Verduistering. Chicago in vlammen. BEVERWIJK Special veilingen voor Gladiolen en Lelies. a.s. speciale veiling. oorheen zullen in Beverwijk de lelies apart worden geveild en het andere goed. Kjrna Pf £e"ciale veiling voor gladiolen en y eersw ^houden 0p Donderdag 20 Octo- n «Sr in het gebouw der Vereenigde 031 voorts eiken Donderdag. injen en.v steeds een belangrijke ^eïerWoïadiofen en lelies en van de zijde T T0°r D alles in het werk worden ge- 6Tttyfz -TeflJnSjTkoopers op dezen aanvoer op- ^°fm te maken. -riMhp overeenkomst van alle veilingen Voi?en^ „jadiolen behoorlijk winddroog joeten °e voerd. De veiling behoudt zich ?:rden f n=om natte of zieke gladiolen te veiIen- fat de tuinders kregen. )t noteertag van ae groenteveiling. van 17 October 1938. „er gist 40—98 ct. s»® ?100 kroP f "O"1 2'20' S"5n „er kist 36—56 ct. S*per 100 krop f 1.50-f 2.90. oer bos 3—6 ct. bos lVb-2 ct. ^«rbos 1 ct. *'?So 3-4% et ?rei ipn oer kilo 6—9 ct. ap^per,H.L f 2 40_f 3.00. „er kilo 23/z ct. - i per kilo 2-3 ct per kilo 2%-3J ct. Sen pel' kilo 12—2d ct. XTwnen per kilo 7—21 ct. g?ïV** M-1 ct' ct. UW vool le soort 3%4% ct. S tol per kilo 3-4% ct. Kool per kilo 2 ct. S kool per kilo 2%—5 ct. ...j, tooi per kilo 2 ct. Stesche kool per kilo 3—4 ct. spuiten per kilo Aardbeien per doos 16-34 ct. SSonetpt 100 kilo 11.40-f 2.50 gïïS?S5£2=ïïS: Soleering van 17 October 1938. Soinazie per kist f 0.30 0.80 postelein per kist I O-40"^'50 Andijvie. 100 sta. f 1 270 Bpste-en per bos i 0.01 Knolrapen per zas f 0.85 SSen per bos 1 0.04-0.06% toten per kg. f 0.03 Aardappelen, klei per kg. f 0.02%—'0.05 Snijboonen per kg. f 0.220.26 Heerenboonen per kg. 0.160.25 Spruitjes per kg. f 0.070.14 RÓode kool per kg. f 0.02Vk0.03 Savoye kool per kg. f 0.02y20.04y2. Bloemkool per stuk f 0.01 VaO.OQY2 Uien per kg. f 0.03 Prei per kg. f 0.03—0.04V2 Sla per 100 krop f 1—2.50 Pieterselie per kistje f 0.08 Selderie per kistje f 0.12 Appelen per kg. f 0.15—0.30 péren per kg. f 0.14—0.35 Druiven per kg. f 0.22—0.28 DE ZWALUWEN—HOU STAND (4—3). De Zwaluwen hebben in dezen eersten com- petitiewedstrijd een zwaarbevochten overwin- Eing behaald. Direct zijn de gasten in den naval en M. de Reuver weet ternauwernood een doelpunt te voorkomen. De Amsterdammers blijven echter domi neren en na 5 minuten bekroont de links tinnen een mooien aanval met een goed schot dat Leyen te machtig is (01). De Zwaluwen pakken nu iets beter aan en het ise Gerrits die een fraai doelpunt scoort, hetwelk echter wegens buitenspel wordt ge rouleerd. De gastheeren zijn geenszins ont moedigd en van Thiel smaakt het genoegen ié; een goed opgezet ten aanval de gelijkmaker ir.de touwen te jagen (11). De strijd gaat nu geruimen tijd op en neer waarbij beide doelen beurtelings in gevaar wkeeren, Wanner Bast den bal te pakken hijgt brengt hij goed op en het is Groot die to afgemeten voorzet benut (21). Even later mist de zelfde speler echter een opgelegde kans. De rust komt met 21 voor drong voor de Wijkers. Direct na de thee zijn de Zwaluwen weer in het offensief en uit een handig vrij gemaakte tal van A. de Reuver weet Groot den voor- png te vergrooten (31). Hou Stand komt nu verwoed opzetten en de gastheeren moeten alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Toch verkleinen de gasten de achterstand als de midvoor uit een -togen voorzet het leder keurig inkopt (32) Dr Zwaluwen zien het gevaar in en trekken seed combineerend op het doel af en het zijn ?obr. de Reuver die gezamenlijk den voor drong op 4-2 brengen. Hou Stand trekt nu in zijn geheel ten aan- W. de backs dringen op tot de middenlijn «heel het Zwaluw-elftal is in de verde lg. Als dan de bal bij een scrimmage Als u de kranten hebt beluisterd, Dan weet u, er wordt overal Op groote schaal in 't land verduisterd, Dat is een ongewoon geval. 't Geschiedt in ongekende mate, Nog nooit hebben wij 't zoo gehad. Het gaat om heele huizen, straten En sterker nog, een heele stad. 't Begrip dat anders is verboden, Is nu iets dat men hooglijk prijst, Als voorzorg in de hoogste nooden, Wordt het geboden en geëischt. Dan vliegen stadsautoriteiten De lucht in. speurend in het rond. Om toe te zien, hoe wij ons kwijten Van het verduistren op den grond. Wij doen wat ons wordt opgedragen, Vervuld van goeden burgerzin, Om deze poging te doen slagen, Wij zien er 't groote nut van in. 't Bevel wordt snel weer opgeheven, Zoon proefverduistering duurt kort, Wij hopen dat het heel ons leven, Nooit werklijke beproeving wordt. P. GASUS. Ned. Vereeniging van Huisvrouwen bij de midvoor der gasten belandt schiet hij keihard in (43) Direct hierna fluit de goedleidende scheids rechter einde en hebben de Zwaluwen ver diend gewonnen. De reserves wonnen van Hou Stand 2 met 54 na met de rust met 41 te hebben ach ter gestaan. AANVOER GASAARDE. Met het van Shoreham komende Nederland- sche m.s. „Twin" werd Maandag een lading gasaarde aangevoerd voor de N.V. Chemica, alhier. VOLIèREVEREENIGING „VOGELS ANCK". Op Vrijdag 21 October houdt de volièrever- eeniging „Vogelsanck" een ledenvergadering in café Beentjes aan de Meerstraat. De agenda vermeldt o.m. besprekingen over deelneming en bezoek van de tentoonstelling te Haarlem, reglement en contributierege ling. DIEFSTALLEN VAN GROENTEN. Geregeld komen den laatsten tijd verschei dene tuinders tot de ontdekking, dat er aard appelen ontvreemd worden uit de z.g. kuilen. Bovendien ontzien de dieven zich niet om uit de volkstuintjes van werkloozen in den polder eveneens groenten op clandestiene wijze van het land te halen. De vereeniging „De cultureele film". „De wereld verandert" met Paul Muni. De vereeniging „De cultureele film" opent Donderdagavond het winterseizoen voor haar leden in het Kennemer Theater met de ver- tooning van de film „De wereld verandert" met Paul Muni in de hoofdrol. De film is een kleurenrijke episode uit de ontwikkeling der eVreenigde Staten, dat met veel zorg en nauwkeurigheid door Warner Bros in deze rolprent is vastgelegd. De film begin met een beeld te geven van de vestiging van een ondernemende pioniers familie, die zich omstreeks 1830 in de woeste prairiën van Dahosa, vestigde. Van een oorlog die tusschen de staten on derling woedde en die reeds lang voorbij was, was niet het geringste nieuws tot hen door gedrongen. De Nordholms waren tevreden met hun rust in de prairiën van Dahosa. De tweede generatie, die langzamerhand opgroeide, begon zich echter onrustig te voelen in deze om geving. De jonge Orin Nordholm verliet daar om de boerderij en ondernam als veedrijver groote tochten naar de veemarkten van Texas, Dodge City en Ohama. De levensweg van Orin wordt door Paul Muni meesterlijk gespeeld en dit vormt de basis van dit filmwerk. In dit tijdperk werden in de Vereenigde Staten de ontdekkingen gedaan van zilver-, goud- en kolenmijnen. Een geweldige in dustrie ontwikkelde zich, terwijl ook de waren tot grooten bloei kwam.Enorme kapitalen werden hiermede verdiend. Maar tegenover deze groote verandering in het wereldgebeu ren, ziet men het fortuin der Nordholms slin ken en de verdeeldheid in de familie toe nemen. Juist deze verdeeldheid was het, waartegen Orin van zijn jeugd af streed, die zijn leven verbitterde en zijn dood verhaastte. De vereeniging heeft het winterprogramma als volgt vastgesteld: 30 November: „Massa-justitie"; 21 Decem ber: „De Goede Aarde" en 18 Januari: „Drie Stuivers-Opera". De petroleum venters gaan zich organiseeren. Vergadering op 20 October. De Nederlandsche Bond van Petroleum- venters en Bezorgers „Door Eenheid Sterk" be legt op 20 October een vergadering in gebouw „Odeon". In deze bijeenkomst zal de heer W. Beem- ster, lid van het hoofdbestuur, de noodzake lijkheid bepleiten om te komen tot oprich ting van een af deeling in Beverwijk en de middelen aangeven om aan de wanverhouding in den petroleumdetailhandel een einde te maken. Vertooning van de film „Voeten". Gistermiddag heeft de fa Hoogenbosch in het Harmoniegebouwtje aan de Groenelaan voor de Nederlandsche Vereeniging van Huis vrouwen de film „Voeten" vertoond. De presidente van de plaatselijke af deeling. mevrouw A. Moensv. d. Veen, uitte in haar openingswoord haar groote tevredenheid over de groote opkomst en betuigde voorts de fa. Hoogenbosch haar erkentelijkheid voor deze gelegenheid om iets meer van de voeten te weten te komen. Nadat een komisch teekenfilmpje was ver toond, werd de film „Voeten" gedraaid. De film gaf een duidelijk beeld van de ver zorging van voeten voor eventueele gebreken, en van de moderne hulpmiddelen ter verbe tering. In deze interessante en leerzame rol prent, die voor het grootste gedeelte in Bever wijk was opgenomen, was ook een groote plaats ingeruimd voor de taak en den bouw der voeten. De film werd dan ook met groote aandacht gevolgd. In de pauze werd nog de nieuwste Verka- de's album, ,,'t Leven in Artis" onder de aan wezigen verloot. De vice-presidente, mevrouw Spits, heeft in haar slotwoord de fa. Hoogenbosch dank ge bracht voor dezen interessanten middag. 's Avonds werd in het Kennemer Hotel voor zeer groote belangstelling nog eens de film gedraaid, die ook hier met veel aandacht werd gevolgd. Langs de lijn. PROGRAMMA VAN DE RADIOCENTRALE. Woensdag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III. 8.00 Keulen; pl.m. 10.20 Diversen; 11.20 Parijs: 12.05 Diversen; 12.20 Brussel Ned.; 2.20 Keulen; 2.50 Londen Reg.; 3.35 Deutschlandsender of diversen; 4.20 Parijs; 4.35 Londen Reg.; 5.20 Parijs; 6.20 Londen Reg.; 7.40 Diversen; 8.20 Brussel Fr.; 10.20 Brussel Ned.; 10.35 Keulen. Lijn IV; 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 12.05 Nationaal program ma; 9.20 Londen Reg.; 10.20 Nationaal pro gramma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen 11.05 Londen Reg.; 12,50 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal programma; 4.20 Parijs; 4.35 Lon den Reg.; 5.20 Nationaal programma; R.20 Londen Reg.; 7.40 Nationaal Reg.; 8.30 Keu len. SIMULTAAN - A V OND VAN DE BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. A.s. Donderdagavond organiseert de Bever wij ksche Damclub een simultaanavond in ge bouw „Adrichem" aan de Adrichemstraat. Als simultaanspeler fungeert op dezen avond, de heer J. W. van Dartelen, een heel bekende figuur uit de dammerswereld. Ook niet-leden zijn van harte welkom en indien zij dit willen kunnen zij ook den strijd aanbinden tegen den heer Van Dartelen. JAARVERGADERING VAN AQUARIUM HOUDERS. De vereeniging van aquarium- en terra riumhouders „Kennemerland" houdt op Vrij dag 21 October haar jaarvergadering ir lunchroom „Aneta". De agenda bevat de jaarverslagen van secretaris, penningmeester, en bibliotheca ris en een bestuursverkiezing wegens perio diek aftreden van de heeren G. Vermeulen, J. B. Schoos en C. Roodzant, die zich allen her kiesbaar stellen. Na de pauze, waarin weer de beschikbaar ge stelde visch verloot zal worden, zal een be spreking worden gevoerd over de huiskeuring en winter zorg. CHR. FABRIEKSARBEIDERSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Christe- lijken Fabrieksarbeidersbond houdt Donder dagavond een leden vergadering in het Ned Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat. dat we van den heer De Vries niet kunnen zeggen. Bij dezen had een pruik veel goed kun nen maken. De heer Soetens, die in „Een Wespennest" zoo'n goed debuut maakte, had thans een dub belrol te vertolken. Vooral als burgemeester voldeed hij ons zeer goed, al verschilde deze rol hemelsbreed met die van den Amsterdam- schen aardappelgrossier uit „Een Wespennest" Voor krachten als Mej. van Staalen en Mevr. Tabernal, leverden de rollen van de beide dochters al heel weinig moeilijkheden op; de heer J. J. Ligtvoet toonde zich een goeden kok-kantonrechter. Een eervolle vermelding verdienen tenslotte nog de dames van 't „soep-comité", t.w. Mevr. Holtmanns, Mevr. Kruisman, Dolly van Dom melen en Mej. Ruyzenaar. SANTPOORT Tooneelvereeniging „Jan van Dommelen". WIJK AAN ZEE NED. HERV. KERK. Beroepen is bij de Ned. Herv. Kerk te Wijk aan Zee en Duin als hulpprediker de heer T. Offeringa, candidaat te Scheveningen. HEEMSKERK Opvoering van „In 't Gouden Haantje". In „De Weyman", die tot de laatste plaats bezet was, opende de tooneelvereeniging „Jan van Dommelen", het seizoen met de opvoering van „In 't Gouden Haantje". Deze klucht bleek volgens het bekende re cept geschreven: Een paar heeren zijn in een café geweest, dat geen al te beste reputatie geniet en komen in moeilijkheden, doordat hun respectieve echtgenooten scherpe blikken en dito ooren bezitten. Daardoor heengevloch- ten is de geschiedenis van een tweetal jonge lui, die het hof maken aan twee dochters van een der genoemde heeren. Zij weten van het „slippertje" af en buiten dit uit door met suc ces Papa's toestemming te vragen. Mevr. Holtmans en de heer A. H. de Vries, speelden de hoofdrollen uitstekend. Een nieuweling in dit genre was de heer Van Deelen en het dient gezegd, dat hij onze ver wachtingen heeft overtroffen. Zijn nerveus op treden en zijn geslaagde stemverandering de den het goed. Ook zijn uiterlijk paste bij de rol. welke hij had te vertolken, heel goed, iets, 2900 leden. Een botsing. Twee gewonden. Zondagavond ongeveer 6 uur reed een mo torrijder in de richting Haarlem op den Rijks straatweg. Van den tegenovergestelden kant naderde de wielrijder P. uit Beverwijk, in een eenigszins beschonken toestand. Daar de wielrijder nog al slingerde, kwam het tot een botsing hetgeen een tweetal ernstige ongeluk ken tengevolge had. De motorrijder, brak een arm en bekwam letsel aan zijn hoofd. De wiel rijder was er ernstiger aan toe, hij bekwam een schedel-basisfractuur. Dr. Meijer, uit Heemskerk, verleende de eerste hulp. Beide slachtoffers werden naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk vervoerd. De toe stand van den wielrijder is ernstig. ONS GENOEGEN Op Zondae 13 November geeft de tooneelver eeniging „Ons Genoegen" haar eerste uitvoe ring in dit seizoen. Opgevoerd zal worden ,,'t Wespennest" een tooneelspei in drie bedrij ven. DE TOLWEG WORDT SLIPVRIJ GEMAAKT Aan de vele slippartijen, welke op den Tol weg plaats vonden, wordt thans een einde ge maakt. Van den gashouder tot de G. v. Assen- delftstraat, wordt de weg met teer besmeerd, daarna wordt een flinke laag gruis aange bracht. Hoewel de weg bij regenweer uiterst gevaar lijk was, wat verschillende vreemde automobi listen hebben ondervonden, zijn er toch nooit ernstige ongelukken gebeurd. A.D.O.—O.I.V. (3—0). Er ontwikkelt zich dadelijk een aantrekke lijke strijd. Het eerste gevaar ontstaat voor het A.D.O.-doel, maar de Rooy zoekt het doel te hoog. Dan onderneemt A.D.O. eenige aanval len, doch nu brengt Zwaneburg opluchting. Na tien minuten zet. Groot, goed voor; De Boer vangt den bal en schiet onbereikbaar voor v. d. Wiel in den bovenhoek (1—0) Als Beentjes goed voorzet, is het weer de Boer, die scoort. Dit doelpunt werd echter doqr den scheidsrechter wegens buitenspel geannu leerd. De Boer raakt geblesseerd; hij moet uitvallen. Ondanks de numerieke minderheid blijft A.D.O. goed partij geven. Na rust heeft Voormeer de plaats van De Boer ingenomen. Direct trekt A.D.O. ten aan val. Na twee minuten zet Beentjes goed voor Voormeer schiet den bal in (20). Na een kwartier zakt het spelpeil eenigszins. Beide partijen wegen thans goed tegen elkan der op. De aanvallen van O.I.V. stranden alle op de hechte A.D.O.-defensie. Als bij een aanval van A.D.O. een O.I.V.-back zal terug spelen op den keeper, is Koopman er vlug bij hij brengt den stand op 30. A.D.O. heeft hiermee de eerste overwinning behaald, De verdere uitslagen zijn; H.B.C. 2—A.D.O. 2 5—O A.D.O. 3S.D.E. 2 1- V.V.Z. aA.D.O. a niet doorgegaan P.S.C.K. a—A.D.O. b 2- VISCHCLUB ,,'T SNOEKJE". De vischclub ,,'t Snoekje" houdt Donderdag 20 October een ledenvergadering in het café van Gebr. Dam. De agenda vermeldt o.a. be spreking vischwedstrijd en proces Neksloot. DAMNIEUWS. Na haar kampioenschap van de tweede klas komt D.C.H. thans uit in de eerste Klasse van den R.K. Haarl. Dambond. De volgende heeren zullen voor het eerste tiental uitkomen: G. Zonneveld, Th. Kloes, O. Bleijendaal, Jc. Koper, H. Zonneveld, J. Ven del, W. de Ruyter. W. Dam, Jn. Beentjes en Th. Mulder. COLLECTE. Voor de R-K. Vereeniging tot bestrijding der T.B.C. onder den Middenstand „Santo" werd een speldjesdag gehouden. De opbrengst was f 31.25. TOONEEL. Voor het a.s. winterseizoen heeft de Chr. tooneelvereeniging een blijspel in studie nomen getiteld „Ongeloovige Thomas" een FEESTVERGADERING VAN „ST. DEUS DEDIT" EN „ST. ELOY". Zondag vierden de landarbeidersbond ,.St. Deus-Dedit" en de metaalbewerkersbond „St. Eloy" hun 10-jarig bestaan. Des morgens werd een Mis opgedragen. Des avonds werd in het K.S.A.-gebouw een feestavond gegeven waar talrijke genoodigden, o.a. de heeren B, N. Loerakker, hoofdbestuur der van St. Deus-Dedit" en C. v. d. Hulst, voorzitter van den metaalbewerkersbond aan wezig waren. De heer N. Peekei sprak een kort openingswoord. Na de opening werd het Strijdlied gezongen. Hierna sprak de heer B. Loerakker over het groote nut van de or ganisatie. De heer v. d. Hulst sprak in den zelfden geest. Na de opvoering van een vroo- lijk tooneelstukje zong een mannen-kwartet eenige liederen. In de pauze spraken de voorzitters van St. Deus-Dedit en St. Eloy resp. de heeren A. Zuurbier en J. Castier woorden van dank. Na de pauze zong het mannenkwartet weer eenige liederen. Tot slot werd nog eenigen tijd ge zellig gedanst op de muziek van C. Groot en zijn band. AVONDSCHOOL Op Dinsdag wordt weer een aanvang ge maakt met de avondschool voor de schoolvrije jeugd.Deze nuttige instelling behoeft geen aan beveling meer; er zal dan ook wel ruim gebruik van worden gemaakt. (Adv Ingez. Meet.) VOETBAL. DENEMARKEN-NEDERLAND. Het Deensche elftal samengesteld. Uit Kopenhagen: Het Deensche elftal, dat op 23 October te Kopenhagen tegen het Neder- landsch elftal zal uitkomen, is als volgt sa mengesteld; Doel: Axel Nielsen (Aarhus). Achter: Poul Hansen (B. '93) en Erik Gluner (K.B.) Midden: Sigfred Jensen (A.B.), Oscar Joergensen (K.B.) en Arbe Soerensen (B. 1903) Vóór: Soebirk (B. '93), Kai Hansen (B.'93), Reinholdt Christensen (H.I.K.), Kai Uldaler (B. '93), en Thielsen (A.B.) Als reserves zijn aangewezen; Svend Jensen (B. '93), E. Oestgaard (Aarhus), Arne Nielsen (B. '93), Svend Albrechtsen (A.B.), Egon Knudsen (Vejen) en Knud Larsen (Frém). ENGELAND-CONTINENT. Het Engelsche elftal gekozen- Uit Londen: Voor den wedstrijd Engeland Continent, die op Woensdag 26 October a.s. op Arsenal's veld te Londen zal worden gespeeld ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Football Association, is het Engelsche elftal als volgt samengesteld: Doel: Woodley (Chelsea). Achter: Sproston (Tottenham Hotspur) en Hapgood (Arsenal), captain. Midden: Willingham (Huddersfield Town), Young (Huddersfield Town), en Copping (Ar senal). Vóór: Matthews (Stoke City), Robinson (Sheffield Wednesday), Lawton (Everton), Goulden (West Ham United) en Boyes (Ever ton). Als reserves zijn aangewezen Welsh (Charl ton Athletic) als halfspeler en Broome (Aston Villa), als voorhoedespeler. CONTINENT—NEDERLAND B TE AMSTERDAM. De wedstrijd ContinentNederland B op Zondag 23 October a.s. te Amsterdam zal be ginnen te half drie. De reden hiervan is, dat de tweede helft van den wedstrijd Denemar kenNederland te Kopenhagen om vijf minu ten voor twee Nederl. tijd begint, welk ge deelte door den A.V.R.O. wordt uitgezonden. Er is een regeling getroffen, dat in het Olym pisch Stadion deze uitzending tot half 3 te vol gen zal zijn. In de pauze van den wedstrijd ContinentNederland B. zal nog een resumé van de laatste minuten uit Kopenhagen wor den gegeven. Het is thans definitief, dat Vernati, de spil van Grassshoppers, voor den oefenwedstrijd niet naar Amsterdam zal komen. DENEMARKEN—NEDERLAND. Naar wij vernemen zal de wedstrijd Dene markenNederland op 23 October a.s. te Ko penhagen geleid worden door den Noorschen scheidsrechter Nordbö. Voorts zullen twee Zweedsche scheidsrech ters als grensrechters fungeeren. De namen van deze grensrechters zijn nog niet bekend. Haarl. ScTieidsrechtersvereeniging. Feestavond. Ter gelegenheid van het vijftienjarig be- klucht in drie bedrijven naar het Duitsch door staan der Haarlemsche Scheidsrechtersvereeni- Carl Laufs en Wilhelm Jacoby. Het R.K. Parochiaal Ziekenfonds ,.St. Lau- rentius" geeft dit jaar 8 premie-vrije weken ingaande begin November. Het fonds telt thans ging houdt het bestuur Zaterdag 5 November, des middags van drie tot vijf uur, receptie in de groote zaal van Hotel „De Leeuwerik" te Haarlem, 's Avonds wordt er in dezelfde zaal feest gevierd. HOLLAND—AMERIKA LIJN ndam, Galveston n. Rott. via Londen ttuSiÏÏH, w-van scmy. 15 v- N--Orleans n. Rott. Vancouver n. Rott. p. 16 Lizard. ^•Rott. n. N.-York p. 16 Lizard. Rott. n. Vancouver 16 te Londen. N.-Orleans n. Rott. via Londen, Mijl W. van Sc illy. HALCYON LIJN. ocmedam, 16 v. Pepel te Vlaardingen. v NWR !6 v. Vlaardingen te Salta Cabal- 'oor Rott./vlaavdingen. w Viaard- n- Wabana p. 16 Dungen. Haarlem, Rott. n. Pepel p. 14 Wight, wijl, HOLLANDAFRIKA LIJN. sïE thuisr.) p. 16 Las Palmas. «fontein, (uitr.) 15 te Durban. BoSf 16 v" Anwt. te Rott. «oschfontein (thuisr.) 17 te Suez. .iÜL,LAND—OOSl-AZlè LIJN (thuisr.) 15 v. Manilla. 17 v. Schiedam te Antwerpen. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisr.) 15 v. Dakar. Arendskerk (uitr.) 16 van Port Sudan. Almkerk (uitr.) 16 van Antwerpen. HOLLAND—BRITSCH-INDIè LIJN. Streefkerk (thuisr.) 16 v. Colombo. KON NED STOOMBOOT MIJ. Van Rensselaer, Paramaribo n. Amst 16, 550 mijl ZW van Land's End. Barneveld, Amst. n. Chili 14 v. Cristobal. Deucalion, Catacolo n. Amst. p. 17 Gibraltar. Hermes, Izmir n. Amst. p. 16 Gibraltar. Simon Bolivar, 16 v. Cristobal n. Cartagena. Saturnus, 16 van Volo te Kymassi. Stella, 16 van Malta te Piraeus. Atlas, 12 van Curacao n. Maracaibo. Astrea, 12 v. Curacao n. La Guayra. Strabo, 12 v. Curacao n. La Guayra. Theseus, 17 v. Kopenhagen n. Stettin. Pluto, 17 v. Amst. te Kopenhagen. Ariadne, Lissabon n. Amst. p. 17 (1.45 n.m.) Lydd. Mars, Venetië n. Amst. 17 (12 midd.) 315 m. Z.W. van Ouessant. Odysseus, Danzig n. Amst. pass. 17 Bruns- buttel. Tiberius, 17 v. Amst. n Alexandriè. Perseus, 17 van Gothenburg te Amst. Eulota, 15 v. Singapore te Suez. Cymbula, Pt. Said n. Land's End p. 16 Gibr. Bodegraven, 15 v. Antofagasta n. Arica. Crijnssen, 15 v. Barbados n. Port Limon. Achilles, Rott. n. Algiers p. 15 Gibraltar. Agamemnon, 15 v. Izmir n. Amst. Ajax, Stettin n. Amst. p. 17 Brunsbuttel. Alkmaar, 14 van Paita n. Balboa. Aurora, 15 v. Napels te Catania. Boskoop, 17 v. Hamburg te Antwerpen. Berenice, Amst. n. W.-Indië p. 15 Beachy Head. Ceres, 16 v. Bremen te Hamburg. Cottica, Amst. n. W.-Indië p. 15 Beachy Hd. Euterpe, Bordeaux n. Amst. 16 v. L. Pallice. Fauna, Rott. n. Tanger p. 16 Dungeness. Hebe, 16 v. Kopenhagen te Amst. Helder, Amst. n. Izmir p. 15 Beachy Head. Hercules, Amst. n. Alexandria p. 16 Gibralt. Irene, 17 v. Hamburg te Amst. Iris, Amst. n. Gdynia p. 16 Holtenau. Luna, 17 v. Tripoli te Amst. Oberon, 15 van Tripolis n. Gocek. Orion, 15 van Malaga te Cadiz. Pericles, 16 v. Amst. te Hamburg. Pygmalion, 16 v. Amst. te Hamburg. Rhea, 15 v. Rott. te Lissabon. Titus, Rott. n. Gibraltar p. 16 Dungeness. Trajanus, Rott. n. Tunis p. 15 Gibraltar. Triton, 16 Varna te Constantza. Ulysses, 17 v. Hamburg te Amst. Orpheus, Rott. n. Pasajes p. 15 Dungeness. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland, 17 v. Hamburg n. Amst. Salland, 14 v. B.-Ayres n. Amst. Fort Archambault, 16 v. Duinkerken te Amst. Montferland (uitr.) 14 v. Santos. MEYER EN CO.'S SCHEEPVR1 MIJ. Sarpedon, Japan n. Rtot. 17 v. Pt. Said. Deucalion, Japan n. Rott. 15 v. Penang. Benledi, 16 v. Otaru te Rott. Peisander, 17 v. Batavia te Amst. Bendoran, Rott. n. Japan 15 te Singapore. Rhesus, 16 v. Batavia n. Amst. Benvorlich, Hongk. n. Rott. 15 te Sagay. Benmohr, 11 v. Otaru n. Rott. Alcinous, Amst. n. Java p. 15 Prawle Point. Eurylochus, Amst. n. Liverpool p. 15 Beachy Head. ROTTERDAMSCHE LLOYD Indrapoera (thuisr.) p. 17 (10 v.) Ouessant. Dempo (uitr.) 17 v. Lissabon. Kedoe (thuisr.) pass. 17 Perim. Kota Baroe (uitr.) 17 v. Rott. Sibajak (uitr.) 17 te Belawan. Blitar (uitr.) p. 17 Ouessant. Buitenzorg (uitr.) p. 16 Gibraltar. Garoet (uitr.) p. 16 Port de Galle. Kota Nopan, (thuisr.) 16 v. Marseille. Kota Tjandi (thuisr.) 17 v. Port Said. Sitoebondo, 16 v. Rott. te Hamburg. Siantar, 16 v. Rott. te Batavia. Tosari, 17 van Batavia n. Rott. Tapanoeli, 17 v. Batavia n. Rott. Baloeran (thuisr.) 16 van Sabang. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena (thuisr.) 15 v. Santos. Alpherat, 16 v. Rott. te Hamburg. Alcyone (uitr.) p. 15 Beachy Head. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Bintang (uitr.) p. 15 Gibraltar. Tawali (thuisr.) 17 v. Genua. Poelau Laut, 17 v. Batavia te Amst. Poelau Tello (uitr.) 16 van Suez. Tajandoen (uitr.) 16 v. IJmuiden. Tarakan (thuisr.) 16 van Port Said. Enggano, 17 v. Hamburg n. Ar-»st. WIJKLIJN. Zonnewijk, Rott. n. Boston p. 16 K. Race. Naaldwijk, 16 v. Norfolk n. Hamburg. Stolwijk, 16 v. Salta Caballo n. Rott. S.s. „Orestes" binnengesleept. Het van hier naar Curasao bestemde Ne derlandsche s.s. „Orestes" kreeg na het ver trek uit Barbados machineschade en is door het zusterschip „Crijnssen" naar genoemde haven teruggesleept.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5