ULSTERS Peek Cloppenburg LOTISICO Victoria-Water O OMIJN'S GELUKSKANTOOR Hollandsche druiven naar Indië. Beverwijksche onderwereld voor de Rechtbank. TREKT MAANDAG 7 NOVEMBER FEESTCONCERT. vu ij n n ->a nrTOKf,r 1938 In de toekomst mogelijkheid voor export-verruiming. Proef met steun der regeering. Het Centraal bureau van veilingen in Ne derland heeft besloten, met medewerking der Nederlandsche regeering tweeduizend pond druiven bij wijze van proef naar Indië te zenden. Deskundigen hebben de kwestie van het zenden van Nederlandsch fruit naar de tro pen grondig bestudeerd en meenen, dat daar in groote mogelijkheden liggen. In het Westland zijn thans tweeduizend pond druiven, Black Alicante, welke pas ge oogst zijn, opgekocht en naar het koelhuis te Rotterdam overgebracht; vandaar zullen zij in een nieuw soort container op 11 November a.s. met de „Indrapoera" de reis naar Oost Indië maken. Te Batavia zullen deskundigen het fruit op kwaliteit etc. onderzoeken en hierover rapport uitbrengen. In tuin- en landbouwkringen in ons land wordt met groote belangstelling dit experi ment gevolgd. Vooral voor den tuinbouw, waarin de nood nog steeds stijgt, zou deze exportverruiming een niet te onderschatten herademing beteekenen. DRINKT U WEL hetwelk 200 gunstig werkt op Uw MAAG, NIEREN EN INGEWANDEN en bij geregeld gebruik zulk een verrassend resultaat geeft? (Adv. mgez. Med.) Deel der verdwenen décors terecht. Zij deden dienst in „Speurhonden". Terwijl de politie ijverig speurde naar de verdwenen décors van „Op Hoop van Zegen", stonden de vermiste voorwerpen in het volle licht te kijk voor vele belangstellenden in denStadsschouwburg te Amsterdam, al dus schrijft de Tel. Zij deden dienst in „Speurhondenopgevoerd door het gezel schap Jan Musch. De andere speurhonden hebben ze daar echter niet ontdekt. Toen de heer Jaap van der Poll las, dat deze décors vermist werden, heeft hij terstond de politie verwittigd. Bij het monteeren van „Speurhonden" had men een hut noodig. De tooneelmeester van het gezelschap Jan Musch adviseerde tot aan koop van de oude hut uit „Op Hoop van Zegen". En voor f 10 werd hij eigenaar van deze historische schermen. De verkooper had een machtiging van den heer H. de Vries Mzn maar achteraf is gebleken dat zulks den heer De V. door het hoofd was gegaan. Nu blijkt echter toch ingebroken te zijn in het pakhuis van de erven Kniertje. Want oude kleedingstukken en muziekinstrumenten worden vermist. De kwitantie van f 10 voor geleverde decors, geteekend door den gevolmachtigde van den heer H. de Vries Mzn., toont aan, dat het gezelschap Jan Musch volkomen correct in het bezit is gekomen van de hut van Kniertje. Het ware anders wel in den stijl van het boevenstuk „Speurhonden" geweest, wanneer het interieur der boosdoeners langs een min der normalen weg op de planken van den Stadsschouwburg was gekomen Ook voor Uw jongens een mooie collectie! HAARLEM: GROOTE HOUTSTRAAT 38-40 (Adv. Ingez. Med.) Strenge straffen voor fietsendieven. Verdachte zaak. Eenigen tijd geleden verschenen in de Utrechtsche bladen advertenties waarbij jonge meisjes werden opgeroepen dienst te doen als leerling-verkoopsters in een nieuw op te ligh ten modezaak. Zij, die op deze advertentie re flecteerden, kregen bericht zich op 26 October in een hotel in de omgeving van het Stations plein te Utrecht te vervoegen, ten einde nader door een Utrechtsch arts te worden onderzocht. Woensdagmiddag, aldus het „Hbld." tegen half vier verschenen eenigen dezer meisjes; zij meld den zich bij den portier, waarna zij in een wachtkamer werden binnengelaten. Intusschen was de vader van een der sollici tanten zoo verstandig geweest naar de onder neming te informeeren, waarbij zijn dochter waarschijnlijk een plaats zou kunnen krijgen. Daar men hem nergens inlichtingen kon ver strekken, wendde hij zich tenslotte tot het hoofdbureau van politie. Daar bleek men een arts van den naam als door de firma opgegeven niet te kennen. Voor alle zekerheid gingen eeni- ge rechercheurs mee naar het hotel, waar zij vernamen dat reeds voor het vastgestelde tijd stip eenige meisjes bij den firmant waren toe gelaten. Daar hadden zij vernomen dat het de bedoeling was een filiaal van een groote mode zaak te openen aan de Maliebaan. Voordat zij in dienst zouden treden, moesten zij eerst worden opgeleid in een der afdeelingen van het Hilver- sumsche filiaal. Goede salarissen werden in uit zicht gesteld, nl. bedragen van f 40, f 45 en f 50 per maand. Deze bijzonderheden kwam de politie later te weten. Zij greep reeds in, toen haar bleek, dat een der sollicitanten bij gebrek aan een arts door den zakenman zelf werd onderzocht. Deze had zich van een percussiehamer voorzien en was juist bezig een der meisjes te onderzoeken toen de rechercheurs binnentraden en den man arresteerden. Hij werd medegenomen naar het hoofdbureau van politie, waar commissaris Ha moen hem een verhoor heeft afgenomen. Gebleken is, dat geen modezaak van den op gegeven naam bij de Utrechtsche Kamer van Koophandel bekend is en dat evenmin een aan vrage tot vestiging bij haar is binnen gekomen. De zakenman, die thans is opgesloten op het hoofdbureau, is te Amersfoort woonachtig. Hij is 46 jaar oud en geeft zich tevens uit als ver slaggever van een courant. „VRAGEN EN SCHIJNVRAGEN OVER RUIMTE EN TIJD". Inaugureele rede dr. D. van Dantzig. Bij de aanvaarding van het ambt van hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, welke plechtigheid vanmiddag plaats had. heeft dr. D. van Dantzig een rede gehou den over het onderwerp; „Vragen en schijn- vragen over ruimte en tijd" (een toepassing van den wiskundigen denkvorm). BIJNA de heele zitting van de Haarlemsche Rechtbank van gisteren was gewijd aan de be rechting van enkele kleine misdrij ven, die echter meestal, door recidi visten waren begaan. Daarom waren de straffen, die de Officier eischte dan ook niet gering. Allereerst stonden vier Beverwijkers terecht, die een soort „Kongsi" hadden gesticht, met het edele doel de rijwielen der bewoners van het vreedzame aardbeiendorp van eigenaar te laten verwisselen. De vereeniging, onder aanvoering van een 43-jarigen Beverwij kei- met den welluidenden voornaam Pier, werkte niet slecht. En zoo gelukte het in korten tijd verschillende fietsen buit te maken. Op den lOden September had een landbou wer zijn fiets voor de schutting van zijn land te Beverwijk gezet. Toen hij later terugkwam was de fiets verdwenen. De verdachte bekende dezen diefstal te hebben gepleegd. Van andere rijwieldiefstal len wist hij echter niets af. De Officier bracht in zijn requisitoir naar voren, dat in de dagvaarding slechts de dief stal van deze eene fiets ten laste is gelegd. Verdachte heeft echter meerdere fietsen gestolen en is meermalen veroordeeld. Eisch jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. L. S. Römelingh vond dat het strafregister niet zoo'n bijzonder on- gunstigen kijk op het karakter van den ver dachte geeft. Hij is plotseling weggegaan uit het milieu waarin hij geruimen tijd goed heeft geleefd en is in een kosthuis gaan wo nen. Daar heeft hij kennis gemaakt met andere kameraden en zoo is hij tot deze dief stallen gekomen. Na zijn straftijd kan hij echter weer vast werk krijgen. Daarom drong pleiter op clementie aan. De volgende verdachte was een 25-jarig los werkman eveneens uit Beverwijk. Twee dagen voor St. Nicolaas had hij een fiets van „Pier" aangenomen, en hem verkocht voor f 4. Zelf had hij daarvan f2 gehouden. De Officier achtte de ten laste gelegde heling bewezen en vroeg 4 maanden, mr. T. A. M. A. van Löben Seis refereerde zich aan het oordeel van de Rechtbank. Ook een 30-jarige Beverwijksche schoen maker had zich wegens heling te verantwoor den. Acht September had hij van den eersten verdachte voor f 3,50 een fiets gekocht. Omdat hij echter twijfelde of het wel zuivere koffie was, had hij twee maal gevraagd of de fiets van diefstal afkomstig was. Zijn buur vrouw en zijn echtgenoote bevestigden deze verklaring doch „Pier" beweerde dat er over de herkomst van het rijwiel heelemaal niet gesproken was. De Officier achtte de heling bewezen. Ver dachte kent het klappen van de zweep want hij is reeds eerder veroordeeld. Spreker requireerde drie maanden gevangenisstraf. Verdachte's raadsman mr. J. Verlooy meende, dat de verdachte de fiets gekocht heeft in de overtuiging dat zij niet van dief stal afkomstig was. Er is in dit geval geen sprake van opzettelijke heling en daarom concludeerde spr. tot vrijspraak. Vervolgens verscheen een 30-jarige Bever wijker in het verdachtenbankje. Hem was diefstal van een fiets ten laste gelegd. Op Koninginnedag zou hij tezamen met den eersten verdachte een fiets, die tegen een hek van een land stond hebben weggehaald. Een meisje, dat op straat speelde, had de verdachte tezamen met „Pier" voorbij haar huis zien wandelen. Eenigen tijd later kwamen ze terug doch toen niet meer wandelend. De verdachte zat namelijk op een fiets met „Pier" op den bagagedrager. Ook de moeder van het meisje had de twee mannen gezien al kon zij den verdachte niet pertinent herkennen. Een jongeman had de beide mannen eveneens voorbij zien loopen en ze later op de fiets zien teruggaan. Een jaar gevangenisstraf requireerde de Officier, de verdediger mr. Blankevoort refe reerde zich aan het oordeel van de Rechtbank. Aardappelen-diefstal. Ook de volgende verachte was een Bever wij ker. Deze, een 21-jarige los werkman, had in de nachten van 23 en 24 September ver scheidene hoeveelheden ingekuilde aardappe len uit den grond gehaald en mee naar huis genomen. Ik heb het alleen uit armoede gedaan, zei de verdachte, ik moet met mijn vrouw en kind van 9.50 steun leven en daar gaat nog 2.50 huur af. „Maar je stal toch wel flinke hoeveelheden, zooveel had je toch voor je gezin niet noodig; merkte de president op. De officier had het niet zoo erg gevonden als de verdachte alleen een maaltje aard appelen had gestolen. Hij stal echter twee mud per nacht en dat is wel wat veel. Eisch drie maanden. Mr. J. H. Junge, de verdediger, weet de dief stallen voornamelijk aan de behoeftige om standigheden waarin de verdachte verkeert. Met klem drong hij dan ook op een clemente straf aan. Als de drank Als de drank is in den man.dat bekende spreekwoord kennen wij allemaal. En toch zijn we ons er wel altijd van bewust, hoeveel waarheid het bevat? Een 36-jarige Utrechtenaar was dit in elk geval niet. Reeds twaalf maal had hij in dron kenschap diefstallen gepleegd en ook tijdens de jubileumfeesten was hij zich weer aan drank te buiten gegaan. Vervolgens had hij in het huis van een vriend van hem de munt meters van de electriciteit en het gas gelicht. „Ik wist niks meer", voerde de verdachte tot zijn verweer aan. De officier vond dit echter geen verzachtende omstandigheid en vorderde een jaar gevangenisstraf. Mr. Ten Bokkel meende, dat het misschien aanbeveling zou verdienen verdachte niet te streng te straffen maar hem onder toezicht te stellen van een drankbestrijdings organi satie. Uispraak van al deze zaken Donderdag 10 November. ^Chryssi" zal wel niet geborgen kunnen worden. Vermoedelijk zal dynamiet gebruikt moeten worden. Omtrent de pogingen tot lichten van het wrak van 't Grieksche vrachtschip „Chryssi" dat Dinsdagavond bij Poortershaven is ge zonken, kan worden gemeld, dat de bergers Donderdag niet veel gevorderd zijn en het hebben moeten aanzien, hoe de sterke stroom, die vooral in het vaarwater bij eb en vloed optreedt, bezig is zijn vernielend werk te verrichten. Het schip zakt steeds verder in den bodem van den Nieuwen Waterweg en de kans op berging is Donderdag aanzienlijk gedaald. Het besluit om het schip op te bla zen, is nog niet genomen, doch het wordt steeds waarschijnlijker, dat men hiertoe nu zal overgaan. Donderdagavond was bij hoog water ook de brug onder de oppervlakte verdwenen en zag men alleen nog maar de masttoppen en den schoorsteen. De kaartenkamer is van de brug afgeslagen en in de onmiddellijke nabijheid van het schip drijven overal wrakstukken. Motorrijder verleende geen voorrang. Doodelijk gewond bij botsing. Donderdagavond kwart over zeven is op den hoek MauritskadeDennenweg te 's-Gra- venhage een motorrijder, de 24-jarige J. A. O, wo: ende te Moerkapelle door '11 personenauto aangereden. Het slachtoffer is door den G. G. D. naar het R. K. Ziekenhuis overgebracht, doch kort na aankomst aldaar aan de opge- loopen verwondingen bezweken. De oorzaak van het ongeval moet worden gezocht in het niet-verleenen van voorrang door den motorrijder. Door onoplettendheid van een motorrijder was 's middags in Den Haag eveneens reeds een ongeluk gebeurd, waarbij de motorrijder een hersenschudding kreeg. Onregelmatigheden bij Openbare Werken te Delft? De laatste dagen gingen er in Delft geruch ten over onregelmatigheden bij den gemeen telijken dienst van openbare wei-ken. Thans vernemen wij. dat er inderdaad door de politie een uitgebreid onderzoek is inge steld, dat zich in meer dan één richting be weegt. Koopt tijdig Uw kans bij de bekende Lotisico-Agentschappen (Adv. Ingez. Med.) Naast het Postkantoor HAARLEM TELEFOON 11600" GIRO No. 214871 (Adv. Ingez. Med.) Gebruik van den Radio-Omroep voor den vrede. Practische waarde door Kamerleden betwijfeld. Het afdeelingsonderzoek der Tweede Kamer van het wetsontwerp goedkeuring van het verdrag van 23 September 1936 nopens het gebruik van den radio-omroep in het belang van den vrede heeft aanleiding gegeven tot de mededeeling van het navolgende. Verscheidene leden, die op zich zelf het tot stand komen van een verdrag als het onder havige toejuichen, meenden de practische waarde daarvan in dit tijdsgewricht te moe ten betwijfelen. Zij wezen in dit verband op den inhoud van art. 2 van het verdrag en op de wijze, waarop onlangs door, althans in den staat, welke tot deze internationale over eenkomst het initiatief heeft genomen, door middel van den radio-omroep tegen Tsjecho Slowakije is opgetreden. Eenige andere leden, die in beginsel tegen het er goedkeuring aangeboden verdrag geen bezwaar hadden, meenden, dat het zeer de vraag is, of de landen, welke het verdrag hebben onderteekend, ook Nederland, daar toe moreel wel het recht hadden. De bericht- jeving in binnen- en buitenland aldus deze leden is in zoodanige mate in handen van het internationale Jodendom en de regee ringen van de niet-totalitaire staten zijn over het algemeen zóó sterk aan Joodschen invloed onderhevig, dat het voor de hand ligt, dat zij het vaak zonder dat men zich daarvan bewust is datgene wordt gepubliceerd, wat van die zijde wenschelijk wordt geacht. Zoo lang de regeeringen, de Nederlandsche daar onder begrepen, zich niet aan dezen invloed onttrekken, missen zij de onafhankelijkheid, welke noodig is voor hen, die hun handteeke- ning plaatsen onder een contract, waarbij zij zich verbinden er zorg voor te dragen, dat niet door onjuiste beweringen de goede inter nationale verstandhouding in gevaar wordt gebracht. Van verschillende zijden gaf men als zijn meening te kennen, dat ter bestrijding van deze zienswijze kan worden volstaan met de aandacht te vestigen op de volkomen afwezig heid van gronden, welke die zienswijze ook maar eenigszins aannemelijk kunnen maken voor hen, die haar niet, naar buitenlandsch voorbeeld, als politiek axioma aanvaarden. Een practisch bezwaar noemden de tevo ren genoemde leden het nog, dat de personen, die voor de uitzendingen verantwoordelijk zijn, afhankelijk zijn van de regeering. Daar de regeering, bij de huidige constellatie in ons land, wat het binnenland betreft de be langen van bepaalde partijen en wat het bui tenland betreft een bepaalde geestesgesteld heid vertegenwoordigt, bestaat er op deze wijze geen enkele waarborg, dat de uitgezon den berichten de werkelijke waarheid in houden. Verscheidene leden stelden hiertegenover, dat ook bij de formuleering van dit bezwaar weder op weinig vasten grond is gebouwd Overigens gaven deze leden toe, dat het niet steeds gemakkelijk zal- zijn in absoluten zin de juistheid van uitgezonden berichten te waarborgen, tenzij men in het bezit is van een regeering, tot welker onbeperkte macht het ook wordt gerekend, uit te maken hetgeen waar en hetgeen onwaar is. Compeiiseerende invoerrechten op Nederlandsche Zuivelproducten. In de Vereenigde Staten. Blijkens telegrafisch bericht van Hr. Ms. ge zant te Washington zullen met ingang van 2f November a.s. bij invoer in de Vereenigde Sta ten van Amerika op de hieronder vermelde zui vel- en melkproducten van Nederlandschen oor sprong de volgende compenseerende invoer rechten worden geheven in dollarcenten per En- gelsch pond. Boter 9.54 Magere melkpoeder 1.91 Karnemelkpoeder 1.64 Caseine 3.96 Lactose 5.06. Goudsche kaas 6.44 Edammer kaas 5.96 Gesuikerde gecondenseerde melk 1.40 Ongesuikerde gecondens. melk 1.37 Volle melkpoeder 4.91 Wij teekenen hierbij aan, dat de Amerikaan- sche wetgeving zoodanig is ingericht dat de hef fing van een compenseerend invoerrecht ver plicht is op artikelen, geëxporteerd uit landen, welke aan die artikelen steun verleenen. Reeds langen tijd hebben de Amerikaansche en Nederlandsche regeering aan deze kwestie hun aandacht gewijd. Onze zuivelexport naar Amerika was echter niet bijzonder belangrijk. In den laatsten tijd was onze uitvoer, vooral van kaas, niet onaanzienlijk toegenomen. De maat regel der Amerikaansche regeering is voor on zen handel dan ook een gevoelige tegenvaller. Directeur van de „Arnoud" veroordeeld. Overtreding was strafbaar, meent Haarlemsche Rechtbank. Drie geldboeten van 50 cenf opgelegd. Na door den Kantonrechter tot een boete van 3 maal zes gulden te zijn veroordeeld werd de directeur van de Kalkzandsteenfabriek „Arnoud" te Hillegom door de Haarlemsche Rechtbank vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van de Arbeidswet. Deze vrijspraak was gebaseerd op het door den verdediger mr. F. van der Goot gedane be roep op art. 83 sub 6 dat zegt, dat overtre dingen onder bepaalde omstandigheden be gaan gerechtvaardigd zijn n* A in cassatie en de Hooge Raad 0lfi% beroep op art. 83 sub 6 doch terug naar de Haarlemsche een nader onderzoek in te oï tweede aangevoerde verweer dP hp namelijk dat de directeur zich kan beroepen op art. 49 w pleidooi bracht mr. F. van derr Lr- öB nog naar voren dat ook het aio ï5-ü» machtsartikel door verdachte gt aeê" oV- aangevoerd kan worden. TerQ%^ De officier wees er 14 dagen dat de Rechtbank thans alleen r-b len had of het beroep op art 49 grond is m.a.w. of de directeur een^wettelijk voorschrift ten uitvoefhè?^ De Rechtbank deed hea uitspraak en overwoog dat vera I strafbaar is. Het beroep 00 ..ff W. v. S. ging volgens de - tt2 niet op, daar de missive vat, ien nister niet als een wettelift A schrift is te beschouwen Out e.i gevoerde beroep op het overaaÏÏ" artikel werd door de Rechtbank;;" worpen. De directeur werd t— veroordeeld tot drie geMboete *jj f 0.50. 'an [UN/TINÜiifc Mimi Bond van Gemengde- en Mannenkwarfetten Haarlem en Omstreken, -S'saM-aarsaa gegeven werd, was georganiseerd ter genheid van het 20-jarig van hetD »,f ter Nos lid van den ruim P/2 jaar opgerichten Bond. Dies sprak de voE? van „Inter Nos" de heer Paradijs, tauiS mngswoord. Aan dit feestconcert namen elf en», deel. Twaalf stonden op het program™ daarvan waren verhinderd, doch het 1 T „Kunst en Vriendschap", dat niet was, trad aan het slot van den avond me- 7 extra-nummer op. J De solo- en dubbelkwartetten worden in d* regel uit de beste krachten vanzanH samengesteld. We konden dus op dit feest™ eert gereedelijk goeden zang venvachten meer, omdat we de verrichtingen van alle u bijna alle optredende ensembles reeds tevoren op concoursen of concerten hadden gehoord Er is dan ook werkelijk in vocaal opzicht dien avond veel goeds geleverd. Dit fees- concert was geen concours en het kan dos niet bedoeld zijn, dat we zouden trachtend» prestaties der verschillende ensembles prei cies tegen elkaar te wegen. Waar zooiets al 03 concoursen meermalen aanleiding tbt'fMijvè en geharrewar aanleiding geeft zou het zekei ten aanzien van een vreedzame samenwerking als die op dit feestconcert plaats had vol» strekt onnoodig en dus ook niet wenschelijk geacht moeten worden. Evenwel eischt de billijkheid en dat zul len de overige deelnemers wel erkennen dat enkele ensembles als superieur genoemd worden. Dat waren: vooreerst het feestvie rende „Inter Nos" zelf, voorts de helft daar» van, die onder den naam „Euphonia" all solokwartet optreedt en dan „Santpoort's Dub» bel gemengd Kwartet". De eerste twee, beide door Nico Hoogerwerf getraind, zijn uit het puikje der zangers van het mannenkoor „Cae- cilia" gevormd. De training heeft hun samen zang tot den hoogst denkbaren graad van verfijning gebracht en men mag daarvoor met recht bewondering hebben. Doch tevens moeten we betreuren dat die verfijning ont aard is in een ongezond gecoquetteer met ef fect] es en aangewend wordt om stukken van twijfelachtig artistiek gehalte le vertolken Iets banalers dan „lm Land Tirol" hebben se zelden gehoord en ook in „Der Fremdenle- gionnar" staat de muzikale waarde ten ach ter bij de gelegenheid tot vertoon van vir tuositeit. Het solokwartet zong betere com posities: de Hymne a la nuit" van De Rille en „Die Spinnerin" van Filke, maar de fijnheid in de vertolking van het eerste werd tot ge affecteerdheid en in het tweede ging alle guitigheid door de zwaar-op-de-handsche re productie verloren. Ook leek ons de dynamiek niet steeds juist aangebracht. Veel gezon der was de zang van „Santpoort's D. G. K." Dat was een en al welluidendheid zoncer overdrijving in een of anderen zin en wat dit ensemble van Croce's „O secrum Convlvium en van het Kyrie uit Palestrina's „Missa Pa- pae Marcelli" maakte, ging ver boven het pen van dilettantenzang uit. Dat was voortreffe lijk, ook in artistiek-muzikaal opzicht en oen leider H. J. Arisz komt daarvoor zeker een woord van bij zonderen lof toe. Goede zangkwaliteiten demonstreerde nei solokwartet Orpheus" onder Nico de Zwa ger. Het D.M.K. „De Vereenigde Zangers, dir. H. v. Dijk, was in Weber's ..Stille net best, vooral tegen het slot. Het D.M:K. „Auro ra", dir. K. Zeilmaker, deed goeden zang* ren in het rijk gefigureerde, contrapunt^ bewerkte „Haec Dies" van J. H. B. jsennjve „Amicitia" uit Santpoort,- een D, M. K» om leiding van Arisz, waagde zich met succw aan een der „Lamentationes" van Pa^es en bereikte daarin heel wat meer dan 1 muzikale onding „Morgenstemming va vBijl. t q meh" Zeer mooi zong het D. G. K. J. S. onder P. M. Germes het sonore, geschreven „Oquam Suavis" van Klerk en „In 't Woud" van Jac Bonset <W meerdere voortreffelijke momenten oe zeker een van Bonset's beste werkjes Het D. M. K. „Harmonie", dir. H-Mg gaf een pittige vertolking van Jan -Nieu1 Vlaamsche Kermis. Bij het D. M. canto" dir. Germes, bemerkte meng teriaal, maar was de zuiverheid n e voldoende. „Kunst en Vriendschap-^ Nico de Zwager sloot de rij met een schaafd gezongen „Slaap zachth uden In de pauze werden toespraken de en bloemstukken aangeboden, zoo p heer Dal èn namens „Caecilia e zichzelven en Nico de Zwager spras ^,,.-^. soonlijk woord en offreerde een feerde oorkonde. Toen was er een tijd voor de koffie. (eest- Eerst tegen half twaalf eindig concert. DE jo.Ntt

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10