DER SPIONNEN M- DE VALERA PLEIT UITGEBREIDE ACTIVITEIT Met IvoroE een super reiniging van mond en tanden, MIJN STREVEN ALS STAATSMAN. VEREENIGD IERLAND Rebellen barricadeeren Oud Jeruzalem. Belangrijke militaire gegevens naar Duitschland doorgezonden De handfeekening van Roosevelt vervalscht ÏSM? h0< DINSDAG IS OCTOBER 1938 VOOR EEN Ulster zou in plaatselijke aangelegenheden autonome bevoegdheden krijgen De Iersche minister-president De Valera heeft tegenover een specialen correspondent van de Evening Stan dard een belangrijke verklaring afge legd over de bestaande verdeeling van Ierland. De Valera zeide, dat hij niet meer dacht aan een volksstemming, die de scheiding zou laten voortbestaan en hij verzocht Engeland met klem de zes graafschappen van Ulster te be wegen, zitting te nemen in een Groot-Iersch parlement. De Valera bood Ulster autonomie aan in plaat selijke aangelegenheden en vroeg slechts garanties voor de nationalis tische meerderheid in het gebied. De Valera voegde hier nog aan toe, dat zoolang de verdeeling bleef bestaan, de kansen, dat Eire ingeval van een v Europeeschen oorlog met Engeland zou samenwerken, zeer gering waren. Reuter voegt hieraan toe, dat men in of- ficieele Britsche kringen nog steeds het stand punt inneemt, dat in den status van Noord- Ierland, zonder de toestemming van dit land, geen verandering kan worden gebracht. En geland staat nog steeds op het stand punt, dat elk streven naar de eenheid van Ierland beschouwd moet worden als een zaak, die Noord- en Zuid-Ierland aangaat, en dat de regeering hiervan aan hen moet worden overgelaten. Engeland zou geen partij kun nen zijn in onderhandelingen met de Valera buiten Noord-Ierland om. Men meent te weten, dat de Valera tezake geen nieuwe stappen bij de Britsche regeering heeft ge daan. „Geen overgave", het devies van Noord-Ierland. Gelijk met deze berichten komt het tele gram uit Belfast, dat Craigavon, de minister president van Noord-Ierland, die nog onlangs bij twee gelegenheden herhaald heeft, dat de stemming in Noord-Ierland tegen hereeniging met het Zuiden is, gisteravond verklaard heeft dat hij in al de jaren, dat hij in functie is, geen verandering in deze stemming heeft bemerkt. De loyaliteit en de genegenheid van het volk van Noord-Ierland jegens de Brit sche Kroon en grondwet, zoo voegde hij er nog aan toe, zijn op het oogenblik nog sterker dan ooit in de geschiedenis. Daarom kan De Valera er wel mee ophouden Noord-Ierland te ge- REGELING DER DUITSCH- TSJECHISCHE BESPREKINGEN Belemmeringen in post- en spoorwegverkeer binnenkort gedeeltelijk opgeheven. OOK TEN AANZIEN VAN DE BRITSCHE FINANCIEELE HULP IS EEN REGELING TOT STAND GEKOMEN. De Prager Presse meldt, dat de on derhandelingen tusschen Tsjecho Slowakije en Duitschland ongetwij feld spoedig zullen leiden tot gedeelte lijke normalisatie van de betrekkingen tusschen de beide landen op het ge bied der spoorwegen en posterijen. De treinen zullen spoedig weer beginnen te rijden, o.a. op de lijn PraagBerlijn, alsmede op de lijn Praag-Brno, die op het oogenblik op drie plaatsen doorsneden wordt door de nieuwe grenslijn ten Noorden van Moravië. Echter zullen de Tsjecho Slowaaksche treinen bij het rijden over Duitsch grondgebied en omgekeerd de Duitsche treinen bij het pas- seeren van het Tsjechische grondgebied, geen reizigers opnemen of uitlaten. Verder verneemt Reuter uit Londen, dat met de Tsjecho Slowaaksche fi- nancieele missie, die gisteren van Londen naar Praag is teruggekeerd een bevredigende regeling tot stand is ge komen omtrent het Britsche voorschot van 10 millioen pond sterling en het gebruik, waartoe het zal worden be stemd. Het Tsjecho Slowaaksche verzoek om nog meer financieele hulp, dat. naar men meent te weten, het onderwerp zou vormen van me moranda, die de missie bij de Britsche en de Fransche regeering heeft achtergelaten, is eveneens besproken, doch hieromtrent kon men het niet zoo spoedig eens worden. Frankrijk heeft zich, naar Reuter verneemt, op het standpunt gesteld, dat Frankrijk's eigen behoeften voorloopig de mogelijkheid van het verleenen van bijstand aan Tsjecho Slowakije uitsloten ,in verband waarmede Engeland zich niet bereid zou hebben verklaard de last alleen te dragen. Echter zal, zooals in de officieele verklaring van Zaterdag is gezegd, de kwestie door de Britsche regeering in samenwerking met de Fransche regeering bestudeerd worden, en zal aan de Tsjechische zoo spoedig mogelijk ant woord worden gezonden Italië en Tsjecho-Slowakije. De Italiaansche Informazione Diplomatica publiceert de volgende nota: De door de re geering te Boedapest genomen militaire maat regelen worden in Romeinsche verantwoorde lijke kringen volkomen gerechtvaardigd. Men heeft hier te doen met een gedeeltelijke mo bilisatie, welke uit voorzorg is genomen en noodzakelijk is gebleken door het feit, dat Tsjecho Slowakije nog niet heeft gedemobili seerd, reden waarom Hongarije zich in de minderheid bevond. In Romeinsche kringen verwacht men, dat de beraadslaging tusschen Praag en Boedapest in de komende dagen zal worden hervat en zal leiden tot een gelukkige oplossing volgens de te München vastgestelde richtlijnen, d.w.z. de teruggave aan Hongarije van gebieden, welke een overwegend Hongaarsche bevolking De Valera. bruiken als een wapen om de Britsche regee ring mee te bedreigen. Ik kan slechts den ouden strijdkreet van Noord-Ierland herhalen „Geen overgave". be- hebben, eventueele volksstemmingen twiste zones. Indien de nieuwe grens dan is vastgesteld, zal Italië deze garandeeren. De Tsjecho Slo waaksche republiek zal dan de problemen van haar binnenlandsche organisatie der econo mische en geestelijke politiek moeten aan vatten. In verantwoordelijke kringen te Rome weet men, dat Tsjvalkofsky. de tegenwoordige mi nister van buitenlandsche zaken te Praag tijdens zijn afscheidsbezoek aan den duce (Tsjvalkofsky was tot voor kort gezant te Rome) de verzekering heeft ontvangen, dat wanneer alle kwesties opgelost zijn, Bohemen zal kunnen rekenen op de vriendschap van Italië. In verantwoordelijke kringen te Rome ver wacht men zonder buitensporig pessimisme, dat de onderhandelingen van Komarom, die afgebroken zijn, binnenkort zullen worden hervat. MINISTERS VAN DRIE BALKANSTATEN NAAR DUITSCHLAND. BERLIJN, 17 October. (Havas-A.NJP.) In de „Berliner Zeitung am Mittag" vertelt de minister van economische zaken, Funk, dat hij de ministers van handel, van Joego-Slaviè. Bulgarije en Turkije heeft uitgenoodigd naar Berlijn te komen en dat deze uitnoodiging aanvaard is. Funk verklaart voldaan te zijn over de resultaten van zijn Balkanrcis. Burger-autoriteiten den toestand niet meer meester? Ware straatoorlog ontketend. JERUZALEM. De spanning in een om de oude stad is zoozeer vergroot, dat men zich genoodzaakt heeft ge zien niet alleen den uitzonderingstoe stand voor de volle vier en twintig uur in de oude stad te bevelen, doch bovendien voor de uren van 11 uur 's avonds tot 5 uur 's morgens in de nieuwe stad. Zij, die zich er niet aan storen, loopen ernstig gevaar, zonder waarschuwing doodgeschoten te wor den. De poorten van de oude stad waren door de autoriteiten tevoren reeds ge sloten, doch thans kunnen zij zelfs niet meer geopend worden, daar de rebellen ze van binnen hebben ge barricadeerd. Welingelichten meenen, dat het er op neerkomt, dat de bur gerautoriteiten den toestand niet meer meester zijn. Er gaan geruchten, dat de Arabische re bellen buiten de oude stad geweren en voor raden patronen met touwen hebben laten zakken in de door een muur omgeven Moskee hof. Een leger van tweeduizend Britsche sol daten heeft de oude stad van de buiten wereld afgesloten voor de rebellen. Honderden opstandelingen hadden een waren straatoor log ontketend en op iedereen die zich op straat vertoonde, werd dadelijk geschoten. Een paar verlaten politieposten in de oude stad zijn door de opstandelingen in brand gestoken. Gisteravond was practisch de ge- heele oude stad in handen der opstandelin gen. Bijzonder moeilijk wordt het werk der Britsche troepen door het feit, dat de Ara bieren door middel van geheime en prac tisch niet te ontdekken tunnels verbinding hebben tusschen de oude stad en de omliggen de heuvels, waarlangs zij vrij in en uit kunnen gaan. (United Press). Bethlehem in handen der opstandelingen. Naar uit Kaïro wordt gemeld, bevindt Bethlehem zich sedert weken in handen van de opstandige Arabieren. Geen enkel Britsch soldaat bevindt zich nog in de stad. Door dit feit is ook de Kerk der Geboorte in Arabi sche handen. Aangezien evenwel de opstand een Ara- bisch-nationale en geen religieuze zaak is. wordt het uitoefenen van den Christelijken godsdienst in niets gehinderd, aldus het Duit sche Nieuwsbureau. Met uitzondering van Jo den en Engelschen kan ieder vrij Bethlehem betreden. Het spionnageproces te New York. Maandag is het groote spionnage proces te New-Work voortgezet. De vertegenwoordiger van het O.M. Hardy, zeide dat de Duitsche spion nen naar Berlijn plannen hebben overgebracht van twee Amerikaan- sche vliegtuigmoederschepen, die zij in handen hadden gekregen door het namaken van de handteekening van president Roosevelt op een ver- valschte lastgeving aan het ministerie van Marine. Deze verklaring wekte in de rechtszaal groote beroering. Hardy beschreef voorts tot in bijzonderheden militaire geheimen, die volgens zijn zeggen door de Duitsche spionnen naar Berlijn wa ren overgebracht. Deze hadden, behalve op twee oorlogsschepen, betrekking .op de Ame- rikaansche artilleriestrijdkrachten in de Pa nama-kanaal-zone en de sterkte van de vloot in den Atlantisehen Oceaan. Hardy zeide, dat tot de leden van het com plot, dat de gegevens verzamelde en door zond, ook de drie gedaagden Johanna Hoff- mannn, Erich Glaser en Otto Hermann Voss behoorden, die uit Duitschland instructies ontvingen. Hij verklaarde verder, dat de ver binding tusschen de Duitsche agenten in de Vereenigde Staten en hun opdrachtgevers te Berlijn werd onderhouden via twee te New- York wonende beambten van de Duitsche scheepvaartmaatschappijen. Hardy zou trachten te bewijzen dat een dei- gevluchte beklaagden, Schlutern genaamd, den getuige Rumrieh er van in kennis heeft gesteld, dat hij in staat was om postzakken aan boord van een zeker DuitSch mailschip te openen en foto's te nemen van contracten, gesloten tusschen de Bethlehem Steel Cy en het Russische handelsagentschap in de Ver. Sta ten. Hardy constateerde tenslotte dat het complot was opgezet in en geleid werd van Duitschland uit. Hij voegde hier nog aan toe, dat twee der verdachten, die niet aanwezig zijn, verbonden zijn aan het Duitsche ministerie van oor- T want het actieve zelfreinigend schuim dringt door tot in de meest verborgen schuilhoekjes waar gewone tandpasta niet komt. Tube 60-40-25 ct. Door NEVILLE CHAMBERLAIN, Eerste minister van Engeland. AAR al te dikwijls vergist men zich in de plichten, die op de schouders van een eersten minister rusten. Het zijn waarlijk niet slechts de lange werk dagen, de vele aan moeilijke problemen ge wijde uren van ingespannen arbeid, die zijn Dost vaak pijnlijk moeilijk maken. Neen, be- angrijk zwaarder is de perfecte kennis no pens alle actueele kwesties, die men verwacht van den man, die zulk een belangrijke functie waarneemt. Hij moet alle vraagstukken op^ lossen, zoo goed als alle delicate kwesties en situaties, die zich in onzen bewogen tijd da gelijks en dikwijls zeer plotseling voordoen. Welk een verantwoordelijkheid rust er op den man, wien de laatste beslissing wordt toever trouwd! Hoe zwaar is het gewicht, dat zijn schouders drukt! Geen politieke beslissing kan genomen, geen enkele poging in het werk gesteld worden, zonder de mondelinge of stilzwijgende toe stemming van den eersten minister van het land. En wanneer de zaken een verkeerde wending nemen, dan zal hij niet kunnen na laten, zichzelf te bekennen: „Ja, ik zou dit hebben kunnen voorkomen, indien ik anders gedacht had of te werk gegaan was". Het is deze wezenlijke en hoogste verantwoordelijk heid, die naar mijn meening de bron vormt van zijn voornaamste zorgen en zijn voort durende ongerustheid. En het is ook deze verantwoordelijkheid, die de energie en de krachten van vele vorige eerste ministers ondermijnde. Den hemel zij dank mag ik mij gelukkig- prijzen bij de uitoefening van een dergelijk zwaar ambt den steun te ondervinden van een vrouw, wier moreele medewerking ik geen oogenblik ontbeerde. Gedurende deze laatste moeilijke jaren hebben haar genegenheid en haar perfect begrip van zaken mijnjverlt ge schraagd. Zij hebben er toe bijgedragen, dat de moeilijkste situaties mij klaar en duidelijk voor oogen stonden. Mijn vrouw deelde in al mijn plannen mee, gelijk zij al mijn geheimen deelde. Zij heeft er nimmer ook maar een van ruchtbaar gemaakt. Zij heeft zich met mij in mijn succes ver heugd en zij gaf mij moed en wilskracht in tijden van tegenslag. Zij heeft mij bij voort during met haar raad bijgestaan, mij op het juiste oogenblik waarschuwend, wanneer ik mij in een moeilijke of gevaarlijke situatie bevond en zij volhardde er in, mij voor oogen te houden, dat de humaniteit aan alle politiek ten grondslag dient te liggen. Ik zette den eersten stap in het politieke leven op een leeftijd, waarop de meeste lie den er aan denken, zich terug te trekken. Ik was bijna 50 jaar oud, toen ik in het Lager huis zitting nam. Verre van een zetel te aan vaarden om den vrijen tijd te vullen, die mijn zaken mij lieten, gevoelde ik, dat iedereen, die er toe in staat en in de gelegenheid is, een deel van zijn leven aan den dienst van den staat moet wijden. Ik zou mij ongelukkig ge voeld hebben, indien ik het niet had kunnen doen, nu mijn krachten het mij toestonden. Ik heb onlangs een hoogst interessant boek gelezen. De schrijver kwam, na een uitlegging te hebben gegeven van de verschillende theo rieën omtrent het toekomstige leven en het vertrouwen dat men er in stellen moet, tot de conclusie dat het leven zelf de meest bui tengewone zaak was, die men op aarde kan ontmoeten. En ook, dat het meest grootsche van alle wonderen het bestaan van den mensch was. Wat mij betreft, ik kan mij de wereld zonder het menschelijk bestaan niet denken. Wat naar mijn meening wezenlijk buiten gewoon mag heeten, is het feit, dat ik op het oogenblik eerste minister ben van het Ver- eenigd Koninkrijk. Ik herinner mij, dat een groot Britsch staatsman de gewoonte had te zeggen, dat de politicus, die zijn entree in de Kamer op 40-jarigen leeftijd maakte, niet veel kans meer op succes had dan een vrouw, die op denzelfden leeftijd haar carrière als danseres begint. Want een algemeen gehul digde opinie wil nu eenmaal, dat ministers - zoo goed als generaals jong moeten zijn. Maar er zijn argumenten, die tégen deze theorie pleiten. En er is ook een Chineesch spreekwoord, dat een beroemd veldheer placht te gebruiken, wanneer het er om ging, de ouderen in den dienst te verdedigen: „Een kameel, ook al is hij oud en vermoeid, kan altijd nog de lasten van vele ezels torsen". Levensregels. |K heb altijd geloofd, dat het karakter en -1 de beginselen van een man voor een groot deel afhankelijk zijn van zijn opvoeding. Kin deren regelen hun gedrag doorgaans naar dat van oudere kinderen: vooral wanneer ze zien, dat die ouderen geëerbiedigd worden. Ik ben opgevoed in een gezin waar de waar heid een onwrikbaar beginsel was. Men leer de ons mijn broer en mij immer en al tijd de waarheid te zeggen, ook wanneer dat moeilijk viel. Vandaar dat het altoos mijn ge woonte werd uitdrukking te geven aan wat ik als de waarheid zag. Een andere stelregel, die ik mij reeds vroeg inprentte, is nooit iets te beloven, dat men niet kan nakomen. Maai er is meer, dat mij uit het leven van mijn va der tot voorbeeld strekte en waarvan het be sef voortdurend in mij rijpte, naarmate mijn publieke carrière zich ontwikkelde: zijn groote liefde voor de nederigen, den kleinen man. De warme sympathie, die ik voor het volk gevoel, het intense verlangen het lot van het volk te verbeteren, zij hebben mij aan gezet tot en gestimuleerd in den arbeid voor het geluk van de menschen. Ik heb altijd mijn best gedaan om de ar beiders te helpen en te trachten hen de be koringen van het leven te doen genieten. Ik trachtte die ambitie te verwezenlijken sinds het oogenblik, waarop ik zitting nam in den gemeenteraad van Birmingham. En toen ik besloot mij actiever en intensiever bezig te houden met de belangen van het land, was het dezelfde gedachte, die mij voor oogen stond. Ik heb haar tot op dit oogenblik nooit uit het oog verloren. De gedachte als zou het moeilijk gespaarde bezit der kleine lieden moeten dienen om oor logsmateriaal te maken en te verbeteren in plaats van het aan te wenden tot leniging der nooden, tot stichting van nieuwe instellingen, tot heil der behoeftigen, verzorging van ouden van dagen en de ontwikkeling van lichaam en geest van zoovele jongeren, is voor mij even hatelijk als afschuwwekkend. Nochtans heb ik, het beeld van de huidige wereld voor oogen houdend, niet het recht om te vergeten, dat er voor ons geen ander alter natief bestaat dan de andere staten te volgen in dezen verderfelijken en moorddadigen wed loop. De veiligheid van Engeland en onze vrijheid hangen er van af en dat alleen al dient ons klaar voor oogen te staan. Wij Engelschen mogen niet vergeten, dat wij die vrijheid te danken hebben aan onze voor ouders, die haar duur betaald hebben. En om haar te- bewaren moeten wij de belangen die nen van de offers die zij gebracht hebben. Wij hebben de politieke inzichten en syste men der andere landen niet te beoordeelen, maar ik moge vaststellen, dat noch het com munisme, noch het fascisme met ons gestel en onzen geest harmoniëeren. Hoe ook het inzicht van andere landen in deze kwestie moge zijn, wij moeten niet vergeten, dat wij allen deel uitmaken van het menschelijke ras; dat wij allen onderworpen zijn aan de zelfde hartstochten, dezelfde genegenheden, dezelfde vrees, dezelfde verlangens. Zelfs de geografische ligging van Engeland maakt het land in zekeren zin los van Europa. En deze situatie heeft het voorbestemd de rol te spe len van bemiddelaar in Europa ten opzichte van de andere landen van het continent. Een oud historicus heeft eens geschreven, dat de Grieken de wereld beminnelijker heb ben gemaakt. Ik weet niet of het op het oogenblik mogelijk is, dat een land eenzelfde rol wordt toebedeeld, maar ik kan mij geen nobeler streven voor een staatsman denken, dan dat, om zijn eigen land gelukkiger, te- vredener en verzoenings-gezinder te maken. En om dat laatste te zijn, zonder eenige bij bedoeling, moet men vrij zijn. Ik geloof in de vrijheid. Zonder haar is geen wezenlijke democratie denkbaar. Ik ben bereid haar altijd te verdedigen en ik ben er zeker van, dat Engeland daartoe achter mij staat indien het noodig is. (Auteursrecht Haarlem's 1 blad en Persbureau ,V. D.) De verdediging stelde het voor .i drie zich in arrest bevindende „onschuldige slachtoffers van epii waren. De raadsman van Gla-J -5?^ de geheim luchtvaartcode die odi: volgens tenlastelegging gestolen Duitschland zou hebben gezonden - -- ren boekhandel kan worden gekocht Een nieuwe campagne voor j, Duitsche koloniën. Daily Telegraph and Moral dat Hitler „2,^ I De meldt -uit München, uai niuer vans» auto naar Berchtesgaden is vertrS»? zai te Berchtesgaden blijven tot aT en dan terugkeeren naar München jaarlijksche herdenkingsbijeenkomst tes' De correspondent verneemt dat de w voornemens is eerst drie weken rustte», en dan een nieuw programma aal tilta? voor de Duitsche campagne ten behon» koloniën. e WOENSDAG 19 OCTOBER 1938, HILVERSUM I 1875 en 301,5 M NCRV-uitzending. 6.30—7.00 Onderwijsfond. voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berich'a gramofoonmuziek. (9.30—9.45 Gelubd schen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gras: foonmuziek. 11,15 Pianovoordrachten Gr', mofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gn. mofoonmuziek, 12.30 Berichten, hienir Zang, piano en gramofoonmuziek. 1,30 J. Eemlanclers en gramofoonmuziek. 2.30 Vw jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00 Vervoir concert, en gramofoonmuziek. (Om 3: Berichten). 3.55 Pauze. 4.00 Christ.Liei renuurtje. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.05 G> lukwenschen. 5.20 Kinderuurtje. 6.05 Gram:- foonmuziek. 6.15 Causerie „De practisch arbeid van het Christ. Werkgeversverbond 6.30 Taalles en Causerie over het Binnen-aas. varingsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Cause* rie „Vliegtuig of vliegboot?" 7.30 Causerie „Alt Hollandsch gast in Hongarije". 7.45 tage. 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-k- richten. (Met avondprogramma zal worda afgewisseld door nieuws van het wereldhit* pioenschap dammen). 8.15 UtrechtschSie:> lijk Orkest en solist. 9.15 Causerie „Wat ligt er achter onze psalmen?" 9.45 Gramofoonit:- ziek. 10.00 Berichten ANP., 10.05 Causerie overleerbewerking. 10.20 Sonora-kwintet. 10,(5 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg kwintetconcert. 11.30 Gramofoonmuziek. 11.5012.00 Schrift lezing. HILVERSUM II, 415.5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.ra. VPRO. 6.30—7.00 RVU, 7.30—8.00 VPRO. 8.00 VARA-kalender. 8.15 Gramofoonpaft (Om ca. 8.16 Berichten) 9.30 Keukenpraai;». 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders int? Continubedrijven. 11.40 Causerie „Vrouwa van werkloozen". 12.00 Gramofoonnuiziei 12.15 Berichten. 12,17 Orgelspel. 12.45-1.(5 VARA-or-kest, 2.00 Voor de vrouwen. 3.15 Voo; de kinderen. 5 "0 Gramofoonmuziek. 6.00 Or gelspel. 6.30 C~ userie „Hoe maken wij on:? kinderen gelukkig?" 7.00 Felicitaties. 7.05 Vo caal concert. 7.30 Cursus „Werk en Werkloos heid. VI". 8.00 Herhaling SOS-berichten 8.(5 Berichten ANP. VARA-Varia. 8.15 VARA-or- kesten solist. 8.40 Radiotooneel. Hierna: Kr digingsplechtigheid. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Zang en piano. 11.00 Causerie „Met wiein) zal ik niet trouwen?" 11.30—12,00 Gramofoon muziek. ÜROITWICH. 1500 M. 4Rin 11,25—11.50 Gramofoonmuziek. 12.10 fj John Mac Arthur kwintet, 12,50 Orgelspel. UU Het BBC-Wels orkest. 2.00—2.20 DeclamaLi 3.10 Gramofoonmuziek. 3.20 Sportreporh;.- 3.55 Zang en cembalo. 4.20—5.10 Vesper, jJ Gramofoonmuziek. 5.40 Billy Cotton en z. Band. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie i hall Tour". 6.55 Het Alfred Cave strijkkwa^. 7.15 Het Luton orkest en solist. 8-05 Acti.ee. causerie. 8.35 Het BBC-Symphonie-orkest soliste. 9.40 Berichten. 10.00 Vervolg cot 10.50 Billy Thorburn en zijn Band enau ten. 11.30 Joe Loss en zijn Band. ll.w-w Jazzmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS. 1648 M. 8.10—9.20; 10.35 en 12.35 Gramofoonmu^ I.50 Zang. 2.05 Gramofoonmuziek. mt** 3.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Cello en l 5.20 Het Roger Ellis-orkest. 6,28 G» muziek. 8.50 Concert. 9.50 Chansons. II.05 Gramofoonmuziek. KEULEN. 456 M. „ainrMiO- 5.50 Rheinische Landesorkest. 7.j0 O foonmuziek. 11.20 Bonner Kamerorke^— Omroepkleinorkest en solisten, 1-Jjj concert. 2,50 Gramofoonmuziek J-» roeporkest. 5.50 Cello en piano b.« foonmuziek. 7.30 Leo Eysoldt met zp kest en solisten. 9.50 Viool en pia 11.20 Omroepkleinorkest en soliste. BRUSSEL, 322 M. i-in Offl" 12,20 Gramofoonmuziek. 12,50 en roepkleinorkest. 1,50-2.20 Gramofooninu^ 5 20 Zang 5.50 en 6.50 Gramofoonmuzi» Omroepsymphonie-orkest, -koor e 10.30 Zang en accordeon. 10.50—imk foonmuziek. ïFUTSCHl.ANDSENDER, 1571 »L>mnhnnie-or- 7.05 Uit Weenen: Weensch Syngggj kest, koren en solisten. 8.40 Voord Berichten. 9.50 Viool en piano, 01 ten. 10.20—11.20 Omroepkleinorkest

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6