HET NIEUWE AVONDBLAD De Duisternis. Crediet voor de Luchtbescherming toegestaan JAARGANG NO. 298 DONDERDAG 20 OCT. 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12Vs ets., per maand 52Vs cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGA VEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN 15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. rratis ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.—, overlijden 400.—. verhes van hand, voet ol oog 200.—, oeide leden duim r 100—, een lid duim 50.—, alle leden wlisvincer 60 Snot twee leden wys vinger 25.—, alle leden anderen vinger ƒ15—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30—, enkelbreuk ƒ15—, polsbreuk 15.—Opvarenden van vlsschers-, marlnevaartWen enz' bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben Lig 'afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van sen ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden is Dinsdagavond een uur lang in ternis verborgen. Dat is bij wijze van 0UL gebeurd, met het oog op de onzekere waarin luchtaanvallen op weerlooze ook ons deel zouden kunnen worden. - zal eerstdaags ook eens zooiets bèeren. En de schrik van den achtentwin- Sten September - u weet wel, die Woens- J 23) wei zoo nawerken dat er werkelijk (Nederland een organisatie van de lucht- iLhérming zal komen. Want zooals u weet is die er nog niet. Het lijkt er nog niet op. Die oefening was dus nuttig en aangezien een onmiddellijk oorlogsgevaar dreigt von den velen het wel aardig en belangwekkend dat het zoo donker was in hun straat en °mdat je vliegtuig-geronk hoorde dat heele- paal Seen kwade bedoelingen vertegenwoor digde, en zoo. Maar intusschen was die duisternis een biest symbool van den toestand waarin Euro- Da nog steeds verkeert. Ook na München verkeert. Als Hitier en Chamberlain hun aoolt-meer-oorlog-overeenkomst, door den Engelschen premier op papier gezet en door beiden onderteekend, werkelijk in diepen ernst gemeend hebben, dan zouden wij wel eens wat meer ervan willen hooren. Met jneer" bedoel ik niet de berichten, dat Duitschland en Engeland bezig zijn met nieu- uitbreiding van hun bewapening, en even- i de plezierige beschouwingen die conclu deren, dat geen der betrokken groote mo gendheden op 28 September eigenlijk klaar was voor een oorlog. Neen. Ik bedoel verdere maatregelen om samenwerking in Europa tot stand te brengen en dus in de eerste plaats: om bestaande geschillen uit den weg te rui men. Verduisteringsoefeningen, verhooging T2B bewapeningsuitgaven en gepraat over Invoering van dienstplicht in Engeland zijn niet de logische gevolgen van de onderteeke- ning van dat document, dat Chamberlain zoo triomfantelijk zwaaide teen hij bij zijn terug keer uit München te Heston landde. En dat-ie toen meteen voorlas. Het heeft mij geenszins ontbroken aan eer bied voor den moed en het initiatief van den Engelschen premier in dagen van hevige crisis, En het hapert daar nog niet aan. Maar dat het bij het vermijden van den oorlog schijnt te blijven zonder dat er meer sprake is van een herstel van het nog even ont wrichte Europa maakt anderen en mij be zorgd. Moeten wij nu doorgaan met van de eene politieke crisis in de andere te vallen, van sensatie op sensatie te leven hopend dat het telkens wel weer goed af zal loopen - zonder dat er iets nieuws wordt onderno men, zonder dat zich een staatsmanschap met vooruitzienden blik in Europa ontwik kelt? Dan is dat een treurig en ook een ge vaarlijk vooruitzicht. Het baat niet dit alleen aan de staatslieden te wijten. Hun taak in dezen tijd is ongetwij feld zeer zwaar. Willen zij iets tot stand brengen dan moeten zij buiten de eng- begrensde belangen van hun eigen land gaan, dan moeten zij een grooter politiek gaan voeren dan die vanouds bekende, die alleen op direct voordeel voor dat eigen land be dacht is, den tegenstander zoo weinig moge lijk kans op welvaart laat en concessies alleen in de uiterste noodzaak en zoo beperkt moge lijk verleent. Er zijn wel mensehen die dit inzien, maar zij voeren niet den boventoon. Achterdocht, bekrompenheid, beperkte visie overheerschen nog steeds bij de groote volksmassaas. En angst komt erbij. Het soort angst dat geen snippertje prestige, geen vierkanten meter Pnd, geen halve cent vrijwillig aan een ander wil afstaan omdat-ie dan wel eens te sterk zou kunnen worden. En intusschen wrdt-ie, tenminste in bewapening, toch steeds sterker hetgeen de vrees weer doet toenemen zoodat men in een vicieuzen cirkel ronddraait. Herleving van de vredesactie lijkt mij nood zak. Niet in den vorm van mooie juridische constructies, die prachtig zouden zijn als men 26 aanvaarden wou, hetgeen helaas niet het geval is, maar in den vorm van het streven aaar een Europeesche federatieve samenwer king. Het is niet gemakkelijk die voor te staan, want men moet daarbij de welvaart van anderen aanvaarden en op den duur er offers voor brengen bovendien. We zijn na kijk nog niet zoover. Maar toch gaan we dien kant uit, want de volken willen den men oorlog niet. En als zij hem niet en' Is het toch logisch dat er wat goeds den toestand gemaakt wordt en dat we voortgaan met fouten, die vermeden kun- 06 tijd voor een nieuwe oriënteering van streven naar internationale samenwer- is er- Moge men hem niet laten voorbij - Kaan! R. P. IJMUIDEN Dient elkander door de Liefde''. Viering van het 20-jarig bestaan. Gisteravond heeft de vrouwenvereeniging „Dient elkander door de Liefde" in een feeste lijke bijeenkomst haar 20-jarig bestaan her dacht. Het Hervormd Vereenigingsgebouw was flink bezet. Onder de aanwezigen bevon den zich mevrouw Kroeze en mevrouw Wild schut, die, tijdens dat hunne echtgenooten hier als predikanten dienden, als presidente der vereeniging fungeerden. Eveneens waren eenige oud-leden, die elders woonachtig zijn, aanwezig. De feestvergadering werd door de presidente, mejuffrouw R. Meijer, met een welkomstwoord geopend. Tevens memo reerde zij het ontstaan van D.E.D.L., waarbij het werk van de oprichtster, wijlen mevrouw wed. Bakker, werd herdacht. Na het zingen van het bondslied was het woord aan de secretaresse, mevrouw Zijlstra—Nijhout. Deze bracht haar verslag uit van het werk der ver eeniging die thans 54 leden telt, waarvan de oudste 82 jaar is. Deze, mejuffrouw Meijer, herdacht tevens dat zijvan de oprichting van D.E.D.L. af 20 jaar geleden, een bestuurs functie heeft vervuld. In het verslag van de penningmeesteresse, mevrouw Kemker, werd melding gemaakt van een gift van f 25 ge schonken door Prinses Juliana. Sinds 10 jaar heeft D.E.D.L. zich in een dergelijke gift, die mede bestemd is voor de afd. meisjes- vereeniging, mogen verheugen. Namens den Hervormden Kerkeraad werd de vereeniging door den heer Zijlstra gecomplimenteerd, waarbij deze naar voren bracht het mooie en groote werk dat D.E.D.L. in het midden dier gemeente gedurende de afgeloopen 20 jaar heeft gedaan. Van het Herv. Kerkkoor, het bestuur der Christ. Schoolvereeniging, de Jongemannenvereeniging Immanuel en de mede-oprichtster der vereeniging mevrouw Ds. Helders te Bilthoven waren schriftelijke gelukwenschen binnengekomen. Ds. Callen- bach. die intusschen was gearriveerd, ver kreeg hierna het woord. Deze zeide, na D.E.D.L. te hebben gefeliciteerd, dat hoewel de vrouw in het ambtelijk werk in de gemeente niet wordt toegelaten, zij toch in de gemeente een groot werk kan verrichten. Hierbij herin nerde Ds. Callenbach, aan het mooie werk dat D.E.D.L. in de afgeloopen 20 jaar heeft verricht. Vervolgens bracht spreker onder de aandacht wat men over Dorcas geschre ven vindt in de Handelingen der Apostelen. De armen te gedenken is een Christenplicht waarbij het niet gaat om eer of roem. De ar beid der liefde gaat in stilte zijn gang. Dit heeft D.E.D.L. steeds betracht, vandaar dat velen, behalve de armen die bedacht zijn geworden, van dien arbeid niet veel hebben vernomen. Met den wensch, dat D.E.D.L. nog vele jaren met dezen arbeid mag voortgaan, besloot Ds. Callenbach zijn toespraak. Vervolgens was het woord aan de oud-pre sidente mevr. Ds. Wildschut die wees op den grondslag der vereeniging, het geloof. Zij sprak hare dankbaarheid uit over de aanra king die zij met D.E.D.L. heeft gehad. Het geloof dat D.E.D.L. steeds beheerschte is ook haar levenskracht en zij uitte den wensch, dat de vereeniging hierin steeds zal blijven. Met verwijzing naar het lied: „Wij hebben een machtigen Heiland", besloot mevrouw Wild schut haar toespraak waarna zij de aanwe zigen verzocht dit lied te zingen. Mevrouw Ds. Kroeze, uit Oosterhout, eveneens een oud presidente der vereeniging, herinnerde er aan, dat zij negen jaar presidente der ver eeniging is geweest. Zij heeft toen steeds de dienende liefde der vereeniging mogen on dervinden. Vervolgens bracht zij, op eenigs- zins humoristische wijze, eenige voorvallen uit de vereeniging naar voren. Evenzoo herdacht zij de leden die door den dood aan D. E. D. L. ontval len zijn. Vervolgens werden door verschillende Zusterverenigingen en door de diakonie der Herv. gemeente gelukwenschen uitgesproken. Hierbij werd gewezen op de nauwe samenwer king die er is tusschen D.E.D.L. en de diako nie. Hiermee was het officieele gedeelte van den avond afgeloopen en werd de avond ver der gevuld met voordrachten en zang. PERSONEEL KUSTVERLICHTING. In een dezer dagen te Rotterdam gehouden buitengewone algemeene vergadering van den bond van personeel bij de betonning en ver lichting werd een nieuw bestuur gekozen, be staande uit de heeren W. Witters (Den Hel der), voorzitter, P. Th. Binnendijk (Rotter dam), secretaris en J. Riedijk (Hoek van Hol land). penningmeester, terwijl de aftredende voorzitter, de heer D. Velthuysen, die wegens pensionneering niet langer deel van het be stuur kon uitmaken, voorloopig als adviseur aan den bond verbonden blijft. Uitvoerig werd stil gestaan bij de voor schriften „verscherpte uitkijk marine". Beslo ten werd, enkele wenschen betreffende ver goeding en inkwartiering onder de aandacht van de marine-autoriteiten te brengen. Het secretariaat der vereeniging is voortaan gevestigd: Pupillenstraat 74. Rotterdam W. R.K. MIDDENSTANDSVEREENIGING „DE HANZE". Dinsdagavond hield de R.K. Middenstands- vereeniging de Hanze afd. IJmuiden een ledenvergadering in het Patronaatsgebouw. De voorzitter de heer A. van Noord heette de aanwezigen hartelijk welkom en memoreerde het overlijden van het trouwe lid, den heer Witte. Hierna werden de notulen voorgelezen en onder dank geteekend. Vervolgens bracht de voorzitter verslag uit van den gehouden etalage-wedstrijd. Daarbij bracht spr. dank aan den heer Fiege voor zijn medewerking tijdens deze actie. Het winterprogramma, opgesteld wegens het succes van verleden jaar, dat thans bespro ken werd, bevatte o.m. verschillende cursus avonden waarop vooraanstaande personen uit den lande onderwerpen van Middenstanders zullen behandelen. Van den Centralen Raad waren voorstellen binnengekomen waaraan door de vergadering niets werd toegevoegd. In de bestuursvacature J. v. d. Kley werd voorzien door de verkiezing van den heer H. Fiege. Bij de rondvraag werden nog enkele punten besproken welke door het bestuur aanhangig zullen worden gemaakt. Hierna besprak de geestelijk adviseur het onderwerp „Het geestelijk beginsel in het practiseh leven voor den zakenman", waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. R.K. DAM- EN SCHAAKVEREENIGING „GEZELLIG SAMENZIJN". Dinsdagavond werden in het St. Fidelis- gebouw de onderlinge competities voortgezet. De uitslagen waren als volgt: Ie klas. Dammen: P. van Buuren—L. Haver 2 S. NanneN. Zoontjes 11 J. Jasper seB. Gj ertsen 20 P. v. d. kloosterG. Meijssen 02 J. SpeetP. Balm 20 S. BakkerTh. de Reus 02 2e klas. Dammen: J. GomesN. Nanne 20 A. EskesB. Zonneveld 11 N. Zonneveld—A. Bakker 11 J. RobbenH. Gomes uitgesteld J. Kortekaas—S. Haver uitgesteld le klas. Schaken. J. de BeerJ. C. v. d. Bos 10 M. MaguineG. Ouwerkerk 10 IJ. Deden—R. Angermann afgebroken A. KlaverG. v. Rixel uitgesteld Wegens vertrek van eenige leden kunnen in het schaaktiental en in het 2e damtien- tal nog eenige spelers geplaatst worden. Aanmelding Dinsdagavond a.s. in het St. Fidelisgebouw. Raad Velsen. Even voordat „De Rietvink" haar tocht over duister Haarlem begon. Het gezelschap autori teiten, dat de vlucht meemaakte. Op onze foto ziet men o.a. v.l.n.rden heer N. Vos, ge meentesecretaris van Heemstedehoofdinspecteur M. Woud, chef van de justitieele af dee ling van de Haarlemsche politieJhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester van Heemstede (met stok aan den arm), dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, burgemeester van Haarlem, den heer C. Bregman, gemeentesecretaris van Benne broek, mr. Th. A. Wesstra, gemeentesecretaris van Haarlem en daar achter den burgemeester van Bloemendaal Jhr. Mr. C. J. A, den Tex. Raadsleden niet gerust over het effect der genomen maatregelen en wie dezezal betalen Nog geen contract met het P.E.N. Velserbeek opnieuw verhuurd. Met de gebruikelijke belastingzaken, inge komen stukken en mededeelingen (die weer naar het eind der agenda werden verwezen), verder een traditioneele wijziging der le sup- pletoire begrooting der gemeente, dienst 1938 opende het programma van de gisteravond ge houden vergadering van den gemeenteraad, die werd bijgewoond door alle leden behalve mr. dr. A. v. d. Flier en A. ton Broeke. We krijgen dan een punt, dat meer actueel Toestaan van een crediet in verband met de voorgekomen buitengewone omstandighe den. De ontvangst van het waarschuwingstele gram „voormobilisatie" op 28 September jl. beeft het gemeentebestuur genoodzaakt, voor bereidende maatregelen te treffen voor de be scherming van de bevolking tegen lucht- en gasaanvallen, met het oog waarop de Luchtbe schermingsdienst in werking werd gesteld. De verschillende maatregelen hebben ruim f 3800 gekost en misschien zullen er nog eenige uitgaven gedaan moeten worden, In verband hiermede stellen B. en W. den raad voor, hun een crediet toe te staan tot een bedrag van f 4000. De heer v. d. Veer (S.D.A.P.) vraagt voor wiens rekening dit bedrag komt. Sprekers fractie staat op het standpunt, dat deze uitga ven voor rekening van het rijk komen, ten eer ste omdat er systeem in behoort te zitten en ten tweede omdat de kosten voor de gemeente te zwaar zullen zijn. Voorts zegt spreker, dat de maatregelen te laat zijn gekomen. Als er werkelijk iets was gebeurd zou het onheil niet te overzien zijn geweest. De aankondigingen inzake afsluiting en weer openstellen van het duinterrein acht spreker onjuist, want het duin terrein is altijd voor het publiek gesloten. Voorts meent spreker, dat het duinterrein het eenige terrein is, waar de bevolking bij een luchtaanval eenigszins veilig zou zijn. Hij be grijpt dat het verband houdt met de militaire vei"dedigingswerken, maar hoopt, dat een deel vrij wordt gelaten voor de bevolking. Spreker meent, dat het accoord van München niet an ders is dan uitstel van executie. We hebben gejuicht omdat op dat oogenblik de oorlog voor komen was, maar binnen 24 uur was men al weer „katterig" en begon de bewapeningswed loop al weer. In verband hiermede verzoekt spreker, waakzaam te blijven. Hij hoopt dat de burgemeester hem de toezegging zal geven, dat hij zijn aandacht op deze zaak gevestigd zal houden. De heer Maas (R.-K.) is het in groote trek ken met den heer v. d. Veer eens. Hij herin nert aan het antwoord van den voorzitter aan den heer Warmenhoven. Als de gemeente het noodige niet zelf kan doen, meent spreker dat getracht dient te worden via de Vereeniging van Nederl. Ge meenten bij het rijk iets gedaan te krijgen. Als de heer Bosman (V.D.) hierover het woord vraagt, merkt de voorzitter op, dat dit een militaire aangelegenheid is, die alleen te zijner beoordeeling en van die der militaire autoriteiten is.. De heer Bosman zal hiermede rekening houden, maar hij wil er toch op wijzen, dat men in Den Haag maatregelen nam om de bur gerlijke bevolking naar de duinen af te leiden. Het gevaar is in IJmuiden bijzonder groot en als men dan een schuilplaats maakt, laat ze dan goed zijn. De schuilplaats op het Willems plein is tegen de kleinste bom niet bestand. In de afrekening vond spreker dat 300 gld. voor arbeidsloon en 111 gld. voor toezicht is uit gegeven. De heer Vermeulen (A.-R.) wil den weg van.de vorige sprekers niet volgen, temeer daar het nier militaire zaken geldt en hij meent, dat de regeering een open oog voor de belangen der bevolking heeft. Hij heeft over deze zaak wel eens een ander geluid gehoord en hoopt dat deze gebeurtenissen aanleiding mogen zijn. dat we allen de schouders onder deze zaak zet- t6De heer Warmenhoven (C.P.) heeft eveneens critiek. Hij meent, dat het gewenscht is, dat in de bouwverordening voorschriften ko men inzake het bouwen van kelders, alsmede het verstrekken van pakken en gasmaskers. De heer Homburg (A.-R.) weet, dat dit een zaak is van den burgemeester, maar hij wil er op wijzen, dat er in den raad nog al eenige ongerustheid bestond. Hij meent, dat het nu het psychologische moment is te trach ten, bij het rijk wat meer gedaan te krijgen. Men moet de menschen instruëeren, opdat zij weten, waar zij aan toe zijn. De voorzitter heeft met genoegen ge constateerd, dat zoovele sprekers het woord over dit belangrijke onderwerp hebben gevoerd. Dat er niet meer mededeelingen zijn gedaan komt, omdat de luchtbescherming zich nog in een embryonalen staat bevindt. In de vorige vergadering kon hij niet meer zeggen, omdat hij zijn tijd toen op een andere wijze beter kon besteden. Het plan der luchtbescherming is op papier gereed, maar de uitvoering daarvan zal zeer veel geld kosten. Het betoog van den heer v. d. Veer heeft spreker bevreemd. Bij een vo rige maal heeft hij van de zijde van den heer v. d. Veer en zijn vrienden tegenstand onder vonden om een post van f 1500 aangenomen te krijgen. Als de heeren omtrent de duin terrei nen wisten wat spreker weet. zouden ze zoo niet gesproken hebben. Met Den Haag (Sche- veningen) is het een heel ander geval. Wat de kosten betreft, dit is zoo geregeld, dat de ge meente alles vergoed krijgt wat meer kost dan in gemeenten van de laagste gevarenklasse. We hebben zitten slapen, heeft de heer Maas ge zegd, maar het hoofd van den Luchtbescher mingsdienst en spreker hebben alles gedaan wat mogelijk is. Voorschriften in de bouwver ordening zijn practiseh niet uitvoerbaar. Pak ken en gasmaskers heeft de heer Warmenho ven gevraagd, maar gas is niet het grootste ge vaar. De vluchtkelder op het Willemsplein is zeker niet bestand tegen een voltreffer. Maar deze is bedoeld als bescherming tegen scherf- werking. B. en W. zullen trachten, datgene dat volgens art. 11 der Luchtbeschermingswet voor ï'eke- ning van het rijk komt, van het rijk terug te vragen. Na nog eenige discussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Verlenging huur van Hotel „Vel serbeek" niet Theeschenkerij. B. en W. stellen voor. aan A. van der Werf het Hotel Velserbeek met Theeschenkerij wederom te verhuren en wel voor 5 jaren voor f 1000 p. j.. Aldus wordt besloten. Verlaging van den huurprijs van tuingrond. Het voorstel van B. en W., den huurprijs van eenige broeikassen met tuingrond in Rooswijk, verhuurd a f 100 per jaar aan J. Broese te Vel sen, te verlagen tot f 25 per jaar en wel ge rekend van 1 November 1937 wordt na eenige discussie aangenomen. Kwijtschelding van het beta len van huur. Eveneens wordt aangenomen het voorstel, de Speeltuinvereeniging „Kindervreugd" te Vel sen en „In Veilige Haven" te IJmuiden kwijt schelding te verleenen van het betalen van de huur van de bij deze vereenigingen in gebruik zijnde, aan de gemeente behoorende terreinen. Rioleeren en dempen van een deel van de Scheijbeck. De raad bleek evenmin bezwaar te hebben tegen het voorstel, aan L. Tabak te Velsen ver gunning te verleenen tot het rioleeren en dem pen van een gedeelte van de beek, genaamd Scheijbeek, gelegen op de grens tusschen de gemeenten Beverwijk en Velsen, onder zekere voorwaarden. Goedgekeurd. Het is met deze agenda als met het program ma van de bioscoop: het hoofdnummer het laatst. Dit hoofdnummer was gisteravond het voorstel inzake ccn nieuwe overeenkomst met hel P.E.N. inzake straatver lichting. B. en W. hadden voorgesteld, met het P.E.N. een nieuwe overeenkomst aan te gaan voor de straatverlichting en te besluiten, de op 1 Jan. 1938 aanwezige aansluitleiding in eigendom over te nemen voor een bedrag van f 39803.41, vermeerderd met 4 pet. rente voor het loopen- de jaar. Op voorstel van den heer Roelse (S.D.A.P.) werd dit punt in de vergadering van Dinsdag 27 September jl. aangehouden, nadat van ver schiller de zijden bezwaren daartegen waren geopperd. (In ons blad van 22 September jl. hebben wij meer uitvoerig den inhoud van bet contract cn den loop der onderhandelingen tusschen B. en W. en de provincie vermeld). Even voor acht uur ging de raad in besloten zitting, die duurde tot tegen 10 uur. Het voor stel werd andermaal aangehouden. Na een korte rondvraag werd de vergadering gesloten. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van G. Lin- denberg van beroep zonder, wonende te IJmuiden om een Verlof B. voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank in de be- nedenvoor- en de benedenachterlocaliteit van het perceel Willemsplein no. 6 te IJmuiden. Vóór 1 November 1938 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders voor noemd inbrengen. Bij Burgemeester en Wethouders van Vel sen is ingekomen een verzoekschrift van K. Nieuwland, van beroep bloembollenkweeker, wonende te Warmenhuizen, om een Verlof A, voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in de benedenvooriocaliteit van het perceel Carolinastraat no. 16 te IJmuiden. Vóór 2 November 1938 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders voor noemd inbrengen. BRIDGE-NIEUWS. Maandagavond hield de Bridgeclub „IJmui den" een onderlinge drive in Hotel No. 1. Deze wedstrijd was bedoeld als laatste oefe ning voor de komende competitiewedstrijden. B.C.IJ. I komt dit seizoen uit in de eerste af- deeling van den Kennemer Bridge Bond en speelt mee om dre Kennemerland-Bokaal. Maandag was de uitslag als volgt: N.Z. lijn: 1. JonkerWonink Jr. 64V2 P„ 2. PraagMeyer 78 p., 3. KettingMooy 81 p., 4. HofmanOsendarp 84% p.. 5. Comman deur—Vonk 90% p., 6. Mevr. Feddema Schoone 94P-, 7. Mevr. KlugtHofman 99P- O.W. lijn; 1. BeusekomRijke 63% p., 2. Westerop—Jongeling 76 p., 3. PrinsPrins 76% P-. 4. Krab—Rob 84 p., 5. Kuiper—Prins 89 p., 6. KlugtBouwman 102 p., 7. Frank fort—Wonink Sr. 104 p.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1