1 Luchtverkeer. BEVERWIJK Petrolcumventers hebben zich georganiseerd Afdeeling opgericht. Gisteravond heeft de Nederlandsche Bond van Petroleumventers en Bezorgers „Door Eenheid Sterk" in gebouw Odeon een verga dering gehouden met de petroleumventers en bezorgers uit Beverwijk om te komen tot op richting van een afdeeling van den Neder- landschen Bond in Beverwijk. De voorzitter, de heer J. Zoontjes, heette in zijn openingswoord de aanwezigen en spe ciaal de heeren Hulstkamp en W. Beemster, lid van het hoofdbestuur, hartelijk welkom. Hierna heeft de heer W. Beemster uit Alk maar in een uitvoerig betoog de noodzake lijkheid bepleit om te komen tot oprichting van een afdeeling en de middelen aangege- geven om aan de wanverhouding in den petro leumdetailhandel een einde te maken. De inleider wees er in een korte inleiding op, dat indien er een afdeeling opgericht wordt, het vertrouwen onderling zeer groot moet zijn, wat de kans tot slagen in de toekomst veel grooter maakt. In Rotterdam is indertijd, aldus spr., het initiatief genomen om een vereeniging op te richten van petroleum venters om aan den moordenden concurren tiestrijd en chaos in den handel een einde te maken en een beteren toestand te scheppen. Ondanks de goede bedoelingen van de initia tiefnemers liep alles op een fiasco uit, omdat de vereeniging een veel te zuiver plaatselijk karakter droeg. Men heeft het echter weer ge probeerd en langzamerhand werd het voor beeld, dat door Rotterdam werd gegeven, door petroleumventers uit andere plaatsen over genomen en hieruit groeide de Nederland sche Bond, die op 28 Augustus 1938 werd op gericht en thans reeds ruim 800 leden telt. Wil men echter een kerngezonden toestand krijgen dan moeten de petroleumventers niet wantrouwend tegenover elkander staan. Een organisatie brengt hierin verbetering en is ook 't middel om uit den chaos in den pe- troleumhandel vandaan te komen. Vervolgens heeft de heer Beemster uitvoe rig uiteengezet wat de aanvullende wet van de Vestigingswet inhoudt. Deze wet behelst in hoofdzaak de bescherming van den straat handel en als er nu een krachtige organisa tie bestaat van petroleumventers en bezor gers en deze wet treedt in werking, dan wor den de venters als bonafide petroleumbe- zorgers beschouwd. Bovendien kan een kern gezonde organisatie veel bijdragen voor de verwezenlijking van vele idealen, want in verscheidene plaatsen in ons land zijn reeds successen geboekt met acties. Spr. besloot zijn betoog met den wensch, dat ook hier een afdeeling opgericht zou wor den, waarin het onderlinge vertrouwen heel sterk zou zijn. Spr. twijfelde er niet aan, dat dan ook in Beverwijk de bestaansmogelijkhe den voor den petroleumventers beter zouden worden. Hierna was er gelegenheid tot vragen stel len, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. De heer Beemster heeft alle vragen op zeer breedvoerige wijze beantwoord. Naar aanleiding van de besprekingen werd ten slotte besloten om een afdeeling op te richten. 12 petroleumventers gaven zich reed direct als lid op. De contributie werd vastgesteld op 15 cent per week. Nadat er nog eenige huishoudelijke zaken waren besproken sloot de voorzitter de ver gadering. LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIOCENTRALE. Zaterdag: Lijn I: Lijn II: Hilversum I. - Hilversum II. Lijn III: 8.— Keulen, 9.20 Parijs, 12.05 Diver sen, 12.20 Brussel Ned., 1.30 Keulen, 2.50 Pauze, 2.55 Brussel Fr., 3.20 Keulen, 5.20 Di versen, 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 11.20 Brussel Fr. Lijn IV: 8.— Brussel Ned. 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg., 11.20 Droitwich, 12.10 Lon den Reg. 1.05 Droitwich, 2.05 Londen Reg. 4.20 Brussel Fr. 5.20 Droitwich, 9.45 Londen Reg. 10.20 Brussel Ned. 10.35 Droitwich. Lijn V; Diversen, 7.00—8:00 eigen grarfio- foonplaten. Het nieuwe programma van het W. B. Theater. „Doodende stralen" en „Zondaars in het paradijs". Het W. B.-Theater vertoont in de nieuwe bioscoopweek als hoofdnummer „Doodende stralen". In deze fantastische film vertolkt Buster Crabbe, die de bezoekers van het W. B.-Theater vorige week ook al in een derge lijke sensationeele film hebben kunnen zien, de hoofdrol. Deze film is echter nog boeien der van inhoud, dan de rolprent „Flash Gordon op de planeet Mars". Het andere hoofdnummer is „Zondaars in 'het paradijs". Deze film speelt zich bijna ge heel af in de tropische wildernis, waarin dan ook de ééne spannende gebeurtenis de andere opvolgt. John Boles is de hoofdrolvertolker. Een actueel voorprogramma completeert het programma van het W. B.-theater, waar in deze week de liefhebbers van avonturen films hun hart kunnen ophalen. (Uit de jongste statistiek van de K.L.M. Wijkt, dat in de eerste 8 maanden van dit jaar het passa giersvervoer in het binnenland met 98%, op het buitenland met 15% en op Indië met 42% is ge stegen.) De statistiek der luchtvaartmaatschappij, Geeft een juist beeld, dat wil ik onderstrepen, Want anders denkt u er misschien nog bij Nou ja, het is maar uit de lucht gegrepen. Wij gaan dus nog maar steeds meer op de vlucht, De luchtband wordt al sterker door de jaren, Wij houden van verandering van lucht, 't Zit in de lucht, om in de lucht te varen. Een luchtsprong maak je niet zoo dikwijls meer, En 't is thans niet een tijd van luchtig leven, Figuurlijk dringt het; tijdsbestek ons eer, Om ons gemoed en hart eens lucht te geven. Maar het vervoer gaat sprongsgewijs vooruit En snel omhoog, in dubblen zin bekeken, De nieuwe herfst brengt ons een blij geluid, Met cijfers die van zoo'n vooruitgang spreken. En de conclusie waar dit ons toe leidt, Is een verschijnsel, dat niet kan bedriegen, De menschen slaan in een benarden tijd Als deze, niets meer af, ook niet meer vliegen. Simultaan-avond van rle Bever- wijksclie Damclub. J. W. van Dartelen won 13 partijen. Gisteravond heeft de Beverwij ksche Dam club in gebouw „Adrichem" een simultaan- avond gehouden, waarbij de heer J. W. van Dartelen simultaanspeler fungeerde. Voor den aanvang verwelkomde de voor zitter, de heer J. Bakker, de talrijke aanwe zigen en sprak zijn voldoening uit over cle groote opkomst. Spr. hoopte, dat degenen, die nog geen lid van de damclub waren, op dezen avond als lid zouden toetreden. Hierna werd met den wedstrijd begonnen. Er werd gespeeld aan 24 borden. De heer Van Dartelen bleek zeer bedreven te zijn in het simulteeren. In snel tempo liep hij de borden langs en reeds binnen een half uur had hij al aan een bord de volle winst behaald. Voordat de wedstrijd een uur oud was, was dit aantal reeds gestegen tot vijf. De heer M. Rietkerk wist als eerste zijn partij van den heer Van Dartelen te winnen. Ook de heeren P. van Staalduinen, J. A. Ous- soren, W. Spanjaard en B. Reimes brachten den heer Van Dartelen een nederlaag toe. De heeren M. Kemper, N. Rampe, C. Peekei, H. de Waard, F. Wentink en PI. Peekei speel den remise, terwijl 13 partijen door den heer Van Dartelen werden gewonnen. Na afloop dankte de voorzitter den simul taanspeler voor den aangenamen en leer- zamen avond eii met de mededeeling ,dat zich twee nieuwe leden hadden opgegeven, sloot- de voorzitter dezen geslaagden avond. VERGADERING UITGESTELD De ledenvergadering van den Christelijken Fabrieksarbeidersbond, die gisteravond in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat gehouden zou worden, is uitgesteld tot een nader te bepalen datum. GESLAAGD VOOR COUPEUSE Op het te Amsterdam gehouden examen slaagden voor het diploma coupeuse de dames: Zuster Gotlinde. Beverwijk; M. E. de Groot, IJmuiden-Oost; C. Rosendaal, Uitgeest en J. van Amersfoort te Wijk aan Zee. Allen werden opgeleid door de Modevak school „De Groen", alhier. Een beeld uit de fantastische film Crabbe in de hoofdrol. „Doodende Stralen" met Buster (W. B. Theater, Beverwijk). De aanvoeren verininderen op cle groentenmarkt. De handel was onbevredigend. Het verloop van den handel gedurende de week van 1419 October was over het alge meen genomen nog niet- erg bemoedigend al was de stemming voor enkele producten iets williger. Zoo trad in de laatste dagen voor sommige artikelen wel een prijsverbetering in, doch wanneer dit een gevolgis van een verminderd aanbod, dan heeft dit nog geen invloed om den toestand in het algemeen als gunstig te bestempelen. Wat de aanvoeren be treft, hierin begint zoo langzamerhand een vermindering te komen, want het aanbod op de veiling van Woensdag was beduidend min der dan we dat den laatsten tijd gewoon wa ren. Snijboonen, die thans als kasproduct geen concurrentie meer te duchten hebben, liepen geleidelijk in prijs naar boven en varieerden naar kwaliteit van 1225 ct. per K.G. Dubbele boonen, die gedeeltelijk nog uit de natuur en als glasproduct aangevoerd werden, maakten door verschil van sortiment sterk uiteenloo- pende noteeringen; wisselend naar soort van 525 ct. per K.G. Het aanbod van pronkboonen vertoonde deze week eveneens een sterke vermindering en wegens geringe kooplust, lieten de prijzen dit product leelijk in den steek. Voor zoover de aanvoer niet doorgedraaid werd liepen de no teeringen uiteen van lVz3 ct. per K.G. Bloem kool maakte bij een ruim aanbod een zeer ongunstigen handel mee. Voor de beste soor ten waren geregeld prijzen gangbaar van 3 V24y2 ct. per stuk, met als gevolg dat voor mindere kwaliteit zeer lage prijzen besteed werden. Met boschpeen loopt de handel ook niet naar wensch. De prijzen zijn in doorsnee te veel aan den lagen Jcant, De noteeringen va- rieerén wel van 3!/2—6 ct. per bos, doch deze hoogste prijzen blijven teveel uitzondering. Ook voor wasp'een,- waarvan het aanbod mo menteel nog al ruim is, zijn de "prijzen gedrukt en schommelen naar kwaliteit van 2V23J/2 ct. per K.G. Spinazie, als glasproduct was be hoorlijk te verkoopen, doch wat thans uit de natuur wordt aangeboden heeft teveel gebre ken, om op een goeden prijs aanspraak te kun nen maken. "Postelein was eveneens beter te verhandelen, doch hiermede loopt het ten einde, zoodat dit niet veel heeft te beteekenen. Voor de tomaten begint eindelijk, wat meer be langstelling te komen. De prijzen liepen daar door gestadig op. De noteeringen, die in het laatst der vorige week tot 14 ct. waren geste- In den Amerïkaanschen staat Tennessey zijn voor den katoenoogst machines in gebruik genomen die per uur twaalfhonderd pond katoen verzamelen. gen, stond in het midden dezer week naar soort van 819 ct. per K.G. Andijvie van goede kwaliteit werd verhandeld van 2—2.50 per 100 stuks. Mindere kwaliteit was naar ver houding natuurlijk goedkooper. Voor sla, dat nog werd aangeboden bestond voor goede kwa liteit ook nog al kooplust. Hiervoor werd on geveer van 13 gulden per 100 stuks betaald. Ofschoon het aanbod van spruiten nog niet groot is wordt de aanvoer steeds grooter. Voor de beste soorten valt over de prijzen niet te klagen, daar deze liepen van 1017 c. per K.G. Voor de diverse koolsoorten, als gele, roode en groene bleven de prijzen vrijwel on gewijzigd. Het aanbod van prei begint zich meer uit te breiden. De noteeringen stonden geregeld naar kwaliteit van 34 ct. per K.G. Voor knolselderie liepen de prijzen uiteen van 27 ct. per stuk. Lantaarnpaal omver gereden door personenauto. Gistermiddag is in de Akerendamlaan bij de Julianaschool een personenauto tegen een lantaarnpaal gebotst, met het gevolg dat de gaslantaarn afknapte. De auto werd aan den voorkant beschadigd. De oorzaak van het ongeval is, dat de be stuurster, die in deze auto rijlessen nam, bij het starten een verkeerde manoeuvre maakte, waarbij de naast haar zittende instructeur niet snel heeft ingegrepen. - De inzittenden kwamen met den schrik vrij. „De Cultureede Film". Gisteravond heeft in het Kennemer Theater de vereeniging. „De cultureele film" het sei zoen geopend met de vertooning van de film „De wereld verandert" met Paul Muni in de hoofdrol. In zijn -welkomstwoord deelde de voorzitter de héér P. de Bie, mede, dat het ledental vrij wel gelijk-was gebleven. Hierna heeft dé heer C. J. W. Natzijl, hoofd bestuurslid van „De cultureele film" een kort propaganda-woord gesproken, waarin hij o.m. zeide, dat in 1931 deze vereeniging door D. van Staveren en nog eenige anderen is opge richt. De vereeniging bleek over een schat van films met cultureelen grondslag, die slechts enkele keeren vertoond waren, de beschikking te kunnen krijgen. Zeer jammer vond spr. het, dat in 1932 de de zoogenaamde „schoolfilm" wegens bezuini ging stopgezet werd. De heer Natzijl toonde met eenige voorbeelden, wat voor ontzaglijke groote waarde deze films voor de kinderen waren. Het hoofdbestuur van „De cultureele film" heeft echter eens naar aanleiding van de „praatjes" over het veelvuldig bezoeken van kinderen aan bioscopen een enquête in gesteld. Aan 22000 kinderen, waaronder ook leerlingen van de U.L.O.-scholen, werd de vraag voorgelegd of zij de bioscoopen veel bezochten. Hieruit bleek dat 7 pCt. vaak, 41 pCt. zelden en 48 pCt. nooit een bioscoop be zochten. De heer Natzijl eindigde zijn progaganda- woord met een krachtige opwekking om de plaatselijke vereeniging zooveel mogelijk te steunen en grooter te maken. Nadat er Berst eenige korte filmpjes waren gedraaid, waarvan vooral „De Walvisch- vangst" bijzonder in den smaak viel, werd „De wereld verandert vertoont. Deze rolprent be handelt een kleurenrijke episode uit de ont wikkeling der Vereenigde Staten. Paul Muni vertolkt in deze prachtige film op meesterlijke wijze den levensweg van Orin Nordholm, wat ook trouwens de basis voor dit filmwerk vormde. SANTPOORT 8« ^caning p.. Stegen Opbodt°f® f7. UITSLAG VEILING. In „Zomerlust" had Donderdag een open bare verkooping plaats ten overstaan van notaris Dolleman te IJmuiden. 1. Een perceel weiland, aan den Hofgees- fcerweg, groot 1.87.29 H.A. Opbod Geukens f 5760. Gemijnd door Holleman f 100. 2. Idem groot 1.98.16 H.A. Ophod r f 6000. Niet gemijnd. de Xju 3. Idem groot 1.95.61 H.A. f6130. Niet gemijnd. 4. Een woonhuis met erf en weiland, staande en terweg, groot ongeveer 1.58.74 van den heer F. Heeremans. Schie f 12410. Gemijnd door 5. Combinatie perceelen 3 en 4 groot 3.54.35 H.A. Stond op f is r ^en door Holleman f 5. Geafej 6. Combinatie 1 tot en met 4 H.A. Stond op f 30.417. Gemijnd fa?? te Bloemendaal op f 1500, die d«V - ^'-e werd voor f31.917. uus 7. Een perceel weiland aan den n t terweg, groot 32.40 Are. Gekocht donT Rijn te IJmuiden-Oost voor f ïosn f 1300. *25Q jj 8. Een perceel wei- en hooiland e»i«. de Velserbroek achter „Thom" BtS t i H.A. Opbod Donkers f4450. Gemiind V'54^ Vissers te Heemskerk op f 20, die Vissers te Heemskerk eigenaar werd voor f 4470. 9. Een perceel wei- en hooiland „Dammer", gelegen in de Veis- 1.57 H.A. Opbod Sintenie f4810. P. Vink te Haarlem op f 300, die werd voor f 5110. 10. Een perceel buitenland, gelegen kanaal B, groot 5.60 Are. Gekocht Nol, Velsen, voor f 15. groot door j, WIJK AAN ZEE V. V. E. A.s. Zondag speelt V. V. E. tegen Lis* het V. V. E.-terrein te Wijk aan Zee xS elftal van V. V. E. is als volgt: He* Warmenhoven, L. Snijders, N. Durge Dirks, v. d. Meij, Duin, De Winter, Zuiderduin, G. Durge W. Snijders, Schelvis Ir, CASTRICUM R.K. REVUEVEREENIGING „DE GONG" De R.K. Revuevereeniging „De Gong" heelt voor dezen winter weer een revue opgezet in verband hiermede zullen Vrijdagavond de re petities beginnen. WORDT ER EEN BILJARTCLUB OPGERICHT? Men verzoekt ons mede te deelen, dat eenige biljartliefhebbers het plan hebben opgevat om een biljartclub op te richten. Degenen, die hier iets voor voelen, worden uitgenoodigd om Vrijdagavond in café Borst te komen, waar de voorloopige plannen uitgewerkt zullen worden. HET PROGRAMMA VAN VITESSE Het voetbalprogramma voor Zondag ver. meldt voor de R.K. S. V. „Vitesse" de volgen de wedstrijden: Vitesse 1—BSM 1, 2.30 uur. Vitesse 2VIOS 2, 12.30 uur. IEV 2Vitesse 3, 2.30 uur. SDE 3Vitesse 4, 12.30 uur. Vitesse aGVO a, 2.30 uur. WSV b—Vitesse b, 1 uur Vitesse c—A. F. C. c, 1 uur Het eerste elftal komt a.s. Zondag uit te gen den benjamin van de afdeeling BSM, dat hierin lang geen slecht figuur slaat. Zondag j.l. leverde BSM nog een verdienstelijke pres tatie om DSSH. te kloppen. De Castricummers moeten in dezen wedstrijd dus geducht op hun tellen passen om de beide punten niet aan de bezoekers te laten. Ook Vitesse 2 speelt thuis tegen VIOS 2. Een gelijk spel ligt in de lijn der verwachtingen, Het derde elftal brengt een bezoek aan IEV 2 te Velsen en moet daar op hevigen tegenstand rekenen. Het vierde elftal, dat in den laatsten tijd niet geregeld volledig opkomt, gaat naar Wormerveer en indien de Castricummers in dezen wedstrijd volledig zijn kan zeker een gelijk spel behaald worden. Ook de junioren komen Zondag allen in ac tie. A ontvangt GVO en zal het wel niet tot een overwinning brengen. Van Vitesse B zal het al een goed resultaat zijn als er één puntje mee naar Castricum wordt genomen. Vitesse e speelt thuis thegen AFC c. HEEMSKERK VISCHCLUB „'T SNOEKJE". Donderdagavond hield de vischclub ,,'t Snoekje" een ledenvergadering in het café van Gebr. Dam, onder leiding van den heer R. Burger. De voorzitter deelde mede dat de vereeni ging van de Heemskerksche bad- en zwem inrichting vergunning heeft gekregen om in haar inrichting te visschen. De oorspronkelijk vastgestelde wedstrijd op „Baars", welke op Zondag 23 October was vastgesteld, werd nu uitgesteld tot 30 October en veranderd in een „Wit"-visch-wedstrijd. Deze zal dan gehouden worden in het zwem- basin. Mocht om bijzondere reden het zwem- basin niet beschikbaar zijn, dan zal de wed strijd worden georganiseerd te Oud-karspel en dan op „Baars". Vervolgens werd langdu rig het proces-Neksloot besproken. Uit alles bleek dat de zaak spoedig zal zijn afgewik keld. Tot slot werd nog een gratis verloting gehouden. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 23 tot 30 October is de win kelier W. de Ruyter aangewezen tot den ver koop van goedkoope onvermengde margarine, alsmede bak- en braadvet. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk 19 v. Rolt. te Pto. Mexico. Maasdam, Philad. n. Rott. 19 te Londen Lochgoil, Rott. n. Vanc. p. 19 Wight. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 19 v. Rotterdam te Stock holm ovor Lulea. Stad Zaandam, 20 v. Cherbourg n. Rotterdam per slbt. Indus. Rozenburg 19 v. Salta Caballo n. Rotterdam- Vlaardingen. Vredenburg, 19 v. Narvik n. Rott.-Vlaard. Stad Zwolle 21 n.m.) v. Ergasteria te Vlaar- dingen verwacht. Flensburg, Vlaardingen n. Wabana 18, 150 m. Z. van Valentia. Stad Arnhem, Rott. n. Port Said p. 20 Gibr. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 19 te Genua. Gaasterkerk (uitr.) 19 te Kobe. Grootelcerk (thuisr.) 20 te Singapore. Serooskerk, Antwerpen n. Hamburg p. 20 Vlissingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (uitr.) 20 v. Lor. Marques. Jagersfontein (uitr!) 20 van Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) 20 te Rotterdam. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Helder, Amster. n. Izmir p. 20 Gibraltar. Deucalion, Bourgas n. Amsterdam 20, 140 mijl v. Ouessant. Orion, Palermo n. Amsterd. p. 19 Finisterre. Aurora, 20 van Messina te Palermo. Rhea, Olhao n. Genua pass. 20 Gibraltar. Mars, 20 van Venetië te Amsterdam. Hebe, 20 van Amst. naar Rotterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Fort Archambault 20 van Amsterdam naar Montevideo. MEIJER Co.'s SCHEEPVAART MIJ. Protesilaus, 18 v. Rott. te Yokohama. Melampus, Amst. n. Java 20 v. Sabang. C. of Oran, Dairen n. Rott. 19 te Kolambugan Rhesus. Batavia n. Amst. 19 van Padang. Patroclus, Japan n. Rott. 19 v. Hongkong. Alcinous. Amst, n. Batavia 19 te Liverpool. Agamemnon, Japan n. Rott. 20 van Londen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sitoebondo, 20 v. Hamburg te Schiedam. Buitenzorg (uitr.) p. 19 Kaap Bon. Blitar (uitr.) p. 19 Sagres. Kota Tjandi (thuisr.) p. 19 Kaap del Armi. Sibajak 20 v. Rotterdam te Batavia. Kedoe (thuisr.) 19 van Port Sudan. Tapanoeli (thuisr.) 19 van Singapore. Dempo (uitr.) 20 te Marseille. Kota Radja (uitr.) 19 te Soerabaja. ROTTERDAM—ZUED-AMERIKA LIJN. Alhena (thuisr.) 19 van Rio Janeiro. Alwaki (thuisr.) p. 20 Madeira. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano 20 v. Nordenham te Amsterdam. Simaloer 19 v. Sydney C.B. n. Batavia. Saleier (thuisr.) 19 v. Padang. Salabangka 19 v. Batavia n. Amsterdam. WIJKLIJN. Zonnewijk, 19 v. Rotterdam te Boston (Mass.) voor Rotterdam. Stolwijk, Salta Caballo n. Rotterdam pass. 199 Ouessant. Goudberging in andere landen. Niet alleen Nederland .blijkt een goud schip in zijn kustwateren te verbergen voor de nijvere zoekers doch ook bij de Afrikaan- sche kust zit een schip onder water, dat mil- lioenen in zijn ruimen gevangen houdt. De Engelsche Oost-Indiëvaarder Grosvenor, welke o.m. 720 staven goud, 1450 staven zilver en 19 kisten met edelgesteenten aan boord had, verongelukte op 4 Augustus 1872 nabij de haven van St. Johns. Er is nu in Johan nesburg een maatschappij opgericht met een kapitaal van 75000 pd. st.,verdeeld in aan deeltjes van 5 shilling, welke men onder de geheele Afrikaansche bevolking plaatsen wil en voor welker plaatsing een groote reclame gemaakt wordt. De berging van dit goud zal volgens een nieuwe methode geschieden; omdat het schip slechts dertig meter uit de kust onder het zand verborgen ligt op een vrijwel be schutte plaats, heeft men het plan een groo- ten dam om het schip te maken en dit daar na als het ware uit te bageren. Volgens geruchten zou er overleg gepleegd worden met een Nederlandsche aanneming maatschappij, welke op het oogehblik in Kaapstad werkt, om dezen dam aan te leggen. AANGEKOMEN. 19 October: Flying Scotsman m.s. Danzig Enggano s.s. Hamburg 20 October: Queenworth s.s. Sunderland Van Rensselaer s.s. West Indië Bilton s.s. Newcastle Argo s.s. Archangel Julius Rütgers s.s. Oxelösund Rigmor s.s. Trangsund Federiko Glave s.s. Rotterdam Nicolaos Filinis s.s. Poti Vechtstroom s.s. Huil Delphinus s.s. Antwerpen. Fortuna s.s. Bremen VERTROKKEN. 19 October: Sif s.s. Malmö Laimdota s.s. Delfzijl Peisander m.s. Londen Rhein s.s. Hamburg Salawati s.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Zaanland s.s. Hamburg Luna s.s. Hamburg 20 October: Perseus s.s. Kopenhagen Twee Gebroeders m.s. Seheveningen Trinchen Behrens m.s. Rotterdam Birker Force s.s. Goole San Marco s.s. Rotterdam Amsterdam sl.bt. Nieuwediep Granta s.s. Newcastle Osbur s.s. Nordenham -.„«rfc. AlnTrr?S Gistermorgen arriveerde het ^rieportj stoomschip „Nicolaos Filinis" (Grieksche eilanden) met een ladin0 erts voor het Hoogovenbedrijf.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2