AUTO IN WINSCHOTERDIEP dtie Itemisvietdets GEREDEN veedtokke* Bijzondere Dagen. pjtcaini- en heel klein eilandje midden in -i° oceaan. Het is vijf vierkante kllo- pS0® bazaitiscli, bereikt een grootste 'g3g M boven den zeespiegel en ^Tannderd bewoners. Toen Robert naar wien het genoemd is en V- jjj bet jaar 1767 ontdekten niemand. Wel vonden zij onmis- tulgen van een vroegere bevol- r^eg zuiien met beelden, en andere tjerken. En kort na hun ontdek- t eilandje nieuwe bewoners. In Jolden er acht muitelingen van het oorlogsschip Bounty (onder Cap- 3ügh) Tahiti. Pi-caim-1 acht mannen en acht vrou- Dit gezelschap vestigde zich jaar later raakte het slaags aue mannen op één na het leven. r; I bouwde de samenleving op het Vd op nieuwen en beter geordenden grond- in'zoo korte trekken verteld is de ge- is van de eilandbevolking avontuur- rikkelt de verbeeldingskracht. Welk Verwerp voor een historischen roman, n familieroman met Pitcairn's her- 'r-:l aIs middenpunt en krachtfiguur, Lukas Hochstraszer van den Stillen i!Sf er in londen geen roman, maar een JL, «„port over verschenen. Dat kllr.kt M 1 PVf-fipo T?ov\nrf. droog en saai: een Colonial Office Report, '"'het"is toch wel belangwekkend. Het ^dat de tweehonderd afstammelingen f de muiters van de „Bounty" allerlei goede i bezitten. Vooral physiek. Zij jk prachtexemplaren: stoer ge- ^-d welgemaakt en gezond. De vermenging '-Sneelsch met Polynesisch bloed blijkt dus kende'uitkomsten op te leveren, althans iniitieve levensomstandigheden. Voorts gemeenschap volgens het rapport door ben van een diepen godsdienstzin. Dit 'lijnt wat sterk voorgesteld als er onmid- 5k op volgt, dat een Amerikaansche zen- de bevolking in 1936, dus pas twee jr geleden, tot zijn kerkelijke leer die zevende Dags Adventisten heeft be- L Maar het is mogelijk dat diepe gods- by de Pitcairners reeds leefde vóór l"" in deze secte lieten opnemen. Zijleven in een uitstekend klimaat, drijven mndel met passeerende schepen si- zijn het voornaamste product van liland - maar hun ontwikkeling staat op ^1 en sukkelt zelfs achteruit. Het rap- v: loont er aich met het merkwaardige ge- Q aan humor, dat zulke officiëele stukken isgt te kenmerken, bepaald bezorgd over de neiging om een Pitcairneesch dialect jreken zeer sterk is". Als er niet tegen idt opgetreden zal de bevolking op den aor heelemaal Polynesisch inplaats van :elsch worden. Waar de grootste koloniale jendheid ter wereld zich al niet bezorgd -e* maaktl En het is uitzondering geworden v iemana een boek leest. Zestienjarige kin ken op Pitcairn staan op hetzelfde ontwik- ügspeÜ als negen jarigen in Nieuw-Zee- U Est rapport stelt verscheidene maatregelen Kor, in de eerste plaats natuurlijk van finan- aard. Het wil een personeele belasting islfen, een postzegel invoeren, een onder- stichten en een goed radiotoestel ;:o: gemeenschappelijk luisteren installeeren. Met verbazing lees ik de opmerkingen van r:e Manchester Guardian over dit rapport. ÏS akelige plechtigheid verklaart het blad „een zeer kleine som gelds een geweldig Terschil zou maken in de levens en voor de van deze gemeenschapWij sogen daarin geen krenterige politiek voe- Pltcairn de mogelijkheid van een j inplaats van een gevaarlijke lan- bezat zou zijn welzijn niet in ïijiel verkeeren". Ik hoop dat in Engeland andere gedachten den overheerschen. Ik zou, als ik er over te Kgen had, op grond van dit rapport bevelen at die menschen met rust. Zij hebben het en zijn gelukkig. Alles duidt saa dat zij aanmerkelijk dichter bij de beste van het levensraadsel staan dan wij a. Zij leven In eenvoud maar zijn Kitelijk niet vereenzaamd. Zij zijn krachtig a gezond. Geen onzinnige oorlogsvernieti- ii? bedreigt hen, geen modern verkeer en -deme techniek kwellen hun levens. Zij be- van de voortbrengselen van den bodem, •ïiraan zij gehecht zijn. Zij spreken hun ï&ct evenals de Londensche cockney en de Iffisterdamsche Jordaner, maar zitten niet afgesloten temidden van steenmassa's en ge iten van een heerlijk klimaatde geluk- E»en- waarom ter wereld zou men hen A r*dio met Hot Jazz, Oome Keesje en de ^voeringen van Adolf Hitler in hun heer- Peid gaan storen? van ons zullen de Pitcairners benij den. En met reden. Als het Britsche Ministe rie van Koloniën hun liet weten: „Wij wen- schen u geluk. Wij zijn trotsch op u. Leef ver der in geluk en vrede".zou het verstandig en bescheiden handelen. Maar ik vrees dat het anders zal gaan. HEEMSKERK R. K. VROUWENBOND. Op Dinsdag 18 October houdt de R.K. Vrou wenbond een ledenvergadering in het K.S.A.- gebouw. De agenda vermeldt o.a.: bestuursverkie zing wegens het tusschentijds bedanken van de dames mej. Gré Kloes en mevr. Wildt de Winter. Candldaten Zijn de dames Mej. P. Nijman en mevr. A. Tuin—Tax. AUTO GESLIPT. Zondagmorgen ongeveer elf uur reed een auto langs den Rijksstraatweg. Door de glad heid van den weg slipte de auto en kwam op den kop terecht. De,.chauffeur kwam met den schrik vrij. De auto werd flink beschadigd. ZONDER RIJBEWIJS AAN HET AUTORIJDEN. Zaterdagavond waren twee jonge mannen uit Castricum, zekere de G. en de Z., met een gehuurde auto aan het toeren. Op den Rijks straatweg ter hoogte van het voormalige Jachthuis slipte te auto door de gladheid van den weg. Daar er met flinke snelheid gereden werd, rukte de auto een drietal boompjes, welke langs den weg stonden, uit. De G. werd licht gewond. De auto werd zwaar bescha digd en werd later door een kraanwagen weg gesleept. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt, daar geen der inzittenden een rij bewijs had. D. S. S. H.A.D.O. D.S.H.H. wint den toss; zij kiest het voor deel van den wind. Direct is zij in den aanval maar, Hermes schiet over. Ook A.D.O. pro beert het eens, maar ook hier wordt het doel te hoog gezocht. Bij een aanval van A.D.O. krijgt Brasser den bal goed aangegeven; hij rent op het doel af, Gosssens loopt uit. Brasser schiet, doch de bal- rolt langs het verlaten doel. Kort voor de rust krijgt D.S.S.H. een corner te nemeh; dé bal belandt bij Houkes, die hard inschiet.Kloes in echter op zijn post en stompt den bal corner. Rust. Direct na de rust een aanval van A.D.O. Een als voorzet bedoelden bal stompt Goossens al vallende weg. Na tien minuten krijgt Koop man een kans, doch hij mist. Bij eenige ge vaarlijke aanvallen van D.S.S.H. weet Kloes door uit te loopen het gevaar af te wenden. Als scheidsrechter Van Rooy het einde aangekondigt zijn de punten gedeeld. WIJK AAN ZEE FEDERATIE VAN ARBEIDERS-ESPE RANTISTEN. De Federatie van Arbeiders Esperantisten van het district Noord-Holland, heeft Zater dag en Zondag j.l. een weekend gehouden op ,,'t Paaschduin" te Wijk aan Zee. Dat deze beweging goede vorderingen maakt kan men wel opmaken uit het feit, dat 60 personen aa,n.deze samenkomst deel namen, tegen verleden jaar 15. Er is niettegenstaande het minder "gun stige weer flink gewandeld, gedanst en ge zongen en trots harde wind ook nog gym nastiek op het strand gemaakt. Zaterdagavond werd door den heer Spar- renberg een lezing met lichtbeelden gehou den over Spanje in de 16e eeuw, welke met aandacht werd gevolgd. De heer v. d. Starre sprak Zondagmorgen over de toekomstige Broederschap der Volke ren en noemde het Esperanto de wereldtaal bij uitnemendheid en een prachtig hulpmid del, om dat ideaal te bereiken. (De Nederlandschs Bond van Ver- eenigingen van Postzegelverzame laars heeft alle bekende vereeni- gingen op zijn gebied verzocht op 9 October den dag van den postzegel te vieren.) Men meldt het ons plechtig, maar tevens heel sober, Er is weer een bijzondere dag ingesteld, De dag van den postzegel, negen October, Een dag die dan jaarlijks als zoodanig geldt. Het zijn hier natuurlijk de philatellsten. Die zulk een bijzonderen postzegeldag. Als 'k goed heb begrepen, totnutoe niet misten, Totdat men er eensklaps een middel in zag, Om voor deze kunst propaganda te maken, Nou, 'k wensch hun succes met het initiatief, Al kan ik er zelf niet in vuur voor geraken, De philatelie is hun bovenal lief. Intusschen zijn deze bijzondere dagen, Een mode die langzaam zich verder verbreidt En lijkt wel een reden je af te gaan vragen, Waarheen ons dat straks in de toekomst nog leidt. De Moederdag, Vaderdag, dag van de dieren, De dag van het sparen, ook weer binnenkort, Een week van het boek zelfs, om ook nog te vieren, Het breidt zich maar uit en waar eindigt die sport. We zullen tenslotte misschien nog beleven. Dat letterlijk iedere dag van het jaar. Tot eenig bijzonder symbool is verheven, En dan is de zaak pas geheel voor elkaar. Maar zelfs als dat waarheid mocht zijn op een morgen, Dan blijft toch voor velen de toestand nog zoo, Dat iedere dag slechts een dag is van zorgen, Zij geven graag al het bijzondre cadeau. P. GASUS. BIJNA WAS NOC EEN VIERDE SLACHTOFFER TE BETREUREN BEVERWIJK C. G. TABAK KAMPIOEN VAN ZUID HOLLAND. Zondag zijn de wedstrijden gehouden om het kampioenschap van Zuid-Holland gewichthef fen. Onze plaatsgenoot C. G. Tabak, lid van de krachtsportvereeniigng D.O.K. slaagde er in het kampioenschap van Zuid-Holland te beha len met 80 K.G. drukken, 100 K.G. trekken en 127^4 K.G. stooten. Tevens kwam hij in het bezit van den prijs voor den mooisten stijl in tweehandig trekken. Zijn poging om het record tweehandig trekken te verbeteren, faalde. G. Gaarthuis, eveneens lid van D.O.K., heeft in de tweede afdeel ing zeer goed werk gele verd. Door de zware concurrentie kwam hij evenwel niet voor een prijs in aanmerking. VERGADERING VAN DE MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Donderdagavond vergadert in het veilingge bouw Centrum de plaatselijke afdeeling van de Kon. Ned. Maatschappij v. Tuinbouw en Plant kunde. De agenda vermeldt o.m. de uitreiking van de prijzen van een gehouden speciale keu ring, benoeming van een afgevaardigde naar de vergadering van het hoofdbestuur, keuring van de ingezonden bloemen enplanten en tenslotte een causerie van den vooi'zitter over het on derwerp: „Waarom lid van de Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde?" NIEUWE AFDEELING VAN DE ST. JOZEF- GEZELLEN. Zondag is in de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad een St. Jozefgezellenvereeni- ging, genaamd Beverwijk H officieel opgericht, Na een Lof in de parochiekerk, waaronder de centraal-president rector Drost een predi katie hield, werd de eerste groep Gezellen ge ïnstalleerd. De oprichting zal feestelijk worden herdacht Donderdag 13 October met een revuevoorstel ling, te verzorgen door de tooneel-afdeeling T. O. V. Drie mannen, die in Zuidbroek Zaterdagavond kermis hadden ge vierd en in den loop van den nacht per auto huiswaarts keerden, zijn, toen de auto tusschen Zuidbroek en Sappemeer, ter hoogte van de wer£ der firma Motke in het Winscho- terdiep reed, verdronken Van de omgekomenen zijn twee afkomstig uit Appingedam, n.l. de arbeider C. L. Bad- hoorn en de reiziger A. Jonker van wie de eer ste ongehuwd is, terwijl de tweede gehuwd is geweest. Het derde slachtoffer, de 40-jarige onge- LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIO CENTRALE. Dinsdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 10.50 Keu len, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Parijs, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma, 2.35 Keulen, 3.05 Parijs, 4.50 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.20 Brussel Fr., 9.05 Keulen, 9.20 Brussel Fr., 10.550 Keulen. Lijn IV: Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 4.20 Keulen, 5.20 Brussel Fr., 5.50 Keulen, 6.20 Nationaal programma, 6.45 Lon den Reg., 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg., 4.20 Keulen, 4.40 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned., 5.50 Keulen, 6.20 Londen Reg., 7.40 Diversen, 7.50 Nationaal program ma, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Een der gecamoufleerde fortificaties uit de door de Duitschers in bezit genomen Tsjechische verdedigingslinie. LEDENVERGADERING VAN DEN A.N.G.O.B. In de jongste ledenvergadering van den A. N.G.O.B. werd tot afgevaardigde naar de na jaarsvergadering van de Noordhollandsche Propagandacommissie benoemd de heer P. Veth. Uit het daarover uitgebrachte verslag bleek, dat de op 18 September gehouden propa ganda-meeting uitstekend geslaagd was en geheel aan de verwachting heeft beant woord. Besloten werd in doen komenden winter voor de leden een serie voordrachten te doen houden betreffende den door het hoofdbe- bestuur georganiseerden cursus „Opbouw". Tenslotte werden drie nieuwe leden ge ïnstalleerd. N.A.S.B.-WEDSTRIJDEN AFGELAST. Wegens onbespeelbaarheid van de terreinen zijn de voetbalwedstrijden voor de competitie van den N.A.S.B. uitgesteld. Voor a.s. Zondag zijn o.m. vastgesteld de wedstrijden Zwaluwen—Hou Stand en Zwa luwen 2Hou Stand 2 ARBEIDERS ESPERANTISTEN OP HET PAASCHDUIN. Lezing over Spanje. De plaatselijke afdeeling van de Federatie van Arbeiders Esperantisten heeft Zaterdag en Zondag deelgenomen aan een door het district Noord-Holland georganiseerd week-end op het Paaschduin te Wijk aan Zee. Omstreeks vijf uur opende de voorzitter van het district, de heer H. J. v. d. Starre, de bij eenkomst met een woord van welkom tot de 49 deelnemers. Nadat de aanwezigen 'n broodmaaltijd hadden genuttigd, werd een wandeling gemaakt In de omgeving. Des avonds hield de heer P. J. Spaarenberg een interessante lezing over zeden en gewoon ten van het Spaansche volk. Hierbij gaf hij een geschiedkundig overzicht en schetste de scherpe tegenstellingen tusschen de arbeiden de en bezittende klasse. De inleiding, die werd toegelicht met lichtbeelden maakte zeer veel indruk op de toehoorders. De rest van den avond werd doorgebracht met het zingen van Esperanto-liederen afge wisseld door voordrachten. Het programma voor Zondag begon met gymnastiekoefeningen aan het strand, waarna ontbijt en een wandeling volgden. Op het Paaschduin teruggekeerd werd het overige deel van den dag doorgebracht met een door eigen krachten verzorgd programma, Met den wensch, dat hij alle deelnemers zou weerzien, op het week-end op 23 en 24 October a.s. op „Ons Honk" te Hilversum, sloot de heer v. d. Starre deze goed geslaagde bijeenkomst, die bij de esperantisten zeer in den smaak is gevallen huwde J. A. Visscher, Is afkomstig uit Foxham, onder de gemeente Slochteren. De beide eerstgenoemden zijn Zaterdag avond om ongeveer acht uur in gezelschap van zes personen in een vierpersoonsauto van Appingedam gekomen om in Zuidbroek kermis te vieren. Jonker, die in het bezit van een rijbewijs was, huurde in zijn woonplaats met een der anderen een xuto, waarmee men in Appinge dam vier overigen afhaalde. In Zuidbroek aangekomen begaf men zich onmiddellijk naar de kermis. Te middernacht besloot Jonker nog exen naar Hoogezand te rij den. Onderweg stopte hij echter nog even bij een café te Sappemeer. Daar trof hij Visscher. Jonker liet het voornemen om naar Hoogezand door te rijden toen varen en besloot met Vis scher terug te keeren naar Zuidbroek. Bij de aankomst op de kermis werden zij opgewacht door de rest van het gezelschap en gezamen lijk ging men nog even het terrein op. Na sluitingstijd kwam men overeen, dat Visscher naar zijn woonplaats Foxham zou worden gebracht. Aanvankelijk wilden be-* halve Jonker en Visscher nog enkele anderen meegaan, maar tenslotte stapte alleen Bad- hoorn met de beide anderen in en bovendien nam men nog een 17-jarigen Jongen mee. Deze autorit is het gezelschap noodlottig geworden, niet in het minst vermoedelijk door het ge bruik van sterken drank. Op het punt name lijk, waar de weg te Zuidbroek voor een brug rechtaf slaat, reed de auto tegen de leuning. Met volle kracht reeds de chauffeur daarop achteruit, om den weg langs het kanaal na5r Sappemeer in te slaan. Op dit moment achtte de 17-jarige Jongen den tijd gekomen om uit de auto te springen. Nog geen vijf minuten later bleek, dat de knaap hierdoor zijn leven had gered. De auto reeds vervolgens met groote snel heid langs het Winschoterdiep. De wagen slingerde hevig. Een paar honderd meter bui ten Zuidbroek, zag een wielrijder de auto recht op zich afkomen. Hij had nog juist tijd om van de fiets te springen en achter een lantaarnpaal aan den kant van de vaart dek king te zoeken. Voordat hij zich kon reali- seeren wat er verder zou gebeuren, hoorde hij een hevigen plons en achterom ziende zag hij den wagen schuin het kanaal invliegen, waar na de auto ongeveer halverwege over den kop sloeg. De man liep naar het dorp om hulp te halen. Politie en marechaussée begonnen met den grootsten spoed het reddingswerk. Reeds na luttele minuten kon men den wagen naar den kant halen Eén der omstanders sprong resoluut ln het stinkende blauw-zwarte water, en sloeg de ruiten van de auto stuk, doch nadat hij de drie inzittenden van wie alleen de chauffeur voorin bleek te hebben plaats genomen op het droge had gebracht en men kunstmatige ademhaling had toegepast, kon dr. Beukema uit Soppemeer, slechts den dood constateeren. DE BEGROOTING VOOR 1939 VERSCHENEN. Heden is de memorie van toelichting op de gemeentebegrooting voor het jaar 1939 ver schenen. De begrooting sluit in den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven op een be drag van f 1.836.157,96, met een post „onvoor zien" van f 6392,10. De kapitaaldienst sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 795.956.06. De begrooting vertoont een tekort van f 127.000, tot welk bedrag onder stand van het rijk zal worden ge vraagd. SANTPOORT AUTO GESLIPT EN IN EEN SLOOT GEREDEN. Tengevolge van de gladheid van den weg is op den Rijksweg ter hoogte van de Beek- vlietstraat een auto geslipt en in een sloot terechtgekomen. De bestuurder, afkomstig uit Haarlem, werd licht gewond. De auto, die ernstig beschadigd werd, is per kraanwagen naar Haarlem vervoerd. CASTRICUM DE WERKLOOZEN NIET NAAR DE WERK- VERSCHAFFHNG VERTROKKEN. Zaterdagmorgen zijn de werkloozen, die te werk gesteld zijn bij de werkverschaffing te Diepsmeer bij Koedijk niet naar hun werk vetrokken. In verband met de zeer ongun stige weersomstandigheden hadden de arbei ders verzocht per autobus naar het werk ver voerd te mogen worden. De mannen hadden in de afgeloopen week reeds eenige malen op hun verren fietstocht een nat pak opge- loopen. Toen Zaterdagmorgen geen auto bus kwam, besloten de werklieden niet naar het werk te vertrekken. Zij hopen, dat de mi nister althans gedurende den winter een betere regeling ten aanzien van het vervoer zal willen treffen. AANGEKOMEN. S.S. Huil m.s. Noordzee ••-Js s.s. Omskoldsvik Maurice Rose s.s. Swansea tein m.s. Hamburg s's- Batavia El^kine s.s. Casablanca foS? Gorki m.s. Archangel •»Wla m 5 ,--pi m.s. Houston C«(i s '•s. Alexandrie Witt S.o. u_>a oo,v m.s. Hamburg 1 \ITnr.1 A c 1 Batavia s.s. West Afrika s.s. Londen Archangel jj~~"wul s.s. Huil Macassar s.! Gdynia 'fate: VERTROKKEN'. iiCf ^terdam 65 8's- Rotterdam Ransdorp m.s. Antwerpen I October: Perseus s.s. Gothenburg Ek s.s. Oslo Borthwick s.s. Leith Hebe s.s. Kopenhagen Tajandoen m.s. Hamburg Venus s.s. Hamburg- Vechtstroom s.s. Huil Bilton s.s. New Castle Mersey s.s. New Castle Amstelstroom m.s. Londen Odysseus s-s. Danzig Hontestroom s.s. Londen October: Valborg s.s. Methil Sunik s.s. St. Kitt's (v.o.) Verschillende vastmakers vertrokken. Van de schepen, welke in de Binnenhaven vastmaakten in afwachting van gunstig weer. zijn er eenige naar zee vertrokken. Andere kapiteins wachten liever nog even teneinde niet tevergeefs den kolenvoorraad op te stoken. Terug uit zee. Het Vrijdagavond naar Antwerpen vertrok ken motorschip Ransdorp is later uit zee te ruggekeerd wegens den zwaren storm. In de Binnenhaven meerde het schip in afwach ting van betere weersomstandigheden. Naar Amsterdam terug. Het nieuwe naar Paramaribo bestemde mo torschip Prins Bernhard, dat hier reeds twee dagen in de Binnenhaven op goed weer lag te wachten, is naar Amsterdam teruggekeerd. Hout voor Velsen. Het Zweedsche stoomschip Ursus is van Ornskoldsvik aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. Met een zelfde lading kwam het Russisch motor schip Maxim Gorki van Archangel. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier bin nen 55 schepen, van welke 46 voor Amster dam, 1 voor Zaandam en 8 voor IJmuiden. NATIONAAL JONGEREN VERBOND In de jaarlijksche ledenvergadering van de afdeeling Haarlem van het Nationaal Jonge ren Verbond werd, inplaats van den heer P. A. J. van Kessel, die zich niet meer herkiesbaar stelde, tot voorzitter benoemd, de heer D. J. M. A. Braakenburg van Backum te Heem stede. Ter voorziening in de daardoor ontstane vacature van Plaatselijk Organisatie Commis saris werd benoemd de heer C. F. Waller, eveneens te Heemstede. Lijk op spoorbaan gevonden. Vanochtend is door spoorwegpersoneel op de spoorbaan van de lijn Rotterdam—Gouda on der de gemeente Nieuwerkerk a. d. IJsel het verminkte lijk gevonden van een man. Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat men hier te doen had met een 31-jarigen Duitschen fabrikant, die te Chemnitz woonachtig is. Vermoedelijk is het slachtoffer van Hoek van Holland gekomen en is. op weg naar Duitsch- iand met den D-trein, die van Rotterdam ver trokken was, uit den trein gevallen. Burgemeester Jas, van Nieuwerkerk, heeft een onderzoek ingesteld. PRINS BERNHARD UIT DUITSCHLAND TERUG. SOESTDIJK, 8 October. Prins Bernhard is gisteravond van zijn verblijf In Duitsch- land ten paleize Soestdijk teruggekeerd. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdaa moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 10 OCTOBER Frans Hals Theater: „De Wildzang", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De kunst om te le ven", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Twee werelden" en „Parijsche Zeden", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De Patriot", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De Hoogvlieger" en „Ontmaskerd". Moviac Uurfilm Theater: o.a. Jachtavonturen en Barcelona zooals het was. Doorloopende voorstellingen van 2.3011 uur n.m. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. DINSDAG 11 OCTOBER Bioscoopvoorstellingen 's middags én des avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3