BEVERWIJK Pas op! HEEMSKERK SANTPOORT Een belangrijk concert van het Doopsgezind Zangkoor. Met „Dc Messias" van Handel. Het Doopsgezind Gemengd Zangkoor, diri gent de heer H. van Dijk. heeft voor het nieu we concertseizoen weer groote plannen. Voor het kerkconcert in de week voor Kerstmis, op 22 December, is in studie genomen het ora torium „De Messias" van G. F. Handel voor solisten, koor en pianobegeleiding. Als solisten treden op mevr. Suyk—Schik, sopraan, lid van het koor, Annie Hermes. alt te Heemstede, Lucien Louman, bas, con certzanger te Haarlem, Kees Smulders, tenor, concertzanger te Amsterdam. De muzikale leiding is toevertrouwd aan den heer R. Raphagen, muziekleeraar te Drie huis. De medewerking van deze eerste klas krachten, die hun sporen op dit gebied reeds ruimschoots hebben verdiend, verzekert reeds bij voorbaat een voorname uitvoering van dit grootsche toonwerk. Omtrent den componist en zijn meester werk „De Messias" laten wij hier nog eenige bijzonderheden volgen: George Friedrich Handel werd 23 Februari 1685 te Halle ge boren en overleed 14 April 1759 in den ouderdom van 74 jaar te Londen. Acht jaar voor zijn dood was hij totaal blind. In de'Westminster Abdy te Londen ligt hij begraven. Op het grafmonument staat de beeltenis van Handel, tegen een orgel geleund, waar boven een engel zweeft. In zijn hand houdt hij een marmeren notenblad, waarin gegrift staan de woorden en de notenteekens van de Mes- sias-hymne: „Ik weet, dat mijn Verlosser leeft". Handel componeerde de Messias in 24 dagen van 22 Augustus tot 11 Sept. 1741 voor een liefdadigheidsconcert in Dublin, waar het werk op 13 April 1742 onder zijn eigen lei ding voor het eerst werd uitgevoerd. De uit voering in Dublin maakte diepen indruk. Van het jaar 1743 af gaf Handel te Londen jaar lijks een uitvoering van „De Messias". Het werk bestaat uit drie" deelen. Het eerste deel behandelt de geboorte van Ch-istus Zijn werk op aarde, het tweede schildert Zijn lijden, Zijn opstanding en de verbreiding van het Evangelie, het derde deel schildert het laatste oordeel. In tegenstelling met andere oratoria worden in „De Messias" geen perso nen sprekend ingevoerd. Handel en de be werker van den tekst hebben uit eerbied voor de stof die zij behandelden, dit onpersoon lijk gewild. De tekst is ontleend aan de boe ken van het Oude en Nieuwe Verbond. De profetieën van Jasaja, Haggai. Zachanas en Maleachi, de klaagliederen van Jeremia, het boek van Job en de psalmen, de evangeliën van Mattheus, Lucas, en Johannes, de brie ven aan de Romeinen, de Corinthiërs, de Hebreeën en de Openbaring van Johan nes zijn waarschijnlijk in overleg met Char les Jennes, een kunstvriend van Handel tot een geheel vereenigd. Het zwaartepunt van het oratorium ligt in de talrijke grootsch ontworpen koren. Zij zijn karakteristiek en in hooge mate dramatisch bezielend, hun motieven maken den indruk van uit marmer gehouwen te zijn, zóó helder stellen zij de toestanden in het licht. Het slotkoor van het tweede deel is het be roemde „Halleluja". De breed-mtgewerkte koorfuga op het woord „Amen", waarme-cie het werk besluit, kent in de' muziekliteratuur haars' gelijke niet. Van de 26 oratoria, die Handel gecomponeerd heeft, is de Messias on getwijfeld de mooiste. Met de opvoering van dit meesterwerk be reidt het Doopsgezind Zangkoor zijn trou wen concertbezoekers weer een volmaakt kunstzinnigen avond. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden en ver loren voorwerpen en dieren: Gevonden: heerenrijwiel, 3 belastingmer- ken, kindercape, bril, wieldop, zuurkoolvork, sleuteltje, twee duiven, padvindersreim met mes, jong konijn, klein hondje, blauwe jas, portemonnaie met inhoud, zakdoek, huissleu tel, ring met sleutels. Verloren: 2 ceintuurs, 4 belastingmerken, gouden hangertje, bord van vrachtauto, regen jas, armbandhorloge, rijksdaalder, padvinders- portemonnaie, zwart konijn, beige regenjas en eenige portemonnaies met en zonder inhoud. NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Het werk van de voeten. Voor de leden van de plaatselijke afdeehng van de Nederlandsche Vereenigmg van Huis vrouwen zal op Maandag 17 October des na middags te half drie in het gebouw ..De Har monie" aan de Groenelaan een filmvertoo- ning worden gehouden. De film zal in beeld brengen, welke belangrijke diensten de voeten moeten verrichten en hoe deze lichaamsdeelen voor een goede vervulling van hun functie moeten worden verzorgd. LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIOCENTRALE. Zaterdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn in: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs. 12.20 Keulen, 12.35 Brusseu Ned., 2.20 Brussel Fr., 4.20 Brussel Ned., 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brussel Ned.. 7.05 Brussel Fr., 7.20 Parijs, 10.55 Brussel Fr. 11.20 Scheveningen Radio. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen. 10.35 London Reg., 11.20 Nationaal programma. 5.00 London Reg., 5.20 Nationaal programma. 8.20 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: Diversen. Autostuurbeluste vrinden, Snelle ridders van 't volant, Gij kunt me vervelend vinden Om wat hier gaat volgen, want Ik zal zeker niet weerleggen, Dat ik eerder menig keer, Reeds mocht zeggen, wat 'k ga zeggen, Maai' daar gaat ie toch maar weer. Zie. de herfst is weer gekomen, (Goed, nou goed, dat wist u al, Maar die aanloop moest genomen, Voor de kern van het geval) In den herfst vallen de blaren, (Hadt u dat al meer gehoord? Ik verzoek u te bedaren, Laat me even aan het woord) In den herfst valt ook vaak regen (Ja, ook dat was u bekend. Waarlijk, dat spreek ik niet tegen, Gun me nou toch een moment) Hier zit ik en kan niet anders, Als ik wensch, mijn plicht te doen. Ter bevordring van elkanders Veiligheid in 't herfstseizoen Op de mooie asfaltstraten, Buiten en ook in de stad, Zit het u in hooge mate Glad, en nu soms al to glad. Het wel erg plezierig rijden, Op zoo'n gladde asfaltbaan, Kan zoo makkelijk in glijden, Onplezierig overgaan, Laat het u gezegd zijn, allen, (En als u niet telkens maar M' in de rede was gevallen, Was ik er al lang mee klaar) Vrienden in uw duizendtallen, Hoedt u voor het slipgevaar! P. GASUb. De op stel Ji Dg van De Kennemers. Ledenvergadering van de R.-K. Staatspartij. Samenvoeging van de beide afdeelingen. Gisteravond hebben de parochiëele af deelingen „5t. Agatha" en „O.L. Vrouw van Goeden Raad" van de R.K. Staatspartij in het gebouw der K.S.A. een ledenvergadering gehouden, voornamelijk belegd ter behande ling van het voorstel tot samenvoeging van deze beide afdeelingen. Onder de bezoekers van de vergadering wa ren Deken P. J. Simons en de kapelaans J. Willemse en A. van Ginkel. De voorzitter, de heer H. Vink stelde on middellijk na de opening der bijeenkomst- het voorstel tot samenvoeging aan de orde, Spr. betoogde dat voor deze samenvoegini dringende redenen aanwezig waren. In de beide afdeelingen was het bezoek van de bijeenkomsten zeer gering, de propaganda werd toch reeds gezamenlijk gevoerd, maar daarvoor zijn geen 18 bestuursleden noodiL en tenslotte was het voortbestaan van de twee afdeelingen een belemmering voor het uit voeren van een goed program van actie. Practisch zal er niets veranderen, alleen het organisatorisch verband wordt gewijzigd. De 9 aftredende bestuursleden worden toegevoegd aan den Centralen Raad, zoodat ook in dit lichaam de verhoudingen ongewijzigd blijven voortbestaan. Het bestuur, dat deze aangelegenheid zeer urgent achtte en een langer voortduren van den bestaandeii toestand niet langer verant woord achtte, stelde derhalve -voor' tot sa menvoeging van de beide afdeelingen te be sluiten, de beide betsuren als voorloopig be stuur te laten optreden, dat de noodzakelijke wijziging van het reglement alsmede van de verkiezing van het nieuw bestuur zal moeten voorbereiden. Nadat de heer A. van Lent nog een krach tig woord van aanbeveling had gesproken werd het voorstel tot samenvoeging met groote -meerderheid van stemmen aangeno men. De voorzitter uitte over dit besluit zijn er kentelijkheid en deelde nog mede, dat over twee weken opniuw zal worden vergaderd. De heer B. Machielsen heeft hierna een lezing gehouden, waarin hij de vraag be handelde of de politiek nog wel de belang stelling heeft, die zij verdient. Spr. zei, dat men zich gelukkig mag prij zen met het bezit van een Staatspartij, die invloed op het staatsbestel kan uitoefenen. Dit moet men wel in hooge mate waardeeren vooral bij vergelijking met staten, waar men het absolutisme als een paard van Troje heeft binnengehaald. De eenheid van de RK. Staatspartij heeft geleid tot het bezit van een R.K. pers, de R.K. radio, katholiek onder wijs enz. Daarom is de politieke belangstelling een noodzakelijk iets, vooral in dezen tijd van hervormingen op allerlei gebied. Vele verlangens en allerlei wenschen van standen en groepen komen terecht bij de be sturen van vak- en standsorganisatïes, maar zij behooren te komen bij de besturen van de politieke organisaties. Daarom wekte spr. zijn gehoor krachtig op, daadwerkelijke belangstelling te toonen in het politieke leven. Op een desbetreffende vraag antwoordde de heer Machielsen nog, dat hij over het algemeen de organisaties en met name de land- en tuinbouworganisaties niet in staat achtte het jeheele „crisis-apparaat van de regeering over te nemen. Dit zal misschien slechts voor bepaalde onderdeelen kunnen gebeuren. Nadat de voorzitter den heer Machielsen dank had gebracht voor zijn lezing werd de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze geslo ten. Het elftal weer gewijzigd. Opnieuw heeft de elftalcommissie van De Kennemers eenige wijzigingen in het elftal aangebracht. Het elftal van de roodzwarten zal in den wedstrijd tegen O.S.V. als volgt verschijnen: Doel: Van Urk. Achter; Balder en Bos Midden: Veenstra, Horeman en Van der Wal. Voor: Schipper, Steeman, Groot. Boom en Brethouwer. Het tweede elftal is voor den uitwedstrijd tegen V.S.V. II als volgt samengesteld: Doel: Brethouwer. Achter: P. Versluis en B. Brethouwer. Midden: C. Steenbeek, Vessies en De Graaf. Voor; Antonisse, Van der Kolk, Tromp, Heideman en Semeins. Gedrukte stemming in den groentenhandel. Noteeringen aan den lagen kant. Over den gang van zaken in den groenten- handel gedurende de week van 30 Sept.5 Oc tober kunnen wij geen optimistische toon la ten hooren, omdat voor verreweg de meeste producten de prijzen niet meevielen. De ge drukte stemming, die reeds in het laatst der vorige week al viel waar te nemen bleef vrij wel tot in het midden dezer week voortduren, zoodat met uitzondering van een enkel artikel van een lusteloozen handel kon worden ge sproken. Wat de aanvoeren betreft was er op de veiling van Woensdag een vermindering te bespeuren, doch overigens waren de aanvoeren nog van flinke beteekenis. Pronkboonen, die nog in beduidende kwantums werden aange boden waren, omdat door de fabrieken veel werd afgenomen, nog te plaatsen, maar de prijzen waren over het algemeen aan den la-' gen kant. wisselend ongeveer van 34 ct. per K.G. Ook van de dubbele boonen waren nog mooie partijen aanwezig, die naar kwaliteit werden verhandeld van 816 ct. per kg. en bij uitzondering soms iets hooger. Ofschoon snij- boonen uit de natuur sterk afnemen, toch kwamen voor dezen tijd van het jaar nog zeld zaam mooie partijen voor Wegens de uiteen- loopende kwaliteit schommelden de prijzen van 716 ct. per kg. Kassnijboonen noteerden eenige centen hooger, maar op de veiling van Woensdag daalden de prijzen aanmerkelijk. Naarmate de aanvoer van bloemkool de laat- te dagen van ruimer omvang werd, liepen de prijzen steeds meer terug. De noteeringen, die tot nu toe voor de beste soorten nog van 68 ct. hadden gestaan konden deze prijzen niet meer halen en kwamen dan ook niet hooger dan 5—6 ct. per stuk. Behalve voor groene kool die echter ook al niet zoo vlot te verhandelen was, waren de noteeringen voor roode en gele kool sterk aan den lagen kant. Spruiten ko men nog niet veelvuldig voor. De belangstelling is voor dit product nog niet groot. Spinazie had evenals postelein een lusteloozen handel en kon deze week met de prijzen niet op dreef komen. Sla was zeer ongeregelmatig. Op de veiling van Vrijdag kwamen nog prijzen voor tot ruim drie gulden en ofschoon de markt bij het begin dezer week nog goed was liepen de noteeringen er toch geleidelijk terug. Andijvie bleef vrijwel prijshoudend. Naar kwa liteit bewogen de noteeringen zoo ongeveer voor- f 1^-f 3 per 100 stuks. Voor bospeen was evenals voor waschpeen. de handel lusteloos gestemd. De noteeringen stonden aan den la gen kant. Komkommers beginnen in aanvoer te verminderen. De noteeringen blijven stand vastig op behoorlijk peil, naar soort voor 2-7 ct. per stuk. Tomaten werden verhandeld van 47 ct. per kg. Prijsverbetering voor dit pro duct schijnt tot heden nog steeds uitgesloten te zijn. Van de soepgroenten noteerden prei naar kwaliteit van 2J/24 ct. per kg. en selde- rieknollen werden afgenomen naar soort van 26 ct. per stuk. LEDERBEWERKING. CURSUS voor eenvoudige en meer uitgebreide WERKSTUKKEN. Clubjes van ongeveer 8 leerlingen. Inlichtingen dagelijks: WILMS FLOET, BREESTRAAT 158 TELEFOON 3854 BEVERWIJK. (Adv. Ingez. Med.) Gemeente koopt een winkelpand. Van de firma Zurlohe. Naar wij vernemen heeft de gemeenteraad na afloop van de openbare vergadering van j.l. Maandag in een besloten zitting zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van B. en W. om het winkelpand van de firma Zurlohe, Breestraat 41 voor den prijs van f 17.500 aan te koopen, behoudens goedkeu ring van de hoogere instanties. Het pand zal vermoedelijk wel worden be stemd om bij het complex raadhuis-politie bureau te worden getrokken. COMPETITIE VAN DE SCHAAKCLUB „WEENINK". De uitslagen van de voor de onderlinge competitie van de Schaakclub „Weenink" ge speelde wedstrijden luiden als volgt: Groep I: J. ZoontjesK. Slings 10; V. Ph. van der KolkW. Visser afgetor.; Ph. Bakker— F. van Tuinen }/2F. Pfalzgraff—C. Hen- neman, afgebr. Groep II: J. VisserC. Kammeraat. V2V2; dr. II. A. Meijer—D. Kikke 0—1; P. HartC. Visser 01; IJ. MooyG. Wijsman 10. Groep III: H. NijmanA. v. d. Kraan 0—1; M. van EekJ. Muyen 1—0;P. StetF. Hen driks 10. Groep TV: F. C. Hendriks—E. v. d. Brink 0—1. Groep V: G. J. OfferhausJ. Schilp 10; J. v. d. VeerJ. C. Kanters 01. Beverwijksclie Damclub. Resultaten der onderlinge wedstrijden. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de Beverwijksche Damclub, die gister avond in gebouw „Adrichem" zijn gespeeld lui den als volgt: F. WentinkA. Wentink P. C. BaisA. Peekei T. HooglandF. Hommes A. HoflandH. Voorma L. Kluft—M. Kemper IC. KïkkeW. Spanjaard J. A. OussorenII. de Waard B. ReimesC. Snel P. StaalduinenD. Kikke Het tweede tiental speelt a.s. Maandag voor de competitie een uitwedstrijd tegen „Denk en Zet" uit Wijk aan Zee. A.s. Donderdag speelt het eerste tiental voor de hoofdklasse competitie in gebouw „Adri chem" een wedstrijd tegen Damclub „Haar lem". 2—0 1—1 0—2 2—0 2—0 afgebr. 2—0 0—2 0—2 DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 9 tot 15 October is mej. de wed. J. Nijman aangewezen tot den verkoop van goedkoope onvermengde margarine, als mede bak- en braadvet. KOE DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Tijdens een kort maar hevig onweer werd Donderdagmiddag een koe van den veehou der J. Koger door het hemelvuur getroffen en gedood. R. K. V. V. „A. D. o.» Het programma voor Zonda» hut D. S. S. H.—A. D. O. mi- D. O. S. R. 2—A. D. O. 2 Vitesse 3A. D. O. 3 A. D. O. a—V. V. Z. b A. D. O. b—S. V. A. b 2.30 2.30 2.30 Voor het behoud van n Zandhaas". Het werkcomité samengesteld Op de onlangs gehouden vereaa.., „Santpoorts Bloei" waarin besloSi 5 trachten gelden bijeen te verzam.iWeM fc einde den molen „De Zandhaas" in S. gen staat te bewaren, werd o.m een dl" mité gevormd waartoe op de eenige leden toetraden. er§aderir,j Thans is het comité gehw»i gesteld. Het bestaat uit: ds. R h ni^n' mej. D. M. Bouwer, mevr. E. Boest"^ A. van Beem, J. S. Visser, R. Wildschut M. de Groot en J. Drijver. Dit comité naast het bestuur van „Santpoorts Bwi04 de werkzaamheden belasten. In het comité van aanbeveling hphh„ ting genomen: Herbert Cremer r-- 21 van Santpoorts Bloei. mr. M. M. Kwint i meester van Velsen, mej. J. l. Ensched^ i de Groot, lid van den gemeenteraad Ta Verkade, mr. P. J. van Tienhoven, van „De Hollandsche Molen", Ir r 2 berg, vice-voorzitter dezer vereeniginsTt A. Dolleman. 0 en W, Het bestuur van reeds eenige klinkende bewijzen van thie met zijn streven mogen ontvangen?" ontving het van den heer Herbert r 100, van „De Hollandsche Molen" innT" N. N. te Santpoort f 50 en van N. N K? sterdam 50. Bovendien ontving'het? N. N. te Santpoort 200, onder voorwaart? dat van andere zijden minstens lom bijeengebracht. ïra VERTOONING VAN CULTUREELE FILMS. Zooals wij reeds eerder meldden, vindt on Woensdag 12 October a.s. in het W"""-'-*- De storm heeft in het etablissement van de Zweminrichting" en Reddingsbrigade in Zwanenburg bij Halfweg zware schade aangericht. Men ziet op deze foto hoe of één zijde van de inrichting geheel vernield is. Een gedeelte van de hokjes drijft zelfs in het water gebouw der Ned. Herv. Gemeente de eerste vertooning van cultureele films plaats Ah hoofdfilm wordt vertoond „Volk van Aran" een film, welke zeer gunstig beoordeeld is! Daarnaast worden nog 2 kleinere films aft£ draaid, n.l. „Microscopische Mysteries" en Steenwoestijnen en de steenen wonderen van de Adriatische Zee". Het aantal donateurs, dat de commissie welke deze cultureele filmavonden organiseert financieel steunt, is gestegen tot bijna 250 Het ligt lan ook in de bedoeling op een avond twee voorstellingen te geven. Causerie Dr. van Leusen. Gisteravond kwam dr. A. J. van Leusen uit IJmuiden op verzoek van de afd. Santpoort van den V.C.J.B. in het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente een en ander uit zijn dokterspraktijk vertellen. Na ingeleid te zijn door den heer J. Zeilinga, die zijn vreugde uitsprak over de flinke op komst, begon dr. Van Leusen zijn causerie. Spr. noemde het prettig te mogen spreken over zijn taak, vooral omdat hij in staat is met blijdschap over die taak te spreken. Als dokter kom je in aanraking met allerlei menschen. U zult zeggen: „Zoo'n dokter zit toch maar dagelijks in de narigheid". Dit is ook zoo, maar daar tegenover staat, dat een dokter ook veel blijdschap beleeft. Bovendien ziet een dokter, scherper dan een ander, dat in lijden ook winst kan zitten. Het is een voorrecht van den dokter, dat hij dat dikwijls onder vindt, hetgeen spr. met eenige voorbeelden aantoonde. In het doktersberoep zitten spanningen, die het leven mooi maken. Aan deze spanningen raakt ook een dokter nooit gewoon. Als het leven brandt, brandt ook het hart van den dokter. En ook hij is gelukkig, als hij in ge zinnen, waarin angstige spanning heerscht, ontspanning kan brengen. Het voorrecht van den huisarts boven cat van de, specialisten is, dat hij dagelijks per soonlijk contact met zijn patiënten heeft. Zijn geestelijke invloed op zijn patiënten zal daar door grooter wezen. En geestelijke indrukken kunnen op hun beurten weer invloed uitoefe nen op het lichaam. Het menschdom lijdt het meest door gebrek aan vertrouwen, Het stelt zich steeds weer in op narigheid, Dê mensch wil graag gezond zijn, maar hij ge looft in de ziekten, zelfs als een dokter ge ruststellende woorden spreekt. U begrijpt, al dus spr., welk een mooi terrein hier braak ligt voor kwakzalvers. Het is een belangrijke taak voor den dokter wat meer zelfvertrouwen te kweeken. Een belangrijke vraag is: „In hoeverre moet een dokter jerlijk zijn?" Dit is voor iederen dokter een groot pro bleem. Generaliseeren is onmogelijk, maar volgens spr. kan in bepaalde gevallen oe eerste taak van den dokter zijn eerlijk te wezen. Als een dokter tegen een patiënt zegt: „Je hebt kanker", dan beteekent dit voor dezen patiënt een doodvonnis, en dit behoeft toen lang niet altijd het geval te zijn. Een dokter leert voor alles in zijn eigen vak bescheidenheid. Het grootste deel van net genezende werk, aldus spr., geschiedt niet door onze hand. SCHEEPS f T'JEBNCEMl HALCYON LIJN Stad Vlaardingen, Wabana n. Vlaardingen p. 6 Prawle Point. Stad Dordrecht, 5 v. Oxelosund n. Lulea. Stad Maassluis 7 (n.m.) v. Narvik te Vlaar dingen verwacht HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk. Rott. n. Vanc. 5 van Swansea. Beemsterdijk, Philadelphia n. Rott. 5 te Londen. Edam. 5 te Rott. te Boston. Maasdam. 5 v. Rott. te Albany. Narenta, Rott. n. Vancouver 5 te Swansea. Binnendijk, 6 v. Philad. te Rott HOLLAND—OOST- AZIë LIJN. Meerkerk (uitr.) p. 6 Gibraltar. Serooskerk 5 v. Hamburg n. Rott. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland. 5 v. Amst. te Hamburg. Eemland, 5 v. Bremen n. Rio Janeiro Westland (thuisr.) 4 te Santos ROTTERDAM- ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisr.) 5 v. Victoria (Braz.) KON NED STOOMBOOT MIJ. Berenice, 6 v. Hamburg te Amst. Boskoop, Antw. n. Hamburg p. 6 Vlissingen. Colombia, 6 v. Amst. te Hamburg. Orestes, Amst. n. W.-Indië p. 5 St. Michaels. Orion, 5 v. Catania n. Messina. Pericles, Barbados n. Amst. p. 5 Azoren. Socrates, 6 v. Amst. n. Hamburg. Theseus, 6 v. Stettin te Amst. Ulysses, Alexandrië n. Amst. p. 6 Finisterre. Van Rensselaer, 4 van Paramaribo n. Amst. Vesta, 6 v. Volo n. Thessaloniki. Bennekom, Amst. n. Ohili 3 te Cristobal. Bodegraven, 3 v. Valparaiso n. Corral. Ariadne, Amst. n. Lissabon 5 bij Tor Bay geankerd. Cottica, Paramaribo n. Amst. 6 v. Havre. Saturnus, 6 van Haidar Pascha n. Bourgas. Juno, 6 van Calamata n. Bari. Vulcanus, 6 v. Savona te Venetië. Irene, 6 v. Gothenburg te Amsterdam. MEYER EN CO "S SCHEEPVRT MIJ Aagamemnon, Japan n. Rott. vertr. 7 v. Marseille. Flintshire, 6 v. Dairen te Rott. Perseus, Japan n. Rott. 6 v. Penang. Bengloe, Japan n. Rott. 5 v. Penang. Myrmidon, Amst. n. Batavia p. 5 Gibraltar. Peisander, Batavia n. Amst. 5 v. Port Said. Melampus, Amst. n. Batavia 6 van Suez. Menelaus, Japan n. Rott. evrtr. 11 v. Londen Benledi, Japan n. Rott. via Londen 5, 83 mijl ZW van Niton. Glengarry, Dairen n. Rott. 4 te Hongkong. Gleniffer, Japan n. Rott. 4 te Yokohama. Laertes, 6 v. Batavia te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Soekaboemi (thuisr.) p. 6 Gibraltar. Tjikembang (uitr.) 5 v. Sabang. Kota Agoeng (uitr.) p. 5 Gibraltar. Kota Nopan (thuisr.) 5 van Camara. Kota Radja (uitr.) p. 5 Perim. Kota Tjandi (thuisr.) p. 5 Pt. de Galle. Buitenzorg, 6 v. Rott. te Hamburg. STOOMVAAR! MIJ NEDERLAND Poelau Roebiah (thuisr.) 6 te Londen. Salawati (thuisr.) 6 te Genua. Joh. v. Oldenb. (th.) 6 te Southampton. Bintang, 6 v. Amst. te Hamburg. w1jklijn Winterswijk, N.-York n. Hamburg 5 op 700 mijl. W. van Scilly. Randwijk, N.-York n. Hamburg 5 op 730 W. v. Scilly. Stolwijk, Antw. n. Bordeaux p. 5 Casquets. KONINKLIJKE SHELL. Mirza, 2 v. Calcutta n. Soesoe. Om te dokken. De zeesleepboot Oceaan is van Terschelling naar Amsterdam gepasseerd om aldaar te dokken en schoon te maken alvorens het winterseizoen begint. Aanvoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip Vega is van Sundsvall aangekomen met een gedeeltelijke lading cellulose voor de papierfabriek te Vel sen en gaat na lossing daarvan naar Amster dam verder om de stukgoederen te ont schepen. Ertsaanvoer. Met het van Oxelösund aangekomen Zweedsche stoomschip Tynningö is een la ding erts voor het Hoogovenbedrijf aange voerd. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoederen naar Batavia vertrokken motorschip Johan van Oldenbarneveldt passeerde het Noordzeeka naal uitgaand met een diepgang van 8,3 Meter. Schade hersteld. Het motorschip IJstroom, dat op reis van Huil naar hier in aanvaring was met een Engelschen stoomtrawler en naar Huil moest terugkeeren voor het uitvoeren van een voor- loopige herstelling, heeft na aankomst te Amsterdam afdoende gerepareerd en vertrok gisteren weer naar Leith. AANGEKOMEN. 5 October: Hontestroom s.s. Londen Oceaan sl.b. Nieuwediép Coen m.s, Mistley 6 October: Theseus s.s. Stettin Berenice s,s. Hamburg Tynningö s.s. Oxelösund Bilton s.s. New Castle Vega s.s. Sundsvall Irene s.s. Gothenburg Veenenburgh m.s. Plymouth Borthwick s.s. Leith Amstelstroom m.s. Londen VERTROKKEN. 5 October: Mascotte m.s. Halden Vliestroom s.s. Huil Joh. v. Oldenbarneveldt m.s. Batavia Starling s.s. Londen Rhein s.s. Hamburg Socrates m.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Ajax s.s. Kopenhagen IJstroom m.s. Leith 6 October: Radmansö s.s. Malmö Melissa m.s. Falmouth (v.o.) Henca m.s Boston (Line.)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2