Parate jeugd. BEVERWIJK Luxor Theater brengt: „In Oud Chicago" en „Meisjes van 17". Het Luxor Theater vertoont deze week als hoofdnummer het machtige filmwerk „In Oud Chicago", met Tyrone Power, Alice Faye Don Ameche, Alice Brady, Brian Donlevy en Andy Divine in de hoofdrollen. Deze film geeft een uitstekend- beeld van het groeiproces van Amerika, de opbouw van dit enorme land, dat in aanzienlijk korter tijd tot stand is gekomen, dan dit in de Oude Wereld mogelijk was. Zulk een versneld pro ces maakt het gansche gebeuren heviger en ais gevolg daarvan vindt men ook een reeks van koortsachtig groeiende en bloeiende wan toestanden, die pijlsnel opkomen, een tijdlang leven en weer vergaan. Een groote Amerikaansche stad en bepa len wij ons gemakshalve voor het oogenblik eens even uitsluitend tot New York, Chicago en San Francisco is in den loop van de negentiende eeuw gegroeid in een tempo, zoo als wij dat niet kunnen voorstellen. Van alle zijden kwamen de landverhuizers aangezwor- ven, zij brachten hun energie, hun ontembare arbeidskracht, maar ook hun ondeugden. Chicago was aanvankelijk door eindelooze wouden omringd, die onuitputtelijk en koste loos bouwmateriaal leverden voor de zich met zulk een onbegrijpelijke snelheid uitbreiden de stad. Omstreeks 1870 was Chicago een stad van meer dan 300.000 inwoners en drie kwart van de stad was van hout gebouwd tot zelfs zeer monumentale en representatieve bouwwerken waren uit dit materiaal opge trokken. Het is dus begrijpelijk, dat een brand daar allerverschrikkelijkste gevolgen met zich brengen moest. De gevolgen zijn dan ook niet uitgebleven. De groote brand van Chicago heeft deze stad de vreeselijke les gegeven, dat bouwen alleen niet genoeg is, dat men te zorgen heeft voor het stempel der onvergankelijkheid. Zooals dit in de 20th Century Foxfilm „In Oud Chicago" wordt uitgebeeld, is deze ramp de grootste vuurzee' geweest, welke de menschheid ooit heeft moeten bestrijden. Het andere hoofdnummer is „Meisjes van 17" met Karl Ludwig Diehl en Dorothea Wiech in de hoofdrollen. (Te Den Haag wordt een comité gevormd ter bevordering van de lichamelijke ontivikkeling der Ne- derlandsche jeugd.) Ferme jongens stoere knapen, Beenen vierkant op den grond. Meisjes, meer dan slappe schapen, Krachtig frisch en kerngezond. Geen gehang in luie stoelen, Geen geloop met krommen rug, Ha, daar kan ik wat voor voelen, Zooiets komt me nooit te vlug. Jonge, frissche open snuiten, Recht en sterk en gaaf gewas, Met een geur van 't wijde buiten. Niet van plantjes uit een kas. Klare onverschrokken menschen, Scherp van oog en vast- van hand, Wat kan men zich beter wenschen, Voor de toekomst van ons land. Waarlijk, want de dag van morgen, Eischt een ruime dosis kracht, Ter bestrijding van de zorgen, Wachtend op het nieuw geslacht. En de kracht van lijf en leden. Zoo is 't altijd al geweest, Door 't verleden naar het heden. Steunt ook morgen kracht van geest. Joe E. Brown in Kennemer Theater: „De vliegende zot" en ,Een reuzen type". In het nieuwe bioscoopprogramma ver toont het Kennemer Theater als hoofdnum mer „De vliegende zot" met den beroemden komiek Joe E. Brown in de hoofdrol. Aan den inhoud van deze komische film hebben wij het volgende ontleend: Elmer Lane is manusje van alles bij de Cla- remont Chronicle. Betty Harrison is verliefd op Elmer, maar haar vader is in het geheel niet ingenomen met dezen toekomsti- gen schoonzoon Harvey Schumann is in zijn oogen „de" man. Deze verwacht namelijk binnen afzienbaren tijd een erfenis, die zal moeten dienen om de Claremont Chronicle op te koopen. Harvey wordt Claremont-corres- pondent voor de Chicago Blade en Elmer voor de Chicago Daily Star. Hij hoort nu van den hoofdredacteur van de Star, dat elke krant in Chicago probeert de daden van een bende parfumsmokkelaars, die hun waren over de Canadeesche grens smokkelen aan het licht te brengen. Ook El mer gaat op zoek naar de bende, maar hij doet dat per vliegtuig. Als Elmer voor de zoo- veelste maal opstijgt ziet hij boven zich een vliegtuig', dat zich met groote snelheid ver wijdert. Hij ontdekt dat het vliegtuig een wiel mist en besluit den piloot te volgen om deze te waarschuwen. Hij wordt echter ontvangen met een regen van kogels uit een mitrailleur en begrijpt daardoor dat hij eindelijk op het spoor is van de langgezochte parfumsmok kelaars. Hij seint direct naar Betty en Bill, dat hij de dieven op het spoor is. Een tweede kogel regen vernield een spandraad en terwijl Bill draadloos het vliegtuig bestuurd, klimt Elmer op den vleugel om het vernielde te repareeren. Tenslotte slaagt Elmer er toch in om de die ven tot landen te dwingen, zij worden met open armen ontvangen door en gewaar schuwde politiemacht. Elmer's intocht is een triomfantelijke. Een ontvangstcomité komt hem tegemoet. Aan het hoofd staat Betty, wier omhelzing hem de ge- heele ontvangst doet vergeten. Het tweede hoofdnummer is „Een reuzen- type" met Albert Pre jean en Danielle Darrleux in de hoofdrollen. SCHAAKCLUB WEENINK. De uitslagen van de wedstrijden voor de on derlinge competitie van de Schaakclub Wee- nink luiden als volgt: Groep I: J. ZoontjesW. Visser 10; F. Pfalz- graffF. van Tuinen afgebr.; K. SlingsC. Henneman afgebr. Groep II: Dr. H. A. MeijerG. Wijsman af gebroken; P. HartIJ. Mooy afgebr. Groep III: M. van EekJ. van Otterlo 10; P. Stet—A. van der Kraan 10; H. van Onzen- oordJ. Muijen 01; H. NijmanF. Hendriks afgebroken. Groep IV: G. DilE. van der Brink 10; J. LosP. Schager 10. Groep V: N. MolenaarJ. C. Kanters 01; H. GünterJ. van der Wissel 10, J. Schilp P. Busman 10. REST. „BELLEVUE" BREESTRAAT 2 BEVERWIJK. Voor UITZENDEN VAN DINERS, ook met diverse soorten WILD en GEVOGELTE. TELEFOON 3015. (Adv. Ingez. Med.) Programma voor de Missieweek. Van 22 tot en met 30 October. Het programma van de Missieweek van het Denenaat Beverwijk, omvattende de gemeen ten Beverwijk, Velsen, Heemskerk, Castricum, Limmen, Akersloot, Assendelft, Krommenie, Wormerveer en Uitgeest, bevat voor Bever wijk de volgende bijzonderheden: Donderdag 20 October: Middagvoorstelling voor de kinderen in het K.S.A.-gebouw. Avond voorstelling voor ouderen in hetzelfde ge bouw. Opvoering van „De drievoudige Wijs heid van Vader Wang". Zaterdag 22 October: Ontvangst van de Paters Missionarissen in .Meerzicht" te Velsen-Noord. Optocht naai de St.-Agathakerk, alhier, langs de volgende route: Wijkerstraatweg, Velserweg, Breestraat, Alkmaarscheweg, Kerkstraat, Torenstraat, Arendsweg, Boeweg, Corn. Matersweg, Popu lierenlaan, Duinwij klaan, Zeestraat, Bree straat, St. Agatha-kerk. In deze kerk zal een Pontificaal Lof wor den gecelebreerd door mgr. B. J. Hilhorst. Deken P. J. Simons zal een welkomstwoord richten tot de paters missionarissen. Om 7 uur zal de tentoonstelling in het vei linggebouw worden geopend. Zondag 23 October: Voetbalwedstrijd in het Sportpark, tusschen het R.K. District N. H. en R. K. District Haarlem. Donderdag 27 Oct.: Lezing met lichtbeelden in de groote zaal van het K.S.A.-gebouw. Voorts zal op 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 en 30 October de tentoonstelling in het veilingge bouw geopend zijn. WINKELIERSCOMBINATIE PLAN-WEST. In de afgeloopen week werden bij de winke lierscombinatie Plan-West 58 volgeplakte ze gelboekjes ingeleverd. De datum waarop de extra-premie van f 3 gold was 12 October. De volgende gelukkige 15 inzenders komen hier voor in aanmerking: Mevr. Hofman, Deken Waarestraat 15, mevr. Oosterom, Baanstraat 3, mevr. van Bragt, Zee straat 158, mej. N .Timmer, Romer Kerlcweg, mevr. Ter Horst, Acacialaan, mevr. Splunter, Zeestraat 87, J. Wesstra, Reguliersdwarsstraat 23, J. Hoen, Alkmaarscheweg 146, C. van Don selaar, Arendsweg 84, Middelkoop, Wolf en De kenstraat 33, Heidoorn, Assumburgstraat, mevr. van Aalst, Melklaan, G. van der Winden, Ha venstraat, Kater, Vondellaan, Dropik, Populie renlaan. Twee boerenwagens, een voerman en een paard kwamen in een sloot terecht. Motorrijder licht gewond. Op den Kagerweg in den Wijkermeerpolder is Dinsdagavond een ongeval gebeurd, wat wonderlijk goed afgeloopen is. Om ongeveer half zeven reden twee boeren wagens, geladen met aardappelen, achter elkaar bevestigd met twee paarden ervoor op den Kagerweg. Doordat de wagens niet ver licht waren bemerkte een motorrijder uit Be verwijk, die uit de tegenovergestelde richting kwam, de voertuigen te laat. Om een botsing te vermijden remde de motorrijder uit alle macht, maar door het gladde wegdek slipte de motor, waardoor de motorrijder juist voor de paarden ten val kwam. Beide paarden, die voor den vorsten wagen waren gespannen, schrokken hiervan zoo, dat zij opzijsprongen, met het gevolg, dat de ver binding van den voorsten wagen met den tweeden wagen brak. Deze wagen reed nog even door en kwam toen in een langs den weg loopende sloot terecht. Ook de voerman, die niet op deze manoeuvre van zijn paar den had gerekend, kwam in de sloot terecht. De beide viervoeters hadden echter nu zoo de schrik te pakken, dat zij op hol sloegen met der^nog overgebleven wagen achter zich aan, maar na 200 meter brak de zoogenaamde „zwin", waardoor ook dit voertuig in de sloot reed. Door de snelheid, waarmee dit gebeurde, werd deze vierwielige wagen geheel vernield. De hollende paarden waren nu echter ook het rechte spoor bijster, want één van beide belandde even verder eveneens in een sloot, waaruit het dier eenigen tijd later gehaald kon worden. De motorrijder bleek er wonderlijk genoeg met alleen eenige licht verwondingen en een hevigen schrik te zijn afgekomen. Ook de be stuurder van de wagens kwam met de schrik vrij. Het motorrijwiel werd licht beschadigd. De politie stelt naar de juiste toedracht van het ongeval een onderzoek in. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De Beverwijksche Damclub speelt op Don derdag 27 October voor de hoofdklasse-com petitie in gebouw „Adrichem" een wedstrijd tegen de Haarlemsche Damclub. De Beverwijksche Damclub heeft tot nog toe 3 wedstrijden in de hoofdklasse-compe titie gespeeld, waarvan zij er één won van Damclub „Haarlem" en twee verloor, resp. van D.C.IJ. en Damclub „Zaandam". LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIOCENTRALE. Vrijdag: Lijn I: 8.Hilversum I. Lijn n. 8.— Hilversum II. Lijn III: 8.— Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keulen. 12.55 Brussel Ned. 2.20 Nationaal programma; 4.45 Keulen. 5.20 Parijs; 6.35 Keulen; 7.20 Brussel Ned., 7.50 Diversen, 8.30 Keulen, 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned. 10.45 Nationaal programma, 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.— Brussel Ned. 10.35 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma. 6.50 Lon den Reg., 7.20 Nationaal programma, 10.05 Londen Reg., 10.20 Natitonaal programma; 10.45 Londen Reg Lijn V: Diversen BESTUURSMUTATIES IN PLAN-WEST. In het bestuur van de winkelierscombinatie Plan-West is de heer G. C. Tabak met het se cretariaat belast, terwijl de heer E. van Rook- huizen het penningmeesterschap zal waarne men. DE JEUGDLUCHTVAAARTCLUB OP EXCURSIE. Op Zaterdag 5 November zal de Beverwijk sche Jeugdluchtvaartclub een excursie ma ken naar Schiphol. In Amsterdam zal tevens een bezoek gebracht worden aan de luchtbe schermingstentoonstelling in het voormalige Tesselschadeziekenhuis. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN B. G. V. „TURNLUST". Op Woensdag 2 November organiseert de Beverwijksche Gymnastiekvereeniging „Turn- lust", directeur de heer Wieland Los, onder linge wedstrijden voor haar leden. Het jubileum van den heer H. N. Dames. Een beeld uit de film „In Oud Chicago". (Luxor Theater, Beverwijk). 25 jaar Regent van het St. Jozef gesticht. Zaterdag 22 October zal de heer H. N. Da mes zijn zilveren jubileum vieren als Regent van het St. Jozef gesticht. Aan een college van regenten werd op dien dag door Mgr. A. J. Callier de zorg voor het Gesticht overgedra gen. De jubilaris is de eenige, die vanaf deze overdracht nog zitting heeft in het bestuur eerst als lid en sedert 1919 als voorzitter, wel ke functie de jubilaris nu nog bekleedt. Hoewel de heer Dames zich nagenoeg ge heel uithet openbare leven heeft terugge trokken en in de Peperstraat een rustigen ouden dag beleeft, is hij toch een van de be kende plaatsgenooten, die om hun verdiens ten niet licht vergeten worden. Als bloembol- lenkweeker genoot de heer Dames in de krin gen van zijn vakgenooten groote bekendheid Ook trad hij in het bijzonder in het Katho lieke leven op den voorgrond, want jaren lang was hij lid van het kerkbestuur der pa rochie van de H. Agatha. De meest belang rijke periode van dit kerkmeesterschap was ongetwijfeld die, waarin onder het pastoraat van Deken A. Waare de bouw van de nieuwe R. K. Kerk in de Breestraat werd voorbereid De oude, zoogenaamde Waterstaatskerk in de Peperstraat werd afgebroken en daarvoor in de plaats verrees het groote St. Jozef-Rust oord, dat op 8 September 1925 werd ingewijd Ook bij den bouw van dit rusthuis was de heer Dames in sterke mate geïnteresseerd want hij was namelijk ook regent van het St. Jozef-gesticht. De eventueele winsten van het nieuwe Rustoord zouden worden aangewend ter bestrijding van een deel der exploitatie kosten van het St. Jozefgesticht. Het spreekt dus vanzelf dat de heer Dames, die zijn taak als regent van het St. Jozefgesticht zeei nauwgezet opvatte, den bouw van de nieuwe inrichting krachtig steunde. Ongetwijfeld zal het den heer Dames dien dag en vooral van de bewoners van beide Huizen niet aan belangstelling ontbreken. CASTRICUM NED. VEREEN» VOOR LUCHT BESCHERMING. De plaatselijke afdeeling van de Neder- landsche vereeniging voor Luchtbescherming heeft in Café Borst een openbare vergaderine gehouden, waarvoor de belangstelling niet groot was. Na een openingswoord van den voorzitter den heer Duinker, heeft de heer Ligthart een lezing gehouden over de „Luchtbescherming" De inleider begon met een beschrijving te geven van hetgeen de bevolking in tijden van gevaar moet weten. Verscheidene diensten moeten voor de luchtbescherming in het leven worden geroepen, waarvan de leiders zich in speciale curssussen hebben te bekwamen. In vredestijd moeten al technische-, gezondheids- alarmeerings-, politie-, öntsmettings- tran sport- en een brandweerdienst gevormd wor den, om te weten hoe er gehandeld moet worden bij een eventueelen luchtaanval. Vooi alle afdeelingsbesturen. aldus spr. staat dus een groot taak te wachten. De heer Ligthart hoopte, dat de cursussen, die niet binnen al te langen tijd georganiseerd zullen worden, goed bezocht zullen worden Voorts deelde spr. nog mede, dat er binnen kort in Castricum een verduisteringsproef genomen zal worden. Het bestuur werd nog uitgebreid met mej. Vos, directrice van „Duinenbosch", dr Leenaers en den heer Reurs. In de commissie, die het huishoudelijk re glement en statuten zal ontwerpen, werden benoemd de heeren Juffermans, Keetbaas en Mulder. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering te Utrecht werd benoemd de heer Ligthart. De voorzitter sloot hierna met woorden van dank voor de opkomst de vergadering. SANTPOORT CONCERTAVOND Naar wij vernemen, wordt od tt a.s. in het Verenigingsgebouw'y'Wo» Gemeente een concertavond u ««'Saaig^'. CULTUREELE FIEMAVDVn Men deelt ons mede, dat de com»?' ke hier de cultureele Jiimavonï™ seert, voornemens is op 3 Novemh or8ini- Vereenigingsgebouw de bekende f;f vreemdeling kwam" te vertoonen VERBREEDING H VGf:UNGrR.,.r Ten Zuiden van den Kruidberie,^- de rijweg betrekkelijk smal en .1 ttr»irc nhnnrmnul hrexvl ie 11 gerweg verbreed ten koste van hpt hetgeen een goede verbetering eenLÏ?*0*, worden. toirs abnormaal breed is, wordt de 1 g Nu moest de keienbestrating nfW gen worden door een klinkerbestra?Jen'a!1- zou niet alleen het verkeer, doch f' aanzien van straat en aanliemiHa, het ten goede komen! ae HEEMSKERK VOLKSONDERWIJS. Donderdagavond houdt de «m Heemskerk van Volksonderwiis ppm 'nS gadering in café „Flora". TEEKEN DES TIJDS. Het bekende café „Kennemerland» G. v. Assendelftstraat, dat niet meer tatie was, wordt thans tot woonhui* bouwd Ul5 TAFELTENNIS. Ned. Tafeltennisliond, (Afdeeling Haarlem) Secretaris: H. C. Bey, Dorrcboomstraa, Bestuur N.T.T.B. (Afdeeling Haarlem)' L zifter W. F. Kruyff, secretaris: H. C Ber ningmeester: A. Kottman; wedstrMeij» C. Kosters; commissaris: J. Post. VEREENIGINGSBESTUREN: Barna. Voorzitter: J. N. de Jong- sec™. taresse: mej. P. Ambagtsheer, Jan Giizenbdl 89, Haatelm-Noord; penningmeesteresse- mei D. Jansen; wedstrijdsecretaris: Joh. janseiv commissarissen: mej. W. v. Biezen, T Edam?,! C. Zonneveld. me" Heemstede. Voorzitter: W. P. Kruyff- se, cretaris: W. B. Engelenberg Jr,, Voorweg 63 Heemstede; penningmeester: G. Roosjen; wed! strijdsecretaris: W. F. Kruyff; vice-voo'rzitter" G. Vermey, 2e secr.-penn.: G. Wolters, H.T.T.C. Voorzitter: H. Michel; 'se ris: J. C. Heeck, Oranje Nassaulaan 169, Over- veen; penningmeesteresse: mej. J. v. Walen- wedstrijdleider: T. Bonting; commissaresse! mevr. A. Michel-Oord. L.M.T.O. (Alkmaar). Voorzitter: H, v, d. Aakster; secretaris: H. de Lange, Holleweg G 135; Heiloo; penningmeesteresse: mej. N, de Raat; wedstrijdsecretaris: A. Bruin. Shot. Voorzitter: J. M. Nidelstein Wal- ter; secretaris: J. Mey, Donkerelaan 1, Bloe- mendaal; penningmeester en wedstrijdsecreta ris: C. Harts. T.O.G. Voorzitter: A. Nunnink; secretaris en wedstrijdsecretaris: H. Beek, Keizer Karei- straat 30, Haarlem-Oost; penningmeester: H, Kosters; commissarissen: W. C. Kosters en A. Kottman. De leden worden er aan herinnerd, dat de pasfoto's zoo spoedig mogelijk worden inge leverd. He competitieprogramma zal weldra aan alle wedstrijdsecretariaten worden toegezonden. De wedstrijdkaarten zullen dadelijk na ont vangst van den N.T.T.B. worden doorgezonde: Binnen tweemaal 24 uur moeten deze in het be zit van den wedstrijdleider zijn, TAFELTENNIS TE VELSEN, IJMUIDEN EN OMGEVING: Reeds eenige personen hebben aan den op roep gehoor gegeven. Mochten er nog personen zijn, welke belangstelling koesteren voor des sport, dan moeten zij dit aan den propag commissaris W. F. Kruyff, Bloemendaalsehe- weg 255 te Overveen, opgeven. Binnenkort komt er dan een demonstratie-avond. De bond is gaarne bereid demonstraties te geven. Deze worden zonder eenige verplich ting of vergoeding gegeven. Hiervoor wen' men zich tot den propaganda-commissaris. Binnenkort zal de commissie beginnen n haar werkzaamheden. EXAMENS. Academische opleiding. Bevorderd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam tot arts: mej. E. M. Kop, Bussum, en de heeren Th. J. van Vloten, Amsterdam, H. J. P. Tulner, Amsterdam en K. R. de Jong, Amsterdam; geslaagd voor artsexamen 1ste gedeelte de heeren J. Das, Hilversum, M. A. ten Berge. Alkmaar en J. W. Weener, Haar lem. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift, getiteld „Kindervacantiekolonie en tuberculose" de heer J. Bos geb. te St. Jacobi-parochie; geslaagd voor het canaj- daatsexamen wis- en natuurkunde (F) de heeren G. Krijt en K. A. Fischer. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam 19 v. New York te R'dam. Delftdijk Vancouver n. R'dam 18 te Londen Edam Baltimore n. R'dam 17 te New York Spaarndam, New Orleans n. R'dam 18 te Londen. Lochgoil Rotterdam n. Vancouver 18 van Londen. Breedijk R'dam n. New Orleans 17 van Tampico. Nieuw Amsterdam 18 v. New York n. R'dam. Lochavon, Vancouver n. R'dam 17 van Cristobal. Maasdam Norfolk n. R'dam via Londen p. 18 Lizard. Bilderdijk New Orleans n. R'dam 18 te Londen. Beemsterdijk R'dam n New Orleans 19 te Antwerpen HALCYON LIJN. Stad Dordrecht 18 v. Vlaardingen te R'dam. Stad Zwolle Ergasteria n. R'dam p. 19 Ouessant. Stad Dordrecht 19 v. R'dam n. Stockholm. Flensburg Vlaardingen n. Wabana 17, 30 mijl Z. W. van Land's End. Stad Schiedam 19 van Vlaardingen n. Pepel HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisreis) 18 v. Port Said. Jagersfontein (uitreis) 18 te Kaapstad. Heemskerk (uitreis) 19 te Mombassa. Springfontein (uitreis) 18 v. Durban. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. Maaskerk (thuisreis) 19 v. Havre via R'dam. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Arendskerk (uitreis) 18 van Aden. Aagtekerk (thuisreis) p. 18 Madeira. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Aurora 18 van Catania naar Messina. Euterpe 19 van Bordeaux te A'dam. Ganymedes 15 van Piraeus te Izmir. Merope 18 van Thessaloniki n. Yeraklni. Orpheus 18 van R'dam te Pasajes. Saturnus 18 van Kymassi n. Piraeus. Triton 18 van Constantza te Stamboul. Stella 18 van Piraeus n. Volo. Van Rensselaer Paramaribo n. Amsterdam 19 van Havre. Vulcanus 18 van Bari n. Algiers. Bennekom, A'dam n. Chili 17 v. Callao. Tiberius A'dam n. Alexandrië p. 18 Dover. Fauna R'dam n. Tanger p. 17 Ouessant. Titus Rotterdam n. Gibr. 18, 175 mijl Z. van Land's End. Baarn, Chili n. Amsterdam via Liverpool 18 940 mijl W.Z.W. van Land's End. Poseidon 19 v. Venetië te Monfalycone. Mars, Venetië n. Amsterdam 19 (12 midd.) 130 mijl W. van Dungeness. Deucalion Bourgas n. Amsterdam p. 19 Finisterre. Alkmaar Chili n. Amsterdam 18 v. Cristobal Orestes 17 v. Barbados n. La Guayra. Luna 19 van Amsterdam n. Hamburg. Rhea 19 van Portimao n. Olhao. Juno, Stamboul n. A'dam p. 19 Gibraltar. Socrates 19 v. Hamburg te Izmir. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland 19 v. A'dam n. Hamburg. Waterland 19 v. Hamburg te A'dam. Salland (thuisreis) 17 te Santos. MEIJER Co.'s SCHEEPVAART MIJ. Bendoran R'dam n. Japan 19 v. Singapore. Gleniffer Japan n. R'dam 18 te Singapore Alcinous. A'dam n. Batavia via Liverpool 18 v. Swansea. Peisander, Batavia n. Londen .19 v. A'dam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisreis) 18 van Colombo. Kota Nopan (thuisreis) p. 19 Gibraltar. Sitoebondo 19 v. Hamburg n. R'dam. Kota Radja (uitreis) 19 te Soerabaja. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan v. Oldenbarnevelt (uitr.) 18 van Suez Enggano 19 v. Nordenham n. A'dam. Salawati 19 v. A'dam n. Hamburg. WIJK LIJN. Katwijk 18 v. Koivisto n. Zaandam. AANGEKOMEN. 18 October: Nereus s.s. Oporto Boskoop s.s. Hamburg Odysseus s.s. Danzig Wilbo ms. Londen Brisk s.s. Garston 19 October: Salta m.s. Rosario Waterland s.s. Hamburg Granta s.s. Gdynia Euterpe s.s. Bordeaux VERTROKKEN. 18 October: René Paul m.s. St. Brieux Urd s.s. Vesteras Geziena Hendrika m.s. Gdynia Budenni s.s. Archangel IJstroom m.s. Leith Merel s.s. Londen 19 October: Lena m.s. Boston Melissa m.s. Duinkerken Vliestroom s.s. Huil Duitsche walvischvaart. Nadat veertien dagen geleden met het moe derschip Jan Wellem en zijn vangbooten ae eerste Duitsche walvischvloot de haven van Hamburg verliet is deze week het tweeae flottille, bestaande uit het moederschip wai ter Rau en de vangbooten Rau I tot en me VIII in zee gestoken. Al deze schepen gaan naar de zuidelijk IJszee voor een reis, weiw ongeveer zeven maanden zal duren. Visschers stichten een ijsfabriek. Te Esbjerg is een vergadering van zeevis* schers gehouden om te komen tot ae opram* ting van een coöperatieve Ijsfabriek. de vergadering gaven zich reeds zeven o deelnemers op, zoodat de tot stanakomwo vrijwel verzekerd is. Stoomschip vermist. Het Noorsche stoomschip Havmpm, dat J*® vorige maand bij de papierfabriek te v een lading hout gelost heeft, welke ui* J-, ney (N. S.) afkomstig was. 's thans op naar Canada verloren gegaan. Men t niets meer van het schip gehoord seoe i uit Rotterdam vertrokken was en nee aan, dat het tijdens den storm van een tal weken geleden is gezonken

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2