Drie mannen en hun Noodlot Bij de scheepsbouwwerf ..De Merwede" te Hardinxveld is Woensdag de kiel gelegd van het voor Portugeesche rekening te bouwen vracht en passagiersschip „Gaza" Voor de leden van den Engelschen .civil air-guard" is een nieuw cos- tuum ontworpen Gekleed in „zeewaardig" costuum inspecteerde Z. K. H. Prins Bernhard r de opening van het reddingstation der N.Z.H.R.M. op de Noordkust Terschelling de nieuwe reddingboot Z. K. H. Prins Bernhard bij aankomst op Terschelling, waar Hij Woens dag de officieele opening van het nieuwe reddingstation op de Noord kust verricht heeft Het monteeren van een „mijnenveger", zooals deze thans op de voornaamste spoorlijnen in Palestina voor de treinen worden uitge zonden, om het traject te zuiveren Ter opening van het ijshockey-seizoen werd Woensdagavond op de Haagsche kunstijsbaan de wedstrijd H.H.IJ.C. Queen's Club gespeeld. Een spelmoment Het nieuwe reddingstation der N.Z.H.R.M. op de Noordkust van Terschelling is Woensdag officieel door Z. K. H. Prins Bernhard geopend. De Prins ontsluit de deur van het nieuwe gebouw FEUILLETON Naar net Engesch door A. J. HUISMAN. (Nadruk verboden). 36) Louise Chester en Claudia hadden een on wankelbaar geloof in Barrett. En op O'Malley had hij een gunstigen, doch eenigszins raad- selachtigen indruk gemaakt. En toch de aanwijzingen, die er tegen den man beston den! De brief met de groene inktvlek, waarin een deel van de buit van den diefstal bij Chester van hem werd geëischt. En dat ver dachte binnengaan van Bindles' huis om streeks den tijd dat de oude man vermoord was, gevolgd door Barrett's even verdachte verdwijning daarop. O'Malley zocht naar argumenten die de schaal naar den anderen kant konden doen omslaan. En na enkele oogenblikken nage dacht te hebben, vond hij die. OiMalley's eigen ondervindingen bewezen onomstootelijk dat Mc Girk en zijn satellieten Barrett vijan dig gezind waren. Zij en de man of de man nen, die de groene inktvlek als onderteekening gebruikten, moesten bandieten van het eerste water zijn. Anders zouden ze, wanneer ze Barrett van den diefstal verdachten, hem oij de politie aangebracht hebben inplaats van te proheeren een deel va nde buit machtig te worden. Tegenover de theorie dat Barrett een schurk was, in een oorlog met andere schur ken gewikkeld, stond een andere waarvoor minstens evenveel te zeggen viel: dat hij ge bukt ging onder afperserspogingen en door ondergrondsche methoden trachtte zich van zijn belagers te ontdoen. Een beetje opgemonterd door deze moge lijkheid, begon O'Malley zich af te vragen waar Barrett wel kon zijn. Als hij hem maar te pakken kon krijgen! Want zóó kon hij niet doorgaan, met één voet in ieder kamp. Zijn huidige positie maakte hem tot een verrader van Louise, van Brady en van zijn plicht als ordelievend burger, of tot een bedrieger tegen over Claudia. En de tijd naderde dat hij door Schmidt genoodzaakt zou worden dien be- zwarenden brief aan de politie ter hand te stellen. Een golf van verbittering sloeg in O'Malley omhoog, terwijl hij zijn schreden verhaastte. Zijn gedachten sprongen als het ware langs het probleem, raakten hier en daar doch wa ren niet in staat houvast te krijgen aan een of ander vergeten détail, dat misschien een oplossing' aan de hand kon doen. Hij ging terug naar het begin. En plotseling herinnerde hij zich dat hij nooit een verklaring had ont dekt of had probeeren te ontdekken voor de leugens, die Schenk hem dien nacht in Chesters bibliotheek op den mouw had ge speld. Schenk was de derde van het trio dat Barrett's vader geruïneerd had en hij was de eenïge van de drie, die nog leefde! Hield hij misschien den sleutel van het heele raadsel? Of zou het mogelijk zijn dat, wanneer O'Mal ley hem schaduwde, hij meer betreffende de inbraak en den moord te weten kon komen? Want als Ward Barrett Chester bestolen en Bindles vermoord had, lag de gevolgtrekking voor de hand dat Schenk het derde en laatste slechtoffer zou zijn. O'Malley kwam tot een besluit. Van nu al zou hij niet alleen Mc Girk, maar zooveel hij kon, ook Schenk in het oog houden. Van avond nog zou hij naar Schenk's huis gaan en probeeren een onderhoud met hem te hebben De financier zou wel niet weigeren hem te ontvangen, als hii een bedekte, maar duidelijke toespeling maakte op het incident in de bibliotheek. Aldus besloten vertraagde de jongeman zijn pas en keek om zich heen. Hij was weer in Zuidelijke richting geloopen en bevond zich nu in een buurt die bekend was om zijn voor treffelijke Italiaansche restaurants. O'Malley sloeg rechtsaf en liep een van deze exotische eetgelegenheden binnen. Het was er vol met een luidruchtig publiek en er hing een dikke rook. Maar de cocktail v/as goed en het diner eveneens. O'Malley nam zich den tijd ervoor, maar een man alleen eet vlug en hij was bijna gereed, toen een rumoerig gezelschap binnenkwam. Ze waren met z'n vieren, twee meisjes en twee jongelui, de meisjes ontegenzeggelijk knap in hun soort maar van een lawaaiig, opzichtig en lichtzin nig genre, waar de Ier niet van hield. Toen hij vervolgens zijn aandacht op hun cavaliers richtte, kreeg hij een schok. Een van hen was een onopvallende bleeke jongeling aan wien zijn onmogelijk lange sigarettenpijp het eenige opmerkenswaardige was. De andere was Julian Hunt. -Julian had hem niet gezien en zou hem ook niet herkend hebben, want ze hadden elkaar nooit ontmoet. O'Malley kende hem van dien middag in het restaurant. Maar één ding zag hij bij den eersten oogopslag: de jongen had teveel gedronken. Hij begon met drie rondjes cocktails voor het gezelschap te bestellen, met een stem, luid genoeg om een veront waardigden blik op de gezichten van de na- bijzijnde kellners en eenige der gasten te voorschijn te roepen. Julian beschikte blijkbaar over ruime gled- middelen. En toch had Claudia hem verteld dat zij noch haar broer eenig fortuin bezaten Hij wist uit het gesprek dat hij dien avond in de eetzaal van het restaurant onwillekeurig afgeluisterd had, dat Julian geen betrekking had en hij vroeg zich af hoe hij zich deze royale uitgaven veroorloven kon. Misschien kreeor hii van Berrett een vaste toelage. Maar met den indruk dien hij van den financier gekregen had, was hij meer geneigd te ge- looven, dat Barrett van oordeel zou zijn dat Julian zichzelf moest bedruipen. Hij was veel te verstandig en te practisch om den jongen door een al te ruim zakgeld te verwennen. Een oogenblik later steeg zijn verwondering nog. Een van de meisjes riep de drie anderen toe naar haar te kijken; daarop stak ze een welgevormde aim uit en vestigde hun aan dacht op een fraaien armband. O'Malley zag haar naar Julian wijzen, waarna de bleeke jongeling Claudia's broer een goedkeurenden klap op den rug gaf. Het viertal zat een paar tafels van hem ver wijderd, maar O'Malley kon zien dat de arm band een kostbaar stuk was en geen namaak. Waar had Julian dat geld vandaan gehaald? O'Malley was niet erg nieuwsgierig van aard en onder andere omstandigheden zou een dergelijke vraag niet in zijn hoofd opgekomen zijn. Maar Julian was in het mysterie ver wikkeld, want hij had den jongen met Mc Girk zien praten dien avond. Mc Girk was Barrett vijandig gezind. Speelde Julian den verrader tegenover zijn halfbroer? Was het een nieuwe tragedie van dertig zilverlingen? Een oogenblik later had O'Malley deze ge dachte uit zijn geest verbannen. Hij had een veroordeel tegen Julian om zijn ruw optre den tegenover zijn zuster. Maar noch het feit dat hij goed in zijn contanten zat, noch het geheimzinnige onderhoud met Mc. Girk was voldoende, zonder hem gehoord te heb ben, te verdenken van zoo'n lafhartige en schandelijke daad tegenover zijn weldoener. O'Malley keek op zijn horloge. Het was nu bij achten. Schenk zou, als hij thuis gegeten had, wel klaar zijn tegen dat O'Malley zijn woning bereikt had. Dus rekende hij af en verliet het restaurant, terwijl Julian en zijn knappe beschermelinge tijdelijk uit zijn be wustzijn verdrongen werden voor het komen de gesprek met Schenk. Het was een mooie avond en O'Malley wan delde, zijn gedachten bezig met wat hij tegen Schenk zou zeggen. Hij zou den millionair vertellen dat hij in een financieel blad een artikel moest schrijven over Barret's ver dwijning en dat hij graag Schenks oordeel zou willen vernemen omtrent den invloed van deze verdwijning op Barrett's aandeelen en op de beurs in.het algemeen. Op weg naar Schenk's huis speelde even de gedachte door O'Malley's brein om te wach ten tot het donker was en dan op een of andere manier in de residentie van den fi nancier in te breken. Niet dat zooiets in zijn lijn lag, maar hij zou gelegenheid hebben een oog op Schenk te houden terwijl deze zien onbespied waande. Hem te kunnen gadeslaan zonder dat de ander op zijn hoede was A.on wel eens bijzonder leerzaam blijken! En daar hij geenerlei neiging had om iets te stelen, voelde hij absoluut geen gewetensbezwaar om, terwille van Claudia, een vreemd huis binnen te dringen. Louise, voor wie hij oorspronkelijk zijn na- sporingen was aangevangen, was thans n<L maar een zéér zwakke drijfveer bij zijn öoe en laten Doch al spoedig verwierp O'Malley ae on wettige methode. Het gevaar gesnapt en - arresteerd te worden was te groot en 4; zou er niemand een dienst mee bewijzen Evenwel, de wettige weg bleek helaas m tot succes te leiden! Toen O'Malley had aangebeld, werd ae voordeur geopend door een plechtstap. butler, die met zijn compacte gestalte deur blokkeerde. „Is mr. Schenk thuis?", vroeg de jongeman met opgewekte beleefdheid. „Hebt u een afspraak?", was de wea vraag. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8