Het lot van Roethenië. TANDHEELK. INSTITUUT Aansluiting bij Hongarije België organiseert een international muziekfeest. 3 broertjes en 2 zusjes waren héél erg verkouden, DO'NDERDAG 20 OCTOBER 1938 Koning Carol en minister Beek zouden hierover tot overeenstemming gekomen zijn. De besprekingen van koning Carol en den Poolschen minister van buitenlandsche za ken. Beek, aan boord van het koninklijke jacht Luceafarul te Boekarest werden gister avond om half negen onderbroken. Aan boord van het jacht bood de koning ter eere van den Poolschen minister een intiem diner aan waaraan werd deelgenomen door de Roe- meensche ministers van buitenlandsche za ken, van oorlog, luchtvaart, marine en ge zondheid en door de Poolsche en Roemeen- sche ambassadeurs. Na het diner werden de besprekingen hervat tot half twaalf. Om middernacht vertrok Beek naar Warschau, uitgeleide gedaan door minister Comnen. Minister Beek. Personen die Beek gesproken hebben na zijn gedachtenwisselingen met den koning, verklaren, dat de Poolsche minister zeer vol daan was. Het gerucht gaat, dat Boekarest en Warschau een compromis zouden aan vaarden ten opzichte van de ge meenschappelijke Hongaarsch-Pool- sche grens. Roemenië zou ermede ac- coord gaan, dat Roethenië bij Hon garije zou worden aangesloten met uitzondering van den uitersten hoek tusschen den spoorweg, die de Tsjecho Slowaaksche stad Fassina verbindt met de Roemeensche stad Valea Visceu. Deze zóne, waarin 50.000 Roemenen wonen, zou aan Roemenië worden afgestaan, met den vermelden spoor weg, he'tgeen in overeenstemming zou zijn met het nationaliteitenbe ginsel. Tegenover vertegenwoordigers van de Roe meensche pers zeide Beek, dat Polen na de aansluiting van Teschen geen territoriale eischen meer stelt. De betrekkingen met Praag zijn thans weer normaal. Na de politie ke gebeurtenissen van den laatsten tijd heeft de Warschausche regeering het haar plicht geacht het standpunt der andere landen te leeren kennen, in het bijzonder dat van Roemenië. Beck is gistermiddag weer uit Boedapest vertrokken naar Warschau. Hem werd uit geleide gedaan door den minister van bui tenlandsche zaken Comnen. Von Ribbentrop ontvangt Slowaaksche ministers. De Duitsche minister van buitenlandsche zaken, Von Ribbentrob, heeft gistermiddag in het Führerhaus te München den Slowaak- schen minister-president Tisso en den plaats- vervangenden premier Durcansky ontvangen en een onderhoud met hen gehad. In aanslui ting hierop ontving Von Ribbentrop den Kar- patho-Oekranischen minister Badcynski. Naar vernomen wordt, wettigt de tegenwoordige stand der bespre kingen die gevoerd worden op initia tief van de regeering te Praag, de hoop, dat de door Duitschland en Italië gedane bemiddelingspogingen spoedig zullen leiden tot definitieve regeling van de kwestie der Hongaar- sche minderheden in Tsjecho Slo wakije. Het bezoek aan München wordt hier een logische voortzetting genoemd van de bespre kingen tusschen den Führer en minister president Daranyi en tusschen Mussolini en graaf Czaky. ZUIVERINGSACTIE" IN OUD- JERUZALEMINGEZET. Britsche troepen opereeren in samenwerking met vliegtuigen. Russische versterkingen op Mand- sjoerijsch grondgebied? Elf Sovjetsoldaten op een zandbank in de Amoer. Het Japansche persbureau Domei meldt, dat elf Sovjet Russsiche soldaten zijn aangetrof fen op een zandbank in de rivier Amoer, in de buurt van Hsiaiinsjan, op ongeveer twee mijlen ten oosten van Heiho op het grondgebied van Mandsjoekwo. Volgens een persbericht uit Charbin zouden zij, na struiken op de zandbank te hebben in brand gestoken, zijn begonnen met de oprich ting van militaire versterkingen. De commissaris voor de buitenlandsche za ken van Mandsjoekwo te Charbin, Sjimomoera, heeft stappen gedaan bij den aldaar gevestig- den Sovjet Russischen consul-generaal en de directe verwij dering der militaire werken van de zandbank geëischt. Volgens ditzelfde bericht is men aan de zijde van Mandsjoekwo in afwachting van de ver dere houding der Russische soldaten. Het Amerikaansche spionnage- proces. AANTAL REBELLEN IN ONDERAARDSCHE GANGEN GEVLUCHT. De militaire actie in Oud-Jeruzalem werd gisteren den geheelen dag voortge zet.. Alleen de heilige plaatsen van de Arabieren werden niet bezet. Tijdens het oprukken der troepen werden alle huizen aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, waarbij een veertigtal arrestaties werd verricht. Een aantal opstandelingen is er evenwel in ge slaagd te ontvluchten door onder- aardsche gangen, welke nog dateeren uit den tijd van Salomo. Van het dak der regeeringsgebouwen kon de speciale correspondent van Reuter zien hoe de troepen, bestookt door de rebellen, via daken en gangen vooruitkwamen, onderwijl alles op hun weg doorzoekend, terwijl een heliograaf op de citadel hun instructies seinde. Het doorzoeken der huizen in de oude stad zal waarschijnlijk verscheidene dagen duren, daar de rebellen het voordeel hebben van de nauwe straten en bazaars en van een grondige bekendheid met de onderaardsche gangen. Het geschiedt onder gevaarlijke om standigheden, in verband met de activiteit van verdekt opgestelde scherpschutters. Om vijf uur gistermiddag waren aan Brit sche zijde in totaal drie man gewond. Aan Arabische zijde waren, voor zoover bekend, acht mannen en een vrouw gedood en acht tien gewond. United Press meldt, dat tijdens de actie der Britsche militairen talrijke vliegtuigen boven de oude stad kruis ten. De 'diegers hadden tot taak de troepen op eventueel gevaarlijke be wegingen von de rebellen opmerk zaam te maken. Buiten Jeruzalem zijn gisteren talrijke overvallen gepleegd. In het gebied van Beisan is getracht de petroleumpijpleiding in brand te steken, hierbij werden twee Arabieren ge dood. Nabij Haselein is een aanslag gepleegd op een Joodsche auto. Drie aanvallers werden door het escorte gedood. Nabij Haifa zijn twee Arabieren ontvoerd. Voorts werd hier brand gesticht in een Joodsch hotel. In de nabijheid van Jaffa werden twee Joden bij een aanval der rebellen op een Joodsche kolonie gedood. Op straat te Jericho werd een Jood bij een aanval op een trans port gewond. In het district Ajami is het tot nieuwe ongeregeldheden gekomen. Een handlager der opstandelingen heeft daar een Armeniër ver moord. Volgens den correspondent van United Press te Jeruzalem zijn de Joden verontwaar- 16 RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD - TELEFOON 16726 Spreekuren iederen morgen 912. lederen middag van ll/24, behalve VRUDAG en ZATERDAG. AVONDSPREEKUUR DINSDAG en DONDERDAG van 7—9. orurri PfTRTT PÜnf°0S trekken ljJcjJrIit.il/JL irJLoII inbegrepen. BEKENDE LAGE TARIEVEN (Adv. Ingez. Med.) digd over het feit dat de regeering een nieuw systeem van identiteitskaarten heeft inge voerd, die volgens hen niet tegen de Arabische rebellen doch tegen de illegale Joodsche immi granten gericht is. Totnutoe is dit systeem vrij willig, doch de Joden zijn overtuigd, dat dit slechts zoo is ingekleed teneinde de menschen aan het idee te wennen, dat iedereen een offi- cieele identiteitskaart bij zich behoort te dragen en dat wanneer eenmaal het idee in principe geaccepteerd is, dit verplichtend ge maakt zal worden. Uit protest tegen de "buitengewone militaire maatregelen in Palestina heeft het Arabisch comité besloten tot een transportstaking in geheel Pales tina. Toestand van Ataturk blijft zorgwekkend. ISTANBOEL, 20 Oct. (D.N.B.-A.N.P.) Hoewel in het gisteravond door de doc toren uitgegeven bulletin over den ge zondheidstoestand van Kemal Ataturk melding gemaakt werd van een lichte verbetering, blijft zijn ziekte toch nog steeds de uiterste zorg baren. Vanmorgen zijn alle nog te Ankara vertoe vende leden der regeering en de voorzitter van de groote nationale vergadering hier aangeko men. Vandaag wordt een ministerraad gehou den waarin de door de zware ziekte van Ata turk ontstane toestand onder het oog zal wor den gezien. Ingeval de staatspresident zou ko men te overlijden, moet de groqte nationale vergadering terstond worden bijeengeroepen om zijn opvolger te benoemen. In de korte tus- schenperiode zal de voorzitter van het parle ment het presidentschap waarnemen. Men neemt aan, dat Ataturk, die reeds sinds maan den ziekelijk is, een politiek testament heeft opgesteld. Als mogelijke Candida ten voor het staatspresidentschap worden genoemd de vroe- e minister-president Ismet Inonu en de chef van den generalen staf, maarschalk Fewski Cakmak. De laatste is evenwel, als actief offi cier, geen parlementslid en de grondwet schrijft voor, dat de president der republiek uit de af gevaardigden moet worden gekozen. Negentien landen, waaronder land, nemen deel. Een gesprek mei Emiel Hullebroeck. Chineesche versterkingen naar bet Zuiden. HONGKONG. 19 October. De meening, dat de Chineezen voornemens zijn, alles te doen om stand te houden in de verdedigingslinies, welke in een straal van 25 K.M. om Kanton zijn gelegen, wordt bevestigd door het feit, dat duizenden Chineesche soldaten uit de provincie Kwangsi voortdurend door Kanton trekken op weg naar het front in Zuid-China. Naar schatting liggen in het gebied rond den spoor weg KantonKauloen reeds 100.000 Chineescshe soldaten. Ofschoon de verovering van Sjekloeng, dooi de Japanners gemeld en te Hongkong beves tigd is, wordt in een door Reuter ontvangen officcieel telegram van het Chineesche minis terie van Buitenlandsche Zaken te Tsjoeng- king gezegd, dat de Japanners nog ongeveer 110 K.M. van Kanton verwijderd zijn, en dat de Chineezen nabij Poklo krachtig weerstand bieden. In het telegram wordt verder nog medegedeeld, dat in Zuid-Kwantoeng verwoede luchtgevechten zijn geleverd, waarbij meer dan dertig Japansche vliegtuigen werden neergehaald. (Van onzen correspondent). Emiel HULLEBROECK, de bekende Vlaamsche dichterzanger en compo nist, woont niet, gelijk men mis schien zou denken, ergens in een rus- tigen hoek van het Vlaamsche land, waar hij zijn jolige liederen op muziek zou zetten, doch te Brussel, waar hij de belangrijke Nationale Vereeniging voor Auteursrechten leidt en op het oogenblik bezig is met het organiseeren van het Internationale Muziekfeest, dat van 20 tot 27 November in de Belgische hoofd stad zal worden gehouden. „Deze Weiken van de Muziek", deelde Emiel Hullebroeck ons mee, toen wij hem dezer dagen opzochten, „gaan uit van den Perma nenten Raad voor Internationale Samenwer king der Componisten, die in 1932 door Richard Strauss werd gesticht. Deze Raad houdt twee maal per jaar in een Europeeschc hoofdstad een muziekfeest, bij welke gelegen heid concerten worden gegeven onder leiding van de bekendste dirigenten en composities worden uitgevoerd van jonge- en oudere com ponisten". „Wat beoogt men met deze mani festaties?" „Om daar een antwoord op te kunnen geven, moet ik eerst iets over den Perma nenten Raad vertellen. Deze instelling wil in de eerste plaats het moreel recht van de com ponisten beschermen en voorts door uitwis seling een contact tusschen hen tot stand brengen, terwijl de bedoeling van de muziek - weken vooral is de jonge componisten uit de verschillende landen bij elkaar te krijgen om op deze wijze de moderne kunst zoo goed mo gelijk te dienen. U begrijpt 't belang hiervan. De jonge kunstenaars krijgen de kans zich aan een internationaal publiek en een inter nationale critiek te onderwerpen. Dit werkt hoogst opvoedend. Men wijst hen op hun ge breken en tegelijik komt duidelijk tot uiting welke jonge talenten steun en aanmoediging verdienen". „De werkzaamheid van den Raad bepaalt zich overigens niet alleen hiertoe. Door haar worden regelmatig concerten georganiseerd die geheel aan één land zijn gewijd. België bijvoorbeeld is reeds in Duitschland aan de beurt gekomen. Het vreemde land krijgt aldus een overzicht van de ontwikkeling en de be- tsekenis van de muziek in het buurland". „Vóór ik u inlichtingen vraag over de organisatie van het muziekfeest te Brussel, wilt u mij misschien uitleggen, wat u verstaat onder de bescherming van het „moreel recht" der componisten?" „Wel, u weet even goed als ik, dat er dikwijls op een erbarmelijke wijze met de muziek wordt gesold. De schoonste motieven uit de beroemde meesterwerken worden uit hun verband gerukt en, „gearrangeerd" den luisteraar voorgespeeld. Zeer ergerlijk is vooral de vervorming van de klassieke muziek tot jazz. Dit is bijzonder grievend en de Raad treedt tegen dergelijke schandalige practijken met gestrengheid op. Immers, wanneer de jazz-componisten het noodig vinden de oude meesterwerken te „grasduinen", dan is dal wei een overtuigend bewijs van hun gebrek aan inspiratie en scheppingsvermogen". „En om nu op de muziekweek terug te komen", vervolgde de heer Hullebroeck „Brussel is door den Bestendigen Raad ge kozen na Weenen, Hamburg, Vichy. Stock holm, Dresden, Stuttgart, vóór Londen dus. zoodat men in België de beslissing van dit lichaam ten zeerste op prijs stelt". Nederlandsche werken. „Kunt u mij iets van het programma ver- fdll/an 0" maar Moeder wist raad. Zij haalde 's avonds de doos Dampo voor den dag en den volgenden mórgen waren ze alle 5 weer beter. Doos 30 cent. (Adv. Ingez. Med.) Tsjecho-Slowakije in den nieuwen koers. Rumrich vertelt over zijn activiteit. Tijdens het spinnageproces te New York verklaarde Rumrich gisteren, dat Schlüter hem verteld had, dat hij in het bezit was ge komen van een afschrift van een contract tusschen de Bethlehem Steel Corporation en de Sovjet-Russische handelmaatschappij Am- torg, door uit een postzak aan boord van het mailschip „Europa" het origineele contract te halen en dit te fotografe eren. Het origineel werd daarop weer in den postzak gedaan. Rumrich verklaarde voorts, dat Nazi-agen ten zijn jongsten broer te Praag, waar hij chemie studeerde, als spion hadden aange steld. Ook deelde de getuige mede, dat de Nazi-agenten in het bezit waren gekomen van een code voor gebruik tusschen Amerikaan sche viegtuigen en de grondstations, waarvan Glaser. een der gedaagden, zich meester had gemaakt. Toen de zitting werd verdaagd, had Rumrich zijn verklaringen nog steeds niet be ëindigd. Economische samenwerking met Duitschland. Sedert 30 September is de geheele Tsjecho-Slowaaksche pers, de link- sche zoowel als de rechtsche, het eens geworden over de noodzakelijkheid van een wijziging der buitenlandsche politiek des lands, meldt Havas uit Praag. Zoo schrijft het tijdschrift Pritomnost, vroe ger de vurigste voorvechter van een Fransch- Engelsche oriënteering en de yerbetenste te genstander van het Duitsche Nationaal So cialisme: „Onze vroegere bondgenooten heb ben ons iedere mogelijkheid ontnomen om hun politiek te voeren. Wij zullen die politiek niet voeren. Dat is natuurlijk geen ideaal, maar het is de noodzakelijkheid. Onze bui tenlandsche politiek zich zal aanpassen aan den nieuwen toestand en wij zullen steun verleenen aan wie,het ook zij, die die nieuwe politiek zal uitvoeren, omdat hij dat in ons belang zal doen". In een ander artikel, getiteld „Neutraliteit, niets meer, niets minder" schrijft hetzelfde tijdschrift: „Slechts een ding blijft over voor het Tsjeco-Slowaaksche volk, de neutrali teit, een oprechte en absolute neutraliteit, zonder uitvluchten. Duntschland is onze machtigste nabuur, daarom zullen zullen wij daar een modus vivendi mee moeten vinden. Na de opgedane ervaringen van de rampspoe dige maand September hebben wij niet de minste lust ons in een front te scharen, dat om politieke redenen anti-Duitsch is". Na verder gewezen te hebben op de nauwe eco nomische banden, die in den vervolge Tsjecho- Slowakije en Duitschland zullen vereenigen, vervolgt het tijdschrift: „Tsjecho-Slowakije zal moeten samenwerken met Duitschland als producent en als consument. Economisch wil len wij echter ook met anderen samenwer ken. De neutralisatie van Tsjecho-Slowakije zal ons den binnenlandschen vrede brengen." Financieele maatregelen tegen kerkelijke oppositie in Duitschland Geen pensioen of steun voor de predikanten en hun nagelaten betrekkingen. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: In een voor de bevoegde kerkelijke autori teiten bestemde beschikking heeft de rijks minister voor de kerkelijke aangelegenheden bepaald, dat de middelen van het staatsfonds voor de bezoldiging van predikanten, die be schikbaar gesteld zijn voor de verzorging van emeriti-predikanten en van nagelaten be trekkingen van predikanten, slechts mogen worden gebruikt voor personen, die verzor ging door den staat waardig zijn. De be voegde staatsorganen hebben opdracht ge kregen, na een uitvoerig onderzoek van elk ge val in het bijzonder geen uitkeeringen te ver strekken aan predikanten, die zich verzetten tegen de wet en de verordeningen van den staat. De middelen, die daardoor vrijkomen, kunnen gebruikt worden voor uitkeeringen in andere kerkelijke gemeenten. Door deze be paling, wordt een einde gemaakt aan het doen van uitkeeringen aan personen en groepen, die zich niet beperken tot het interne leven van de kerk en het gebied van het geloof, maar zich keeren tegen de rechtsorde op staat kundig gebied. Reuter voegt aan het bovenstaande toe, dat door de beschikking van den minister de oppositioneele predikan ten der Evangelische kerk of hun weduwen en andere nagelaten betrek kingen worden beroofd van hun pen sioenen of anderen financieelen steun. DE DOM VAN MILAAN KRIJGT EEN TOREN. ROME, 19 October, (Stefani) De dom van Milaan zal verrijkt worden met een toren. De Milaneesche architect Vico Vigano heeft zijn ontwerp aan Mussolini voorgelegd, die het heeft goedgekeurd. Er zal een commissie voor den torenbouw benoemd worden. Een advies van Joseph Kennedy. De Amerikaansche ambassadeur te Londen Joseph Kennedy heeft gisteravond het woord gevoerd op het door den Britschen Marine- bond aangeboden diner ter gelegenheid van Trafalgar Day. De jongste gebeurtenissen, zeide Kennedy o.a. zullen ongetwijfeld den reeds waanzin nigen bewapeningswedloop nog stimuleeren. Rekening houdende met wat wij hebben mee gemaakt, kan het besluit van eenig land, om zijn militaire krachten te versterken, moeilijk aangevochten worden. Wij kunnen een der gelijk beleid van hen, die oprecht een vredes politiek voeren, niet anders dan loven. De hedendaagsche wereldtoestand stelt de leiders van alle naties voor een vreeselijk dilemma: nalatigheid om te bewapenen zou overheer- sching, doch verdere snelle bewapening zal op een zeker oogenblik voor alle betrokkenen, evenzeer als een wereldoorlog, ernstige eco nomische moeilijkheden meebrengen. De last der bewapening drukt met hetzelfde gewicht op het volk van ieder land, ongeacht den regeeringsvorm, en daarom, zoo voegde Kennedy er aan toe, ziet het Amerikaansche volk uit naar den dag, waarop de naties in de wereld zullen beseffen, dat zij het eens moe ten worden over beperking en vermindering der bewapening. Sprekende over de democratieën en dictaturen zeide Kennedy, dat deze, in plaats van haar krachten te verspillen op wat als onverzoenlijke tegenstel lingen wordt beschouwd, beter haar energie konden besteden voor het op lossen van haar gemeenschappelijke problemen en voor het streven naar herstel van de goede betrekkingen op internationale basis. Ten aanzien van de marine zeide Kennedy: Bij het opbouwen van de Amerikaansche ma rine hebben wij de mogelijkheid, dat onze schepen Britsche schepen tegenover zich zou den kunnen vinden, buiten beschouwing ge laten. Wat de koopvaardijvloot betreft trach ten wij uw behoefte aan een groote koopvaar dijvloot te begrijpen. Wij hopen, dat gij zult trachten, onze behoefte aan een kleine te be grijpen. Ja en allereerst kan ik u 2e.B„ uw landgenoot Guillaume Landrf»1 0,''a stukken uitgevoerd zullen worden jongen Amsterdammer Piet fuga voor piano. De belangstelt ng' derlandsche zijde is zeer grZ l ïan -• ons voortdurend om inlichting Tr^~ al bekend is. dat een klein leger»-- C:< muziek-critici de muziekweek »-»•Tar: „Het eerste groote symphoS™3-. op Zondag 20 November a,s zalinrt het nieuwe gebouw van 'het Nrp gegeven. Dit belooft een belaiwrli» te worden. Er zullen werken mn voerd van Guillaume Landré Kurt Atterberg, Von Reznicek Pedro'-!- nog andere jonge componisten Inh,. voor Schoone Kunsten vinden vera* u kamermuziekconcerten plaats met on a - gramma werken van Piet Kettine «KF:- nic, K. Candael, Szyfanowski I t™!i' A. Moesschinger, Virgilto Mortall' enz. enz." ut! „In het kader van de muziekweek twee opera's opgevoerd, een .X'Aiglon»™^3 Honneger-Ibert, in den KoninklijkenV" schouwburg te Brussel, en de tweedeC~' Chenier" van Girordano, in de* Koiiirw Vlaamsche Opera te Antwerpen In a, renstad zal men verder nog in den DiereS het oratorium van Peter Benoit DeSif de" uitvoeren. Al de toonzettingen zoo mogelijk, onder leiding van den comïr gespeeld". -wa** „Wie noodigt men tot de muziekweek a „De leden van den Bestendigen Raad van ieder land één componist; voor Nederbr is dat Willem Pijper. Voorts alle compoS van de 19 deelnemende landen, van het programma werk voorkomt, Men v hen hun dames mee te nemen, zood genoodigden reeds een talrijk len vormen". „Zal men met deze vreemdelingen excursies organiseeren?" „Het ligt in de bedoeling enkele ontvang sten te houden, o.a. op het stadhuis te Brussp] en te Antwerpen, terwijl wij van plan zijn voor de congressisten een uitstapje te organisee ren naar een van onze mooiste steden, Bru°ee Leuven of Gent". „Wij hopen aldus" besloot Emiel Hullebroeck „het onze te doen om de componisten uit c' verschillende Europeesche landen tot elh; te brengen, wat juist in dezen tijd, nu dikwijls zoo weinig begrip toont voor el„„ der's nooden, deugden en talenten, van het al lergrootste belang kan zijn". JAN' GRESHOFF VRIJDAG 21 OCTOBER HILVERSUM, I 1875 en 415,5 M. Algemeen programma, verzorgd dos de NCRV 8.— Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichte gramofoonmuziek. (9.309.45 Gelukwensche 10.30 Morgendienst 11— Gramofoonmuzieï 11.15 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 12.— Berichten 12.15 Gramofoor muziek 12.30 Berichten, hierna: „Quintolia" gramofoonmuziek. 2.— Gramofoonmuziek 2.3) Christ, lectuur. 3.Vioolvoordracht met pianc begeleiding en gramofoonmuziek. 3.55 Berich ten 4.Gramofoonmuziek 4.30 Declamatie ea gramofoonmuziek. 5.30 Orgelspel 6.30 Causerie „Beeldhouwwerk in den tuin". 7.— Berichten 7.15 Literaire causerie 7.45 Reportage, even tueel Gramofoonmuziek 8— Berichten ANP, herhaling' SOS-Berichten 8.15 NCRV-orkest 19.00—9.20 Causerie „Snelheid en veiligheid in het wegverkeer". 9.5510.Berichten ANP) 10.15 Reportage 10.35 Gramofoonmuziek. 10.45 Sportpraatje 11— Gramofoonmuziek 11.53- 12.— Schriftlezing. HILVERSUM II, 301,5 M. 8.— VARA 10.—VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.0D VARA 8.— VARA-Kalender, 8.15 Gramofoonmuzn (Om ca. 8.16 Berichten). 10.- Morgenwijding 10.20 Gramofoonmuziek 11— Declamatie ID Orgelspel 12.— Gramofoonmuziek (Om 12.1a Berichten) 12.30 Het AVRO-Amusementsor- kest 1.30 Het Lyra-Trio 2.10 Gramofoonnwaes 3_ Gevarieerd programma, berichten 4,- Gramofoonmuziek b.Voor de kinderen. o,3Q Gramofoonmuziek 6 Esmeralda 6.40 Letter kundig' overzicht. 6.50 Hammond-orgelspel l- Causerie „Opvoeding tot democratie" 7.20 Be richten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Causerie „Wat en hoe gelooven wij (H) 8.— Cello en piano. 8.30 Lezing 9.— Radiotooneel met muzies w De Ramblers. 10.— Orgelspel 10.30 Dammeu^ 10.35 Berichten ANP 10.40 Avondwijding ii;- Cello en piano 11.30 Jazzmuziek (gT.pl.) 11-55- 12.— Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. ar 12.10 Orgelspel 12.35 Maurice Winnies ea zijn orkest 1.20 Causerie „Empire Exchange 1.35—2.20 Het Londensch pianokwartet «a- 3.05 Gramofoonmuziek 4.15 Orgelspel 4.oö b mofoonmuziek 5.20 Het Walford Hyden Ma gyar orkest 6.20 Berichten 6.45 Radiotooneei 7.05 Causerie „Shooting stars from a Be loon" 7.20 Wynford Reynolds en zijn Oc»w» Het Alfred Cave strijkkwartet 8.20 RBfflOft- neel. 9.— Cabaretprogramma 9.20 Bencme-- 9.45 Causerie „Advance in the ail" -JiO.uo „j - dith", opera. 11.10 Declamatie. 11.35 Jackson en zijn Band. 11.50—12.20 Pons (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 8.10—9.20, 10.10 en 12.35 I.50 Zang 2.05 "en 3.05 Gramofoonmuziek Zang 4.35 Gramofoonmuziek 5.20 Het za=. kwartet 6.20 en 7.20 Gramofoonmuzieïwj Zang 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonm II.20—12.50 Nachtconcert BRUSSEL, 322 M. ,n nm. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en uu roeporkest 1.50—2.20 Gramofoonmuzies w Pianovoordracht, 5.55 Gramofoonmuzies w» Kinderkoor 7.20 Omroepdansorkest roeporkest 10.30—11.20 Omroepdansorsesi. BRUSSEL, 484 M. fln 12.20 Gramofoonmuziek 1.— en 1.30 om salonorkest 1.50—2.20 Gramofoonmuaes =- Omroepkleinorkest en Omroepkoor, o.» roepsalonorkest 7.35 Gramofoonmuzies 11.20 Orkesten, koren en solisten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.30 Cantate-concert 8.— soliste. In de pauze: Declamatie 9.J) «fl«j ten 9.50 Pianovoordracht 10.05 Berichten —11.20 Omroeporkest en solist.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6