen omhoog gedreven, waar door niet alleen de belangen van de andere landgenooten, die zich afzijdig houden, wor den benadeeld, maar ook de noodzakelijkheid van het nemen van overheidsmaatregelen ten aanzien van de distributie van levensmiddelen wordt verhaast. Valt een speciaalzaak onder de spertijdregeling voor den Kantoorboekhandel Haarlem's drukste winkelstraat is eenigen tijd geleden verrijkt met een nieuwe zaak. welke den on-Nederlandschen naam „Pen- shop" draagt. De winkelier verkoopt uitsluitend vul pennen. vulpotlooden, en inkt en vond het blijkbaar te gewoon, om zijn zaak „De Pen- nenwinkel" te noemen. Korten tijd na de opening' had een inspec teur van politie proces-verbaal tegen den eigenaar opgemaakt, niet vanwege den Engel- schen naam, maar omdat z.i. de vestigingswet kleinbedrijf was overtreden. Voor den kan toorboekhandel is namelijk een z.g. „spertijd' afgekondigd, zoodat het verboden is, nieuwe kantoorboekwinkels te openen. De winkelier wist van deze bepaling af en had daarom, voor hij zijn nieuwe zaak in lichtte. bij de Kamer van -Koophandel te Haarlem geinformeerd, of een' winkel, waar uitsluitend pennen, potlooden en inkt verkocht werden, ook onder deze spertijdregeling viel. Het antwoord luidde ontkennend. Voor alle zekerheid wendde de winkelier zich ook tot het departement van economische zaken in den Haag, waar hij geen positief antwoord kreeg, omdat men daar een dergelijke kwestie nim mer had onderzocht. De winkelier opende nu zijn „Pen-shop" maar zooals gezegd, reeds enkele dagen later kreeg hij een bekeuring van een inspecteur, die in de ministerieele beschikking met betrek king tot den spertijd voor den kantoorboek handel had gelezen, dat het verboden was, een winkel te openen, waar „artikelen in verschei denheid van soort" verkocht worden. In den pennen- en potlooden voorraad zag de inspec teur inderdaad een „verscheidenheid van soort" en het resultaat was, dat de „Pen-shop" houder gisteren voor den Haarlemschen kan tonrechter moest verschijnen. De ambtenaar van het O. M. deelde de op vatting van den inspecteur, dat de Vestigings wet-bepaling was overtreden en eischte f 25 boete De verdediger, mr. G. Mutsaerts uit Amster dam, betoogde, dat de ministerieele beschik king wel degelijk de mogelijkheid voor vesti ging van speciaal zaken openlaat. De pennen en potlooden, welke verdachte verkoopt, kan men moeilijk een „verscheidenheid van kan toorartikelen" noemen. Er zijn vele winkels in andere branches, waar men ook vulpennen en -potlooden kan koopen, maar die men be zwaarlijk als kantoorboekwinkels kan kwalifi- ceeren. Ook zou het onjuist zijn, als men van ver dachte eischt, dat hij met den geheeien kan toorboekhandel op de hoogte is, voordat hij pennen en potlooden mag verkoopen. Ten slotte zei pl., dat verd. geheel te goeder ouw is geweest, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat hij tevoren informaties heeft inge wonnen. Mr. Mutsaerts concludeerde dan ook lot vrijspraak. Het O.M. handhaafde zijn opvatting, dat een overtreding was begaan, maar verlaagde geëischte boete tot f 6 omdat hier niet sprake is van kwade trouw. De kantorechter zal over veertien dagen schriftelijk vonnis wijzen. MOTORRIJDER OVER DEN KOP. Woensdagmiddag half twee wilde een 62-jarige motorwielrijder uit Goes op den Rijksstraatweg nabij de Van Nesstraat voor een hond uitwijken. Om het dier te sparen, ging hij steeds meer naar links, maar kon toch niet verhinderen dat het even geraakt werd. Hij raakte de macht over het stuur kwijent en sloeg' over den kop, waardoor hij een bloedende wond aan het achterhoofd kreeg. Hij werd door een dokter en een lid van den Ongevallendienst verbonden, waarna hij per ziekenauto naar het ziekenhuis St. Johannes de Deo werd vervoerd, waar hij voor eenige chtgen ter observatie is opgeno men. Het is niet bekend geworden of de hond gewond werd, want die maakte zich pijlsnel uit te voeten. FILMAVOND CHR. FILMCOMlTé. Vrijdagavond 30 dezer zal het Chr. Film comité een filmavond geven in Gebouw St. Bavo. Smedestraat. Het programma vermeldt: „Veertig jaren jaren Koningin", de door „Polygoon" vervaar digde herdenkingsfilm, een serie journaals van de feestelijkheden, n.l. aubade, vloot revue, herdenking in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, te waterlating „Oranje". Ten slotte wordt de film „Nederland" van Willy Mullens gedraaid. Deze film is gemaakt voor de Vereeniging „Nederland in den vreemde". ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING DE f 100.000 ER UIT! De honderdduiend is heden gevallen op nummer 2148. Eindelijk waren de drie vrienden weer thuis. Oom Mopperniet huilde haast van vreugde, dat alles weer terecht was gekomen. Tjonge, tjonge, wat heb ik in angst gezeten! zuchtte hij. Ik speel nooit meer verstoppertje in het bosch-van-hou-je-maar-stil, dat is mij veel te gevaarlijk! Ik wist niet wat ik doen moest, daarom heb ik Thijs maar in den arm genomen. En dat was maar goed ook, zei Dickie, anders waren wij misschien altijd weg geblevenHij wilde ons in een groote kooi opsluiten. Wij zijn toch zeker geen kanaries Neen, dat is zoo, zei Thijs lachend, maar wat hij met mij wilde doen, is mij ook een raadsel. Wij hebben onze redding eigenlijk te danken aan Ruikgraag Thijs, zei oom Mopperniet dankbaar, jij hebt de zaak weer mooi opgeknapt Het parool van den wielrijder. Lel op met oog en oor! De Vereeniging voor Veilig Verkeer schrijft ons: Wielrijders, ge weet allen, dat op u de plicht rust te zorgen voor een deugdelijk rijwiel. Op zeer gemakkelijke en goedkoope wijze kunt ge het rijwiel geregeld steeds in orde hebben. Nu zijt gij degene, die aan het rijwiel beweging en richting geeft. Dit wil dus zeggen, dat het van u afhangt, of uw rijwiel in het verkeer óf ge vaarlijk óf veilig is. Maar niet alleen uw rijwiel, ook u persoon lijk speelt in het verkeer een belangrijke rol. Vooral wanneer het er op aan komt, dat u tee- kens van richtingverandering moet geven, of een teeken, dat ge wilt stoppen, of een teeken, dat ge wilt omkeeren. Vele wielrijders geven deze teekens óf niet heelemaal duidelijk óf niet precies op het juiste oogenblik. Dit levert echter groote gevaren voor het ver keer op. Wielrijders, geeft tijdig en duidelijk de tee kens aan! Alleen reeds daarmede bewijst gij Veilig Verkeer een grooten dienst. Als voor de verkeersdagen het parool van den wielrijder wordt aangeduid met de woor den: Let op met oog en oor! dan bedoelen wij daarmede, dat slechts door uiterste voorzichtig heid menschenlevens op den weg kunnen wor den gespaard. Voorzichtigheid is juist een eigenschap, die den goeden weggebruiker ken merkt. Uitkijken en opletten is voor een wiel rijder van buitengewoon veel belang. Let op, kijk uit! Dit is voor alle weggebrui kers een eisch van wellevendheid en zelfs van lijfsbehoud. Zonder dit komt men in het mo derne verkeer er niet zonder kleerscheuren af. Wielrijders, denkt hieraan. Als ieder wielrijder zich eens zou houden aan de verkeersvoorschriften, de geschreven en ongeschreven wetten van veilig verkeer, dan zouden meer dan 3% millioen weggebruikers al vast een belangrijke bijdrage leveren voor de algemeene verkeersveiligheid op den weg. Stelt u eens voor, wat dit beteekent! Wielrijders, zou dit mogelijk zijn? Mogen wij er op rekenen, dat u zich houdt aan de ver keersvoorschriften? Mogen wij er op rekenen, dat u op den weg scherp oplet en nauwkeurig uitkijkt en de voorzichtigheid betracht? GEREF. KERK HAARLEM. In verband met den nood der tijden zal hedenavond te half 9 een samenkomst der gemeente zijn in de Kloppersingelkerk. SPEELTUINVEREENIGING „HET OOSTER- KWARTIEJt". De commissie tot organisatie van winter- clubwerk houdt een propaganda-avond voor leden en belangstellenden op Vrijdagavond 30 September in haar clubgebouw speeltuin Zo- mervaart. Bij deze gelegenheid zal de heer L. Broek huizen, oud-hoofd eener bijzondere school te Haarlem een voordracht houden over het on derwerp: „Het nut van den handenarbeid in speeltuinverband". Nog steeds uitbreiding van mond en klauwzeer. Zes gevallen met doodelijken afloop. De besmettelijke veeziekte mond- en klauw zeer breidt zich in de gemeente Haarlemmer- liede en Spaarnwoude nog steeds uit. Thans zijn reeds meer dan 140 aangiften gere gistreerd, waarvan slechts 13 als genezen zijn aangegeven, zoodat thans alhier nog 130 vee stapels zijn aangetast. De ziekte is in de meeste gevallen van ern- stigen aard. Deden zich aanvankelijk geen sterfgevallen onder het vee voor, thans is d'it wel het geval en in de afgeloopen week bezweken niet min der dan 6 koeien aan deze ziekte. MARKTWEZEN HAARLEM Groentemarkt Haarlem op 28 September 1938 Tomaten f 0.05—0.07 per kg. Heerenboonen f 0.08—0.15 per kg. Snijboonen f 0.10—0.20 per kg. Andijvie f 0.200.40 per kist Sla f 0.100.30 per kist Spinazie f 0.100.30 per kist Postelein f 0.060.25 per kist Uien f 0.700.85 per kist. Winterwortelen f 1.101.20 per kist. Gele kool f 0.350.70 per kist. Groene kool f 0.150.50 per kist Savoyekool f 0.030.06 per stuk Bloemkool f 0.040.12 per stuk Roodekool f 0.030.06 per stuk Komkommers f 0.021/2—0.05 per stuk Wortelen f 0.030.07 per bos Selderie f 0.010.05 per bos Prei f 0.030.06 per bos. Radijs f 0.020.04 per bos Rabarber f 0.030.06 per bos Spruiten f 0.551.10 per zak Koolraap f 0.70—0.90 per zak. MARKTBERICHT PURMEREND. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 63.000 kg. Handel matig. Hoog ste prijs f 25. Kleine Boeren 10, f 25 per 100 kg. Volvette 1, f 26.50 per 100 kg. Boter 686, f 1.40 a 1.50 p. kg. Runderen, totaal 578 stuks. 300 vette koeien 64 a 69 per kg. stug; 140 gelde koeien 110 a 150 per stuk, stug; 35 melkkoeien 180 a 260 per st stug, 103 stieren 44 a 52 per kg. matig, 18 paar den 80 a 160 per st. stug 114 vette kalveren 28 a 43 p. kg. matig 255 nuchtere kalveren voor de slacht, 7 a 12 per stuk, matig, nuchtere kalveren voor de fok 11 a 18 per st., matig, 260 vette varkens voor de slacht 50 a 53 per kg., vlug, 24 magere varkens 26 a 34 per stuk, matig, 414 biggen, 12 a 18 per st., matig, 1033 schapen 17 a 24 per stuk, matig, 64 bokken 13 per stuk. matig, 974 lammeren 9 e 12 per stuk, ma tig, Kipeieren 4.20 a 4.60 per 100 st. Eendeieren 3.20 per 100 st. 6600 oude kippen en hanen 30 a 45 per kg., uitzonderingsprijs 0.47'A, 30 konijnen 1.70 p. st. 1600 eenden 20 a 60 per st. duiven 40 p. paar 72 ganzen 2.30 a 2.70 per stuk, Noordholland- sehe blauwe 55 a 62 p. st. uitzonderingsprijs 0.67y2, 2600 jonge hanen 40 a 47J/2 per kg. Coop. Centrale Eierveiling Furmerend G.A. afd. Eieren. 85000 eendeneieren 4.15 a 3.55. broedeieren 2.60 a 300 70.000 kippeneieren. 65. 66 kg. f 4.40 a 4.55, 63 64 kg. f 4.35 a 4.45 58 59 kg. f 4.10 a 4.25, 56/57 kg. f 4.00 a 4.10, 53/55 kg. f 3.65 a 3.95, 50 52 kg. f 3.45 a 3.60, 45/49 kg. f 2.55 a 3.50. Comité „Winterhulp" Nog steeds zijn er een gr00t arbeiders, die buiten hun schuld I zijn. Wer^oo3 Comité „Winterhulp" te Haarlem heeft ook weer plannen beraamd om, jaren, deze gezinnen te steunen^^0^ 7 November i? «en doel zal op 4, 5, bazar worden gehouden. Voor het welslagen daarvan, doet h mité, met dank voor den steun voorhe noten, wederom een beroep op de schen neringdoenden middenstand tal dames zal zich in de komende' wfh a5Q' deze winkeliers vervoegen met het vrS verzoek iets af te willen staan voor hu doel. 8°eiie Er werd reeds een bedrag van innnn het Comité bij den winkelstand te Ha i r besteed voor de meest behoeftigen, 111 Ook van particulieren zijn nuttin bruikbare artikelen van harte welkom 6Q van dan kennis kan worden gegeven"^' het secretariaat Karei van Manderstraat^ J. E. EGBERTS t Te Bussum is op 70-jarigen leeftijd nvt, leden de heer J. E. Egberts, oud-insne?" der directe belastingen. Als zoodanb u "v o.iri. van 1917 tot 1924 te Haarlem werkL? geweest, in welken tijd hij alhier om hm heeft uitgemaakt van het bestuur der v eeniging van Vrijz. Hervormden. De ovpT ledene was officier in de Orde van Oran Nassau. 478e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 8ste lijst Trekking van Donderdag 29 September 1 Hooge Prijzen 100.000.— 2148 1.500.— 18443 1.000.- - 2542 10785 16616 21513 400.- - 19697 200.- - 5015 6471 21818 100.- - 9812 10309 13354 16197 18742 18757 Prijzen van 70. 1011 1079 1127 1154 1173 1184 1194 1291 1420 1449 1525 1685 1722 1875 1879 2974 2745 2746 2863 2186 2398 2436 2594 2737 2977 3065 3156 3174 3257 3380 3431 3442 3999 4059 4201 4763 4797 4917 3446 3852 3869 3907 3941 4235 4310 4456 4515 4760 4930 5027 5153 5326 5344 54 3 7 5682 5743 6237 6241 6283 5787 5866 5899 6120 6185 6484 6599 6716 6760 6797 68 6 0 7060 7216 7294 7319 7330 7351 7356 7387 7394 7646 7666 7949 79S7 8023 8180 82 3 8 8264 8303 8507 8654 8707 8766 8787 87 9 4 8809 8968 8992 9159 9160 9566 9660 9860 9935 9984 10123 10169 10406 10414 10437 10490 10532 10697 10849 10906 10997 11073 11155 11335 11357 11635 11695 11770 11790 12070 12078 12109 12116 12169 12172 12222 12268 12282 12458 12459 12539 12551 12558 12590 12655 12873 13003 13053 13094 13152 13208 13265 13309 13428 13558 13800 13818 13913 13937 13999 14036 14254 14300 14479 14565 14670 14533 14811 15085 15147 15271 15374 153 97 15425 15438 15467 15556 15767 15804 15844 15880 15932 Ï5974 15981 15986 15987 16082 16118 16360 16370 16422 16481 16650 16796 16802 16963 16973 169 99 17074 17254 17268 17319 17324 17409 17419 175 77 1 8037 18061 18212 18215 18661 18737 18783 188 1 4 18848 18995 19049 19117 19212 19231 19313 19405 19426 19581 19635 19668 19777 19814 19862 19891 19975 20003 20106 20246 20305 20339 20578 20815 20953 20987 2093 21096 21162 21164 21279 21285 21339 21408 2144J 21581 11722 21891 21991 1058 1059 1103 1115 1213 1268 1286 1329 1344 1354 1631 1653 1780 1794 1815 1830 1831 1845 1853 1907 2023 2037 2060 2068 2077 2089 2136 2154 2165 2195 2209 2303 2365 2370 2373 2404 2405 2408 2419 2457 2467 2692 2528 2700 2548 2788 2615 2813 2620 2840 2656 2896 2673 2942 2681 2948 3024 3037 3074 3075 3114 3126 3333 3372 3403 3461 3471 3473 3485 3489 3563 3602 3617 3885 3699 3896 3700 3905 3711 3910 3743 3951 3789 3998 3824 4003 3829 4030 4132 4150 4189 4198 4220 4250 4289 4290 4324 4334 4360 4437 4461 4481 4506 4510 4541 4573 4581 4614 4663 4677 4688 4706 4718 4727 4749 4776 4778 4839 4880 4911 4912 4919 4944 4970 5022 5075 5123 5166 5189 5190 5195 5203 5229 5235 5282 5337 5339 5341 5381 5396 5439 5444 5495 5508 5510 5559 5596 5637 5677 5717 5744 5791 5869 5941 5997 6007 6116 6160 6170 6192 6204 6216 6265 6274 6330 6400 6423 642-5 6441 6489 6491 6506 6532 6548 6609 6622 6649 6683 6846 6866 6885 6935 6954 6995 7003 7035 7071 7136 7164 7170 7186 7242 7247 7274 7279 7297 7353 7375 7410 7449 7458 7489 7500 7538 7607 7617 762S 7630 7641 7675 7705 7716 7731 7740 7774 7781 7807 7877 7904 7945 7957 6013 8059 8079 8081 8101 8127 8137 8163 8165 8191 8401 8251 8258 8259 8319 8322 8378 8387 8432 8669 8446 8717 8500 8754 8561 8759 8596 8783 8609 8819 8620 8835 8660 8836 8858 8922 8963 8964 9031 9032 9049 9128 9228 9132 9133 9139 9142 9158 9164 9201 9245 9282 9306 9338 9354 9438 9484 9496 9711 9971 9553 9567 9593 9594 9600 9610 9642 9738 9742 9891 9892 9900 9904 9933 9986 10143 10226 10238 10319 10322 1036,1 WiH 10415 10487 10560 10626- 10630 10635 10659 10681 10727 10761 10781 10782 10817 --- 10945 10965 10981 11014 11053 11055 11069 111» 11127 1U38 11320 11366 11467 11477 11613 11630 11883 U901 12254 12259 12499 12506 12594 12822 13038 12282 13549 13736 14143 14447 14611 14851 15057 15215 15473 15660 15862 16112 16280 16474 16643 16797 17031 17317 17574 17835 18074 18246 18519 18906 19200 19550 19884 20104 20536 20800 20951 21298 21492 21882 12835 13085 13343 13588 13809 14257 14459 14630 14853 15077 15225 15498 15666 15879 16116 16300 16479 16654 16798 17124 17359 17575 17847 18075 18297 18573 18908 19225 19561 19897 20276 20551 20827 20974 21320 21510 21887 11146 11156 11198 11281 11296 11309 11393 11398 11407 11413 11421 11425 11490 11525 U529 11540 11558 11880 11636 11701 11800 11815 11832 11849 11906 12006 12072 12093 12162 121» 12350 12356 12370 12429 12467 12479 12513 125 25 12536 12545 12552 |g» 12623 12624 12634 12723 12728 12776 128 42 128 68 12922 12960 12994 13016 13119 13136 13158 13164 132/3 13344 13605 13865 14339 14476 14633 14927 15079 15248 15505 15694 15941 16148 16316 16521 i 13353 13390 13434 13445 13477 136 29 13641 13645 13680 13725 i 13930 13997 14034 14113 14137 14343 14370 14386 14392 14403 14497 14512 14567 14585 14a» I 14649 14721 14748 14772 148» f 14967 15019 15022 15026 1503>> I 15099 15101 15105 15137 W 1 15291 15305 15365 15396 lo«a i 155 14 15561 1559. 15612 ?63 156 97 15716 15770 1585. a858 15979 16008 16019 16072 M j 16155 16157 16182 16222 62J1 3 16351 16375 16378 16381 6$ 16532 16557 16577 16584 16842 17174 17388 17630 17928 18150 18312 18595 18914 19237 19627 19899 20290 21010 21386 21528 21917 ■uw" -- 16672 16700 16707 16770 18i« 16694 16932 16940 1699» 1» 17178 17194 17200 1725 I» 17407 17417 17426 17513 17662 17684 17694 17770 17939 17979 18020 «W 18161 18181 18184 18190 18313 18331 18423 18444 L 18665 18680 18718 18811 «g 18933 18964 19258 19273 19705 19843 19926 19948 20306 20315 20663 20675 20857 20894 21025 21071 21393 21398 21650 21755 21954 21962 1 ïöiöa ie'"" 1 18423 18444 18718 18811 'g 18939 19127 191» 19334 19435 g 19876 19878 B» 19951 18954 20338 20389 20« 2070» 20710 20898 20998 ®j| 21088 2114» J® 21422 21451 2 «j 21773 21808 218"

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8