ULSTERS Peek Cloppenburg Windhoos BOTERPRIJS jjische advocaten ambtenaren? [oupeeren van paarde- staarten pijnlijk? voor een half jaar vastgesteld Convooidiensten boven Mierlo. Het zilveren jubileum _i(DAG 7 OCTOBER 1938 Interessante kwestie voor Haagsche rechtbank. .je C. C. ze vrij ontslaan? wf ,jheid daartoe wordt bestreden. of de Gouverneur-gene- Neder- jnaar eigen inzicht in ..jj.indië gevestigde advocaten maakt het onderwerp van een rechtsgeding, waarvan a; de pleidooien voor de «Che rechtbank zijn gevoerd. W. K., die hier te lande in het 'hr gestudeerd heeft, vestigde zich via als advocaat. Eenigen tijd later thiiweer naar Nederland om verschei- h'pr te lande loopende zaken af te han- ïfM jj0n zich hier te lande wel niet als vestigen, daar hij slechts in het "c0- recht gegradueerd was, doch vóór -'Mn* te Batavia had hij hier als ■wiiemer enkele kwesties behandeld, cfhii nu ten einde wilde brengen. V Hooggerechtshof in Ned. Indië, van zjjnde, dat een Indisch advocaat niet Sêrtiïl in Nederland een praktijk kon ^•men adviseerde den Gouverneur-Ge- 'tfmï K. te ontstaan, waarop eenigen 'inderdaad het eervol ontslag van --J kierde. Mr. K. was van meening, dat rnusiag onrechtmatig geschied was, en schadevergoeding van de rechtsper- '-'Vederlandsch Indië. Voor hem trad op 'r:Vw Dekker, die er op wees, dat het Van deze zaak ver boven dit indivi- .^ceval gaat. De vrijheid en onafhanke- 'v'a'yan de Indische balie staan hierbij spel. Wanneer inderdaad de Gouver- ijr-Generaal advocaten naar eigen goed en eervol ontslag kan verleenen, dat zijn "mdische advocaten aan de willekeur van •■iministratie overgeleverd. Waarom zou Indische balie er anders voor staan dan £derlandsche, waarvan de onafhanke- ieid vaststaat.. '5$ een advocaat zich misdragen, zoo a pleiter, dan kan hij volgens gel 192 van de Indische wet jee rechterlijke organisatie uit zijn functie •3t worden. Eervol ontslag, dat krachtens -Ifór.o. door den G.-G. geschiedt, kan vol- spleiter alleen op eigen verzoek gebeuren, i; is dit artikel in 1934 gewijzigd en vol gde redactie lijkt het thans of de G.-G. jt eigen inzicht de advocaten kan ont wil, maar uit de memorie van toelichting dat in 1934 geen verandering in den randen toestand is gebracht. Alleen is duidelijker redactie opgesteld met het oo een geheel ander, nu niet ter zake and, onderwerp. Sg.-G. benoemt ook de advocaten, dat is ar, maar zoo betoogde mr. Dekker uit- K.ng, daarom zijn zij nog geen ambtenaar, foor Nederlandsch-Indië trad op jhr. mr. G. ".van der Does, die de meening verdedigde, ■.advocaat in Nederlandsch-Indië inderdaad vrij beroep is. De toestand daar is geheel rs dan hier te lande, de opbouw van «rlandsch-Indië is eenigszins die van een Mffliren. staat, het art. 186 spreekt dan duidelijke taal. De G.G. kan, als hij dit ■iöen acht, de advocaten ontslaan. Wan- w in 1934 bij de redactie-wijziging de be ende toestand gehandhaafd bleef, dan SS daaruit, dat vóór dien tijd de situatie ;h! zoo was. Men heeft mr. K. de oneervolle siting van art. 192 R.O. willen besparen :hem volgens art. 186 eervol ontslagen, om- :men toch niet kon goedkeuren, dat een :ësch advocaat in Nederland zaken behar- Dit ontslag is geschied na advies van het gerechtshof. De willekeur van den G.-G. Principiëele zaak voor de Rotterdamsche rechtbank. foor de Rotterdamsche rechtbank is Don- •j-oagmiddag de principieele kwestie behan- ^.■f j. C0.uPeeren van paardestaarten al Y=t dierenmishandeling te noemen is. St OM. waargenomen door mr. F. M. Wil- :~fk haci daartoe den 47-jarïgen paarden- V-' wonende te Bolnes, gedag- -0-Hij had hem ten laste gelegd, dat hij April van dit jaar te Ridderkerk twee -•lange paarden pijnlijk letsel had toege- ;ct "°or de staarten van deze dieren te ■•^freii, om daarna de wonden, door deze e ontstaan, met een gloeiend ijzer dicht •fflroeien. ^president, mr. Marcx nam allereerst ver gezelt een verhoor af. Deze was het er niet eens, dat het coupeeren van den staart van paard pijnlijk voor het dier is. Hij had T,f,e\een Paardestaart gecoupeerd, doch '«f D de dieren gemerkt, dat zij iMen. Bepaalde voorzorgsmaatregelen te ut' ?^entueele achteruittrappen van het ■is vbwitl n00^ behoeven te nemen. Verder KAït j van meening, dat bij keuringen BPkb»® Paarden met een langen staart .1, no?lt een prijs ontvangen. De keur- 3 jien volgens hem liever paarden met -^-peerde staarten. *^".^aar waarom doet men het dan? v a> het oog wil ook wat. Een paard ',Kreer^n staart lijkt van achteren fe staart ^an een Paai"d met een lan- u doet het, omdat de smaak van 3* Zulks eischt? pL'.Ja en het dier brengt dan ook meer ■•^beshst een feit. ïAvL redelijken grond weet u er dus kuizen? ijw' Eigenlijk niet. Maar er zijn paarden, een langen staart practisch niet te ver- i? Jn: r.^s?tUigen'deskundigen. o.w. mr. A. Slob, ^^mmermeer, verklaarden, dat het cou- is voor de dieren. *9 eind1ClGr Van Justitie vond, dat er nu toch r.njj moast komen aan deze ergerlijke wijze was van meening, "if en eischte op grond van artikel een geldboete van tien gulden te -r ae.n hechtenis van tien dagen, ^^enten^e^S^ng Van anh)esiaS genomen k 20 October a.s. niet met een redelijk doel ge wordt dus wel getemperd door het advies van het Hooggerechtshof, dat toch heel goed be kend is met de omstandigheden van de In dische advocaten. Ten slotte bestreed mr. Van der Does, dat eisoher schade had geleden. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op 3 November. Kantoorlooper liet zich berooven. Thans werd anderhalf jaar gevangenisstraf tegen hem geëischt. Een 30-jarige kantoorlooper uit Tilburg, thans gedetineerd, stond voor de Bredasche rechtbank terecht, omdat hij op 11 Juli j.l. te Tilburg een bedrag van 8615, toebehoorend aan de N.V. Wollenstoffenfabriek H. Eras en Zoon, dat hij op het postkantoor in ontvangst nam, had verduisterd. Aan hoofdinspecteur J. Stevens en hoofd rechercheur J. v. d. Hanenberg deed hij dien dag aangifte, het slachtoffer te zijn van een berooving. Het geld zou n.l. gestolen zijn uit een tasch, die aan zijn fiets hing terwijl hij even weg was. De politie wist de gefingeerde berooving spoedig op te helderen. De dader was een 42- jarige koopman uit Amsterdam. Tegen den kantoorlooper werd anderhalf jaar, tegen den koopman twee jaar gevange nisstraf geëischt. Op f 1.45 per K.G. groothandelsprijs De minister van Economische Za ken heeft besloten, den boterprijs voor het binnenland voor het tijdvak van 1 October 1938 tot 1 April 1939 te be palen op een gemiddeld bedrag van f 1,45 per K.G. groothandelsprijs. Zoo als bekend is, kan als binnenland- sche groothandelsprijs voor boter wor den aangenomen de som van het be drag der commissienoteering voor Ne- derlandsche boter (Leeuwarder-notee ring) en het bedrag van de heffing en toeslag. Teneinde speculaties op het bedrag van de heffing en toeslag te voorko men, ligt het in de bedoeling om, een gemiddelden prijs van f 1,45 per K.G. boter aanhoudende, in het bedrag dei- heffing zoo weinig mogelijk wijziging te brengen. Tengevolge hiervan zan de werke lijke prijs in de meeste gevallen het zij naar boven hetzij naar beneden van genoemd bedrag van f 1,45 per K.G. voor den groothandel afwij ken. Het bedrag van de heffing en de steunuitkeering op boter is, behou dens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 6 tot 13 October vastge steld op 70 cent per K.G. Parmentier naar Amerika vertrokken. Ter bestudeering van de Douglas D.C. 4. Met de „Djalak" is Donderdag de bekende K.L.M.-vlieger K. Parmentier ditmaal als passagier naar Londen vertrokken om zich in Engeland in te schepen naar Amerika, waar heen hij zich in opdracht der K.L.M.-direc tie begeeft. Het betreft hier een algemeene studiereis, om zich op de hoogte te stellen van de vordering van het luchtverkeer en van de vliegtuig-industrie in de Vereenigde Staten, waartoe de K.L.M. van tijd tot tijd sommigen harer gezagvoerders in de gelegen heid stelt, wanneer daartoe een speciale aan leiding is. Deze aanleiding is er ook thans. Hoewel Parmentier waarschijnlijk verschillende vlieg tuigfabrieken zal bezoeken, gaat zijn belang stelling toch voornamelijk uit naar de Dou- glasfabrieken te Santa Monica in Californië, en wel in het bijzonder naar het nieuwste product van deze fabrieken, de Douglas D.C. 4, welke ruimte biedt aan veertig passagiers en voorzien is van 'n landingsgestel met neuswiel. Zooals den laatsten tijd gebleken is, meent de K.L.M.-directie dat dit toestel voor de naaste toekomst het best geslaagde verkeers vliegtuig is. De heer Parmentier hoopt te Santa Monica in de gelegenheid te zijn zelf de D.C. 4 te vliegen. Hij denkt over een maand weer in Europa terug te zijn. Ex-penningmeester tot twee-en- een-half jaar gevangenisstraf veroordeeld. Een bedrag van ƒ34.000 verduisterd. De 5e kamer van de Arr.-rechtbank te A'dam heeft den 58-jarigen H. S., die terecht ge staan heeft wegens verduistering van ruim f 34.000 ten nadeele van de federatie van han dels- en kantoorbediendenvereenigingen in Nederland, waarvan hij penningmeester was, veroordeeld tot twee en een half jaar gevan genisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Sedert 1927 had hij zich bedragen toege- eigend uit de onder zijn beheer staande kas der federatie, hoewel hij een zeer aanzienlijk salaris genoot. De officier van justitie had drie jaar gevangenisstraf tegen verd. ge- requireerd. Ook voor Uw jongens een mooie collectie! HAARLEM: GROOTE HOUTSTRAAT 38-40 voorloopig stopgezet. (Adv. Ingez. Med.) „Nederland—Tsjecho-Slowakije" organiseert een inzameling. Donderdagmiddag kwam te Amsterdam het bestuur van de vereeniging „Nederland- Tsjecho-Slowakije" voor de eerste maal na de bekende gebeurtenissen van den laatsten tijd bijeen. Besloten werd tot het op zeer korten termijn organiseeren van een inzameilng van gelden, welke, met uitsluiting van elke politieke over weging zullen worden gestemd voor zuiver humanitairen arbeid in Tsjecho-Slowakije, to weten het verleenen van hulp aan hen, die tengevolge van de jongste gebeurtenissen hun broodwinning hebben verloren. Ter vergadering werd nog de wensch uit gesproken, dat, om versnippering van krach ten te voorkomen, allen, die reeds een inza meling van dezen of soortgelijken aard hebben georganiseerd of voornemens zijn daartoe het initiatief te nemen, zich in verbinding zullen stellen met het secretariaat der vereeni ging, gevestigd Heerengracht 388 te Am sterdam, teneinde met het bestuur in overleg te treden. INBREKER-ONDERWIJZER VEROORDEELD. De Amst.Rechtbank veroordeelde 'n werkloozen onderwijzer uit Hilversum wegens drie inbra ken en diefstallen en een poging tot diefstal tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. De rechtbank bepaalde dat de straf zal moeten worden ondergaan in de bijzondere band met het psychiatrisch rapport, waarin strafgevangenis te Scheveningen, dit in ver- geconcludeerd wordt tot verminderde toereke ningsvatbaarheid van verdachte. Verdachte had in wanhoopsstemming tus- schen 17 April en 28 Mei in vier Hilver- sumsche villa's ingebroken, tenslotte is hij op heeterdaad betrapt. DE AAN DE FRIESCHE KUST GESTRANDE TJALKEN. Omtrent de twee tjalken, die Dinsdagmid dag tijdens den hevigen storm nabij de Zwarte Haan aan den grond zijn geloopen, vernemen wij, dat een der beide schepen, de „Hoop op Behoud", na door den schipper en diens knecht te zijn gerepareerd, op de reede van Ameland is binnengebracht. Het andere vaartuig is gezonken. Men zou trachten het schip te lossen en het daar na te lichten. Groote schade aangericht. Donderdagmiddag omstreeks half een is een gedeelte van Mierlo door een hevige windhoos geteisterd. Over een afstand van eenige kilometers liet zij haar spoor na en overal waar zij pas seerde, richtte zij ernstige schade aan. Bij den landbouwer Smits in het ge hucht Brand, waar de wervelstorm zich ontwikkelde, werden nagenoeg alle dakpannen weggeslagen. Een oude stal werd uit elkaar gerukt, terwijl een mijt gedorscht koren over grooten afstand werd verspreid. Nog grooter was de vernieling bij den heer Jansen aan den provincialen weg naar Eindhoven, waar niet alleen èen deel der dakpannen het moest ontgel den, doch ook een stalmuur, evenals een betonnen schutting bezweek. De hoos zette haar vernielenden tocht voort naar de buurtschap Goor. Daar werden van verschillende woningen eveneens de pannen van het dak ge rukt, korenmij ten werden uit elkaar geslagen en fruitboomen werden ver nield. Bij den arbeider van Kilsdonk ver woestte de storm een volière. De zich daarin bevindende kanaries kregen hier door de vrijheid. De wasch vloog van de drooglijn, en werd heinde en ver verspreid. In het gemeentebosch werden circa vijftig boomen ontworteld. Verderop vermin derde de kracht van de bui, die in de richting Brouwhuis aftrok. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. HOOGE COMMISSARIS VAN PALESTINA TE AMSTERDAM. Groote belangstelling voor de stad. De Hooge Commissaris van Palestina Sir Harold Mac Michael, heeft gis teren, op doorreis van Palestina naar Londen, korten tijd op Schiphol ver toefd. Op ons verzoek, ons iets te willen mede- deelen omtrent het doel van deze plotse linge reis op een tijdstip, dat het in Palestina roeriger is dan in den laatsten tijd het geval was, en ons zijn meening te willen zegggen over de huidige situatie en de toekomstige ontwikkeling van het land, verklaarde Sir Harold lachend, tot zijn spijt geen interviews te kunnen geven over politieke aangelegen heden, zoolang hij niet met zijn regeering had gesproken, maar wel wilde hij gaarne van onze diensten gebruik maken om hem in vogelvlucht iets van de stad te laten zien. En dus vertrokken wij met den hoogen commis saris en met den heer Harris naar de stad. waar eerst de moderne volkswoningbouw en de flat- en villawijken in het nieuwe Zuid in oogenschouw werden genomen. Over de Berlagebrug ging het langs den Amstel de binnenstad in en door de Jodenbuurt, voorbij het Rembrandthuis en over de Nieuwmarkt, naar den Dam. Op het Rokin bezichtigde Sir Harold eenige kunsthandels. Daarna ging het naar de Spiegelstraat, welke hij geheel door wandelde; in een der antiquiteitswinkels vond hij een antiek bokhaar kameeldek, dat hij liet inpakken en meenam. Toen was het tijd om naar Schiphol terug te keeren. Nogmaals betuigde Sir Harold ons zijn spijt dat hij geen politieke verklaringen kon afleg gen. „Uit de dagbladen kunt u eenig idee krijigen van den toestand in Palestina. Ik ga thans naar Londen om besprekingen met mijn regeering te voeren en ik twijfel niet aan de mogelijkheid, ook in Palestina tot een op lossing van de moeilijkheden te komen, waar door iedereen bevredigd zal zijn". De hooge commissaris had gehoopt, dat van zijn vertrek naar Engeland geen melding zou zijn gemaakt. Hij noemde den KU.M.-dienst een ideale vervoergelegenheid en uitte zijn dankbaar heid jegens den Nederlandschen consul-gene raal te Jeruzalem, den heer Van Vriesland, voor diens bemoeiingen. Reeds had hij ge ïnformeerd naar de mogelijkheid om per K. L. M. terug te vliegen, doch voor de komen de week zijn alle Indië-vliegtuigen op dit ge deelte van de route volgeboekt, zoodat hij, aangezien hij vermoedelijk Zondag a.s. met zijn besprekingen nog niet gereed zal zijn, j waarschijnlijk Woensdag per Imperial Air ways naar Palestina zal terugkeeren. LIEFDESDRAMA TE NIEUWENHAGEN HEERLEN 6 October. Gisteravond heeft zich nabij de boerderij Heihof op het grond gebied van Nieuwenhagen een liefdesdrama afgespeeld, waarvan het 21-jarig meisje H, G. uit Schaesbergen het slachtoffer is ge worden. Het meisje was eenigen tijd verloofd met den 20-jarigen H. L. K. uit Heerlerheide, die aan dezen omgang een einde had gemaakt, Het meisje gaf hem echter niet op en zoo kon het gebeuren, dat zij elkander gisteravond ontmoetten. Er ontstond een woordenwisse ling, waarbij K. een groot slagersmes te voor schijn haalde en het meisje acht of negen steken, voornamelijk in den hals, toebracht. Na zijn daad nam K. de vluchtt De toestand van het slachtoffer is wel ernstig, maar niet levensgevaarlijk. De dader is 's avonds nog te Heerlerheide gearresteerd. Fraude met loongelden Bedrijfsleider aangehouden. De recherche te Maassluis heeft onder ver denking van verduistering en valschheïd in ge schrifte den heer B., bedrijfsleider van een asphaltfirma te Rotterdam, welke te Maassluis een fabriek heeft, aangehouden en in bewa ring gesteld. Bij een onlangs door het bureau voor de steunverleening te Maassluis gehouden controle trok het de aandach't, dat van arbeiders, die op deze asphaltfabriek hadden gewerkt, de opge geven inkomsten niet in overeenstemming wa ren met de bedragen, welke door B. waren ver antwoord. Bij het onderzoek, dat naar aanlei ding van deze bevindingen werd ingesteld, kwam aan het licht, dat B. hoogere bedragen had verantwoord, dan hij den arbeiders had uitbetaald. De boeken werden in beslag genomen en B. werd aangehouden. Voor zoover het onderzoek thans gevorderd is, kan reeds gezegd worden, dat er honder den guldens te weinig zijn verantwoord. Tram sleurde tui van heistelling mee. Opzichter ernstig gewond. In de kom van fiiemen is Donderdag laat den middag met donderend lawaai een 18 me ter hooge heistelling omlaag gekomen, doordat de Gooische tram tegen een der over den weg gespannen draden reed. Bij dit ongeval werd ook een lantaarnpaal geveld, welke den 58-jarigen opzichter der ge meente-waterleiding, Joritzaar uit Amsterdam, trof. Deze moest met een zware hersenschud ding en enkele verwondingen in een zieken- worden opgenomen. Verder werd, wonderlijk genoeg, niemand gewond. In verband met gewijzigde omstandigheden. Naar wij vernemen heeft de re*- geering besloten in verband met ge wijzigde omstandigheden de convooi diensten in de Straat van Gibraltar voorloopig stop te zetten. H. Ms. „Johan Maurits van Nassau", die met deze convooidien sten was belasit, is dezer dagen reeds van daar in de richting Nieuwediep vertrokken. Wegens het slechte weer is de oorlogsbodem evenwel tijdelijk op de reede van Spithead geankerd. der Jansstraatvereeniging. Drukbezochte receptie en geslaagde feestavond. HAARLEM, Vrijdag. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Jansstraatvereeniging hield het bestuur gistermiddag een receptie in de kroonzaal van rest. Brinkmann. De receptie was zeer druk bezocht. Felicita ties werden o.m. aangeboden door de heeren: A. J. Weyburg, en A. van Eylc, namens da H.H.V., C. J. Boom, eere-voorzitter van de Chr. Middenstandsvereeniging, A. H. de Bruin en J. Bouman resp. voorzitter en secretaris van da ,Ravowiso", H. van Weerden, E. J. Voet en W. J. van Bilderbeek namens de Groote Hout- straatvereeniging, door hoofdinspecteur G. A. Drayer en de heeren O. Th. Dantuma en A. Pielage namens de Zijlstraatvereeniging. De Kleine Houtstraat Ver. N.Z. was vertegenwoor digd door den heer J. J. A. v. d. Linde, de Ver. Koninginnedag door mr. P. Fuhri-Snethlage en den heer N. Fontein, de Bo-Bar-Kei door den heer Jac. van Maris, de Gierstraatvereeniging door den heer G. J. Stolkwijk en de Kleine Houtstraatvereeniging door den heer W. Oost- wald. Voorts waren nog aanwezig mr. dr. F. A. Bijvoet, voorzitter van het Centrum Comité der Ver. Koninginnedag, de heer C. Nel, ad ministrateur der Ned. Hervormde Diaconie, de heer P. J. M. van Tetering en de heeren D. J. Ellinkhuyzen en J. M. Rohlfs namens de Ane- gangvereeniging. Schriftelijke gelukwenschen waren o.m. bin nengekomen van: B. en W. van Haarlem, den heer E. H. Tenckinck, Commissaris van Politie, den heer A. van Driel, directeur van de Ge meente-Reiniging, van wethouder W. J. B. van Liemt, de Kleverparkver. en de Amsterdam- straatvereeniging. Van de talrijke bloemstukken noemen we die van de Groote Houtstraatvereeniging, het Hoofdbestuur van de Ver. Koninginnedag, de Nutsspaarbank, de „Ravowiso", het Haarlem- sche Ziekenfonds, de H.H.V., Centrum Comité van de Ver. Koninginnedag en de Anegang- vereeniging. Door de Bo-Bar-Kei werd aan den voorzitter der jubileerende vereeniging den heer F. Duyn, een fraaie fruitmand aangeboden. Huldiging van den heer F. Duyn. Des avonds werd eveneens in rest. Brink mann een feestavond gehouden waarbij het duo Speenhoff VTr. optrad. Allereerst voerde echter de voorzitter, de heer F. Duyn het woord. Hii memoreerde nog eens de prettige sfeer die er steeds in de ver- eengiing heeft geheerscht en bracht verder dank aan het huidige bestuur dat dien goeden geest zoo voortreffelijk heeft weten te behou den. Na een arbeid van 25 jaar kan de ver eeniging met voldoening terugzien op hetgeen bereikt werd. De Jansstraatbewoners hebben dan ook thans alle reden om feest te vieren. Ook in de dagen tijdens het regeeringsjubileum der Koningin, is weer gebleken dat de leden van de Jansstraatvereeniging deze kunst uit stekend verstaan. Spr. hief een driewerf hoera aan op H.M. de Koningin, dat door de aanwe zigen spontaan werd overgenomen. De heer Duj'n herinnerde verder nog aan het werk dat de vereeniging voor de Belgische vluchtelingen heeft gedaan en bracht in dit verband dank aan de pioniers der vereeniging, de heeren Verkerk, Houben, Willems en Schoe- vaart. Ook de heer C. Nel, de administrateur der Ned. Herv. Diaconie werd door spr. in deze hulde betrokken. De heer P. v. d. Zurk, de secretaris der Jansstraatvereeniging huldigde vervolgens met hartelijke woorden den voorzitter, die zooveel voor de ver eeniging heeft gedaan. Dat een straat- vereeniging 25 jaar bestaat is een uni cum, aldus spr., doch dat haar voor zitter het eveneens 25 jaar uithoudt komt wel heel sporadisch voor. Namens de Jansstraatvereeniging bood spr. den heer F. Duyn een blauw Delftsch bord aan benevens een oorkonde. Aan mevrouw Duyn, die haar man steeds zoo trouw ter zijde heeft gestaan werden bloemen geoffreerd. Een zoon van den heer Duyn las vervolgens nog een brief voor, welke door een der Belgi sche vluchtelingen geschreven was, en waarin deze nogmaals bedankte voor den tijd in Haar lem doorgebracht en tevens namens de andere Belgen het bestuur feliciteerde. Het officieele gedeelte was hiermede ten einde en het duo Speenhoff Jr. zorgde er op voortreffelijke wijze voor dat de goede stem ming ook den verderen avond niet ontbrak. Zij hadden met hun liedjes veel succes en terecht: De Jansstraatvereeniging kan met bijzonder veel genoegen op de geslaagde herdenking van het zilveren jubileum terugzien. DOOR BLIKSEM GETROFFEN. Donderdag is tijdens een kort, hevig onweer dat boven Hoogmade, gemeente Woubrugge, woedde, de arbeider G. J. Kroesmeyer, door den bliksem getroffen. K. liep met een juk in de weide. De bliksem sloeg in het ijzer van de jukketting, waarbij K. ernstig aan het hoofd en aan de schouders werd gewond en bewuste loos tegen den grond sloeg. HET FAMILIEDRAMA TE BORKEL EN SCHAFT. De zestienjarige Nico Govers, die bij het fa miliedrama te Borkel en Schaft ernstig gewond in zijn slaapkamer werd gevonden, is Donder-* dag aan de opgeloopen kwetsuren overleden,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5