Alleen de minderhedenkwestie kan behandeld worden. Bezetting van Hankau, Hanjang en Woetsjang voltooid. Daladier's decreten. Daitsch-Italiaansche arbitrage aanvaard. Geen strijd meer geleverd. Conflict bij de Amerikaan- sche concessie kon voorkomen worden Minister-president als overwinnaar uit Marseille terugverwacht. Fransche volk zal offers moeten brengen. DONDF.RP 77 OCTOBER 1938 Tegenvoorstellen van Praag aan Boedapest: De regeering van Tsjecho-Slowakije heeft het volgende communiqué gepubliceerd: „Minister Tsvalkófsky heeft Woensdagavond den Hongaar- schen gezant te Praag het antwoord van Tsje cho-Slowakije overhandigd op de Hongaarsche nota van 24 October inzake de Hongaarsche territoriale eischen. Imredy. Het antwoord bevat de resultaten van de be sprekingen van de Tsjecho-Slowaaksche regee ring van Dinsdag, waarin de Hongaarsche nota werd behandeld in tegenwoordigheid van alle leden van de regeeringen van Slowakije en Sub- karpathisch Rusland". Naar het Duitsche nieuwsbureau verneemt, bevatten de aan Hongarije overhandigde tegen voorstellen de volgende punten: 1. De Tsjecho-Slowaaksche regeering is van meening, dat op grond van de protocollen van München slechts de kwestie van de Hongaarsche minder heid kan worden behandeld. Andere ethnische problemen moeten buiten het kader der thans te voeren onderhande lingen worden gehouden. 2. De Tsjecho-Slowaaksche regeering gaat er mede accoord, dat de kwestie der Hongaarsche minderheden aan een Duitsch-Italiaansch scheidsgerecht wordt voorgelegd. De Tsjecho-Slowaaksche regeering is van meening, dat het aan Duitschland en Italië moet worden over gelaten, of er nog andere scheidsrech ters bij zullen worden betrokken. Zouden Duitschland en Italië het voorstel van Hongarije, om ook Polen er bij te betrekken, aanvaarden, dan zou de Tsjecho-Slowaaksche regeering ver langen, dat ook Roemenië er bij betrok ken wordt. 3. Dit scheidsgerecht zal over alle modalitei ten, dus over het tijdstip en de technische kwes ties van de ontruiming en overdracht aan Hon garije beslissen. Tenslotte stelt de Tsjecho-Slowaaksche regee ring voor, ter voorbereiding van de overdracht direct een gemengde Hongaarsch-Tsjecho-Slo- waaksche militaire commissie te vormen. Imrédy „Revisiecampagne heeft afgedaan." In een bijeenkomst van jonge intel- lectueelen heeft de Hongaarsche minis ter-president Imrédy een rede gehou den, waarin hij o.a. heeft gezegd, dat de huidige buitenlandsche politiek van Hongarije niet gelijk staat met de re visie-campagne van de laatste twintig jaar. Men kan niet verder gaan, dan het ethnografische beginsel toepassen. Verder gaande verlangens vinden geen be grip, ook niet bij de bevriende groote mogend heden. Hongarije tracht zijn doel te bereiken langs vreedzamen weg. Dit is alleen mogelijk bij Toch een aanval op Tsjechisch toestel. Korporaal-waarnemer vond den dood. In bevoegde kringen te Praag wordt ver klaard, dat het onderzoek, dat geopend is door de diensten van den Tsjecho-Slowaakschen ge- neralen staf naar den aanval boven Slowaaksch gebied op een Tsjecho-Slowaaksch toestel door twee vliegtuigen, die uit Hongarije gekomen waren de volgende resultaten heeft opgeleverd volgens de verklaringen van den bestuurder van het Tsjecho-Slowaaksche toestel en ooggetui gen: Het aanvallende vliegtuig droeg geen enkel kenmerk Het opende het vuur met brandko gels. De korporaal-waarnemer Setola werd tij dens de vlucht gedood. De sergeant-piloot Kel- lota werd gewond. Het toestel vloog in brand. De aanval geschiedde in twee keer, eerst op een hoogte van 600 meter en vervolgens op een hoogte van 200 meter. Het aanvallende vlieg tuig verdween vervolgens in de richting van Györ in Hongarije. Een tweede vliegtuig kruiste tijdens den aanval boven het aanvallende vlieg tuig. Een leege patroonhuls is gevonden in de nabijheid van den aanval. Deze wordt thans on derzocht door de bevoegde diensten. HOOGE ONDERSCHEIDING VOOR FRANgOIS PONCET. Uit naam van den Führer heeft Von Ribben- trop den scheidenden Franschen Ambassadeur te Berlijn, Frangois-Poncet, het grootkruis van de orde van den Duitschen adelaar overhan digd. Dit is de eerste keer, dat deze orde, de hoogste in Duitschland, welke is ingesteld in 1936, aan een Franschman is verleend. Brody was tegen arbitrage. De Tsjecho Slowaaksche regeering heeft een officieel communiqué gepu bliceerd, waarin wordt medegedeeld, dat de president der republiek minister Andrej Brody ontheven heeft van zijn functie van minister-president van Subkarparthisch Rusland en in zijn plaats heeft benoemd mgr. Augus- tin Volosin. Naar volgens Reuter verluidt stond Brody op het standpunt, dat een volksstemming te verkiezen was boven arbitrage. Tegen dit standpunt verzetten zich de beide ministers, wier aftreden reeds is gemeld. Een „Roetheensch legioen". Uit .kringen, die in relatie staan met den nieuwen minister-president wordt vernomen, dat de nieuwe regeering overweegt spoedig een Roetheensch legioen op te richten, dat met twee taken zou worden belast: 1. Beveiliging van volkomen orde en rust in het binnenland en verhindering van iedere poging tot ordeverstoring van buiten. 2. Versterking van het zelfbewustzijn en uit voering van de nationale propaganda. Ten aanzien van de Roetheenseh-Hongaar- sche grens wordt verklaard, dat Volosin even als de overige leden der regeering een streng ethnographische grensbepaling tot stand wenscht te brengen en alle verder gaande eischen van de hand wijst. een sterke binnenlandsche politiek. Op het oogenblik kan alleen worden geregeerd met snelle besluiten. Dit beteekent geen partij-dic tatuur, doch het scheppen van een beweging met duidelijk omschreven ideologische grond slagen, nationalistisch zonder chauvinisme, met sociale rechtvaardigheid. Zelfzucht e.d. moeten worden vernietigd. Roetheensche minister-president afgetreden. Beurs van Weenen heropend. Noteering der vroegere Oostenrijksche leeningen vervallen. Op 27 October zal de beurs van Weenen, na zeven en een halve maand gesloten te zijn geweest, weer geopend worden. De noteering van de vroegere Oostenrijksche leeningen, waarvoor de rijksregeering de in het rijk wonende bezitters schadeloosstelling heeft aangeboden, vervalt. Lloyd George veroordeelt Chamberlain's politiek. „Vrede gekocht ten koste van geweten en eer". BELGISCHE BANK VERÉAAGT DISCONTO. De Belgische Bank heeft het disconto ver laagd van 3 tot 2V2 pet. Lloyd George. Lloyd George heeft gistermiddag aan een noenmaal te Londen het woord gevoerd. Zijn redevoering werd naar Amerika uitgezonden. Hij zeide, dat de opluchting, welke was ontstaan na de overeenkomst van München, thans vermengd begint te worden met een gevoel van schaamte, dat wij den vrede hebben gekocht ten koste van het geweten en de eer. Ten aanzien van Tsjecho Slowakije hield Lloyd George staande, dat deze kleine demo cratische staat in Midden-Europa in de Union Jack werd gewikkeld en dat de vlag werd overhandigd aan een meedoogen- loozen dictator, die Tsjechen en Duitschers hun vrijheid wil ontzeggen. Hitler was het niet begonnen om het herstel van grieven. Hij wist, dat wat hij noodig had was een demo cratisch vrij land, waar beginselen van vrij heid, gelijkheid en rechtvaardigheid vrijelijk aan Sudeten-Duitschers en Tsjechen wer den toegekend, uit den weg te ruimen. Wij waren zelfs niet bereid ons zelf te ver dedigen, laat staan anderen te helpen. Dat was onze eenige verontschuldiging voor het feit, dat wij de dictatoren niet weerstonden. Lloyd George citeerde vervolgens de woor den van Cromwell: „Indien ge den vrede stelt boven de vruchten der rechtvaardigheid, zal van deze arme natie gezegd worden: het is met Engeland gedaan". De geschiedenis zal volgens Lloyd George een vraag stellen, n.l. of onbekwaamheid een rechtvaardiging was voor kwaden trouw. Herinnerende aan de gebeurtenissen in China, Abessynië, Spanje en Tsjecho Slowakije, zeide Lloyd George: wij zijn de laatste jaren de ladder der oneer trede voor trede afgedaald en hebben gevraagd of wij nog lager zouden kunnen gaan. Zwakker naties gaan niet naar Parijs of Groot Brittannië om hulp, maar stroomen samen in Berchtestaden om den Duitschen dictator te vragen hen te beschermen. Tenslotte herhaalde Lloyd George: Wij zul len onze eer hebben verbeurd en het respect van de wereld hebben verloren en wat nog erger is ons zelfrespect. Tenslotte zal er geen vrede, doch oorlog zijn en oorlog zonder vrienden. Dit was de eerste verschijning van Lloyd George in het openbaar sinds de crisis. De Japanners hebben Woensdag de bezetting van Hankau, Hanjang en Woetsjang voltooid. Sterke afdeelin- gen en 26 oorlogsschepen zijn te Hankau aangekomen. Volgens de berichtgevers van United Press te Hankau heeft de verdere bezetting van de stad geen strijd opgeleverd. Het snelst ging wel de bezetting door twaalf torpedojagers. In volmaakte orde voeren de schepen langs de buitenlandsche concessies, de vuurmonden afgedekt met zeilen en van het land af ge richt. Daarop gingen de troepen en de mari niers van boord en „bezetten" Hankau. Ook de Japansche concessie trokken zij binnen, waar zij glimlachende de buitenlanders be- :roetten. De activiteit der landtroepen is minder ge regeld gegaan en verscheidene afdeelingen hebben naar men gelooft bij vergissing het gebied der buitenlandsche zones betre den. Zoo is een afdeeling de vroegere Duitsche en thans geneutraliseerde zone binnenge drongen. De Italiaansche troepen namen daar den politiedienst waar. Het binnenruk ken der Japanners bracht onder de Chinee- sche vluchtelingen, die zich daar ophielden, een ware paniek teweeg, doch het is nergens tot incidenten gekomen. Ook de Engelsche en Amerikaansche concessies is geschonden. De Ame rikaansche zone lag veilig achter ge sloten poorten, en de Amerikaansche militairen weigerden, die te openen. De Japanners beklommen daarop de muren met ladders en bevalen de Amerikanen, zich terug te trekken. De situatie was alleszins hachelijk. Op de kade werden reeds mitrailleurs in stelling gebracht. Een der verslagge vers van United Press trad op als tolk tusschen de Japansche officieren en de officieren der Britsche afdeelingen en tenslotte konden de Japanners bewogen worden, van een verovering der Amerikaansche en Britsche zone af te zien. Wel hebben de Engelsche en Ameri kaansche autoriteiten besloten alle wapenen uit de concessie weg te zenden en de orde te doen bewaren, zoo noodig met houten knuppels. Op het oogenblik hebben de Japansche po litieagenten en Engelsche officieren bij de grens der buitenlandsche zone een bord opge steld, waarop te lezen staat: „Japansche sol daten mogen hier niet binnentreden. Naar Havas meldt waren pater Jacquinot en de buitenlandsche autoriteiten aanwezig bij de ontscheping in de Japansche concessie. De Japansche officieren openden terstond be sprekingen met pater Jacquinot over de vluchtelingenzone. De Japanners gaven de verzekering, dat zij zouden trachten samen te werken met het comité der zone, waarvan zij de neutraliteit streng in acht zouden ne men. Na deze besprekingen stelde pater Jacquinot zich op aan het hoofd der Japan sche colonne, die hij door de zone geleidde. De op de andere punten ontscheepte colonnes hebben zich naar de westelijke districten be geven. Er heerschte thans volgens Havas volko men rust in de bezette wijken, waar zich nog talrijke Chineesche vluchtelingen bevinden, die op de trottoirs kampeeren. Gevechten oV Teian. Nabij Teian aan den Kioekianspoorweg wordt naar het D.N.B. meldt, op het oogen blik hevig gestreden. Sedert een week voeren de Japansche troepen hier een offensief, de Chineezen bieden evenwel krachtig te genstand. Woensdagavond werd reeds in de stad Teian zelf gevochten. De val van Teian zou den Japanners den weg naar Nantsjang openen. Verder wordt bericht dat de Japansche troepen, welke ten zuiden van het Merenge bied van Hankau opereeren, de spoorlijn Han- kau-Kanton hebben bereikt. Gemotoriseer de Japansche eenheden hebben de spoorlijn reeds overschreden. Volgens Japansche schat ting bedraagt het aantal der Chineesche troepen in dit gebied 25 divisies, dus ongeveer honderdduizend man. FRANSCH MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT Een militair vliegtuig van het vliegveld Etampes is gistermiddag omlaag gestort boven het vliegveld Gray. De piloot, een officier, is om het leven gekomen. (Van onzen Parijschen correspondent) Den 4den October 1.1. verkreeg minister president Daladier van de Kamer verlof tot den 15den November door middel van decre ten de noodige maatregelen te nemen, die hij in het belang van 's lands bewapening en het herstel van Frankrijks financien noodzake lijk zou oordeelen. Daags hierop stemde ook de Senaat met dit voorstel in en had Daladier de handen vrij om zonder voorafgaand Ka merdebat al die maatregelen te nemen, die hij onontbeerlijk zou achten. In tusschen loopt de maand October ten einde en geen der decreten, die den 4den en 5den October uiterst urgent werden geacht, is tot nu toe uitgevaardigd. Zeer waarschijnlijk zal men zelfs nog wel een weekje moeten wachten, voordat de plannen van Daladier bekend zul len worden gemaakt. Waaraan dit toe te schrijven is? In de eerste plaats aan het feit, dat een grondige verandering in de tot nu toe gevolgde koers niet in een paar uur aangebracht kan worden en dat de uiterst précaire toestand van Frank rijk een grondige studie vereischte om de geschikte maatregelen te kunnen nemen, in dien men niet, zooals tot nu toe bijna steeds het geval is geweest, zich met lapmiddelen wilde behelpen. Bovendien heeft de laatste weken de poli tieke toestand zich op een dusdanige wijze ontwikkeld, dat Daladier er alle belang bij had niet overhaast te werk te gaan. Reeds tij dens de historische Kamerzitting van 4 Oc tober, gedurende welke de buitenlandsche politiek van het Kabinet werd goedgekeurd, kwam voor het eerst de definitieve breuk in het volksfront aan het licht, toen de socialis ten zich van stemming onthielden, de com munisten tegenstemden en een nieuwe re- geeringsmeerderheid werd gevormd, gaande van de radicaal-socialisten tot een groot deel van uiterst rechts. Intusschen hebben verle den Zondag periodieke verkiezingen plaats gehad, daar de zittingstijd van een derde der senatoren verloopen was en het mandaat van 97 hunner vernieuwd moest worden. Nog dui delijker dan bij de stemming in de Kamer is bij deze verkiezing de volkomen ineenstor ting van het volksfront te constateeren ge weest; niet alleen hebben de nationale par tijen een voor Senaatsverkiezingen relatief groot aantal zetels gewonnen elf maar zelfs in den boezem der radicale partij heeft een ernstige verschuiving plaats gehad. Ra dicale senatoren immers, die een al te groote voorliefde voor de handhaving der volks frontidee aan den dag hadden gelegd, moes ten him plaats afstaan aan partijgenooten, wier ideeën in dit opzicht diametraal tegen over de hunne staan, terwijl bijna zonder uit zondering in alle districten de stemmen, op de anti-volksfrontcandidaten uitgebracht, in aantal toenamen. Opmerkelijk is bovendien nog dit: de nu aan de beurt van aftreden zijnde senatoren waren negen jaar geleden gekozen, in een tijd, toen het kiezerscorps nog m een „Poincaristische" nationale stem ming verkeerde en het aantal stemmen, op de nationale partijen uitgebracht, werd toen buitengewoon groot geacht. Welnu, dit aan tal stemmen is ditmaal aanzienlijk gestegen, een wel zeer duidelijk bewijs voor den om mekeer, die zich in het Fransche kiezerscorps sinds de verkiezingen van 1936 voltrokken heeft. Voor Daladier was het dus van zeer groot belang deze verkiezingen af te wachten, daar zij voor hem een aanwijzing konden bevatten en inderdaad bevat hebben om op den ingeslagen weg voort te gaan. Een andere re den om zich niet te overhaasten met het uit vaardigen der decreten is gelegen in het groote jaarlijksche congres der radicaal- socialistische partij te Marseille. Op zichzelf is dit congres niet buitengewoon belangrijk, daar met aan zekerheid grenzende waar- „Georiënteerde economie" voor Frankrijk bepleit. Minister Gentin spreekt op het congres der radicaal-socialisten. Op het te Marseille begonnen congres van de Fransche Radicaal Socialistische Partij heeft de minister van handel, Gentin, een rede gehouden, waarin hij het deficit van de handelsbalans heeft besproken. Hij zeide, dat de buitenlandsche handel van Frankrijk 'afneemt als reactie op de snelle ontwikkeling van de autarkie in andere lan den. Hij herinnerde vervolgens aan de maat regelen, welke door de Fransche regeering zijn genomen tot bescherming van den Franschen handel, doch volgens zijn meening moet meer worden gedaan. De minister verklaarde te ge- looven in een politiek van georiënteerde eco nomie. Indien het particulier initiatief niet voldoende is, of indien het particulier initia tief te ongeordend is, ontstaat een anarchie in de productie. Daarom moet de staat het initiatief aansporen en coördineeren. Wanneer de industrieën zich ontwikkelen, moeten zij uit eigen middelen in staat zijn de loonen van de werklieden te betalen, de ren te van het belegde kapitaal op te brengen en belasting te betalen. De politiek van georiën teerde economie moet in étappen verloopen. In de eerste plaats wordt verondersteld een nauwkeurige kennis van de productie-capaci teit "v^n het land en verder is noodig, dat de productie geregeld wordt. De minister besloot met de verklaring, dat de instrumenten voor deze politiek reeds be staan in de ministerieele diensten, de groote syndicaten en dergelijke. Deze moeten nog ge coördineerd worden. Tenslotte spoorde de minister aan zich ach ter minister-president Daladier te scharen, want een economisch sterk Frankrijk is een voorwaarde voor een vrij en gelukkig Frank rijk. André Lyautey bracht rapport uit over het landbouwprobleem. Hij wees in zijn rapport in het bijzonder op de noodzakelijkheid van be scherming teneinde voldoende afzetgebieden te verzekeren voor de Fransche landbouwpro ductie. Voorts verklaarde Lyautey, dat men den uit voer van Landbouwproducten moet organisee- ren en een einde moet maken aan den para doxalen toestand, die hierin bestaat, dat on metelijke koloniale Fransche gebieden in het buitenland inkoopen inplaats van een beroep te doen op de markten van het moederland. schijnlijkheid voorspeld kan word™ besluiten genomen zullen worden 8 zooverre kan het verloop van dit belangstelling worden afgewacht 5 officieel enkele in feite reeds e standen bekrachtigd zullen worden ??e toe" hoeft slechts de rapporten door te ft be' die aan de goedkeuring van het l?e^ len worden voorgelegd en de diftf Zlli' die door de landelijke federaties ft nomen, door te lezen om te weten dat i» eenkomsten van München en de ft 0ver- stelde politiek zullen worden grSft5' Men zal er aandringen op een krachhff i cieel en economisch herstel. Een «L» ai1, gericht worden tot alle vaderla£*P en republiekeinsch-voelende lieden ec(i? den wil om het land van den redden. Zeer zeker zullen achter de ftv enkele verstokte oppositiemenschen tï ï*3 hun inzichten te doen zegevieren rfnov a zeker is het, dat Daladier als overwhï! €VSl Marseille zal terugkeeren en maclEft' ooit gewapend zal zijn door de onaeve™ 033 stemmige goedkeuring van zijn nartii Lft' machtigste in Frankrijk. VJ. een der Dan pas zal men de publicatie der da^ kunnen afwachten. Wat deze beval len? Mysterie, waarover niets is V:' Vele veronderstellingen heeft men reft'l maakt, op heel wat redaetiebureaux hetft Jr de taak van den minister-president overl- men, doch over den Werkelijken inhoiS men niets. Zeer waarschijnlijk zal in de ft te rede, die Daladier op het congres te m seille zal houden, de minister-president kele aanduidingen geven, doch om alle gelijke intriges en speculaties te voorkomen zal Frankrijk pas kennis van deze'u. krijgen op den morgen, dat zij in het™™ blad zullen verschijnen. Eén ding staaf 2 vast: er zullen offers gevraagd worden 2 de sterke positie, die de minister-r op het oogenblik inneemt, veroorlooft 5 offers te vragen, die wel niet met ft! vreugde, dan toch in ieder geval gelaten» bracht zullen worden. ol' J- W. KOLKJE (Nadruk verboden). VRIJDAG 28 OCTOBER HILVERSUM, I 1875 en 415,5 M. Algemeen programma, verzorgd do« de KRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om ca. 8.15 Berichten.) 10.Gramofoonmuziek 11.30 Bij. belsche causerie. 12.Berichten 12.15 KRO Melodisten en solist. (1.00—1.20 Gramofoon muziek.) 2.Orgelconcert 3.00—4.00 Gramo foonmuziek. 4.05 Berichten, Gramofoonmuziek 4.15 KRO-Kamerorkest 5.— Gramofoonmuzici 5.15 KRO-orkest 6.— Land- en tuinbouwcau- serie 6.20 KRO-Kamerorkest 7.— Berichten 7.15 Causerie over Werkverruiming 7.35 Musica Catholica 8.Berichten ANP 8.15 KR0-Me- lodisten en solist 8.40 Pianoduo Bormioll en Semprini. 9.Vervolg van 8.15. 9.20 Vervolg van 3.40. 9.35 José de Souza Piinto met zijn Portugeesch orkest. 9.50 Vervolg van 9,—. 10,15 Vervolg van 9.35. 10.30 Berichten ANP. 10.40— 12.— Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. 8.— VARA 10.—VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA 8.— VARA-Kalender 8.15 Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berichten) 10.— Morgenwijding 1020 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.— Ver volg declamatie 11.15 VARA-Orkest 12— Gra mofoonmuziek (Om 12.15 Berichten). 12,30 Het AVRO-Amusementsorkest 1.30 Orgelspel 1.50 Het Renova-kwintet 2.40 Kniples 3.— Geva rieerd programma, berichten. 4 Gramofoon muziek 4.30 Orgelspel 5.Voor de kinderen 5.30 Esmeralda 6.10 Gramofoonmuziek 6.30 Li teraire causerie 6.50 Gramofoonmuziek 7.- Causerie „Opvoeding tot democratie" 7.20 Be richten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Causerie „Wat en hoe gelooven wij 1" 8.— Uitzending VPRO- Avond te Amsterdam 9.Voor schakers 9.03 Reportage 9.30 „Sylvia" mmv. solist. 10.- Causerie over Tsjecho-Slowakije. 10.30 Berich ten ANP. 10.40 Avondwijding 11.— pian0™°f: dracht 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.55—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 11.40—11.50 Pianosoli 12.10 Orgelconcert >2,3, Billy Bissett en zijn Canadians en solisten uu Causerie „Empire Exchange". 1.35—2.20 Het Maurice Cole-trio. 2.453.05 Gramofoonmuzies 4.15 Falkman en zijn Apache-orkest en soliste. 4.50 Gramofoonmuziek met toelichting^ Het Leslie Bridgewater kwintet. 6.20 Berich ten. 6.45 Radiotooneel. 7.05 Theaterpraatje 7J „Hugh the Drover", opera 9.20 Berichten1943 Luchtvaartcauserie 10.05 De Kneller Ha 1 Ban en solisten. 10.55 Declamatie 1115 Jack as- ris en zijn Band 11.50-12.20 Dansmuziek (gramofoonplaten) RADIO PARIS, 1648 M. 8.10, 9.—, 10.10, 11.20 en 12.35 muziek 1.50 Zang 2.05 Gramofoonmuziek o.-v Zang 3.20 Gramofoonmuziek 4.35 Viool en pi no. 5.20 Kamermuziek 6.20 en 7.20 Gramoioo n muziek 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 10.arum mofoonmuziek 11.2012.50 Orkestconcer KEULEN, 456 M. nT>..t 5.50 Gramofoonmuziek 6.30 Militair ork 7.50 Omroepkleinorkest. 11-20 Omroepschram melensemble. 12.35 I^ndessymphome-orK.i Saarpalts. 3.20 Gramofoonmuziekif roeporkest en solisten 5.35 Het West-D strijkkwartet. 6.20 Gramofoonmuziek /ju Eysoldt's orkest en solisten 8.50 Omroepo en soliste. 93.5 Gramofoonmuziek9-aü concert uit Canada (opn.) 10.20-11.20 OM Fricke's orkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Onuwsp» orkest 1.30 Omroepdansorkest. b°u J- 5.20 Gramofoonmuziek 6.05 en 6.50 H gisch vocaal trio en pianovoordracht grosse Name", operette. In de pauze: Dec tie. 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. M nm. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en roeporkest 1.50—2.20, 5.20 en 6.05 GrafflOfOO muziek 6.38 Omroepsalonorkwt 820 u foonmuziek en radiotooneel 9.35 Oniro po 10.30 en 110.5—11.20 Gramofoonmuzies. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.30 Hoorbericht 8.20 vioolvoordracni ö-j» terair programma. 9.20 Berichten kwartet 10.05 Berichten 10.2011.20 Dee Finsch concert (opn.)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6