if Belastingen brengen meer op dan de raming Asmrin© FI.3500.- AAN BELONINGEN DINSDAG IS OCTOBER 193S Directeur van Openbare Werken schreef een brochure. Door gemeenteraad van Bergen op Zoom ontslagen. Maandagavond kwam de gemeenteraad van Bergen op Zoom in spoedeischende ver gadering bijeen ter behandeling van het op treden van ir. J. van Roessel. directeur van Openbare Werken aldaar, die een brochure in het licht had gegeven, getiteld: „Wereld- jodendom, Vrijmetselarij en Wereld jezuïtis me", welk pamflet kwetsend werd geoordeeld voor de gevoelens van groote bevolkingsgroj pen in ons land. Anderhalve week geleden had de gemeenteraad ir. van Roessel in be^ sloten vergadering gehoord. Bij deze gele genheid had hij zijn brochure ingetrokken. Vorige week Vrijdag heeft hij evenwel het gemeentebestuur verrast met een schrifte lijke verklaring, dat hij de herroeping introk. In verband hiermede was de raad Maandag avond bijeengekomen. Na een zeer korte gedachten wisseling werd op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen besloten, op grond van het bepaal de bij artikel 81 sub 2 (steunverleening aan een verboden vereeniging of van haar uit gaande acties) en artikel 80 sub 2-c (onge schiktheid voor zijn betrekking) en met in achtneming van het bepaalde in artikel 83 van het ambtenarenreglement der gemeente Bergen op Zoom, ir. Van Roessel met ingang van 18 October ongevraagd eervol ontslag te verleenen uit zijn betrekking van directeur van openbare werken. Enkele raadsleden maakten nog gebruik van de gelegenheid om hun stem te motiveeren, waaruit bleek, dat allen zich door den inhoud van de brochure dermate gekwetst voelden, dat zij zich una niem vereenigden met het voorstel van en W. DE GRUWELIJKE KINDERMISHANDELING TE MILL. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch heef: Maandag in hooger beroep behandeld de strafzaak tegen den arbeider A. W. K. uit Mill, die aldaar in December 1937 en in Ja nuari j.l. zijn tweejarig, dochtertje Wilhel- mina heeft gestompt, geslagen en getrapt waarna hij het kind. zonder dat het voldoen de was gekleed heeft geworpen in een kribje, dat in een kamer stond, welke niet was ver warmd, tengevolge van welke afschuwelijke mishandeling het kind op 5 Januari is over leden. Door de rechtbank-van 's Hertogenbosch is K. veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en acht maanden, tegen welk von nis hij hooger beroep heeft aangeteekend. De advocaat-generaal heeft opnieuw tegen K. twee jaar en acht maanden gevangenis straf geëischt. DE HEER VAN GEELKERKEN IN NEDERLAND TERUG. Met den Parijschen trein, welke om 8.42 uur aan het Hollandsch Spoorstation te 's-Graven- hage arriveert, zou Maandagavond in Den Haag uit Indië terugkeeren de algemeene secretaris van de N.S.B., de heer C. van Geelkerken. Hij maakte deel uit van de delegatie, welke eenigen tijd Ned. Oost-Indië bereisde. Ter begroeting waren op het perron aanwe zig ir. A. A. Mussert, graaf de Marchant et d'Ansembourg, en mr. Van Vessem, terwijl eenige hpnderd.en partijgenooten op het stations plein en 'op dén stationsweg den repatrieeren- den functionaris opwachtten. De heer Van Geel kerken kwam evenwel met een lateren trein aan. Na een kort oponthoud in de le klasse wacht kamer vertrókken allen naar het Willem de Zwijgerhuis in.de Zeestraat, waar de officieele. ontvangst plaats vond. Circusleven trekt nog altijd. Jongen Het zijn huis in den steek voor de piste. De zeventienjarige P. J. Boersma uit Zaan dijk had op 30 September in overspannen toe stand zijn patroon te Wormerveer verlaten en werd sedert dien vermist. Maandagavond is hij te Groningen door de recherche aangehouden. Hij verbleef al dien tijd te Groningen en was o.m. werkzaam bij een amateurcircus, dat te Groningen eenige voorstellingen heeft gegeven. De jongen zou heden naar zijn vader, die van zijn aanhouding op de hoogte is gebracht, op transport worden gesteld. Valsche rijksdaalders ontdekt. Werden te Leiden uitgegeven. Op aanwijzing van een winkelierster te Leiden heeft de Leidsche politie een man aan gehouden, die kort tevoren bij die winkelier ster een valsche rijksdaalder in betaling had gegeven. Bij fouilleering werd nog een tweede valsche rijksdaalder op hem gevonden. Ver scheidene ingezetenen deden bij de politie aan gifte, eveneens valsche muntstukken van twee gulden vijftig te hebben ontvangen. De man zeide J. B. te heeten en woonachtig te zijn in Den Haag. In samenwerking met de Haagsche recher che en de centrale inzake falsificaten te Am sterdam werd een uitgebreid onderzoek inge steld, dat nog niet is beëindigd. De munten zijn vrij goed nagemaakt, doch ongeveer een millimeter te dik. Ook de klank is niet geheel zuiver. Het materiaal bestaat vermoedelijk uit koper en pijpaarde, over trokken met zilver. Prins Bernhard eere-voorzitter van den Raad van Belieer van het Koloniaal Instituut. Maandagmiddag heeft de Raad van Beheer van het Koloniaal Instituut te Amsterdam een vergadering gehouden, waarin Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden, als eere-voorzitter werd verwelkomd. In zijn toespraak vestigde de voorzitter, jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, er o.m. de aandacht op, dat Z.K.H. het eere-voorzitter- schap niet wenscht te beschouwen als van lou ter representatieven aard, doch de bedoeling heeft een werkzaam aandeel te nemen in den arbeid van het instituut. Zooals gebruikelijk werd de zilveren leg penning, welke bij toetreding tot den Raad van Beheer wordt uitgereikt, aan Z.K.H. aange boden. Na afloop der vergadering werd de werkka mer, welke aan Z.K.H. in het gebouw ter be schikking is gesteld, bezichtigd. VRAAGT UW WINKE LIER EEN FORMULIER '"gei j Luchtfoto's van Australisch Nieuw-Guinea. Mooie opdracht voor dc K. N. I. L. M. Het Bat. Nieuwsblad meldt: Naar wij uit Sydney vernemen, heeft de K.N.I.L.M. van een Australisch olieconcern opdracht gekregen een gebied in het Australi sche deel van Nieuw-Guinea, ongeveer drie millioen hectare beslaande, te fotografeeren. Binnen enkele weken zal een aanvang ge maakt worden met het werk. waarschijnlijk zal de K.N.I.L.M. binnen een half jaar deze fraaie opdracht hebben voltooid. Het betreft hier dus het fotografeeren van uit de lucht van het aangewezen gebiedsdeel voor geologische doeleinden, precies hetzelfde dus als de K.N.I.L.M. in Nedeflandsch N. Gui nea heeft gedaan in opdracht van de B.P.M.. waarbij van den Vogelkop een gebied van 10 millioen hectare werd gefotografeerd. ERNSTIG ONGELUK OP DEN DELDENSCHE WEG. Gisteravond te ongeveer half twaalf is op den Deldenscheweg, tusschen Borne en Del den een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Hier reed* de 26-jarige wielrijder B. Arend- sen, die uit Delden naar Borne terugkeerde. Door nog niet opgehelderde oorzaak werd hij door 'n auto aangereden en gedood. De auto bot ste na de aanrijding met 'n hevigen slag tegen een boom. De inzittende, den heer ten C. uit Almelo, werd zwaar gewond uit de totaal ver nielde auto gehaald en is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Almelo ver voerd. TENTOONSTELLING VAN HET SCHILDERIJ DOOR PIET VAN DER HEM. Maandag werd in een der zalen van de maatschappij „Arti et Amicitiae". Rokin 112 (ingang Spui) te Amsterdam voor het publiek toegankelijk gesteld de tentoonstelling van het schilderij „de plechtige inzegening van het huwelijk van H.H.K.K.H.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard in de Groote Kerk te 's-Gra- venhage, door Piet van der Hem, in opdracht van de Nederlandsche regeering vervaardigd. Op de tentoonstelling zijn kleurreproducties verkrijgbaar, waarvan de opbrengst ten goede komt aan steunbehoevende Nederlandsche kunstenaars. Het schilderij is tot en met 23 October gratis te bezichtigen. Bankbedienden beraadslaagden over hun positie. MededeeUngen van organisaties in Engeland en Frankrijk. Op initiatief en onder léiding van het bondsbestuur van den Algemeenen Nederland- schen Bond van Handels- en Kantoorbe dienden, was in het „American-hotel" te Am sterdam een groot aantal gedelegeerden van personeelen, werkzaam op banken en effec tenkantoren in ons land bijeen. Doel van deze conferentie was, het vast stellen van de positie van het geldbedrijf eenerzijds en de verhoudingen, waaronder dit personeel werkt anderzijds, terwijl ter infor matie over de toestanden in Groot Brittannië, Frankrijk en België een zestal buitenland- sche afgevaardigden uit die landen aanwezig was. Als eerste inleider trad op de heer O. Caap- pacci, secretaris-generaal van de Fransche organisatie, die een uitvoerige beschouwing- wijdde aan den strijd, welke in 1936 in Frank rijk gestreden werd. Dank zij echter het ver trouwen van de bankemployés in de organi satie, werden wildé stakingen voorkomen en kon georganiseerd aan den bouw van een be hoorlijke regeling der arbeidsvoorwaarden door middel van een collectieve arbeidsover eenkomst worden begonnen. De onderhande lingen leidden tot overeenstemming, met als gevolg, dat thans, alle bankbedienden in Frankrijk werken onder één nationaal col lectief contract, aangegaan met de Fransche bankiersorganisatie. Uitvoerige beschouwingen heeft de spreker ook gewijd aan de 40-uren-week, die door de bedienden als een groot sociaal bezit wordt gevoeld en waarvan is komen vast te staan dat zij voor het bedrijf geen nadeelige gevol gen heeft opgeleverd of last heeft veroor zaakt, hetgeen door officieele enquetes is aangetoond. Tweede spreker was de heer H. C. Bell, pre sident van de Engelsche organisatie, die uit voerige mededeelingen deed over de positie van de Britsche bankbedienden, waarbij hij gelegenheid kreeg er onder meer op te wijzen, dat speciaal in Ierland, waar 95 procent van het geheele bankpersoneel georganiseerd is, dit personeel werkt onder goede arbeidsvoor waarden en waar dank zij dezen invloed van de vakvereeniging van een tevreden perso neel gesproken kan worden. In de namiddag-zitting spraken de verte genwoordigers van de Belgische bankbe dienden. De laatste spreker was de heer B. Ram. voorzitter van de afdeeling „Amsterdam" van „De Algemeene". Deze sprak over den toestand van het geld bedrijf en de positie van de bedienden. Een halve eeuw gelede Uit Haarlem's Dagblad van AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Maandagmiddag is te Rijnsburg de 75-jarige bloemen koopman H. Kerkman uit Valkenburg (Z.H.), die op de fiets was, door een auto aan gereden en ernstig gewond. Hij werd naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd, doch reeds tijdens het transport is hij over leden. WA AII B O RG-K LEED IYTG y KREYMBOBG WaarborgKleeding is 't merk voor echt en fijn kieermakerswejk mm Adv Inoez. Med.) 50-JARIG BESTAAN VAN HET CHRISTE- LIJK-DOOFSTOMMEN INSTITUUT „EFFATHA". Voor het Christelijk internaat voor Doof- ;tommen „Effatha" te Voorburg was het Maandag een dubbele feestdag. De Vereeni ging tot bevordering van Christelijke opvoe ding én onderwijs aan doofstomme jongelie den vierde Maandag haar 50-jarig bestaan, en aan dit feest werd luister bijgezet door de ingebruikneming van een nieuw gebouw van het internaat, een gymnastiekzaal tevens localiteit voor feestelijke en plechtige bijeen komsten. HLT NOORDERKANAAL TE ROTTERDAM IN GEBRUIK GENOMEN. ROTTERDAM, 17 October. -Zonder eenige plechtigheid is vandaag het Noorderkanaal dat de nieuwe verbinding vormt tusschen de Rotte en de Delfhavensche Schie, in gebruik genomen. Van vandaag al moet deze route, die om de stad heen leidt, worden gebruikt, omdat men vandaag is begonnen met het afdammen van de Delftschevaart, in verband met de werk zaamheden aan het Hofplein. Gecompliceerd verkeersongeluk. Vijf personen gewond. Op het Weesper Zandpad tusschen Diemen en Weesp, onder de gemeente Weesperkarspel, heeft zich Maandagavond omstreek kwart over zes een ingewikkeld verkeersongeluk voorge daan, waarbij vijf personen min of meer ern stige verwondingen opliepen. Op genoemd tijdstip reed een schillenkar, die geen verlichting voerde, in de richting Die- men. Er achter naderde een bestelauto van de firma Van Houten te Weesp, waarvan de be stuurder den wagen pas op het laatste oogen- blik zag, zoodat een botsing onvermijdelijk was. De schillenkar werd in tweeën gesple ten, het paard sloeg, met het voorste deel van den wagen achter zich aan, op hol en de voer man, zekere van Braam uit Diemen, viel op den weg, doch bleef vrijwel ongedeerd. De bestelauto maakte een slag om en kwam dwars over den weg te staan. Het gevolg hier van was, dat een uit de richting Amsterdam komende personen auto, bestuurd door den heer Smit uit Nederhorst-den-Berg niet tij dig meer kon remmen, zoodat een tweede botsing geschiedde. Hierbij werd de bestelauto aan den rechter kant geheel opengereten. De vier inzittenden werden allen gewond. Het waren de bestuurder, de 30-jarige Mol en de naast hem gezeten 17-jarige Bouman, bei den uit Weesp en twee meisjes uit Amster dam, die op de fabriek hadden overgewerkt, mej. Van Eeden en mej. Boskens. De twee mannen werden naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam overgebracht en daar ter verple ging opgenomen. Zij hadden vrij ernstige snij- en schaafwonden opgeloopen, doch hun toestand liet zich gunstig aanzien. De beide vrouwen werden naar het Onze Lieve Vrouwe gasthuis vervoerd, waar mej. Van Eeden, die ernstig aan het hoofd gewond was, voorloopig zal moeten blijven. Mej. Boskens, die lichte verwondingen had gekregen, kon, na te zijn erbonden, huiswaarts keeren. De heer Smit liep eenige lichte snij wonden op, die ter plaatse konden worden behandeld. Zijn auto kreeg geen noemenswaardige scha de. Het paard van de schillenkar kon door voorbijgangers tot staan worden gebracht. Goed resultaat van de overige middelen De opbrengst van de directe belastingen heeft tot ultimo» September j.l. bedragen 109.543.806.tegen 97.970.478.op ultimo September van het vorig jaar, hetgeen dus een stijging beteekent met 11.573.328. Wanneer men in aanmerking neemt, dat het bedrag van de raming voor het dienstjaar 1938 116.4 millioen bedraagt, dan is daarvan tot nu toe reeds iets meer dan 93.85 procent binnengekomen, terwijl dit percentage het vorig jaar ruim 88.8 bedroeg, toen echter het totaal geraamde bedrag 6.1 millioen lager was. De raming van het vorig jaar is thans derhalve reeds met ruim 620.000.overschreden. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K.B. van 14 October 1938 is aan J. A. E. Pappers, op zijn verzoek, met ingang van December 1938, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Wittem, met dankbetuiging voor de langdurige diensten in zijn betrekking bewezen. Bij K.B. van 14 October 1938 is aan P. de Geus, op zijn verzoek, met ingang van 13 De cember 1938, eervol ontslag verleend als bur gmeester der gemeente Hellevoetsluis. Tot de hoogere opbrengst hebben alle be lastingen bijgedragen. In vergelijking met het vorig jaar bracht de grondbelasting f 148,584,— meer op, de inkomstenbelasting f 9.860.908,- de Vermogensbelasting f 677.084,-, de Verdedigingsbelasting f 716.282 en de be lasting van de doode hand f 170.469, Hierbij zij aangeteekend, dat de opbrengst van de verdedigingsbelasting de raming voor het loopende jaar, zijnde 9 millioen, thans, reeds met ruim IV2 millioen heeft overschre den. Wat de overige middelen be treft, deze hebben over de maand September opgebracht ƒ38.184.411 tegenover het vorig jaar 36.793.823.waarmede de maandelijksche raming met ruim 2.4 millioen werd overschreden. Over de eerste negen maanden van dit jaar was de opbrengst ƒ330.556.644.— of bijna ƒ8.64 millioen hooger dan de raming en ruim 3.8 millioen meer dan de opbrengst tot en met September van het vorig jaar. De dividend- en tantièmebelasting kwam in de eerste negen maanden f 5.734.771,— boven de raming voor dit tijdvak, terwijl de op brengst ruim f 2,75 millioen meer bedroeg dan op ultimo September 1937. De rechten op den inoer bleven f 1,013,981,- beneden de verwachting. De rechten en boeten van zegel, welke het vorig jaar f 26,164,188 opbrachten, haalden thans slechts een totaal van f 16.576.159 en ble ven daarbij ruim f 2.9 millioen onder de ra ming. In deze opbrengst is begrepen een bedrag van f 3 275.827 aan beursbelasting, welk be drag het vorig jaar f 7,075.378,bedroeg. De Omzetbelasting overschreed de raming met f 718,315 en bracht ruim f 2.141.000, meer op dan het vorig jaar. De Couponbelasting kon de raming niet halen en bracht f 454.775 minder op, terwijl de opbrengst zelfs f 10.026.760 bij het vorig jaar ten achter bleef, De accijnzen hebben alle de ver wachting overtroffen, met uitzonde ring van die op het gedistilleerd, welker opbrengst f 250.238 lager was dan de raming hoewel toch de op brengst van dit middel in vergeüj- king met het vorig jaar een vooruit gang vertoonde van f314.238, De opbrengst van den accijns op suiker kwam f 578.844,boven de raming en was f 1.098.676 hooger dan het vorig jaar. Voor den accijns op tabak zijn deze cijfers resp. f 1.544.117,— en f 1.242.470 De rechten en boeten van successie, van overgang bij overlijden en van schenking wa ren f 4.308.196,hooger dan de raming, ter wijl de opbrengst f7.348.602,— hooger was dan het vorig jaar. Ten slotte zij van deze middelen vermeld de accijns op bier, welke f 864.887 boven de ra ming uitkwam en f300.856,— meer bedroeg dan in 1937. Gemeentefonds. Wat de inkomsten ten bate van het ge meentefonds betreft, deze waren tot en met September voor den dienst 1937/1938 f66.340.826,— of f3.200.826,— meer dan de raming. Voor dien dienst 1938/1939 was de opbrengst f 50.581.787,bij èen raming van f 68.700.000,Deze opbrengst is bijna f 3.47 millioen hooger dan op ultimo September van het vorig jaar. WerkloosheidsSubsidiefonds. De inkomsten ten bate van het werkloos- heidssubsidiefonds hebben voor den dienst 1937 het bedrag van de raming ad f 51.525.000,nog niet gehaald. Deze inkoms ten bedroegen f 50.229.167, Voor den dienst 1938 is de raming gesteld op f 52.300.000,waarvan tot ultimo Septem ber f46.133.920,is ontvangen. Verkeersfonds. De inkomsten ten bate van het ver keersfonds waren over de eerste ne gen maanden totaal f 26.214.453,— waarvan f 18.507.106,aan motor rijtuigenbelasting en f7.707.347,aan rijwielbelasting. De totale raming voor 1938 van deze inkomsten is f31 millioen. Het dienstjaar 1937. Wat ten slotte de uitkomsten van alle mid delen voor het dienstjaar 1937 aangaat, kan worden medegedeeld, dat de zuivere opbrengst over het tijdvak van 1 Januari 1937 tot en met de maand September 1938 hebben bedragen f 553.050.158,waardoor tot dusver de ra ming met ruim 69 millioen gulden is over schreden. 18 October: Te Zetten zal bij de Helrirw ten in het begintier ToS;8*h- het nieuw gebouwde kinderhuis neming van zeer jeugdige kinderen °p" opend en in gebruik genomen =e' Voor den bouw van deze nieuWe ting zijn vele, waaronder zeer lch* rijke, giften ontvangen. e'anS- Opiumwet overtreden. Drie maanden tegen apothekers' geëischt. Voor de Rotterdamse!» rechth.ni. Maandagmiddag terecht "estaan lsli jarige apothekers-assistente Geesk. nende te Rotterdam, wegens overawi? ,p" de opiumwet. edlns van In de dagvaarding was het haar t™ gelegd, dat zij in het tijdvak van 19?!® ber 193631 Augustus 1937 meerde?*" heelt afgeleverd hoeveelheden coca?»1®1® fine, dilandide, zijnde een tont vao morphinon en dicodide, zijnde een zont?? dihydrocodeinon, zonder daartoe «7 medicus het benoodigde recept ontvang Als kroongetuige-deskundige werd gehoM de heer J. C. de Jong hoofdinspectie, plotie te Rotterdam, die het feit bij I™ rijkswege gelaste controle had geconstew? Daarbij was hij- tot de ontdekking dat verd., ondanks het feit dat op 4e S® medici verstrekte recepten betreffend, doovende middelen duidelijk geschrvep uZi dat het slechts eenmaal verstrekt mochtS' den, dit meerdere malen was afgegeven Verdachte trachtte de feiten telkens té ver draaien, doch het getuigenverhoor van ril vele assistenten, die met haar hadden samen gewerkt, was te sterk tegen haar. Het O.M., waargenomen door mr. C J v Meinschke, was van oardeel dat het ten lasui gelegde volkomen was bewezen. De gen°ia'e preventie, aldus het O.M. eischt, dat hier een strenge gevangenisstraf voor gevraagd wordt en wel van drie maanden. iMr. G. Oskam pleitte clementie. Op v*ujn, leeftijd* heb je heel wat ondervonden. Dan ben je niet meer zoo goedgeloovig. Dan blijf je bij datgene, wat je in al die jaren het best heeft geholpen en neem je bij hoofd» pijn, verkoudheid of rheumatiek één of twee Aspirintjes. WET PRODUCT VAN VERTROUWEN! (Adv. Ingez. Med.) De „Gelderland" naar Curacao. De „ïooden verrader" gaat mee. Na een verblijf van zeven maanden in Hol» land is Maandagmiddag het artillerie-mstruc» tievaartuig H.M.'s „Gelderland" onder bevel van kapitein luitenant ter zee P. B. M. van Straelen, voor een reis van vijf maanden iw den Helder vertrokken om den politiekruiser „Jan van Brakel" in Curacao af te lossen. Nadat de marinecommandant schoui oy nacht H. Jolles, de inspectie aan boord m verricht en de bemanning die intocirca op- honderd koppen bestaat, een goedei reis toegewenscht, mochten de familieleden, zich ten getale van enkeie h°n5er?V, eenigen tijd ongeduldig aan de opgehouden, nog even aan boord voo laatste bezoek. Er heerschte aan booid een geweldige drukte. Overal zag men leden va" de bemanning staan praten met famdieiede, terwijl deze drukte nog verlevendigd door manschappen, die hun P^n]^^ t,n. manden brood aan boord bezor§d€"-/L w men en gaan over de valreep duurde tot uur van scheiden was aangebroken.^ schen had er aan boord nog iets bijzo plaats. De „Ïooden verrader" werd n.i. aan boeg bevestigd. ln0. Zooals men zich zal herinneren, is den verrader een beeld, van een °f schip afkomstig, dat aan de famihe Ma in Curasao toebehoort, maar dat d°°r ren van de Nederlandsche marwe-scnepeii telkens weer aan het bezit van deze ..n werd onttrokken, zoodat hier ten siotce marine-traditie is ontstaan. Deze tr werd dit voorjaar voortgezet, toen enaee eieren van de „Gelderland" het beeld, juist weer twintig jaar ongestoord in nf zit van de familie Maduro was gewees, den weten te bemachtigen om 't, zoowei u vertrek uit Curacao als bij de aanKomst Nieuwediep in Maart van dit jaar txiom telijk aan de boeg bevestigd te tooneir Ïooden verrader was op de rijksweri Helder wat opgeknapt en maakt nu vee reis mee naar Curasao, waar het aan u milie Maduro zal worden teruggege^n, als bij dit vertrek zal het bü 33 „,Sber Curasao, als de „Gelderland" 18 ^ov aldaar aankomt, aan de boeg onder ae worden bevestigd. Half Maart van het volgende .Gelderland" in Nieuwediep terugven»

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2